Modebladen Schager Roosjes DOUWE EGBERTS THEE Adverteert in dit blad Over een maand is het al Sint Nico laas Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. Rekening-Courant Saf e-Deposit Fa. W. D. Niestadt S Zn. fa. SCHMALZ, Schagen hebben altijd succes De „THEE-KLIPPER" in 1828 A. SLEUTEL Jzn. Boekhandel v.h, Trapman 6 Co. Bond voor Staatspensionneering federatie Hollands Noorderkwartier ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8. SCHAGEN Torenplein E 76 Effecten Coupons Prolongatiën Open-Bewaargeving Deposito's Vreemde Munt Credieten Hypotheken Incasso's Assurantiën Verricht alle bankzaken Geeft dit jaar eens een goede foto, het blijft een aantrekkelijk geschenk, wat Gij alleen ceven kunt. LAAG ZIJDE 24. SCHAGEN. TELEFOON 11 Overhaast U zelf en ons niet en komt spoedig. Zondags geopend. Gewatteerde Dekens Dons Dekens Molton Dekens Flanellen Lakens Groote verscheidenheid in alle prijslagen J) N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C R. Keysei Co., Binnenhaven 64. Tel. 106. DEN HELDER Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais, f 7.— Maïsmeel f 7.30 Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst, f 8.30 Voerroggemeel f 7.30 Boonenmeel 7.50 Groene Erwtenmeel f 7.50 Maisglutenmeel ,.UE BYENKORF" f 7.40 Voertarwe, Inlandsche B f 8.80 Haver f 7.40 Chevaliergerst, geschoond, f 8.10 Voerrijst (Paddie f 6.70) f 8.— Gemengd Kippenvoer f 7.90 OCHTENDVÜER C.R.K. f 9.50 Varkensmeel A f 8.30 B f 8— Cf 7.70 Kalvermeel (met mineralen) A f 10.20 B f 9.90 Koeienmeel, 20-22 °/0 z.v. eiwit, 5-7% vet, f 8.40 Koeienbrokken voor melkvee, „Bertels" f 7.90 Koeien-Mestmeel A f 7.90 B f 7.80 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto f 10.50 Gem. KOEKIES „WESSANEN" f 8.70 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 9.45) f 8.90 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.d. f 9.— Gebr. Grondnotenkoek 55°/0 en Grondnootschilfers f 8.50 Gebr. Cocoskoek, blanke f 7.90 Soyaschroot f 7.90 Gebr. Palmpitkoek f 7 Protospulp Ca 35 ®/0 suiker f 6.— Tarwezemelen 7.40 en Tarwegrind f 7.40 Vleeschbeendermeel f 9.— Carnarina, N.S. f 13.70 Haringmeel ca. 65e/0 eiwit. 10-12°/o vet f 11.— Wit vischmeel, c.a. 65-70U/ eiwit, 7-8n/- vet, f 12.20 Vischmeel „Hollandia" f 12.80 Diermeel, SCHAGEN f 12.50 Delftsche Voederkalk (geslibd krijt f 1.80) f 6.80 Landbouwzout, f 2.50 TURFMOLM per pak f 1.25 Per 100 K.G. gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G. Vraagt bij ons prijzen van Kunstmest 9 November 1936. bracht van Indië zijn kostbare lading thee naat Europa, voor de toen reeds 75 jaar oude firma Wed. Douwe Egberts. Thans gaat het heel wat vlugger en practischer, - en nog steeds krijgt D.E. het fijnste van de plantages! 183 jaar thee-ervaring... zegt U dit niet alles? Drink dus steeds ANNO 1753 Ook D.E. koffie is het fijnste van de plantages. SCHAGEN Beëedigd taxateur voor roerende en onroerende goederen. MAKELAAR ASSURADEUR. Alle soorten Groote belangstelling. De algemeene vergadering die Zondag middag onder leiding van den heer C. de Vries, Dirkshom, in „De Posthoorn" van den heer J. Peetoom werd géfcoudaii, was dit maal al bijzonder druk bezocht. Aanwezig zijn afgevaardigden van 15 af- deelingen, n.1. van St. Maarten, Winkel, Nieuwe Niedorp, Langereis, Schagen, St. Maartensbrug, Schagcrbrug, Dirkshorn, Bur- 'gerbrug, Oude Niedorp, Heerhugowaard, Anna Paulowna, Beezand, Barsingerhorn en Kolhorn. In zijn openingswoord sprak de Voorzitter over die groote opkomst zijn vreugde uit, want de zaak.van het premievrij staatspen sioen heeft in dezen tijd de belangstelling en do te voeren actie zal dan ook met nog meer élan gevoerd moeten worden. Vooral met het oog op de a.s. verkiezing zal er in de a.s. propaganda-periode aangepakt moeten worden. Wij voorstanders van premievrij staatspensioen moeten er straks voor zorgen, dat er nu eindelijk eens iets gebeurt voor de ouden van dagen. (Applaus.) De notulen worden door den secretaris, den heer H. Woudenberg gelezen, waarna ze on der dankzegging worden vastgseteld. \tan de mededeelingen vermelden we, dat de afdeeling Langereis thans tot onze fede raties is toegetreden en de afgevaardigde wordt hartelijk welkom geheeten. Voor het nazien van de rekening van den penningmeester, worden aangewezen de af- deelingen Kolhorn en Heerhugowaard. De toelage voor den secretaris en voor den penningmeester wordt wederom bepaald op 110.—. Door den Voorzitter wordt een uitvoerig verslag uitgebracht van de gehouden bonds vergadering. Volgt verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren C. de Vries, Dirkshorn, P. Appel, St. Maarten en H. Woudenberg Schagen. Bij enkele candidaatstelling worden de af- tredenden herkozen en onder applaus ver klaren zij de herbenoeming aan te nemen. De Ringlanddagen. Ook nu weer wordt in bespreking gebracht liet houden van een jaarlij'kschen ringland- dag. Door den voorzitter wordt er aan herin nerd dat in den afgeloopen zomer een ring- landdag is gehouden en dat door hem in de vorige federatievergadering, de afdelings besturen waren opgewekt en verschillende afdeelingèn ook hadden toegezegd te zorgen voor bezoek aan den ringlanddag. Verschei dene afdeelingen schitterden echter door af wezigheid, enkele afdeelingen hebben geen enkele poging tot bezoek gedaan en daar over spreekt de Voorzitter zijn teleurstelling uit. Maar niettegenstaande dit gebrek aan sa menwerking is de ringlanddag te St. Maar ten schitterend geslaagd, wat vooral te dan ken is aan de krachtige medewerking van het bestuur der afdeeling St. Maarten en de plaatselijke verecnigingen. Spr. herhaald daarvoor zijn woorden van hartelijken dank, op dien ringlanddag ge houden. Spr. laat evenwel onmiddellijk er op vol gen de vraag: moeten wij t. a. v. het houden van een ringlanddag op den inge slagen weg voortgaan? Propaganda in den zomer is noodig, maar kost geld en er is voor noodig de hulp der afdeelingen. Door de afdeeling Kolhorn wordt de wen- schelijkheid betoogd, dat het risico van een ringlanddag genomen wordt door die afdee ling, die aan de hand van de medewerking van plaatselijke vereenigingen, op de goed koopste wijze voor de organisatie van een ringlanddag kan zorgen, met medewerking van het federatiebestuur. Over dit onderwerp onstaat een langdurige discussie, waarbij er op gewezen wordt, dat het federatiebestuur zorg draagt, dat de te maken kosten zoo gering mogelijk zijn en dat de afdeeling, waar de ringlanddag wordt gehouden, de medewerking van plaatselijke vereenigingen reeds inroept. Bij de bespreking komt ook tot uiting de meening, dat de winterpropaganda voor de afdeelingen ter hand genomen moet worden, doch de ringlanddagen als een propaganda van algemeene strekking beschouwd dienen te worden en dan ook de kosten, aan deze vorm van propaganda verbonden, door fede ratie en de afdeelingen tezamen gedragen dienen te worden. Met cijfers wordt aange toond hoe zuinig met de gelden wordt omge sprongen. Ook wordt er op gewezen, dat wanneer een afdeeling nu absoluut geen enkele bijdrage voor een ringlanddag wil geven, het federa tiebestuur niet dwingend kan optreden. Te genover een dergelijke afdeeling wordt als voorbeeld genoemd de afdeeling St, Maar tensbrug, die voor den jongsten ringlanddag f25.beschikbaar stelde. In de volgende vergadering zal besproken worden of weer een ringlanddag zal worden gehouden en waar. Het demonstratief congres in 1937. Door het Hoofdbestuur is nu besloten dat daags voor de jaarvergadering, in 1937, een demonstratief congres in den Dierentuin te Den Haag zal Worden gehouden. De uitvoe ring ervan is aan de federaties. En waar nu uit het noorden van Noordholland steeds aangedrongen is op het houden van demon stratief congres, hebben wij, zegt Voorzitter, de plicht te zofgen dat het congres door dui zenden wordt bezocht. Reeds worden tot dek king der kosten, spaarkassen gevormd, in Oudkarspel bijv. sparen er al 125 menschen voor en spr. roept dan ook de afdeelingsbe- sturen toe: „doe uw plicht!" Door de gecombineerde federatie wordt voor dit doel een fonds gevormd, een be drag van f 170 is thans bij elkaar, maar het bedrag moet groeien, tot minstens f 500. Op het congres zullen alle Kamerfracties wor den uitgenoodigd, teneinde haar standpunt dat zij t.a.v. staatspensioen innemen, toé te lichten. Door de afdeeling Kolhorn wordt medege deeld, dat door haar reeds circulaires zijn verspreid, waarin de mededecling wordt ge daan van de mogelijkheid door wekelijk- sche of maandelijkschc bijdrage aan dit demonstratief congres deel 1e nemen. Medegedeeld wordt, dat door het federatie bestuur ook een dergelijke circulaire zal worden uitgegeven en tijdens de vergadering geven dé afgevaardigden dan ook het aan tal bcnoodigde circulaires op. De propaganda voor Staatspensioen. Door het. Hoofdbestuur is getracht met di verse hoofdorganisaties in aanraking tc ko men, teneinde het oordeel over de invoering van premievrij staatspensioen van die hoofd organisaties te welen te komen. Het is nu, zegt Voorzitter, de taak van fe deratie en van de afdeelingen om leden der plaatselijke organisaties, als voor den M iddenstandsbond, Tuinbouworganisatie, Hollandsche Maatschappij van Landbouw enz., te bewerken teneinde in die organisa ties den drang tot premieprij staatspensioen tót uiting te doen komen. Want het moeten niet de leidende personen in die organisaties zijn, die zich voor of tegen staatspensioen uitspreken, doch die uitspraak moet van on deraf, van de leden komen. Spr. deelt mede, dat via het federatiebe stuur een circulaire aan de diverse plaatse lijke organisaties zal worden gezonden en de voorstanders van staatspensioen zullen dus gelegenheid krijgen, in hunne vakvereeni- gingen enz., een lans voor het doel van den Bond te breken. De winterpropaganda. Bij ue bespreking over de te voeren win terpropaganda wijst de afdeeling Schagei'- brug op de belangrijke afdracht, die de af deelingen aan den Bond moeten doen en i waardoor de afdcclingskas gewoonlijk on toereikend zijn om de kosten veiibonden aan het 'voeren van propaganda "te kunnen dek ken. Het is daarom wenschclijk er bij het Bondsbestuur op aan te dringen, dat de af dracht aan. den Bond verminderd worde. Na een korte bespreking zegt do Voorzitter toe, deze kwestie in de gecombineerde fede ratievergadering ter sprake te brengen. Goedgevonden wordt, dat het Federatie bestuur pogingen in 't werk zal stellen om te Den Helder een afdeeling opgericht té krijgen. Bij de rondvraag worden enkele huishou delijke aangelegenheden ter sprake ge bracht, waarna de Voorzitter, na een opwek king tot krachtige propaganda voor het doel van den Bond, nl. om te krijgen een premie vrij staatspensioen, de vergadering sluit. W1ER1NGERMEER VOETB ALWEDSTRI.n) FLEVO I—WEST FRISIA III 1—4. De gisteren tusschen Flevo I en West Frisia III in de Meer gespeelde wedstrijd bracht voor West Frisia een zege van 4-1 Onze jongens moesten spelen met 3 in vallers. Zij weerden zich dapper, doch kon den toch geen nederlaag ontgaan. Het Fle vo II geniet nog steeds van de rust of va- eantiepenode, waardoor dit elftal min of meer nog op nonactief staat. OP NIEUW SENSATIONEELE .TACHT OP MODERN GEOUTILLEERDE STROOPERS In het. holst van den nacht van Zaterdag op Zondag surveilleerden onze jachtopzie ners J. v. d. Sluis, J. Kieft. J. van Elslo, C. Kroon en Bays in de Wieringermecrsche jachtvelden, zooals gebruikelijk om de, nogal veel vuldig en moderne geoutilleerde stroopers het halt toe te roepen. Bij ve len schijnt het thans een geliefde sport te worden de hazen met een auto opzettelijk of onopzettelijk dood te rijden om zich op die wijze een smakelijk hazenboutje te ver schaffen. Ongeveer 2 uur in den nacht werd het spiedend oog der jachtopzieners getrokken door e enzich langzaam voortbewegende auto, welke, naar men vermoedde in de Noorderkwelweg zocht naar haasjes. Het terrein werd afgezet, de vervolging voorbe reid. Op het geven van een stopteeken werd Bays bijna omvergereden. De volgende post wist echter door eenigegoedgemikte scho ten een voorband lek te schieten, doch de stroopende automobilist reed zonder vaart te minderen door. Doordat echter wacht post 3, de heer Kieft met zijn aulo een vervolging inzette raakte de vluchtende au to bij een kluchtoprit eenigszins van de kook en bleef daar door een handige ma noeuvre van Kieft vaststeken en moest zich overgegeven. Bij fouileeiïng bleek de buit te bestaan uit 'n haas Tegen de bestuur der de heer S. KI. uit Monnikendam die zonder rijbewijs reed alsmede S. W. even eens uit M. werd procesverb. opgemaakt wegens het niet voldoen aan hevel om te stoppen bovendien overtreding der jacht wet. BERGEN Ooievaarsnest in de Hertenkamp. Wij hebben er onlangs melding van ge maakt, dat er plannen bestonden op de Ruïne een nest op te richten voor de fa milie ooievaar. Aangezien hieraan bezwaren van practischen aard wanen veiibonden, Jieeft men thans besloten een nest in ge reedheid te brengen in de Hertenkamp. Voor dit doel is er een zware boom aan het Oude Hof geveld, welke een dezer da gen in de Hertenkamp zal worden opgericht en waarop het toekomstige ooievaarshuis zal worden gebouwd. Als er nu in 't voorjaar maar een familie komt, om het huis te huren! Vermakelijkheidsbelasting en kermis. Zooals bekend mag worden geacht, heb ben Ged. Staten er bij het Gemeentebestuur op aangedrongen, om over te gaan tot. het invoeren van een belasting op de publieke vermakelijkheden. In de laatste vergade ring van d£n Gemeenteraad is wel zeer duidelijk naar voren gekomen, dat er voor de invoering ©ener dergelijke belasting voor een seizoenplaats als Bergen, niets werd ge voeld. Naar wij vernemen, zoeken B. en W. thans naar e«en mogelijkheid om aan deze belasting te ontkomen en toch te voldoen aan den wensch van Ged. Staten, om de finantiën der gemeente op te voeren. De mogelijkheid is zeer groot, dat B. en W. den Raad op de e.v. vergadering het voor stel zullen doen tot wederinvoering van de Kermis, om op deze wijze te komen aan de geldien, welke Gedeputeerden dachten t© halen uit een te heffen belasting op de pu blieke vermakelijkheden. Ongetwijfeld een sympathiek plan, waar mede in het bijzonder de vereenigingen ter plaatse zullen instemmen. BARSINGERHORN De volgende dienstplichtigen uit deze ge meente, behoorende tot het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort, zijn opgeroepen om aldaar voor herhalingsoefeningen in werke- lijken dienst te komen: H. Roeiers, lichting 1928; J. R. van Stipriaan, lichting 1929, res pectievelijk voor den duur van 13 en 17 dagen. Aan den dienstplichtige der lichting 1937 uit deze gemeente F. Bos is door den Minis ter van Defensie uitstel van opkomst, voor eerste oefening verleend tot 4 Octobor 1987. Naar we vernemen zal op den tuin naast de boerderij van den heer C. Smit Gz. voor diens rekening een woning worden gebouwtl door den aannemer Joh. Schenk alhier.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4