Pet Hl 80. naar Amsterdam, OMGEVINGNIEUWS naar de Interland Voatbalwedstrijd Nederland-Hoorwegen ADVERTEERT IN DIT BLAD Filmavond FEESTBAL Tweede Kamer Fokveemarkt cn -Keuring Mollison al over den Oceaan 1 BERGEN WEDERINVOERING DER KERMIS? Eergisteren hebben wij melding gemaakt van het verzoek der café- en hotelhouders aan den Raad dezer gemeente om invoering eener kermis gedurende het zomerseizoen. Blijkbaar heeft dit verzoek bij eenige groote hotelhouders eenige opschudding verwekt. Zij hebben zich nl., naar wij ver nemen, met een tegenadres tot den Raad gericht, waarbij zij met nadruk verzoeken, met het oog op het vreemdelingenverkeer, in geen geval de kermis weder in te voeren. De houding van deze hotelhouders is naar onze meening wel zeer onbegrijpelijk, als men bedenkt, dat nagenoeg alle pensiongas ten tijdens de Alkmaarsche kermis des avonds de gemeente in de richting Alkmaar verlaten en de hotels en cafè's als gevolg weinig of niets te doen hebben. Hebben deze hotelhouders nog steeds niet de algemeene klacht der gasten vernomen, dat Bergen des zomers te weinig amusement biedt? Bij het Zomerfeest op het B.S.V.-terrein in 1935 hadden zij toch kunnen constateeren, dat het kermisvermaak nog immer bij het meerendeel der zomergasten zeer in den smaak valt en dat het vele vreemdelingen kan lokken. Hopenlijk zal de Raad het belang, dat voor een groot aantal ingezetenen bij een kermis betrokken is, beseffen. BISSCHOPPELIJK BEZOEK. Door Z. D.H. den Bisschop van Haarlem zal op Maandag 9 November a.s. in de Parochiekerk alhier het H. Vormsel worden toegediend. GEVONDEN EN VELOREN VOORWERPEN Gevonden: Een blauwe dames gummi regenmantel; zilveren armband met horloge; paar beige zeemlederen dameshandschoenen; bruine alpino muts; belastingplaatje; kip aangeloopen. Verloren: Vier belastingplaatjes, donker bruin manchester mouwvest; armbandhor loge zonder armband. WIERINGERMEER MIDDENMEER. Politie: Gevonden aan den Slootweg: twee schapen. Inl. bij de politie te Middenmeer. ANNA PAULOWNA Dammen. In het gebouw naast de Ger. Kerk speelde de heer A. Huiberts een simultaan-datnwed- st rij d tegen leden van de Chr. Damver. Ex celsior. Hij won 5 partijen, n.1. tegen de heeren J. Herder, A. Kruithof, A. Moole- naar, S. Sas cn A. v. d. Werff; speelde er er 4 remise, n.1. tegen A. Boere, P. Kooij, K. D. Sas en T. Wiersma en verloor er 10 en wel van P. Blaauboer, J. Grm, D. Jan sen, J. Jceninga, J. Pieterse, L. Pietcrse, M. Plagmeijer, H. Veenstra, D. v. d. Walle cn L. Witte. BREEZAND. Ouderavond School IL Het deed den heer Van Dijk, hoofd van school II, genoegen op den ouderavond die Woensdag in die school werd gehouden, niet tegenstaande het ongunstige weer nog een flink aantal ouders welkom te kunnen hee- ten. Met den wensch, dat door deze bijeen komst den band tusschen school en huis nog nauwer mocht worden aangehaald, opende spr. de vergadering. De notulen van den heer J. Davids wer den, onder dankzegging onveranderd goed gekeurd, waarna de heer Van Dijk eenige mededeelingen liet volgen. Doordat meer personen uit Breezand ver trekken dan er zich komen vestigen, loopt het aantal leerlingen terug. Bij dezen voort gang zou zelfs het recht op een vierde leer kracht in gevaar komen. Meer dan ooit is dan het schoolfonds noodig. Gelukkig blijft het goed gaan met het bijdragen aan dit fonds. Voor het vervolgonderwijs hebben zich 15 leerlingen opgegeven, een aantal dat ei genlijk grooter moest zijn. De heer Vergaaij wijst er hierbij op, dat wat men na den schoolleeftijd leest of her haalt, zooveel beter in het geheugen blijft. Er zijn inlichtingen ingewonnen, om een film over tandverzorging te kunnen vertoo- nen. Het vraagt echter nogal eenige onkos ten. Besloten werd, dat de oudercoramissie zich nader over een en ander zal onder staan. De heer Van Dijk stelde zich beschikbaar van de Reizende bibliotheek voor volwas senen een kist met 100 boeken aan te vra gen. Na een inleggeld van 10 ct., voor kaart en catalogus, zijn de boeken tegen 3 ct. per week verkrijgbaar. Studieboeken op aller hande gebied mogen voor 10 ct. een maand gehouden worden. Voor leermiddelen wordt tegenwoordig nog maar bijna de helft beschikbaar ge steld van het bedrag, dat een paar jaar geleden per kind gold. Veel nieuwe boeken kunnen dus niet aangeschaft worden. Dit jaar zullen de atlassen een beurt krijgen en dan in de hoogste klassen een proef ge nomen worden om de kinderen daar ook thuis van te laten leeren om op school meer tijd te hebben voor andere zaken. Er ont spint zich een geanimeerd debat over voor- en nadeelen van huiswerk, waaraan ten slotte de heer Kaak de vraag vastknoopt of 't niet mogelijk is in A.P. U.L.O. te krij gen. Veel hoop kan de voorz. hem niet ge ven, maar naar voorwaarden en consequen ties kan eens een onderzoek ingesteld wor den. De aftredende oudercommissie-leden, de heeren G. Vergaaij, A. Borst en G. Borst werden herkozen en de heeren J. Davids en G. Tiel aangewezen de kascommissie van het schoolfonds te vormen. Na de pauze, die op de gebruikelijke ma nier werd besteed, kwam het St. Nic.feest ter sprake. Het zal op Vrijdag 4 Dec. ge vierd worden en men hoopte, dat op de lijs ten zoo goed geteekend zal worden, dat aan alle kinderen een cadeautje gegeven kan worden. Behalve versnaperingen komt er ook weer een filmvertooning. Besprekingen en uitdeeling der lijsten hadden zooveel tijd gevorderd, dat, met het oog op het late uur, de rondvraag maar niet meer aan de orde werd gesteld en ook een lezing van den heer Van Dijk moest worden uitgesteld, zoodat dus sluiting volgde. WITTE KRUIS Met een welkomstwoord, in het bijzonder gericht tot dokter Veenis, die als advisee- rend lid een plaats in het bestuur zal in nemen opende de heer G. J Lovink de Wit te Kruisvergadering, die in Veerburg werd gehouden. De notulen van den heer Liefhebber wer den onder dankzegging goedgekeurd en daarna deed de voorz. een reeks mededeelin gen, die we hier met de genomen besluiten laten volgen. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Johan Rens Zoontje van R. REZELMAN. C. P. REZELMAN— Muntjewerf. Anna Paulowna, 28 Oct. '36. UW ADRES voor gev. Speculaas BROKKEN SPECULAAS, HONING TAAI, BANKET-STUKJES. Sj. v. d. WAL Bakkerij. - LUTJEWINKEL. Gevraagd: EEN DIENSTBODE, voor dag en nacht, bij A. GEEL, Grootesloot, Oudesluis. in het Stadion. VERTREK 12 UUR. RETOURPRIJS f0.80 p. p. Aangifte bij Reisbureau H.A.H.O., Stationsweg 37, B., Tel. 4334 en C. ten Bruggencate, Heerenweg, Heiloo, Tel. 4215. Te koop: 2 jonge TIJDKALFKOEIEN en een geschetst Knikalf, vol bloed en t.b.c.-vrij, bij H. RE ZELMAN, Langereis, N. Nie- iorp. Te koop, bij J. SMIT, te Ou desluis, de tK-Jarige STAMBOEKSTIER, Hendrik K I, moeder Betsy 4. Opbrengst M. 4 j. 5470 Kg. melk, 226 Kg. vet, 4.13 in 319 dagen. Te koop: EEN NUCHTER STIERKALF afstamming van M. en V. bo ven 4 en aan 't zelfde adres 3 STIERKALVEREN, bij H HOORNSMAN, Schoolweg 3 Julianadorp. Anna Paulowna. Zwemclub O.V. ZATERDAG 8 uur, in „Veerburg", Daarna tot seizoenbesluit: I oegangskaarten è..25 ct. pl. bel. zijn tot 10 uur nog te verkrij gen a. d. zaal. Dansmuziek: Jan v. d. Brink's „Rambling Serenaders". Door bemiddeling van den Bond v. Boerin nen en a. pl.v. hebben zich 30 dames op gegeven voor een cursus in huishoudelijke ziekenverpleging. Er wordt echter bezwaar gemaakt, dat niet alle leden van het Wit te Kruis in de gelegenheid zijn gesteld zich voor deze cursus op te geven. Er zal daar om nog per advertentie een oproep wor den geplaatst en daarna bij loting worden uitgewezen, wie tot de cursus worden toe gelaten, daar er slechts een bepaald aan tal dames aan kunnen deelnemen. Op het verzoek om een moedercursus te organiseeren wordt gunstig beschikt, met dien verstande, dat er voldoende animo voor moet bestaan. Het hoofdbestuur verzoekt een speldjes dag te houden. Besloten werd dit bij een eventueele plaatselijke viering van het herdenkingsfeest van de Prinses te doen. Van de zwemvereeniging O.V. is een dankbetuiging ontvangen voor de prettige samenwerking bij de dezen zomer gehou den zwemwedstrijden en een uitnoodiging om Zaterdag de propaganda-avond (waar over we in een vorig nummer berichtten) bij te wonen. Een schrijven van de afd. Wormer, betref fende arbeidstherapie in Bosch en Heide en een van de afd. Haarlemmermeer yoor aanbeveling van een candidaat ter vervan ging van dr. Beekcr werden voor kennis geving aangenomen. De vergadering zag niet in, waarom dr. Beeker die steeds vol ijver en ambitie is. vervangen zou moeten worden. Nadat de heer Liefhebber tot afgevaar digde ter algemeene vergadering was be noemd, werd de beschrijfingsbrief voor die vergadering behandeld. De afgevaardigde kreeg voor alle te behandelen, vrij man daat. De heeren Ds. Vorstman, D. de Graaf en de Wilde werden aangewezen de com missie tot het nazien der rekening 1936 te vormen, waarna uitloting van aandeelen in het zwembad plaats had. Uitgeloot werden de nummers 13, 14, 18, 20, 21, 24, 44, 63, 73 82, 92, 94, 118, 125, 129,. 133, 141, en 164. Hierna'Sluiting. „De lustige wind, is molenaars vrind", zegt het liedje, maar dan moet die wind toch zeker niet al te lustig zijn. In de afge- loopen week maakte hij het. bij den molen aan de Molenvaart te bont en deed een dik ke gegoten ijzeren plaat, die de wieken op de as houdt, stuk springen Het gelukte den molen direct stop te zetten en om verder onheil te voorkomen, werd de losgekomen wiek met stevige touwen vastgesjord. Het zal, dunkt ons, nog een heel karwei zijn, alles weer op de juiste plaats te bevestigen. Het Pachtwet-debat ten einde. Nog verschillende amendementen aangeno men. Op 10 November e.k. de eind beslissing. Den Haag, 29 October 1936. Nog een gansche middagvergadering was noodig, voor het moment aanbrak, dat art. 74 der nieuwe Pachtwet (het laatste) onder de presidenteele hamer doorglipte. Maar de zaak is nu dan toch beklonken, op de eind stemming. Door bet aannemen van diverse amendementen en hel invoegen van ver schillende Regeeringswijzigingen werd het oorspronkelijk ontwerp dusdanig veranderd, dat men nog eens wil nagaan, of alles wel precies klopt. Daarom stelde president Aal- berse ten slotte voor, de eindstemming te bepalen op Dinsdag 10 November a.s. bij het begin der zitting, als de Kamer weer bijeen zal zijn ter behandeling van de Rijksbegroo- ting. Want de volgende week werken de le den in de afdeelingen. Terugziende op de alweer achter den rug liggende afdoening van het ontwerp-Van Schaik wordt men onwillekeurig geneigd te spreken van de wet-Van Schaik-Van den Heuvel! Een heele reeks amendementen is in de wet gekomen, en men kan gerust zeg gen, dat de Anti-Revolutionnaire afgevaar digde het „leeuwendeel" daarvan voor zijn rekening nam, vooral wat de belangrijk heid betreft. Van 't voorzitterlijke gestoelte klonk maar steeds: „Het woord is aan den heer van den Heuvel voor de verdediging van zijn amendementMaar ook aan andere zijden mag men niet ontevreden zijn, alleen de Liberale fractie was bepaald onfortuinlijk! De heer Louwes deed zijn best, en ook kwam mr. Boon heden een stel lig niet onbelangrijke en onlogische zaak verdedigen (namelijk om van de rechterlij ke uitspraak volgons art. 53 cassatie bij den Iloogen Raad mogelijk te maken, wijl nu alleen het Hof als hoogste instantie fun geert), doch zoowel de minister als de Ka mer vonden, dat de gedachte Boon het ont werp niet beier zou maken en wezen het amendement af. Heden ging de groote strijd rond art. 36 betreffende opzegging van de pachtovereen komst door den verpachter. De heeren Ebels (V.D.) Louwes(V.B.) en Truyen (R.K.) bra ken een lans voor de verpachters, die voort aan zelf op het verpachte land willen ar beiden, en daarbij mede de verwanten be trekken. Opzeggingen om die redenen zou de rechter dan onder geen beding ongedaan moeten kunnen maken. Niet alle drie afge vaardigden wilden hetzelfde, maar het kwam tenslotte hierop, neer, dat een amen- dement-Truyen de algemeene goedkeuring der Kamer verwierf. Het bepaalde, dat de rechter een vordering tot nietigverklaring van een opzegging door den verpachter moet afwijzen, als hem blijkt dat de opzeg ging geschiedde. Wijl de verpachter of diens bloed- of aan verwanten in de rechte nedergaande linie het gepachte in gebruik willen nemen en bij het aangaan der pachtovereenkomst een daartoe strekkend voorbehoud is gemaakt en de pacht ten minste vijf jaar heeft ge duurd. Minister Van Schaik was niet be paald erg ingenomen met de wijziging, achtte haar voor een goed deel overbodig, maar verzette zich niet direct tegen aan vaarding door de Kamer. Die weer in groo te meerderheid afwijzend stond tegenover een amendement-Hiemstra (S.D.), dat den pachter in alle 'gevallen het recht wilde verleenen, bij den rechter in verzet te ko men togen de opzegging, ook indien hij niet- ernstig in zijn belangen zou worden ge schaad. En het artikel werd zonder stemming aan genomen. Men naderde de materie van het formeele recht. Er waren verschillende amendemen ten om de procedures te wijzigen. De heer Vervoorn (Platt.) stootte daarbij zijn hoofd, en even later deed de heer Boon dezelfde er varing op (gelijk reeds hierboven gememo reerd). De „eeuwige" heer Van den Heuvel deed weer van zich hooren bij art. 55, daar hij de bevoegdheid om overeenkomsten te ont werpen en adviezen te geven niet aan de Pachtkamers i rechter met twee bijzitters) wilde gegeven zien, maar aan het van de Overheid los staande Pachtbureau. Mr. Van Schaik zei wel, dat de Pachtbureaux eerst nog moeten groeien, dat het dus beter was, de voorgestelde regeling te aanvaarden, de ander hield vol en de geluksvogel kreeg ook hier weer zijn zin. Rechts tegen links (50— 34) ging het amendement erdoor. De heer F ouwes deed een vergeefsche poging om in de wet te krijgen, dat bij den aanvang van een pachtcontract moet worden vastgelegd, in welken staat het verpachte zich bevindt, t Idee was zeker nog zoo slecht niet, daar door kon later veel geharrewar voorkomen worden (gelijk heden de heer Van Houten (C.D.U.) ook opmerkte), doch de minister achtte die regeling te omslachtig en de Ka mer blijkbaar ook. Bij art. 59 vroeg de heer Bakker (C.H.) aan den minister, of 't niet wenschelijk was, de Pachtbureaux een wettelijk voorgeschre ven werking te geven? Dat beaamde Z.Exc., maar dat komt later wel terecht. De Regee ring zal er aanstonds voor zorgen, dat de bureaux het algemeene vertrouwen genieten. De heer Louwes legde nogmaals het lood je bij art. 60e, de minister wiide namelijk niet, dat de Pachtbureaux reeds direct recht sprekende bevoegdheid zouden krijgen. De voorsteller bracht zijn geesteskind maar eigenhandig omhals! Wéér ving hij bot toen hij een sub-amendement op dat van dep heer Van den Heuvel voorstelde, om het vastleggen van den toestand van het ver pachte toch gedaan te krijgen, maar dan al leen op verzoek van een der of van beide partijen. Fortuinlijker waren de leden Ebels en Van den Heuvel, hoewel hun amendement eigenlijk in hoofdzaak uitvloeisels waren van die, welke zij wisten aangenomen te krijgen bij de art. 5 en 55. Ten slotte deed mr. Vervoorn nog een laatste poging, om ook zijn naam aan de wet te verbinden, een amèndement op art. 71 verdedigend, edoch toen de afge vaardigde zijn voorstel toegelicht had, werd het door niemand ondersteund en bleek hij dus „monnikenwerk" verricht te hebben. De zaak was nu beklonken. Dat het ont werp straks met overgroot© meerderheid zal worden aangenomen, staat vast. En ook be hoeft men zich ditmaal niet bezorgd te ma ken over de houding der Eerste Kamer, want het ontwerp is dermate behoedzaam getoetst op zijn juridische aanvaardbaarheid wat het eigendomsrecht betreft, dat men er in gemoede geen overkomenlijke bezwaren meer tegen kan hebben, tenminste, als men een rechtspositie van den pachter verlangt. En ook mag niet uit het oog worden ver loren, hoezeer de parlemenatire behandeling van de materie allerlei bezwaren heeft over wonnen, een ware. geest van samenwerking de „geboorte" der nieuwe Pachtwet heeft beïnvloed. Dat mogen zij, die het nut van het Parlement in deze dagen niet duidelijk meer zien, wel eens overdenken! Bij den aanvang der vergadering heeft president-Aalberse, die steeds beter „op dreef" komt bij het leiding-geven!, en al heel aardig met een oolijk woord weet te werken (dat immers steeds olie op de politieke gol ven beteekende) .veiligheidshalve" reeds de spréektijd bij de algemeene beschouwingen over de Rijksbegróoting doen vaststellen. De dames en heeren zijn nog strenger dan wel eer op rantsoen gesteld! De grootste partijen krijgen niet eens twee uur meer en de aller kleinste een half uurtje, terwijl de replieken tot een minimum zijn ingekrompen de een lingen" b.v. 10 minuten!) Maar men houde in het oog, dat de begrootingsdebatten dit maal heel wat voet in de aarde zullen heb ben, niet alleen door het feit, dat zeker „electoraal gebeuren" in het verschiet ligt. doch veel meer om de talrijke belangrijke vragen en vraagstukken, welke om behande ling vragen. Buitenlandsche Zaken. Justitie. ..Oorlog", Sociale Zaken, Economische Za ken, de betreffende bewindslieden zullen straks heel wat te verhapstukken krijgen. SCHAGEN Donderdag werd op het terrein achter ca fé Peetoom, de fokveemarkt en -keuring ge houden. De keuring had den volgenden uit slag: Stierkalveren, geboren vóór l Maart 1933: la. Roosevelt 33 van W. v. d. Oord Cz., Bar singerhorn; lb. Eelke 2 van Jb. Swaan Jb£., Schagerwaard; lc. Egbert 3, van Jm. Blaau boer Kz., Schagen; ld. Blok Zeppelin 38 van K. Reijne Kz., Barsingerhom; le. Roosevelt 38 van W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn; 2a. Roosevelt 38 van W. v. d. Oord Cz., Bar singerhorn; 2b. Hendrik 12 van Jb. Jimmink Hz., Barsingerhorn; 2c. Wodan van R. Mijts, Nieuwe Niedorp; 2d. Blok Zeppelin 40 van K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 2e. Homme van W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn; 2f. Eelke 2 van W. v. d. Oord Cz., Barsinger horn; 2g. Mina's Athleet van H. C. Kooij, Harenkarspel; 3a. Frans Iv 29 van J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 3b. Athleet 6, van H. C. Kooij, Harenkarspel; 3c. Frans Wodan 59 van H. Nobel, Barsingerhorn; 3d. Jansje's Hendrik van W. Jimmink Jbz.. Schager brug; 3e. Herman 8 van A. van der Sluijs, St. Maartensvlotbrug; 3f. Frans K 33 van J. E. J. Kramer, Burgerbrug. Stierkalveren, geboren l Maart 1936 of later: la. Blok Melkbron van H. C. Kooij, Haren karspel; lb. Frans A 42 van G. Appel, Bur gerbrug; lc. Frans Max 119 van Mevr. Wed. S. Spaans, Barsingerhorn; ld. Eelke 3 van Jb. Swaan Jbz., Schagerwaard. 2a. Roosje s Athleet van H. C. Kooij, Ha renkarspel; 2b. Geertje's Hendrik van W. Jimmink Jbz., Schagerbrug; 2c. Frans K 36, van J. E. J. Kramer, Burgerbrug, 2d. Frans A 37, van G Appel, Burgerbrug: 2e. Franco 2 van A. Brak, 't Rijpje, St. Maarten. 3a. Willem 5 van Jn. Schenk Az., Barsin gerhorn; 3b. Izak van Firma Dapper, Schoorl; 3c. Frans A 43, van G. Appel,; Bur gerbrug; 3d. Franco 3 van A. Brak, 't Rijpje, St. Maarten. Kuikalveren: 1. Maartje 167, van Nic. Kaan Kz., Wieringenvaard; 1. Pietertje 22, van H. C. Kooij, Harenkarspel; 2. Trijntje 25 van E. G. Wonder, Wieringenvaard; 2. Maartje 165 van Nic. Kaan Kz., Wieringenvaard; 3. Guurtje 4 van H. C. Kooij, Harenkarspel; 3. Friia 6 van K. Schenk Kz., Wieringenvaard. Hokkelingen: 1. Schoorl 20 van A. Winkel Pz., Moerbeek, Nieuwe Niedorp; 2. Guurtje 99 van A. Brak, Rijpje, St. Maarten; 3. Rika 34 van A. Winkel Pz., Moerbeek, Nieuwe Niedorp. HUIS VERKOCHT. Naar wij vernemen, is het burgerwoonhuis van den heer Blom, staande in de Regen tenstraat, uit de hand verkocht aan den heer J. Goedhart. VOLKSONDERWIJS-COLLECTE. De collecte, gehouden op Donderdag 29 Oct. vor de openbare school, heeft opgebracht 1 65.63. BENOEMD. Tot tijdelijk waarnemend hoofd der open bare school te Oude Niedorp is met ingang van Maandag a.s. benoemd de heer J. J de Vries alhier. MARKTOVERZICHT. De markt van 29 October was zeer druk bezocht. Er was ditmaal de fokveemarkt aan verbonden. De aanvoer van vette koeien was goed; veel aangevoerd. De handel was dan ook vlug te noemen, hoogste noteering 30 ct. Beste zware koeien waren er aangevoerd. De lieer D. Bijl, Wieringerwaard, verkocht aan den slager den beer J. Korver te Den Hel der een koe voor f250 evenzoo verkocht de heer K. Zander alhier een koe voor f250.— aan den grossier den heer F. Gouns uit Am sterdam voor f250.Meerdere hooge prijzen hoorden wij noemen, b.v. f245.—, enz., dus men kan gerust zeggen, dat het best was op de vetmarkt. Er waren in 't algemeen beste koeien aangevoerd. De handel in kalfkoeien was goed; hoog ste noteering f230.-. Te koop aangeboden door Boontjes en Schoen; ware pracht beesten. Over het algemeen waren er beste kalfkoeien aangevoerd. In gcldekoeien was de handel heel goed. Vaarzen worden er de laatste weken ook weer aardig aangevoerd; noteering hoogste prijs was f150.—dus dat ging goed. Er werd ook bij gezegd: deze wil len ze weer koopen. De handel in gras kalveren was heel goed, duur werd er ge zegd; voor den dood tot 70 gld. Vreemd was het te hooien, dat er van de nuchtere kalveren zoo'n stuk af was, deze handel was stug. Bij noteeringen van' vorige weken scheelde het nog al wat. Handel in paarden goed, weinig aange voerd. Oude slachtschapen 22—30 gld., handel vlug. Per hok werd verkocht door den heer P. Posker alhier aan den koopman Langerijs te Hoorn voor dezen grooten prijs. Over- houders handel goed, noteering 12—17V2 gld., later op den dag hoorden wij nog dat er"over- houders verkocht waren van 7l/> h 10 gld. Nu, in den regel zijn deze niet ïn aanmer king voor den gewonen handel. Wel te ver melden waard. De handel in jonge, vette schapen was goed: hoogste noteering f27.—. Magere schapen handel goed. Dus over het geheel was de handel in schapen goed. In bokken en geiten handel matig. De handel in vette varkens was trekkend; te kort aangevoerd, Waarom komen de boe ren hier uit den omtrek niet naar onze markt. Als er varkens komen, zullen de koo- Belfast, 30 Oct. Hedenochtend zes uur passeerde een groot vliegtuig op geringe hoogte Valentia aan de Iersche kust. Men Vermoedt, dat het 't toestel van Jim Molli son is. pers zeker komen. Wel ongeveer komen de zelfde boeren hier, maar er kunnen er veel meer komen. Hoe meer varkens, hoe meer handel. Nu loopen er soms slagers van de koemarkt, naar de varkensmarkt en kunnen niet koopen; er is niets wordt gezegd. Laat dat anders worden! Hoogste noteering van daag was 21 ct. Biggqnhapdel zeer matig. Schrammen niet aangevoerd.. ZONDAG 1 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Onderwerp: „Dreigende gevaren"; herden. king kerkhervorming. Maandcoll. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Dirkshorn, voorin. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Ga niet te ver". Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Molenaar. St. Maarten, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Herdenking der Kerkhervorming. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Herdenking der Kerkhervorming. Kolhorn. nam. 7.30 uur, Ds. Vorstman. Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. Herdenking Herv. Koorzang. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van der Kam. Heerhusrowaard (Vrijdagavond 30 Oct., 7.30 uur), Ds. v. d. Kam. Hervormingsdicnst. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis. zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Huisduinen, voorm. '10 uur, Ds. M. van Wieken. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. A. Vis, van Texel. Hippolvtushoef. nam. 2.30 Afscheid Ds. H. W. Meihuizen. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Geref. Kerk. Schagen (voorm. gebouw Kantongerecht), nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirks horn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Cand. IJ. Feen- stra, van Amsterdam. Voorber. Nam. 2.30 uur, Cand. IJ. Feenstra. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ds.'v. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur, Ds. v. d. Vliet. Bed. H.A. en Dankz Wieringerwerf. geen dienst. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, de heer Kiewiet. Middenmeer, nam. 2 u., de heer Kiewiet, Wieringerwerf, nam. 2 uur, Cand. II. van Vliet. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer de Wit, van Noordwijk aan Zee. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging. Woensdagavond 8.15 uur in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. Callantsoog, nam. 7 uur, de heer P. Bok, v. Den Helder. Voorm. 10.30 uur Zon dagsschool voor de kinderen. EIERVEILING SCIIAGEN. 29 October. Aangevoerd: 19000 kipeieren f5.50, 6062 Kg. f5.90—6, 6265 Kg. f5.906.20, klein 4552 Kg. f3.90—4.80, per 100 stuks. HELDERSC.HE EIERVEILING, 29 October. Aangevoerd: 10220 kipeieren: 52-—54 Kg. f4.30—4.70, 55—57 Ke. f 4.70-5.60. 5S—60 I<?. f 5.60—6. 61—63 Kg. f 5.60-6.10. 64—67 Kg. 16—6.40, kleine eieren f3.704.40, 34S eend- eieren f 3.20—3.40, per 100 stuks. HOORN, 29 October. 1 stapel kleine Fabrickskaas f 18, 12 sta pels kleine Boerenkaas f 18.50, 1 stapel boe ren comm. kaas f 23, totaal 14 stapels, we gende 486(3 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN. 29 October. Roode kool, le kw. f 1—1,60. 2e kw. fl, wit te kool S0 ct., nep f5.10—5.20, drielingen f 1.301.40, uien f 1.40. grove, uien fi.50, Aanvoer: 7500 Kg. roode kool, 30200 Kg. witte kool, 250 Kg. nep, 875 Kg uien. BROEK OP LANGENDIJK, 30 October. 3000 kg. Aarappelen f 1.90—2.10 25000 kg. Uien f 1.201.60; Drielingen f 1.301.60; Grove f 1.301.6Ó; 4000 kg. peen f 0.90 1.30 3500 kg. Kroten f 0.50—1.10; 23000 kg. Roode kool f 1.—1.90. Witte kool 80 ct., gele kool f 1—1.30, D. witte kool 0.801.20. groen kool 2.403.10, loemkool: lecerf 5.60—7.10, reuh 3.SO-6GO, 2e soort 1.50—1.60, andijvie 50 ct. NOORDSCHARWOUDE. 30 October. 220 kg. Aardappelen Scliotsche muizen f 1.40 Groten f 2.302.40 Eigenheimers f 210 —2.20 Drielingen f 1.50; 6800 kg. Uien f 1.20—1.50 Drielingen f 1.20—1.70; Grove f 1.50 Gele Nep f 5.30 Peen f 1. roode kool 1J1.30. witte kool 80 ct., gele kool 1—1.10, D. witte kool 0.90—1.10 bloemkool f 5.10, andijvie 25 ct.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3