Plaatselijk Nieuws. KIJKEN is KOOPEN tii CLOECK OMGEVINGNIEUWS Uit Alkmaar De grenswijziging met Heiloo. Het request aan H. M. de Koningin om te komen tot de door Alkmaar zoo zeer ge- wenschte grenswijziging met Heiloo is dus in zee. Het is de laatste poging in deze rich ting, die nog mogelijk is en door de Alk- maarsche overheid is, om de wenschelijkheid er van te betoogen, vooral den nadruk ge legd op de noodzakelijkheid om de leiding hij de bebouwing .van de Alkmaarsche en de Heilooër terreinen in één hand te bren gen. Daarnaast wordt er op gewezen, dat het nog niet bebouwde deel van de Regulierslaan straks ook van een moderne bestrating, rio leering en verlichting zal moeten worden voorzien, welke verandering ook het ten Noorden daarvan liggende gebied (Alk- maarsch gebied) zal ten goede komen. Hier bij wordt er aan herinnerd, dat het Heilooër uitbreidingsplan voor dit terrein reeds is vastgesteld, terwijl dat van Alkmaar „in „voorbereiding" is. Dat het er niet in de laatste plaats om gaat om weggevluchte belastingbetalers te rug te krijgen, wordt niet gezegd, maar dit argument is bekend genoeg. Over het algemeen worden de Alkmaar sche kansen niet zeer hoog aangeslagen. En zoo we ons niet vergissen, zal het niet in de laatste plaats aan de Alkmaarsche grond- politiek zijn toe te schrijven, indien de stad een nul op zijn request krijgt. Want het merkwaardige verschijnsel doet zich voor, dat aan de zijde van Heiloo wel wordt gebouwd, aan die van Alkmaar ech ter niet. De kwestie is, dat de Alkmaarsche 'overheid, ten einde de concurrentie met het eigen bouwterrein niet te zeer te vergrooten, de eischen op haar gebied zoo hoog heeft gesteld, dat er van bebouwing geen sprake kan zijn. Ook de grond, liggende op het ge bied, dat door een grenswijziging bij Alk maar zou worden getrokken, behoort natuur lijk niet aan de stad. En er zijn er, die zich afvragen of deze grenswijziging zou beteekenen, dat daarmee tevens een eind wordt gemaakt aan de bouwbedrijvigheid, welke op het oogen- blik hier heerscht. Het „in vooi'bereiding zijnde" Alkmaar sche uitbreidingsplan is het befaamde plan „Hout", dat enkele jaren geleden door de Kroon is vernietigd en waarvan men se dertdien weinig meer heeft gehoord. Men ziet, er is zoowel een pro als een contra. Prijs Kienspel Jamboree-demon stratie. Voor eenigen tijd werd in den Muziek- tuin alhier een kienspel gehouden, daaruit bestaande, dat tien padvinders voorbij kwa men, die allen iets verkeerd aan hun klee ding hadden. Het was de opgave van het publiek deze fouten gedurende het passee- ren te zien en op te teekenen. De prijs, be staande uit een ets van den kunstenaar de Wolf, werd gewonnen door mevr. A. Meui*s- •de Graaf. BERGEN Wielrijder door auto aangereden. Zaterdagavond, toen de wielrijder J. Kui per uit Bergen in de Dorpsstraat voor eenige wandelaars moest uitwijken, werd hij door een personenauto van achteren aangereden waardoor hij kwam te vallen. Gelukkig kwam hij er met eenige ontvellingen en de schrik af. Het rijwiel werd totaal vernield. De autobestuurder reed door doch een omstander noteerde het nummer, zoodat de politie wel zal uitmaken bij wie de schuld van de aanrijding schuilt. Winkeliersvereeniging. Door Bergens' Winkeliersvereeniging wer den in de plaats van de lieeren J. Bakker en L. Rijniersce, respectievelijk voorzitter en secretaris, als zoodanig gekozen de heeren H. H. W. Kleijberg en J. Prins. LANGENDIJK LANGENDIJK. We vernemen, dat vanwege het Departe ment van Financiën in verschillende ge meenten, waar de tuinders in 1932 een ren teloos voox'schot hebben ontvangen, een se rieus ondei-zoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van geheele of gedeeltelijke af lossing. Allicht dat die mogelijkheid bij sommigen aanwezig is, doch dan zal dit wel zijn tengevolge van omstandigheden, die buiten den tuinbouw liggen. We meenen, dat die voorschotten voor 5 jaar zijn ver strekt. Verwacht mag worden, dat er weer wel verlenging zal worden verleend. ZUIDSCHARWOUDE. Van de resultaten van het initiatief van den gemeenteraad om te trachten over het nieuwe kanaal een rij brug te krijgen op de plaats waar thans een loopbrug, de Lange Balk ligt, hooren we nog niet veel. Ofschoon de raad op spoed aandrong, is nog weinig van de gevolgen van dien aandrang te be speuren. Wel vernemen we, dat het bij de z.g. Streekcommissie aanhangig is gemaakt doch dat op medewerking van die zijde niet moet worden gerekend. Als we goed zijn ingelicht, heeft het plan niet veel kans van slagen. Misschien dat die kans wat grooter werd, als de voorstanders van het plan eens de stoute schoenen aantrokken, ten einde de verschillende voordeelcn, welke aan de totstandkoming van een rijbrug, en als uitvloeisel daarvan, de aanleg van een weg zijn verbonden. Bij juist inzicht en goeden wil zou het dan ongetwijfeld niet tot de onmogelijkheden behooren, een twee den weg dwars door het Geestmerambacht aan te leggen van Oost naar West. Wie weet, of een proef met nieuwe cul tures dan niet spoedig zou kunnen worden genomen. HEER-HUGOWAARD Bij de noodlottige explosie op het Griek- sche tankschip te Schiedam is een oud- Langendijker, die velen zich nog zullen herinneren, verongelukt, n.1. de heer J. van der Plas. De heer Van der Plas dreef eenige ja ren geleden een timmerzaak te Broek op Langendijk en is toen naar Schiedam ge trokken als gemeente-opzichter. In die be- trekking heeft hij den dood gevonden. ZWARTE ANDIJVIE Naar wij vernemen, hebben verscheidene tuinbouwei-s weer te kampen met het z.g. zwart in de andijvie, waardoor tamelijk veel schade wordt berokkend aan het te velde staande gewas. De zwarte andijvie is niet leverbaai*. FILM „OCHTENDGLOREN" De film „Ochtendgloren," welke i*ecds in verscheidene plaatsen is opgevoerd als pro pagandafilm voor het Plan van den Arbeid, is Zondagavond vertoond in de grootc zaal van Concordia. De belangstelling voor deze mooie film was groot. De zaal was heel goed bezet. UITSLAGEN SJOELCLUB „RICHT BETER' van Donderdag 29 October 1936. lste klasse W. G. V. punten partijen J. Duivis-Jac. de Laat 17 1 2 1699-1485 20 G. v. Rijn-A. Duivis 13 1 6 1700-1491 20 P. Koeman-Ant. Kroon 15 - 5 1492-1415 20 2de klasse. J.H.de Laat-P. Nieman 10 -10 1335-1358 J. v. Dort-G. Smit 13 - 7 1429-1363 20 J. Peters-E. Bas 16 - 4 1534-1187 Jb. Tromp-J. Jansen 9 2 9 1292-1246 20 H. Lichtenberg- v.d Zei 14 2 4 1097- 950 20 D. Drost-J. Beenken 14 1 5 1440-1251 20 Volgende week de geheele stand. BROEK OP LANGENDIJK GESCHORST Wegens het niet voldoende bagger halen is de arbeider K. S. voor een tijdperk van 14 dagen geschoi-st uit de werkverschaffing. Zondagavond gaf de gemengde zangver- eeniging „Ons Genoegen directeur de heer H. J. Zaal, uit Bei'gen, met medewerking van het muziek-ensemble „Onder Ons", on der leiding van den heer P. de Geus, uit Stompetoren, voor een vrij goed bezette zaal een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. De voorzitter van „Ons Genoegen" vestig de er bij de opening de aandacht op, dat het programma andei's was samengesteld dan gewoonlijk het geval is. Meestal voer den de kindei*en een operette uit, daar dit vrij veel tijd in beslag nam, kwam het groote koor hierdoor eenigszins in het ge drang. Dezen avond zou de zang van 't ge mengde koor echter de hoofdschotel vor men, terwijl dan in Februari nog een uit voering zal worden gegeven, waar de kin deren met een operette zullen komen. Er werd weer een uitgebreid programma, met een groote verscheidenheid van num mers uitgevoerd. Het gezongene was over het algemeen zeer goed, al zou het aan het koor ten goede komen, wanneer het leden tal wat grooter werd; vooral tenoren zijn er niet veel. Voor het cei*st was uit het gemengde koor een dameskoor en een mannenkoor ge vormd, die een paar liedjes ten gehoore brachten. Het door het mannenkoor uitge voerde „Bede" van Valexaus klonk heel mooi. Het mooiste gedeelte van den avond kwam echter, toen het Gemengd Koor met begelei ding van „Onder Ons": „Ave Verum" van Mo- zart ging zingen. Ook „Rozen uit het Zui den", van Strauss werd met orchestbegelei- ding uitgevoerd, het werd ook goed gezon gen en door het publiek zeer op prijs ge steld. Het kinderkoor zong heel aardig en oogstte buitengewoon veel succes. Zoo zelfs, dat één van de uitgevoerde nummertjes herhaald moest worden. Hieruit blijkt zeer duidelijk wat de heer Zaal met zijn kindei'koortje weet te bereiken, het is daarom dubbel jammer, dat het kooi'tje niet grooter is. Voor de ou- ders ligt hier een taak. Door „Onder Ons" werden ook een paar stukjes uitgevoerd, waarbij gezongen werd door den heer eii mevr. BlauwKostelijk. „Ons Genoegen" kan op een goed geslaag de uitvoering terugzien. HOOGWOUD Voor de vacante betrekking van onderwij zeres aan de o.l. school te Aartswoud heeft zich één sollicitant aangemeld. Aan den heer J. Ooms Pz. te Avenhorn is opgedragen de uitvoering van bestek no. 1S8, Provinciale wegen, betreffende het maken van betonnen bruggen over de Verlengde Langereis nabij het Niedorper Verlaat en over de Korte Langereis nabij de Mallegat- sluit. i De aannemer is verplicht tenminste 25 der arbeiders te betrekken door tusschen- komst van de agenten der arbeidsbemidde ling te Oude Niedorp, Heerhugowaard en Hoogwoud, voorzoover deze voldoende ge schikte arbeiders uit deze gemeenten be schikbaar kunnen'stellen, welke arbeiders tenminste gedurende de laatstverloopen drie maanden voor de gunning van het werk ingezetenen van deze gemeenten moeten zijn geweest. Voor zoover betreft de brug over de Korte Langereis, zal het percentage zooveel moge lijk gelijkelijk moeten worden verdeeld over de gemeenten Heerhugowaard en Hoogwoud. Aan den dienstplichtige van de lichting 1937 A. Wcgdam is voor een jaar vrijstelling ver leend van eerste oefening. OUDE NIEDORP VROUWENVREDEBOND Naar wij vernemen, zal thans spoedig worden overgegaan tot officieele oprichting van de vrouwenvredebond, afd. Oude Nie- doi'p, door een lid van het hoofdbestuur en door de afd. Nieuwe Niedorp. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente, alhier, zijn herkozen de heeren: J. Dam, J. van der Molen en L. Reu vers. In de bestaande vacature is gekozen de heer P. Tijsen. GALLANTSOOG Reddingsboei aangespoeld. Op het strand bij Groote Keeten is een reddingboei aangespoeld met opschrift „Lichtschip IV". Het is de boei, die het licht schip „Haaks" na den voorlaatsten storm geleend heeft., en die nu met den laatsten storm opnieuw is weggeslagen. De vinding is ter kennis van de kustwacht te Huisdui nen gebracht. O, die konijntjes. Door de politie, alhier is tegen een drietal pei'sonen proces-verbaal opgemaakt wegens sti'ooperij in „Het Zwanenwater". Burgerlijken Stand over de maand Oct. '36 Geboren: Ivo, zoon van J. J. Manneveld en S. Doorn; Gerrit, zoon van H. Kooger en G. ten Boekei. Overleden: Hollander, Gerrit, oud 70 jaar landbouwer; Gehuwd: J. Schouwenaar, oud 24 jaar, landarbeider en Ti*. Hollander 22 jaar. Loop der bevolking Ingekomen: J. Wijma, landarb. van Duitschland; wijk A. no 9. A. Baars, landarb van Zijpe; wijk C. no 9 Vertrokken: Tr. Hollander naar Anna Paulowna; J. Bakker en gezin naar Hecr- Hugowaard; T. Mooy naar Den Helder; A. van Meerten en gezin naar N. W. Indië (Sint Martin); B. de Wit naar N. O. Indië Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL WINKEL In den loop dezer week zullen door ver schillende jongedames, Witte- Kruisspeld- jes worden aangeboden, waarvan de op brengst voor 90 bestemd is voor de kas der afdeeline Winkel en 10 voor de A. N. Vereeniging. Wij vertrouwen, dat de ingezetenen den verkoop zullen steunen; de af deeling zal zich weldra extra uitgaven moeten getroos ten, zoodat. een versterking der middelen niet onwelkom is. Naar we vernemen heeft Winkel's too- neelclub aan de afd. Winkel van 't Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies aangeboden, geheel belange; loos, een tweede opvoering te geven van het door haar op te voeren tooneelstuk „Broeders Vrijmetselaars". Dit. aanbod is door genoem de vereeniging natuurlijk dankbaar aan vaard. Verdere bijzonderheden worden nog nader bekend gemaakt. WIERINGERW AARD Het is van Mevr. v. d. Woude, die over enkele dagen de zaak zal overdragen aan den heer R. Breed, zeker een goede gedach te geweest om als afscheid ons een prettige avond te bezorgen door de heei'en Tolen en van Lier te engageeren. Deze beide heeren met hun onuitputtelijk repertoire, zijn hier Zondagavond met succes opgetreden. De manier waarop ToIqix hen beiden introdu ceerde nam al direct in. Vooi-af was al eens gezegd: Moeten 2 men- schen een heele avond vullen? Nou dat is goed gegaan hoor! Tolen als conferencier en levensliedjeszanger, met Van Lier als pianist hadden ons nog wel een paar uur kunnen bezighouden. Zooals Tolen vex*telde gaan ze reizend en zingend door het leven. Als eerste no. werd gezongen Doctor in de muziekgeneeskunde, gevolgd door een Al- tal anderen, w.o. 2000 mijlen onder zee, De vrouw van de straat, Mijn eigen mooi Ne derland, Al weer een nieuw record op de 3 bekende dameszwemsters, enz. enz. Het groote meerendeel getuigde van gezonde hu mor, niet ordinair, doch zeer beschaafd. De heer Tolen beschikt over een zeer sterk orgaan en heeft een duidelijke uit spraak. Jaap van Lier heeft zich doen keix- ncn als een uitstekend accompagneur en is een goed pai-tner. We zullen hen nog eens gaarne terug zien. De zaal was flink bezet. Na afloop gezellig bal met vroolijke jazz muziek. ZIJPE STOLPERVLOTBRUG. Zaterdagmiddag j.1. brak van een autobus van den autobusdienxst. „Noordholland", ter wijl deze over den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal tusschen St. Maar- tensvlotbrug en Stolpervlotbrug reed, een as. De bus kon hierdoor niet verder en moest voorloopig op dep, weg blijven staan. Eehigen tijd daarna wilde een „ATO-bus" ter plaatse passeeren, doch kwam hierbij zoodanig in aanraking met het stilstaande motorrijtuig, dat ook deze bus gedwongen was om op den Rijksweg te blijven staan. Het verkeer werd hierdoor geruimen tijd belemmei'd en moest worden geleid over den Belkmerweg. Behoudens eenige materieele schade aan beide bussen, liep dit voorval goed af. SCHAGERBRUG. KINDERUITZENDING Teneinde te komen tot de oprichting van een afdecling Zuid-Zijpe van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en va- cantiekolonies was door de afdeeling „Zijpe- Callantsoog" van „Het Witte Kruis" j.1. Maandagavond in de zaal van den heer S. Kuiper een vergadering belegd, waarop ouders van schoolgaande kinderen en ande ie belangstellenden uit Schagerbi'ug waren uitgenoodigd. Behalve bestuursleden van de Witte-kruis- afdeeling waren ongeveer 25 personen, mee- rendeels dames, aanwezig. De vooi-zitter, de heer J. de Moor, opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Neven, vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap. Spr. hoopte, dat alle aanwezigen overtuigd zou den ge- raken van het gi'oote nut van de kinder uitzending en lid van de op te richten af deeling zouden worden. Door den heer Neven werd hierna uit eengezet de werkwijze en het doel van het Centraal Genootschap, welke ervaringen men met de kinderuitzending heeft opge daan en de resultaten, welke hiermede kun nen worden bereikt. We stippen uit de uit- voei'ige rede van den heer Neven aan, dat voor uitzending door het Centraal Genoot schap uitsluitend in aanmerking komen schoolgaande kindei*en, die een andere om geving, licht, lucht en lichaamsbeweging noodig hebben. Het Genootschap telt thans 450 afdeelingen en heeft 11 gi'oote kolonie huizen, waarvan 6 aan den zeekant en 5 nabij de bosschen zijn gelegen. Na de aandachtig beluisterde rede volgde de vertooning van een film, waarin een helder beeld werd gegeven van de inrichting der koloniehuizen, de verzoi'ging van de kindei'en, de dagverdeeling, kortom alles, wat er in en bij het koloniehuis gebeurt. De voorzitter meende wel namens allen te spreken, toen hij constateerde, dat zoo wel uit de rede als uit de film-vertooning duidelijk is gebleken welk buitengewoon nuttig werk het Centraal Genootschap dóet. Spr. dankte den heer Neven voor zijn dui delijke explicatie en wekten aanwezigen nogmaals op lid van de afdeeling te wor den. Bij de beantwoording van enkele vraag stellers bleek, dat de kosten van het lid maatschap der afd. f 1.- per jaar bedi*agen. Kinderen wier ouders onvermogend zijn, worden kosteloos uitgezonden Anderen zul len naar vermogen dienen bij te dragen. De bijdrage van de afd. bedraagt 71 cent per kind per vcrpleegdag. Gewezen werd nog op het feit, dat niet alleen de stadskin deren, doch ook de plattelandslcindei-en met uitzending zijn gehaat. Staande de vergadering gaven zich reeds 24 pei'sonen als lid op. Uit deze leden wer den een tweetal dames aangewezen om Schagerbrug in het Bestuur te vertegen woordigen. Als zoodanig wei'den gekozen mevr. De Boer-Otter en mevi;. Baaijens-Vos. Hierna volgde sluiting. Wij merken nog op, dat ook te Sint Maai*- tensbrug, Burgei'brug en Petten een propa- gandaavond zal worden gehouden om ge zamenlijk een afdeeling Zuid-Zijpe van het C.G. op te richten. Wanneer dit gelukt, en wij twijfelen hieraan in 't geheel niet, dan zullen later pogingen worden aangewend de afdeeling Zuid-Zijpe, Oudesluis en 't Zand samen te voegen tot één afdeeling Zijpe. Tenslotte wekken wij gaarne een ieder op lid te woi'den van de afdeeling. De contri butie is laag en door een groot getal leden krijgt men een krachtige afdeeling, welke ongetwijfeld veel goeds zal kunnen tot stand brengen in het belang van het zwakke kind. DE R.V.S. JUBILEUM-REVUE. De plaatsverkoop is begonnen! Nu pas blijkt in welk een belangstelling onze plaat selijke Revuevereeniging zich mag verheugen en het bewijs levert welk een goeden klank de naam Buisman aan een revue geeft. Deze 5e i*evue zal dan ook zeer zeker de kroon spannen op maandenlange voorberei- ding. Reeds Maandag verdrongen zich velen om plaatsbewijzen te bemachtigen. Wij raden dan ook een ieder aan zich tijdig van plaat sen te voorzien voor de uitvoeringen op 15,' 21 of 22 November a.s. (Zie adv. in dit blad.) EEN AMBTSJUBILEUM. Zondag 1 November hebben den heer W. Bijpost exx de zijnen den dag herdacht, waar op hij vóór 25 jaren in functie trad als graf delver op de algemeene begraafplaats alhier. En deze jubileumdag is voor den heer Bij- post en zijn familieleden een zeer prettige dag geworden. Van het gemeentebestuur kwam een bloemstuk met schriftelijke feli citatie in; namens de Begrafenisvereeniging „Schagen" kwamen de heeren J. Schoorl Pz. en C. Smit den jubilaris complimenteeren, waarbij de heer Schoorl in zijn toespraak ge wag maakte van de bijzonder prettige sa menwerking die er in een lange reeks van jaren bestond tusschen den heer Bijpost en de vereeniging en uit erkentelijkheid bood spr. dan ook namens genoemde vereeniging een rookstel aan. Tal van schriftelijke gelukwenschcn kwa men in, terwijl nog vele vi'ienden en kennis sen blijk van belangstelling gaven, door per soonlijk bezoek of door het zenden van bloe men, geschenken, enz. Het spreekt vanzelf, dat de heer Bijpost, zijn vrouw, en ook'hun kinderen dankbaar gestemd waren door al deze hartelijke blij ken van meeleven en deze jubileumdag zal dan ook ongetwijfeld steeds bij de fami lie Bijpost in aangename herinnering blij ven. HUIZE AVONDRUST. De gerestaureerde rookzaal. In huize „Avondrust" wordt alles gedaan om het deir inwonenden en verpleegden naar den zin te maken en een zoo gerieflijk en zoo prettig mogelijk tehuis te bieden. Thans is weer de rookzaal gerestaureerd en daar mede de moderniseering van „Avondrust" gecompleteerd. Geheel nieuw geschilderd, met nieuw plafond, nieuwe wandbetimme- ï'ing, moderne electrische verlichting, is een keurige zaal verkregen. Ook de meubilee ring ziet er tip-top uit: de prettig zittende stoeltjes, keurig gerangschikt om tafel en tafeltjes, zijn allen voorzien van nieuwe kus sens, terwijl op practische wijze de trapruim te is benut voor het. maken van een flinke kast. In dezen hoek is ook een rustbank ge timmerd, eveneens voorzien van een kus sen, terwijl onder de rustbank een uitsteken de bergplaats is verkregen voor rookgerei e.d. Ook naast deze rustbank treffen we een kastje aan. Op den schoorsteenmantel pronkt een luidspreker aan den wand, een elec trische klok, terwijl in den buitenmuur een ventilator is aangebracht, zoodat voor lucht- verversching gezorgd kan worden. Uit alles spreekt een goede smaak en on getwijfeld zullen in een zoo prettig milieu de oudjes weldra dubbel genieten van hun si gaar of pijp. De uitvoerdei-s hebben alle eer van hun werk, eenvoudig, doch smaakvol geheel als hier is verkregen. Het werk werd uitgevoerd door: het timmerwerk de heer B. van der Hoven het schilderwerk de heer P. J. Cats, electrische aanleg de firma Schaafsma, ter wijl het meubilair werd geleverd door de firma Schmalz. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. H. van Vliet, thans te Amsterdam, is aan het Insti tuut Schoevers aldaar geslaagd voor het exa men Tagografie. VEREEN. VOOR ZIEKENVERPLEGING „SCHAGEN". Belangrijke reglementswijzigingen. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandagavond onder presidium van den heer J. Schoorl Pz., bij den heer C. Boontjes De belangstelling was zeer gering. Na opening en goedkeuring van de notu len kwam aan de orde het agendapunt: Voorstellen tot belangrijke wijziging in sta tuten en reglement. De aanleiding van deze voorstellen was een brief van Dr. Bruins uit Alkmaar, waar in de geiinge waaide van de doktersbiïef- jes in zake de noodzaak van vervoer per auto van het ziekenhuis naar woonplaats duidelijk tot uiting kwam. Om leelijke ge zichten te vermijden, worden zoo was tusschen de regels door te lezen verkla- I ring gegeven dat vervoer per auto noodza- I kelijk is. M.a.w. de waarde van de dokters- briefjes is nihil. Het bestuur meende aan dit euvel paal en perk te moeten stellen en waar het met de financiën den laatsten tijd I toch ook niet crescendo gaat, is het met een reeks van wijzigingen gekomen, waarvan we de voornaamste noemen. N.a.v. het feit, dat van de wijzigingen op i werkdagen van 3 tot 5 uur bij den secretai'is kennis kan worden genomen en zij niet op de convocatie waren afgedrukt, ontstond een uitvoerige discussie. Tegen de geste van het Bestuur wei'd in- I gebracht, dat nu wel zeer weinigen van de wijzigingen op de hoogte waren. Het Bestuur daai'entegen constateei'de; F dat wanneer de wijzigingen op de convoca- I tie stonden afgedrukt, de opkomst ook al- tijd gering is geweest; trouwens de verande ï'ingen waren ditmaal wellicht te omvang- I ïïjk om op de convocatie op te nemen. Voorgesteld werd dan o.m. het verplicht stellen van aangifte van geboorte door ge- f zinshoofden binnen den tijd van 1 maand, zoo dit wordt verzuimd, dan neemt de ver- eeniging geen verantwoording op zich voor I eventueel ziek worden vand it kind. Aan- genomen. Vergoeding in vervoerkosten. Vooi'ge- steld wordt te vergoeden voor ziekenauto maximum f 10.— en voor luxe auto maximum f5.—. De heer Lutjeharms Jr. wees er op, dat men nu in de Wieringermeer dan zeker bij zou moeten betalen. De Voorzitter zou een schril boekje kun nen opendoen van de verhouding Schagen— Wieringermeer. Daar is momenteel een groot tekort. Spr. wees voorts op de gevaren, die het heffen van een hoogeren omslag met zich I meebrengt, dan zou het voortbestaan van de 1 vereeniging wel eens in gevaar kunnen wor- 1 den gebracht. De wijziging werd goedgevonden, nadat de heer Bleijdorp er nog op had geatten deerd, dat de afstand xiit de Meer doorgaaxp niet zoo veel grooter was. Aantal ligdagen. Voorgesteld wordt, het maximum aantal ligdagen terug te brengen tot 35. •Na een toelichting van den Voorzitter al dus besloten. Voorgesteld wordt bij bevalling in een zie kenhuis voor het kind f 0.50 per dag te ver goeden. Conform besloten. Ook werd goedgevonden een sanctie te stellen tegen bet verzuim aangifte te doen van opname in een ziekenhuis. Voorgesteld wordt voorts rusthuizen als Avondrust, R.K. Liefdegesticht, niet te be schouwen als ziekenhuizen. De penning meester maakte de noodzaak van een derge lijke aanvulling duidelijk en vertelde o.a. 't volgende staaltje: Iemand gaat door ouder domskwalen in een dergelijk gesticht, laat de vereen, de eerste 6 weken f3.— per dag betalen. Na afloop van deze termijn blijft hij er dan toch maar in en wordt dan op genomen voor f2.per dag! De vergadering wilde de zaak zuiver stel len en de rusthuizen er buiten laten. Na eenige discussie kwam ook deze aan vulling er z. h. s. door. Het Bestuur heeft besloten op den ach terkant van de kwitanties die wijziging af i te drukken. De kwitanties worden door gaans beter bewaard dank een velletje of reglement en kunnen in het boekje worden gelegd. De wijzigingen zullen ingaan 1 .Tan. 1937. Na rondvraag, waarbij eenige zaken van meer huishoudelijken aard aan de orde kwamen, volgde sluiting. BENOEMING KERKVOOGD. In de Dlaats van den heer T. Wonder, die tegen 1 Januari a.s. periodiek moet aftreden en niet herkiesbaar was, is tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd de heer P. de Boer. VERKOCHT. Een perceel bouwland, gelegen in de Schagerwaard, bij de Scbagersluis en eigen dom van den heer J. Kleier te Tolke, is on dershands verkocht aan den heer P. Govers te Dirkshorn. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De definitieve ontvangsten over de maand Juli (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) bedroegen: Reizigers f 5.200.570.56 Bagage 141.030.47 Brief- en pakketpost 230.000.00 Goederen 3.149.783.75 Levende dieren en lijken 31.576.99 Diversen 283.253.25 Totaal f 9.036.215.02 1936 1935 Ontvangsten over Juli f 9.036.215.02 I 9.709.361.34 Totale ontvangsten van 1 Jan. af f 54.942.542.66 f 58.964.888.35 Gemidd. aantal k.m. in exploitatie van 1 Jan. af 3427 3549 Dus ontvangst per dagkilometer f 75.26 f 78.37

Schager Courant | 1936 | | pagina 2