TROOPER Stroppen in de Streek BLOOKER's CACAO Arrondissements rechtbank te Alkmaar met 2. oli&kehe stui&en Feuilleton Verkeersvluchten io den stratosfeer? Blooke r tijd VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 2 November. Wieringen. DAT KLOKJE BRENGT ZIJN PRIJS WEL OP. Een zekere heer Rens R. te Wieringen was niet verschenen. Hij was zoo vrijpostig geweest een andere Wieringer, de heer Jac. Duinker, evenmin present, een gouden horloge te ontfutselen. De Officier wist niet precies of het tikkertje was gestolen of verduisterd en had voor zichtigheidshalve maar met een „althansje" gewerkt, dat is een remedie, die voor alle dubieuze tenlasteleggingen goed is. Waar verdachte niet was verschenen en ook de „kroongetuige" ontbrak, werd deze zaak in een vloek en 'n zucht afgedaan en Rens tot f20 of 10 dagen veroordeeld. De Offi cier had nog f30 boete of 15 dagen gevor derd, doch zelfs dit kinderegeld achtte de Politierechter het zaakje niet waard. Schagen. HANDEN VAN DEN GEZALFDE. De magere, grijsharige 48-jarige meu belmaker Hendrik Jan R. te Schagen, acht te zich verongelijkt door het gemeentehoofd in zijn steunuitkeering en had van zijn on tevredenheid blijk gegeven door in den nacht van 25 op 26 Juli een paar steenen door de ruiten van de burgemeestelijke woning te gooiien, door welk spectakel burgemeester Cornelissen, die zich reeds on der de wol had begeven, zeer onaangenaam werd opgeklopt. Daar onze meubelmaker verzuimd had zijn visitekaartje met p.f. bij de straatklinkers te voegen, werd een on- onderzoek ingesteld naar den dader van de nachtelijke heldendaad en gelukte het al spoedig om Henk op de beklaagdenbank te brengen, teneinde het loon voor zijn onbe houwen demonstratie in ontvangst te ne men. En dat was geen kleinigheid, want er wordt met dergelijke opposanten tegen het wettig gezag tegenwoordig heelemaal geen gekheid gemaakt, vooral toen bleek, dat de meubelmaker niet afkeerig is van een ste vig borreltje. Deze met straatklinkers pro- testeerende, werklooze werd heden veroor deeld tot 1 maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf. De man, vermoedelijk inmiddels ook tot Inkeer en juiste taxatie van zijn ongepast optreden gekomen, nam met dit vonnis genoegen. Ook burgemeester Cornelissen me' diepe buiging uit de zaal der aardsche gerechtigheid. Den Helder. EvïSni£fSE T0NG HEEFT MENIGE kletskous in last gebbacht. De 47-jarige koopman Willem Frederik ïacobu. W. te Den Helder, gelijkt aller minst op een kakelend oud wijf, doch had oe"? Zr r ™"S'andig gedaan, indien hij on mhtKÜ ln JHeidersch politiebureau wat minder onbedachtzaam had geroddeld bè-' tïnnM mel' Grie'i« Vischschraper echt- Van Abram Visser welke dame handelingen werden ten laste gelegd, die van,vl61entl wanen en door de bespro- ïem JJ .10!UV 2°° beleedigend werden ge acht dat tegen Willem een klacht werd ingediend en hij heden te dier „ka zich irhi. verantwoorden. De verdachte scheen f, nu n0B ZIJn ,out niet in te zien vermefflien, dat hij er maar uit mocht blaffen wat hu wilde, indien naar zijn moe- mng het ten laste gelegde op waarheid be- j..ite;..Peze dwaling werd hem evenwel duidelijk gemaakt door het opleggen van 15 gulden boete, subs. 10 dagen hechtenis. Den Helder. DE POLITIERECHTER HAD HET ER ZEKER TE DIK OPGELEGD. De Heldersche heer Maarten P., een losse arbeider aldaar, was tot f 25 boete of 15 dg. veroordeeld wegens mishandeling van zijn stadgenoot Cornelis Delfos, welke mijnheer hij op het hoofd had getimmerd, waardoor Delfos, die juist een vol vuilnisvat ver sjouwde met dit vieze vrachtje was geval len. Maarten had bij de eerste behande ling geen belangstelling getoond en was nu in verzet gekomten. Thans maakte hij persoonlijk kennis. Zijn oppositie had geen ander resultaat, dan bevestiging van het vonnis en kon Maarten een reuzestrop no- teeren. Oudkarspel. DE BESLISSENDE SCHAKEL ONTBRAK. In de maand September vermiste de tuinder Hendrik Veltman van zijn land, ge legen in de Kerkmeer, gemeente Oudkar spel, een partij voederbieten en wees als vermoedelijke dader aan Jan W., 33 jaar, te Oudkarspel. Brigadier-titulair Simon Petrus Rood deed aan alle kanten zijn best, deze duistere zaak aan oen helder daglicht te brengen, terwijl zelfs een ge- tuige-deskundige, de Alkmaarsche zaad handelaar Willem Blokpoel, op 't gerechte lijk tapijt verscheen en daar even een doop- OOGST DER TUINDERS BRENGT AL WEER TE WEINIG OP. BETERE MARKTSTEMMING HIELD GEEN STAND. In het vruchtbare midden van Noord- Holland, achter de dijken van de oude Zui derzee, strekken zich uren gaans de tuinde- rijien uit van de Streek. De wegen gaan er ongemerkt over van het eene dorp in het andere; vóór de wandelaar er zich reken schap van gegeven heeft, is de plaats, waar in hij zich bevindt van naam veranderd Het maakt ook geen verschil uit, want alle plaatsen lijken hier op elkaar en ze zijn alle slecht verzamelingen van tuinderswo ningen en' warmoeziersbedrijven. Zoover het oog reikt, ziet men land, rul land, dat gedekt wordt door meest vale kleuren van groote, grove bladeren, koolbladeren, ook wel vermengd met de frissche kleuren van tal van groentensoorten, maar toch hoofd zakelijk ziet men er kool. De Streek is het land van de kool. Zij is ook het land van een bevolking, die zich van geslacht op geslacht wijdde aan de be werking van den grond en daarop een tui- niersbedrijf tot ontwikkeling bracht, dat een der mooiste was van den Nederland- schen landbouw. Ben der mooiste en een der best floreerende. Het aanzien van de Streek getuigt nog van een welvarende en zelfbewuste bevolking. Men kent hier het vak tot in de perfectie, men bracht hier elk jaar die kostelijke gewassen weer uit den grond, die niet alleen het binnenland maar ook het buitenland hevig begeerde en met de aarde nog aan"de klompen''deeïeh' en tori 00-0*1 f 1.80 a f 4.50 tweede soort. Eén voordeel is nog, dat de zouters in flinke hoeveelheden derde kwaliteit afnemen waardoor deze ten minste betrekkelijk goed op prijs blijft. Met de andere koolsoorten staat het nog minder goed. Gele en witte kool is voor een groot gedeelte onverkoopbaar. Alleen roode kool wordt regelmatig verkocht, doch tegen een prijs, die volstrekt niet meer loonend is, n.l. fl a fl.70. Boerenkool zelfs moet, hoewel het nog vroeg in den tijd is, voor een gedeelte on verkocht blijven. Met de bladgroenten, die een paar weken geleden wat in herstel kwamen, is het ook al lang weer mis en als men daarbij bedenkt, dat de bloemkool- prijs evenmin nog loonend is te noemen, dan ziet men, dat de toestand verre van rooskleurig is. Men hoopt alleen, dat de bloemkoolexport een totale ontwrichting van de markt nog zal weten te voorkomen. Ook vergeleken met het vorig jaar valt er achteruitgang te constateeren. Zoo bedroegen b.v. de winkelprijzen, die de laatste dagen op de Centrale Markt te Amsterdam tot stand kwamen voor roode en gele kool, resp. 5 en 4 cent en 6 en 5 cent, ongekend lage prijzen, die in denzelfden tijd van het vorig jaar beduidend werden overtroffen, en toch waren ze ook toen al aan den lagen kant. De aardappelprijzen zijn evenzeer gedaald. Alleen de prijzen van het fruit bleven onge veer gelijk. Soms vertoonden ze een kleine daling, soms een lichte stijging. Maar de fruit-oogst dan ook ongunstig. Alles bijeen genomen kunnen de tuinders niet anders dan den winter weer met zorgen tegemoet gaan. En het is een harde gedachte, dat een jaar werken weer goeddeels voor niets geweest zal zijn. Want ook al zou het, achteraf beschouwd, niet zoo bijster tegen vallen, hel zal zeker niet voldoende zijn om den nood die er in de Streek zoogoed als in andere tuinderscentra geleden wordt, te leni gen. („Msb.") tegenstand, van de lucht dus slechts zeer gering is. Hierbij verklaren de meteorolo gen, dat verticale windstroomingen in den stratosfeer zoo goed als niet voorkomen, zoodat een vlucht op dergelijke hoogten zeer rustig zou zijn. De voornaamste moei lijkheid is dus, de vliegtuigen zoo te bou wen, dat piloten en passagiers een aange naam verblijf wordt gegarandeerd en dat de motor ook in deze zuurstof-arme lucht lagen voldoende kracht ontwikkelt. Maar ook deze problemen zullen binnenkort door een speciale constructie van de toestellen opgelost worden. Gemeld kan nog worden, dat het Ministe rie van luchtvaart dezer dagen een aantal experimenteele stratosfeervluchten zal laten uitvoeren om verder studiemateriaal te verzamelen. TERUGBLIK OP DEN WERELDSPAAR- DAG. De directie der Nutsspaardag te Alkmaar schrijft ons: Zeer velen hebben op den Wereldspaar- dag hun belangstelling getoond. Niet min der dan VIJF HONDERD personen legden op hun spaarbankboekje in. Deze posten van inleg vormden te samen de niet geringe som van f 22.000. Deze cijfers zijn aanzien lijk liooger dan in 1935 toen door 346 per sonen f 11.000 werd ingelegd. Een groot aantal spaarbusjes (142) werd ter lediging aangeboden. Hieruit kwam 47. „Ik moet toegeven," zei Brown langzaam, „dat je ons dit keer te slim af bent geweest, maar vergeet niet, Larry: Zy dienen ook, die enkel staan en wachten. Zelfs als ze alleen maar zitten." „Wie heeft dat voor je uitgedacht?" spotte Larry. „Milton. Ken je hem?" „Nee, nooit van gehoord. Wat is het voor een type?" Dat wist Bröwn ook niet. Hij gromde eens en rakelde zijn brein op, maar er kwam geen citaat meer te voorschijn» „Waarom wou je me eigenlijk hier hou den?" vroeg hij plotseling. „Tja, oude ziel," zei Larry, „dat zal ik je zeggen. Ik wou een poos jouw fascineeren- de persoonlijkheid aannemen, en het zou na tuurlijk een beetje vreemd lijken, als er een heel bataljon Kaye's in Reigate rondtrippelde. Vandaar je kloosterlijke afzondering." „Zoo," bromde Brown, en keek ontevreden rond door de halfdonkere kamer. Na een poosje viel hem een nieuw citaat in, dat hij wel eens van Kaye gehoord had. „Gij die hier binnentreedt, laat alle hope varen," zei hij somber, en voegde er verdui delijkend bij: „Uit Dante's Inferno." Larry grinnikte en ging er toe over, zijn gevangene weer stom te maken. „Ik zal by gelegenheid eens aankomen," zei hy, toen hy naar de deur ging,, om je te voeren met mijn leliewitte handen. Als je je eenzaam voelt, moet je probeeren of je de kakkerlakken kunt tellen Het is een span nend spelletje. Tien punten voor elk en twin tig als ze in je hals kruipen." Hij glimlachte vriendelijk en ging weg. In de portiek wachtte hij even om zich te over tuigen, dat er niemand in de buurt was; toen liep hy vlug het tuinhek uit. Op den weg bleef hij staan om nog eens terug te kijken naar het portiershuis, waarin Brown nu op gesloten zat. Het was niet moeilijk geweest, er in tè komen en 't stof dat er overal lag, wees er op dat er nooit iemand kwam. Het huis was, vooral als Larry zijn voornemen, om als Kaye op Marske House te logeeren, ten uitvoer kon brengen, buitengewoon voor ge vangenis geschikt. Dat de gewaande Kaye zichzelf i-ou l.unnen bevrijden, achtte Larry zeer onwaarschijnlijk: hij was op 't gebied van binden en knevelen vrywel volleerd. ceel 'lichtte over een biet, dat wij er stil van werden. Wij wisten niet dat een biet, nog zooveel in de melk had te brokkelen. Doch één ding was jammer, dat bij de benadeel de ook niet e-cnige bieten waren wegge haald, om als bewijs te kunnen dienen. De Officier, die verdachte goed door had en de schuld zoo van zijn gezicht meende te kunnen lezen, eischte schorsing der zaak en opnieuw onderzoek door den rechter commissaris. De verdediger, Mr. v. d. Loos, vond 't van geen waarde meer om nu nog weer een nieuw onderzoek te gelasten, daar de bie ten van den benadeelde waren ingekuild en van hun lof ontdaan, waardoor, zooals do deskundige zelf beweerde niet meer de juiste bewijzen waren te leveren, wat voor soort biet of 't wel was. De Politierechter deze motieven wel in ziend, sprak verd. vrij, doch met bloedend hart. de tuinders hier zaken die in de duizenden en de tienduizenden beliepen. Dat is sinds jaren voorbij. De bevolking van de Streek heeft een hard levega gekre gen, waarin de eene tegenslag op den an deren volgde, zij is verarmd en met al hun vakkennis en toewijding zien de tuinders geen kans meer, ook maar de minimum- kosten van hun bedrijven te dekken. Men weet, dat de overvloedige exportge legenheid nog wel in langen tijd niet, mis schien wel nooit meer zal terugkeenen, maar men hoopt ieder jaar weer op betere marktprijzen, men hoopt, dat het binnen land meer zal opnemen, dat de oogstresul- taten door de weersomstandigheden gun stig beinvloed zullen worden en dat er mis schien toch nog iets meer zal kunnen wor den uitgevoerd naar België, naar Zwitser land, mogelijk zelfs naar Amerika, maar vooral toch naar Duitschland. Ieder jaar hoopt men opnieuw, hoewel de ondervinding reeds heeft geleerd, dat men niet te spoedig aan beterschap moet ge- looven. Maar dit jaar leefde de hoop zelfs nogal sterk op. Misschien was daar op den keeper beschouwd niet zooveel reden voor, maar begrijpelijk is het voldoende. Men zag in het begin van October een wat betere stemming doorbreken. De kool stond gunstig, het weer was koud, wat de vraag naar kool altijd stimuleert, de aanvoer was niet groot en uit Duitschland en België kwam eenige vraag naar bloemkool, het groote product van de tuinderijen hier. Tengevolge van een en ander liepen de prijzen hoog op, maar al hebben sommigen daarvan geprofiteerd, de meerderheid zag zich dit voordeel voorbijgaan. De aanvoer van bloemkool immers nam aanvankelijk regelmatig af, zoover zelfs, dat hij op een dag nog maar 17000 stuks bedroeg en de prijs kon stijgen tot f 24.en f 16.resp. voor eerste en tweede kwaliteit. Dat alles klinkt heel aardig, maar het was een groote uitzondering, het had voor de markt weinig of niets te beteekenen, In tegendeel, de toestand was hoogst ongun- stug, want de groote massa stond nog te velde, zoodat het te voorzien was dat, wanneer die eenmaal los zou komen, het aanbod onmiddellijk weer veel te groot zou worden en de prijzen catastrofaal zou- d.endalen. Aanhankelijk is (lat nóg meege vallen.. Toen de koude afnam, werd de aanvoer van bloemkool wel grooter en daalden de prijzen tot f 5.60 a f7.50 en f3 a f4.maar de middenprijs bleef, wegens de vrij geringe hoeveelheid derde kwaliteit toch nog vrij gunstig. Men kon dus nog wel blijven hopen in de streek maar in de afgeloopen week is de grond onder de goéde verwachtingen nog weer verder afgebrokkeld: Er zit geen'schot in den aanvoer, de dagelijksche hoeveelheid bleef nog onder de 150.000 stuks en als de winter nu binnenkort door mocht zetten dan zal, ondanks deii- goeden stand van het gewas, de bloemkooloogst een slecht einde nemen. Maar afgezien nog van dergelijke pessi mistische veronderstellingen, ook als men zich alleen tot de feiten van het oogenblik bepaalt, dan is er al weinig reden tot tevre denheid. Er wordt zelfs voor de huidige om standigheden in niet onbeduidende mate geëxporteerd en niettemin is de prijs nog steeds dalende. Hij zakte in de afgeloopen week met een paar gulden en kwam voor bloemkool op f 4.50 a f 6.50 eerste soort en Evenmin maakte hij zich bezorgd, dat de ge vangene met hulp van buiten los zou komen, want hij rekende er op dat niemand wist, wat het schilderachtige portiershuisje verborg. Toch vergiste hij zich daarin. Nauwelijks was hij weg, of een schaduw maakte zicfr uit de nog diepere schaduw tusschen het struikge was los, glipte de laan over en verdween in de portiek van de portierswoning. Die schaduw was superintendant Kaye de echte die een belangstellend toeschou wer was geweest bij de gebeurtienssen van dien avond. xxnn. Jan Teyst was een voorbeeld van regel maat. Hy had regelmatig geleeft van het geld zijner medemenschen, en ook in minder be langrijke zaken hield hij zich aan vaste ge woonten. Eiken morgen, weer of geen weer, vond men hem in den grooten tuin van Marske House om den groei van zijn bloemen waar te nemen, waarbij hij zich niet liet afschrikken door volslagen gemis van kennis van alles, wat plantkunde betrof. Na tien minuten zijn vaste planten voor „tweejarige" uitgeschol den te hebben en het onkruid te hebben be goten, dat hy aanzag voor de keur der flora, slenterde hy geregeld de laan in om een si garet te rooken en zijn plannen voor den dag te overleggen. Maar wat ook zijn plannen geweest waren, dien bewusten morgen hy had zeker de helft niet voorzien van alles wat gebeurde. Zoo had hij by voorbeeld niet gerekend op een ontmoeting met zijn artiest, die weer naar het portiershuis stond te kijken, en, hoewel Jan dat uit de verte niet zien kon. zwakjes glimlachte. Wat het uit Larry's oogpunt zeer vermakelijke gesprek, dat hij een oogen blik te voren met den voortreffelyken Brown gevoerd had, in aanmerking genomen ook heel verklaarbaar was. „Denkt u er over, of u uw belofte, mijn portiershuis te vereeuwigen, zult vervullen?" vroeg Jan schertsend en ontving toen den eerste van de reeks schokken, die de dag voor hem in petto had. Engeland onderzoekt nauwkeurig alle mogelijkheden. Londen, November 1936. „Nee, eigenlijk dacht ik op uw aanbod terug te komen." Jan's oogen vernauwden zich merkbaar, en zijn houding werd een beetje minder welwil lend. „Myn aanbod Larry keek zijn vijand vierkant aan. „Juist, mijn beste Jan." Jan's oogen werden weer grooter. „Ik weet niet „Nee maar ik wel. Dat is de voorsprong, die de wet altijd heeft, tegenover misdadi gers." Larry vond, dat hij er dat nogal aardig afgebracht had, en in den geest bedacht hij zich al met een medaille, maar jammer voor hem, bleef Jan in gebreke, het geval in het zelfde licht te zien. „De wet? Ik kan u niet volgen. Ik dacht, dat u kunstenaar was „Dat ben ik ook." Het was volkomen waar, alleen maar op een ander gebied, dan Jan bedoelde. Hij stak een sigaret op en verhevigde zich in de ver warring van zyn tegenstander. „Ik ben zeker artiest, maar niet van het kwast-, potlood- of pen-type, hoewel ik met de laatste niet onbekend ben. Misschien zegt deze kleine medailje van verdienste u iets?" Hij haalde den legimitatie-penning, dien hjj Keating had afgenomen, uit zijn zak en liet dien even voor Jan's oogen béngelen. Het zei Jan inderdaad iets. Dergelijke pen ningen had hij meer onder de oogen gehad, en de dragers er van hadden hem al vrij wat last bezorgd. Zijn eerst gedachte was, dat de Yard zijn verband met Clem's dood had opge spoord, en daarmee kreeg hij zijn zelfbeheer- sching terug. Om te beginnen volgde hij Larry's voorbeeld en stak ook een sigaret op. Zoodoende won hij tijd om na te denken; hy besefte, dat hij in gevaar verkeerde, maar het stond nog te bezien, of hij zich gemakkelijk zou laten vangen. „De Yard?" vroeg hij. „Dat is geestig. En welk bijzonder sieraad van de Central Branch heb ik het ongeluk, te ontmoeten?" Het antwoord, dat Larry gaf, leek hem vooral, aan pasmunt te voorschijn f 1417. In het vorig jaar 105 busjes met f 1129. Het aantal nieuw toegetreden spaarders bedroeg 24 (vorig jaar 13). 't Was herhaaldelijk een gezellige drukte in het Spaarbankgebouw, zoowel in de ves tibule en wachtkamer, die wat. feestelijk met bloemen en planten waren versierd, als aan de loketten, waarvan er gedurende niet erg begrijpelijk. „De elfde letter van het alfabet," zei Larry,. en Jan telde het vlug uit. ,,K») vroeg hij verbouwereerd. „Ja, maar superintendant, om je te dienen." Jan haalde diep adem. „Dus je bent Kaye? Wel, ik geloof niet, dat de zon daardoor minder zal schijnen. En wat is er van je verlangen?" „Een klein stukje papier," antwoordde Larry achteloos. „Nee, stil maar. We weten, dat je het hebt en zouden het graag van je overnemen, 't Is in 't voordeel van beide partijen, dat je het maar opgeeft." „Welke partijen?" „Die van jouw en die van ons. 't Is speciaal in jouw voordeel. De Strooper heeft Clem ge mold, hoewel die het strookje niet eens had. Maar jij hebt het. Denk daar eens over na." „Dat heb ik gedaan, dank je. Wat bedoel je met dat strookje papier?" Larry zuchtte geduldig. „Het strookje, dat je van George gekregen hebt. Dat van Larry Wade hebben wfl of eigenlijk dat van Dennis, want Larry had het van hem. Het derde, dat van Ralph, heeft de Strooper, en hy is er op uit, om dat van jou ook te pakken te krijgen en jou erbij, in één moeite door." Jan lachte stil. „Kaye, je bent eenig, ik ken komedianten met minder gevoel voor humor, en die toch fortuin gemaakt hebben op de planken. Je baard past er bovendien goed by. Je bent werkelijk grappig. Jaren geleden heb je ge probeerd mij 'n hak te zetten om myn ziel te redden, en nou wil je mij denzelfden dienst bewijzen, terwille van mijn lichaam. Ga door. Ik heb zelden zoo'n plezier gehad." i) Zooals de letter „K" in het Nederland- sche alfabet „ka" genoemd wordt, heet zij in het Engelsche alfabet „kee", met een zachte j-klank op het einde, wat ongeveer overeenkomt met de uitspraak van den naam „Kaye". Noot van den vertaler. (Wordt vervolgd.) In Engelsche luchtvaart- en wetenschap pelijke kringen begint men zich bezig te houden met de mogelijkheden, die de stra tosfeer het luchtverkeer biedt. Ernstig tracht men dezen nieuwen tak van lucht vaart te ontwikkelen. Deskundigen en amb tenaren van het Ministerie van Luchtvaart bcstudeeren op het oogenblik de waarde volle gegevens, die kapitein F. D. R. Swain op zijn recordvlucht verzamelde. Zooals be kend bereikte hij bij deze vlucht een hoogte van 14.990 meter. Bij de bestudeering van het door hem verzamelde materiaal is men nu tot de overtuiging gekomen, dat de voorspelde fantastische snelheden tot 1600 kilometer per uur toe wel nauwelijks be reikt zullen kunnen worden, maar dat daar entegen een snelheid van 500 kilometer per uur bij een vlucht over den Oceaan door den-stratosfeer binnenkort werkelijkheid zal zijn. Professor G. T. R. Hill van de universi teit te Londen is van meening, dat de voortdurende evolutie in den motorenbouw het binnen den tijd van twee jaren mogelijk zal maken den oceaan in 7 uren vert te ste ken Volgens hem zal de meest gunstige vlieg hoogte op ongeveer 12.000 m. -liggen; dicht gesloten toestellen voor twee piloten en vijf passagiers zouden het meest geschikt zijn. Daar de rapporten van Swain vaststellen, dat er op een hoogte tusschen de 12.000 en 15.000 meter gelegen voortdurend krach tige winden van groote snelheid heerschen kunnen de toekomstige stratosfeervliegtui- gen bij een goede keuze van hun koers de snelheid wellicht met 160 tot 300 kilometer per uur verhoogen, des te meer daar de dichtheid van de lucht op deze hoogte slechts een achtste van de dichtheid vlak boven het aardoppervlak bedraagt en de vele uren 3 a 4 tegelijk in gebruik waren. geen bons geen toegift-artikelen Alles is ten koste gelegd aan de KWALITEIT Het goedkoopste der voorname merken

Schager Courant | 1936 | | pagina 7