iik Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Uii Alkmaar Schagen's monumentale Pomp gesneuveld. Vereeniging Veearbitrage. De lilt seint LANGENDIJK DE MINIMUMPRIJZEN VOOR BLOEMBOLLEN In een vergadering van het bestuur van de Nederl. Sierteelt centrale met verschei dene organisaties op bloembollengebied. De Nederl. Tuindersbond deelt mede dat de organisaties vrijwel op eenzelfde stand punt n.1. de minimumprijs te verhoogen met eenzelfde percentage als de gulden ge daald is. De organisaties, die bij de z.g. Con tact Commissie zijn aangesloten hebben voorgesteld dat wanneer de gulden nog meer mocht dalen, de minimumprijzen in verhouding daarmee worden verhoogd. De bond van Bloembollenhandelaren meende, dat een verhooging van 10% van vroege tulpen meer gewenscht was dan 20%, in verband met het groote surplus, doch aan gezien de andere organisaties van meening waren dat bij een verlaging van de prijs de export vergroot zal worden, ging de exporteursbond met de overigen mede. Hierdoor is een eenparig advies uitge bracht aan de regeering. Gehoopt wordt op een verhooging der mi nimumprijzen. OUDKARSPEL TENTOONSTELLING U.L.O. Woensdag en Donderdag houdt de Ned. Herv. Vrouwen- en Meisjesvereeniging in de bovenzaal van het huis „de Brederode" een tentoonstelling van door de dames ver vaardigde handwerken. De club is een bloeiende vereeniging; niet minder dan 15 dames en een 12 tal meisjes zijn lid van de vereeniging, die zich ten doel stelt goed te doen in de gemeente. Zoo is de opbrengst van deze tentoonstelling be stemd voor de Kerst-uitdeeling, welke jaar lijks' wordt gehouden. Een 70-tal arme gezinnen worden op Kerstmis verblijd met een pakket nuttige voorwerpen. Verder maken de dames op de club avonden kleedingstukken, wollen ondergoe deren enz. voor geschenken, onder de Kerst boom aan de kinderen van de Zondags school. Deze kleeren zijn gedeeltelijk ge- exposeerd op de tentoonstelling. Verschillende mooie handwerken zijn op de tafels uitgesteld en aan de wanden op gehangen. Naar eenige dezer handwerken kan worden geraden, w.o. een prachtig sprei, geschonken door mevr. Visser. Verder is er nog een aardige baby met volledige uitrusting te winnen door de verjaardag te raden. Het geheel geeft een keurige aanblik. Over de tchnische zijde zullen wij maar niet pro- beeren een oordeel te vellen en dit aan de dames-deskundigen, die zeer zeker in grooten getale de tentoonstelling zullen be zoeken overlaten. Vermelden wij nog, dat de thee en koffie, welke wordt geschonken, gratis beschikbaar is gesteld door de bekende firma Holsmul- ler van de Sabinamerken. WIE RIN GEN BAZAR. Dinsdagmiddag j.1. is in de zaal van den heer De Haan de bazar geopend ten bate der Evangelisatie. Te ruim vier uur sprak de heer O. Deen het openingswoord uit. Spr. dankte allen die hadden medegewerkt tot deze bazar. Bijzon dere woorden van dank richtte spr. tot de le den der Chr. Meisjesvereeniging, die toch reeds het geheele jaar hiervoor bezig wa ren met het vervaardigen van handwerken en dergelijken. Ook dankte spr. de' heeren fabrikanten, grossiers en winkeliers, die zoo bereidwillig waren goederen voor dat doel te schenken. Zelfs van particuliere zijde kre gen we goederen, zei, spr. Hiervoor dan ook onzen hartelijken dank. Spr. zeide, hoewel we hier momenteel in een kleinen krinT aanwezig zijn, is het toch een groote eer voor ons, hieronder onzen Burgemeester aan te treffen. Ik hoop dan, vervolgt spr., dat onze bazar door veel personen bezocht zal worden. Hiermede verklaarde de spreker de bazar voor geopend. Na het openingswood werd door eenige jongedames, thee met versnapering aan de aanwezigen aantreboden. Hierna werd een rondgang gemaakt door de zaal, waar men zeker zijn dubbeltjes wel kwijt kan. Zeer veel vermakelijkheden zijn dn ook aanwezig allereerst trof ons oog een imitatie ballerobord, waar men al vast voor de a.s. middenstandsweek kan oefenen. Daarnaast de touwtrektent. Op eenige groote tafels zijn de prijzen voor de verloting keurig gerangschikt. Voor den verkoop is eveneens veel goed aanwezig, o.a. tabak, chocolade, glaswerk, baby-kleeding, enz. De traditioneele pop is natuurlijk ook aan wezig om een naam te krijgen. Verder sjoelbak, bussen gooien, grabbel ton, rad van fortuin. Heel aardig is ook het kaarsen opsteken. Hier moet men namelijk probeeren om met één lucifer twaalf kaarsen aan te steken. Het aquarium een bak met eenige knij pers, waarin nummers zijn, waarin men kan hengelen, met een hengel die dan eenigs- zins onder stroom gezet wordt, zal ook ze ker wel z'n geld opbrengen. Ook zijn vele handwerken gemaakt door de Chr. Meisjesvereeniging, smaakvol ten toongesteld. Het tooneel is ingericht tot een theetuin en noodigt tot een zitje uit. We bevelen dan ook een ieder aan deze bazar e bezoeken, zij is het zeer zeker waard. De bazar wordt gehouden tot en met Don derdag a.s. en is geopend van 4 tot 6 uur en van 7 tot 11 uur. Van Den Oever vertrekt iederen avond gratis een bus vanaf Land in Zicht, vertrek 8 uur. BARSINGERHORN KOLHORN. Zanguitvoering. Zondagavond gaf de gemengde zangver- eeniging „Kolhorn" haar jaarlijksche uit voering in de zaal van den heer F. Groet. Jammer genoeg, was er slechts weinig belangstelling, teleurstellend voor koor en dirigent, die niets hadden verzuimd om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Het is zeker geen gemakkelijke taak, om met een klein koor als dit, toch een goed resultaat te bereiken. Het geheim schuilt hem echter hierin, dat de heer Van Ham altijd zorgvuldig zijn programma kiest cn zich "nimmer laat verleiden iets te kiezen dat boven de krachten gaat. Naast alle een voud is zuiverheid en stipte afwerking het kenmerk der uitvoeringen van dit koor. Het was dan ook nu weer een lust om de bonte rij van liederen te hooren. Tot slot van het eerste deel van het pro gramma werd de amusante landelijke con cert oefening van Fr. v. Suppé uitgevoerd. Dit nummer sloeg geweldig in en moest worden herhaald. Ondanks het geringe be zoek daverde het applaus. Hierna bracht de heer Van Ham namens de vereeniging dank aan de pianiste, Mej. M. Bakker uit Wieringerwaard, voor haar medewerking. Uit waardeering werd haar een boek aangeboden. Mej. Bakker dankte hartelijk voor deze mooie attentie. Na de pauze werd een aardig blijspel op gevoerd. Ook dit liep op rolletjes en werd met een hartelijk applaus beloond. Tot slot een opwekking om nieuwe leden te werven en een mooie avond was weer voorbij. Maandagmorgen brachten Burgemees ter en Wethouders een bezoek aan de open bare lagere school te Kolhorn, om kennis te nemen van hetgeen tot nu toe met 1 Mei j.1. ingevoerde nieuwe leesmethode was be reikt. Tot groote tevredenheid van B. en W. werden 'n demonstratie gegeven van de wer king dezer z.g. „globalisatiemethode". Binnenkort zullen ook de ouders van leer lingen der laagste klasse in de gelegenheid worden gesteld een dergelijke leesles bij te wonen, hetgeen zeer zeker in den smaak zal vallen. De na j aars veemarkt. De aanvoer was niet groot dit jaar. Be halve aan de voormarkten te Hoorn en Pur- merend, schijnt dit vooral te moeten worden toegeschreven aan de regeeringsmaatrege- len ten doel hebbende de veestapel te be perken. De hoeveelheid jong vee is afgeno men, wat blijkbaar in sterke mate in den aanvoer tot uitdrukking is gekomen. De handel was matig. Hokkelingen gol den in doorsnee f 130f 150, kalveren f 40— f 60. Vergadering Chr. Dem. Unie. Het begint de verschillende partijen blijk baar meer en meer ernst te worden met hun voorbereidingen voor de komende Kamer verkiezingen. Maandag 16 November, des avonds 8 uur, zal een vergadering plaats hebben van de Chr. Dem. Unie, waar als spreker zal optreden het Tweede Kamerlid, de heer H. S. v. Honten. Zijn onderwerp zal luiden: „De C.D.U. en het Regeeringsbeleid". Na afloop vrij debat. De kwestie-Bonsema. Uit S.D.A.P. kringen wordt ons medege deeld, dat de opvatting, als zou men in de afdeeling op de beslissing van het partijbe stuur zijn vooruitgeloopen, door in plaats van den heer Bonsema een nieuwen secre taris te kiezen, onjuist is. Een lid toch, dat door de afdeeling wordt geroyeerd, ziet zich daardoor automatisch ontheven van even- tueele bestuursfuncties, zoo deelde men ons mede. We aanvaarden het 'gaarne, maar blijven het merkwaardig vinden, dat de afdeeling der S.D.A.P., alhier, die reeds zeer langen tijd een onvoltallig bestuur had, nu plotse ling zulk een groote haast scheen te heb ben in de vacatures te voorzien. Vreemd is overigens,, dat van S.D.A.P.- zijde thans overal volmondig wordt toege geven, dat de heer Bonsema niet is ge royeerd op grond der tegen hem ingebrach te beschuldigingen. Vraagt men echter: .Waarom dan' wel?", dan ontvangt men nimmer eenig antwoord. De ware reden is blijkbaar „geheim" De heer Bonsema in- tusschen, die vast voornemens is het op een uiteenzetting aan te sturen, schijnt voor de ze „geheime' motieven al evenmin bevreesd, als voor de „niet geheime." Welke laatste trouwens niets om het lijf hebben gehad. De voetbalontmoetingen van Zondag a.s. Het feit, dat de wedstrijden Alcmaria Vic- trix—Bloemendaal en Alkmaarsche Boys- Alkmaar beide op Zondag a.s. waren vast gesteld, heeft de gemoederen in de plaatse lijke voetbalkringen den laatsten tijd sterk in beslag genomen. Een derby kan uit den aard der zaak vaak een kasstukje zijn, maar wanneer men daarbij zware concur rentie heeft als in dit geval van Alcmaria- Bloemendaal, wordt de kans op een finan cieel goed resultaat heel wat minder. Nadat tevergeefs aan den Bond was ver zocht, wijziging te brengen in het program is thans, na talrijke besprekingen, in onder ling overleg besloten den wedstrijd Alkmaar sche Boys-Alkmaar des morgens om 10/4 uur te spelen. WARMENHUJZEN VERGADERING WITTE KRUIS Maandagavond hield de ver. „Het Witte Kruis" een ledenvergadering in café Slik ker. De waarnemend voorzitter de heer Do- nia heette de aanwezigen hartelijk welkom Voornoemde leest hierna de notulen welke onveranderd worden goedgekeurd. Over de vraag of de naaikrans te Schoorldam even als verleden jaar wederom goederen ver vaardigd voor de vereeniging, was het be stuur het nog niet heelemaal eens. Van de magazijngoederen was slechts éénmaal gebruik gemaakt. Het plan vanuit Haarlemmermeer om in plaats van Dr. Beeker met een andere can- didaat te komen en wel Dr. Bult vond geen bijval. De vergadering was van oordeel dat Dr. Beeker steeds een volijverig Witte Kruis-man is geweest en de stem hem we derom toekomt. De overige punten van de beschrijvings brief leverde weinig bespreking op. Bestuursverkiezing. Voordat hiertoe werd overgegaan memo reerde de waarnemend voorzitter welk een verlies onze vereeniging heeft moeten lij den door het overlijden van onzen voorzit ter den heer Slot. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. Klant en G. v. d. Wal, werden met groote meerderheid herkozen en namen deze herbenoeming aan. De heer Jac. Smit werd gekozen in de plaats van wijlen dien heer Slot. De heer Smit, die niet ter vergadering aanwezig was, zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld. Bespreking contributieregeling van f 1.50 op f 1.—. Over dit punt is een langdurige bespreking gevoerd. De penningmeester ver klaarde 112 leden van f 1.50 te hebben, dus zou bij eventueele verlaging dit voor de vereeniging een aderlating beteekenen van 56 gulden. De heer P. Mink informeerde of de goe deren in goede conditie ver keenen, hoe groot het kassaldo was en hoe of het be stuur er tegenover stond. Op deze vraag ver klaarde de penningmeester dat het kassal do f 600 bedraagt en dat de goederen in goe den staat zijn. Voorzitter zegt dat het bestuur dit punt heetf besproken, doch ook de vergadering hieröVer eens wilde hooren. De heer Klant zou graag het oordeel hier over aan den penningmeester laten en zou het niet raadzaam achten het saldo aan te spreken, omreden spreker van den penning meester vernomen heeft dat de inkomsten tegenover de uitgaven vrijwel conform zijn. De heer Mink vroeg of de subsidie voor de malariabestrijding tegenover de subsidie aan de gezinsverpleging naar evenredigheid wel goed besteed wordt. Wat de subsidie voor de malariabestrijding betreft, ant woordt voorz.: hierover moeten we niet te licht denken, omreden voor deze gevreesde ziekte veèl nuttig werk wordt verricht. Tenslotte is over de contributieverlaging geen besluit genomen en zal worden aan gehouden tot de vergadering die van 't voorjaar wordt gehouden bij de behande ling van de rekening en begrooting. Rondvraag. Mej. Overbeek. uit Schoorl dam had een verzoek aan de vereieniging ingezonden om subsidie teneinde een cur sus te laten houden in Eerste Hulp bij On gelukken. Voorz. vroeg haar hoe zij tot dit idéé was gekomen. Zij verklaarde hierop dat het haar was opgevallen bij het laatste ongeluk op den Rijksweg, dat niemand on der de ingezetenen kennis had van eerste verbandlegging. Overigens had zij zich in verbinding gesteld met het, Oranje Kruis die de noodige medewerking toezegde en haar was aanbevolen contact te zoeken met het Witte Kruis. De vergadering vond het een zeer nut tig doel doch het moest niet te veel on kosten meebrengen. Een definitief besluit hiervoor kon nog niet genomen worden omreden Dr. van Hes teren die was uitgenoodigd niet aanwezig was. Omtrent deze cursus zal meer publi citeit nog worden gegeven dat gegadigden hiervoor zich kunnen opgeven. Hierna komt in bespreking, hoe te han delen met niet-leden en het inbruikleen ge ven van goederen aan hen. Het bestuur vraagt in deze de vergadering machtiging om in bijzondere gevallen op te treden en van het reglement af te wijken. Terdege is dit onderwerp besproken en de moeilijk heden die het aankleven. De niet-ledèn wor den er op attent gemaakt dat voortaan geen goederen meer worden verstrekt. Nog een mededeeling dat uitgaande van de Holl. Mij van Landbouw een cursus zal worden ge geven in bereiding van zieke-voeding. Tevens kunnen we nog vermelden dat de heer Smit het nieuw gekozen bestuurslid, zijn functie zal aanvaarden. Hierna volgden nog besprekingen van huishoudelijken aard en sloot ovorz. de ver gadering onder dankzegging voor de aan gename besprekingen. De heer J. van Oeveren, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot Klerk 2e kl. ter secretarie gemeente Nieuwer-Amstel. Hoofdpijn, Kiespijn. *7'^n0d0^ pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist SINT MAARTEN Maandag vergaderde de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier ten huize van den heer P. Schrijver. Door voorzitter werd met een ge past woord geopend, waarna lezing en goed keuring der notulen volgde. Door de heeren Vos en Heneweer werd hierna de rekening nagezien en in orde be vonden!* De ontvangst was f52.93, de uitgaaf f43.16, alzoo een saldo van f9.77. Thans bracht voorzitter in bespreking en mogelijkheid behoud van onze Nutsvereeni- ging. Reeds voorgaand seizoen is het niet mogelijk geweest, zegt voorzitter, om Nuts- avonden te houden, bij gebrek aan werkende leden en als wij thans de opkomst nagaan, is de belangstelling niet toegenomen. Na wat delebiratie wordt besloten om door huisbezoek meer leden en werkende leden te verwerven; lukt dit niet, dan kan haar bestaan als beëindigd worden beschouwd. Bij beëindiging zal het kassaldo in de schoolfeestkas worden gestort. Hierna volgde sluiting. BARSINGERHORN In aansluiting op ons bericht betreffende de op 6 November a.s. te houden filmvoor stelling in zake de huishoudelijke voorlich ting kunnen we nog mededeelen, dat deze alleen toegankelijk is voor hen, die in het bezit zijn van een bewijs van toegang, het welk gratis wordt verstrekt dooi Mevr. Bood- de Graaf en den heer G. L. M. de Mol. HARINGHUIZEN. Zondag had alhier in de zaal van den heer A. Mooij een gemaskerd bal plaats wat een ordelijk en gezellig verloop heeft gehad. De prijzen werden gewonnen door: Eenlingen: Koffie Hag Tr. Zwakman Lut- jewinkel; Sneeuwpop - Jb. Boonacker Scha- gen. Straatmuzikant, M. Hoogersteger, Wes- ter-Moerbeek; Rechter, P. Speelman, Oude- sluis. Paren: Fruitmeisjes, Gr. Tromp en D. Boontjes; Prinselijk Bruidspaar, A. Kooij en A. BrommerStins, Harenkarspel; Oma en Opa naar bed, A. StammesBuis en A. Buis, Moerbeek; Scharrelaars, J. Boone en A. Kroon, Barsingerhorn. Groepen: Kaartspel: J. Sleutel, M. Stam mes, J. Buis, S. Bakker, Hoogebieren. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. HEER-HÜGOWAARD Maandagavond werd In de Ned. Herv. Kerk alhier een filmavond gehouden uit gaande van de jeugd-centrale van de V. C. J. B. Ds. Kv. d. Kam opende te ongeveer 8 uur deze bijeenkomst en heette de afdeelin- gen van Langedijk en Slootdorp hartelijk welkom, in 't bizonder van dezen avond, de heer H. Kemp. Het koortje van vrouwelijke cathechisan- ten zong eenige liederen uit den bundel „Jong is ons hart". Vervolgens nam de heer Kemp het woord om een en ander te vertellen over het jeugd werk van de V. C. J. B., waarna de bekende legende Vverteld werd v. St. Christophorus of Christusdrager, die de machtigste der aarde trachtte te dienen, totdat hij tenslotte tot Christus gevoerd werd. Spr. eindigde met een woord van opwek king, om te komen tot een vrijzinnige chris telijke jeugdvereeniging, die tot doel heeft, jonge menschen te helpen hun leven op te bouwen en hen tot bewuste persoonlijkheden met een zelfstandig oordeel op te leiden. Over het geheele land zijn ongeveer 35 a 40 afdeelingen opgericht, die in hunne bijeen komsten de vragen van den dag trachten te bespreken. De leeftijden varieeren van 18 tot 35 jaar. In het bijzonder vormen de Pinkster kampen een groote attractie. Voorloopig is dan ook besloten om in 1938. een groote Pinksterconferentie te organiseeren. In de lente worden trektochten ondernomen met de vlag voorop en in den zomer weekend bijeenkomsten samengesteld, waarbij het kampvuur wel een zeer groote rol speelt. Verder zijn er nog getuigenisavonden en worden verschillende leekenspelen opge voerd. Aan de hand der diverse filmplaatjes liet de heer Kemp de phases der jeugd zien. Ten eerste, de wereld, die de jeugd neer trekt. Ten tweede, de Pinksterkampen, die de jeugd optrekken. Ten derde het doel en werken in een Pink sterkamp, in beelden uitgedrukt. Tenslotte gaf de afdeeling Slootdorp nog een aanschouwelijke voorstelling van een gewone wekelijksche bijeenkomst van een afdeeling. Opvallend fijn geteekend was het prozastukje van Mien Labberton, hetwelk een der damesleden ten beste gaf, n.1. hoe een kinderziel met een enkel woord kan worden verknoeid en hoe die tot volle ont plooiing kan worden gebracht door een woord van volledig begrijpen. Ds. v. d. Kam bracht een dankwoord aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, waarna de samenkomst werd besloten met het zingen van eenige lie deren uit bovengenoemden bundel. Naar men ons mededeelde is de woning, gebouwd door den heer W. F. Kuiters, al hier aan den Basserweg nabij het station Hugowaard in onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer Huisman van Hei- loo. Vanmorgen te ruim zeven uur is een HABO-autobus, doordat de chauffeur een oogenblik zijn aandacht aan iets anders dan zijn stuur, n.1. aan 't dashbord, schonk, in volle vaart tegen de steenen pomp op de Gedempte Gracht gereden. De gevolgen van deze aanrijding waren voor het monumentaal metselwerk al zeer noodlottig. Het werd nagenoeg bij den grond af van zijn voetstuk gestooten en kwam op de Laagzijde terecht. Ook de autobus werd leelijk beschadigd en weldra was een andere bus ter plaatse om de te vervoeren post over te laden en naar de plaats van bestemming te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In café „De Beurs" van den heer C. Boon tjes werd Dinsdagavond een algemeene ver gadering gehouden van de Vereeniging voor vee-arbitrage, district Schagen, onder lei ding van den heer D. Kaan te Wieringer waard. De Voorzitter spreekt er in zijn openings woord zijn genoegen over uit, dat zoovele vertegenwoordigers van zuivelfabrieken aanwezig zijn. De Secretaris, de heer Joh. de Veer, leest de notulen, die onveranderd worden vastge steld. O.a. wordt medegedeeld, dat de afdracht aan de hoofdvereeniging bepaald is op 17 J4 cent, wat aanvankelijk gesteld was op 25 cent. Het financieel gedeelte luidt niet ongun stig, het ledental is iets teruggegaan en be draagt thans 532. Er zijn 2 adviesgevallen aanhangig en te vens een protest tegenover een veehouder in Friesland. De heer Hofsté, Wieringerwaard, bepleit dat, evenals door de fabriek te Wieringer waard is gedaan, de leden van zuivelfabrie ken collectief aansluiten. De Voorzitter beaamt dat dit de meest juiste toestand zou zijn, doch het al of niet- collectief aansluiten hangt van de fabrie ken af. De heer E. Govers, vertegenwoordiger van de Nationale Vereeniging, komt ter verga dering en wordt door den Voorzitter harte lijk welkom geheeten. Door den Secretaris wordt vervolgens het jaarverslag uitgebracht, waarin deze wijst op de wenschelijkheid, dat zooveel mogelijk zaken worden gedaan met goed bekend staande veehandelaren, aangesloten bij „Vee-arbitrage". De Voorzitter constateert met genoegen, dat de idéé vee-arbitrage ook in de markt- districten Hoorn en Purmerend steeds meer ingang vindt Het aftredende bestuurslid, de heer P. de Boer, wordt met op één na algemeene stem men herkozen en neemt de herbenoeming aan. Namens de finantieele commissie rappor teert de heer A. Brak dat de rekening en verantwoording in orde is bevonden. Begon- Verwachting: zwakke tot matige Zuidwest i telijke tot Westelijke wind. Nevelig I tot zwaar bewolkt met tijdelijke opi klaring. Weinig of geen regen. Iets zachter. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 764. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 46 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddeJ* lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. .SCHAGEN. nen met een batig saldo van f 350, eindig* j de het boekjaar met een voordeelig saldo van f 487.95. De rekening wordt onder dank* J zegging aan den penningmeester, den heer j Joh. de Veer, goedgekeurd. Tot leden der finantieele commissie wor* den benoemd de heer A. Brak, St. Maarten, Dirk Kaan, Wieringerwaard, en R. Wai* boer, Anna Paulowna. Door den heer Joh. de Veer wordt verslag uitgebracht van de algemeene vergadering van de Hoofdvereeniging. De contributie wordt ook nu weer bepaald op 50 cent voor collectieve leden en op f 1 voor individueele leden. Bij het agendapunt: Propaganda in en buiten het district, wijst de Voorzitter op de wenschelijkheid een goede doorgevoerde j propaganda. Om enkele wenken op dit ge* bied te geven, geeft spr. het woord aan dea heer E. Govers Dz. te Alkmaar. De heer Govers wijst er op, dat t.a.v. vee* arbitrage van Schagen de victorie is geko* men, dat daarna een 3-tal zustervereenigin* gen zijn gevolgd, terwijl dezen winter ge* tracht zal worden ook voor Amsterdam een arbitragevereeniging op te richten. Voorts kan worden geconstateerd dat door den N.H. Bond van veehandelaren op zijn leden pressie wordt uitgeoefend, lid te worden van de Vereeniging voor Vee-arbitrage. Van de zijde van den gezonden handel staan we dus tegenover een geheel aangesloten or ganisatie. Als we dus naast Schagen 4 andere di* stricten hebben, krijgen we een net over de geheele provincie, en nu is 't de bedoeling dat net over de provincie nauwer aangeslo ten te krijgen en dan te vormen een Pro vinciale Vereeniging, die de taak van de provinciale arbitrage-commissie zou kunnen opnemen. Via de groote landbouworganisa ties zou dan getracht kunnen worden een zoo groot mogelijk aantal leden te bereiken. Voorts kan via de slachtveefondsen de wei- ders bereikt worden. Door het maken van propaganda dienen de districten zoo sterk mogelijk te worden gemaakt. De Voorzitter zegt, dat dus behalve de provinciale propaganda, ook in het district getracht moet worden leden te werven. Spr. 1 wil daartoe nog eens een poging doen te Wieringen. De heer P. S. Eenhoorn te Valkkoog wil trachten ledei^te werven,door de contributie voor leden vari^ de zuivelfabrieken via de ex- j ploitatie der fabrieken te betalen. Spr. ver- i wacht daar meer resultaat van dan van de poging om individueele leden te werven. Ook wordt genoemd het leden werven te gen vergoeding van controleurs, doch de heer D. Jongejanjs te Sint Maartensbrug heeft daar weinig resultaat van gezien. Op ledenvergaderingen van zuivelfabrieken moet aansluiting gepropageerd worden. Diverse ideeën worden nog naar voren ge bracht en het bestuur zegt toe een en ander in overweging te nemen. Door den heer P. de Boer wordt vervol gens een inleiding gehouden over: tubercu lose als koopvernietigend gebrek, een onder werp, dat in hooge mate de belangstelling 1 van de vergadering had en dat aanleiding gaf tot een geanimeerde bespreking. *In een volgend nummer zullen we meer 1 uitvoerig op deze inleiding terug komen. Na de rondvraag, die niets opleverde, volg de sluiting. MUTATIES BIJ DE N.S. De arbeider-telegrafist, de heer A. B. C. van Velsen wordt met ingang van 15 Nov« overgeplaatst naar Leiden als leerling-con ducteur. OVERGEPLAATST. De arbeider-rangeerder H. Westerink Is op zijn verzoek overgeplaatst naar Zwolle zulks met ingang van 15 November. In zijn plaats komt de reserve-arbeider* rangeerder K. Engelsman. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna, dochter van Pieter Pan nekeet, en van Anna Bregettha Ligthart POLITIE Gevonden: een portemonnaie* Verloren: en portemonnaie.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8