RAAD BERGEN. Speculaas Gebrs. PRONK, Uit Alkmaar 15, 25 en 30 cent per V2 pond. Banketbakkerij, Keizerstraat. W aarschuwing. De Raad dezer gemeente kwam gister avond om half acht in openbare zitting bijeen. Voorzitter de heer mr. H. D. A. van Ree- nen, burgemeester. Aanwezig alle leden, terwijl de publieke tribune goed bezet is. Notnlen. 1. Vaststelling der notulen van de open bare vergadering van 3 Sept. j.1. Zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken. Wij vermelden hiervan de navolgende: Een behoorlijk functionneerend taxibedrijf. a. Adres van het bestuur van de afd. Alk maar van den Ned. Bond van Luxe Ver huur- en Taxiondernemers, met verzoek die maatregelen te treffen of stappen te doen, welke tot gevolg kunnen hebben, dat te Bergen, in het belang van het publiek, een behoorlijk functionneerend autobedrijf tot stand kome. B. en W. stellen voor dit adres in hunne handen te stellen om advies. De heer Voüte (Middenbl.) zou er op aan willen dringen, het voor de ondernemers niet al te bezwaarlijk te maken. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) zegt er niets voor te voelen, dit bedrijf nog meer aan banden te leggen. Spr. zou dit vooral betreuren voor de kleinere ondernemers. De heer Swaag (Middenbl.) vindt het niet juist, B. en W. prae-advies te doen uit brengen, als de Raad principieel tegen deze verordening is. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.) is van oor deel, dat B. en W. moeten overwegen of de wenschen van den Bond uitvoerbaar zijn. Aldus besloten. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij, naar aanleidng van het feit, dat het Werk- loozencomité verschillende gemeenten noemt, alwaar arbeiderswoningen gebouwd zijn of zullen worden gebouwd, van f1210, f U00 en f 1415 per woning, zij de moeite hebben genomen zich in het bezit te stellen van de bouwplannen in de gemeenten Acht- karspelen en Meppel. De bescheiden liggen voor de Raadsleden ter inzage. Het is aan 't College gebleken dat een deels de woningen niet voldoen aan de te Bergen geldende voorschriften, anderdeels dat de woningen onvoldoende ruimte bieden voor een gezin van middelmatige grootte. De verantwoordelijkheid voor het bouwen van arbeiderswoningen, als in genoemde plaatsen geschiedt, wenscht het College niet te aanvaarden. B. en W. hebben den Directeur van Ge meentewerken een plan voor den bouw van 15 arbeiderswoningen laten maken, die aan redelijke eischen voldoen, welk plan even eens voor de Raadsleden^ ter visie ligt. Uit de opgemaakte exploitatierekening zoudm de bouwkosten i.c. kósten voor den benoodig den grond, bedragen f38280.De jaarlijk- sche lasten worden begroot op f 2769,- in verband waarmede een huurprijs per wo ning op f 3.55 per week zou moeten gelden. Het venten met consumptieijs. 3. Behandeling van de motie van de Raadsleden, de heeren M. C. Dingerdis, C. W. Ellis en J. N. de Koning. In de motie worden B. en W. uitgenoodigd voor het venten met consumptieijs vergun ningen uit te reiken. B. en W. deelen den Raad mede, dat bij eventueele aanvaarding der motie het Col lege zich voorstelt een regeling te maken, volgens welke het venten met consumptie ijs in deze gemeente, onder nader vast Ie stellen voorwaarden mogelijk wordt. De heer Voüte vraagt wat de bedoeling van venters is. De heer Dingerdis antwoordt dat venten is een karretje voortduwende en hier en daar langs rijdende, het artikel te verkoo- pen. De Voorzitter: Dus straatverkoop. De heer Voüte: Dus zooals met Holland- sche haring. De heer Dingerdis: Zoo iets. De heer Brak (S.D.A.P.) vraagt, of de drie inzenders van de motie zich de gevolgen van deze motie wel hebben gedacht. Uit een oogpunt van rechtsgelijkheid moet aan ieder die erom vraagt, een ventvergun ning worden uitgereikt. Is het nu de bedoe ling, aan ieder een ventvergunning uit te reiken? Spr. wijst er op, dat op 30 plaatsen m de gemeente 's zomers men ijs kan krijgen. Als men ventvergunningen uitreikt, komt men in conflict met menschen die van de ge meente vaste standplaatsen hebben. Het komt spr. voor, dat hier een bepaalde per soon bevoordeeld wordt. Spr. gelooft niet, dat er behoefte is aan meer ijsverkoop, daar bij komt, dat banketbakkers en caféhouders benadeeld zullen worden. Tenslotte zal hot verkeer belemmerd wor den als maar aan een ieder een ventver gunning wordt uitgereikt. Spr. is uit deze overwegingen tegen deze motie. De heer Swaag meent, dat B. en W. toch regelend kunnen optreden. Om ongelimi teerd ventvergunningen uit te geven, daar is spr. tegen. De heer Voüte is het volkomen eens met den heer Brak, Inderdaad, worden er ande ren geschaad door het uitreiken van vent vergunningen. De heer Hemelrijk noemt de motie te vaag. en is eveneens dezelfde meening als de heer Brak toegedaan, Men zal voor groo te moeilijkheden komen, als deze vergun ningen worden uitgereikt. Men lokt daarbij de kinderen naar den rijweg en daar ziet spr. een groot gevaar in. Het karakter van de seizoenplaats Bergen moet gehandhaafd blijven en de bestaande regeling wil spr. niet losgelaten zien. De heer Dingerdis meent, dat voor de mo tie kan worden gestemd, B. en W. kunnen toch later met een regeling komen. Het gaat hier tegen niemand, maar het is onbillijk dat het venten hier vrij is, behalve dan voor ijs. De motie wordt daarna in stemming ge- bracht en verworpen met 4 stemmen voor en 7 tegen. Vóór stemden de vier katholie ke leden. De gemeenterekening 1935. Aanbieding van de Gemeenterekening over 1935 en de rekeningen van het gem.- electriciteitsbedrijf, het gem. Woningbedrijf en van het Burgerlijk Armbestuur over 1935. In de commissie tot nazien der rekening over 1935 worden dan benoemd de heeren Vrije, Brak en Ellis. Sappletoire Gemeentebegrooting 1936. 5. Vaststelling der le suppletoire gemeen tebegrooting, dienst 1936. De heer Voüte vindt het jammer, dat de bezuiniging door Gcd. Staten in zulke klei nigheden is gezocht. O.a. geen consumptie bij ae vergaderingen; verlaging presentie geld van de raadsleden en intrekking van de telefoon van den secretaris. De heer Hemelrijk: Vele kleintjes maken één groote. De heer Swaag: Zijn jullie altijd zoo zui nig? (Gelach). De heer Hemelrijk: Ik zeg het niet, maar Ged. Staten denken er zoo over. Spr. wil in het algemeen hierover nog iets zeggen. Wij zijn verplicht de uiterste zui nigheid te betrachten en ons te schikken naar de wenschen van Gedeputeerden. Er wordt gevreesd, dat verschillende takken van dienst zullen worden benadeeld, doch spr. meent, dat B. en W. competent genoeg zijn, om daarvoor te waken. Gezien de verwachtingen van eenige ople ving, tengevolge der devaluatie, zullen we wellicht eenige speling krijgen. Nu zitten we toch op een dieptepunt, ten aanzien van deze begrooting. Spr. is het wel eens met B. en W., dat hier niet moet worden overgegaan tot de invoe ring eener vermakelijkheidsbelasting. Ook gaat spr. niet accoord met de verlaging van het presentiegeld. Spr. noemt zulks gezocht, want de bezuiniging is toch wel zeer gering. Zeker zou spr. er niet voor zijn, dit van te rugwerkende kracht te doen zijn. De heer Voüte vraagt, hoeveel subsidie de Harmonie heeft gehad en hoeveel concerten ze daarvoor heeft gegeven? Wethouder Macdonald (Middenb.) ant woordt, dat getracht zal worden een vermin derde subsidie van f70.— voor te stellen. Dat geldt voor dit jaar alleen, voor 1937 zal de subsidieregeling wederom onder de oogen moeten worden gezien. De heer Dingerdis vraagt of B. en W. ze kerheid hebben, dat deze gewijzigde begroo ting nu door Gedeputeerde Staten zal wor den aangenomen? De Voorzitter: Dat moeten we afwachten. We hebben nu toch in ieder geval getoond, dat we zooveel mogelijk aan de wenschen van hoogerhand tegemoet willen komen. Wethouder Macdonald: We hebben in elk geval f 10.000 bezuinigd. De gewijzigde begrooting wordt dan z.h.s. aangenomen. Verhooging Personeele Belasting. a. Vaststelling eener Verordening op de heffing van 150220 opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting. b. Intrekking der Verordening op de invor dering van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting. c. Intrekking der verordening op de invor dering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Z.h.s. vastgesteld. Vergoeding Bijzondere Scholen. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van verschillende vergoedingen aan bijzon dere scholen op art. 101 der L. O. wet. Aan de St. Antoniusschool over het driejarig tijdvak 193119321933. De totale uitgaven over 1931, 1932 en 1933 vast te stellen op f 10.111.34. Aan het schoolbestuur ware uit te betalen f8536.50 (vastgestelde vergoedingen over ge noemde iaren ingevolge art. 101 der L. O. wet) f8167.32 (over genoemde jaren ge noten voorschotten) is f 369.18. b. Aan de St. Antoniusschool voor U.L.O. (ten behoeve van het gegeven vakonderwijs) over het driciarig tijdvak 193119321933. De vergoedingen waren vast te stellen op totaal f 900. De genoten voorschotten over genoemde ja ren hebben bedragen in totaal f 840.—, in ver band waarmede wordt voorgesteld aan het bestuur van genoemde school uit te betalen f 60.—. Aan de school voor U.L.O. der Berger Schoolvereeniging. De vergoedingen over de jaren 1931, 1932 en 1933 waren vast te stellen op f900.—. De genoten voorschotten over genoemde iaren hebben bedragen totaal f840.in ver hand waarmede wordt voorgesteld aan het hpstuur van genoemde school uit te betalen f60.—. zoodra het Raadsbesluit d.d. 3 Sep tember 1936, houdende vaststelling der ver goeding voor het dienstjaar 1933 in kracht van gewijsde zal zijn gegaan. Conform besloten. Straf bedreigende Verordeningen. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening, aanwijzende de nog gel dende strafdreigende verordeningen in de ge meente Bergen. Als voren. Woningtelling. 9. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een crediet van ten hoogste f125.— voor het houden van een woningtelling. De heer Vrije (Middenbl.) vraagt, wat B. en W. voor bedoeling hebben met het verzamelen van deze gegevens. Wethouder Macdonald antwoordt, dat uit gemaakt moet worden in hoeverre gezon digd wordt tegen het permanent bewonen van zomerwoningen en van dubbele bewo ning. Conform wordt dan besloten. Tegengaan van prijsopdrijving. 10. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een crediet groot f 1000.— aan den burgemeester voor eventueel noodzakelijke uitvoering der wet, houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsop drijving. Als voren. De huurprijs der Woningwet woningen. 11. a. Adres van het werkloozen Comité houdende verzoek om de huurprijs der in Bergen staande woningwetwoningen niet hooger te stellen dan f 2.50 per week per woning. b. Motie aangenomen in de openbare ver gadering welke door het werkloozencomité op 3 October jl. werd gehouden, dezelfde zaak betrekkelijk. Het college stelt den Raad voor, behou dens machtiging van hoogerhand, tot het aangaan van bedoelde overeenkomst mach tiging te verleenen en de huurprijs der woningen in het Tuindorp te stellen voor 15 woningen op f 3.55 en van een woning, die grooter is, op f4.— per week. Aangezien op deze wijze tegen een offer van f 548.60 betere woningen voor den laagst mogelijken prijs aanstonds beschik baar komen, de proef met een jaar geno men kan worden in de gemeente niet nog meer woningen zullen komen leeg te staan een kapitaalsuitgave van f 38280.- die misschien in dé toekomst niet noodig zal blijken, vermeden kan worden. Bovendien valt te vermelden dat voor deze 15 woningen zich reeds gegadigden hebben gemeld. In verband met het vorenstaande advi- seeren B. en W. den Raad het adres en de motie van het Werkloozencomité voor ken nisgeving aan te nemen. Wethouder Macdonald merkt op, dat door het systeem van B. en W. meer uitwerkt dan de bouw van 15 arbeiderswoningen. De heer Voüte meent, dat er genoeg wo ningen leegstaan en het daarom niet wen- schelijk is, hier nog meer woningen te bou wen. De heer Hemebrijk: Dat is het hoofdmo tief Wethouder den Das zet d motieven uit een welke B. en W. tot advies hebben ge leid. Het college is er op uit geweest de hu ren voor de arbeiders zoo laag mogelijk te stellen. B. en W. hebben eigenaren van tal van woningen bereid gevonden de hu ren te verlagen. Kunnen we woningen bouwen tegen den kostprijs welke daarvoor is aangegeven? Spr. wijst erop; dat de arbeiders min of meer verwend zijn, wat de ruimte der wo ningen betreft. Ze eischen ruime woningen en zullen niet tevreden zijn met woningen van minimale afmetingen. Het is natuurlijk mogelijk, rekening hou dende met alle mogelijke factoren, goedkoo- pe woningen te bouwen, maar we mogen, wat de loonen betreft, geen misbruik ma ken van de slechte tijdsomstandigheden. We zouden woningen kunnen bouwen van een oppervlakte van 212 M2, maar vergeten mag niet worden, dat de wonin gen van de particulieren, waarin thans "de arbeiders wonen, veel grooter zijn. En de arbeider zal niet tevreden zijn met kleine re woningen. Spr. wijst erop, dat de vergelijkingen wel ke adressant maakt, niet vergelijkbaar zijn. Het systeem van B. en W. is verre aan te bevelen boven dat wat adressant wil. Gesteld, dat we 25 woningen gingen bou wen, dan zouden 25 gezinnen van een lage huur profiteeren en de rest zou er buiten staan. Met de invoering van huurverlaging door particulieren zijn alle gesteundengehol pen en dus is dit veel verstrekkender, dat hetgeen adressant wil. Hierdoor toch wordt een algemeene huurverlaging in de ge meente bevorderd. Voor woningwetwonin gen is Bergen de eerste gemeente welke huurverlaging heeft tot stand gebracht. De prijzen der huren kunnen niet slechts wor den gecalculeerd naar de werklooze arbei ders. Spr. dringt er sterk bij den Raad op aan het college te machtigen op dezelfde wijze voort te gaan. De heer Swaag wijst er op, dat deze be rekening is opgemaakt voor de devaluatie; nu zal dus de berekening ongetwijfeld hoo ger zijn door prijsstijging der bouwmateri alen. Wethouder den Das antwoordt, dat de berekening door den gemeente-architect is gemaakt na de devaluatie. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z.h.s. aanvaard. Rondvraag. De heer Voüte vraagt, of bij een brand 's nachts de straatverlichting niet kan worden ingeschakeld? De voorzitter antwoordt, dat dan de ver lichting in de geheele gemeente zou moeten worden ontstoken. Er is gebruik gemaakt van een goede benzinelamp en die is vol doende gebleken. De heer Voüte dankt B. en W. voor de moeite welke gedaan is, een betere verbinding te krijgen tuschen Bergen en Alkmaar. Helaas is de toestand niets verbeterd, integendeel het is nog slechter geworden, De voorzitter antwoordt, dat een klacht in 't klachtenboek nu nog de eenige weg is Hierna sluiting. De Luthersche Kring is voornemens eerst daags een bazar te houden ter versterking van de kasmiddelen der kerk. Hiervoor werd welwillend ter beschik king gesteld het leegstaande pand der fir ma Wisbrun en Liffman aan het Verdron- kenoord. Het is te begrijpen dat de Bazarcommissie met deze zoo zeer geschikte werkruimte buitengewoon in haar nopjes is. Wie de kooper is van de perceelen grond hoek Langestraat-v. d.. Boschstraat blijft, onbekend. Er zijn zeer hooge prijzen be taald. Het pand van dc firma Groebe heeft ongeveer f 30.000.- opgebracht dat van de firma Metz samen met de lunchroom Vic toria moet zijn gegaan voor 50 a 60 duizend gulden. De firma Zwaan tenslotte ontving voor 60 M2 grond het aardige sommetje van f 3.500 of ruim f 58.- per M2. Het per ceel heeft een oppervlakte van ongeveer 1000 M2, zoodat er een pand kan verrij zen als van de firma Vroom Dreesman, wellicht nog iets grooter. Naar ons wordt verzekerd zal met Maart met de bouw een aanvang worden geno men. VERGADERING MIDDENSTANDSVER- EENIGING. Hedenavond wordt door de Alkmaarsche Vereeniging voor den handeldrijvenden en industrieelen middenstand een vergadering gehouden, waarin de hoofdpunten van be handeling zijn, de vertegenwoordiging in de Kanier van Koophandel en een Verkoop- week. Naar we vernemen wordt er door ver schillende leden op aangedrongen zulk een verkoopweek te organiseeren tegen Sint- Nicolaas. Zooals men weet is er voor twee jaar een gehouden, die toen de algemeene goedkeuring maar nauwelijks kon wegdra gen, vooral omdat het daarvoor ook reeds een winkelweek had plaats gehad. Verleden jaar is ze toen achterwege ge bleven, doch de inzichten zijn blijkbaar ver anderd en zoo zijn er thans toch weer ver schillenden, die maar weer eens met Balle- ro of iets van dien aard willen probeeren. DE ALKMAARSCHE WETHOUDERS KWESTIE. Deze geschiedenis, die kort geleden zoo veel stof heeft doen opwaaien, zooveel, dat men tot in de kleinste bladen in de uiterste hoeken van ons land het relaas er van aantrof schijnt ten einde. Men hoort en men leest er niets meer over en dus zou de buitenstaander inderdaad kunnen den ken, dat er een streep onder is gezet. Toch is dit allerminst het geval. De kwestie is. dat de partij, die met een aantal beschuldi gingen naar voren was gekomen, die ten slotte onbewijsbaar of ongegrond bleken, thans, nu het wel wat laat is geworden, tol de conclusie schijnt te komen, dat men zijn vuile wasch maar het best binnenshuis af doet. Men zou er op het oogenblik gaarne een interne kwestie van maken. Echter, de wethouder, die zich in het pu bliek beschuldigd weet, wil de aangelegen heid thans publiek uitgemaakt zien. Intusschen worden we opmerkzaam ge maakt op enkele feiten, die op zijn minst genomen zonderling mogen worden genoemd Heden voor zeventien dagen ging de heer Bonsema officieel in beroep tegen zijn roye ment. Hij vroeg daarbij of hij zich schrifte lijk dan wel mondeling zou moeten verde digen, waarop tot dusverre het antwoord uit bleef. Intusschen hebben nieuwe verkiezin gen plaats gehad ter voorziening in de va catures van het Alkmaarsche afdeelingsbe stuur. De heer Bonsema was daarvan secre taris en heeft, hangende zijn beroep, als zoo danig nog niet bedankt. Wat niet wegneemt, dat toch reeds een andere secretaris is ver kozen. Gevolgtrekking: is de beroepsinstan- Hoofdpijn. Kiespijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. tie bij de S.D.A.P. een zoodanige wassen neus, dat bij voorbaat vaststaat, dat men er geen succes mee kan hebben? Men zou het haast zeggen. Te verwachten is, dat in de eerste raads vergadering volgend op de uitspraak van het partijbestuur, door de S.D.A.P. fractie zal worden medegedeeld, dat de heer Bon- ^e«pa geep,deel meer uitmaakt van de partij. Waarvan dan vermoedelijk de wethouder gebruik zal maken om de fractie uit te dagen de tegen hem ingebrachte beschuldigingen waar te maken. Slaagt men daarin niet en het oordeel zal daarbij wel zijn aan den Raad dan is niet aan te nemen, dat de wethouder heengaat. We betwijfelen haast of het den wethou der door dc leden van zijn vroegere partij heel moeilijk zal worden gemaakt. Onder linge verdeeldheid toch schijnt vooral hel stellen van een plaatsvervanger in den weg te staan. En, vergissen we ons niet, dan beschouwen zelfs enkele S.D.A.P. raadsleden het aanblijven van den wethouder ook al behoort die niet meer tot de partij als de beste oplossing! PAARDENMARKT. De aanvoer aan de heden gehouden paar denmarkt was, vergeleken met vorige jaren, goed te noemen. Er waren 203 paarden en 7 veulens, een cijfer, dat de laatste jaren niet werd bereikt. De handel was matig en tot vrij laat in den namiddag werd druk gehandeld. De .prijzen varieerden voor rij paarden van f 200—350, voor werkpaarden van f 150350, voor slachtpaarden van f 100-190. Dat een paardenmarkt ook gevaarlijk kan zijn, bemerkte 's morgens de heer Hard uit Medemblik, toen hij door een achteruit slaand paard in het gezicht werd getroffen, er ziekenauto moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. Te Leiden slaagde voor het candidaats examen in de rechten de heer W. Voort- huijzen, alhier. WIERI NflERW AARI' Dinsdagavond vergaderde de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen in het Wapen van Wieringerwaard. Aanwezig ongeveer 30 dames, welk getal veel minder was dan gewoonlijk. Het zeer onstuimige weer was daarvan zeker de oorzaak. Ook de presidente en vice-voorz. waren niet aanwezig, zoodat de bijeenkomst werd geopend door de secretaresse, mej. T. Grin die met een woord van welkom opende en haar spijt uitsprak dat mevr. Visser niet aanwezig was. Tn 't bijzonder werd welkom geheeten de afgevaardigde van de N.V Auerhaan uit Amsterdam, die een causerie zou houden met lichtbeelden over het nieuwe handwerk: Leerbewerking. Spreker begon te zeggen, dat 't hem nog meeviel dat ondanks het slechte weer nog zooveel dames aanwezig waren. Leerbe werking is het nieuwe handwerk dat lang zamerhand zijn weg tot in alle hoeken van Nederland gevonden heeft. Speciaal in de prov. N. Holland, zoodat zelfs verschillende lagere scholen eenvoudige leerarbeid met hun leerlingen beoefenen. Gedemonstreerd werd hoe kinderen met weinig kosten voorwerpen van leer kunnen maken, doch ook hoe ouderen met weinig moeite en kosten gemakkelijk een eigen tasch, ceintuur, handschoenen enz. kunnen maken. Verschillende modellen werden mondeling toegelicht, waardoor de dames een goed inzicht kregen. Ook werd practische les gegeven in het. maken van een beursje. Er zijn minstens Firma DEN HELDER 400 diverse soorten en kleuren van leer. Aanbevolen werd om steeds met goed mate rieel te beginnen, dit werkt gemakkelijker en is op den duur goedkooper. De diverse modellen werden met belang stelling door de dames bezichtigd. Nfa een half uurtje pauze te hebben ge houden, werd een aanvang gemaakt met de vertooning van lantaarnplaatjes, allemaal betrekking hebbende op de leerbewerking en te laten zien dat leer een natuurproduct is. De diverse aardige plaatjes werden al len mondeling toegelicht. De bedoeling van dezen avond was om een cursus in t leven te roepen voor kinderen en volwassenen. (Jpgave te doen bij het be stuur. Mej. Strijker zal zich dan met de leiding belasten. Aan het slot werd harte lijk dank gebracht aan den spreker voor zijn uitgebreide causerie en aan de pers voor zijn tegenwoordigheid. Ten slotte nog een verrassing, nl. dat door Mevr. van der Woude als afscheid een mooie voorzitstershamer aan het be stuur is geschonken. De hamer is met zil ver gemonteerd met opschrift: Plattelands vrouwen, opgericht 19—234. Aangeboden door T. v. d. Woude-Stammes. Voorwaar een aardige attentie. SINT MAARTEN Dinsdagavond hadden velen onzer plaats- genooten zich in het café „Rust en Lust" ver zameld met de hoop, dat, door de hier plaats gehad hebbende „Mica"-week, waar prijzen aan waren verbonden, het geluk hen zou dienen en een prijsje naar huis mocht wor den gedragen. Naast deze verloting kon men bovendien genieten van zang en voordracht, benevens tot slot „groot bal", dus, voor elk wat wils. De voorzitter der plaatselijke vereeniging der middenstanders opende met een gepast woord de vergadering, er bij vermeldende, dat anderhalf maal zooveel Micatjes afgege ven waren als was begroot en dat 420 lig- kaarten waren ingeleverd. Uit dit oogpunt bekeken, was het een groot succes. Door den heer Schut werd hierna een door hem zelf gemaakt, op de Mica toepasselijke, voordracht gedaan en door eenige dames werd een Carnaval-voordracht gedaan en het Micalied gezongen, waarna tot verloting werd overgegaan. De 38 prijzen beschikbaar gesteld voor de raders naar de fout in de étalage der leden aangebracht, werden be kend gemaakt. Verder werden verloot 14 geldswaardige bonnen onder de inleveraars der legkaarten. Vermelden wij nog dat een prima orkest aanwezig was, welke ook voor den dans zorgde en een gezellig bal volgde, dan ne men wij van deze Mica-week afscheid en wachten op een volgende. Politie. Verloren een dames-armbandhorloge. In lichtingen bij de politie. Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat hij zelf en 2 zoons VISCH VENTEN en dat zij verder geen vertegenwoordigers hebben. DE LANGE VISCHHANDEL - NOORDSCHARWOUDE. LANGENDIJK De plaatselijke Raad van de S.D.A.P. en NVV vergaderde bij mevr. de Wed. Schoen maker. Men besloot om dezen winter-dis- cussie-avonden te houden. Verder werd be sloten, dat de Kerstvergadering in intiemen kring in Concordia te Noord-Scharwoude zal worden gehouden. Hiervoor zal met lijsten worden gewerkt. De tooneelvereen. I.D.D.A. heeft haar medewerking toegezegd terwijl verder muziek en zang de avond zal afwisselen. OUDKARSPEL GEVONDEN. Een kosteloos rijwielbelastingmerk. Inlich tingen bij den gem. veldwachter. NOORD-SCHARWOUDE R.K. ZANGERSBOND In hotel „De Burg" werd een liquidatie vergadering gehouden van het gehouden Zangconcours der R.K. Noord-Zuid-Hol- landsche Zangersbond. De voorzitter de heer Wilmink opende op de gebruikelijke wijze en sprak een hartelijk woord van dank aan de burgerlijke en geestelijke over heid voor de buitengewone medewerking ondervonden bij het welslagen van het concours. Hoewel het concours buitengewoon goed is geslaagd is er niet te min toch een na- deelig saldo. De ontvangsten hebben bedragen f1460.66 de uitgaven f 1588.07, alzoo een nadeelig saldo van f 128.59 Tot commissie voor het nazien der reke ning en overige bescheiden werden be noemd de heeren Metselaar, Magielse en Tromp, die alles in de beste orde hebben bevonden. Na de officieele vergadering bleef men nog eenigen gezelligen tijd bijeen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 12