Raad Anna Paulowna Hoe zal het in de toekomst met het bollenbedrijf gaan? Staking van stemmen over een huurprijsbepaling. Een onwillige huisjesmel ker krijgt de kous op den kop! - Geldleeningen. Een gemeentebegrooting waar weinig muziek in zit. Toch worden enkele uren volgepraat. Om den heer Kuiken wordt gelachen en deze wordt boos. Waar halen de dansende en alcohol-drinkende Pol- dersche jongelui de centen vandaan! - Vergadering van den Raad op Donderdag November 1D36, des namiddags 2 uur. Afwezig is de heer C. D. Rezelman. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burge meester, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt vaststelling der notulen. De mededeelingen geven geen aanleiding lot bespreking. Van den Minister van Binnenlandsche Za ken kwam bericht in, dat Z.E. zich kan ver eenigen, dat.de gemeente een tegemoetko ming verleent in de premie voor het Zieken fonds aan leden, die in de werkverschaffing en steunverleening; onder voorwaarde ech ter dat die bijdrage en het deel van het fonds tezamen 66 2/3 van de premie be draagt, dus naar de 1/3 regeling. De minister maakt er echter bezwaar tegen dat tegemoet koming ook wordt verleend aan leden die in eigen bedrijf werkzaam zijn. B. en W. zullen dit nader onder de oogen Zien. Vastgesteld wordt de pensioengrondslag yan mej. A. C. Haringhuizen. Behandeld worden enkele verzoeken om Ontheffing van aanslagen in de hondenbe lasting. De huurprijs voor het bollenbe drijf. Ingekomen is een verzoek van den heer UT. A. van Rijn om het bloembollenbedrijf op „Cérès" te mogen huren tegen een ver laagden huurprijs van f700.—. De meerderheid in het college van B. en \V. stelt voor na de verlies- en winstreke ning te hebben nagezien, de huurprijs op f800.te stellen, terwijl de minderheid, zijn de de heer Keuris, den huurprijs van f 1050. wil handhaven. Door de devaluatie zijn de ivooruitzichten voor het bloembollenbedrijf Z.i. gunstiger geworden. De heer Kloosterman oordeelt dat men zich moet bepalen tot den tijd van 't oogen- blik; terwijl de heer Hooimeijer er op wijst, dat men in 't oog moet houden het belang van de verhuurster en de koopprijs in acht dient te nemen. Nagenoeg alle leden voeren over dït agen dapunt het woord, waarbij de heer Lubbert het voorstel doet om den huurprijs op f800 te stellen, doch den heer Van Rijn op te dragen f250.te betalen als afdracht van het achterstallige. Het voorstel-Keuris, om de huurprijs van '11050 te handhaven, wordt tenslotte in stemming gebracht, met als resultaat dat de Stemmen staken. Voor stemden de heeren Keuris, Dekker, Raven, Hooimeijer en Lub bert In de volgende vergadering zal dus over het verzoek opnieuw gestemd moeten wor den. Aan de orde Is de vaststelling van eene verordening tot verhaal van de kosten be doeld in art. 21 der Besmettelijke Ziektewet 1928 en van eene verordening op de invorde ring dier belasting. Op voorstel van den heer Hooimeijer wordt besloten dat ook de ingezetenen, die niet zijn aangeslagen in de gemeentefondsbelas ting, doch wèl in de vermogensbelasting, in de kosten der ontsmetting bijdragen. In de volgende vergadering zal dan de iVaststelling der verordening aan de orde worden gesteld. Onbewoonbaar verklaard. B. en W. stellen voor tot onbewoonbaar verklaring van eene woning op den Lage- dijk, bewoond door R. Davids. De Voorzitter geeft de noodige schriftuur en waar de eigenaar de heer A. Raven te Den Helder weigert tot het doen maken van den schoorsteen en een raam heeft uitgebro ken, is aan den Inspecteur verzocht de wo ning onbewoonbaar te mogen verklaren. De Inspecteur geeft in overweging een raadsbesluit t ot onbewoonbaarverklaring van de woning uit te lokken. De woning, zegt de Voorzitter, zal eerst heel goed in orde gebracht moeten worden, voor zij weder bewoonbaar verklaard zal worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten; de termijn van ontruiming wordt bepaald op 3 maanden. Een kasgeldleenlng. B.'en W. stellen voor tot het nemen van een besluit tot het aangaan van een kasgeld- leening voor 1937 en wel tot een bedrag van ten hoogste f 110.000. Nog een geldleening. Van het R.K. Schoolbestuur aan den Nieu- weweg is het verzoek ingekomen om in de plaats van een jaarlijksche bijdrage een be drag in eens te mogen ontvangen, overeen komende met 80 van de waarde waarop de school is getaxeerd. Naar aanleiding van dit verzoek stellen B. en W. voor een geldleening aan te gaan van f32650; af te lossen in 30 jaren en tegen een rente van ten hoogste W2 De Voorzitter wijst er op dat voorheen de gemeente moest betalen 6*4 rente van f40.000, welk rentepercentage dan nu ver laagd zou zijn tot 5 Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Wijziging begrooting 1936. Naar aanleiding van de ontvangst van een nota van opmerkingen, van Ged. Staten, wordt door B. en W. voorgesteld de bcgroo- ting voor 1936 te wijzigen. In genoemde ijota wordt aangedrongen op diverse bezuinigingen, teneinde het benoo- digde bedrag aan rijkssteun zooveel mogelijk te beperken.' Door B. en W. is gewezen op de wensche- lijkheid de rijwieltoelage van den gemeente bode niet te verlagen, terwijl uitvoerig werd omschreven waarom geoordeeld wordt dat "t loon van chauffeur-werkman niet verlaagd dient te worden. Van den heer Dekker kwam het voorstel in om het, salaris van den agent der arbeids bemiddeling met f200.— te verhoogen, om dat van hoogerhand bezwaar gemaakt wordt tegen het verleenen van een gratificatie van f200.—. J Door B. en W. was inmiddels aan den Mi nister verzocht goed te vinden dat wederom een gratificatie van f 200 aan den agent der arbeidsbemiddeling worde verstrekt. Bij dezen stand van zaken trok de heer Dekker zijn voorstel in. Nog deelen wij mede: De N.V. Blocmbollenveiling „Breezand' heeft blijkens voorloopig ontvangen opgave van het exploitatie jaar 19351936 een winst gemaakt van f 2118.30. Er is nog geen be slissing genomen omtrent de bestemming van deze winst, zoodat nog niet bekend is of de gemeente een winstuitkcering zal ont vangen. De jaarwedde van den Burge meester. In de vooorstellen tot wijziging der be grooting van 1936, zoowel als van 1937 is op genomen de voldoening aan de opmerking van Ged. Staten om de jaarwedde van den Burgemeester uit te trekken op het bedrag, hetwelk overeenkomt met dat van de thans nog geldende jaarwedderegeling. Bij nader inzien meenen de Wethouders aan deze op merking niet te moeten voldoen, omdat de Raad heeft verzocht deze gemeente ten aan zien van de jaarwedde van den Burgemees ter in een hoogere klasse te plaatsen en hoewel aan dat verzoek nog geen gevolg is gegeven, is toch nimmer bericht van Ged. Staten ontvangen, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan. Voorgesteld wordt mitsdien de begrootings- post op het verhoogde bedrag te handhaven en het. verzoek van den raad nog eens on der de aandacht van Ged. Staten tè bren gen en inwilliging daarvan opnieuw te be pleiten. Met de door B. en W. voorgestelde wijzi gingen gaat de raad zonder discussie ac- coord. Eveneens keurt de raad goed een tweede suppletoire begrooting dienst 1936. De gemeentebegrooting voor 1937. Aan de orde wordt dan gesteld de be grooting vöör 1937. Algemeene beschouwingen. Door den heer Kuiken wordt er op gewe zen dat hij door deze begrooting niet gerust gesteld is. Niettegenstaande de gemeente noodlijdend is en de belastingen ten top zijn gedreven, is deze begrooting z.i. te hoog op gezet. Het vooruitzicht voor de gemeente is slecht en het is de dure plicht van B. en W. en den raad te trachten de gemeente door dezen slechten tijd heen te brengen en daar toe zal het noodig zijn iederen gulden goed te bekijken voor en al eer hij wordt uitge geven, opdat we later weer den rijkssteun zullen kunnen ontberen en de hooge opcen ten verlaagd kunnen worden. De Voorzitter yi 't volkomen met den heer Kuiken eens dat de gemeente er niet best voorstaat. De heer Keuris komt er echter tegen op dat de begrooting te'hoog opgezet is, van alle kanten is ze gedrukt. De heer Kuiken: Ja, van overheidswege Maar, zegt spr., het geeft toch niet, één steen kan toch geen meel malen. Postgewijze behandeling. Bij de postgewijze behandeling stelt de heer Kuiken voor, alle ambtenaren de ver goeding voor bijbaantjes te schrappen. Is het salaris voor het hoofdambt te laag, dan dient het verhoogd te worden. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo ge makkelijk gaat. Men kan de ambtenaren maar niet diverse werkzaamheden opdra gen en dat zij andere werkzaamheden doen is een goedkoope regeling voor de gemeente. Spr. wijst op de kantooruren die het secre- tariepersoneel maakt. Het voorstel-Kuiken wordt niet onder steund. Het voorstel van B. en W., om de ge meente te doen toetreden tot het Registra tuurbureau der Vereen, v. Ned. Gemeenten en in verband waareme 'n post van 225 is uitgetrokken, wordt bestreden door den heer Hooimeijer, doch met 6 tegen 4 stem men wordt tot toetreding besloten. Door den heer Kloosterman wordt o.m. ge- informeerd naar de f 12 die aan de politie is uitbetaald tijdens de zwemwedstrijden. De Voorzitter licht toe, dat tijdens de wed strijden de weg was afgesloten en toen een paar man daarbij moest staan. En die men- schen moesten ook brood en koffie hebben! Gemeente-opzichter. De Voorzitter deelt mede, dat de tegen woordige regeling waarbij de heer De Graaf dienst doet als gemeente-opzichter, B. en W. niet bevredigt. Hij voert ook eigen wer ken uit en moet dan op zijn eigen werk toe zicht houden. B. en W. willen den post van f 350 handhaven, maar dan overwegen een andere regeling te treffen. Een goede rege ling zou zijn om een gemeente-opzichter aan te stellen in samenwerking met andere ge meenten. Ook zou een goede regeling zijn om den opzichter van den polder ook aan te stellen als gemeente-opzichter, doch de opzichter van den polder heeft daartoe op 't oogenblik geen tijd. B. en W. zullen na gaan hoe de oplossing gezocht zal worden. De heer Lubbert doet uitkomen, dat ook hij den huidigen toestand niet de juiste 1 yindt. De heer Cornelissen ziet niet zooveel be zwaar in de tegenwoordige regeling en vreest dat de kosten voor de gemeente grooter zul len worden bij een regeling die B. en W. op t oog hebben. Besloten wordt de overeenkomst met den heer De Graaf op te heffen. Als marktmeester bij kermis beveelt de heer Hooimeijer den heer Wuis aan. De Voorzitter dankt den heer Hooimeijer voor die woorden, spr. is het er volkomen mee eens, maar de benoeming is aan B. en W, De Adviescommissie voor bouw ontwerpen. De heer Kuiken oordeelt, dat die commis sie wel gemist kan worden, het is feitelijk een beleediging van een goed vakman om in de toelichting neer te zetten dat de tijde lijke gemeente-opzichter mist de bekwaam heid de ingediende bouwplannen naar het uiterlijk aanzien der gebouwen te beoordee- len. De Voorzitter zegt, dat B. en W. nu een maal meer waardeering hebben voor de com missie en spr. wijst op hetgeen te Breezand is gebouwd. Als liet bouwen aan de „knappe vaklieden" was overgelaten, zouden de wo ningen vrijwel precies hetzelfde aanzien hebben gekregen. Wat het uiterlijk der woningen betreft, heeft de Adviescommissie buitengewoon goed werk verricht. Niet lachen! De heer Kuiken weerspreekt de goede re sultaten die door de Adviescommissie be reikt zouden zijn en waar spr. dat doet op de hem eigen gemoedelijke manier en de door hem gekozen woorden de lachlust bij verschillende leden blijken op te wekken, maakt de heer Kuiken zich boos en voegt, die lachende leden de woorden toe: „Lach als je begraven wordt." De Voorzitter grijpt naar de hamer en de heer Kuiken zegt, dat als men hier maar zit te lachen, spr. de vergadering zal verlaten. Met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Cornelissen en Kuiken, wordt besloten den post te handhaven. De werkverschaffing. De heer Dekker merkt op dat uit de memorie van toelichting op de begrooting blijkt, dat nog gerekend wordt dezelfde wijze van tewerkstelling. Spr. herinnert eraan hoe de Voorzitter hem vorig maal verruiming van tewerk stelling heeft toegezegd. Is er al iets be kend over eventueele verruiming. De Voorzitter antwoordt, dat tot nu toe de oude regeling nog bestaat; wij hopen dus nog. Op verzoek van den heer Dekker zegt de Voorzitter toe, dat geïnformeerd zal worden. Ook zal op verzoek van den heer Hooi meijer geinformeerd worden of nog extra hulp in natura aan werkloozen zal zijn te verwachten de z.g. B-steun. Het grondbedrijf. De heer Van der Ploeg acht het ge- wenscht dat de wegen op „Cérès" verbe terd worden; voorts zijn de W.C.'s in de woningen op „Cérès" niet hygiënisch in gericht, ze zijn direct op de putten aange sloten, zonder stank-afsluiting. Efn onderzoek wordt toegezegd. Uit de ontvangstposten blijkt dat aan het Rijk zal worden gevraagd 70 pet. extra bij drage uit het werkloosheidssubsidiefonds, tot een bedrag van f 10.746.13. De post rijksbijdrage in de kosten der gemeentehuishouding is geraamd op f 21369.10. De begrooting wordt vervolgens voorloopig vastgesteld. De rondvraag. De heer Kloosterboer vestigt de aandacht van B. en W. op het groote gevaar dat er voor de schoolkinderen te Breezand be staat wat het snelverkeer betreft. In 250 meter komen 2 kleuterscholen en 2 L.O.- scholen uit en zijn twee viersprongen. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. aan dit moeilijke vraagstuk nog eens hun aan dacht zullen schenken. De heer Dekker verzoekt B. en W. t.a.v. de vacature van Hoofd der school aan school III dispensatie te vragen van de verplichting dat de benoeming geschiedt uit de wachtgelders. Immers de heer Zaad- noordijk vreest op wachtgeld te worden geplaatst en doet daarom zijn best elders te worden benoemd. De Voorzitter deelt mede, dat na overleg met den Inspecteur de ontheffing van die verplichting reeds is gevraagd. Te vee! bals. De vergunnin gen voor uitvoeringen en bals dienen tot de helft te worden verminderd. De heer Hooimeijer vraagt mede na mens den heer Lubbert, aan het hoofd der politie om het. aantal vergunningen tot pu blieke vermakelijkheden en dan in 't bij zonder tot het houden van bal na de uit voeringen te willen beperken. Wij meenen zegt spr., dat het aantal vergunningen over dreven is en dat op deze wijze veel te veel geld uit de poriemonnaie verdwijnt. Op deze wiize helpt de overheid mee den zin tot sparen af te breken. Wij meenen daar om te moeten verzoeken het aantal ver gunningen minstens tot de helft te beper ken. Het drankgebruik. De Voorzitter zegt dat de heer Hooimeijer in de geest van de politie spreekt en ook in de geest van de wethouders. Destijds is er door den raad op aangedrongen, dat elke vereeniging 2 vergunningen voor uit voering en bal krijgt, opdat de leden der vcreenigingen niet verplicht zijn, in de café's op de repetitie-avonden iets te ver teeren. Wat de zin tot sparen betreft, zegt spr., wij verwonderen ons er over, waar de jongelui het geld vandaan halen. Tegen het dansen zelf heb ik geen bezwaar, ook de wethouders niet, maar tegen het drank gebruik op die dansavonden. En wij weten dat er veel drankgebruik is. Spr. heeft meer dan eens gezegd, „jullie mogen dan sen, maar zonder alcohol". Maar dan willen ze geen uitvoering en bal. Spr. is 't volkomen met de heeren Hooimeijer en Lubbert eens en denkt dat niemand ertegen zal zijn het aantal vergunningen tot de helft, te beperken. De heer Kuiken is daar toch niet direct voor, want hij denkt dat de jongelui dam buiten de gemeente hun geld zullen uitge ven en de gemeente valt er dan over. De Voorzitter zal zich toch niet meer door die vrees laten leiden. Steeds meer vcreeni gingen worden opgericht, en zooals gezegd, spr.'s verzet gaat tegen het drankgebruik. De heer Raven zegt dat wat het drank gebruik betreft, de vereenigingen zelf dit iunnen bestrijden. Voor de vereenigingen is hier een taak weggelegd. Wij geven, zegt spr., ook bal, maar bepalen dat er geen drank getapt mag worden. En dat behoeven we den heer Jonker niet eens meer te zeggen. De Voorzitter: Daarom hebben jullie ook nooit last van de politie gehad. Spr. wil dien kant wel uit om het aantal vergun ningen voor uitvoering en bal tot de helft te beperken. De heer Cornelissen vindt een beperking tot de helft te erg. De caféhouders worden er te zwaar door getroffen. Spr. is 't roe rend eens met den heer Kuiken, dat de jon gelui naar andere gemeenten zullen trek- ten. De heer Van der Ploeg juicht de toezeg ging van den Voorzitter toe. Spr. deelt de vrees van de heeren Kuiken en Cornelis sen niet, het zullen er enkelen zijn, die naar elders trekken. Spr. dringt er ook op aan het sluitingsuur vroeger te stellen. Twee uur des nachts is spr. te lang, dat uur dienst minstens met 1 uur vervroegd te worden. De Voorzitter oordeelt dat dit voor elk ge val afzonderlijk bekeken moet worden. Als een uitvoering tot 12 uur duurt is een slui tingsuur van 1 uur te vroeg. De heer Van der Ploeg denkt dat als het sluitingsuur eenmaal op 1 uur is bepaald, de vergenigingen met de samenstelling van het programma daarmede wel rekening zul len houden. Spr. vindt het verschrikkelijk dat jonge meisjes des nachts om 2 uur zon der geleide langs de straat loopen De Voorzitter belooft dat hij ernstig re kening zal houden met de wenschen van den heer Van der Ploeg. De heer Hooimeijer dankt den Voorzitter voor diens toezegging. Spr. heeft expres de principe-kwestie buiten de bespreking gehouden, omdat dit tot een nutteloos de bat zou leiden. Waarom gelachen werd. De heer Hooimeijer zegt voorts, dat straks door zijn buurman, den heer Kui ken terecht geprotesteerd is, omdat wij za ten te lachen, toen de heer Kuiken het woord voerde. Ook spr. deed dat, maar wil verklaren, dat wij dit niet deden om den heer Kuiken bespottelijk te maken, doch dat er gelachen werd om de wijze waarop de heer Kuiken het zegt. Spr. vindt het ver dienstelijk van den heer Kuiken dat hij ons bij het verwerken van zulke droge stof, doet lachen. De heer Kuiken heeft bij de begrooting gemist de toelichting t.a.v. de bedeeling door het Armbestuur. De Voorzitter licht toe, dat de lijst eerst naar den Minister van Binnenlandsche Za ken moest. Ze leven maar eens! De heer Kuiken komt nog eens terug op de vermindering van het aantal vergunnin gen tot het houden van uitvoeringen en bals. Spr. kan niet denken dat het drank gebruik hier zoo groot is, men hoort daar niet over klagen, ja men hoort het tegen overgestelde. Spr. gelooft niet dat de poli tie het druk heeft met dronken menschen. Het drankgebruik wordt steeds minder en spr. ziet dan ook geen reden om het lijntje strakker aan te halen. Willen ze eens een vroolijk avondje, welnu, ze leven' maar eens! Hierna volgt sluiting. Uit onze Omgeving ZIJPE In verband met de opheffing van het Plaatselijk Crisiscomité is in deze gemeente een Plaatselijke Commissie van Samenwer king voor Bijzondere Nooden in het leven geroepen, zulks op initiatief van den Bur gemeester. De Commissie is als volgt sa mengesteld: Mr. Breebaart, als Burgemeester, Voorzit ter der commissie. J. A. de Boer, als ge meente-secretaris, Secretaris der commissie W. L. Correlje, le ambtenaar ter secretarie Penningmeester. P. Ott, controleur en amb tenaar, belast met de afdeeling „werkloo- zenzorg", adjunet-secretaris. Verder de heeren: G. van der Sluijs, als voorzitter van het Algemeen Armbestuur. H. Dignum, (namens het steuncomité B. (extra hulp aan werk loozen). C. Nannis, als voorzitter van de Plaatselijke Cimmissie van Advies van het Middenstandsborgstellingsfonds. G. Hollander, namens de commissie ter be oordeeling van te verleenen bijdragen in de contributie van het Ziekenfonds. P. G. de Wit, namens de R.K. Armbesturen. D. Witkop, namens de Hervormde Diaconiën. J. Hazebelt, namens de Doopsgezinde Kerk- tevens Armbesturen. Dr. Boerma, gemeente- Arts. Dr. van Slooten, gemeente-Arts. J. C. Bruin, lid van den gemeenteraad, tevens voormalig Crisiscomité. Het gemeentebestuur heeft toestemming verleend tot het houden van een collecte op 21 November a.s. ten behoeve van den inrichtings van het Leger des Heils te Dordrecht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Aaltje Lummigje, d.v. Albert Groen en Janna Albertje van Essen. Onderthouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Antje Strooper, 64 jr. echtge- noote van Pieter Heijne. Grietje Gorter, 77 jaar, weduwe van Comelis Visser. PETTEN Woensdagavond vond een algemeene le denvergadering plaats van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, waarvoor de belangstelling gering was. De notulen der vorige bijeenkomst wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was de'Koninklijke goedkeu ring op de Statuten en het reglement. De heer Mr. D. Breebaart werd voorts gekozen tot 6de bestuurslid. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering daarna de vereeniging te doen aansluiten bij de landelijke vereeniging voor V.V.V.'s alsmede bij de federatie van dergelijke vereenigingen in Noord-Holland boven het IJ. Een vergadering van deze laatste organisatie vindt 18 Nov. plaats te Alkmaar, waar de heeren E. Roozing en J. Timmerman, Petten zullen vertegenwoordi gen. LANGENBIJK KOOLHALEN. Het koolhalen is thans in vollen gang. Wat de opbrengsten betreft, vernemen wij van verschillende resultaten. Wij zagen een partij kool, welke was geteeld in de Purmer, welke flink van stuk was. De opbrengst per H.A. was daarvan dan ook tamelijk groot. In de Anna Paulowna-polder en Wieringer- waard is het nogal eens afwisselend. Roode kool heeft daar ook wel eenigszins te lijden gehad van de draaihartigheid, al is het overal niet zoo erg. In de Wieringermeer heeft men eveneens verscheidene uitslagen. Sommige tuinders hebben aldaar heel wat kool geteeld, terwijl anderen het met minder moesten stellen. In het Geestrmerambacht wordt heel wat meer kool geteeld dan ver leden jaar. Dat zal nogal wat verschillen. De verwachting is dan ook, dat er in dit jaar weer een aanmerkelijk grootere voor raad in de schuren zal komen te liggen dan verleden jaar. Dit kan men ook bemerken aan het aantal koolschuren, dat wordt ver huurd. Er wordt zoo heel wat bergruimte gevraagd. Als nu de prijzen maar eens beter werden. De vooruitzichten zijn echter niet gunstig. We vernemen, dat de Cultuur-commissie voor de Wieringermeer den eisch heeft ge steld, dat bij het teelen van kool in de Wieringermeer de koolplanten, daarvoor benoodigd ook daar moeten worden ge kweekt. Deze maatregel zou zijn genomen om beter gewaarborgd te zijn tegen de be ruchte koolziekten, ZUID-SCHARWOUDE. CRISIS COMITÉ. Zooals reeds eerder vermeld is, zal in de maand November door het Plaatselijk Crisis Comité alhier, ten bate der kas een bazar gehouden worden. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans zoo ver gevorderd, dat de juiste data zijn vastgesteld en wel op 14 en 15 Novem ber a.s. in de kolfbaan van den heer P. Kra mer. Het comité is er in geslaagd, verschil lende en interessante attracties te verkrijgen, terwijl verder goede muzikale medewerking is toegezegd. Het comité vermeldt met groote dankbaarheid dat de medewerking van de burgerij zeer lofwaardig is. Ook van buiten de gemeente hebben diverse fabrikanten zich niet onbetuigd gelaten. De bazar zal hierdoor zeer vele en nuttige artikelen bevatten, welke voor billijke prijzen verkrijgbaar zijn. Het comité hoopt op een ruim bezoek te mogen rekenen. Dit zal de rijkste belooning zijn voor het zeer vele werk dat aan de ba zar is verbonden. Immers de netto-ontvangst moet helaas nog besteed worden voor een groote categorie van menschen, die behoefte hebben aan kleeding, brand, enz. Het bekende café, „De Witte Roos", dat eenigen tijd onbewoond is geweest, is weer bewoond. Het is de bedoeling er weer een verlof in te vestigen. BURGERLIJKE STAND Over de maand October. Ondertrouwd, Getrouwd en overleden geene. Geboren: Cornelia Theresia, dochter van Jac. Weel en Cornelia Zijp. George Nicolaas, zoon van Corn. Nic. Rood en Hendrika Maria Jacet. Anna Emmerentiana, dochter van Pe trus Grootjes en Catharina Clara Maria Mulder. NOORD-SCHARWOUDE KINDERKOOR Naar wij vernemen zal er door de zang- vereeniging „Crescendo" dirigent de heer Willem Hespe, een kinderkoor worden op gericht. BROEK OP LANGENDIJK In de vacature van hoofd der O. L. School is het gemeentebestuur door den Minister gemachtigd, een vrije oproeping te doen, zoodat men niet gebonden is aan den eisch een wachtgelder te benoemen. ANNA PAULOWNA Woensdagmiddag geraakte het 2-jarig dochtertje van den heer Jb. Rozenbroek in een sloot bij het huis. Gelukkig werd de kleine spoedig opgemerkt door de dienst bode. Toen het kind op het droge was ge bracht, werd terstond dokter opgebeld, die inlichtingen gaf, hoe het kindje behandeld moest worden. Later kwam de dokter zelf nog even en constateerde, dat het kindje wel water had ingeslikt, maar niet in de longen had ge kregen, zoodat het waarschijnlijk wel geen nadeelige gevolgen van hét ongeval zal ondervinden. B. en W. verleenden vergunning aan den heer J. Nieuwenhuis voor het bouwen van een woonhuis aan de Molenvaart. BREEZAND In de Woensdagavond gehouden verga dering van de R.K Middenstandsvereeni- ging „De Hauze" is de heer A. Wormsbec- ker tot lid van het borgstellingsfonds be noemd. POLITIE Gevonden: een portemonnaie met inhoud Verloren: blauwe broek, stel waterpijpen, belastingplaatje. WIER1NGEN AUTO-AANIJDING. Woensdagavond ongeveer 6 uur arriveerde pastoor de Wildt per auto met een pater voor de pastorie. Hij wilde de auto links van den weg parkeeren, zoodat, om uit te stappen, de deur rechts, aan de wegkant moest worden geopend. Dit geschiedde, zon der echter op het gaande en komende ver keer te letten. Nauwelijks was de deur dan ook geopend, of een achteroprijdende Frie- sche vrachtauto stootte met geweld tegen het portier aan, zoodat dit uit 't scharnier werd geslagen. Het geluid van rinkelend glas was ver in het rond te hooren, evenals de klap, waarmee de aanrijding aankwam. De chauffeur der vrachtauto was hevig ver schrikt, maar pastoor de Wildt stelde hem gerust, door te erkennen dat het ongeval geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten was. Gelukkig zaten de geestelijken nog in de auto, zoodat persoonlijke ongelukken niet voorkwamen, en slechts materieele schade werd aangebracht.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6