Plaatselijk Nieuws Devaluatie en Middenstand» Dames Bleyle Japon Firma G. de Waard Theater Royal J/fJecmsterboer Juboelier Lezing van den heer J. J. W. Das op een vergadering van de AMJO op Donderdagavond, 5 November. Gisterenavond vergaderde de A.M.J.O. afd. Schagen in café ,.De Beurs" van den heer C. Boontjes. De opkomst, vooral van de zijde der Am- joërs, kon heel wat beter geweest zijn. Na het traditioneele „Schager halfuurtje" opende voorzitter de heer C. Speets de ver gadering en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder den spreker van den avond den heer J. J. W. Das, alg. procuratiehouder der Ned. Middenstandsbank te Amsterdam en de leden der „Schager Middenstandsver- eeniging en „de Hanze". Daarna werd het woord gegeven aan den heer Das voor zijn causerie „Hoe staat de middenstand tegenover de devaluatie". Spr. wees er op, dat wij officieel nog geen devaluatie hebben, maar trok uit den stand der wisselkoersen, die op ongeveer 20 beneden het vorige peil blijven schommelen, de voorloopige conclusie,, dat op deze basis zal worden gedevalueerd. Hoewel in de eerste dagen na het loslaten van den gouden stan daard weinig veranderde, behalve de wis selkoersen en de noteering van de aandec- len,-staat wel vast dat dit niet zoo zal blij- .ven. Na terloops te hebben gememoreerd, dat door voor- en tegenstander-s nogal is over dreven in toekomstverwachtingen, merkt spr. op, dat dit toch wel waar blijkt geweest te zijn, dat deze operatie een sprong in het duister is. Het zal van buiten- en binnenlandsche invloeden afhangen, waar wij terechtkomen. Weten doen wij dat niet. Verschillende groepen der bevolking trach ten er beter van te worden, hetgeen natuur lijk slechts ten koste van anderen kan gaan. De spreker wees daarom de middenstanders op de dringende noodzakelijkheid om krach tig georganiseerd en eendrachtig samenwer kend ook de belangen der middenstand op gepaste wijze naar voren te brengen, opdat deze niet in de knel komen. De midden stander werke niet mee aan onnoodige prijs opdrijving, maar zorge er ook voor om niet te veel te betalen. Men vindt nuttige wenken in de brochure „Wat nu, middenstander". Voor de middenstand is nu de groote vraag of de gezonde koopkracht zal toene men, zoodat de omzetten weer stijgen en of de winstmarge grooter zal worden, waarop natuurlijk loonen en vaste lasten van groote invloed zijn. Een nauwkeurig antwoord is niet te geven, vooral niet voor ieder bedrijf afzonderlijk. De middenstandsbelangen hangen nauw sa men met het voor- en nadeel, dat de cliën- tèle zal hebben van de devaluatie. Daarom stond spreker even stil bij den invloed welke de monetaire operatie zal hebben op de verschillende groepen onzer samenleving. Spreker eindigde echter de "wensch, dat de Middenstand de kansen zal grijpen wel ke ongetwijfeld in de veranderde situatie zitten en verder krachtig zal medewerken aan alle maatregelen welke noodig zijn om met behulp van zijn organisatie's en van de overheid tot meer wélvaart te komen. De voorzitter dankte den heer den Das, voor zijn mooie en leerzame lezing en sloot het officieele gedeelte van dezen avond. De Amjo leden bleven daarna nog even gezellig bijeen. Ideaal is het dragen van een Ook voor zware figuren speciale modellen. Onberispelijke pasvorm - Groote duurzaam heid en we verkoopen de voorradige japonnen nog steeds voor de oude prijzen. DAMES WOLLEN DIRECTOIRES, zitten nauw en elastisch aan het lichaam. LEUKE VLOTTE MEISJES- en KINDER JURKEN met bijpassende DIRECTOIRES en MUTSEN. Kent U reeds de JONGENS SCHOOLBROE- KEN. Men spreekt in den volksmond van „Onverwoestbaar". SCHAGEN. SHIRLEY TEMPLE IN KRULLEKOPJEM Sinds den dood van hun ouders, tengevol ge van een auto ongeluk, zijn Ëlizabeth Blair en haar oudere zuster Mary onder gebracht in het weeshuis van Lakeside, dat met strenge hand geregeerd wordt en waar voor vroolijkheid en hartelijkheid geen plaats is. Ëlizabeth, in den wandel Krullekopje ge naamd, slaagt er echter in haar goede hu- meurtje te bewaren, al krijgt zij minstens eenige keeren per dag een standje. Mary, die eigenlijk te oud is voor het weeshuis, doch omdat zij haar ouders beloofde, al tijd voor haar kleine zusje te zullen zor gen en haar nooit alleen te zullen laten, mocht toch blijven en moet nu haar kost verdienen met koken, wasschen, strijken, schrobben en schoonmaken. Als aandenken aan haar vader en moe der, heeft Krullekopje een afgerichte pony en een eend die kunstjes kan maken mee gebracht, Wanneer Krullekopje tenslotte den pony mee naar de slaapzaal neemt en hem in een leegstaand bedje legt, is de maat vol en krijgt de kleine weer straf welke bestaat uit het verkoopen der die ren. Den volgenden dag zullen de regenten van het weeshuis op bezoek komen en na tuurlijk zijn de zenuwen van de directrice en haar helpsters hierdoor tot het uiterste gespannen. Wanneer de gasten aangekomen zijn en de directrice hen voorgaat naar de eet zaal, waar de kinderen staan opgesteld, hooren zij plotseling een kinderstem een liedje zingen. Natuurlijk heeft Krullekopje weer iets verkeerds gedaan en nu op een wel zeer ongelegen moment. De directrice is woedend en met haar de regenten, doch er is er één, n.1. .de advocaat Edward Mor gan, een schatrijke jonge vrijgezel, die ter stond inziet, dat het begaafde kind hier heelemaal niet op haar plaats is. Zelf, een niet onverdienstelijk amateur componist, is hijbovendien zeer getroffen door het mu zikale talent van Mary, die het gewraakte lied je. schreef en haar zusje ook op de piano begeleidde. Zijn belangstelling gaat tenslotte zoover, dat hij de beide meisjes uitnoodigt, alhoe wel uit naam van een gefingeerden vriend om voorgoed bij hem te komen wonen. Van nu af aan is het leven voor Krulle kopje een aaneenschakeling van heerlijk heden, ook Mary leeft weer heelemaal op. Die verafgoodt Morgan, doch daar zij ge looft, dat hij zich niet voor haar interes seert laat zij zich door Jimmie Rogers het hof maken en accepteert zijn huwelijksaan zoek. Intusschen is Morgan diep ongelukkig en begeeft zich met zijn moeilijheden naar zijn tante, in de hoop, dat deze hem zail helpen Deze lieve dame doorziet de gereserveerd heid van haar neef en begrijpt terstond, dat hij verliefd is op Mary. Zij tracht zijn jaloezie op te wekken en spoort hem aan het meisje zijn liefde te verklaren, waar na zij geamuseerd blijft toekijken, hoe hij zich uit deze situatie zal redden. Ten einde raad, besluit Morgan een reis naar Euro pa te maken, doch Krullekopje heeft een ander plannetje. Wanneer zij op zekeren morgen oom Edward (Morgan) komt wek ken, probeert zij hem ertoe over te halen met Mary te trouwen, zoodat zij dan met hun drietjes voor altijd gelukkig bij elkaar kunnen blijven. Met Krullekopje als hoofdpersoon ontwik kelt zich dan en situatie, welke leidt tot een huwelijk tusschen Morgan en Mary. Shirley Temple geeft ook in Krullekopje weer ideaal spel, dat boeit van begin tot eind en ontroert door de zuiverheid van de kinderlijke ziel welke den toeschouwer uit Shirley's spel tegemoet treedt. SPARTA-NIEUWS. Morgen ontvangt Sparta I een oude tegen stander, waar al sinds jaren niet tegen ge speeld is, n.1. M.F.C. I uit Medemblik. Onze gedachten gaan ver terug, in de glorietijd van den Westfrioschen Voetbalbond en la ter in den N.H.V.B., toen Sparta I en M.F.C. I elkander vele malen, en met wisselend suc ces bckampten. Langzamerhand werd Spar ta 1 echter sterker en verliet de NHVB.,wat tevens het einde was van den wedstrijden reeks tegen M.F.C. Doch ook aan de Medem- blikkers gelukte, het verleden jaar kampi oen in de le klasse van den N.H.V.B. te wor den en deden ook zij hun intrede in den grooten bond. Zeer benieuwd zijn wij dus naar de ont moeting van morgen. Sparta I komt met een eenigszins gewijzigd en vermoedelijk ster ker elftal uit. De Haas neemt n.1. zijn oude half plaats weer in met de gebrs. Slikker. Natuurlijk is het achtertrio ongewijzigd. De voorhoede is echter radicaal omgeploegd. Dirk Schoorl bezet de rechts buitenplaats, J. Weeland zal trachten als rechtsbinnen eeni ge doelpunten te scoren, terwijl D. Ruig thans als middenvoor zal debuteeren en z'n naam als goalgetter hoog te houden, welke hij in 't tweede verdiende. We kunnen dus op een spannenden strijd rekenen, daar Sparta I vast besloten is om thans eens te winnen. WIERINGEN. In een openbare vergadering in café Schel- tus belegd, sprak het Tweede Kamerlid Sneevliet voor de N.A.S. over: „Den strijd in Spanje". Wij bepalen ons tot de enkele vermolding van dit feit, daar over de kwestie der Spaan- sche burgeroorlog reeds zooveel vergaderings verslagen door ons zijn opgenomen, dat wij, om niet steeds in herhalingen te vervallen, de reportage hiervan moeten stopzetten. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. H. van Vliet, thans te Amsterdam, is aldaar ge slaagd voor het volledige diploma Schroevers, opleiding privé-secretaresse. VERANDERING ZAAK. De kruidenierszaak van den heer Mulder in de Regentenstraat, heeft een nieuwe be woner gekregen, ml. de heer Bremer. Naast de kruidehiersbranche wordt nu echter ook IDiatuantsIijper ruait öiamarti, tjoe buÏ6tcr, ©nlnangj in 'l slijpen al jijn luislcr. JDie rein 'nan taaier aalt, cit groot jSan lichaam, noentt mm een lilecitoob. biedt U alle deskundigheid en- ervaring, welke van UW juwelier kunt verwachten. Alleen een door juweliershand gemonteerd en gezet brillanten sieraad heefteen apart cachet Uw verouderde familie-bijoux. Worden door mij gemoderniseerd. Ontwerpen en waszettingen zonder verplichting. een kapperszaak in dat perceel uitgeoefend. Een gedeelte van het perceel is hiertoe ver bouwd, waartoe de hulp werd ingeroepen van de firma's E. Spreeuw, timmerwerk, G. Bregman, schilderwerk, A. Keesman, sani tair. Bovengenoemde firma's hebben eer van hun werk en hebben gezorgd dat een aardig geheel werd verkregen, zoodat men de oude zaak niet meer herkent. Een tweetal scheer- stoelen zijn geplaatst, terwijl voor goede ver lichting en diverse spiegels is gezorgd. Alles maakt tezamen een goeden indruk. Uit onze Omgeving BERGEN TOONEELVEREENIGING „DE MASKER SPELERS" De Privè-V erpleeqster, blijspel in vier bedrijven door A. den Hertoq in de Rustende Jaqer. Men moet wel een verstokt cynicus zijn men moet wel een doorgefourneerde nurks wezen, als men dit geestige blijspel van den Hertog niet kan apprecieeren. Vooral als het wordt gespeeld op de vlotte wijze waarop de „Maskerspelers" dat deden. Wij waren inderdaad ietwat huiverig voor deze Privé-verpleegster, die een en dezelfde per soon was als de Privé-secretaresse een fi guur zoo raak geteekend, in een milieu zoo waar en natuurlijk, dat wij nieuwsgie rig waren te weten, of Joyce Allingworth niet gemakelijke rol ook als pseudo-ver- pleegster haar frischheid behouden had en haar juisten kijk op het leven niet had verloren. Vast staat, dat Greet Beeldman haar lang niet gemakkelijke rol, ook als pseudo-ver- pleegster op knappe wijze heeft gespeeld. Zij trof steeds den juisten toon, verviel geen enkele maal in misplaatste charge, maar wist ook te accentueeren, zoo daar toe gercede aanleiding bestond. Na de vertolkster van de titelrol noemen wij onmiddellijk de raak geteekende figuur van den oud-zeekapitein (Ko Oldenburg), den man met den ruwen kolster en de zachte pit die door Ko Oldenburg raak werd getypeerd al hadden wij wat meer distinctie pasender gevonden in het mi lieu waarin de zeerob zich beweegt. Maar dat is natuurlijk een persoonlijke opvatting van den regisseur. Op dat punt kon ons Joyce's tante mrs. Aslicombe (To Olden- burg-van Geemen) meer voldoening geven Zij was het voortreffelijke type van de koele berekende aristocrate. To Oldenburg heeft deze lang niet gemakkelijke figuur, uitmuntend aangevoeld en op rake wijze getypeerd. Het zelfde mogen wij zeggen van Wies Meyer-Van Geenen, die een doublure had, en zoowel de schraperige, hardvochtige hos pita, als ook in haar uitbeelding van het keukenmeisje bij den zeekapitein, uitmun tend spel gaf. De lijfarts van den ouden zeerob, dr. Sloans (Gerrit Kooyman) had geen dank bare rol omdat de geneesheer moest zweven tusschen „Wahrheit und Dichtung". Kooy man speelde den dokter sober en treffend juist. Evenals in de Privé-secretaresse was Markham, de antieke boekhouder van Darn- ley, den fabrieksdirecteur (Gerard Meyer) ons ook ditmaal te vlak, ofschoon gezegd dient te worden, dat hij op kostelijke wij ze den verdorden, in plichtsbetrachting oud geworden kantoorbediende, typeerde. De fabrieksdirecteur Darnley (Jaap Beeld man) heeft in de Privé-secretaresse heel wat beter spel doen zien dan thans. Als tegenspeler van Joyce, was hij nu en dan bepaald slecht. Daarbij was hij verre van rolvast, hetgeen zeker geen zelfvertrouwen geven kan. Nilary Bankford, de neef van de zeeka pitein (Chris Meyer) was niet overtuigd ge noeg; z'n spel kon daardoor niet boeien. Van de nachtelijke scene in II hadden Bankford en Darnley nog heel wat meer kunnen maken. Een bijzonder complimentje voor Dicky den tuinjongen (Breg Mooy). Een travesti- rol welke vlot en geestig werd gespeeld. In I vooral was Dicky kostelijk. William de huisknecht (Wim Beeldman) heeft zich op verdienstelijke wijze bij het geheel aangepast. En nu is Joyce voor de tweede maal met Darnley verloofdmaar nog steeds niet getrouwd! Misschien krijgen we haar nog eens als een Privé-dit-of-dat te zien en mis schien zullen de Maskerspelers haar dan weer voor het voetlicht brengen. Een stampvolle zaal heeft met ons ge noten! HUWELIJKSFEESTEN PRINSES JULIANA Zooals wij reeds hebben gemeld, hebben zich naast het Uitvoerend Comité ter voor bereiding van de feestelijkheden ter viering van het huwelijk tusschen Prinses Juliana en Prins Bernhard, verschillende sub- comité's gevormd. Deze sub-comité's zijn als volgt samen gesteld: Commissie voor de verlichting: P. Besse, J. Brugman, J. van Exter, H. W. Kleijberg, J. H. Roggeveen, J. Smit. Commissie voor de zanghulde: P. Blan- kendaal, C. Bogtman Jzn., J. Jansen, A. Lek, II. Poldervaart, W. H. Tielrooij, A. v. Vuuren. Commissie voor de kinderfeesten: Hoofd St. Antoniusschool, P. Baretta, K. Beets, J. Duinker, H. Groenendijk, J. A. Haakman, G. Taapken, J. C. W. Thoolen, Hoofd St. Ursulaschool, A. van der Vusse. Voorts de door de hoofden aan te wijzen leerkrachten Commissie voor de historische optocht: J. Jansen, Mr. H. Judell, G. Kooijman, J. Oldenburg, J. C. W. Thoolen. Commissie voor de collecte: P. Blanken- daal, W. Beukers, P. Blokker, C. ten Brug- gencate, G. J. II. Fijn, Mr. O- Rovers. Benoemd. Aan de St. Ursulaschool alhier, is mej. M. C. Spekman, uit Amsterdam, als kweeke linge met akte aangesteld. BERGER SPORT VEREENIGING. Het eerste elftal zal moeten op- passen. De strijd tegen Beem- ster beteekent lanjj geen „walk- over". Zullen de a-adspiranten ongeslagen blijven? Een zacht eitje voor B.S.V. b. Het eerste elftal gaat morgen op bezoek bij de jongste eerstc-klasser „Beemsler". Dat beteekent o.F lang geen „walk-over" voor de Bergenaren. Een klein, vermoede lijk modderig veld kan B.S.V. doen strui kelen, als er niet. duchtig wordt opgepast Op papier moet B.S.V. natuurlijk winnen, doch de praktijk leert zoo heel dikwijls an ders. Wil B.S.V. 1 z'n kans op het kampi oenschap behouden dan zal er gewonnen moeten worden. Maar daarvoor is noodig een duchtig aanpakken van het begin tot het einde. Alleen techniek kan het niet doen; er moet ook het noodige erathousir asme bij komen. Als de blauwhemden daar van doordrongen zijn kunnen beide puntjes mee naar Bergen worden genomen. Maar ook dan alleen! Het elftal heeft één wijzi ging ondergaan. Han Petri, linksback uit het tweede elftal een jong en veel belo vend spelertje, wordt naast, Piet Beeldman geprobeerd en vervangt derhalve voor dit maal Cor Coevert. Wij zijn hoogst benieuwd hoe dit experiment der Elftal-Commissie zal afloopen. De a-adspiranten krijgen morgenochtend op eigen terrein gelegenheid zich vaster aan den kop te plaatsen, indien zij er ten minste in slagen kunnen Alkm. Boys a te kloppen. Dat is zeer zeker geen gemakke lijke taak, maar wel een taak welke vervuld kan worden. De jongens deden het tot nu toe zoo goed en zullen zeker voor de over winning vechten. Komaan jongens het kan, dus het moet! Ook in dit elftal heeft de commissie een wijziging aangebracht. De linksbuiten Dirk Mosk werd voor dezen wedstrijd tegen de stoere jongens uit Alkmaar, te licht gevon den en is,vervangen door Kees Jansen, een jongen met durf in z'n body en een behoor lijk schot in z'n linker schoen. Als hij oor deelkundig speelt en vooral niet in de fout van „pingelen" vervalt, zal het best gaan. De b-adspiranten krijgen eveneens thuis spelend een zacht eitje aan Uit geest b. Tenminste als de voorteekenon niet bedriegen. Met Wim Nap weer in de aan- valslinie zal het o.i. best gaan. Succes jon gens! Rijkssubsidie werkverschaffing jeugdige werkloozen. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden het rijkssubsidie in de kos ten van het practisch- en het ontwikkelings werk voor jeugdige werkloozen over 1935 voor Bergen vast te stellen op f 870,91 en f 106.64. Deze Rijksbijdrage komt neer op een percentage van 58.3 LANGENDIJK Volgens gepubliceerde cijfers van den in voer in Duitschland, zijn in de maand Sep tember 1.1. 326700 K.G. aardappelen, 4556.200 K.G. groenten en 35.434.000 K.G. fruit over de Duitsche grenzen gegaan, tegen resp. 141.100 K.G., 8.857.000 K.G. en 37.310.400 K.G. in de overeenkomstige maand van 1935, zoo-' dat de aardappeleninvoer met ruim 131 pet. is gestegen en de groenten- en fruitinvoer met resp. 49 en 5 pet. is gedaald. Wat de to maten betreft, beliep de invoer resp. 1.349.400 K.G. en 3.227.400 K.G. en voor boonen waren die cijfers G12.G20 K.G. en 1.291.000 K.G., al- zoo een zeer sterke achteruitgang. Van de ingevoerde tomaten leverde Nederland 853.000 K.G. De invoer van sla en bloemkool uit Nederland daalde in sterke mate. We hebben in den afgeloopen zomer al enkele keeren gelegenheid gehad te wijzen op den grooten uitvoer van aardappelen naar Argentinië dan gewoonlijk. Dit is een verheugend verschijnsel, vooral in een tijd, waarin de uitvoeren naar andere landen sterk achteruit loopen. Uit de bekend ge worden statistische cijfers is gebleken, dat in de eerste 9 maanden van 1936 voor 19.750.000 peso's is uitgevoerd tegen 14.5 mil- lioen in het overeenkomstige tijdperk van 1935. Vooral in de maand September is de export naar de Zuid-Amerikaansche repu bliek buitengewoon groot geweest, nl. 5 ruil- liocn peso's, welk bedrag ver uitgaat boven het maandelijksch gemiddelde. En die stij ging is vooral te danken aan den invoer van Nederlandsche aardappelen. Iïet is te hopen, dat deze handelsrelatie ook in de toekomst gunstige resultaten zal opleveren en dat zij ook voor onzen kool- uitvoer van beteekenis mag worden. Men deelt ons mee, dat het in de bedoe ling ligt, de ontvangst van de Nationale Kolfwedstrijden en de daaraan verbonden feestelijkheden te doen geschieden door de twee te Oudkarspel bestaande kolfclubs, nl. Volharding cn Bijeen als Vrienden. Aan een dergelijke ontvangst is heel wat werk ver bonden en bovendien is er nog al wat finan cieel risico aan verbonden. We vernemen, dat ook van particuliere zijde het dempen van slooten tusschen tuin- bouwakkers als werkobject bij de streek- commissie voor de bestrijding der werkloos heid wordt opgegeven. De provincie verleent voor dergelijke werkzaamheden subsidie, zoodat het voor de betrokkenen wel is aan te gaan. ZUIDSCHARWOUDE. Een der arbeiders van de firma Kramer had, bij het inladen van zuurkool vat en het ongeluk met een der vingers tusschen een ijzeren ketting te geraken. Een deel van den vinger moest worden geamputeerd. OUDKARSPEL DE TENTOONSTELLING U.S.O. De tentoonstelling van de Herv. Vrouwen en meisjesverceniging U. S. O. heeft zich in een goede belangstelling mogen verheugen. Ruim 300 bezoeksters hebben de tentoon gestelde handwerken bewonderd. Donderdagavond werd de verloting ge houden. Er was een zeer talrijk publiek aanwezig toen ds. Van Dijk de bijeenkomst inleidde. Spr. verwelkomde speciaal den Burgemeester die de trekking zou verrich ten. De burgemeester voerde voor hij tot. de trekking overging liet woord, waarbij hij het nut schetste, dat deze vereeniging heeft Spr. uitte zijn leedwezen ovey het vertrek -"ZACHT VAN SMAAK-PRUS 70ct van Mevr. Van Dijk, die altijd de leiding van de tentoonstellingen en de club-avon den heeft gehad. Vervolgens ging de burgemeester over tot de trekking, waarbij alle 107 tentoongestel de voorwerpen werden verloot. Tot slot werd door ds. Van Dijk nog het woord gevoerd. Allereerst dankte spr. don burgemeester voor zijn belangstelling en medewerking. Daar het waarschijnlijk de laatste samenkomst als deze is„ waar spr. het woord voert, dankt hij voor de steun welke hij bij zijn werk alhier heeft onder vonden. Spr. roemde de samenwerking die steeds had bestaan, alle sombere voorspel lingen ten spijt. Ook voor de medewerking aan de tentoonstelling bracht spr. dank aan allen. Vermelden wij nog, dat de verjaardag van de baby-pop was 31 October. Bij loting viel de pop ten deel aan mej. N. Ootjers Jd. te Noord-Scharwoude. Het nummer waarop de sprei viel, welke apart verloot werd, was 291. De uitslag van de sjoelbak was: le pr. A. Kroon 93 pnt.; 2e pr. Mej. Rootjes-Moei- jes 88 pnt.; 3e pr. B. Drost 88 pnt.; 4e pr. W. Boon 86 pnt.; 5e pr. B. Drost 85 pnt.; 6e pr. Ant. Kroon 84 pnt. EEN JUBILEUM Naar wij vernemen zal de heer H. Bak ker alhier dn llen November a.s. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren in dienst is getreden bij de Noordhollandsche Brandwaarborg maatschappij te Oudkars- pel. Behalve zijn arbeid bij de N. Holl. Brand waarborg Mij. neemt de heer Bakker in de ze gemeente een vooraanstaande plaats in. Hij is reeds 17 jaar lid van de gemeente raad, waarvan de laatste acht jaren wet» houder. Het zal' den jubilaris ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. NOORDSCHARWOUDE. AANRIJDING. Alhier reed Vrijdagmiddag een ongeveer 14-jarige jongen recht tegen een van de te genovergestelde kant aankomende auto op. Gelukkig reed de auto niet hard, zoodat hij spoedig kon stoppen. Het voorwiel van de fiets was in elkaar gedeukt en de jongen had zich aan het gezicht verwond. Het was echter niet van ernstigen aard. Hij is op eigen gelegenheid weer naar huis vertrok ken. In een Donderdagavond in het gemeente huis gehouden vergadering werd een plaatr selijk comité voor het Nationale Huwelijks geschenk voor Prinses Juliana gevormd. De samenstelling is als volgt: Eere-voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Voorzitter de heer J. Ootjers. Vice-voorzitter de heer A. Bar- ten; secretaris de heer K. G. Reinders, pen ningmeester de heer Ide Zijp. Toegevoegd werd nog aan het dag. bestuur de heer IJ. Kaan. Verder zijn er de volgende leden: B. J. Wilmink, R. Schuil, G. Nijman, P. F. Slot, C. Bakker, A. Keppel, T. Kostelijk, S. Timmerman, H. Jansonius, L. Mallekote, J. Keijzer, N. Zijp, P. Deutekom, J. Hensel- mans en P. Duijves. Volgende week zullen circulaires worden rondgezonden, terwijl de week daarop een aantal jongemeisjes met lijsten zullen col lecteeren. ZIJPE Naar wij vernemen, hebben zich voor den cursus Eerste Hulp bij Ongelukken welke te St.-Maartensbrug vanwege de afd. Scha gen e.o. van het Roode Kruis zal worden gegeven onder leiding van Dr. van Slooten. niet minder dan ruim 40 leerlingen aange meld. De eerste les zal de volgende week worden gegeven. Door heeren Armvoogden van Zijpe werd Vrijdagmorgen in café Kuiper aanbesteed: het maken van verschillende onderhouds werken aan het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden te Zijpe, na deze veranderingen genaamd Buitenzorg. D. Veul, Schagerbrug f 1450; fa. J. Lutje- harms, Schagen f 1750; F. Hes, St. Pancras f 1450; M. Schippers, Schagerbrug f 1033; N. Ranzijn, 't Zand f 1170; J. Veugcr, Zijpe, f 1610; C. de Leeuw, 't Zand f 1627; J. Krcij- ger, Oudesluis f 1645; D. Eriks, Burgerbrug f 1389; G. Plevier, Schagerbrug f 1670. De gunning werd aangehouden. BARSINGERHORN Vrijdag j.1. had in café „De Fortuin" de openbare verhuring plaats van de landerijen van de gemeente, het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en het Weezen Armenbestuur. De prijzen varieerden van 70.tot 107.per H.A., hetgeen neerkomt op een hoogere opbrengst in vergelijking met die van het vorig jaar van ongeveer 5 De meeste pcrceelen werden met een en kele uitzondering weer aan de vroegere huurders verhuurd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6