WINNEN of VERLIEZEN? Kruiswoordraadsel L 1 n H Record-verkoop K.N.V.B. N.H.V.B. door Courantenreclame 45 47 49 52 AFDEELING I. Eerste ldasee. Met 4 punten achterstand op Ajax neemt Xerxes momenteel de derde plaats op de rang lijst in. Nu wil het geval, dat de Rotterdam mers Zondag bezoek krijgen van de leiders en als zij er in zouden slagen te winnen, was met één klap de spanning terug in deze afdeeling. De mogelijkheid daarop is aanwezig, maar o.i. toch niet zeer groot. Een gelijk spel zou van de mannen van Lagendaal al een uitstekende prestatie zijn. Numero 2, dat is nog steeds C.V.V., ontvangt A.D.O. en kan dus door een nieuwe overwinning zorgen bij te blyven, mis schien zelfs een punt in te loopen. Storm vogels, met nog slechts één overwinning troosteloos onderaan bungelend, zal ook Zon dag weer niet veel winstkans hebben. Ten minste als D.H.C. haar goeden vorm van de laatste 2 wedstrijden kan handhaven. Blauw witR.C.H. is een wedstrijd van 2 clubs, die danig tegenvallen. Wellicht dat de Zebra's nu weer eens een overwinning zullen behalen. ExcelsiorD.F.C. wordt een kleine overwin ning voor de thuisclub. Tweede klasse A. Hier wordt de spannende stryd tusschen Velox, Zeeburgia en Hilversum met onver minderde kracht voortgezet. Het leidende Velox krijgt het op papier niet zoo erg moei lijk, n.1. tegen West Frisia in Enkhuizen, maar in de praktijk zal zij zeer hard moeten aan pakken om de beide punten uit Radboud's vesting weg te sleepen. Zeeburgia is nog lang niet klaar met Vriendenschaar, dat zich aardig hersteld heeft van een. slap begin. Nu de Am sterdammers echter op eigen terrein spelen mag toch wel een kleine overwinning van hen tegemoet gezien worden. Hilversum gaat bij O.V.V.O., dat na 6 ge speelde wedstrijden nog steeds zonder winst punten is, op bezoek. Winst zit er dus wel voor de ex-eerste klassers in. Ook O.S.V. is nog niet heelemaal uitgeschakeld. Z.V.V. dat naar Oost- zaan komt zal het dus niet gemakkelijk hebben en waarschijnlijk zal zij zelfs zonder winst naar huis moeten keeren. Dat Hercules de groote rol blijft spelen zooals zij dat tot nu toe gedaan heeft, wil er bij ons niet erg in. Zondag krijgt W.F.C. de Stichtenaren op be zoek en we vermoeden zoo, dat de bezoekers geslagen zullen worden. Tweede klasse B. Opnieuw gaat H.R.C. een verre visite in het Gooi afleggen en wel in Hilversum bij de oud- eerste klasser 't Gooi. Na 6 gespeelde wed strijden hebben beide evenveel punten, n.1. 7, door een iets beter doel gemiddelde staan de Hilversummers op de derde en H.R.C. op de vijfde plaats. Beide hebben nog kampioens kansen, zoodat wel aangetoond is, van welk een groote beteekenis de wedstrijd tusschen die twee is. Door de gelijkheid van het aantal winstpunten en van de door beide behaalde resultaten komt men tot de conclusie, dat beide elkaar niet veel in kracht zullen ontloopen. Wint dan ook één van beide dan zal dat met klein cijferverschil zijn, doch eerder zien we er een gelijk spel in. Waarop we het dan ook zullen houden. In Alkmaar zal het Sportpark uitverkocht zijn voor de attractie welke AlcmariaBloe- mendaal zal bieden. Eerstens is daar het feit, dat de thuisclub nog steeds bovenaan staat, maar ten tweede komt de Bock, die Zondag geen onverdienstelijk debuut in het Nederland- sche elftal gemaakt heeft, mee. Alhoewel de kaasmenschen geen gemakkelijke taak zullen hebben, achten wij hen toch wel in staat om beslag te leggen op de beide punten. Haar naaste conclurrent E.D.O. moet in de plaatse lijke ontmoeting tegen H.F.C. haar krachten beproeven. Als de withemden niet sneller spelen dan zij tegen H.R.C. deden, dan zullen Perukel c.s. zeker winnen. De strijd om den titel wordt voorloopig nog door ettelijken ge voerd, want ook A.F.C. behoort tot hen. De roodjalcken gaan bij hun kleurgenooten Kennemers op bezoek, waar zij het lang niet gemakkelijk zullen hebben. Toch hebben we het meeste vertrouwen in Charles Lungen en zyn mannen en voorspellen hun een kleine overwinning. Tenslotte zien we, dat B.F.C. en Spartaan, twee clubs die wel in de midden moot zullen blijven, elkaar in Bussum gaan bekampen. Van het vermoedelijke resultaat valt in dit geval weinig te zeggen. Het kon wel eens zijn, dat de stand in deze afdeeling er na Zondag geheel gewijzigd uit zal zien! Derde klasse A. Hier is de groote vraag of Helder aan het keerpunt van haar leidende loopbaan gekomen is. De 52 nederlaag in Hoorn heeft heel wat schoone verwachtingen den bodem ingeslagen, doch het kan nog zijn, dat de ploeg een off day had. Dat moet Zondag bewezen worden tegen het sterke en nog volkomen in the run- ding zijnde Beverwijk, dat bij de withemden op bezoek komt, verliezen de withemden ook nu, dan kunnen zij ook voor dit jaar hun hoo- gere aspiraties wel opbergen. Winnen zij ech ter, dan blijft de kans ten volle aanwezig, zoodat het Zondag wel een strijd wordt van „er op of er onder". Wij kunnen ons ditmaal niet aan een voorspelling wagen. Op Hippo gaat SuccesHollandia. Zooals men weet zijn de Successers met Kinheim nog de eenigen, die nog niet geslagen werden. Verder is het bekend, dat Succes tegen de Horineezen altijd een besten wedstrijd speelt (vorig jaar werden beide wedstrijden door Wielingen gewonnen). Wordt dit een nieuwe traditie dan kunnen we dus eindelijk weer eens een overwinning van de thuisclub begroeten. Of wordt 't het vijfde gelijke spel Een belangrijke ontmoeting is Zaandijk Kinheim. De thuisclub staat voor hetzelfde ge val als Helder: verliest zij dan is zij 5 punten op haar bezoekers achter en kan zich dus dan wel als uitgeschakeld beschouwen. Uit dien hoofde kan een spannende wedstrijd ver wacht worden, we achten de mannen van Yff er best toe in staat om eindelijk eens een einde aan het mooie record van de geelzwarten te maken. De Alkmaarsche Boys boffen niet, dat zij hun derby tegen Alkmaar moeten spelen tege lijk met een thuiswedstrijd van Alcmaria. En fin, als de recette niet meevalt dan kan die teleurstelling gecompenseerd worden door een kleine overwinning, die we tenminste wel ver wachten. AssendelftPurmersterjn biedt dé beste winstkansen voor de thuisclub, die de bezoekers nog vaster op de laatste plaats na gelen. Vierde kiaese A. Van de negen ingedeelde ploegen is BKC vrij. De overige acht zullen allen aan den slag komen. Er staan dan ook enkele interessante ontmoetingen op het programma. Schagen ontvangt MFC. Het is noodzake lijk, dat de Schagenaars zich er eens goed rekenschap van geven, dat hun positie noodig verbeterd moet worden. Door de overwinning van Strandvogels op Andijk kwam de laatste plaats zeer nabij. En hoewel er van degra datie in de vierde klasse geen sprake is, heeft elke club er een kijkje op onderaan te ben gelen. Een ploeg als Schagen, die ongeveer de eerste dienstjaren in den K.N.V.B. heeft van het geheele gezelschap vierde klassers alleen DTS is haar voorgegaan moet het toch vooral haar eer te na zijn op een derge lijke oneervolle wijze op de ranglijst te prij ken. Nu staat MFC er op papier nog minder goed voor dan Schagen en dit gevoegd bij het feit, dat Schagen thuis speelt, mogen we een overwinning tot de mogelijkheden rekenen. Er moet echter terdege worden aangepakt. N. Niedorp had onlangs toch ook de grootste moeite om de Medemblikkers te kloppen. DTS treedt in het veld tegen Texel, dat de reis naar den Langedijk zal aanvaarden. Hoe wel Texel voor twee weken zoo zwaar door QSC geklopt werd, gelooven we toch niet, dat DTS het verder brengt dan een eervolle kleine nederlaag. Net als vorig jaar dus. Zondagmorgen 11 uur is het op het oude Geel-Wit terrein te Den Helder al vogel wat fladderen zal. Watervogels krijgt n.1. bezoek van Strandvogels. Nu moge het waar zijn, dat de Strandvogels voor twee weken over An dijk hebben gezegevierd, wij gelooven toch niet, dat de thuisclub de vlag zal behoeven te strijken. Been c.s. kunnen zich door hard aanpakken vrijwaren tegen onaangename ver rassingen. En het geluk zal hun niet altijd zoo in den steek laten als tegen BKC. Nieuwe Niedorp toert Zondag naar Andijk. 'n Lastig uitje voor Peereboom's mannen. Het komt ons voor, dat de Niedorpers met een zelfde magere 10 overwinning als vorig jaar al blij zullen zijn. Reserve 2e klasse A. H.R.C. 2 met haar prachtige kans om pro motiewedstrijden te mogen spelen (zooals men weet behoeven de Racers daar geen kam pioen voor te worden als Ajax ni het dan maar wordt) ontvangt de drager van de roode lantaarn, A.F.C. II. De thuisclub mag in deze ontmoeting niet falen en zal zij ook zeker niet doen. Evenmin Ajax ni in haar thuiswedstrijd tegen H.F.C. II. Alcmaria II speelt in de mor genuren in W'veer tegen W.F.C. II en zal het genuren in Wormerveer tegen W.F.C. II en zal het wel niet tot een overwinning kunnen brengen. Tenslotte voorspellen we een over winning van K.F.C. II op D.W.V. II. Reserve Derde Klasse A. Om 11 uur treedt H.R.C. III aan tegen West Frisia H, dat op de tweede plaats staat. Ook deze Racers hebben nog mooie papieren, die zij zeker niet gemakkelijk uit handen zullen geven. Zoodat een gelijk spel wel eens het resultaat van een spannenden wedstrijd kon zijn. Helder n heeft een vrijen Zondag. Bij Alcmaria IIIW.F.C. III zal niet veel krachts verschil bestaan, evenmin bij K.F.C. niAlk maarsche Boys II. AFDEELING II. Eerste klasse. Z.F.C., dat na de nederlaag tegen H.B.S. op de laatste plaats beland is, ziet zich voor de zeer zware opgave geplaatst Feyenoord be hoorlijk party te geven. Het spijt ons voor de Zaansche jongens, maar we kunnen hun maar heel weinig kans geven tegen van Heel c.s. Haarlem en D.W.S. moeten zeker winnen om niet verder achterop te komen. Beide hebben een goede kans. Eerstgenoemde ontvangt K.F.C. en de Amsterdammers V.S.V. We ver wachten, dat de thuisclubs zullen zegevieren. Hermes-D.V.S.Sparta is een wedstrijd van twee clubs uit de middenmoot, die of in een gelyk spel of in een kleine overwinning voor de thuisclub zal eindigen. Tenslotte V.U.C.— H.B.S., welke clubs nog ten nauwste by de laatste plaats betrokken zyn. Beide hebben de laatste maal een verrassende zege behaald (hun eerste), nu verwachten we, dat Bakhuys c.s. op de Hagenaars zullen uitloopen. AFDEELING III. Eerste Klasse. In het Oosten gaat de club van de Halle' aan het hoofd. Zij heeft echter maar een kleinen voorsprong op Heracles (1 punt). Nu hebben beide rivalen het niet makkelijk Zon dag, vooral Go-Ahead niet. Een bezoek aan P.E.C. toch geldt als een van de zwaarste wedstrijden in afdeeling III. Het valt dan ook nog te bézien of de roodgelen zich wel zullen handhaven. Ook Tubantia is tegen Heracles, dat bij haar op visite komt, o.i. niet kansloos, maar normaal gesproken staan de papieren van de Almeloërs beter. In Apeldoorn gaat A.G.O.V.V.Enschede, die momenteel precies gelijk staan op de rang lijst. Op grond van haar sterkere verdediging zien we in de thuisclub de a.s. winnaar. De nieuwe eerste klasser N.E.C. gaat haar geluk nu eens by de Enschedesche Boys beproeven. Wel staan de Boys thans onderaan, maar dat wil niet zeggen, dat zij zich zonder meer door de baby zal laten slachtofferen. O.i. halen de Boys er minstens een gelijk spel uit. By WageningenZ.A.C. zyn twee degra- datiecandidaten betrokken. Wy hebben het meeste vertrouwen, in de thuisclub. AFDEELING IV. Eerste klasse. Het leidende P.S.V. gaat een lastige reis maken naar Bleyerheide, dat op eigen veld o, zoo moeilijk te kloppen is. Het is dan ook niet uitgesloten, dat de Philips-mannen een punt inleveren. Daar zou N.OA.D. van profi- teeren, want deze krijgt bezoek van L.O.N.G.A., waarvan zij zeker kan winnen. Ook N.A.C. zou een falen van P.S.V. zeer te stade komen. Vooral als zij zelf van Juliana wint, hetgeen wy wel verwachten. EindhovenRoermond is voor de bezoekers. Daarentegen is by B.V.V. M.V.V. de thuisclub verre favoriet. AFDEELING V. Eerste klasse. Voorloopig is alle spanning uit deze afdee ling verdwenen. Het wachten is op een falen van Be Quick. Nu speelt de club der withem den morgen in en tegen Leeuwarden, waarvan zij gemakkelijk kan winnen. Vooralsnog ach ten wij een verrassing in dezen wedstrijd uit gesloten. G.V.A.V., de goede tweede, reist naar Achilles en zal eveneens met de punten naar Groningen komen. Van de plaatselijke ontmoeting H.S.C.Hóogezand is niets voor uit te zeggen. Van de derde Groningsche club, Velocitas, verwachten we nu weer eens een overwinning, nu het op eigen veld tegen het niet al te sterke Sneek gaat. By Friesland Veendam heeft de bezoekende club de beste kansen. Eerste Klasse D. Een aantal pittige wedstryden prijkt op de agenda, die alle hun speciale beteekenis heb ben voor de ontwikkeling van de onderlinge rangorde. De belangrijkste wedstryd lykt ons ZeemachtWieringerwaard, welke om 12 uur in Den Helder wordt gespeeld. W. kon wel eens een zware pijp te rooken krygen, indien de marineploeg het geluk heeft haar sterkste opstelling in het veld te zenden. Tegen Oude- sluis was dit niet het geval. We zien met spanning de match ZeemachtWieringer waard tegemoet, zeker als we er van zijn, dat W. haar beste spel zal moeten spelen om te winnen. Intusschen gelooven we wel, dat indien aan dezen eisch wordt voldaan, Schenk c.s. hun puntenschat zullen vergrooten. Petten en Helder 3 staan Zondag beide voor de noodzaak om te winnen ten einde de roodbroeken te kunnen blijven volgen. Helder 3 speelt daartoe te Julianadorp tegen JVC, terwijl Petten HRC 4 ontvangt. Verrassings mogelijkheden daargelaten kuitnen we niet in zien .waarom Petten en Helder in hun op dracht zouden falen. Oudesluis ontvangt Schoorl. We weten, dat de thuisclub zeer optimistisch van honk zal gaan. Op eigen terrein ongeslagen, nog pas van Zeemacht in Den Helder gewonnen en Akkes Wind onder de lat. Bovendien hebben de Oudesluizers er zin in om tegen Schoorl hun beste beentje voor te zetten. De bezoekers weten dus wat hun te wachten staat. Nu is het voor een voorspeller hopeloos werk zoo gauw hij met Schoorl op vreemd terrein te maken krijgt. Grooter wisselvalligheid in spel is zelden voorgekomen. Daarom mag dit gezegd worden: speelt Schoorl niet een spel, dat overeenkomt met hetgeen thuis tegen Wieringerwaard en Petten werd gedemon streerd, da n is er alle kans, dat Oudesluis met de punten gaat strijken. De Oudesluizers zijn er op het oogenblik te goed in dan dat een slap tegenspelletje voldoende zou zijn om hen klein te krijgen. Aan den voormaligen Bolweg speelt Held. Boys om 10 uur tegen Atlas. Na de ware kraakparty van vorige week moet men wel erg optimistisch zijn om de Boys tegen een stug en krachtig elftal als Atlas succes in het vooruitzicht te stellen. Op een volledige winstkans voor Wijker c.s. kunnen we dan ook niets afdoen. Tweede Klasse F. BKC 2 zal wel niet sterk genoeg zijn om MLD, dat haar bezoekt, tot puntendeeling te dwingen (2 uur). HRC 5 doet het tegen woordig zoo goed, dat haar uitmatch tegen Texel 2 niet winstloos behoeft af te loopen (2 uur). Helder 4Helder 5 (10 uur) is nu eens een wedstryd, waarover een overzichtschrijver zyn hoofd niet behoeft te breken. Tenslotte OudeschildSucces 2 (2 uur). Weliswaar zijn de Texelaars even afgezakt, het kon wel eens zijn, dat ze tegen de leiders hun ouden vorm hervonden. Het is dus niet uitgesloten, dat Succes te Oudeschild op een zwaren tegenstand stuit. Deze kans houdt ons ten aanzien van den uitslag een weinig gereserveerd. Derde Klasse F. Het is hier een spannende race tusschen Zeemacht 2 en de Cocksdorp, die aller belang stelling verdient. Beide komen Zondag in het veld, maar we moeten opmerken, dat de eilanders het wel even gemakkelijker krygen dan de marinemenschen. Terwijl De Cocks dorp bezoek krygt va Succes 3 (2 uur) treedt Zeemacht 2 om 12 uur in het kryt op het Atlas-terrein tegen Atlas 2, wier resultaten zoo weinig onderdoen voor die der leiders, dat we heusch niet zouden opkijken als Z. een veer moest laten. BKC 3 heeft een kansje tegen HRC 6 (10 uur). JVC 2 gaat naar Helder 6 (12 uur). Zoo ooit, dan heeft Julianadorp nu de kans om punten te veroveren. Vierde Klasse G. Texel 3Oosterend 1 zal de „hoofdstedelin gen" wel op een nederlaag komen te staan (12 uur). By Helder 7Tex. Boys 2 (12.30 uur) is niet te zeggen wie de zwakste is. Beider* hebben nog niets gepresteerd. Vierde Klasse H. In het leidende peleton zal wel geen wyzi- ging komen. Niettemin dient vastgesteld te worden, dat Callantsoog haar positie wel even gemakkelijker kan handhaven dan Petten 2. Deze laatste moet n.1. naar Schagen 3, dat tot dusverre al 6 punten bijeen wist te brengen (11 uur). Callantsoog daarentegen krygt B.K.C. 4 thuis, dat nog steeds zonder een punt onderaan staat (2 uur). Dirkshorn 2Succes 4 (2 uur) zal er om spannen. Wellicht beslist het terreinvoordeel. Wieringerwaard 2 achten we in staat een kleine zege te bezorgen op het be zoekende N. Niedorp (2 uur). Juniores A. Helder is vrij. Het programma luidt: Alcmaria aZ.F.C. a; K.F.C. a Z.V.V. a; Zaandijk aZilvermeeuwen a. Adspiranten. Aafd. K. Bergen aAlk. Boys a, 11.15 u. D.T.S. aAlcmaria a, 12 u. Afd. M. Bergen bUitgeest b, 10 u. Afd. O. West-Frisia a—V.C.L. a, 12.30 u. Afd. R. Succes a—H.R.C. b, 12 u. Afd. S. J.V.C. a—Helder d, 12.30 u. Suc ces bH.R.C. d, 10.30 u. Afd. T. Callantsoog a—Schagen b, 12.30 u. Afd. U. Tex. Boys aTexel a, 12 u. NHVB-ELFTAL. Commissie is paraat. Naar wy vernemen heeft de commissie ter verkiezing van het NHVB-elftal haar werk zaamheden hervat. De werkwijze zal overeen komen met die van vorig jaar. Ook thans zal de voorbereiding en de eerste keuze uit het' hoopgevende materiaal districtsgewys gaan. Bereids heeft men overal in de pro vincie weer een aantal correspondenten aan gesteld. De commissie is dus paraat. Moge het haar gelukken reeds vroeg een of meer vrije Zon dagen van den competiteleider „los" te krij gen, opdat de schifting en voorbereiding zoo goed mogelijk verloope en de publieke be langstelling tijdig op onze provinciale ver tegenwoordigers kan worden gericht. Dit lijkt ons nog steeds de manier om de hooge kosten voor het NHVB-elftal te verminderen. Uiteraard zullen tegenover de kosten van uitzending naar de Vierbondenwedstrijden en naar het tournooi om den Moorman-beker nimmer inkomsten komen te staan, maar een zakelijk beleid ten aanzien van de wedstrijden van de dinstrictselftallen en het uiteindelijk ge kozen officieele NHVB-elftal lykt ons de mogelijkheid te verschaffen dit stadium der werkzaamheden vry van verlies te houden. We komen hierop t.z.t. terug. H.R.C.-NIEUWS. T GOOI 1—H.R.C. 1. Aanvang 2 uur. HRC 1 speelt a.s. Zondag tegen 't Gooi 1, in Hilversum, in dezelfde opstelling als tegen HFC "1. Het elftal vertrekt om half tien per trein uit Den Helder. Scheidsrechter is J. Lawende. H.R.C.2—A.F.C. 2. Aanvang half drie. HRC 2 speelt a.s. Zondag tegen AFC 2, met een invaller voor S. Selderbeek, voorts is het elftal als opgegeven voor de maand November. H.R.C. 3W.-FRISIA 2. Aanvang elf uur. HRC 3 speelt om elf uur 's morgens tegen West-Frisia 2. Elftal gewoon. et is opmerkelijk, hoe vaak de ontwikkeling /an bedrijven gelijken tred heeft gehouden met het gebruik dat zij maak ten van courantenreclame De Chrysler Corporation is één der vele sprekende voorbeelden In 1924 nam deze nog de 27e plaats in op de ranglijst der voornaamste autolabrieken Dat jaar bracht zij een nieuw model op de markt: adverten ties in de couranten ver spreiden het groote nieuws over het geheele land. Eenrecord-verkoop v. 32.000 washet resultaat In 1926 gaf deze maatschap pij 1.200.000 aan couranten reclame uit; zij was tot de 6e plaats in de ranglijst op- opgeschoven Twee jaar later stond de Chrysler reeds op de 3e plaats ledera automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen! 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 44 46 48 50 51 53 54 55 56 57 58 Horizontaal: uit den grond halen; insect; Grieksche oer-god, ook sterrenbeeld; leider van den Javaanschen opstand 1825—1830; uitvinder van de saxofoon; twee medeklinkers; registratiemerk van een Urker botter; Fransch geldstukje; strak; Noord-Brabantsch stadje; punt; boom (meerv.); meisjesnaam; menschenras, dat ons werelddeel in den lateren ijstijd bevolkte; gesloten; godin van den dageraad; flauw windje; melkwitte halfedelsteen; landstreek in de Alpen; Chineesch vaartuig; gemeenschappelijk bouwland om 'n dorp; gewicht; meisjesnaam; lengtemaat; voorzetsel lichaamsdeel (tweede en derde letter ver wisselen); meisjesnaam; jongensnaam; terpentynhoudende boomeo; oude wijnmaat (meerv.). V erticaal: bewoners van de Sowjet-Unle; redevoering; staat in Mexico; voorzetsel wijfjesvarken (eerste letter weglaten); Nationaal Socialistische BedriJfs Orga nisatie; genoegelijk; elasticiteit; landbouwwerktuig; conciërge van een kerk: Beethoven's derde Symphonie; 12. vergrootglazen; 20. kippenverblyf; 22. overeenkomen; 23. oogvormig gedraaid snoer (eerste en derde letter verwisselen); 25. veertiende en vierde letter van het alfabet; 26. moeder; 28. iemand, die voedsel tot zich neemt; 29. Texels Eigen Stoomboot Onderneming; 32. trouw aan het gezag; 33. god van de dicht- en toonkunst (Grieksche mythologie); 34. vaan; 35. groote kist; 36. lengtemaat; 37. en (Latijn); 38. vleezige mondrand; 39. ongunstig gelaat; 40. zoon van een adellijke familie; 41. niet hier; 45. geestdrift; 46. meisjesnaam; 49. plaats in Gelderland; 51. nachtjapon; 54. persoonlijk voornaamwoord; 56. Gereformeerde Kerk (afk.). Enkele inzenders schrijven, behalve de ge vraagde woorden, ook de geheele omschrij ving in hun oplossing. Dit is overbodig, het is voldoende, om de verticale en harizontale woorden onder èlkaar te schrijven. Sommigen sturen een ingevulde teekening in, dit is ook een goede methode. By'na alle inzendingen waren juist, en enkelen vroegen om zwaarder kost. Aan dit verzoek hebben wy deze week voldaan; en bovendien geven wy nog een klein raadsel op, met het oplossen waarvan u menig uurtje zoek kunt brengen. De prijs wordt echter alleen verloot onder de goede oplos sers van het groote raadsel, daar heeft het al of niet vinden van de kleine pu?z!e dus geen invloed op. De prijs werd deze week gewonnen door Mevr. Wed. K. Bram ver, Ge es terv/eg 16, Alkmaar.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7