TROOPER OMGEVINGNIEUWS Arrondissements rechtbank te Alkmaar Feuilleton Donderdag 5 November 1936. Vierde blad 8 i V Wie de stevige, flinke badhanddoek en de twee theedoeken gratis wil ontvangen, moet hiervan thans direct werk maken. Voor 8 uitknipsels „Radion ...'n top-prestatie", ont vangt U een sterke badhanddoek en voor 5 dezer „top-prestaties" 2 flinke theedoeken. Inzenden aan Lever's Zeep Mij.N.Y*' Afd. Spec. Cadeaux, Vlaardingen; maar denk er om alleen uitknipsels „top-prestatie" en beslist geen andere. Is in Uw woonplaats een Sunlight Geschenkendepot of een tijdelijk inwisseladres, dan kunt U de artikelen aldaar persoonlijk afhalen. Zorg, dat U van alle extra voor delen van Radion profiteert! Uw was, met Radion gewassen, zal witter worden dan ooit, want het zuurstofhoudende Radion sop dringt door het gehele weefsel heen en verwijdert alle vuil. Haal nu wat Radion in huis, want 21 November is de laatste dag van deze speciale Radion aanbieding. RA0.G.A.IO-O92H MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 3 November. Uitspraken 27 October. Hendrik T., melkhandelaar, Alkmaar, ze- ilenmisdr. art. 245 en 247 wetb. v. strafrecht, 4 maanden gev. Theodorus Louis Cornelis B., Amsterdam, openbare schennis der eerbaarheid, art. 239 wetb. v. strafr., f 0 boete subs. 20 dagen. Hubertus B., botermaker, Uitgeest, ver duistering. Eisch 1 jaar gev. Uitspraak 8 maanden gev. Simon Bouke K., slager, Noord scha rwou- de, toebrengen van ernstig lich. letsel door schuld, aanrijding op den Prov. weg van een wielrijder, N. Zijp, tuinder, aldaar. Eisch f250 boete subs. 60 dagen en ontzeg ging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar .Uitspraak: f 100 boete subs. 50 dagen hecht. Adriaan Joh. v. D., machinist, Uitgeest, mishandeling (zijn zwager A. J. S. met een mes gestoken, gedurende een twist over een klein bedrag in geld). Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren plus f 25 boete subs. 15 dagen. Hendrik K„ Hoorn, gedetineerd, misdrijf art. 247 plegen van ont. handelingen met een minderjarige, 1 dag gev. met aftrek 1 dag en ter beschikking gesteld. Petrus J., koopman, Ouder-Amstel, hooger ïieroep vonnis overtreding motor- en rijwiel- wet., kantongerecht, Hoorn. Vonnis beves tigd. KNIJPER MAAR OP DE NEUS. Het was vandaag een extra zacht kostje! Zoowel voor de heeren seizoen- en geper manente balieknagers als de verslaggevers. Van de 6 op de agenda geplaatste zaken waren er 5, die achter het scherm werden afgespeeld en één betrof een aanrijdings- geval op den eeuwigen Helderschen weg, welke niet kon worden doorgezet, omdat de voornaamste getuige nog altijd in de repa ratie was in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. We zullen dus eerst maar 'even de minst welriekende processen opruimen en de at- mospheer even reinigen. De eerste debutant verscheen in den per soon van een zeer nette, oude heer van 68 jaar, Frederik Willem F., vroeger te Hei- loo en thans te Haarlem wonende, die zich de blaren had gebrand aan artikel 247 en thans werd verdedigd door een mirakel klein, maar reuze-groot gebekt advocaatje inr. de Jong uit Amsterdam. Dan werden nog 4 zaken in het zelfde onooglijke genre behandeld en wel tegen Tiddo B., een mismaakt kereltje, artikel 245 subs. 247 Strafrecht; Pieter Sch., geb. te Egmond sur Mer en thans te Den Helder woonachtig, idem, idem. Anthonie BI., resideerende te Noordschar- woude, ook art. 247 en ten slotte in de middagzitting Johannes de R., eveneens 'n patiënt voor artikel 247 Strafr. Schagerbrug Koegr a s: HET NOODLOTTIGE FIETSTOCHTJE Op Donderdag 13 Augustus werd zekere T. Ott onder Schagerbrug, fietsend op het kruispunt nabij de Grootsloterbrug aange reden door een bestelwagen, bestuurd door den koopman Arjen de H., uit Koegras gemeente Helder, met het voor beide par tijen ver van aangename resultaat, dat Ott in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar en de H. bij de rechtercommissaris en van daag in de rechtzaal aldaar terécht kwam. Hij werd alstoen verdedigd door mr. Lan- geveld, die foto's van het ongeval had la ten maken en nu ansichten bij het meer voudige strafcollege rondleurde. Hij ver kocht echter niets, hoewel zijn collectie zoo wel door officier als de heeren Rechters met veel interesse werd bekeken, Voorts was nog aanwezig de chirurg arts Ver steeg, die den ontredderden heer Ott, me disch in het Centraal Ziekenhuis had be handeld en kon bevestigen, dat zijn patiënt in bedoelde ziekenverpleging was opgeno men met 'n lichte hersenschudding, 'n BARSINGERHORN MIDDENSTANDERS BIJEEN. Ledenvergadering Middenstandsvereeni- ging Barsingerhorn op 3 Nov. 1936 bij den heer Noonnan te Barsingerhprn. Aanwe zig 22 leden. De w.n. Voorzitter de heer K. Keuris heet de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een uitnoodiging van de A.N.J.O. om een bespreking bij te wonen waar een procu ratiehouder van de Nederl. Middenst. ver. een uiteenzetting zal geven over de deva luatie. Wordt aan de leden overgelaten om deze vergadering te bezoeken. Een schrij ven van den heer G. Zwaan, dat hij be dankt als Voorzitter. De vergadering gaat over tot stemmen. De heer D. Gorter wordt benoemd en neemt de benoeming aan. De penningmeester de heer A. v. Zoonen biedt namens de vereeniging een bloemen mand aan, voor den secretaris, voor het vele werk dat hij tijdens de Mica-campagne heeft verricht. Voorzitter deelt hierna mede, dat de ac tie voor de vereeniging een voordeelig sal do van plm. f 10.heeft opgeleverd, wat spreker een zeer bevredigend, resultaat noemt. Sint Nicolaas-campagne. De heer Keuris leidt dit punt in. Spreker gevoelt er persoonlijk veel voor om ook dan weer een actie op touw te zetten. Breedvoerig wordt dit onderwerp bespro ken. Besloten wordt in denzelfden geest te werken als tijdens de Mica-campagne n.1. met bons. Het bestuur zal een en ander na der uitwerken. De Edel.Achtb. heer Burgemeester houdt hierna een causerie over het Middenstands Borgstellingsfonds. Spr. zegt dat het er in de eerste plaats om gaat om die menschen te helpen, die niet in staat zijn om borgen te stellen. Het borgstellingsfonds krijgt geld door bijdragen van particulieren, van ge meenten en van vereenigingen voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Het fonds ver strekt zelf geen credieten doch treedt alleen op als borg. Het uitleenen laat zij over aan credietinstellingen. Het fonds krijgt een kapitaal en uitsluitend uit de daaruit voortvloeiende rente worden eventueele te korten bestreden, terwijl het Rijk daar 40% in kan bijdragen. Het is verder de bedoeling de kleine Middenstand te helpen evenwel tot geen grootere credieten dan f 500.Zaken die 5 jaar bestaan kunnen worden geholpen. Het fonds dient voorts van voorlichting. Spreker zegt dat men hier alleen heeft te maken met het fonds voor Hollands Noor derkwartier. De richtlijnen voor de hulpver leening vastgelegd in art. 21 van het Huis- huidelijk Reglement worden nader bespro ken en op duidelijke wijze uiteengezet. Voorzitter dankt den heer Loggers voor zijn uiteenzetting. Rondvraag. De heer Jb. Kooijman bespreekt de wensche- lijkheid om een commissie te benoemen voor de actie met Sint Nicolaas. De vergadering gevoelt daar wel voor. In die commissie worden benoemd de hee ren W. Biesboer, J. Blom, Jb. Kooijman en G. van der Welp. De heer Kooijman vraagt verder hoe het fractuur linker schouderblad en 'n frac tuur van een beentje in de linkerduim. Voorts bleek Ott nog niet Capapel het ziekenhuis te verlaten en aangezien mr. Langeveld er beslist op stond, dat Ott als getuige no. 1 gehoord zou worden, werd be sloten de zaak vast te zetten op 'n moment dat Ott weer in staat zou zijn, de zitting met zijn tegenwoordigheid te vereeren. staat met de samenstelling van het Regle ment. Inlichtingen zullen worden ingewonnen bij de Kon. Ned. Middenstandsbond. De heer A. Rentenaar vraagt naar de plannen voor het aanleggen van een zwar te lijst. De vergadering acht dit een zeer teer punt en moeilijk door te voeren. De heer N. Keesman bespreekt het uit werpen van de waarde bons uit het vlieg tuig. Spreker meent, dat dit niet geheel goed is gegaan. Het bestuur is het daarme de volkomen eens en hoopt, dat het bij voor komende gevallen niet meer zal gebeuren. De reclame, welke er van uitging werd van weinig belang geacht. De vergadering wordt hierna onder dankzegging gesloten. WINKEL BURGERLIJKE^ STAND October 1936. Geboren: Antje, dochter van Jb. Fijn heer en Alida Kater; Meinouwtje, dochter van Gerrit van Stipriaan en Geertje Sil- ver. Ondertrouwd: Jan Stolp, 24 jaar, melk- slijter te Beemster en Christina van der Wal, 24 jaar, wonende te Winkel. Getrouwd: Geene. Overleden: Maartje Kok, Weduwe van Gerrit Molenaar, 81 jaar; Antje Pluister, echtgenoote van Aart Hooij, 57 jaar. Ingekomen personen: Pieter H. Bakker en gezin van Medemblik, Middenmeer, naar Groetpolder D 75; Anna M. Krap, van Alk maar naar A 254; Egbert Stuurman, van Zijpe, Oudesluis naar Weereweg C. lc.VII bij J. Bax; Maria M. Punt (geh. met H. Kooijman) van Alkmaar naar A. 161d.; Pie ter Middelkoop, van Zijpe Schagerbrug naar Strook D 31. Vertrokken personen: Willem van Essen en Jacob G. H. A. Korff beiden naar Hoek- van Holland, Schelpweg 36; Ruurd Steen beek van D 68 naar Arnhem, Nicolailaan 5; Maria Schoenmaker van A 19 naar Roo sendaal; Simon Slegt en echtg. van A 33 naar Edam; Jacobus Meilink van A 118 naar Renkum, Oosterbeek; Gerrit Veendorp van B 89 naar Ee. ■LAN GEN DIJK NOORD-SCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand October. Geboren: Doetje, d. v. Klaas Westra en van Janke Hoekstra. Jacob Jan, zoon van Mat- thijs J. Maars en van Klaartje Vlug. Gehuwd: Abraham Hessels, oud 26 jaren te Amsterdam en Francina Oudshoorn, oud 25 jaren te Noordscharwoude. Petrus Nagengst, oud 28 jaren, te Alkmaar en Catharina M. L. Henselmans, oud 25 jaren, te Noordscharwoude. Overleden: Grietje Baan, oud 75 jaren, echtgenoote van Cornelis Swager. Arie de Vet, oud 66 jaren, echtgenoot van Bregtje Keppel. Neeltje Mak, oud 79 jaren, weduwe van S. Groen. OUDKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand October. Geboren: Ilse. dochter van Pieter Klingeier en Elisabeth Eckey; i£afje Hendrika, dochter van Hendricus Simon Greuter en Aafje Hen drika Mooy; Cornelis, zoon van Cornelis Klin geier en Sijtje Grietje Pool. Ondertrouwd: Johannes Simon Krijgsman, en Elsje Zeeman. Getrouwd Johannes Simon Krijgsman te Alkmaar en Elsje Zeeman te Oudkarspel. Overleden: Guurtje Bommer, oud 90 jaar, weduwe van Jacob Rus; Klaas Leyen, oud 84 jaar, echtgenoot van Maartje Schoen; Aafje Hendrika, oud 6 dagen, dochter van Hendri cus Simon Greuter en Aafje Hendrika Mooy. Ingekomen personen: Adrianus Matthijs Span jaar t van Zwaag. Arend van der Pijl van Schagen; Cornelia Vennik van Koedijk; Ber- nardus Stuivenberg van Groningen. Jan Swager en dochter van Noord-Scharwoude; Maartje Oudes, geb. Barten, van Noord- Scharwoude; Gerardus Bruin van Heerhugo- waard. Vertrokken personen: Jan Bakhuijs en gezin naar Hoorn. Elsje Zeeman naar Alk maar. Nicolaas Bekker naar St. Maartens brug. Cornelis Pieter Eecen en gezin naar Bergen. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand October. Geboren: Sjoerdje, dochter van D. Ven en van T. Kansen. Aagt je, dochter van W. Aar- dema en van A.v Wagenaar. Jacoba, dochter van J. Kouwen en van A. Tromp. Berend Gerard, zoon van T. Gootjes en v. T. Dalfsen. Gëtrouwd: T. Kostelijk, oud 20 jaar en T. Bakker 21 jaar. K. Huibers, oud 26 jaar en T. Kruis, oud 27 jaar. Overleden: Willempje Schoon, oud 66 jaar, weduwe van Jan Visser. Dirk Ven, oud 80 jaar, weduwnaar van Grietje Jonker. HOOGWOUD Frederik Groot, oud 63 jaar, winkelier en Neeltje Catharina Hendrika Davids, oud 43 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Hoogwoud. IJde van der Zwaag, oud 31 jaar, landarbeider en Neeltje Dekker, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Hoogwoud. Nicolaas Niele, oud 26 jaar, schoenmaker, wonende te Obdam, en Helena Jong, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Ingekomen personen: Petrus Bot, boeren knecht, van Heerhugowaard naar Langereis A 2. Gerrit Anrooy, van Abbekerk naar Lam- bertschaag L no. 10a. Vertrokken personen: Frangois de Blaey, van Aartswoud E 22 naar IJzendijke. Helena Jong van Weere I 15 naar Obdam. Johannes Cornelis van Leeuwen en gezin, van Noord einde D 60 n. Medan (N.O.I.) Pieter Schutte van Weere K 39 naar Nibbixwoud. SINT PANCRAS Brug. Stand over de maand Oct. Gehoren: Arie, zoon van Marines Vries en van Elisabeth Bakker. Eeuwe, zoon van Wijtze Riemersma en van Wiebrigje de Vries. Cornelis Antonius, zoon van Simon Rinkel en v. Catharina Maria Groen. Klaas Pieter, zoon van Pieter Langedijk en van Antje Glas. Elisabeth, dochter van Gerrit Wever en van Aafje de Groot. Petrus Hendrikus Harberts en van Anna Dorothea van Beuse- kom. Ondertrouwd: Arie van Leyen, oud 29 jaar, visscher, wonende te Hensbroek, en Aagje Elisabeth van der Oord, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Arie van Leyen en Aagje Eli sabeth van der Oord. Burgerlijke stand over de maand October Geboren: Nelly, d. v. Simon Keizer en Grietje Nijmeijer. Gehuwd: Teunis Kliffen en Grietje Keizer. Overleden: Jacob Slikker, 75 jaren, echt genoot van Aaltje Ploeger. Jacobus Nicolaas Kroonenburg, 57 jaren, echtgen. van Aafje Duif. Ingekomen personen: Grietje Brinkman, dienstbode van Avenhorn naar 50a. Theodorus Gerardus Meerboer, bakkers knecht, van Bergen naar No. 11. Vertrokken personen: Arendina Talens, z.b. van no. 346 naar Assen. Neeltje Johanna van Koot, z.b. van 245 naar Alkmaar. „Dat doet me genoegen: alleen ben ik bang, dat je niet zoo'n plezier zult hebben, als we je komen halen. Lach daar eens om." Jan voldeed gedienstig aan zijn verlangen. „Ik geef je een kans om te ontkomen," ver volgde Larry onverstoorbaar. „Je weet welke. We moeten dat papiertje hebben." „En „we" zullen het niet krijgen." «Dat staat te bezien," vond Larry. „Je zult dezer dagen onwelkom bezoek krijgen, Jan!" „Bedoel je van den Strooper?" „Dat hoop ik, maar ik dacht nou meer speciaal aan mezelf. Ik zal openhartig zijn. Als je dat stukje papier bij je houdt, ben je een geteekend man,- en zul je vroeg of laat met den Strooper te doen krijgen. Ik wil er bij zijn, als hij komt." „O, dus dat is je bedoeling?" ,Ja, min of meer. Je mag trouwens gerust denken, dat we hier zijn om je beschermen, zooals we elk burger zouden doen hoewel het ons geen snars kan schelen, of er een paar van jouw soort opgeruimd worden. In zooverre bewijst de strooper de maatschappij zelfs een dienst, maar door die ongelukkige wetten van dit land heb je recht op bescher ming van de politie. En die zul je wel noodig hebben ook." „Dacht je dat? Ik vindt niet, dat je erg pienter bent," zei Jan. „Wel man, jij en die baard van jou houden immers alle bandieten mijlen ver uit de buurt!" „Ze hebben jou anders nog niet verjaagd," antwoordde Larry gevat. „Maar ik blijf in elk geval toch." Jan aanvaardde den toestand schouderop halend en wendde zich om, teneinde naar het huis terug te keeren. Larry ging mee. Jan was van meening, dat het niet geraden zou zijn, zijn gast openlijk naar den duivel te wenschen, en hem er uit te schoppen; bovendien voelde hij zich eenigs- zins verlicht, dat „Kaye" tenminste niet ge komen was om Clem's dood op te helderen. Wat betreft mogelijke voornemens van den Strooper, die liet Jan vrij koud; hij was niet gemakkelijk bang te maken. Larry, op zijn beurt, wenschte zichzelf ge luk. Dat zijn ergste vijand zijn vermomming niet doorzag, gaf hem een gevoel van veilig heid en hij liep in het beste humeur van de wereld naast Jan voort. Ze hadden het huis bijna bereikt, toen Bar- bara uit de garage kwam. Zij aarzelde even, toen zij haar oom in gezelschap van een vreemden zag, en kwam toen langzaam naar hen toe. Jan stelde hen vrij luchtig aan elkaar voor, ondanks het feit, dat hij wel. inzag, hoe nieuwsgierig zg was naar de redenen, die den Yardman haar gebracht hadden. „Dit is superintendant Kaye, Barbara," zei hij. „Ik geloof, dat hij van plan is, een poosje hier te blijven." „Dèt ben ik," antwoordde Larry. „Hoe gaat het u, miss Teyst? Wat aardig huis is dit en een bevoorrecht ook." „Bevoorrecht?" vroeg Barbara verwon derd, terwijl ze hem haar hand toestak. „Ja, omdat het zoo'n bekoorlijke meesteres mag herbergen." „Dat is erg vriendelijk van u," lachte Bar bara. „Misschien wil je mijnheer Kaye den tuin eens laten zien, Barbara?" stelde Jan voor. „Ik moet nog een paar brieven schrgven." Barbara knikte, en haar oom ontsnapte om brieven te schrijven, die alleen in zijn ver beelding bestonden. De andere twee merkten zijn weggaan nauwelijks op. „Natuurlijk ben ik niet heelemaal onbekend met uw naam", zei Barbara togen den man met den baard, terwijl zg langs Jan's „vaste planten" slenterden. „Inspecteur Keating spreekt herhaaldelijk over u. Ik geloof, dat hij u beschouwt als een soort combinatie van Confusius en Mohamed." Larry grinnikte bij wijze van antwoord, want Confusius veroorzaakte een weinig con fusie in zgn geest, Dat soort van dingen achtte hij geen veilig onderwerp voor een gesprek. Ook scheen het zaak te zgn, uit te visschen wat voor eigenaardigheden Keating aan zgn meerdere had toegeschreven, want zonder dat was de persoonsverwisseling niet goed vol te houden. „Inspecteur Keating is nogal een goeie vriend van u, geloof ik, vervolgde het meisje. „Hij denkt, dat er niemand zoo volmaakt is als u." „Dat is ook zoo," verzekerde Larry haar. „Ik hoop anders, dat Sam mij een beetje ge nadig uitgeteekend heeft." „O ja. Hoewel hij sommige van uw vrien den niet kan waardeeren. Voornamelijk niet Harry Stoteles." „Harry Stoteles?" herhaalde Larry, en keek niet erg snugger. „Zoo noemt hij Aristoteles," verklaarde Barbara, en Larry knikte. Dat was iets om te onthuoden. Larry vloekte in gedachten. De rol spelen van iemand, die Aristotles las en op Confucius leek, was een zeer twijfelachtig zaakje. Larry trachtte het gesprek weer op Kea ting terug te brengen dan kon hij tenmin ste meepraten. „Sam is een rare snaak," merkte hfl op, „maar heel schrander. Kent u hem goed?" „Nogal. Hij kwam me vrg dikwgls opzoe ken, maar de laatste dagen heb ik hem niet meer gezien." „Nee, hij heeft zaken in East End en kan- niet weg," zei Larry, en dezen keer was hg de eenige, die de grap kon waardeeren. „Hg liet 't altgd voorkomen, alsof u zoo geheimzinnig was," vervolgde Barbara. „Ik had gehoopt u op de lijkscnouwing van Clem Wade te ontmoeten. Bent u daar geweest?" „Ja," stemde Larry, geheel in overeenstem ming metd e waarheid toe. „Dat u me niet gezien hebt, is te wijten aan die bewuste ge heimzinnigheid. Di lijkschouwing was anders een vervelend karweitje. Clem Wade was be diende bij uw oom, meen ik?" Haar gezicht betrok. „Ja, en vrij onschadelijk er bij. Ik kan me niet indenken, waarom ze hem vermoord hebben. Het is verschrikelijk." „Kende u Clem?" „Ja. Hij deed nogal verliefd tegen mij, maar hij zal 't zoo erg wel niet gemeend hebben, denk ik. En nou is hij dood - en dat op zoo'n manier!" Barbara zweeg even, en vroeg toen: „Denkt u werkelijk, dat er zoo iemand als de Strooper bestaat? Of tenminste dat hij hier in de buurt is?" „Zeker," antwoordde Larry. „Dat is een van de redenen, waarom ik hier ben." Ze keek hem even aan en vroeg toen: „U denkt toch niet, dat mijn oom in gevaar is?" Larry glimlachte. „Nee, ik denk dat uw oom de eenige is, die niets van den Strooper te duchten heeft," zei hg, en begon over iets anders. Maar de herinnering aan die opmerking bleef Barbara bij, en ook had zij het eigen aardig gevoel, dat zg de oogen van „Kaye" al eens eer had gezien. Dat gevoel wilde den geheelen dag niet wgken. Het waren aan trekkelijke oogen; donkerbruin en met een prettige uitdrukking, die Barbara bekend voorkwam, en het ergerde haar, dat zg ze niet thuis kon brengen. Ook Larry bleef de herinnering aan een paar oogen en een paar lippen bg, en voor de eerste maal speet het hem, dat hij een baard had. Weliswaar was dat geen reden om zgn zaken te verwaarloozen, en 's middags verontschuldigde hij zich, dat hij even naar het dorp moest. Toen hij terug kwam, had hij twee boeken bij zich, maar er was gelukkig niemand, die zag, hoe zijn jas uitpuilde, zoodat hij zich ongemerkt met zgn nieuwe aanwinsten in de afzondering van zijn kamer kon terugtrekken. Daar zette hij zich aan de studie van Curney Benham's „Boek

Schager Courant | 1936 | | pagina 11