GROOT BAL Plaatselijk Nieuws. Uw Zenuwen *°™nn toL™*on>t N.S.B. Predikbeurten Uit onze Omgeving voorspelt II ile toekomst. IGebr. v. d. VLIET ADVERTEERT IN DIT BLAD Oud-Hol!. POPPENKAST. Schager Roosjes Uit Alkmaar Marktberichten. daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vergadering op Donderdagavond 5 Novem ber, in de zaal van Hotel Vredelust te Scha- gen. Om half negen opent de heer Van Erp deze matig bezochte vergadering met een woord van welkom en geeft direct daarop het woord aan den heer Vlekke tot het houden yan zijn verkiezingsrede, onder het motto: „Op de tweesprong". Spreker zegt dat het dwaas zou zijn te ver onderstellen dat de N.S.B. aan den verkie zingsstrijd zal gaan deelnemen. De N.S.B. is immers altijd in strijd. Hoog stens kan zij in den tijd van de verkiezing haar actie versterken. Alle politieke partijen zagen bij het optreden der N.S.B. in haar een geweldige vijand: En terecht! Uit de historie kunnen wij opmaken, dat het na- tionaal-socialisme zal moeten overwinnen. De politieke situatie zooals die gegroeid was, leidde er tot dusver toe, dat allen stemden naar hun geloof, geboorte of milieu. Deze tijd is echter voorbij! Wij mogen er niet meer aan denken ons afzijdig te houden yan de vraag hoe wij geregeerd zullen wor den. Daarvoor zijn deze tijden te ernstig! Want met ons stembiljet beslissen wij te- yens over de toekomst van onze kinderen. Het doet spr. genoegen, dat hij als West- fries temidden van stamverwanten de staf mag breken over ons huidig regeeringsstel- $el. Het liberalisme van een veertig, vijftig jaar geleden was in wezen een uitbuitsy steem van boer en arbeider, dat zijn natuur lijke rem vond in het socialisme. Dit was de logische gang der historie. Vanzelf sprekend yolgde toen ook de organisatie naar geloofs overtuiging, omdat de kerk vreesde haar vol gelingen te verliezen. Zoo werd ons volk in yele groepen verdeeld; de eenheid was ho peloos zoek. Men trok zich hiervan weinig aan, omdat met deze splitsing gepaard ging een groote economische opbloei, waarvan ieder profiteerde. In de tijden van crisis echter, welke wij thans doormaken bleek dat het stelsel, Waaronder wij tot dusver geleefd hadden, geen ruggegraat had. Werkloosheid, onmacht alom! Het coalitie-ministerie Colijn kon van ons dierbaar plekje grond, van dit land over vloeiend van melk en boter, niets beters ma ken dan een land van ellende, waarin het werklozencijfer steeg van 200.000 tot bijna 500.000, de landbouw werd uitgemergeld en de industrie stilgelegd. Dit is het resultaat van een vierjarige re geering van dit sterke kabinet. Spreker zegt, van deze regeering de erken ning te eischen dat zij er niet in geslaagd is onze kinderen werk te verschaffen. Als bekroning van haar beleid heeft zij ons nog de devaluatie gebracht. Het tot tweemaal toe herhaalde verzoek yan minister Colijn om rust spreekt boek- deelen, omdat daaruit is te concludeeren dat Zijne Excellentie meent, dat ons volk in een ziekenhuis verblijft, want op die plaats be hoort rust te heerschen. Rust behoort niet thuis in een gezonde sa menleving; daar dient vreugde en opgewekt heid de boventoon te voeren. Spreker roept uit, dat Minister Colijn vier :jaar geleden tot devaluatie had dienen over te gaan. Kon hij niet vooruitzien, kon hij niet weten dat de gulden toch niet te hou den was, dan is hij niet op zijn plaats. Maal ais hij het wel wist, dan was zijn geheele aanpassingspolitiek, welke zooveel ellende heeft gebracht, een schande. De devaluatie brengt duurte. Dit feit heeft Mussert vooropgesteld bij zijn beschouwin gen over de monetaire maatregel der regee ring. Deze duurte brengt welvaart aan den speculant en ellende aan den kleinen man. M ij staan dus nu op den tweesprong. Dit politieke stelsel zal moeten verdwijnen. Het* is begrijpelijk, dat de tegenwoordige regeerders er niet voor gevoelen om heen te gaan en ontkennen dat er een keus moet worden gedaan tusschen communisme en nationaal-socialisme. Toch zullen de heeren moeten kiezen, Want de democratie is ten ondergang ge doemd, omdat zij is gebaseerd op verdeeld heid en waar eenheid ontbreekt, volgt ver- yal en ondergang. Communisme beteekent vernietiging van het gezinsleven, nationaal socialisme daaren tegen opbouw van een gezonde volksgemeen schap. Het is thans dus tijd voor onze regeering om heen te gaan, want de komst van het nationaal socialisme, van de eenheid van pns volk, is historisch aan de orde. Wat zult ge doen? roept spreker tenslotte hit. Wilt ge zorgen voor de toekomst van iUw kinderen? Plaatst U dan achter de N.S.B., die broe- Iderschap wil onder ons, volksgenooten, en ialle tegenstellingen opheffen. Wij N.S.B.'ers wenschen voor geheel ons yolk sociale rechtvaardigheid, voor den ar beider werk en voor de ouden van dagen een onbezorgde levensavond. Na de pauze werd een collecte gehouden yoor het strijd- en verkiezingsfonds, waarna de spreker enkele gestelde vragen beant woordde. Op de vraag, hoe de N.S.B. denkt betere regeerders te vinden dan de tegenwoordige antwoordt spreker, het mogelijk te achten, dat de heer Oud in den nationaal socialis- tischen staat minister van finantien zou zijn. De N.S.B. bestrijdt niet den persoon van een minister, maar ageert tegen de politiek, Waarin deze, soms zeer knappe mcnschcn ïijn vastgeroest. Op een vraag of het legaal was de Dage- raadvergadering te verstoren, zegt spreker het te betreuren dat hij zelf er niet bij is ge weest, om te helpen deze z.g.n. geoorloofde yergadcring uit elkaar te trappen. Deze bijeenkomsten, waar God en zijn ge bod worden bespot, moeten ter wille van de zedelijke waarde van ons volk in elkaar ge trapt worden. Wij doen dan slechts hetzelf- ide als Christus deed met de tollenaars. Op een vraag of men niet moet stemmen zooals de geestelijke voorschrijft, zegt spre ker, dat de R.IC. Staatspartij ten onrechte liet preadicaat R.K, voert, want de politiek, welke zij voert is er niet een van liefde, maar van onoprechtheid. Een arbeider, die zegt geen werk te kun nen krijgen als hij bij sollicitatie erkent N.S.B.er te zijn, krijgt antwoord, dat dit nu de veel geroemde vrijheid is, waarop de de mocratie zoo trots is. Op de vraag of het parlementaire stelsel ook in ons land tot toestanden als in Spanje zal voeren, zegt spr.,-dat het wereld gebeuren leidt tot, een worsteling tusschen communisme en fascisme en de terugslag zich zeker in ons land zal doen gevoelen, zij het in meer gematigde vorm. Het Volksfront, is ook in Nederland in de maak, zie slechts hoe katholieken naast uitgesproken propagandisten van het neo- malthusianisme optrekken in hun strijd te gen de N.S.B. Ze zouden zelfs met den dui vel meegaan in hun strijd tegen ons. Spreker wekt tenslotte op om na te denken welke weg zal worden gekozen, die der ge zondmaking van ons volk of die welke leidt naar ons aller verval. GESLAAGD Onze plaatsgenoote mej. M. v. d. Bel slaagde een dezer dagen en behaalde een di ploma als coupeuse aan de Noord-Nederland sche Mode Academie te Groningen. SCHAGER MARKT. De aanvoer van vette koeien was gister zeer goed. Ook den handel konden wij de zen dag goed noemen; 30 ets. de hoogste prijs. In massa was kooper slager J. Blaau- boer uit Alkmaar voor een prijs van f265, van den heer D. Marees alhier. Voor de prima koeien werden beste prijzen besteed. De handel in kalfkoeien was matig; no teering toch zeer hoog; tot f 230. Over het algemeen werden beste koeien aangevoerd. De handel is gelde koeien was matig, werd er beweerd, doch anderen wisten te vertellen, dat het wel ging; ze konden tevreden zijn. De handel in vaarzen was niet wild; dat kon iets beter. Graskalveren met schets tot f 70, handel goed; wij durven gerust neerschrijven prijshoudend. De laatste weken waren de graskalveren duur. In nuchtere kalveren was de handel stil. Wat een verschil, ver geleken bij een week of 4 a 5 terug. Noteer den wij toen voor de beste f 18, nu was dit f 11. Handel in paarden goed niet veel aan gevoerd. In jonge vette schapen handel goed. De heer G. van Wieringcn, Alkmaar, kocht een partij van den heer Kraakman te Bur- gerbrug voor den prijs van f 29.50; dat was volgens meerdere markters zeer hoog. Oiide slachtschapen handel goed; 1928 gld. Handel in magere schapen was stil. Hoogste noteering f 20. Ook de handel in overhouders was stil; zeer kalm, hoogste noteering 16.50 gld. Van bokken en geiten geen noteering, geen voldoende aanvoer. Op de vette-varkens-markt was aardig aanvoer; de handel was vrij goed, hoogste noteering 20*4 cent. Er werd veel gekocht door Haarlem, Hoorn en Amsterdam. De aanvoer kan nog wel beter worden. Handel in biggen nog heel stug. Hiervan is de oorzaak zooals ons medegedeeld werd, te zoeken in-te hooge voerprijzen. Op de kippemmarkt aardig drukte. Goe de handel. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Corerielis Jacob Thomasz, oud 23 jaren, chauffeur. POLITIE. Verloren: Bruin-suede handschoen. Vermist grijze cypersch poes. VRIJDAG 6 NOVEMBER- Evangelisatie. Schagen, 's av. 7.30 uur, de heer Boon, van Breezand. Dankstond v. h. gewas. ZONDAG 8 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voonm. 10 uur, Ds. Van Wijk, van Zaandam. Haringhuizen, voorm. 10 uur Ds. Eikema. Barsingerhorn nam. 2 uur, Ds. Eikema. Ilippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Na afloop stemming. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beak. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman, Burgcrbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Ileerhugowaard, v.m. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Zang. .Tulianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Hoogwoud, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Groet, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Schoorl, zie Groet. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke, Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Vrede. Nieuwe Niedorp, Ds. van Baaien. (Uur van aanvang in het nummer van morgen). Noordscharwoude, v.m. 10 uur, Ds. de Leeuw Winkel, geen samenkomst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, v.m. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer H. J. de Wilde, proponent, op beroep. Geref. Kerk. Schagen, (voorm. gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. P. J. Richel van Noordscharwoude. H. A. Nam. 2.30 uur, Ds. P. J. Richel. H. A. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Cand. Van Eerden. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. v. Eerden. Nam. 3 uur, Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, dc heer Kiewiet. van Middenmeer. Breezand, nam. 3.30 uur, Ds. Van Dop. vari Alkmaar. H. Doop. Schagerbrug Bijeenkomst Chr. Jongeman- ncnvereeriiging, Woensdagavond 8.15 uur in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. .Tulianadorp, voorm,. 10 uur en 's av. 7.30 uur, de heer Th. Looij, v. Rotterdam. Callantsoog, nam. 7 uur, de heer G. van Leeuwen, van Den Helder. KOEGRAS OPENING PANCY-FAIR IN DE CHR. SCHOOL. Zooals het reeds vele jaren achtereen ge gaan is, zoo is het ook dit jaar weer gegaan. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van on ze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mej. Grietje Gorter, Wed. van C. Visser, in den ouderdom van 77 jaar. Jb. BELLIS. E. BELLIS—Visser. M. SMIT. G. SMIT—Visser. G. FIJMA. J. FIJMA—Visser. Petten, 4 Nov. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben te Petten op 7 November 1936, des namiddags 2 uur vanuit het sterf huis. Mevr. S U K Planeetkandige Heeren f 1.—. Dames f 0.75. Tijdelijk adres Station Wierinr Heden overleed in den ouderdom van 79 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Antje Beek, Wed. M. Grin. Uit aller naam, M. MOOIJ Jz. P. C. MOOIJ—Grin. Callantsoog 5 Nov. '36. SLUISDIJKSTR. 14. DEN HELDER Het beste adres voor: Prima Kernleder Plaatrubber Rubberhakken Rubberzolen Leeren zolen Inleg zolen Gereedschappen en alle Schoenfournituren Prima kwaliteit Groote sorteering Lage prijzen H St. Nicolaas- of Oudercommissies Knip dit nit. De mooiste attftctie op een kinderfeest is de Condities zeer billijk, aan te vragen bij H. C. VELTMA.N - Oudesluis. IN PLAATS VAN KAARTEN. H. DE JONG en Sj. JONGSMA geven kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Beetsterzwaag op 19 Nov. Wieringerwaard. 5 Nov. 1936. op Zondag 8 Nov. Entrée 25 cent belasting inb. Aanvang 7 uur Bij K.Zeeman Pz. Lutjewinkel Uw adresvoorTrlplex-, Huis- vlljtartikelen, Sierlijsten en Meubelreparatie is: P. DE NIJS, Molenstraat 149 SJOELBAKKEN lage prijzen DEN HELDER Wijntjeterp, Gevraagd: BROODBAKKERSBEDIENDE Br. letter HF Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: EEN KALVERSTIER, door J. BAS, Stoomweg, Bree zand. Te koop: Een pracht ruwharige TERRIER, 2 jaar. kamerz., spotprijs f 5, bij Th. J. v. d. BERG, Kalver- dijk G 16. EEN STIERKALF te koop voor f 125.Opbrengst M. 6392 I\g., 3,71 vet, 297 d. V.M. 4953 Kg., 4,17 vet, 301 d. en 6163 Kg., 3,96 vet, 322 d F. A. F. GRONEMAN, Wierin gerwaard. Ten bate van de Christelijke School, is weer een fancy-fair op touw gezet, en laten we zeggen, er is weer een groote collectie allerhande artikelen aanwezig, die als het goed is, alle een kooper moeten vinden. En als dat zoo is, dan zullen de organisatoren en het Bestuur der School zeker tevreden zijn. Behalve dat deze groote voorraad aller hande voorwerpen aanwezig is, is er ook voor wat afleiding en amusement gezorgd. En het zou ook geen goede fancy-fair zijn, wanneer deze attracties ontbraken, want deze zijn het toch die veelal het meeste geld in het laadje brengen. De diverse lokalen zijn weer versierd, de traditioneele theetent ontbreekt niet, dus wij zouden zeggen er is voor elk wat wils. Om drie uur, had Donderdagmiddag de opening plaats door den Wel Eerwaarden heer ds. Joh. Meijnen van Den Helder. Ge meenschappelijk werd gezongen Ps. 103 vers 1, terwijl na dit zingen de aanwezigen naar aanleiding van dezen psalm door Z. Eerw. werden toegesproken. Spreker herinnerde aan de moeilijke tijden, die de Christelijke School in vroegere dagen heeft doorgemaakt en hier in deze streken nog doormaakt. Nadat spreker hier uitvoerig bij heeft stil gestaan, brengt hij namens het Schoolbe stuur hulde en dank aan de Meisjesvereeni- ging „Wees een Zegen", die evenals vorige jaren dat het geval was, weer voor de orga nisatie van de fancy-fair zorgdroegen, het welk naar onze meening al een heel stuk werk op zichzelf is. Maar ja het is eenmaal zoo in de wereld, als vrouwen iets willen, dan gebeurt het ook. Van verschillende par ticulieren en winkeliers uit de omgeving en ook van verre waren vele voorwerpen ont vangen en ook daarvoor is men zeer erken telijk. Met den wensch, dat ook deze fancy- fair goede resultaten mag opleveren, ein digde Z. Eerw. met het uitspreken van een gebed, waarin hij Gods Zegen afsmeekte, ook op dit werk voor de instandhouding van deze school. Hiermede verklaarde Z. Eerw. de bazar voor geopend, en kon begonnen worden met den verkoop aan de diverse stands. Er is van alles, dus brengt er een bezoek. De bazar is ook heden Vrijdagmiddag- en avond geopend en wordt dan gesloten. HET SCHOOLGELD. Dat het met de Alkmaarsche financiën niet zoo wonderwel gesteld was, dat had de burgerij af en toe wel eens uit de kran ten vernomen, maar heel veel er van mer ken deed ze tot dusverre niet. En zoo was het een bittere ontgoocheling toen dezer da gen de aanslagbiljetten werden ontvangen. Ergernis is er geweest in het hart van me nige spaarzame huismoeder, in dat van me- nigen ploeterenden huisvader. Velen-hebben gedacht, dat er een vergissing moest heb ben plaats gehad. Meer dan twee maal zoo veel dan verleden jaar, dat kan toch niet! Al diegenen echter vergaten, dat er eeni- ge maanden terug een bijlage 80 in behan deling is geweest, waar van het opschrift kort en krachtig luidde: herziening school geldregeling. In die bijlage troffen we eenige m^len uit drukkingen aan als „in verband met de aanvrage aan het Rijk" „om een extra bij drage", in de raadsvergadering werden een aantal echte, of niet-cchte dat kunnen we niet beoordeelcn tranen geplengd en. zooals te verwachten was, ging het voor stel van B. en W. er met vlag en wimpel door. Men kon immers niet anders! Want daar in don Haag, enz. enz. enz. En men moest nu eenmaal geld van datzelfde den Haag hebben. De schoolgeldbiljetten zijn dus uitgereikt- En nu weten talrijke ingezetenen op een andere manier dan uit de krant, dat de gemeentelijke schatkist laten we maar zeggen niet heelemaal vol is. ONDERZOEK NAAR DE TOESTANDEN BIJ DE VISSCHERIJ Bij de Kamer van Koophandel alhier ligt ter inzage het verslag van den economische- technologischen dienst voor Noord-Holland over de periode 16 Januari 1936 - October 1936. Ten aanzien van een onderzoek inzake de visscherij lezen we daarin, dat in samen werking met dc Visscherij Centrale een enquete in verschillende deelen van het land werd ingesteld bij consumenten en detaillisten over het gebruik van visch. De enquete werd verricht door ongeveer der tig leerlingen van de Handels IToogescholen te Rotterdam en Tilburg en van de Huis houdschool te 's Gravenhage. Men is thans bezig met de uitwerking der verkregen ge gevens, die een inzicht zullen geven in de redenen, waarom niet meer visch wordt ge- geteos -r Een onderzoek bij de detaillisten over omzet en prijzen sluit hierbij aan. Tevens is een onderzoek in gang, even eens in samenwerking met de Visscherij Centrale, over het vraagstuk van de vangst. KONING VOETBAL Alles wat zich in Alkmaar interesseert voor voetbal en dat is een groot deel van de bevolking rilt en beeft voor de „big.match", de wedstrijd tusschen Alcma- ria en Bloemendaal. Iedere ontmoeting is op het oogenblik een „bij match" voor ons plaatselijk team. Gerritse werd Zondag j.1. geblesseerd bij de training, doch men re kent, dat hij weer beter zal zijn. V. d. Pol is geheel hersteld. Er gaan geruchten, dat Alcmaria voornemens is den nieuwen inter nationaal, de Bock, middenvoor van Bloe mendaal, op bescheiden wijze te huldigen. Alles rilt en beeft, maar in zijn hart re kent ieder met een overwinning. En minstens tien procent der Alkmaar sche bevolking zal Zondag in het sport park zijn. SCHOORL AUTOMATISEERING TELEFOON. De automatiseering der telefoon nadert zijn voltooiing. Met man en macht wordt.gewerkt om de kabels in den. sleuf te leggen. In het, begin van 1937 zal het geheel zijn voltooid. IJSCLUB. Gisteren werd in de kleine zaal van den heer N. Schuijt een vergadering belegd tot het oprichten van een ijsclub en een daar aan verbonden stichting van een ijsbaan. De voorloopige commissie, onder leiding van den heer A. Gutter, had al verschillende besprekingen gevoerd met het resultaat dat een zeer geschikt terrein voor den tijd van vijf jaren kon worden gehuurd voor den luttelen prijs van 10.per jaar.. Gepoogd zal worden om de verbetering en cgalisee- ring in werkverschaffing te doen uitvoeren. Hiervoor zal bij den Raad en andere over heidslichamen worden aangeklopt. Tot be- stuurs'eden werden gekozen de heeren A. Gutter, A. Leise, C. de Wit, A. C. Kroon en C. Kriller. Besloten werd om te pogen zeer spoedig tot een uitvoering te komen, opdat nog dezen winter bij vriezend weer schaat sen gereden kan worden. Alle 14 aanwezigen gaven zich als lid op. Er zullen rentelooze aandeelcn worden ge plaatst, welke later zullen worden uitgeloot. De contributie werd voorloopig op 50 cent per gezin vastgesteld. i Besloien werd dat het Bestuur volgende week Dinsdag weer hijeen komt om diverse projecten uit te werken. Tot lochnische medewerker werd de heer J. Kriller aangezocht, die zich disponibel stelde. WIERINGERMEER BELANGRIJKE LEVERANTIE VRUCHT- BOOMEN. De Coöp. Aankoop Vereeniging „De Wie ringermeer" heeft de leverantie vruchtboo- men, benoodigd bij onderscheidene boerde rijen opgedragen aan den heer Arend Boer haven, boomkweeker te Middenmeer. PROPAGANDA-AVOND Uitgaande van de Ned. Herv. Jongel. en Meisjes Vereenigingen in de Wieringermeer. Woensdagavond werd in de leerkamer der Herv. Kerk te M. Meer, eene in alle opzich ten goed geslaagde propaganda-avond ge houden. Ruim 70 jongens en meisjes waren vertegenwoordigd. Na het zingen van Pst 25:6 schriftlezing en gebed, heette de Eerw. heer Kiewiet alle aanwezigen welkom. Bij zonder werden door spr. verwelkomd Mevr. Sickesz, van Rilland, Mej. Vellenga, Utrecht en de heer Gordau van Amsterdam, die alle drie achtereenvolgens het jeugdwerk toe lichten. De avond werd door cand. v. Vliet met dankzegging gesloten. MIDDENMEER. POLITIE. Verloren: vermoedelijk te Slootdorp, zwar te portefeuille inh. Wegenbel.kaart en num- merbcwijs G 76729, t.n. van Stoomwasscherij „De Wieringermeer". Een rijbewijs A t.n. van J. M. Nipshagen. Inlichtingen politie Middenmeer. WIERINGERWERF DE TERP WORDT DOOR EEN BOSCH BEPLANTING OMZOOMD Reeds eenige dagen is men bezig om de vuilnis belt van Middenmeer per auto over te brengen naar de Terp. waar zij zal wor den ingespit teneinde als meststof te die nen. Het staats Boschbcdrijf zal daarin in een groote cirkel om de Terpheuvel een Bosch- beplanting aanleggen. Het is nu nog moei-, lijk te zeggen of het fraaie vergezicht dat men over onze polder heeft in den toekomst door het opgaand geboomte zal worden be lemmerd, maar wij twijfelen er niet aan of de bekoring van deze plek zal er sterk door toenemen. Zal het geprojecteerde kerkhof spoedig gereed komen? Naar wij vernemen, bestaat er vrij groote zekerheid, dat de geprojecteerde kerkhoven in de Wieringermeer, binnen afzienbaren tijd voor hun bestemming zullen worden vrij gegeven. Hoewel dit niet tot de zonkant van het leven moet worden gerekend, lijkt ons toch oprichting eener Begrafenisvereeniging dringend noodzakelijk. Moge daartoe spoedig het initiatief worden genomen. ZONDAG 8 NOV. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst. Slootdorp, nam. 2 uur Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 960 uur Ds. v. d. Vliet Middenmeer, nam. 3 uur Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 5 uur Leesdienst. Ned. Herv. Evangelisatie. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. Oostenburg, van Gouderak. Middenmèer, nam. 2 uur, Ds. Oostenburg. Doopsbediehing. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand .H. van Vliet. Middenmeer, nam. 7.30 uur, Gezellige Jon- geliedensamenkomst. EIERVEILING SCHAGEN. 5 November. Aangevoerd: 23.000 kipeieren: 5860 Kg. f5.70—5.90, 60—62 Kg. f 5.80—6.10, 62—65 Kg. f 5.90—6.10, klein, 47—54 Kg. f 3.70— 4 60; 330 eendeieren f 3.30 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 5 Nov. Aangevoerd: 10235 kipeieren: 5254 Kg. f4—4.80. 55-57 Kg. f 4.50—5.60, 58-60 Kg. f 5.60—6, 61—63 Kg. f 6—6.40, 64—67 Kg. f 66.50: kleine eieren f 3.40—4.40, 360 eend. eieren f 33.40 alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 5 November. Roode kool f 11.50, gele kool f 1, Deen- sche witte kool f 0.80—1.20. witte kool 80 ct. drielingen f 1, uien f 1.30, grove uien f 1.70, peen f 1.10. Andijvie 50 ct. Aanvoer: 21550 Kg. roode kool, 2375 Kg. gele kool, 2425 Kg. D. witte kool, 18000 Kg. witte kool, 750 Kg. uien, 1100 Kg. peen, 1600 Kg. andijvie. HOORN, 5 November. 3 stapels kleine Fabriekskaas f IS,. 8 sta pels kleine boerenkaas f 18, 1 stapel boe ren comm. kaas f 18, totaal 12 stapels, wegende 6193 Kg. Handel goed. MEDEMRLIK, 5 November. Schotsche muizen f 1.10 per 50 Kg., D. witte kool 8085 ct., witte kool 80 ct., roo de kool f 1.101.30, gele kool f 1 per 100 Kg., uien 80 ct., drielingen 60 ct. per 50 Kg. wortelen f 0.95—1 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Nov. BI. aardappelen 2.40. uien 1.70—2 80, driel. 1.30, grove 1.70—2.90, gele nep 5.90—6, peen 0 80—1.10, rammenas 1—1.30, kroten 0.S0 1.30, roode kool 11.70, witte kool 80 ct., gele kool 1.—, D. witte okol 0.89—1, groene kool 1.502.70, bloemkool: lecerf 5.20—5.50, reus 4.S05.70, 2e .soort 1.501.S0, andijvie 5070 ct. NOORDSCHARWOUDE, 6 Nov. Schotsche muizen 1.701.90; Grooten 2.10 2.50 Eigenheimers 2.20 BI. dito 2.30 Drie lingen 1.60—1.70; Aanvoer 8200 kg. aardap pelen en 9300 kg. Uien Uien 1.501.60 Drie lingen 1.501.70; Grove 1.80 Gele Nep 4.90 2500 kg. Peen 1.20 Roode kool 11.60, witte kool 80 ct. D. witte kool 8090 ct. bloemkool 4.40—4.90, andijvie 50 ct. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieel e Deensche boternoteering be droeg heden 218 kronen is 89 cent. BOTERNOTEERING. De eommissienoteering voor Nederland- sche boter is voor de week van 9 tot 16 November vastgesteld op 67 cent per kg. C0NSUMPTIEM2LK REGEERINGS- CONTRACT. Nederlandsche zuivelcentrale, 8 November t.m. 14 November 1936 Consumptiemelk re- gecringscontract. taxegedeelte 6.25 cent. even tueel verhoogd met premie of vermindert met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regee- rings minimumprijs 4.90 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3