Drooglegging van het IJsselmeer Modebladen Instelling van een openbaar lichaam Uitgifte van cultuurgronden Wieringerwaarders. Boekhandel v.h. Trapman 8 Co. Marktberichten* Oe Bilt seint DE MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE TWEEDE KAMER OVER 'T DESBETREFFENDE WETS ONTWERP. Overgangstijd voor de vorming van een nieuwe gemeenschap Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot instelling van een openbaar li chaam voor drooggelegde en droog te leg gen deelen van het IJsselmeer, Hieraan is het volgende ontleend: De regeering onderschrijft de door ver scheidene leden gemaakte opmerking, dat de lange duur van de voorbereiding van dit ontwerp een gevolg is geweest van de tal rijkheid van de voorstellen, welke haar om trent de bestuursinrichting van de Wierin- germeer bereikt hebben. De nauwgezette bestudeering daarvan heeft inderdaad veel tijd gekost,. Toegegeven moge worden, dat, hoewel het naar de meening van de regeering te ver gaat het intitule en de considerans mislei dend te noemen, deze tot misverstand aan leiding kunnen geven. Teneinde hieraan tegemoet te komen is bij nota van wijziging de meer beperkte strekking van het wets ontwerp in het intitule en de considerans tot uiting gebracht, terwijl tevens de faculta tieve ruimere toepassing is aangeduid. Verscheidene leden, die opmerkten, dat het aanhangige ontwerp op eenige belang rijke punten afwijkt van de ontwerpen van de commissie-Vissering en van den Zuider zeeraad, welke afwijkingen naar hun mee ning geen verbeteringen zouden zijn, hiel den blijkbaar te weinig rekening met de hoofdstrekking van het ontwerp, namelijk het scheppen van een overgangstoestand naar de toekomstige indecling in het alge- meene bestuursstelsel. Uit dit gezichtspunt bezien, behoeft het niet te bevreemden, dat reeds tijdens den overgangstoestand ge streefd is naar zooveel mogelijk aanpassing aan het algemeen geldend bestuurrecht. Dat de aan de Kroon toegekende zeggen schap over het nieuwe lichaam te intensief zou zijn en te ver in détails zou treden, kan de regeering niet toegeyen. De bepaling, dat de Kroon lief tijdstip regelt, waarop een ver ordening in werking treedt, inplaats van dat dit aari de verordeningen zelf wordt 'overgelaten, kan moeilijk als voorbeeld voor deze stelling gelden, daar toch de verorde ningen zelf de goedkeuring van de Kroon behoeven. De rcgcermg heeft ernstige aandacht ge wijd aan de opmerkingen van verscheidene leden, die er de aandacht op vestigden, dat dit ontwerp omtrent de betrekkingen tus schen de onderscheidene bestuursorganen, welke onnoodig ingewikkeld zijn, veel in ■het duister laat. Hoewel het denkbeeld den raad ook te be lasten met het treffen van gemeentelijke voorzieningen op het eerste gezicht, uit een oogpunt van vereenvoudiging zeker aantrek kelijk is, dient in het oog te worden gehou den, dat dan deze raad met een zeer hetero gene taak zou worden belast. Het komt de regeering voor, dat de voorge stelde splitsing betere waarborgen biedt voor een doelmatige uitoefening van de be stuurstaak, dan wanneer deze aan een or gaan wordt opgedragen. De taak van het bestuur ge splitst. - Toch kan, daar de waterstaatkundige en de gemeentelijke voorzieningen beide van blijvenden aard zijn, de vraag rijzen, of niet ook de waterstaatkundige bestuurstaak aan de bestuurscommissie zou dienen te worden -opgedragen. Evenwel dient erkénd Ie wor den, dat de waterstaatkundige voorzieningen nauwer samenhangen met de belangen van het eigenaarsbeheer en van de in cultuur te brengen gronden dan met de gemeentelijke voorzieningen en ook als zoodanig komt het juist voor, dat de waterstaatkundige be stuurstaak hij den raad berust, temeer daar ook bij de toekomstige normale toestanden, evenals overal elders, de waterstaatkundige en de gemeentelijke bestuurstaak gesplitst zullen zijn. In de tweede plaats werd bezwaar gemaakt tegen de betrekkingen tusschen de onder scheidene bestuursorganen, hetgeen vooral geldt de betrekking tusschen raad en direc- - tie, welke, naar het oordeel van verscheidene leden, weinig scherp in dit ontwerp zou zijn afgebakend. Dat de raad praktisch zou worden uitge schakeld, indien niet zijn bevoegdheden in - de wet worden vastgelegd in plaats van in een algemeenen maatregel van bestuur, kan de regeering niet inzien. Niettemin heeft zij er geen bezwaar tegen, aan een belangrijk onderdeel van de taak van den raad, n.1. dat betrekking hebbende op de leiding van de definitieve staatsexploitatie, een wettelijken grondslag te geven in verband waarmede aanvulling van de artt. 6 en 7 wordt voorgesteld. Het ligt n.1. in het voornemen van de regeering, den raad de organisatie van het defenitieve staatsbedrijf en de leiding van de staatsexploitatie op te dragen. Behalve de in de wet omschreven werk zaamheden zal den raad in een algemeenen maatregel van bestuur tevens een taak wor den opgedragen ten aanzien van de perso neelsformatie, de bezoldigingsregeling van het personeel, vaststelling van instructies, alsmede de benoeming van personeel, ter wijl hem tenslotte nog de bevoegdheid zal worden toegekend zijn oordeel omtrent de begrooting aan de regeering kenbaar te ma ken. De regeering is van oordeel, dat de be voegdheid van het als vertegenwoordiger van den minister van financiën optredende lid van den raad om besluiten inzake het eige naarsbeheer te schorsen, dient te worden ge handhaafd. Dit moge een eenigszins ongewo ne figuur zijn, voortvloeiende uit de eigen- domsbelangen van het rijk, doch dat dit een ingewikkelde figuur zou zijn, kan niet wor den toegegeven. Dat aan de ingezetenen van dit deel van het rijk niet de geringste invloed zal worden gegeven op de samenstelling van de be stuursorganen, is een bezwaar van tijdelij- ken aard. Hoewel zij op geen enkele, door de wet geregelde wijze van hun inzichten en opvattingen kunnen doen blijken, mag wel worden aangenomen, dat zij deze op andere wijze zullen weten kenbaar te maken. Men bewijst, naar gemeend wordt, de zich vormende gemeenschap een beteren dienst door overgangstijd in het leven te roepen, waarbij de bevolking de gelegenheid krijgt den gemeenschapszin te ontwikkelen en te leeren beoordeelen, welke personen in aanmerking komen als vertegenwoordiger in een autonoom bestuur op te treden, dan wanneer men haar vroegtijdig plaatst voor de moeilijkheid personen te kiezen, die zij nog niet voldoende kent. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat de nieuwe gemeenschap mo gelijk vooralsnog niet in staat zal zijn aan een der eerste eischen voor een autonoom bestuur, namelijk de voorziening uit eigen kracht in de kosten van hare huishouding te voldoen. De regeering moet zich alzoo de zekerheid verschaffen van een voorzichtig financieel beleid, waartoe zij slechts in staat is door de benoeming en het ontslag van de leden der bestuurscommissie in handen te hou den. Er is gestreefd naar het scheppen van waarborgen voor een lenig en voorzichtig beheer, waaraan in een tijdperk van ont ginning in de allereerste plaats behoefte be staat. De Wieringermeer zal lot de pro vincie Noord-Holland behooren. Op- beffing van den Zuiderzeeraad ligt niet in de bedoeling. Het ligt niet in het voornemen den raad hoofdzakelijk uit ambtena ren te doen bestaan. Anderzijds zal dit college echter ook geen repre sentatief karakter dragen, daar bi] de benoeming van zijn leden allereerst op bekwaamheden van technischen, financieelen en sociaal-oeconomi- schen aard zal worden gelet. In dit verband komt het niet wenschelijk voor, bepaalde groepen aan te wijzen, waar uit de leden, van den raad moeten worden gekozen, of bepaalde personen aan te dui den, welke voor een benoeming in aanmer king zouden kunnen worden gebracht. Do begrooting zal op voordracht van den minister van waterstaat bij de Staten-Gene- raal worden ingediend. De bestuurscommissie heeft tot taak een autonoom en door de bevolking zelf ge kozen bestuur voor te bereiden. Zelf be hoeft zij niet representatief te zijn. Zij kan ook moeilijk dit karakter dragen, omdat de bevolking zich nog niet heeft geconso lideerd. Het ligt niet in de bedoeling de leden van den raad voor benoeming tot leden van de bestuurscommissie in aanmerking te doen komen, al behoeft het eene lidmaatschap het andere niet uit te sluiten. I-Ict is gewenscht, dat de organen, welke elders op normale wijze hun beheerstaak uitoefenen, ook in de Wieringermeer daar toe zoodra mogelijk worden geroepen. Aan vankelijk zal het openbaar lichaam daar voor zijn aangewezen, doch gaandeweg zul len ook de Rijkswaterstaat en de provincie kunnen worden ingeschakeld. Ter voldoening aan de dienaangaande bij de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1936 in de Tweede Ka mer gedane toezegging is aan deze memorie van antwoord als bijlage toegevoegd eene nota inzake beheer en uitgifte van de Wie ringermeer en oprichting van een staatsbe drijf, teneinde de Kamer in de gelegenheid te stellen zich over de daarin ontwikkelde denkbeelden uit te spreken.. Deze nota is samengevat in de volgende conclusie: UITGIFTE VAN BOUWPARCEELEN IN DE DORPEN. Zoodra de publiekrechterlijke organisatie van de Wieringermeer is geregeld wordt de-gelegenheid geopend bouwgrond in de dorpen in vollen eigendom te aanvaarden. 1. De cultuurgronden in de Wieringer meer, voorzoover deze niet voor staatsexploi tatie, zullen worden bestemd, worden, zoo dra de cultuurtoestand dit mogelijk maakt, aan particuliere landbouwers in pacht uit gegeven, waartoe met het stichten van be huizing voor zooveel noodig wordt voortge gaan. 2. Zoodra de conjunctuurverhoudingen dit naar het oordeel van de regeering mo gelijk maken, zal tot uitgiften van cultuur grond in koop of in erfpacht worden over gegaan, met dien verstande, dat noch voor verkoop, noch voor uitgifte in erfpacht meer dan 6000 H.A. zal worden bestemd. Bij deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Zoon. Broeder en Behuwdbroeder CORNELIS JACOB, in den ouderdom van 23 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders en Familie, A. M. THOMASZ. G. THOMASZ- v. d. Molen. Schagen 3 Nov. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 7 Nov. a.s., op de Alge- meene Begraafplaats alhier Geboren; THEO, Zoon van A. IJFF—Dekker. M. I|FF. Dirkshorn, 2 Nov. 1936. Herplaatsing wegens misstelling. Te. koop: 8 snees roode Bewaarkool en een partijtje Uien. Tj. BEST, Aartswoud. Te koop gevraagd: Een in goeden staat gebruikte PIANO. Aanb. met opgave van merk, kleur en prijs, onder letter B. aan Peereboom's Adv.-Bureau, Wie- ringerwaard. Allen Zaterdag en Zondag a s. naar de Feest-Avonden van „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond CONCERT. Zondagavond TREKKING DER VERLOTING. Beide avonden en Zondagmiddag Bal met attractie's. Vrij entrée Donderdag j.1. vermist te Bar- singerhorn, een Jachthond, bruin gevlekt, tegen belooning terug te bezorgen bij D. v. d. BEL, Winkel. Gevraagd te koop een goed onderhouden Woonwagen, Brieven onder letter D, Post kantoor Kolhorn. Alle soorten 3. Er worde rekening mede gehouden, dat de onderscheidene uitgifte-stelsels in verschilende deelen van de Wieringermeer worden toegepast. Voor definitieve staatsexploitatie wordt een oppervlakte van ten hoogste 300 H.A. ter beschikking gesteld en ingericht voor exploitatie van een aantal normale bedrij ven van gevarieerde grootte grondsoort en bedrijfsinrichting, gelegen in verschillende deelen van de Wieringermeer. 5. De onder 4 bedoelde staatsexploitatie wordt uitgevoerd onder leiding van den raad, bedoeld in artikel 4 van de Ontwerp- wet, tot instelling van een openbaar li chaam voor de Wieringermeer. 6. De gronden, voorzoover deze niet zijn verpacht of voor blijvende staatsexploitatie zijn bestemd, worden geëxploiteerd door de onder leiding van de directie van de Wie ringermeer staande landbouwcultuurmaat- schappij en wel tot het tijdsip,, waarop deze gronden aanp ariculieren kunnen wor den uitgegeven. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP HET LIED VAN ALLE TIJDEN. Bovengenoemd stuk is Zondagavond van wege het Nut door de Tooneelverg. Helmers van Amsterdam in de Prins-Maurits ten too- neele gebracht. De zaal was zooals dat hier de laatste jaren bij de Nutsvoorstellingen gewoonte is, tot in de uiterste hoeken bezet. Het lied van alle tijden is een Romantisch tooneelspel, spelende* in het tweede jaar van de Fransche revolutie. De gematigden zijn door de ultra-revolutionnairen ten val ge bracht. De wetgevende macht berust bij de Nationale Conventie, aan wier hoofd het drie manschap Robespierre, Couthon en Saint- Just met onbeperkte macht regeert. Voor ons s/ieelt zich af een drama, zooals er toendertijd zoovelen plaats hadden. En in dit stuk komt sterk tot uiting, hoe sterk de liefde van een vrouw kan zijn. Liever den dood met den geliefde, dan de oneer. He publiek heeft met groole belangstelling de opvoering van dit stuk gevolgd cn was hiervan zichtbaar onder den indruk. Dit is wel zeer verklaarbaar, want wanneer wij om ons heenzien, dan is er toch eigenlijk niets veranderd en zien wij rondom dictatuur en burgeroorlog. Dit stuk heeft de menschen duidelijk ge toond en daarom was de opvoering wel zeer op zijn plaats, tot welke excessen dictatuur in welken vorm ook leidt en op den duur altijd zal lijden, omdat het is, een onbegrensde macht. De opvoering is inderdaad een succes ge weest, er is uitnemend gespeeld. De rollen zaten er prima in, hierover was maar een roep, prachtig! De tooneelaanklceding door de Fa. E. Brou wer en Zoon was goed verzorgd. Het publiek zal het zeker op prijs stellen, Helmers hier nog weer eens terug te zien. BARSINGERHORN 60-JARIG BESTAAN VAN DE VER. „D.O.G;" Zaterdag 31 October herdacht de vereeni- ging „D.O.G." het feit dat zij voor 60 jaar was opgericht. Do Zaal van „De Fortuin" was geheel ge vuld met leden en genoodigden, toen de Voorzitter Dr. J. J. Wemer de aanwezigen welkom heette in het zijzonder den oud- Voorzitter en eere-lid den heer Joh. de Groot te Alkmaar. In zijn openingswoord besprak voorzitter de gemeenschapszin, welke steeds in den boezem van de vereeni ging heeft geheerscht en waardoor het mo gelijk is geworden, dat D.O.G. 60 jaren lang een vooraanstaande plaats in het vereeni- gingsleven heeft ingenomen cn nog steeds een krachtige bloeiende vereeniging is. Veel werd op initiatief van „D.O.G." opgericht. Spreker noemt o.a. de tooneelver. „Liefda digheid", de Coop. Boerenleenbank, de Gym- nastiekvereeniging. „De Westfries" de afd. Barsingerhorn van Het Witte Kruis., de kiesvereeniging, en de Leesbibliotheek. Voorzitter hoopt, dat het „D.O.G." gegeven mag zijn nog vele jaren in denzelfden geest voort te gaan. De Edelachtb. heer Burgemeester brengt de gelukwenschen over namens het Ge meentebestuur en brengt den Voorzitter hul de voor de eminente wijze, waarop hij de vereeniging en waardoor „D.O.G." vooral de laatste jaren zooveel van zich heeft doen spreken, waarmee spreker geenszins iets tekort wil doen aan hetgeen eerder door de vereeniging tot stand werd gebracht. Achtereenvolgens voeren nog het woord de heer P. Kistemaker Jr. namens de Coop. Boerenleenbank, de heer J. A. Schenk als voorzitter van „Liefdadigheid" en de heer A. Wiedijk, namens „De Westfries" en „Caecilia". Het aanbieden van de gelukwen schen gaat daarbij steeds gepaard met het overhandigen van een bloemstuk. Van de fam. de Graaf was mede een bloemstuk aan wezig. Voorzitter dankt de sprekers hartelijk en brengt de hulde welke hem persoonlijk is toegezwaaid over op zijn mede-Bestuurs leden. Met de afwerking van het programma wordt vervolgens een aanvang emaakt een programma vol afwisseling, dat met de grootste aandacht door het publiek wordt gevolgd. Zang, koor- zoowel als duo en solo zang, clans, tooneelspel, fluitsoli door mej. Kistemaker, wisselen elkaar af, terwijl door de vereeniging allen aanwezigen sandwiches met een kop koffie wordt aangeboden. De avond verliep, zooals het organiseeren- de Bestuur zich dat had voorgesteld, vlot, gezellig, maar bovenal tot groot genoegen van het publiek. Het zou ons tever voeren om alle 15 programma nummers de revue te laten passeeren. Alle medewerkenden hebben er toe bijgedragen om dezen avond zoo goed te doen slagen en konden daarvoor de dank van den Voorzitter in zijn sluitings woord in ontvangst nemen. liet bal was niet minder animeerend. Tot vroeg in den morgen bleef men bijeen. De band van den heer v. Stipriaan zorgde er voor, dat de stemming er in bleef, terwijl de heer Kaan, zich wederom een prettig leider toonde. Het 60- jarig bestaan van „D.O.G." is op bescheiden, doch gepaste wijze gevierd en zal bij velen een aange name herinnering achterlaten. WIERINGERWAARB Naar wij vernemen zal de plaatselijke muziekvereeniging aan de trekking van haar verloting eenige feestelijkhedeit ver binden. Zaterdagavond wordt een concert gegeven waartoe ieder vrije toegang zal hebben, terwijl op Zondagavond in de geheel ver sierde zaal van den heer Schenk een bal met attracties is vastgesteld. Voor een en ander zijn nog enkele prijsjes etc. te kort waarin hopelijk de burgerij zal voorzien. Nader bijzonderheden zullen nog in dit blad worden bekend gemaakt. KOEGRAS JULJANADORP De bouw van het woonhuis op het plaats je volgens de Landarbeiderswet voor den heer J. Hofstra, wordt uitgevoerd door den heer P. de Graaf, timmerman alhier. Enkele dagen geleden zou men op het vliegkamp „De Kooi" een proef nemen met een model van een eigengemaakt zweeftoe stel. Het model werd door een ander toe stel de lucht in getrokken, maar op een hoogte van 50 meter brak een vleugel af, en viel het model neer waardoor het groo- tendeels vernield werd. ROTTERDAM, 2 November. Veemarkt. Aanvoer: totaal 3125 stuks. 627 vette runderen, 19S vette kalveren, 14 nuchtere kalveren, 1252 schapen en lam meren, 1032 varkens, 2 bokken. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kvv. 58 ct., 2e kw. 52 ct., 3e kw. 3S16 ct.; vette ossen, le kw. 52 ct„ 2e kw. 47 ct., 3e kw. 40—44 ct.; vette kalve ren, le kw. 82 ct., 2e kw. 72 ct., 3e kw. 52— 62 ct.; varkens (levend gewicht), le kw. 41 ct„ 2e kw. 40 ct., 3e kw. 39 ct.; schapen, le kw. 44 ct., 2e kw. 38 ct., 3e kw. 29 ct.; lam meren, le kw. 42 ct., 2e kw. 33 ct., 3e kw. 27 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f24, ce kw. f 16, 3e kw. f 12; lammeren, le kw. f 15, 2e kw. f 10, 3e kw. f8. Omschrijving: Vette koeien on ossen, aanvoer ruim, han del kalm, prijzen als vorige week, prima koe 62, prima os 58 ct. Vette kalveren iets korter aanvoer, handel tamelijk, prijzen hooger, pr. kalf tot 92; Schapen en lamme ren, aanvoer ruimer, handel willig, prijzen beste schapen en lammeren iets duurder, overigens onveranderd. Varkens, aanvoer groot, handel stroef, prijzen lager. Eenige partijen schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 2 November. Vlasmarkt. 3000 Kg. blauw, schoon 55 —69 ct., 3000 Kg. Groningsch 5(>-d6 ct., 5700 Kg. Hollandsch geel, 55—70 ct. 900 Kg. dauwroot 53-57 ct. Er bestond goede be langstelling en de prijzen hielden zich goed. Voor de beste partijen werd zelfs iet$ meer betaald. Het aangevoerde vlas werd vlug verkocht. ROTTERDAM, 2 November. Binnenlandsche granen. Gerst cheva- lier f 7.75-8.20, haver f7—7.50. schokker erwten f 12—14.50, kleine groene erwten f7 5O_9.20, bruine boonen f 1213.50, alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 2 November. Ter veemarkt worden heden aangèvoerd: 490 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 57—62 ct.. 2c kw. 48—56 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtgewicht; 97 melk en kalfkoeien f 175—220 per stuk; 103 vette kalveren: 2e kw. 4652 ct., 3e kw. 4045 ct. per Kg. levend gewicht; 59 nuchtere kalveren f 6—9 per stuk, 56 schapen f 20— 26 per stuk, lammeren f 15IS pers tuk, 381 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 Kg. 52—53 ct., zware varkens 56—51 ct., vette varkens 46—50 ct., per Kg. slachtgew. 4 paarden f 80—120 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar- Verwachting: Matige, tijdelijk toenemende Westelijke to Zuidelijke wind, aanvan kelijk opklarend, later weer toenemen de bewolking, met kans op regen, de zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Onzeker. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 763. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C is 44 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 cL TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - .SCHAGEN. ken. Marktoverzicht: Runderen aanvoer minder, handel zeer stug, prijzen voor de le kwaliteit iets hooger. Melkkoeien gewo ne aanvoer en handel, vette kalveren rui me aanvoer, stugge handel, prijzen onver anderd, nuchtere kalveren weinig aanvoer en handel, constante prijzen. Schapen kor te aanvoer, zeer vlugge handel en iets hoo- gere prijzen. Varkens minder aanvoer, vlug ge handel prijzen hooger. Paarden weinig aanvoer en handel. AMSTERDAM, 2 November. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f2.202.40, idem blauwen f2.102.40, idem bl. eigen heimers f 1.70—1.90. Zeeuwsche blauwen en bonten poters f 1.40—1.60, alle soorten bon ken f l.SO—1.90, Spuischc eigenheimers f2 2.10, Spuische poters f 1.50—1.60, Noord- wijlcer, Katwijker en Hillegommer zand- aardappelen f 2.50—2.80, N.H. bonten f 2 2.10. N.H. blauwen f 1.90—2, N.H. blauwen eigenheimers f 1.751.80, N.H. Muizen 1.70 1.80, Haarlemmermeer en IJpolder Beve landers f 1 701.80. Dito Bonken f 2,10 2.30. Verder per 100 kilo Nieuwlandsr.be zandaardappelen in 50 kilo balen f 5—3.20, Bonken f 2.40—2.60. PURMEREND. 3 November 1936. Aangevoerd 530 koeien: 315 vette koeien 38—62 ct. per Kg., 160 gelde koeien f 80— 160 per stuk, 65 melkkoeien f 110225, 12 paarden f 60—130 per stuk, 110 vette kal veren 2550 ct. per Kg., 215 nuchtere kalve- nen voor de slacht f 512, idem voor de fok f 1015 per stuk, 300 vette varkens voör de zouterij 3842 ct. per Kg., 50 magere varkens f 14—20, 325 biggen f 7—11, 1000 schapen f 10—24, 54 bokken f 5-13, alles per stuk. WARMENHUIZEN. 2 November. Aanvoer: 7000 Kg. witte kool 80 ct. WINKEL, 2 November. Appelen f 5—11, peren f 314, druiven f 7—10, aardappelen f 1.10—1.30, spruitkool f 56, per 100 pond. Bloemkool f 34, an dijvie f 0.50—0.50 per 100 stuks. AMSTERDAM. 2 November. Binnenl. granen. (Boercnnoteering), Rogge f 7.75S chev. gerst f 88.25, winter- gerst f 7.507.75, haver f 77.25, duiveboo- nen f 8—9. paardeboonen f 6.25—6.60, groe ne erwten f 8—9, vale erwten f 14—17, alles per 100 Kg., karwijzaad f 11—11.25 en bl. maanzaad f 10.50—11.50 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 3 November. Schotsche muizen f 1.60, grooten f2,40—2.60, hl Ol (T(l K A1 Tv, f O T /.A 4 AA v f 0.50-1.20. kr0te" Roode kool 1—1.80, witte kool f 0.80, vele kool f 11.30, D. witte kool 080—120 foene kool 0.80—2.60. Bloemkolo, Leoerf 5.30 6, Reus 4.80-5.80, 2e soort 150— 2340 8 tlruiven' A'ica1t 12.70 NOORDSCHARWOUDE. 3 November Schotsehe muizen 1.60-1.70, prooien 2.40, drie1? 1 ei' 130 ui™ 1J0—1.60 ,™7 Krtwe 1.60. pele nep 5—5.30, peen 1.30. kroten 0801, roode kool 11 6(1 witte kool 80 ct., srele kool 1— D wille kool 0.80—1, bloemkool 4.70-5.50, andijNie

Schager Courant | 1936 | | pagina 3