Modebladen Onder de rook van Madrid SEVÏIRBÏ De Bilt seint Hei was 25 keer spanje bukt Hitier voor de kerk? Boekhandel v.h. Trapman 6 Co. Marktberichten* Het werkloosheidssubsidie- fends 1937 .Verwachting: Zwakke tot matige, later wel licht toenemende Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, nevelig tot zwaar be wolkt of betrokken, later opklarend, toenemende kans op regen, later iets kouder. Verdere vooruitzichen; Ruimende wind en iets kouder. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 761. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 47 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs grootc tube 75 ct. TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. .SCHAGEN. Uit onze Omgeving WIERINGERMEER Been gebroken. De trekker-bestuurder G. de Visser, met een Diesel-trekker werkzaam op het be drijf van opzichter J. den Engelse, raakte gistermorgen bij het afstijgen van zijn machine met een zijner voeten beklemd 'tusschen de rupsen, gleed daarbij uit en brak zijn onderbeen. Dr. Hoogkamer, die spoedig ter plaatse was, achtte overbren ging naar een der ziekenhuizen te Alk maar noodzakelijk. Drijfjacht. Dinsdag en Woensdag werden door een jachtgezelschap, dat een drijfjacht hield in onzen polder, met 7 geweren 300 hazen buitgemaakt. Ongeval. Bij het sluïtert van een befonluik kreeg de werkman P. v. d. Male, werkzaam bij den landbouwer Loots, dit zware luik op een tweetal vingers. Beide toppen werden gedeeltelijk verbrijzeld. De plaatselijke medicus legde een verband. Veemarkt. Op de veemarkt was eenige aanvoer, doch geen handel. De bietencampagne bijna be ëindigd. Het laatste nummer van het oogstseizoen, de bietenoogst is thans vrijwel be ëindigd en de voorraad bijna geheel ver scheept. De kwantiteit zoowel als de kwali teit zijn volgens deskundigen goed te noe men. Gemiddeld kan een opbrengstcijfer va ricercnd tusschen 4050 duizend kg. wor den aangenomen. Het suikergehalte varieert .van 17—18.6 OUDE NIEDORP 'T VELD. Zuivelfabriek „Nooit Gedacht." Algemecne vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Zuivelfabriek „Nooit Ge dacht" te 't Veld, op Dinsdag 3 November 1936, des avonds ten 7 uur ten lokale van den heer J. Brouwer. Voorzitter de heer J. Wit Jr., secretaris de heer A. Molenaar. Aanwezig zijn 16 leden. De voorzitter opent de vergadering en schetst den huidigen toestand. Na voorlezing der notulen geeft de secre taris verslag over hot afgeloopen jaar. Ver werkt werd 1.148.996 L. melk, terwijl 55593 kazen werden gemaakt,. Saldo winst f452.58. Een en ander wordt in orde bevonden. Bij monde van den heer Dekker rappor teert de Raad van Toezicht dat de muur van het steonkölenhok dringend vernieuwing be hoeft. Hierin zal worden voorzien. Hierna worden de heeren P. Wijnker Dzn. en Th. Wijnker Dzn. herkozen, respectieve lijk als bestuurslid en als lid van den Raad yan Toezicht. Salarisregeling. Het presentiegeld van de leden van het bestuur blijft gehandhaafd op f7.50 per jaar. Het bestuur stelt voor om aan den direc teur f 10.en aan den boekhouder f 30. extra vergoeding te geven, daar de werk zaamheden in den loop van den tijd aan merkelijk zijn vermeerderd. De heer Groen zou voor deze verhooging zijn, wanneer de fabriek beter zou rendee- ren. Thans is deze uitgave echter niet ver antwoord. De heer Wijnker wijst op de verantwoor ding van den Penningmeester en vindt de iVerhooging wel gemotiveerd. Ten slotte wordt het voorstel van het be stuur in stemming gebracht en aangenomen met 15 tegen 8 stemmen. 5 Stemmen werden blanco uitgebracht. De kaasmakers zullen evenals vorig jaar 24 cent per 100 L. melk krijgen. De heer Van der Stoop merkt op, dat er in het af geloopen jaar minder kaas uit de melk word gehaald dan mogelijk was. De Voorzitter antwoordt dat de kaasma kers hun best hebben gedaan. Met het on derzoek van de melk is men. te gemakkelijk geweest. Zondagavond trad Daan Pool voyr de 25c keer op in zijn woonplaats OUDESLUIS Vijf en twintig keer bracht je in Oudesluis Je tragiek en humor op het tooneel Zooveel spelen in eigen „huis" Dat is een lustrum Daan, het is veel. Steeds het levenslied gezongen Bij vreugde en in smart En steeds weer heeft men zich verdrongen In de zaal waar je bracht, verstrooiing in ons hart. Hartelijk was met hen steeds de omgang Je schaarde een troep van vrienden om je heen. Omdat zij allen voelden de drang: Daan Pool en wij zijn één. Vijf en twintig keer is „het doek" gehaald, En even zooveel keer omlaag gegaan Het gebodene bracht de „dorpers" steeds in extase. Voorwaar het is een prestatie Daan! En al ben ik geen bewoner van dat leuke Oudesluis. Het feit dat men daar je werk nog kan waardeeren, Gaf mij de overtuiging mee naar huis Er valt van jou nog veel te leeren! DIRK ZIJP. De heer Keesom merkt op, dat telkens controle vanuit Hoorn dient plaats te heb ben. De controleur van de fabriek heeft niet de instrumenten om er het fijne uit te halen. Ook het loon van vrachtrijder blijft het zelfde. Het loon van den melkrijder Wit blijft ge handhaafd op 16 ct. per 100 1.; van Raatgcrs op 19/4 cent per 100 L. De heer Schenk heeft gemiddeld 1934 cent gehad. Besloten wordt, hiervoor een vast bedrag van f 0.17 per 100 1. vast te stellen. Aan den controleur zal een vergoeding van f 6.p. w. worden gegeven. Het bestuursvoorstel om het bestuur in eenige zaken vrij mandaat te geven wordt aangenomen. Bij de rondvraag werden verschillende huishoudelijke besprekingen gevoerd. Het onderzoek van de koeien zal wederom plaats hebben. De boer zal hebben bij te dra gen f 0.50 en de fabriek eveneens f 0.50. Hierna sluiting. Damesgym. Naar wij vernemen, heeft de damesgym een aanvang genomen. ANNA PAULOWNA BILJARTEN. Groep 5 van de biljartclub Anna Paulow- na speelde tegen groep 6. Van groep 5 winnen: N. Jongejan 54 van N. de Gróót 42 en Jb. Rozenbroek 39. P. Smiers 35 van N. de Groot 14, Jb. Rozen broek 29 (o.pr) en F. Alkemade 31. H. Naastepad 34 van N. de Groot 22 en Jb. Ro zenbroek 35' Slikker 300 (viel in voor Jb. Dekker) van Jb. Rozenbroek 50 en N. de Groot 13 (hoogste serie Slikker 104.) Van groep 6 wonnen: P. Rozenbroek 60 van N. Jongejan 42, P. Smiers 29 H. Naaste pad 16 en C. Slikker 189. F. Alkemade 43 van N. Jongejan 39. C. Slikker 257 en I-I. Naastepad 20. Groep 5 won dus 9 partijen, terwijl groep 6 er 7 won. BARSINGERHORN WAARDPOLDER ERNSTIG ONGEVAL Door het op hol slaan van een paard, kwam de 15-jarige zoon van den landbou wer P. BI. in de Waardpolder zoo ernstig te vallen, dat hij twee ribben brak, terwijl later bleek, dat ook één der longen bescha digd was. Hoewel de wond niet direct ge vaarlijk is zal de jongeman toch geruimen tijd rust moeten houden vóór hij weer in het bedrijf werkzaam kan zijn. ALKMAAR VERKEERSONGELUK Hedenmorgen 8 uur had in de Zilver straat een ongeluk plaats, dat bizonder goed is afgeloopen. Een kind stak de straat over, £n werd daarbij aangereden door een fietser. Tegelijk reed een zware melkauto, die zijn vaart niet kon minderen, de fiets totaal stuk. Won der boven wonder kwamen kmd en fietser er beiden goed af. HOOGWOUD AARTSWOUD. Onze plaatsgenoote, me.j. A. BoonLeijen slaagde een dezer dagen voor het diploma onderwijzeres in het costuumvak van het instituut Tip-Top Directrice L. T. Hoekstra te Hoorn. EEN MOOI SUCCES „Woudstra knapt het op" van Leonard Roggeveen. Onze vroegere plaatsgenoot, thans te den Haag, heeft op verzoek van de A.V.R.O. dit boek voor de radio bewerkt. Met de opvoering voor de microfoon zal he den Donderdagmiddag worden begonnen en we gelooven wel dat de kinderen en mis schien ook wel vele ouderen met spanning naar de uitzending zullen luisteren want het is een geheimzinnige geschiedenis maar Woudstra knapt het op. Tevens deelde men ons nog mede dat den heer Roggeveen is verzocht een tooneelstuk te schrijven naar gegevens uit de Vaderlandsche geschie denis, welke stuk bij de a.s. Huwelijksfees ten van H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard voor ongeveer dertig duizend schoolkinderen van alle scholen in den Haag zal worden opgevoerd. Voorzeker een eervolle opdracht» Val van de hoofdstad nog deze week verwacht Getafe, het Madrileensche vlieg veld, door de „witten" bezet. De Volksfront-troepen hebben naar United Press meldt, zich gisterenmiddag genood zaakt gezien, de in de onmiddellijke nabij heid van Madrid gelegen plaatsen Leganes en Getafe te ontruimen. Reeds in den afge loopen nacht duidde het ononderbroken machinegeweervuur, waarmede de nationa listen de roode stellingen bij Getafe bestre ken, op het begin van een beslissende ge vechtshandeling. Om acht uur vanmorgen stegen drie na tionalistische bommenwerpers op, die kort daarna, geëscorteerd door twee jachtvliegtui gen, Getafe en Leganes bombardeerden. Het lot van de volksfrontmilitie werd reeds in den voormiddag beslist, toen de rooden zich genoodzaakt zagen, het vuur te staken, daar zij al hun munitie hadden verschoten en nieuwe voorraden nog niet waren gearri veerd. De nationalisten profiteerden hiervan en begonnen een nieuwen aanval, die de stel lingen van de rooden bij Getafe aan het wankelen bracht. Getafe, waar zich, zooals bekend, 't groote vliegveld van Madrid bevindt, werd eenigen tijd daarna door de Volksfronters ontruimd. Ook Leganes was onder deze omstandigheden niet meer te houden en werd eveneens door de rooden verlaten. Benzinetanks in brand. Havas weet nog te melden dat om kwart over vier gisternamiddag de nationalistische colonnes Getafe zijn binnengetrokken na een hevig artillerie- en machinegeweervuur op de eerste huizen van het dorp, waar eenige honderden roode miliciens den terugtocht trachtten te dekken. Om half vijf stonden de benzine-reservoirs van het vliegveld in brand. Een dichte rook zuil steeg eruit op. Om drie uur hadden de volksfronters Ge tafe, dat op slechts dertien kilometer van het centrum der hoofdstad aan den grooten verkeersweg is gelegen, geheel verlaten. Hier en daar werd nog slechts een geweerschot gelost. Generaal Varela verklaarde aan de jour nalisten: „Gij kunt de geheele wereld ervan in kennis stellen, dat Madrid nog deze week zal worden ingenomen". Inmiddels meldt een correspondent van het Duitsche Nieuwsbureau uit Mostoles, een plaatsje ten Zuid-Westen van Madrid, dat de nationalisten ook Alcorcon, dat nog dichter bij het centrum van de hoofdstad ligt dan het vliegveld Getafe, hebben bezet. De in neming geschiedde door twee nationalistische afdeelingen, welke uit Villa Viciosa en Mos toles waren opgerukt. De rooden trachtten eerst een tcgen-aan- val te ondernemen met vijftien Russische tanks Door het hevige vuur van de natio nalisten werd hun aanvalspoging echter tot mislukking gedoemd. Vier roode tanks wer den buiten gevecht gesteld. De voytsfronters moesten ten slotte hun stellingen ontruimen en ook de roode artil lerie nam de vlucht in de richting van Ma drid, terwijl de bij Mostoles en Vila Viciosa in stelling gebrachte nationalistische batte rijen dichter naar de hoofdstad werden ver schoven. Geen samenwerking van Duitsche en Italiaansche schepen voor de Spaansche kusten. Bevoegde Duitsche kringen verklaren niets te weten van een samenwerking en eenheid in cfe bevelvoering, welke tusschen Duitsche en Italiaansche vaartuigen voor de kusten van Spanje zou zijn voorzien. Tevens verklaren zij er niets van te W -n dat voor Barcelona een gemeenschappelijke vlootdemonstratie zou zijn voorgenomen. De luchtbombardementen op Ma drid maken slechten indruk te Londen. De luchtbombardementen op Madrid, dooi de strijdkrachten van Generaal Franco, ma ken te Londen een slechten indruk. Men wijst er op, dat verscheidene volksbuurten, scholen en punten, welke niet de geringste strategische beteeken is hebben, door bom men zijn getroffen. Officieele kringen doen in dit verband opmerken, dat dergelijke bombardementen geenszins te rechtvaardigen zijn en in strijd zijn met alle tot nu toe door vertegenwoor digers der Britsche regeering ondernomen pogingen den burgeroorlog te humanisee- ren. Japansch protest te Moskou Tegen terdoodveroordeeling van Japansch onderdaan. De krijgsraad te Wladiwostok heeft een bediende van een Japansche scheepvaart maatschappij, wegens spionnage ter dood veroordeeld. Naar aanleidng van dit be richt, dat in Tokio nogal sensatie heeft gewekt, hebben zoowel de Japansche am bassade te Moskou als het Japansche con sulaat te Wladiwostok een protest inge diend. De ter dood veroordeelde zou in de verbo den zóne te Wladiwostok foto's hebben gemaakt. ITALÏAANSCH-HONGAARSCH CONTACT Hortliy 20 November naar Rome Naar vernomen wordt zal de rijksbestuur der Hortliy zich in gezelschap van minis ter president Daranyi en den minister van buifenlandsche zaken Kanya op 20 Novem ber voor een officieel bezoek naar Rome begeven» - De Führer ontvangt Kardinaal Fanlhaber. Havas deelt mede, dat Hitier gisteren op den Oberalsberg, nabij Berchtesgaden, kar dinaal Faulhaber, aartsbisschop van Mün- chen, bij zich ontvangen heeft. Volgens in lichtingen uit katholieke bron zou de kar dinaal tegen het verwereldlijken van de scholen in Beieren geprotesteerd hebben. Dit korte berichtje verdient extra aandacht, omdat hieruit zou kunnen blijken, dat de Führer persoonlijk gaat ingrijpen in den kerkstrijd. Tot dusver heeft Hitier zich steeds verre gehouden van dit strijdtooneel en zijn verte genwoordigers in liet krijt doen treden. Dat hij thans den kardinaal Faulhaber ontvangt, wijst op een verhoogde belangstel ling van den dictator in kerkelijke zaken en daar hij zich niet veel placht aan te trek ken van de twisten op religieus gebied, dringt, zich het vermoeden op, dat een kente ring ten aanzien van de verhouding tusschen kerk en staat op komst is. Die frontwijziging zou dan haar grond moeten vinden in politieke noodzaak. Dat deze veronderstelling zeer waarschijn lijk is, blijkt onmiddellijk zoodra men er zich rekenschap van geeft, dat het nationaal- socialistische Duitschland steun zoekt bij zijn fascistische medestanders Oostenrijk en Ita lië, maar daar als tegenstander de katholie ke kerk ontmoet. Ook het komende fascisti sche Spanje zal zeker een clericale inslag hebben. Wil dus Hitier in politiek opzicht samen gaan met de andere dictatoriaal geregeerde volkeren, dan zal hij vrede dienen te sluiten met den Paus. En hier nu ontmoeten wij ook alweer di rect de Oostonrijksche Anslusz, welke zoo veel gemakkelijker zou verloopen als er niet zulke groote verschillen bestonden inzake ge- loof. Bukt Hit Ier een klein beetje voor de kerk om zijn politieke positie te versterken? Nieuwe grondwet voor Ierland Betrekkingen tot Engeland zijn niet verbeterd. De president van den ïerschen Vrijstaat, de Valera, heeft een nieuwe grondwet aan gekondigd. Volgens zijn verklaring zal deze nieuwe grondwet een vorm heb ben welke het Iersche volk zou kie zen, indien Engeland millioenen mijlen verwijderd was. Teneinde verwikkelingen te voorkomen, zal deze wet eerst op binnenlandsche aan gelegenheid worden toegepast. O.a. zal een Tweede Kamer worden ingesteld. Vervolgens zeide de Valera woordelijk: „Ik betreur te moeten zeggen, dat onze be trekkingen met Engeland in verhouding met vroeger niet zijn verbeterd. Dit is even wel niet mijn schuld, noch de schuld van het Iersche volk." Een korte vacantie Ontvluchte dader van overval te Kloosterzande in België gearresteerd. Gisternacht heeft de dader van den roof overval in Kloosterzande, zekere B. P. kans gezien uit de cel van de marcchausse-ka- zerne te Groenendijk (gemeente Hontenisse) te ontvluchten. De gemeentepolitie te Gent (België) is er gisterén in den loop van den dag echter in geslaagd den vluchteling te arresteeren. De verdachte van den roofoverval te Kloosterzande, J. H., wiens opsporing en aanhouding was verzocht en die zich Dins dag te Oosterhout bij de politie had gemeld en naar Kloosterzande was overgebracht, is gistermiddag na in de kazerna te Goenen dijk te zijn verhoord, op vrije voeten gesteld LEIDER VAN DE „VERDEEL - DEN - RIJKDOM" BEWEGING GEARRESTEERD. Gisteren hebben zich hier verkiezingsrel letjes voorgedaan, welke geleid hebben tot de arrestatie van Gerald Smith, den leider van de „verdeel-den-rijkdom" beweging, en vier zijner aanhangers wegens verstoring van de openbare orde. Alle soorten SCHAGEN, 5 November 1936 8 Paarden 1 503.50; 120 Geldekoeien (ma gere) 100—160; 70 Idem vette 1.50—265; 15 Kalfkoeien 180—230; 40 Vaarzen 80140; 32 Graskalveren 40—70; 51 Nuchtere kalveren 5—11; 30 Schapen (magere) 16—20; 220 Idem (vette) 2129.50; 170 Overhouders 13 —16.50; 23 Varkens per kg. 0.390.41; 144 Biggen 711; 45 Konijnen 0.501.50; 35 Kippen 0.30—1.60; 20 Eenden 0.250—0.60; Haantjes 0.300.75 ALKMAAR, 4 November. Andijvie f 0.50—1.50. appelen f 4.50—9, bloemkool I f 6—S.50, II f 24.50, boeren kool f 0.80—2, bieten f 0.66—1.40, druiven f 7—12, gele kool f 1.20, groene kool f 1.50 3, kropsla f 0.503, knolselderie f 22.90, peren f 48. postelein 2960 ct., raapste len 60 ct., radijs f 0.60—2. roode kool f 1— 2.40. selderie f 0.50—1, spinazie 0.60—1.02. spruiten f 3.50—6.50 snijboonen f 12.50, to maten f 2.506, uien f 0.602.40, wortelen f 2—3, witlof I f 7—9. WARMENHUIZEN, 4 October. Aanvoer: 8200 Kg. gele kool 1, witte kool, (6800 K".). f 0.80. MIDDENMEER. 4 November. Graanheurs. Rogge f 7.758,. winter- gerst f 7.507.75, zomergerst f 7.758, wit te haver f 6.757.25, groene erwten f 8 8.75, paardeboonen f 66.50, duivenboonen f 8—9, karwijzaad f 2223, Voertarwe f 6-6.50. AMSTERDAM, 4 November 1936. Vette kalveren: 209, le kwal. 5058 2e kwal. 4549, 3e kwal. 4044; 19 Nuchtere kalveren, per stuk 6—9 273 Varkens, Vleesclivarkens, wegende van 90—110 kg. 5152; Zware varkens 5051; Vette var kens 4849: Aangevoerd één wagon ger slachte runderen uit Denemarken. Vette kalveren minder aanvoer, kalmen handel, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren zeer stillen aanvoer, kalmen handel, prijzen constant. Varkens stillen aanvoer, handel zeer stug prijzen iets lager dan j.1. Maandag. NOORDSCHARWOUDE. 5 November. Aanvoer: 5300 Kg. aardappelen: Bevel, f 1.80. grooten 2.40—2.50, Schotsche muizen 1.90, eigenh. 1.90. bl. dito 2.30—2.40, drielin gen 1.60—1.90. 4300 Kg. uien 1.40—1.60. driel. 1.60, grove 1.80, gele nep 520. Peen 0.96—1.20. Kroten f 0.500.80. roode kool f 1—1.60, witte kool f 0.800.84, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—1, bloemkool f 2. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Nov. Robijn f 1.90, grooten f 2.50, uien f 1.60 2, drielingen f 1.30—1.50, grove f 1.50—1.90, peen f 0.90—1.30, rammenas f 1.30—1.90. Roode kool 11.80, wite kool 80 ct., gele kool 1.D. witte 0.80—1, Bloemkool: Le- cerf 6.10—6.70. Reus 4.50—5.70, 2e soort 1.30 —1.90. andijvie 0.50, Druiven. Alicant 19 20.20. Tomaten: A 9.50, B 11.30, C 6.10— 6.80, CC 2.30. 's Gravenhage. Aan het voorloopig ver slag inzake de begrooting van het werkloos heidssubsidie fonds voor 1937 wordt het vol gende ontleend. Vele leden verklaarden .ernstige bezwaren te hebben" tegen de voorgenomen verschui ving van uitgaven van liet Rijk, naar de gemeenten. Zij wezen er op, dat de in de regeling van de gewone bijdragen gebrachte wijzigingen, waarbij wordt uitgegaan van 90 pet. van de uitgaven voor steunverleening en werkverschaffing over het tijdvak 1 Juli 193530 Juni 1936, en waarbij bepaald wordt, dat over het bedrag, waarmede die 90 pet. worden overtroffen, slechts de helft van het percentage zal worden toegekend, voor vele gemeenten indien de werkloosheid er niet belangrijk mocht verminderen zeer nadee- lig zullen zijn en te nadeeliger naarmate de werkloosheidslasten stijgen. Bovendien wil de regëering, hoewel te voorzien valt, dat een groot aantal gemeenten genoodzaakt zal zijn een extra bijdrage aan te vragen en derhalve het voor extra bijdragen benoodig- de totale bedrag aanmerkelijk zal stijgen, dit bedrag tot 7.5 millioen gulden beperken. Vele gemeenten zullen dus voor een ongedekt begrootingstekort over het jaar 1937 komen te staan. Zij zullen dan gebruik kunnen maken en veelal feitelijk moeten maken, van de door de regecring geboden gelegen heid om 3 pet. rente dragende voor schotten te ontvangen. Terwijl, tot dusverre der egeering hets tandpunt innam, dat crisisuitgaven niet uit buitengewoon mogen worden gefi nancierd, brengt zij thans een prin- cipieele wijziging in haar standpunt en worden nu de gemeenten, mede ten gevolge van de verlaging der ge wone bijdragen, gedwongen een vroeger door de regeering veroordeel de financieringspolitiek te volgen. Het zou naar de meening van deze leden, rationeelcn en billijker geweest zijn de las ten, die voortvloeien uit een crisis, welke het geheele land teistert, ook door het Rijk te doen dragen, en om, indien deze kosten niet ten laste van het werkloosheidssubsi- diefonds kunnen worden gebracht en daar voor evenmin een bedrag op de rijksbegroo- ting kan worden uitgetrokken, thans, nu de regecring het bestrijden van deze uitgaven uit buitengewoor blijkbaar niet meer prin cipieel verwerpelijk acht, hiervoor den kapi- taaldienst van het Rijk aan te spreken, Voorts werd betwijfeld, dat de regeerinc' rentedragende voorschotten voor onderstand1 aan noodlijdende gemeenten zal kunnen ver- leenen, zonder dat een wetswijziging nlaats heeft gehad. Immers de wet kent. thans voor noodlijdende gemeenten alleen bijdragen en rentelooze voorschotten. Eenige leden merkten op, dat. naar hun meening het standpunt van de regeering in zake den te verleenen steun aan kleine zelf standigen niet is te handhaven. Hierdoor wordt, op een aantal gemeenten een groote last gelegd, welke zij niet kunnen dragen. Zij drongen er op aan, dat. dergelijke per sonen uit het werkloosheids-subsidiefonds steun zullen ontvangen. Hiertegenover werd betoogd, dat er geen principieel verschil bestaat tusschen steun aan werklooze arbeiders en kleine zelfstan digen, zoodat de kosten daarvan voor reke ning van de gemeenten dienen te komen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3