VROUW, V7X\ODL ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. zijn, ook als geheel voor middagj'aponnen. Aan strenge, eenvoudige lijnen geeft men de voorkeur voor practische kleeding, want hoe flatteus strookjes en volants ook zijn, voor dit doel zijn ze niet doelmatig. Groote zakken worden opgestikt en dienen ge woonlijk tot berging van datgene, wat men en passant in de hand krijgt! De gekleede modellen, die wij onder de groep middag japonnen rangschikken, worden veelal van angoraweefsels gemaakt, terwijl nog een keur van ander mooi materiaal ons ten dienste staat. Plissé's van zijde, liefst in gelijken tint, jabots, garnituren, bloemen, dit alles maakt de modellen flatteus. Onze afbeelding geeft twee huisjapon nen weer en wel het eerste model, dat we even vluchtig bespreken is tamelijk lang en heeft schuin ingezette zakken en taf zijden manchetten en aan de kraag geknip te revers, terwijl de japon er naast (2) van wollen stof met een garneering in ge streept materiaal is gewerkt. De eerste ja pon is een meer gekleede morgenjapon en nu niet bepaald het model om bij de ver schillende werkzaamheden gedragen te worden, hiervoor leenen zich meer een voudige japonnen van waschbaar materi aal WAT DE NIEUWE MODE BRENGT. De nieuwe mode heeft altijd de belang stelling van iedere vrouw. In deze rubriek pogen wij zooveel mogelijk onze lezeressen van de nieuwste mode op de hoogte te houden, maar de beperkte plaatsruimte maakt het helaas onmogelijk uitvoeriger te zijn. De lezeressen, die meer van de nieu we mode wenschen te weten, raden wij aan eens gebruik te maken van onze fraaie premie „Herfstkeur". Zij kunnen daar al les in vinden wat zij zoeken. Zeer uitvoerig wordt daarin de nieuwe mode beschreven en.... geteekend. Doch dat niet alleen! Ook op ander gebied is „Herfstkeur" de moeite van het lezen waard. Iedere lezeres kan dit fraaie mode- en huishoudblad in huis krijgen, door „Herfstkeur" aan te vra gen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, of door gireeren van twaalf cent op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. binden met bloem. Presenteeren met rijst oi' aardappelpuree. Prei is eveneens een buitengewoon ge zonde groente, waarvan men de harde groene deelen afsnijdt, en de rest verdeelt in stukken van 3 c.M.. met weinig wa ter opzetten, nadat ze grondig gewasschen zijn en gaar stoven met eel stukje (keu ken) boter en citroensap; vóór het opdie nen eventueel vocht binden. Paprikascheuten, een der lievelingsge rechten der Hongaren, ziet men thans bij ons eveneens veel als groenten geven. Ze worden gevuld met gehakt, dat op de ge bruikelijke wijze wordt opgemaakt, nadat ze eerst overlangs doorgesneden zijn en de helften weer op elkander worden beves tigd met een draad, daarna in olie gaar smoren. Brusselsch lof is een groente, die bij ve len om den bitteren smaak niet geliefd is. Aangezien het zoo buitengewoon gezond is moet het in veel breeder kringen gegeten v, orden. Onze afbeelding geeft weer, hoe aan het ondergedeelte een stuk uitgesne- 'den wordt met de punt van een mes. Eerst snijdt men het kapje af en holt het dikke deel van de stronk een flink deel uit, waar na het bittere zeer veel ontnomen wordt aan deze groente. Men zet de groente met water en zout op en voegt er een weinig citroensap bij, kookt ze gaar en doet ze op de vergiet om uit te lekken. Men kan ze opdienen be strooid met paneermeel en noot en over gieten met gesmolten boter of wel met een sausje, gemaakt van melk, boter, bloem en een tikje zout, verder met kaas of toma tensaus. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct voor ver- zend- en administratiekosten post zegels (liefst van iy2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag. (Giro 21)3203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren. dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Hei Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant ie geneven Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn. op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. EENVOUDIGE MORGENJAPON. VKK 2022. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Deze japon is van heel eenvoudig be drukt katoen of katoenen flanel geschikt om de eerste morgenuren even aan te schieten. De breede belegstukken van den overslag vormen tevens de revers, terwijl langs deze en de dubbele rechte stofreep gestikt wordt, die het boord vormt. Aan beide voorpanden wordt een lange dubbele reep gestikt, waarvan een door een omge werkte inknip ter zijde gehaald wordt en de banden op den rug gestrikt worden. Practisch is om zoo'n inknip aan beide kanten te maken, daar men de beide voor panden afwisselend boven kan dragen Korte mouw met ooslag. Wij leveren bii het patroon een rechte driekwart lange mouw met opslag, doch een lijn geeft aan, wa^r men de stof'de" verkiezende voor een kort model kan af- knipoen. Patronen in alle maten (40—52) ver krijgbaar. :en dan wel een garnituur van hetzelfde •nnleriaal op wordt gemaakt. Buitenom trek met festonsteken garneeren in ge fleurd materiaal. Ronde bovenpas met rug- "luiting. Laag aangezette mouwtjes en in- ee^aald ondergedeelte. Afwerking broekje aan boven- en onder kanten met zoom en elastiek. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 24 jaar. MANTELS. De mantels zijn zóó lang, dat ze de rok volkomen bedekken, uitgezonderd natuur lijk die van de com plets. Deze zijn nu eens driekwart dan weer 7/8 lang, in het laatste geval komt slechts ong. 20 c.M. van de rok te zien. De rokken der ensembles zijn nauw, terwijl de mantel er in niet overdreven wij de klokken overvalt. Het linker model heeft een kraag van dezelfde stof, die dubbel gesla gen is en mouwen, met een naar de pols toe wijder wordende on dermouw. De sportieve mantel rechts heeft een aansluitend bovendeel, dat op taillehoogte apart aan het naar den onderkant toe iets wij dere onderdeel is gezet. Knoopsluiting met bran denbourgs, mouwen, die in tegenstelling met 't model ernaast, nauw aan de pols zijn. Opgestikte zakken. EENVOUDIGE EN GEKLEEDE JAPONNEN. Eenvoudige en gekleede japonnen stel len hooge eischen aan den smaak der draagster. In het eerste geval zullen prac tische overwegingen den doorslag geven, alhoewel geenszins als resultaat een sma keloos geheel gedragen mag worden. Ma teriaal, coupe en garneeringen van geklee de japonnen stellen weer geheel andere eischen en hier zullen zeker in de eerste plaats alle modedetails hun toepassing vin den. Voor morgenjaponnen b.v. heeft men mooie gewatteerde weefsels, effen of met bloemenmotieven versierd. Opslagen, kraag en revers zijn óf van doorgestikte zijde óf van ruige weefsels, die thans zeer modern Afwisseling zondere gelegenheid een meer gekleede middagjapon noodig, dan wordt deze even eens in bruinen toon gekozen, b.v. van kant, cloqué, zijde of wol met zijde, waar door het niet noodig is om alle details eveneens weer nieuw aan te schaffen. Een bruine mantel, een dito handtasch, jumpers, blouses en vest in harmonieeren- de tinten geven een alleszins passend ge heel bij de schoenen, hoed en handschoe nen. Wil men wat afwisseling brengen, dan zijn hiervoor genoeg wegen te vinden door b.v. een corsage in geheel anderen toon te nemen, een aardige ceintuur, een gekleurde band om den bol e.d. De totaalindruk zal inderdaad harmonisch zijn en men zal een zeer geslaagden indruk maken. Zulks is echter slechts mogelijk, indien men zijn juiste kleur weet te kiezen. Van zelfsprekend behoeft men niet zijn gehee- le leven aan één kleur te blijven hangen, maar wijzigt deze naar gelang van om standigheden. Bijzonder practisch is de combinatie zwart-wit, die bijna iedereen goed kleedt en practisch is door de vele mogelijkheden. HEEREN-PULLOVER. B 22. Materiaal, rfc 300 gr. drie draad Scotch Tingering wol, één paar dikkere naalden en één paar fijnere voor het geribde pa troon. Dikte wol. 14 steken in de breedte 5 c.M. 22 toeren is eveneens 5 c.M. Wij stellen van deze gebreide pull-over een uitvoerige beschrijving beschikbaar te gen den prijs van 25 cents, aan te vragen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. Het kraken van staaldraadmatrassen werkt zeer storend en kan grootendeels verhol pen worden door het bestrijken van alle zich kruisende deelen met een penseel met zuivere olie of vaseline. De overtollige olie wordt na deze behan deling verwijdert om het maken van vlek ken te voorkomen, terwijl het tevens aan beveling verdient om enkele dagen een oud laken over de matras te leggen, aan gezien de dekmatras anders olievlekken krijgt. Eierlepels? Waarom gebruikt men eigen lijk niet veel liever zilveren- of metalen lepels bij het eten van eieren? Eenvoudig omdat zilver b.v. onmiddellijk aanslaat, wanneer het in aanraking komt met be paalde chemische verbindingen o.a. met zwafel en chloorverbindingen en er on ooglijk uit gaat zien. Zilveren lepeltjes kan men evenmin in mosterd- of zoutvaatjes la ten staan. Men kan een aangeslagen zil veren lepeltje gemakkelijk reinigen met krijt of met een zilver poetsmiddel, doch aan te bevelen is om het vooraf in lauw water en ammoniak te leggen. Meubelen, die met damast overtrokken zijn, mogen niet geklopt of geborsteld, doch alleen met de stofzuiger gereinigd of met een linnen doek afgewreven worden. DE ZORGEN VAN DEN DAG. Voor duizenden vrouwen beteekende on ze extra-verrassing een uitkomst. Zij heb ben „De Huishouding in Crisistijd" gele zen en er haar voordeel mee gedaan. Waar om zoudt gij, lezeres, die deze premie nog niet hebt aangevraagd, achterblijven? „De Huishouding in Crisistijd" moet in het be zit van alle lezeressen komen. Iedere vrouw, hetzij jong of oud, moet dit belang rijke boekje gelezen hebben. Vraag het daarom aan bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bij sluiting van twintig cents aan postzegels, of gireer twintig cents op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. Vergeet niet, het nog vandaag te doen. Herfst- groenten De herfst biedt ons nog genoeg afwisse ling in herfstgroenten, doch enkele soor ten zijn er, die zeer gezond zijn en nog veel te weinig gegeten worden. Noemen wij b.v. Aubergines of zooals men ze wel eens noemt eiervruchten, die zoo'n prachtige roodachtig-paarse tint heb ben. Men broeit deze aubergines eerst in ko kend water en verwijdert daarna de dikke huid, snijdt ze in reepen of plakken en braadt deze in boter verder gaar, desge- wenscht kan men ze paneeren in eiwit en paneermeel, terwijl ze opgediend worden met tomatensaus. Men kan de aan plak ken gesneden, voorbereide aubergines ook met heele tomaten iri boter gaarstoven, na dat men eerst een ui gaar gefruit heeft, of plaatst alles in een vuurvaste schotel, be strooit de bovenkant met paprika en ge- raspte kaas en plaatst het schoteltje in den oven, tot alles gaar is en een bruin achtig korstje heeft. Lissabon-uien worden 5 minuten in wa ter voorgekookt en daarna voorzichtig ge deeltelijk uitgehold. Intusschen bereidt men een faice van gehakt vleesch of lever, die men aanmaakt met een ei, de stukjes ui, een sneedje brood, peper, zout en pa prika, waarna de uien met dit mengsel ge vuld worden. Men plaatst de gevulde uien in een platte pan of braadslede, giet een weinig azijn of citroensap en water op den bodem, en bedekt deze voorzoover de uien de bodem niet bedekken met gehalveerde tomaten of met tomatenpuree, laat ze daar na gaar stoven. Voor het opdienen op een verwarmde schotel overbrengen, de saus KINDERJURK MET BIJPASSEND BROEKJE. Succespatroon VKK 1992. De wensch om steeds goed en smaakvol gekleed te gaan en liefst afwisseling, in onze kleeren te brengen, staat niet in ge lijke verhouding tot het bescheiden kleed geld, waarover de meesten onzer thans be schikken. Veelal vervallen wij hierdoor in de fout om op de bestaande kleeding de tails aan te brengen, die tamelijk duur en niet practisch in het dragen zijn, in één woord, die niet in verhouding staan tot een veel gedragen japon. Het geheele geheim om met geringe mid delen toch steeds met smaak gekleed te gaan is. dat men de goede kleur weet te kiezen in verband met persoonlijkheid, ge laatskleur, haar en oogen en niet minder in overeenstemming met het figuur. Tot deze kleur in zijn verschillende scha keeringen zal de vrouw met een beperkte beurs zich moeten bepalen. Laten wij b.v. aannemen, dat de keus op bruin valt en men een goed zittend bruine mantelcostume of complet kiest met bijpassende bruine schoenen, hoed, tasch en handschoenen, waarvan de nadruk ge legd wordt op een afwijkende, doch bij passende nuance; alleen de details mogen geheel andere kleur aannemen, b.v. terra, crème, ivoire, écru e.d. Is nu voor een by- NIEUWE GARNEERINGEN. Maten. Lengte schouders tot onderkant ±r 55 c.M. Omtrek rug en borst 95 c.M. Lengte mouw zoom 58 c.M. De nieuwste garnee ring bestaat uit smal en breed zijden tres band en kleine tres knoopjes. De mantel (links) ^heeft een shawlkraag kleine garneering op taillehoogte, van smal tresband, evenals op de mouwen. Alhoe wel* men op mantels meest kleur op kleur kiest, is dit niet het ge val op japonnen. Hier toch heeft men passen de, doch niet minder geheel afstekende kleu ren. Het donkerblauwe costuum rechts, dat aan een ouderwetsch mo del doet denken, heeft een aangezette schoot met tressen bezit, die eveneens op de wijde poffen van de mouwen te zien zijn. De elegan te blouse onder heeft mouwen, die aan de zij stukken zijn gezet, ter wijl een aardige gar neering van kleine pas- sementknoopen is aan gebracht. Rimpelige lakschoenen worden op een leest gezet en goed ingevet met ricinusolie en daarna boven de wasem van een ketel kokend water gehouden. Olie en damp ma ken het leer meer soepel. Men kan een heldere wasch krijgen zon der bleekpoeder en dergelijke, indien men in de eerste plaats goede grondstoffen ge bruikt, b.v. een zelfwerkend waschmiddel of andere goede zeepsoorten. Wanneer men echter aan het laatste spoelwater 10 gram terpentijnolie op een emmer toevoegt, dan zal de verdampende ozon, die een bleekende eigenschap bezit, een grauwe wasch absoluut helder maken. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Bedrukte katoenen of flanellen weefsels worden voor dit aardige jurkje gekozen, waarop een effen witte kraag en manchet- OP DE JUIST GEKOZEN KLEUR KOMT HET AAN!

Schager Courant | 1936 | | pagina 7