BINNENLAND De Nijenrode-zaak Abonneert U op dit blad Bevolkingsonderzoek in de Onze pluimveestapel wordt afgeslacht. Twee kinderen aangereden Gecompliceerde aanrijding te Wassenaar Treffende plechtigheid in het zwaar getroffen Scheveningen Weder ongeluk op drooggelegde Zuiderzeepolders Zetel der stichting zal worden gevestigd te Amsterdam. In tegenwoordigheid van vele autoritei ten, onder wie de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland en den Burgemeester van Haarlemmermeer, dien heer Mr. A. Slob, heeft gistermiddag in het Raadhuis te Hoofddorp de officieele stichting plaats gehad van de „Stichting voor het bevolkingsondërzoek iii de droog gelegde Zuiderzeepolders". Bij deze plechtigheid heeft Prof. Dr. H. N. ter Veen, hoogleeraar in de sociale aardrijkskunde voorzitter van het bestuur der stichting een rede uitgesproken. Toen op 4 Januari van dit jaar de Zui- derzeeverecniging haar 50-jarig bestaan herdacht, aldus Prof. ter Veen werd erop gewezen, dat de vereeniging haar taak nog niet had volbracht. Nog 200.000 H.A. zullen worden drooggelegd en geko loniseerd. Deze kolonisatie van een uitge strektheid ter grootte eener Nederlandsche provincie zal niet-, als weleer, vrij en on belemmerd plaats vinden, doch geleid door de overheid. De huidige maatschappij toch ge looft niet meer, dat het grootste sociale nut verkregen wordt door de vrije onbelemmerde toestrooming van kolonisten en de spontane se- lectie. Hoe verschillend de inzichten in Nederland ook. mogen zijn ten opzichte der sociale politiek in het algemeen, vrijwel allen zijn ervan overtuigd, dat de landsregeering zich bij voortduring zal moeten blijven bezighouden met de nieuwe poldePbevolking, ook wanneer de eigenlijke drooglegging zal zijn vol tooid. Het „Verslag der commissie inzake het bestudeeren van de uitgifte der Zuiderzee- gronden" is geheel gegrond op deze ge dachte, de overheidszorg voor de bevolking van den Wieringermeerpolder en zijn woongebied is een treffend bewijs voor de rationeele oriënteering der sociale politiek. Hier lag voor de Zuiderzeevereenigin'g de nieuwe taak, even aantrekkelijk als be langrijk, n.1. het verzamelen van gegevens omtrent de reeds drooggelegde gebieden en hun bewoners en de bcstudeering daarvan, opdat geen kennis verloren ga, waarvan het nageslacht nut zou kunnen hebben. Nadat het contract verkregen was met hen, die de idee der Zuidcrzeevereeniging zouden moeten verwezenlijken moesten twee zaken nader worden vastgesteld: a. het terrein onzer werkzaamheden;*•- b. de organisatorische vorm, waarin deze zouden worden verricht. Wat het eerste punt betreft, zij opgemerkt, dat het object onzer onderzoekingen is aan gegeven in den naam onzer organisatie. Art. 2 onzer statuten bepaalt, dat ons onderzoek zich zal uitstrekken op het ter rein der anthropologie, psychologie, erfe lijkheden, dialectologie, phonetiek, land huishoudkunde, folklore, sociografie, rechts wetenschap en sociale hygiene. Onze stich ting is in evenveel secties verdeeld, elk zelfstandig arbeidend, maar „zooveel mo gelijk in onderling verband". Een zoo breed opgezet onderzoek, dat een werk zal zijn van langen duur en gezien van wetenschappelijk standpunt ook niet zal eindigen wanneer de laatste polder is drooggelegd, eischt een daaraan aangepas- ten organisatievorm. Daarom werd besloten een zelfstandige organisatie te vormen en wel een stichting. Waar zou de zetel der nieuwe stichting gevestigd worden? Dit was meer dan een formeele vraag. Niet alleen, omdat wij in den loop der jaren een omvangrijk grond- materiaal zullen verzamelen, dat tot in lengte van dagen zijn waarde zal behou den, maar dit materiaal moet ook kunnen worden bestudeerd. Daartoe zal het, sta tistisch bewerkt, ter beschikking moéten kunnen worden gesteld van allen, die wil len voortbouwen op dat materiaal. Noodig was dus een vestigingsruimte in een stad, die een centrum is van wetenschap en ge makkelijk te bereiken. De beslissing werd vergemakkelijkt, toen de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt en de wet houders Boekman en Rodrigues de Mi randa van hun groote belangstelling voor de stichting blijk gaven door een in uit zicht stellen van een vestigingsruimte in Amsterdam. De uiteindelijke beslissing omtrent den zetel der stichting werd genomen na over leg met de landsregeering, wier steun voor ons onmisbaar is. Voor de verbinding tusschen de overheid en onze stichting is een curatorium ge vormd, waarin bereids zitting genomen hebben Z. Ex. Dr. H. Colijn, Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Dr. W. de Vlugt en Prof. v. d. Hoe ven, voorzitter van de Kon. Akademie v. Wetenschappen. Na de rede van Prof. Dr. H. N. ter Veen werd dc stichtingsacte ten overstaan van den notaris, den heer G. S. J. Heinsius, verleden. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Röell, hield daarop een korte rede, waarin hij op de groote beteekenis van dc tot standko- ming der stichting wees. POGING TOT DIEFSTAL IN EEN HULP- SCHOOL. Twee mannen aangehonden. De Amsterdamsche politie heeft Woens dagavond twee mannen van resp. 24 en 25 jaar aangehouden, die een poging tot dief stal hebben gepleegd in een hulpschool van de gemeente aan den Kramatwrg, waar levensmiddelen voor den dienst van maat- schappelijken steun zijn opgeslagen. Een der mannen was reeds door verbreking van het slot der buitendeur binnengedrongen, tot hij gesnapt werd en evenals de ander, die op de uitkijk had gestaan, werd aange houden. Beidon zijn in het bureau Linnaeus- etraat opgesloten. PRINS BERNHARD BLJ MINISTER COLIJN. Gisterenmiddag heeft Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld een bezoek gebracht aan den Minister-President dr. H. Colijn. De Prins arriveerde enkele mimiten voor drie uur in een hofauto voor het Departement van Koloniën, in gezelschap van zijn secre taris, Jhr. Ir. Roell, Z.D.II. werd bij den ingang van het departement ontvangen door den secretaris-generaal, Jhr. Mr. O. E. W. Six, die den Prins naar boven geleidde. Minister Colijn ontving Prins Bernhard in zijn werkkamer. Bij het onderhoud tus schen -den Prins en den Minister-President was geen der andere hecren aanwezig. Het bezoek van den Prins aan het departe ment van koloniën was allengs in de stad bekend geworden. Toen de Prins om 3 uur arriveerde, kon dit nog vrijwel onopgemerkt geschieden, doch na een half uur stond reeds een dichte mcnschcnmenigte op het Plein, om het oogenblik, dat de Prins het ministerie zou verlaten, af te wachten. De restitutie der graanrechten komt niet tot haar recht. Door de vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven werd gisteren het volgende^telegram aan den minister van landbouw verzonden: „De afslachting van onzen pluimveestapel zet zich voort. Heden was de aanvoer op de Barnevelder pluimveemarkt weer ruim 30 pet. hooger dan in de correspondeerende week van het vorig jaar. Zooals wij uw Excellentie in ons telegram van 2 dezer reeds mededeelden, is de hui dige positie op de Engelsche en onze binnen- landsche eiermarkt van dien aard, dat de restitutie der graanrechten aan de pluim veehouders niet tot haar recht komt. Op de Barnevelder eiermarkt van heden gaf de binnenlandsche koopman den toon aan, zoo dat er van een prijsoptrekkende werking tengevolge der getroffen restitutie-regeling geen sprake was en het door uwe Excellentie gestelde doel dus niet werd bereikt. Alleen een rechtstreeksche restitutie kan thans uitkomst brengen". Een der knaapjes gedood. Te Labbegat, onder de gemeente Waal wijk, had gisterochtend een droevig onge luk plaats. Twee zoontjes van den landbouwer van Peer uit Labbegat liepen kort voor negen uur op den weg CapelleWaalwijk. Zij waren op weg naar school. Door nog on bekende oorzaak werden de kinderen, de 9-jarige Jan en de 8-jarige Barend, door een hen achterop komende vrachtauto van den vrachtrijder R. uit Labbegat, aan gereden. Dc knaapjes kwamen onder den wagen terecht. Jan van Peer werd op slag gedood, terwijl zijn broertje zwaar gewond van onder de vrachtauto werd gehaald. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaat se. Het stoffelijk overschot, werd naar de ouderlijke, woning vervoerd. Ook het ge wonde knaapje werd naar het ouderlijk huis gebracht. Drie auto's op elkaar gevlogen. Gisterenochtend heeft op den Rijksstraat weg te Wassenaar een gecompliceerde aan rijding plaats gehad, tusschen drie auto's, met het gevolg, dat twee van de wagens zoodanig werden beschadigd, dat zij met den politie-kraanwagen moesten worden weggesleept. Omtrent de oorzaak dezer aanrijding ver nemen wij, dat een uit de richting den Haag komende auto, bestuurd door don heer O. uit Oegstgeest, de Raadhuislaan wilde in slaan en daartoe den linker richtingaanwij zer uitstak. Dit schijnt niet opgemerkt te zijn door een hem achterop rijdenden auto mobilist, den heer IL, uit den Haag, die met groote snelheid op eerstgenoemde auto inreed, juist op het oogenblik, dat uit de richting Leiden een auto, bestuurd door den heer B. uit den Haag, naderde. De heer B. die de botsing zag aankomen, week plotse ling naar j;echts uit, en kwam op het rijwiel pad terecht, waar een heer en een dame zich op de fiets bevonden. Om deze te ont wijken, wendde de heer B. het stuur om en botste toen tegen een boom, waarbij hij echter ook de twee wielrijders nog raakte, die licht gewond werden. Na verhonden te zijn, konden deze huiswaarts keeren. De wagens van H. en B. werden ernstig beschadigd, die van O. kwam er beter af en kon zijn weg vervolgen. Be Koningin houdt een toespraak tot de nagelaten betrekkingen der omgekomen visschers. Het was gisterochtend tusschen half elf en elf uur voor de Prinses Julianakerk aan den Nieboerweg een druk aanrijden van auto's. Voorbijgangers vroegen zich af wat er aan de hand was en nieuwsgierigen wendden zich tot de kosteres der kerk, die echter van niets afwist. Uitsluitend ge- noodigden werden tot het kerkgebouw toe gelaten en deze genoodigden, allen nagela ten betrekkingen van de omgekomen Sche- veningsche visschers, waren alleen op de hoogte van den aard der plechtigheid, welke in de kerk zou plaats hebben. Er hadden zich vrij veel belangstellen den bij den ingang van het kerkgebouw opgesteld toen men precies 11 uur in de ver te een auto zag naderen met den Koninklij ken standaard. De Koningin, begreep men, had behoefte gevoeld, persoonlijk de zwaar getroffenen te troosten. Inderdaad bleek Hare Majesteit zich naar het kerkgebouw te begeven. Onze vqrstin, die bij den in gang ontvangen werd door de predikanten Ds. H. Stolk en Ds. J. G. Feenstra, werd door de omstanders eerbiedig gegroet. Zij begaf zich naar de consistoriekamer, waar HILVERSUM H Orkest Concerten VARA Orkest VARA Groot Orkest Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonrauziek Godsdienstige Uitz. Morgenwijding VPRO Dansmuziek Dansmuziek Dansmuziek Dansmuziek Causerie Lezingen Economische VARA Inst. voor Arbeiders Ontw. VARA Litter. Causerie VARA Causerie VRO Orgelbespelingen Orgelspel VARA Sport. Schaakles VARA Sportreportage VARA Sportreportage VARA Diversen Filmpraatje VARA Filmuitzending VARA Toespraak VARA Radiotooneel VARA ■6 a bb co T3 •o P ja "O O O i 5.00 10.20 8.03 9.55 8.00 2.00 8.15 10.15 2.45 12.00 10.00 3.30 4.10 9.30 3.50 4.30 5.40 7.00 6.00 3.15 10.00 11.05 2.30 6.30 8.50 9.00 HILVERSUM I Orkest-concerten. KRO Orkest Lincke-concert KRO Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonmuziek Lichte Muze KRO-Melodisten KRO-Melodisten Gcfdsdienstige Uitz. Godsdienstig halfuur KRO Dansmuziek KRO-Boys Lezingen Causerie over de mobilisatie slacht offers KRO Katholieke RVU Solisten-concerten Pianorecital KRO Pianorecital KRO Voor de jeugd Voor de jeugd KRO Kinderuur KRO Voor de kath. pad vinders KRO Sport Sportpraatje KRO Diversen Toespraak KRO Esperanto KRO Journalistiek Week overzicht KRO Actueele Aetherflitsen Voordracht (en concert) KRO i 1.20 2.30 8.00 10.30 645 8.30 10.50 4.20 4.40 2.00 3.05 4.00 4.25 haar diep bedroefde ondei'danen in groote spanning en aandoening wachtten. In verband met de weemoedige omstan digheden had de Koningin gewcnscht, dat deze ontvangst zoo eenvoudig mogelijk zou vcrloopen. Vandaar, dat er ook te voren zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan ge geven was. Bij haar komst in de kerk was de Koning in vergezeld van haar hofdame, Freule Schimmclpenninck van der Oye, en haar adjudant, luitenant ter zee ,1e -klasse Jhr. van Hol the. Hare majesteit begaf zich vervolgens naar de spreekkamer, waar zij iedere familie af zonderlijk ontving in het bijzijn van den predikant van het kerkgenootschap, waar toe de betreffende familie behoort. De koningin sprak bijzonder hartelijk, vriendelijk en troostvol. Daarbij vertelde zij met grootcn weemoed onder meer, dat zij Woensdag op haar vaartocht met de „De Ruyter" langs de wrakken van de beide verongelukte visschersschepcn had gevaren Aan het einde der bezoeken hebben de beide predikanten hare Majesteit de dank der kerkeraden overgebracht. De Koningin verliet eerst kwart voor een weer het kerkgebouw. Dc band tusschen Oranje en de eenvou dige visschersbevolking, welke toch reeds immer zoo sterk was, is door dit medele ven der vorstin ongetwijfeld nog inniger aangehaald. onbewaakten overweg Vrachtauto door trein gegrepen. Bestuurder gedood. Gistermiddag heeft een onbewaakte over weg wederom een slachtoffer geëischt. Toen d© ongeveer 40-jarige S. Hes uit Amsterdam met zijn vrachtauto geladen met fruit den onbewaakten overweg bij de Nieuwlandsche polder wilde oversteken, werd hij gegrepen door den electrischen trein, die om 2.06 uur van Hoek van Hol land vertrekt. De bestuurder van de auto werd op slag gedood, terwijl dc heer L. Springer, even eens uit Amsterdam, die naast den heer Hes zat, licht werd gewond. Hij is naar het gemeenteziekenhuis aan de Coolsingel te Rotterdam overgebracht- De auto is geheel vernield. 7.35 8.10 „Rijk maar geen geld". Gisteren zette het Gerechtshof de behan deling voort van de Nijenrode zaak. Het verhoor in de zaak tegen den verd. Onnes wordt voortgezet. Mevrouw Onnes, a décharge gedagvaard, is de eerste getuige, die voor het hekje komt. Zij geeft op verzoek van den president inlichtingen over de plaatselijke situatie van het kasteel en zijn omgeving. De slaap kamer van het echtpaar was boven de rid derzaal. In den nacht van de inbraak (29 Febr. op 1 Maart 1932) had zij niets ver dachts gehoord. Betreffende de relatie met Koning ver klaart getuige, dat haar man wel eens had gezegd, dat Koning zoo „lastig" was. „En waren er geldzorgen?" wil de ver dediger weten. „Geen sprake van" zegt Mevrouw Onnes. Er werd wel eens een rekening terugge stuurd Pres.: En dat gebeurde toch niet, omdat er overvloed van contanten was. „Misschien was het slofheid" vindt getuige Accountant gehoord. Het hof hoort hierop getuige-deskundige Hamelberg, accountant. Deskundige heeft een onderzoek naar de geldmiddelen van Onnes ingesteld vlak voor en na de inbraak. Betr. liquiditeit was desk. tot conclusie ge komen, dat verdachte zich tot einde Febr. 1932 kon redden. Daarna zou hij moeten overgaan tot verpanden, belcenen of ver- koopen van kunstvoorwerpen. Verdachte zegt, dat zijn schuld bij de Holl- Handels compagnie die niet opvorder- baar was gedekt was door de ovenvaar de van het huis in den Haag. Dit perceel is volgens verd. twee ton waard en er staat een hypotheek van f 150.000 op. Pres.: (tot desk.) „Tegen de „jongens", die het goed hebben weggehaald is steeds gezegd, dat het vóór 1 Maart moest gebeu ren. Is er in den vermogenstoestand een aanleiding om dezen datum te rechtvaardi gen. Deskundige: Integendeel. Onnes had juist op 1 Maart f 9000.— van Goudstikker te vorderen. Getuige-deskundige Hogeweg, die jaren lang accountant voor Onnes- handelsver- eeniging is geweest., verklaart, dat het ver lies van die vennootschap over 1930 f 184.000 over 1931 f 10.000 heeft bedragen. De heer Onnes stond f 27.000 debet bij de N. V. „Rijk en geen geld" zoo kenschetste ge tuige den vermogenstoestand van Onnes. Mr. Ivappeyne (tot getuige): U hebt Onnes 20 jaar lang in zaken gekend. Hebt U ooit iets ongunstigs van verd. ondervon den. Getuige: „Nooit hij was steeds zeer cor rect. Mr. A. Sternheim, advocaat en accoun tant wordt vervolgens gehoord. Getuige is de accountant van Goudstikker. Begin 1932 zocht verdachte een groot cre- diet, dat hij via Goudstikker poogde te vinden. Dit werd echter geweigerd. In Ferbruari 1932 had verdachte een voor schot gevraagd op de f 12.000 „salaris", die Goudstikker ieder jaar op 1 Maart moest betalen. Goudstikker had toen f 3.000 voor uit gegeven. Verdachte: Hoewel ik schatrijk was liep ik vast, wanneer ik me geen contanten kon verschaffen. Van „vastloopen" zoodat ik me zorgen moest maken, is geen sprake, dat hoeft iemand, die zes ton aan kunstschat ten bezit niet te doen. Pres.: U had er groot belang bij, dat de kunstwerken verkocht werden. Zoo is deze inbraak eigenlijk een geforceerde verkoop, die zeer yoordeelig voor u was. Wanneer u op de gewone wijze een kunst voorwerp verkocht moest u de helft van de winst aan Goudstikker geven. Nu kreeg u de heele verzekeringsom zelf Verd. Onnes (opgewonden) Maar ik heb nooit gezegd, dat de inbraak me geen voordeel opleverde. Maar daarvoor begaat men toch geen misdrijf, daarvoor offert men zijn leven toch niet. Ik ben voor ver liezen niet bang. In oorlogstijd heb ik drie milliocn voor Nederland opgeofferd. Dat kan ik bewijzen. Maar een misdaad doet men niet voor geld. Ik heb u gister al ge zegd: als' een erftante van me sterft kan ik het aangenaam vinden, maar dan heb ik toch geen moord begaan! De vijf schilderijen, die zooveel stof heb-» ben doen opwaaien en die in den Februari- nacht uit Nijenrode „verhuisd" zijn, zijn nog niet ter tafel gekomen. Het verhoor wordt echter een oogenblik geschorst om nu eerst de vijf kleine schilderijen eens te bekijken. De bode komt er mee aandragen. Een Ge- rard Dou, een Veronesc, een Rembrandt* een Raphael en de veelbesproken „Neger jongen". Zij zijn in kranten verpakt in een. eenvoudige bartonnen doos opgeborgen. Een wel zeer eenvoudige wijze van opbergen voor kunstschatten. De slukkein zijn echter, uitstekend bewaard, ze hebben niets gele den van hun verblijf in het Paleis van Justitie De schilderijen gaan aan de rech- terstafel van hand tot hand. Ook Onnes bekijkt ze nog eens aandach tig, met zijn zakdoek wrijft hij er zorgvuldig wat stof af Na dc pauze hoort het hof nog eenige ge tuigen betreffende „het financieele vraag stuk" in deze zaak. Hoe stond Onnes er voor? Was de nood hoog gestegen? Nadat het financieele debat tusschen den procureur-generaal en Onnes, waarbij de laatste zich herhaaldelijk opwindt, is ge ëindigd. komt Witbraad (de schakel tus schen Koning en Biesing) voor het hekje, „Hij wil gaarne enkele aanvullende verkla ringen afleggen. Witbraad vertelt dan dat hij vlak na de inbraak, op 3 of 4 Maart f ï.000 van Ko ning had gekregen. Hoe verklaart u, vraagt de president aan: verdachte, dat Witbraad vlak na de in braak f 1000 van Koning kreeg? Hoe past dat in uw verdediging? Koning was immers doodarm. Verd.: Ja, maar ik heb 'm dat geld ook niet gegeven. Hij kan 't zeer goed ergens geleend hebben of met een weddenschap hebben verkregen. Koning kon best f 1.000 uitgeven om de buit van de „jongens" bin nen te krijgen. Witbraad zet zijn verhaal voort: Aanvan kelijk wilde Koning niets tegen Onnes on dernemen, omdat hij dan zelf ook gevaap zou loopen. Pas later, toen Onnes Koning van chantage beschuldigde gaf hij zijn le zing van het gebeurde. Een indicent. Een incident doet zich voor hij het verhoor van Grotjohan een der „verhuizers". Hij windt zich sterk op en hij protesteert er tegen dat hij kort geleden is veroordeeld voor een andere zaak en dat toen de Nijenrodezaak er bij is gehaald. Grotjohan wil een uitvoerige verklaring :afleggen. Hij smijt een tascli op liet tafeltje 'voor liét getuigenhekje: „Hier meneer de President, is de tasch waarin we de scliil- derijën hebben vervoerd. Nu kunt u zelf eens zien, dat er onmogelijk zeven schilde rijen in konden worden meegenomen. Als Onnes beweert, dat er zeven zijn gestolen, is hij een leugenaar. Meer en meer windt Grotjohan zich op. Hij is nauwelijks tot be daren te brengen. De verdedigers, die hem hebben gedagvaard als getuige, deelen mede, dat ze van zijn verhoor afzien. „Niet omdat we bang voor hem zijn, maar omdat we geen prijs stellen op verklaringen van een zoo opgewonden getuige. „Ik wil alles zeggen, alles, de heele zaak en ik wil nu gehoord worden." De president schorst de zitting. „Laat Grotjohan maar naar voren komen", zegt de president. Grotjohan begint dan zijn verhaal. Maag en van Buisbcrgen waren bij hem gekomen met. het verhaal, dat er wel tien mille te verdienen was. Ik hoorde al meer: tenslotte wist ik, dat er op een kasteel wat schilderijen en eeni ge miniaturen moesten worden weggehaald Vóór 2 Maart moest „het foefje" worden uitgevoerd. Getuige en van Buisbcrgen waren pep fiets, vanuit Amsterdam naar Nijenrode ge gaan. De poort stond open en ik dacht: „daar gaan we door, de Meneer van het kasteel heeft 't, zoo bedoeld". Bij 't uitsnijden van de ruitjes heeft Maag een beetje leven gemaakt. Pres: „maar dat mocht toch wel, u dacht toch niet dat 't een echte inbraak was. „In totaal zijn we twee en een half uur in het kasteel geweest en we hebben nog een rondgang gemaakt of we niets verge ten hadden. Slot-middag zitting. Bij 't weggaan had getuige een vijf pfonning stukje neergegooid. Wanneer het toch een echte inbraak was ik voelde me nog niet erg zeker zou men den ken, dat een Duitsclier den inbraak had gepleegd. Pres: Wat hebt u na de inbraak ontvan gen. Getuige: Honderd gulden en een portie van het goud (ongeveer f 1G0.-) Onthullingen blijven uit, het eenige nieuws is de tasch, waarin de schilderijen zijn \ervoerd, en die hij de inbeslaggenomen stukken wordt gelegd. Er worden nog eenige getuigen gehoord, o.w. Mees Gerritsen, de vroegere compag non van Biesing, de leveranciers van de „verhuizers". Getuige Mees G. besluit zijn verklaring met de mededceling, dat hij er heelemaal niet van overtuigd is, dat Onnes achter de zaak zat. De zitting wordt dan geschorst tot he denochtend 10 uur.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2