TROOPER Bange dagen in Madrid i JyEr' Schagen nieuws Aa patent „JBI-ARLITA" Feuilleton Uit onze Omgeving WARMENHUIZEN VOLLE GEVANGENISSEN EN LEEGE MAGEN HET IS GE VAARLIJK EEN HOED OF DAS TE DRAGEN Heudage, 4 November 1936. Thans drukt de burgeroorlog als een zware last op de Spaansche hoofdstad en haar inwoners, of zij niet partijgangers van rechts of links zijn, brengen bange uren door niet zoozeer uit vrees voor de snel le nadering van den vijand, als wel wegens het voortdurende gevaar van een arresta tie in deze opgewonden, onzekere tijden, al dus Henry Correll, correspondent van Uni ted Press. Door hetzelfde denunciatiesysteem, dat in de dagen van de Fransche revolutie met zoo veel voorliefde werd toegepast, geraken da gelijks honderden menschen in handen van de politie en de reeds overvolle gevange nissen krijgen van uur tot uur meer gas ten. Velen van hen zijn onschuldig en zou den in een anderen tijd niet ongerust be hoeven te zijn, maar op het oogenblik moe ten de gearresteerden vreezen, zonder on derscheid als schapen afgeslacht te wor den, indien de overwinnende vyand aan de poorten van Madrid zou kloppen. Niemand voelt zich meer veilig. Daardoor komt het, dat slechts weinige menschen zich zonder réden op straat wa gen en dat talrijke leden van den midden stand zich geheel en al verborgen houden, maar ook deze lieden bevinden zich geens zins in veiligheid. Want de politie doet iederen nacht in een aantal woningen huis zoeking en arresteert bij deze gelegenheid steeds talrijke personen; velen worden en kel en alleen daarom gevangen genomen, wijl uit hun papieren blijkt, dat zij eens als regeeringsambtenaar onder een fascisti- schen chef hebben gewerkt. Bijna niemand kan zich onder deze omstandigheden in Madrid veilig voelen en daarom vindt men in de Spaansche hoofdstad vele jonge lie den, die slechts de militie-uniform dragen, omdat hun ouders hen liever aan het front zien, dan in voortdurend gevaar te verkee- ren van gearresteerd te worden. Nu strij den zij tegen de nationalisten en weten zeer wel, dat hun schoten een bloedverwant of een vriend aan vijandelijke zijde kunnen treffen, De levensmiddelen-voorziening De voorziening van levensmiddelen laat 'thans ook veel te wenschen over. Vleesch ziet men bijna niet meer, eieren en melk zijn voor den gewonen man luxe dingen ge worden. In de vroege morgenuren staan lange rijen huisvrouwen met rieten manden voor de winkels weenende huisvrouwen, die steeds moeilijker aan het dagelijksch brood voor hun familie kunnen komen. Een ar me Madrileensche familie met op het oogen blik weinig of in het geheel niets en de welgestelde lieden, die in goedkoope en ver waarloosde kleeding rondwandelen, om niet als fascist gearresteerd te worden, moeten zich voeden, zooals de allerminsten dit drie maanden geleden deden, Hef leven in de stad. Reeds om acht uur 's avonds zijn de stra ten van Madrid leeg en verlaten; om tien uur gaan de lantaarns uit en God helpe den ongelukkige die één minuut na elven door patrouille wordt aangehouden, zonder in het bezit van een pas te zifh. Maar ook over dag trekken deze patrouilles door de straten en iedere voorbijganger, die hun ook maar eenigszins verdacht voorkomt, wordt door hen aangehouden en verhoord, 's Nachts knallen hier en daar schoten en dan trekken de Madrileenen de dekens over de ooren. Misschien is het een militie soldaat met nerveuze vingers wellicht ook een officieuse executie. De bewoners van de voorsteden brengen den nacht op Jgfr r 49. „Er zit iets Stroopersachtigs in de ge schiedenis, vind je niet?" zei hij zacht. „Mogelijk, maar dan was het toch om Jou te doen, en niet om mij." „En ik zou wel eens willen weten, onder brak juffrouw Greer strijdlustig van boven, „of een eerzame vrouw hier in vrede kan slapen!" „Een eerzame vrouw wel," merkte Crale- Kaye op, terwijl hij haar, op weg naar bene den, voorbijging. „Goeden nacht" veldbedden in hun bureaux door. Ook is het niets buitengewoons, indien men 's morgens lijken op straat ziet liggen. De tot werken in staat zijnde mannen rijden 's morgens in de overvolle trams naar den ran dvan de stad en leggen daar loopgraven aan. Alle arbeiders, die nog geen lid van de vakvereenigingen waren, moe ten dit thans worden. Een nachtleven be staat er niet meer Alle dancings zijn ge sloten en in de bars komen slechts buiten landers. Ook de straathandel staat in het teeken van den burgeroorlog: de bockver- koopers bieden nog slechts links-radicale literatuur te koop aan en in den mars van den rondtrammcnden koopman bevin den zich kinderpistooltjes. Ja, Madrid is een proletarische stad ge worden en heeft zijn geheele aristocratische uiterlijk verloren. De man, die een hoed draagt, wordt verdacht; ook loopen de meeste mannen zonder das, met ongeborg- stelde kleeren en vuile, aan den hals ge opende hemden rond, om iedere kans op een arrestatie te vermijden. Onder tusschen dienen de aanhangers van links in het Volksfrontleger. Onder het zin gen van de Internationale ziet men voort durend troepen door de straten trekken, terwijl hun politieke tegenstanders met te genzin den Volksfrontgroet brengen voor hen een wat dubbelzinnig gebaar Zoo ziet het Madrid van den burgeroor log er uit. Schagen 1—MT.C. 1. Aanvang 2 uur. D. Arnoldus; J. Peetoom. H. Middelbeek; M. Slikker, A. Slikker, M. de Haas; D. Schoorl, D. Ruig, L. Schoorl, J. Weeland, C. de Moor. Res. P. Kistemaker. Het 1ste elftal speeldt in Witte Trui Sporters 1—Schagen 2. Vertrek per bus 1 u. T. Bijpost; A. de Wit, P. Boon; Jb. Mole naar, E. Rus, P. Boontjes; S. Grootes, G. Koch, P. de Vries, S. S., J. Frarizen. Res.: H. Naber, Schagen 3—Petten 2. Aanvang 11 uur. J. Everts; W. Geerts, T. Moransart; P. Slik, S. Breebaart, J. v. d. Oord; A. Wil- lemse, C. de Jager, J. Heemsbergen, W. v. GeeJen, Jb Broersma. Res.: J. v. d. Ben. Callantsoog aSchagen b. Vertrek per bus 11.30. J. Oostwouder; G. Anneveldt Jz., S. Hoe- kema; W. Rezelman, W. Gorter, J. Mole naar Pz.; H. Volten, T. Schoorl, T. van Rooij, P. Kuit, R. Abbring. Res.; G. Anne veldt Lz., A. Houtkooper. Afberichben voor den aanvang bij K. Leguit, Hoep, Schagen en voor adspiran- ten bij K. v. d. Ben te Schagen. Indien er jongens zijn, die adspirant wil len worden, gelieven dezen zich op te geven bij K. v. d. Ben Alle leden van „Schagen'' worden erop attent gemaakt, dat indien er Zondagsmor gens geen aflassing van wedstrijden op het bord staan, zij, al is het nog zulk slecht weer, toch moeten komen, aangezien men anders de vereeniging op groote kosten jaagt Dus niet zooals voor 2 weken terug toen er wegblijvers waren. Achilles-, Ajax-, Globe-, Patent-Voetballen. SPORTVRIENDENI Uw aangewezen adres voor alle artikelen op Sportgebied is: Firma ANNEVELDT—DE HAAS. LAANPLEIN. SCHAGEN. Sportuitslagen Zondagsnamiddags 4.30 uur. Achilles-, Ajax-, King-, Manfield-Schoenen. Zij keek hem boos aan en slofte weg naar haar kamer, terwijl de butler zich bij de mannen in de hal voegde. „Nou, wat kom je doen?" vroeg Larry. „Alleen maar eens zien, of onze vriend de Strooper eenige tastbare aanwijziging heeft achtergelaten, mijnheer." „De Strooper? Hoe kom je daarbij?" Crale-Kaye keek Larry-Kaye onschuldig aan. „Twjjfelt u dan aan de identiteit van uw aanvaller, mijnheer?" „Strooper aanvallerherhaalde Larry. „Je bent overspannen, geloof ik!" „Hoe kwam je er 'voor den drommel bij, mijn nicht .ongerust te gaan maken, Crale?" vroeg Jan boos. Crale-Kaye glimlachte misprijzend. „Ongerust maken, mijnheer? Ik heb alleen haar vraag naar waarheid beantwoord. Bovendien, een omgeworpen stoel laat geen lucht van kruitdamp na, mijnheer." Hij snoof veelbeteekenend. „Denk er voor mijn part van wat je wilt, maar houd het voor je. Je maakt de vrouwen bang." „Juffrouw Greer is nogal gauw bang, mijn heer." „Dat komt er alemaal niet op aan," onder brak Larry. „Maar we hebben intusschen alle kans om onzen vriend te vangen, laten voorbijgaan. We hadden het huis dadelijk moeten doorzoeken." „Ik denk niet, dat we sporen gevonden zouden hebben, mijnheer," antwoordde Kaye. „Daar zorgt de Strooper wel voor." „Alles goed en wel, maar we moeten het UTILE DULCI. Deze vereeniging hield dezer dagen weder om een vergadering, na Jangen tijd van rust. De Voorzitter, de heer P. Tesselaar, opende deze vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom. De secretaris las de notulen van de slui tingsvergadering van het winterseizoen 1935/ 36. De heer Koot sprak over het feit, dat geen nieuwe leden hier aanwezig zijn. De voorzitter zegt, wel pogingen in het werk te hebben gesteld, doch tot heden nog vruchteloos. Wel hebben wij hier een nieuw gezicht, n.1. de nieuwe onderwijzer, die naar hij hoopte, spoedig als lid zal toetreden. De Kapelaan, hield daarna de geestelijke lezing. De inleiding van dezen avond werd gehou den door Kapelaan Burcksen, en wel over het artikel 449 van het Wetboek van Straf recht en artikel 136 van het Burgerlijk wet. Volgens artikel 449, wordt ieder bedienaar van een Godsdienst gestraft, die een Kerke lijk Huwelijk sluit voordat hot Burgerlijk Huwelijk gesloten is. Daartegenover staat volgens artikel 136 van het B. W. iedere Godsdienst vrij zich geheel vrij en onafhan kelijk te organiseeren. Het artikel 449 is in het leven geroepen in den tijd van Napoleon, die als gevolg van zijn machtswellust een middel heeft aange grepen, om in deze zaken ook de baas te zijn. Het bewuste artikel is in het leven geroepen in 1902. Deze bepaling wordt dooi de Katholieke bevolking als een krenkende bepaling beschouwd. Dit artikel is in strijd met de Kerk. In Nederland bestaan twee volmaakte maatschappijen, omdat neide in staat zijn, ieder op eigen terrein zich te or ganiseeren. Beide bezitten de middelen daar toe ten volle, dus daarom, gaat het niet aan, dat de een zich bemoeit met een zaak van den ander. In genoemde kwestie, die beiden raken, zal naargelang ieders belang, over macht van den een op den ander uitgeoefend kunnen worden. Het huwelijk (kerkelijk) is een zuiver godsdienstige zaak, die den Staat niet raakt en waarmede zij volgens ons niets te maken heeft. De rechtsmacht over het Kerkelijk Huwelijk behoort dus aan de Kerk. Meer dan 100 jaar geleden, is bij de wettelijke scheiding van Kerk en Staat vrijheid van de beoefening van den Godsdienst toegestaan. Volgens art. 449 wordt de Kerk in zijn uit oefening gebonden aan deze bepaling, het is dus in strijd met art. 194 van het B. W. Zeker is meerdere malen gepoogd dit artikel weg te nemen. Onze tegenstanders komen met het argument, dat wanneer deze bepaling opgeheven wordt, een chaos komt in onze zoo goed werkende Burgerlijken Stand. Zij zijn n.1. bang, dat wanneer een Kerkelijk Huwelijk gesloten is, het laten registreeren van het Burgerlijk Huwelijk vaak achter wege blijft en men dus geen oog heeft op alle gesloten huwelijken. Mr. Bomans heeft zeer duidelijk aangetoond, hoe bij volkomen vrijheid evengoed een middel gevonden kon wprden waardoor onze goed functioneerende Burgerlijken Stand in stand blijft. De te verwachten chaos kan dus de reden niet zijn. Het denkbeeld, om de gehuwden te verplichten op straffe, zich na het Kerke lijk Huwelijk, te melden bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt zeker door de Katholieken krachtig gesteund. Het bewuste artikel 449 blijft echter onredelijk. Sprekende over de door onze tegenstanders te verwachten chaos in den Burgerlijken Stand, wijst spreker over de vrije huwelijken, die zoo vaak in ons land voorkomen, en vraagt zich af of door deze vrije samenleving geen chaos ontstaat wat betreft den Burger lijken Stand. Spr. komt tot de conclusie, dat zeer goed een oplossing is te vinden, waar door onze Burgerlijke Stand goed blijft functionneeren. Hierna sluiting. Sluiting Mica. Voor een tjokvolle zdal had Woensdag avond in de zaal van den heer Slikker de sluitingsavond van de Mica plaats, dat wil zeggen op dezen avond zou bekend gemaakt worden de beslissing van de jury aan wien een prijs toekwam voor het mooiste rijmpje huis toch doorzoeken," wierp Jan tegen. „Hij kan nog niet ver zijn „Dat zal hij ook wel niet," zei Kaye op een eigenaardigen toon. Larry keek hem scherp aan. „Ja, het schot is uit de kamer gelost, niet uit den tuin," antwoordde hij. „Het zou wer kelijk zoo vreemd niet zijn, als de Strooper nog in huis was." „Maar 't zou misschien vreemd zijn, als hij niet meer in huis was," zei Crale heel ge moedelijk; allebei zijn toehoorders ontdekten iets in zijn stem, dat hen trof. „Ik geloof, dat ik die revolver van jou eens zal bekijken, Crale," zei Larry wan trouwend. Kaye reikte ze over en glimlachte flauw. Larry begreep waarom, toen hij merkte, dat het wapen ongeladen was. Hij gaf het schou derophalend terug. Kaye ging de studeer kamer binnen, maakte het licht aan en liep naar de glazen deur. „Misschien zouden we den kogel kunnen vinden mijnheer," zei hij tegen Jan. „Dan zouden we zekerheid hebben, dat er van bin nen naar buiten is geschoten." Hij ging den tuin in en begon te zoeken, met de oogen van Jan en Larry argwanend op zich gericht. Zezagen alle twee dat hij iets opraapte, en weer wegwierp. Het was een twijgje, maar de patroonhuls, die hij tege lijkertijd had opgeraapt, moffelde hij handig weg. Hij drentelde nog een poosje heen en weer en kwam toen weer binnen. „Niets te vinden, mijnheer." „In orde, je kunt gaan," zei Larry. „Ik zal je morgenochtend wel zien." Daarin had Larry 't bij het rechte eind. Alleen de omstandigheden, waaronder de ont moeting plaats vond, waren anders dan hij zich had voorgesteld. Larry was uitgegaan, vóór de anderen op waren, gedeeltelijk, omdat hjj zijn gevangene moest voeren en gedeeltelijk, omdat hij een boodschap wilde doen, waarvan niemand of slagzin ingevuld op de Micakaart, betrek king hebbende op den middenstand. Na inzetting van een paar vroolijke mar- schen door het fanfarecorps Tavenu, onder leiding van haren Directeur Anderson, open de de voorzitter van het Mica-comité, de heer Jac. Snooij, deze bijeenkomst. Voorzitter heette de aanwezigen welkom en in 't bijzonder de jury, beide wethouders Mink en Molenaar, de beide besturen van de middenstandsvereenigingen en de pers.' De Burgemeester was nog niet aanwezig. Spreker memoreerde de door hem gespro ken woorden bij de opening en wel dit, dat de jury een zware taak had te verrichten. Deze woorden zijn bewaarheid, want een groot aantal dichters en proza's schrijvers heben hun biljetten ingestuurd. Ook werd het fanfarecorps Tavenu hartelijk welkom geheeten met haar eminenten directeur. Hier zijn we zeer dankbaar voor. Voorts hoopte spreker, dat door het houden van dezen avond een extra band tusschen pu- publick en middenstand mag worden ge legd. Overigens wenschte hij de belangstel lenden een genoeglijken avond. Hierop volgde de Mica Marsch van Tave nu, gecomponeerd door den heer Anderson. Ter afwisseling volgden eenige voordrach ten, gegeven door mevr. Vogelaarvan Driel met „De Deftige Dame". Daarna een komisch stukje: „Jopie als Standbeeld", opgevoerd door R. Mosch, Jac. van Baar en D. Smit. Onbedaarlijk is hierom gelachen. Deze heeren gaven werkelijk goed en leuk spel, evenals mevr. Vogelaar. Inmiddels arriveerde de Edelachtb. Heer Burgemeester Nolet, die door het bestuur werd verwelkomt. Vet-volgens nog een paar vroolijke num mertjes van Tavenu. Hierna werd overgegaan tot bekendmaking van de prijzen. Behalve de 40 prijzenzijn nog 10 prijzen, waardebons a fl.door het bestuur beschikbaar gesteld. De prijzen kunnen worden afgehaald bij wed. N. Slot, Dorpstraat alhier. Burgemeester deelde mede, dat de Jury bij de beslissing niets anders dan de rijmpjes met de nummers voor zich hadden, de namen waren er dus afgeknipt. Een geheel onpar tijdige zaak dus. De uitslag werd bekend ge maakt. Hierna sprak de heer Dissel, voorzitter van de middenstandsvereeniging, afd. K.N.M.B., nog een woordje. Spreker voelde zich ver plicht allereerst een woord van dank te bren gen aan den voorzitter van het comité, daar na aan de Jury voor de moeilijke taak waar zij voor stond om uit de 786 oplossingen 50 goede te zoeken. Hieraan is menig uurtje be steed. Vorige keer bij Wester, met de opening, toen hij een beroep deed op de burgerij, kon hij mededeelen ten volle hierin geslaagd te zijn. De beraming voor de bcnoodigde mi- caatjes is verre overschreden. Hij was de bur gerij hier dankbaar voor, prijsde de saamhoo- righeid en hoopte dat na deze attractie, de burgerij, de middenstand niet zal vergeten. Vervolgens nog een paar voordrachten en dankte voorzitter allen die tot het welslagen van dezen mooien avond hebben medege werkt. Nog een opmerking en wel dit datwij hopen dat het publiek achter in de zaal zich voortaan wat orderlijker gedraagt. Burg. Stand over de maand Nov. Geboren: 20 October 1936: Petrus Francïs- cus zoon M. N. Quant, en A. Bringenberg. Ondertrouwd: Johannes Entes, tuinbouwer, oud 34 jaar, te Harenkarspel en Cornelia de Nijs, zonder beroep, oud 28 jaar, alhier. Bernardus Hendricus Alders, melkventer, oud 28 jaar, te Haarlem en Catharina Tecla Pronk, zonder beroep, oud 21 jaar, alhier. Getrouwd: Johannes Entes, tuinbouwer; oud 34 jaar, te Harenkarspel en Cornelia de Nijs, zonder beroep, oud 28 jaar, alhier. Overleden: Dirk Kamper, oud 71 jaar, echtgenobt van Maria Zomerdijk. Jantje Scheid, oud 69 jaar, echtgenoote van Jacob de Groot. WIERINGERWAARB Dezer dagen hebben we melding gemaakt, dat Wieringerwaard geen beurtveer meer had. Dit was niet geheel juist. Schipper Wink heeft wel zijn vaartuigen verkocht, doch de gelegenheid om goederen en zaad via Schipper Wink te vervoeren blijft even goed bestaan. hoefde te weten. Het was voor hem van bij zonder belang, dat zijn bezoek aan een winkel, waar ze onder andere periscopen verkochten, onopgemerkt bleef. Wat jammer voor hem was, omdat het opgemerkt werd. Juist toen hij den winkel verliet, met den periscoop onder zijn jas verborgen, rende hij recht in de armen van superintendant Kaye. Het was een ontmoeting, die slechts voor een van beiden een verrassing inhield. Kaye, totaal onverstoorbaar, haalde een telegram te voorschijn, en bood het Larry aan. „Dit kwam, nadat u uitgegaan was, mijn heer," zei hij beleefd. „Ik dacht, dat het mis schien dringend kon zijn, daarom ben ik maar eens gaan kijken of ik u kon vinden." Dat was allemaal waar, maar hij zei er niet bij, dat 't hem eigenlijk te doen was om Larry in de gaten te houden. Hij had de noodzake lijkheid van diens ochtend-expeditie, die hem niet ontgaan was, niet kunnen inzien. Nu wist hij, waar 't om te doen was evenals hij wist, wat er in 't telegram stond. Larry scheurde de gele enveloppe open en las: „Kaye. Die trein vertrekt vanavond om denzelfden tijd. De Strooper." Hij vouwde het telegram peinzend dicht, stak het bij zich en slenterde in de richting van het postkantoor. Daar verknoeide hjj een dik half uur en de eenige inlichting die hij kreeg, was, dat het bewuste telegram den vorigen avond laat op Charing Cross aange boden was. De Strooper, bedacht Larry, scheen een bepaalde reden te hebben om Kaye uit Marske House te verwijderen. Hjj begreep ook, dat hij, door zich voor Kaye uit te geven, zich de gevaren, die de positie van den Yardman meebracht, op den hals had ge haald waar hij zich evenwel niet erg druk over maakte. Larry maakte zich over zooiets niet gauw druk. Evenmin besteedde hij veel tijd om over de identiteit van den Strooper na te denken. Hij HoofaprfrV' gevoeT van onbe hagen, snelle vermoeidheid bij avondwerk, verdwijnen in menig gevql, wanneer de huisverlich ting verbeterd wordt. Contro leert toch of het middenlicht van al Uw vertrekken wel een Philips' „Bi-Arlita"-lamp van minstens 150dekalumen bevat! Neemt -de moeite ons gratis boekje Van het Wondere Zien." eens aan te vragen t PH1XIPS' 4 EEN LANGE WEG. Duitscher te voet naar de Olym pische Spelen te Tokio. Teneinde op tijd in Tokio te zijn voor <le Olympische Spelen, die daar in 1940 zullen worden gehouden, is een 27-jarige Duitsch^ athleet, Ronald Bas genaamd, reeds thans van Berlijn uit op weg gegaan. Hij wil den afstand van 16.000 K.M. te voet afleggen. In een pak, dat hij over zijn schouder draagt, heeft hij slechts de allernoodigste levens behoeften medegenomen. NIEUW HOOGTERECORD DOOR RUSSISCH VLIEGER. De vlieger Alexejef heeft op 1' November; te Sebastopol met een vliegtuig met een nuttigen last van 1.000 kg. een hoogte bereikt van 12695 meter, waarmede hij het op 21 Augustus door Kokkinaki geevestigde inter nationale record met 594 meter heeft .ver beterd. Bij de internationale luchtvaart federatie is een verzoek om erkenning van dit record ingediend. meende die te kennen. Zijn verdenkingen zouden Kaye, als hij ze gekend had, waar* schijnlijk geamuseerd hebben. Toen Larry thuis kwam, vond hij de anderen aan het ontbijt ze hadden zich alelmaal verslapen, wat Larry tegelijk met iets gewich- tigers ontdekte. Hij vroeg namelijk toevallig aan Barbara, of zij Crale met het telegram had gezonden. Barbara keek op en lacht. „Ik niet, mijn beste man," zei ze. „Ik ben pas een half uur op. Tengevolge van de onderbroken nachtrust heb ik me leelijk ver slapen." „Wat u aan mij te danken hebt," veront schuldigde Larry zich. „Het spijt me. Heb jij hem met dat telegram gestuurd, Teyst?" „Ik ook niet," antwoordde Jan kort, en ver diepte zich demonstratief in zijn kracht. Maar in stilte begon hij zich hoe langer hoe meer over zijn butler te verwonderen. Er was iets zonderlings aan dien vent. Hij had in den nacht, dat Clem gedood was, om het huis rondgespookt, liep met weliswaar onge laden revolvers, sprak over Stroopers alsof 't niets was, en nu had hij 't op zich genomen, op zijn eigen houtje telegrammen te gaan bezorgen. Jan nam het besluit, dat geval zoo spoedig mogelijk met Crale te be spreken, en de geschikte gelegenheid daartoe deed zich onmiddellijk na het ontbijt voor. „Ik heb gehoord, dat je superintendant Kaye vanmorgen een telegram nagebracht hebt, Crale," zei Jan. „Dat is zoo, mijnheer." „Wie had je dat gevraagd?" „Niemand, mijnheer. Er was nog niemand op, maar ik dacht, dat 't misschien dringend kon zijn." „Zoo," zei Jan kortaf. „Misschien wil je er in 't vervolg aan denken, dat je als butler in dienst bent genomen niet als telegram besteller. Je kunt gaan." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 8