Raad Sint Panctas llit het huis met de Hooge Trap Uit Alkmaar ALKMAAR De heer Bakker, een verdienstelijk Raadslid, moest heengaan, tenge volge van moeilijkheden met z'n partij. Hartelijke woorden van afscheid. De heer Bakker moest tevens bedanken voor een niet-poli- tieke functie, omdat hij gebonden was aan een opdracht van een po litieke partij en zulks achtte Mr. de Groot ten ©enenmale onjuist. Is er verschil tusschen het verstrekken van goedkoope cokes en een brand stoftoelage? Ja, zegt de heer Appel. Neen, meent de heer Vogelaar. Maar het mag niet; vertelt de wethouder. B. en W. komen te laat met verla ging van huur van Woningwetwo ningen. Devaluatie is muntver- valsching ten bate der groot-kapita. listen, adus de heer Appel. Zal de nieuwe Directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie woord hou den? De Raad probeert het nog een jaar. De grenswijziging Alkmaar- Heiloo aller instemming? De heer Bakker herdacht. Op de heeren Keijsper (R.K.) en Grondsma (A.R.) na, was de Raad gistermiddag vol ledig. Of eigenlijk volledig ook weer niet, want we misten het S.D.A.P.-lid, den heer Bakker, die ontslag als Raadslid nam. Na goedkeuring van de notulen der vorige raadsvergadering was dit voor den voorzit ter, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot, aanleiding eenige hartelijke woorden van afscheid te richten aan het adres van den heer Bakker, die zooals spr. zeide door moeilijkheden met zijn eigen partij, als lid van den Raad had moeten bedanken. De burgemeester herinnerde eraan, hoe de heer Bakker op 4 Octoher 1923 zitting nam in den Raad en al dadelijk deel uitmaakte van talrijke commissies. ïn November 1929 werd de heer Bakker benoemd tot Regent van het Centraal Ziekenhuis en later tot lid van Maatschappelijk. Hulpbetoon. In al deze functies had de heer Bakker zich een ijverig werker getoond; iemand die zijn denkbeelden durfde uiteen te zetten en zijn plicht nauwgezet vervulde. Spr. wilde dit met groote waardeering herdenken en van deze plaats zijn welge- meenden dank uitspreken voor hetgeen de heer Bakker in het belang der gemeente deed. (Applaus). De Voorzitter benoemde daarna de heeren 'Vogelaar,'v. d. Vall en Venneker in de commissie tot onderzoek van de geloofs brieven van het nieuw benoemde Raadslid, den heer Dekker. De heer Vogelaar deelde na het onderzoek namens de Commissie mede, dat de ge loofsbrieven van den heer Dekker waren in orde bevonden, reden waarom de commissie den Raad adviseerde den heer Dekker als lid toe te laten. Aldus werd besloten. De heer de Groot betreurde het heengaan van den heer Bakker als Regent van het Centraal Ziekenhuis. De heer de Groot (V.B.) betreurde het aftreden van den heer Bakker als Regent van het Centraal Ziekenhuis en wel op grond van het feit, dat de thans afgetre- .dene voor een niet-politieke functie bedan ken moest, omdat hij gebonden was aan ,een opdracht van een politieke partij. Er blijkt hier wel uit, meende de Vrij- .heidsbonder, welke consequentie er vast zit ten aan een dergelijke regeling, want. een verdienstelijk man moet nu noodgedwongen heengaan. Natuurlijk kwam de heer v. d. Vall (S.D.A.P.) tegen deze meening op en wilde den ouden toestand handhaven. Over den persoon van den heer Bakker wilde spr. het niet hebben. Geen goedkoope brandstof aan de werkloozen. Een ingekomen adres van den Bond van Werkloozen, met verzoek tegen gereduceer- den prijs brandstof te mogen ontvangen, was voor den heer Appel (R.S.A.P.) aanleiding om er op te" wijzen, dat de werkloozen eerst 11 November recht hebben op brandstoftoe lage en dat deze datum veel te laat gesteld -is. Tot elf November zou de heer Appel den werkloozen goedkoope cokes willen ge ven eii wel voor 25 ct. Dé lieer YVóldendorp (R.K.) zou zeker met den heer. Appel mee willen gaan, als de steun verleening daardoor niet in gevaar kwam. De heer Vogelaar (C.IT.) noemde beide ge vallen een steunverlecning en zag geen vel schil tusschen een brandstoftoeslag in geld en het verstrekken van goedkoopcre brand stof. Juridisch is er toch wel degelijk verschil; meende de jurist Mr. De Groot. Maar wethouder v. Slingerland (R.K.) maakte wreed een einde aan de goede bedoe lingen van de goed-willende raadsleden, door mede te deelen, dat aan den Minister was gevraagd, of deze goedkoope brandstof fen-leverantie mogelijk was. Waarop geant woord werd, dat zooiets door Zijne Excellen tie zou worden beschouwd als toeslag op den steun en daarom geen goedkeuring van den minister kan verkrijgen. Het is nu de taak van de Centrale Arbeidersbeweging den Minister tot andere gedachten te brengen. Maar de heer Appel bleef tegen het afwij zend advies van B. en W. en verzocht aan- teekening. Conrector Murmellius-Gymnasium. Toen ging de Raad stemmen en benoemde met algcmecne stemmen drs. P. Brommer tot conrector van het Murmellius-Gymna sium. Nu is het te laat! Bij het voorstel van B. en W. tot huurver- laging van met Rijkssteun gebouwde ge meentewoningen, hoopte de heer Appel, dat de huur nog meer verlaagd zou worden, waarna de heer v. Druncn (S.D.A.P.) vroeg, of B. en W. ook pogingen hadden gedaan de huren van de woningen der Woningbouw verenigingen verlaagd te krijgen? Wethouder Klaver gaf den heeren weinig hoop, want door de monetaire politiek is men in Den Haag minder soepel geworden dan voorheen. Dus dan zijn we te laat, oordeelde de heer Woldendorp. En het blijkt, dat de deva luatie voor de arbeiders weer de meest nood lottige gevolgen heeft. Geroep: Juist! Juist! De Wethouder probeerde nog een pleister op de wonde te leggen, door te zeggen, dat de materie in Den Haag nog in behandeling was en dat, als er iets bereikt kan worden, dit ook door Alkmaar zeker zou worden be reikt. Afwachten dus! oordeelde de burgemeester. En daarmede moesten de heeren maar voor- loopig zoet zijn. Waar gaan we heen? Waar gaan we heen? vroeg de heer Appel, nu na de devaluatie de prijzen gaan stij gen? Devaluatie is muntvervalsching ten bate van de kapitalisten. Een crediet van f 10.000 om onredelijke prijsopdrijving tegen te gaan, achtte spr. absoluut onvoldoende. En wat is onredelijk? De heer Grondsma, die intusschen ter ver gadering was gekomen, zag de toestand min der somber in, maar verzocht toch B. en W. niet te scheutig te zijn met het verleende crcdiet. Alleen in uiterste gevallen; beloofde de voorzitter. Nieuwe bezems vegen schoon! Het voorstel van B. en W. om het contract met het Centraal Bureau voor verificatie en finanticele adviezen der Vereeniging van Neder). Gemeenten met een jaar te verlen gen, gaf Mr. De Groot aanleiding, aan te dringen op het aanstellen van een gemeente lijkon controleur. Dat leek spr. in alle op zichten beter. De heer Vogelaar was echter van oordeel, dat nu er een nieuwe directeur is, het best nog voor een jaar kon worden geprobeerd. Men moet toch ook nog afwachten of een nieuwe gemeentelijke controleur voldoet! Die kan voor een jaar -vorden benoemd; oordeelde de heer Stoutiesdijk! Dat gaat moeilijk, antwoordde de Voor zitter. Maar de heer Stoutjesdijk bleef tegen het voorstel van B. en W. en verzocht daarvan aanteekening. Verbindingsweg ten" N.O. van Alkmaar. Het voorstel tot aankoop van perceelen voor den aanleg van een verbindingsweg ten N.O. van Alkmaar, werd na besloten zitting, zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met aardeekening evenwel van den heer Go- vers (V.B.) dat hij er tegen was. Grenswijziging AlkmaarHe'.loo en Alkmaar—-Oudorp. Inzake de grenswijziging tusschen Alk maar en Heiloo en Alkmaar—Oudorp, richt ten B. en W. he<t volgende adres tot den Raad: Reeds een 16-tal jaren Is de vraag aan hangig, op welke -wijze in het beloop der gemeentegrenzen een verandering ware aan te brengen om deze in overeenstemming te brengen met het zich wijzigende aspect der gemeente. Wat reeds in 1920 een voor Alk maar klemmend vraagstuk was, is het nu te meer, nu de bebouwde kom inmiddels zoo veel uitgebreider is geworden en de bebou wing der grens zoowel aan de zijde van Heiloo als van Oudorp heeft overschrdeen en zelfs totd ie aan de zijde van Bergen is genaderd. Ondanks onze herhaalde uitvoerige betoo- gen heeft het College van Ged. Staten niet willen treden in het voorstel van den Raad om te bevorderen, dat gedeelten van de gemeenten Heiloo en Oudorp aan Alkmaar zouden worden toegevoegd. Wel is het Col lege bereid, mede te werken tot een wijzi- gingd er grens enkel tusschen Alkmaar en Oudorp. Gelijk den Raad bekend is, biedt de Ge meentewet sedert de wijziging van 1931 aan den Gemeenteraad de gelegenheid, recht streeks tot de Kroon het verzoek te richten, dat een voorstel van wet tot wijziging der gemeentegrenzen aan de Sta ten-Generaal worde gedaan. Nu het overleg met Ged. Staten met betrek king tot de grens tusschen Alkmaar en Heiloo niet het minste resultaat heeft ge had en B. en W. van oordeel blijven, dat de voor wijziging dier grens pleitende ar gumenten door de ontwikkeling der om standigheden nog aan kracht hebben ge wonnen, meenen wij, dat thans het oogen- blik is aangebroken »om tot H. M. de Ko ningin het verzoek te doen, in welk adres wij tegelijkertijd de wijziging der grens tus schen Alkmaar en Oudorp ter sprake heb ben gebracht. Het thans ingediende ontwerp is iets rui mer van opzet dan dat, waarop het voor stel d.d. 22 October 1935 betrekking had: thans is als nieuwe Zuidelijke grenslijn ontworpen de Noordelijke begrenzing van het Heilooërbosch en van het landgoed „N ij en burg". Een inderdaad afdoende oplossing der be staande en in de toekomst dreigende moei lijkheden is dan beter dan bij de eerst ont worpen grenslijn gewaarborgd. Het was prettig en ook begrijpelijk met welk een instemming dit adres door den ge- heelen Raad ontvangen werd. De heer Venneker noemde dit zéér terecht het eenige belangrijke voorstel op de agenda en bracht warme hulde aan B. en W. voor de wijze waarop zij deze materie hadden ge regeld. Alkmaar kan niet bloeien, als het niet. kan groeien; was de meening van dit raadslid en hij deed daarom een beroep op de pers om er toe mede te willen werken, dat Ged. Staten hiervan doordrongen werden. De heeren Govers en v. d. Vall sloten zich bij deze woorden volkomen aan. Laatstge noemde achtte het noodzakelijk, dat dit stukje grond bij Alkmaar gevoegd werd. De hooge autoriteiten hebben de zaak rustig te bekijken, en als ze dat doen, zullen ze toch tot do overtuiging moeten komen, dat Alk- ma in een keurslijf zit, waarin het zich onmogelijk kan ontwikkelen. Zelfs de heer Appel andere het „enfant terrible" van den Raad sprak over de keurig gestelde bijdrage en zegde zijn volle medewerking toe. YVas het wonder, dat de voorzitter namens B. en W. zijn erkentelijkheid betuigde voor de woorden van hulde, geuit aan het adres van B. en W. en was het niet begrijpelijk ook, dat hij hoopte, dat de grenswijziging, als nu was aangenomen, tot stand zou wor den gebracht, in het belang der gemeente Alkmaar? De rest van de agenda was klein goed en ging onder den hamer door. Nog vóór half vier stonden we alweer op straat. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag ten raadhuize onder voor zitterschap van den heer J. Kroonenburg, burgemeester tevens secretaris. De heer Wagenaar had bericht van ver hindering gezonden wegens ziekte. Voorzit ter sprak de beste wenschen uit voor een spoedig herstel van den heer Wagenaar. Voorz. dankte de raadsleden voor dc door hen betoonde belangstelling bij de ter-aar de-bestelling van zijn broeder. Ingekomen stukken. Ingekomen'was bericht dat de werkver schaffing in de Wieringermeer is verlengd tot 16 Sept. a.s. en de baggerrcgeling tot 31 December a.s.. De gemeenterekening 1934 was door Ged. Staten gesloten. Voorz. deelde mede, dat in de vergade ring met het Burg. Armhestur was beslo ten dat de verhuring van het land van hikt Armbestuur zou geschieden bij loting, evenals verleden jaar. Ged. Staten hebben dit goedgekeurd. De nieuwe begraafplaats. In een vorige vergadering werd beslo ten over te gaan tot de aankoop van grond voor een begraafplaats en in overleg te treden met de Ned. Heide Maatschappij voor de uitvoering in werkverschaffing. Dc Heide Maatschappij berekent, dat de kosten zullen zijn f 13500 aan arbeidsloon en f 3200 aan andere kosten. Men heeft Ged. Staten verzocht, die werk in werk verschaffing te mogen uitvoeren. Aan den Minister is een bijdrage verzocht in de on gedekte andere kosten. Als dit slaagt, zal er voor de arbeiders een flink werkobject zijn geschapen, terwijl het de gemeente niel meer kost dan de andere werkverschaffing Aangeboden werden de begrootingen voor den dienst 1937, waarna overgegaan werd tot behandeling van het voorstel tot een restitutie van landhuur van het Burg. Armbestuur. Voorgesteld wordt 40% te geven. Dit werd aangenomen. Een verordening op de heffing en invor dering van besmettelijke ziektegelden werd hierna vastgesteld. Van een viertal timmerlieden was een schrijven ingekomen, met verzoek, om in verhand met het feit, dat er nu geen met selaarsbaas in de gemeente is gevestïsrd, het metselwerk te laten verrichten door do timmerlieden, aangezien zij allen een ge combineerd timmer-metsel-bcdrijf hebben. De toestand van thans, om het metscl- zijn 36 leerlingen voor deze cursus. De meerderheid van B. en W. gevoelt weinig voor de cursus. Bij het Lager Onderwijs heeft men zelfs de achtste klas gekregen. Daarom wordt het niet noodig geoordeeld, een uitgave hiervoor te doen. De gemeente betaalt reeds een zeven a acht gulden voor kinderen die scholen te Alkmaar bezoeken. Voorzitter wilde een verlicht en verwarmd schoollokaal beschikbaar stellen en verder niets. Wethouder Lek vond het nog al iets te zeggen, 36 leerlingen. In B. en W. was spr. de minderheid. Spr. zou het zeer be treuren als dit niet doorging. De heer Kloosterboer wees op het groo te nut van het onderwijs na het bezoek van de Lagere School. Uit eigen ervaring noemt spr. voorbeelden van het nut op rijpere leeftijd nog iets te leeren. Voorz. vreesde, dat dit niet zou worden goedgekeurd door Ged. Staten. De Bijz. School zou ook wel met zoo'n verzoek kun nen komen. De heer Spaan is het wel met Klooster boer eens, doch wil f 2.- subsidie geven daar hij het niet geheel met den heer K. eens is. De heer Van Kampen vroeg nadere ge gevens. Spr. is na inzage van dé lijst te hebben gehad dat er sommigen zijn, die wel meer dan f 2.- kunnen bedragen. Het zou de gemeente f 180 kosten. De heer Timmer vond het volle bedrag niet verantwoord, al was hij wel voor on derwijs. De heer Kloosterboer zou het toejuichen als ook de Bijz. School zulk een cursus gaf. De meerdere bijdrage van sommigen zou aanleiding kunnen zijn voor te rugtrekken van leerlingen. Na nog eenige besprekingen, waarbij de heer Lek zich met den heer Spaan vereenig- de werd het voorstel van B. en W. met de stem van den heer Kloosterboer tegen aangenomen. De raad ging hierna in comité. werk aan den heer Smit op te dragen en hem van timmemerk uit te sluiten ach ten zij niet juist. Na eenige besprekingen besloot de raad het verzoek in te willigen. De heer Bouwstra verzocht verlaging te willen aanbrengen in de personeelc belas ting grondslag biljarten. B. W. stelden voor, 50% ontheffing te verleenen. Mo menteel wordt een grondslag van f 20 be taald met 200 opcenten is totaal f 60.- Een algeheele vrijstelling zal niet worden goed gekeurd. Na eenige inlichtingen te hebben ge vraagd besluit de raad het voorstel van B. en W. aan te nemen. Adressen om subsidie van Witte Kruis. Malariabestrijding en Zuigelingenzorg wor den voor kennisgeving aangenomen, aan gezien alle subsidies zijn geschrapt. Gasverwarming in de O.L.-School. De directeur van de gem. Lichtbedrijven had een toelichting gezonden over de gas verwarming van de lokalen der O.L.-School Het gasverbruik was in de Langendijker gemeenten 9 M3 inhoud der lokalen, het geen later is teruggebracht op 7 M3. De kosten van kachelverwanhing en onder houd waren in 1935 f 275.34. De kosten van gasverwarming met aanschaffing en af schrijving der kachels in tien jaar zou f 250.- per jaar kosten. B. en W. wilden daarom tot de gasverwarming besluiten. De heer Timmer vreesde dat men brand stoffenhandelaar zou benadeelen, doordat geen kolen meer moeten worden geleverd. Wat weegt nu het zwaarste? De voorzitter zeide, dat het algemeen belang voor het persoonlijk belang ging. De beer Kloosterboer vroeg de meening van het personeel over deze verwarming, waarop werd geantwoord dat deze vrees den voor reuk. De heer Van Kampen was hiervoor niet bang, doch de kosten zijn veel te hoog. Gas verbruikt meer zuurstof dan kolen Door ventilatie is de reuk te ondervangen. De voorz. merkte op, dat de kachels in school maar tijdelijk branden. De heer Kloosterboer noemde het voor deel zeer gering en was niet voor het voorstel. Met de stemmen van de heeren Kloosterboer en Van Kampen tegen werd liet voorstel van B. en W. aangenomen. Men besloot zonder eenige bespreking, toe te treden tot de luchtbeschermings dienst, waarvoor een hijdrage moet wor den verleend van f 2.50 per jaar. Een verzoek was binnengekomen om een bijdrage voor een ^vintercursus in de O.L.- School. In dit adres wordt f 5.- per leerling ge vraagd. De cursisten betalen zelf f 2.- Er Uit onze Omgeving WIERINIIEN De Rijkspolitie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 21-jarigen Gt. S., we gens niet nader te noemen handelingen met een meisje. Dit zij een waarschuwing aan de ouders om over hun kinderen voor dit gevaar te waken. „De Laatste Halte". Deze film draait a.s. Zaterdag en Zondag in Cinema De Haan. ,De Laatste Halte" is een frissche film, met veel gevoel voor humor, onder leiding van den regisseur E. B. Emo gemaakt. De hoofd rol wordt gespeeld door Paul Hörbiger, die hier mede weer een creatie geeft, zooals slechts hij dat kam Behalve de hoofdrol heeft Paul Hörbiger bij deze film voor het eerst de artistieke supervisie gehad en hiermede bewezen, nog iets anders te kunnen prestee- ren dan het vertolken van een filmrol,, Jljj slaagde''éi* in op hét geheel een stempel te drukken van menschelijkheid en hartelijk heid. Het onderwerp is uit het dagelijksch lé ven gegrepen en dat is een van de redenen waarom deze film zoo prettig aandoet. In Maria Andergart vond Hörbiger een uitste kende partner, lief, sympathiek en overtui gend in haar spel. Dit paar Iaat u niét al leen toekijken, maar ook meeleven. Voorts is het alleen reeds de moeite waard deze film te gaan zien om Hans Moser, want zel den zag u zoo'n onweerstaanbare komiek. „De Laatste Halte" zal door zijn vlotte vroo- lijkheid en zijn uitstekende bezetting onge twijfeld bij het Wieringer publiek evenveel succes oogsten als deze rolprent overal el ders tten deèl viel. Als tweede hoofdfilm zal draaien „Moord in de School". Hildegarde Withers is onderwijzeres en heeft een geweldige ambitie voor alles wat met detective-geschiedenissen samenhangt. Op een middag vindt ze de muziekonder wijzers Louise Halloran dood in een der verlaten klasselokalen. De ingewikkelde geschiedenis komt ten slotte tot klaarheid, doch Hildegarde had voor het bleeken dar wasdi, voor het reinigon in de keuhen,voor het verwijderen van vlekken bleekt WITTEE voor VIJF wasschen 16 ct .••V.VAV.V.1 Handehond. „Emko" Apeldoorn van haar kant het geheim van de misdaad j ontsluierd, waaruit volgde dat Addison j Stevens, moest worden gearresteerd. Het is een film vol spannende momenten j en daardoor aan te bevelen. SINT MAARTEN j Woensdag werd in de openb. school alhier een ouderavond gehouden, welke was be zocht door 22 belangstellenden. Bij opening sprak het hoofd der school zijn genoegen over deze opkomst uit. Dezelfde heer bracht hierna in bespreking de „tandverzorging op deze school" en deelde mede dat door den tandarts slechts die kie- zen en tanden behandeld zijn, welke door j plombeering gered konden worden. Daar het allen nog kiezen en tanden zijn die gewisseld I worden zou het te kostbaar worden en tevens nutteloos om de slechten te plombeeren. Door het niet meer ter school gaan van kinderen van den voorzitter den heer D. j Koning, had verkiezing plaats van een be- I Stuurslid, waarbij werd gekozen de heer C. Schermerhorn, welke dit aanvaardde. Verder werden de aanwezigen door het schoolhoofd vergast op een lichtbeeldenvoor stelling en wel eene die heel aardig in den smaak viel. Door een toestel, hetwelk de voorwerpen tot 2000 X vergroot, werden ons verschillen de geprepareerde dieren, zooals vloo, luis, mug, vlieg, enz. vertoond, welke zeer de ver bazing en ook de afkeer der aanwezigen verwekten. Een duidelijke causerie bij het vertoon deed alles vergezeld gaan, zoodat dit een aangename en tevens leerzame avond is geweest. Aan het slot werd door den heer Burge- i meester dank gebracht voor het vertoonde. Z1JPE Gedeputeerde Staten dezer provincie heb ben den weg op den berm van den Zijper zeedijk in deze gemeente, tusschen den Burgerweg en St. Maarten, gesloten ver klaard voor motorrijtuigen; aanhangwagens waarvan de grootste wielbelasting een ge wicht van 1200 KG overschrijdt. In. verband met de uitvoering van de ge wijzigde warenwet, hebben de betrokken hedrijfshouders in deze gemeente dezer dagen hun eerste aanslagbiljet krachtens de warenwet ontvangen, Burgerlijke stand Zijpe van 23 tot en met 29 October 1936. Geboren; Gerardus, z. v. Gerrit Hobma en Tjietske Lendcmeijer; Remie, z. v. Simon Davids en Rcmmetje Olij. Ondertrouwd; Hendrik Toes, 23 jr., tim merman, te Barsingerhorn en Engeltje Schoen, 25 jr., wonende alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Elisabeth Maria de Graaff, 94 jr., ongehuwd. SCHAGERBRUG. Aangezien zich een onvoldoend aantal leer lingen voor den in de O. L.school te houden cursus in de moderne talen heeft aangemeld, heeft de cursusleider, de heer Kingma, beslo- ten dezen cursus niet te laten doorgaan. VOLKSZANG. De afdeeling Alkmaar van de Nederland- sche Vereeniging voor den Volkszang heeft de ups en downs van den tijd aan den lijve kunnen ondervinden. Er waren eens dagen, dat de groote zaal van de Harmonie te klein was. Later was de zaal van de Unie te groot en men ging naar de Heul. De eerste avond dit jaar is weer gehouden en heeft plaats gehad in de dancing van de Harmonie. Dat lijkt een vooruitgang. Trou wens het bestuur heeft zich duchtig geweerd en het feit, dat de burgemeester bereid was het beschermheerschap op zich te nemen, zal, naar we hopen, er toe bijdragen, dat de be langstelling voor deze mooie vereeniging stijgt. De avond zelf had onder leiding van den heer Sixma het bekende prettige verloop. HIJ WILDE ER OVERHEENI Het is verwonderlijk, hoe sommige din gen bekend zijn voor men het weet. We hadden wel besloten het aanbrengen van nieuws in Alkmaar te honoreeren, maar we hedden er nog geen ruchtbaarheid aan gegeven. We konden dus niet goed weten, wat een vijftal jongens, die in onze portiek te Alk maar een vechtpartij van belang aanvingen, voornemens waren. Voordat we gelegenheid hadden in te grijpen, wisten zich twee uit de kluwen los te maken en ze rolden den winkel binnen. Nog hijgend van inspanning het ver dienen van twee kwartjes is blijkbaar geen sinecure! vertelden zo ons het nieuws. Een auto had op den hoek van de Berger- brug en den Singel een verkeerspaaltje omver gereden. Natuurlijk gingen we ons even op de hoogte stellen van de aange richte verwoesting. Het was nog al meegevallen. De auto was inmiddels vertrokken. Hij kon wonder boven wonder nog rijden. Maar hij slingerde erg! zoo verzekerden ons degenen, die er getuige van waren geweest. Het paaltje stond er nog. Half omver. „Hoe kwam het eigenlijk? zoo informeer- den we. „Hij wou er bepaald overheen", meende iemand. Maar het ging niet. DE DURE GEMEENTEWERKEN. Voor eenigen tijd kwam het College van B. en W. met een voorstel tot concentratie der bedrijven. Het werd aangehouden en in tusschen vernamen we er niet verder van. Op de vergadering van heden maakte het geen punt van bespreking uit. Het voorstel kwam er in hoofdzaak op neer, dat de reiniging, het bouw- en woning toezicht, het grondbedrijf en de plantsoenen feitelijk bij de Gemeentewerken werden in gelijfd. Het plan leek niet onmiddellijk de geest drift van den gemeenteraad te kunnen ver wekken en dit wordt begrijpelijk, wanneer men kennis neemt van het volgende staaltje, dat de duurte van het G. W. duidelijk in het licht stelt. De herstellingen aan de gemeentescholen worden natuurlijk uitgevoerd door het G. W. en de bijzondere scholen ontvangen jaarlijks per leerling een evenredig bedrag ter dek king van hun onkosten voor ditzelfde doel. Ze zijn echter vrij de reparaties te doen ge schieden door particulieren, hetgeen een ze kere winst oplevert, want deze particulieren doen het goedkooper. De Christelijke Schoolvereeniging alhier had een kleuterschooltje aan de Doelen straat, waarbii in den loop van een vijftal iaren een nadeelig saldo was ontstaan van twaalf mille. Naar ons pertinent werd ver zekerd, had men dit nadeelig saldo vrijwel geheel kunnen afdekken uit de winst op de reparaties aan de verschillende chris telijke scholen. Op Maandag 9 November zal de Alcmaria V.V.V. in het Hotel „Het Gulden Vliesdes avonds om half negen haar algemeene leden- vesrgadering houden. Op de agenda komen o.a. voor de begrooting 1937, de verkiezing van 4 bestuursleden (1 voor de vacature J- J. Swets en 3 in plaats van de periodiek aftredenden, de heeren D. G. G. Margadant, N. K. Bettink en M. Kater- en een bespreking omtrent de motorraces 1937.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2