INGEZONDEN eventueel nieuwe Ijsbaan te heb/ben ge hoord, dat. het bestuur nu al zou willen wachtten, alvorens met nieuwe plannen te komen als het eenmaal zoover was, dat men niet meer de beschikking had over de Rijd. De plannen voor de kanalisatie zijn reeds zoodanig geprojecteerd, dat het zeker is, dat de Rijd in de toekomst niet meer voor een ronde baan kan worden inge richt, terwijl het zich laat aanzien, dat de baan door een diepe vaargeul niet spoedig betrouwbaar zal zijn, terwijl de vaart door de scheepvaart lang zal worden opengehou den. Spr. zou vooral omdat de mogelijkheid dat het arbeidsloon voor 100 pet. door het Rijk kan worden vergoed willen dat het bestuur hieraan de volle aandacht wijdde, omdat anders de mogelijkheid bestaat, dat we op een gegeven oogienblik zonder ijs baan zitten. Verschillende plaatsen voor een kunst ijsbaan worden genoemd, waarbij men het oog heeft op die perceelen die zonder pom pen kunnen worden bevloeid Het Bestuur zal de volle aandacht aan dit punt wijden en men zal het peil opnemen ten opzichte van de perceelen die men eventueel op het oog heeft. Hierna sluiting. ANNA PAÜLOWNA VARA-PROPAGANDA- EN FEESTAVOND. De zaal van den heer Slikker was Za terdagavond weer eens gezellig vol. Van de leden der plaatselijke Vara-afdeeling zullen er maar weinigen gemankeerd hebben en bo vendien kon de voorzitter van deze afdeeling, de heer D. Dekker, nog velen uit de zuster- afdeelingen Schagen, Wieringen en Wierin- gerwaard welkom heeten. Wie de sterke magneet was, die zooveel belangstelling trok, is licht te raden, als we even meedeelen, dat de naam Albert de Booy met groote letters op het programma van den feestavond prijkte. „Appic" is sterk favoriet bij de Vara en, nu we hem eens in persoon hebben meegemaakt, kunnen we ons dat nog beter indenken, dan bij het enkel hooren van zijn zang uit den luidspreker. Thuis, bij de radio, is van z'n stem te genieten en kan men 't al of niet eens zijn met de keus van liedjes. Maar dan hebt ge toch de ware „Appie" niet. Die moet ge zien en dan spreekt een liedje, dat niets om 't lijf heeft, heel an ders tot u. De Booy is een eigenaardige figuur onder de vele chansonniers, die ons land telt. Als ge hem niet persoonlijk of van foto's kent en denkt, zoo aanstonds, bij het opengaan van het doek, een slanke verschijning, keu rig in smoking, te zien, dan staat hij daar plotseling voor u in een eenvoudig colbertje, groot en zwaar. En in tegenstelling met de kunstbroeders, die zoo graag de allures van „mooien jongen" aannemen, buit hij juist z'n figuur, dat hij schijnbaar tegen heeft, uit en doet de zaal schateren om z'n „bevallige" bewegingen („bouwvallig" zei onze gymna- stikleeraar in zoo'n geval). We denken hier bij in de eerste plaats aan „Appie" als Spaan- Sche zangeres en danseres. Door houding en gebaar weet hij van een liedje zonder eeni- gen inhoud (b.v. De kanarie van Arie), iets leuks te maken. En dan lest best, hij heeft een goede stem en meent gelukkig niet, als enkele anderen, het met wat temerig ge draai nog mooier te kunnen maken. Daarom ook heeft hij met het eenvoudig zingen van een lied als „De heilige stad", evenveel suc ces als met z'n voordracht van andere lied jes, hij zong er vele, leutige en sentimenteele z'n „Onbekende vrouw" en, op verzoek „De autobus". En hiermee genoeg over hetgeen zeker het glansnummer van het programma was, het optreden van Albert de Booy. Ook de andere medewerkers dienen met. eere genoemd te worden, de Band, het Ha- waiïan-ensemble, de accordeon-solist en de xylophoon-bcspeler. Ook zij werden gedwon gen toegiftjes te geven, omdat hun optreden een zeer levendig applaus verwierf. De hu morist-conferencier, v. d. Maesen, had met z'n optreden naast De Booy, een moeilijke taak. Z'n „Zangconcours" met medewerking van de zaal bracht er na de pauze een uit gelaten stemming in; z'n „Stille helden", en „Imitatie van een schoolmeester", om een paar uiteenloopende nummertjes van z'n re- pertoir te noemen, deden het goed. Z'n moppen ja, dat wordt tegenwoordig een lastig ding met die radiowaren niet allen even kersversch. Maar ook de „Kletsmeier", zooals hij zich zelf noemde, droeg zeker het zijne bij om het geheel tot een gezelligen avond te maken, die een goede propaganda voor de afdeeling en voor de Vara, in haar geheel, was. Doch de propaganda was niet in de eerste plaats aan hen, maar aan den heer 't Hof van Hilversum opgedragen. Deze gewaagde o.a. van V.A.R.A.-verhuizing, die den strijd en prestaties was verkeerd in erkenning van verdiensten en waardeering voor hetgeen voor de microfoon wordt gebracht. Hij besloot z'n korte speech (waarvan we manier, waar op de propaganda werd gevoerd, n.1. veel af breken en weinig opbouwen, niet konden waardeeren) met een aansporing tot steun voor den omroep, die een belangrijke plaats inneemt in den strijd van de partij voor een andere samenleving. De heer Dekker richtte een woord van 'dank tot spreker en andere medewerkenden, deed eenige mededeelingen en sloot, (her innerend aan de bezorgdheid van een der raadsleden, ter^laatste raadsvergadering ge uit), met de opwekking bestemd voor alle vrijgezellen, om toch vooral de meisjes niet alleen naar huis te laten gaan. BREEZAND UITVOERING „CONCORDIA" Wind, regen, onweer alle elementen had de muziekvereeniging „Concordia" te gen bij haar uitvoering, die zij Zondagavond in de zaal van den heer Borst gaf. Het was dan ook treurig gesteld met haar bezoek aan dit concert; hier en daar een paar man in de zaal, een beetje verspreid, dan leek het niet zoo erg leeg. Concordia heeft echter wel meer van dit soort tegenslag gehad bij uitvoeringen en liet zich daardoor nu, net zoo min als toen beinvloeden. Na ingezet te hebben met den marsch „Jong Brabant", blies het corps, ge leid door den heer J. J. W. Hertsworm, onveranderd voort. Toch, al was het gerin ge bezoek niet een domper, waar men eerst moest onderuitkomen, had Concordia wat tijd noodig om op temperatuur te geraken. Er was dan ook een zekere climax in de prestaties op te merken. Bij de Lustspiel-ou- verture was de stemming nog wat wankel, maar de Valse Berceuse in de fantasie op La fille du regiment, klonken reeds veel beter in de korte, krachtige kerelsmarsch werd volkomen beheerscht. Na de pauze ging 't nog beter. Bij de ouverture Zu Einem Festspiel was de zuiverheid heel goed en zoo ook bij de aardige bewerking van Mozart's Wiegelied. De moeilijke Tann- hauser, fantasie werd ten slotte gevolgd door de vlotgespeelde finale en daarmee was Concordia's aandeel in dezen avond beëindigd. Het duo Jasper en Maraike had meer met het slecht-gevuld zijn van de zaal te kam pen. „Daar zijn ze niet aan gewend", zei Jasper, „en 't is net of je woorden naar het tooneel terugkomen" Het is dan natuur lijk heel moeilijk de gewenschte stemming te verwekken. Het kleine dochtertje van het echtpaar, Maike, had ook een deel in het programma en bracht het er „pittig" af. Jasper en Maraike zelf, en dan vooral de laatste, vonden bij de nummers in „gewoon Nederlandsch" hun hoogtepunt in „Gas". Hun grootste kracht ligt echter daar, waar ze in 't dialect aan 't „lollepotten" zijn. Aar dig vonden we ook 't slot, dat nu erg tot z'n recht kwam, maar 't bij een flinkgevul- de zaal stellig goed zal doen. In een pot pourri werden alle refreintjes, die het pu bliek in den loop van den avond had lee- ren meezingen, nog eens herhaald. De heer Prins, voorz. van Concordia, sloot met den wensch het duo Jasper en Maraike, nog eens weer op een, uitvoering van de vereeniging, maar dan voor een volle zaal terug te zien. BARSINGERHORN KOLHORN. Propagandafilm „Huishoudelijke Voorlichting". In de Openbare Lagere School werd Vrij dagavond een propaganda-avond gehouden om meer bekendheid te geven aan het werk, dat tegenwoordig verricht wordt op het ge bied der huishoudelijke voorlichting. Het openingswoord werd gesproken door den Weleerw. Heer Ds. R. van der Veen, voorzitter van het plaatselijk crisis-comité. Spr. schetste de groote waarde van de huis houdelijke arbeid voor de maatschappij. De huisgezinnen immers vormen de bouwstee- nen der maatschappij. In de huisgezinnen meer geluk te brengen is dan ook een groot maatschappelijk belang. Snr. heeft groote waardeering voor het initiatief van den land- arbeidersbond, die er in geslaagd is bij het gemeentebestuur en verschillende vereeni- gingen steun te vinden, waardoor te Kolhorn een huishoudcursus kon worden opgericht. Alleen door eendrachtige samenwerking is iets te bereiken en zoo was ook deze avond een voorbeeld van gemeenschapszin. Spr. dankt verder allen die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt aan het tot stand bren gen van dezen avond en heet voorts harte lijk welkom Mej. Sirks uit Rotterdam, die de film zal toelichten. Hierna volgde de film, die op duidelijke wijze, mede door de toelichting van Mej. Sirks, laat zien hoe op vele plaatsen belang stelling groeit voor tentoonstellingen en cur sussen. En geen wonder, want als we zien hoe bij een gezellig kopje thee, een praatje wordt gemaakt over kinderverzorging, hoe van oude kleeding nog weer iets bruikbaars kan worden getooverd, dan slaat dat zeker in. Op allerlei huishoudelijk gebied toont de film ons beelden hoe het niet en hoe het wel moet, alles een opwekking om de cursussen te volgen. De film werd met groote aandacht gevolgd en een hartelijk applaus beloonde Mej. Sirks voor haar toelichting. Daarna kwam dokter J. J. Werner aan het woord. Hij knoopte vast aan eenige beelden uit de film, die zoo duidelijk weergaven wat de hygiëne van de huisvrouw eischt. Spreker vertelde over verschillende ziek ten, als typhus, cholera, tuberculose, enz. en hun wijze van verspreiding. Anna Paulowna, Nov. 1936. LANGS DEN WEG Bij m'n bezoeken aan veel menschen in onze goeie polder was ik Vrijdag tegen den avond bij een van m'n klanten die juist jarig was, waar enkele familieleden en kennissen druk in dispuut waren en waar over denkt u wel over de raadsverga dering en de Schager, waar het verslag in stond, werd gelezen en nog eens gelezen en het eigenaardige was, dat ieder ons radslid Kuiken prees om zijn opvatting van het vervullen van zijn raadslidmaat schap. De andere raadsleden die hem uit lachten, hoorden, was de algc-meene gedach te, niet in den raad thuis en moesten begrij pen, dat het'in 't belang der gemeente was, dat zij spoedig hun mandaat maar neer gingen leggen. De oudste zoon, die in de bouwvakken zit, drukte zich al zeer sterk uit, gaf Kuiken volkomen gelijk, dat hij tegen de advies commissie was; hij had al meermalen ge werkt aan gemeente-gebouwen en de critiek die er voegde was niet mis. Ook de ambts woning van onzen burgemeester moest er aan gelooven, hij wou de rekeningen wel eens zien, wat er na de algeheele opleve ring nog aan gespandeerd was, vergeleek de kosten, die 5 maal zoo hoog waren als die van het perceel van zijn overbuurman Slikker. Een buurman merkte op, dat er ook in den raad is gesproken over de weinige spaarzin bij de jongelui, doch laat de raad en zijn voorzitter dan eerst, gehoord de woorden van den vorigen sprecker, maar beginnen met de hand in eigen boezem te steken, want van de spaarzin van ons ge meentebestuur is drommels weinig geble ken. Een ander nam het op voor de caféhou ders en gaf als z'n meening te kennen, dat ondanks de veel te hooge lasten, die hen wordt opgelegd, zij nog maar steeds meer in de uitoefening van hun bedrijf worden beknopt; alles vraagt om steun tot dat ook die menschen, als het zoo doorgaat., zullen komen en is de overheid dan tevreden? Weer een ander, een buurman met zes kinderen, had het over het gesprokene over de tevele bals. die volgens enkele raadsle den, hier worden gehouden. Die man zei: ik begrijp niet, waar die raadsleden het recht Uit al deze voorbeelden bleek duidelijk van welk een belang het regelmatig handen- wasschen is en hoe bijvoorbeeld ieder mee kan werken door slechts de zakdoek voor den mond te houden als hij hoest of niest. Spr. behandelt ook zeer uitvo.erig het groo te belang van het koken der melk, die dan ook minstens drie minuten moet doorkoken Pas dan kunnen we zeggen, is alle kans op typhus- en tuberculosebesmetting door de melk, geweken. Met groote belangstelling werd de lezing van „dokter" gevolgd. Na de pauze werd nog een teekenfilmpje gedraaid en daarna sloot Ds. Van der Veen den avond met woorden van dank aan al len die op eenigerlei wijze hun aandeel in dezen avond hadden gehad. Ten slotte vermelden we nog, dat onge veer 135 personen, meerendeels dames, de zen avond bezochten, wel een succes dus voor de organisatoren. Donderdagavond werd de vierde en laat ste propaganda-avond, om te komen tot oprichting van een afdeeling „Zuid-Zij pe' van liet Gentraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, gehouden en wel te Petten. Aldaar traden staande de vergadering 13 leden toe. Tot bestuursleden werden gekozen Mevr. Geensen'Holman en de heer H. S. Eriks. Het Bestuur der nieuw opgerichte afdee ling bestaat alzoo uit de volgende personen: Mevr. de Boer—Otten en Mevr. Baaijens— Vos te Sohagedbrug, Zuster Kuilman en de heer J. Leeuwen te St. Maartensbrug, Mevr. de Boer—Brcgman en de heer L. Smelik te Burgerbrug en Mevr. Geensen—Holman en de heer H. S. Eriks te Petten. De Minister van Sociale Zaken heeft de werkverschaffing van het waterschap Zijpe en Hazepolder (sloot- en bapgerwerk) verlengd tot en met 30 Januari 1937. De Woningbouwvereniging „Zijpe" hield Vrijdagavond j.1. een algemeene leden vergadering. Aanwezig waren slechts 7 le den. Na opening der vergadering door den Voorzitter, volgde leezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. Vervolgens werd mededeeling gedaan van een aantal ingekomen stukken. Besloten werd een voorstel te doen tot verlaging der huren van de vijf dubbele woningen. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester werd onder dankzegging goed gekeurd. De finantieele commissie adviseerde tot goedkeuring der balans en winst - en ver liesrekening. Aldus werd besloten. De leden der financieele commissie wer den herbenoemd. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden P. J. Renooij en K. Paarlberg werden herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer K. van Loenen, werd benoemd de heer W. J. van Loenen. Na de rondvraag, welke niets bijzonders opleverde, volgde sluiting. Aan de adfeeling ZijpeCallantsoog van het Witte Kruis is een Rijkssubsidié van f232 toegekend ten behoeve van de tu berculosebestrijding. SCHAGERBRUG Tijdens een hevig onweer, dat zich Zon dagavond boven ons dorp ontlastte, sloeg de bliksem in de toren der Ned. Herv. Kerk alhier, zonder echter eenige schade te ver oorzaken. OUDESLUIS. Bliksem in een boerderij geslagen. Zondagavond sloeg de bliksem in het woonhuis van Jb. Everts aan den Ruige- weg te Oudesluis. De bewoners kwamen er met den schrik af, doch in het huis is het een ware ruine geworden. Verder zijn alle ramen stuk en ook eenige pannen van het dak geslagen. van daan halen om zich in particuliere aan gelegenheden te mengen. Wij hebben, zoo jullie allen weten, zes kinderen, vier jon gens en twee meiden en als ze naar een feestje willen, hebben de kinderen ons te vragen of ze heen mogen en dan bespreken m'n vrouw en ik samen of we wel of geen toestemming geven; het zou*beter zijn, dat de raadsleden wat meer groote belangen om ons uit de put te helpen, op het oog hadden; deze spreker had het ook over Kuiken die blijk gaf, dat de ingezetenen hem een goed hart toedragen, gezien het groote aantal stemmen, dat hij bij de vo rige raadsverkiezing kreeg en het is te voorzien dat Kuiken er een volgende maai nog meer krijgt. Ja, ja, zegt een ander, bet is allemaal ja loezie van die lachende raadsleden, ze zouden hen graag weg willen pesten, maar Kuiken zal wel zoo verstandig zijn er zich niets van an te trekken; als het waar is dat een gemeenteraad er ook nog zoo iets van een geweten op na behoort te houden dan is dat mijns inziens in den persoon van Kuiken vertegenwoordigd. Een andere spreker vond het droevig gesteld met de verkiezing van raadsleden, hij verklaarde het zoo, dat de elf wijste in gezetenen raadslid behooren te zijn, van die elf weer de twee knapste wethouder, maar nu, als je wat aan politiek doet en je hebt een groote mond kom jein den raad al ben je waarachtig nie in staat je eigen zaken en huishouden naar behooren te behartigen, 't is wel treurig gesteld. Zoo ging het gesprek nog een poosje door, totdat ik op de klok keek en bemerkte, dat ik mijn tijd verlaat had. Haastig nam ik afscheid van het groepje critisch aangeleg de verjaardagvierders. Geachte redactie! Zouden we naar aanleiding van de N.S. B. verg. te Schagen van Vrijdag j.1. op een kleine plaatsruimte mogen rekenen voor het volgende. Bij voorbaat onzen dank. „Deze bijeenkomst waar God en zijn ge bod worden bespot moeten terwille van de zedelijke waarde van ons volk, in elkaar getrapt worden. Wij doen dan slechts het zelfde als Christus deed met de tollenaars" waren volgens het verslag de woorden van den heer Vlekke toen hij zijn goedkeu ring uitsprak over het verstoren van de Dageraadsverg. in Utrecht De heer Vlekke meent misschien dat hij een goed Christen is, maar toont hier dat hij de leer van wie WIERINGERWAARD De muziekvereeniging „Ons Genoegen" zwemt voorloopig nog niet in het geld. Om daartoe te geraken, is voor de tweede maal een verloting op touw gezet, waaraan ver bonden een fancy-fair. Zaterdagavond werd in de keurig ver sierde zaal van den heer Schenk, waarvoor een woord van lof toekomt aan den heer C. Klos, die het inderdaad prachtig heeft versierd, een gratis concert ten gehoore ge bracht onder de eminente leiding van den heer Gladbeek. Vooraf sprak de heer Van der Kolk Jr. een kort openingswoord, waar bij hij in het bijzonder zeer hartelijk dankte voor de buitengewone medewerking van de ingezetenen. Voor de te houden verloting be hoefde niets gekocht te worden dan een tan dem als le prijs. Een muziekvereeniging is een dure geschiedenis, zoodat. het dubbel prettig is, wanneer de burgerij op deze ma nier steun verleend. We hebben een gedeelte van het concert bijgewoond, doch kunnen wel constateeren dat de vereeniging is vooruitgegaan. De di recteur heeft zijn disapelen goed onder de 'dirigeerstok. Ook zijn er enkele goede krach ten bijgekomen. De tweede avond was meer bestemd voor dansen en deelnemen aan diverse attracties, zooals Rad van Avontuur, sjoelbak, hakblok, schiettent enz., enz. De dames hadden druk werk. Vooral het Rad van Avontuur, waardoor menigeen met een fijne taart, een worst, een flesch wijn of iets dergelijks naar huis is gegaan, had druk werk en was een winstgevend zaakje. Ook aan de andere zaken is goed verdiend. Trou wens dat was ook de bedoeling en we kun nen dan ook wel verklaren, dat de fancy- fair weer uitstekend is verloopen. Ondanks het zeer ongunstige weer was er beide avonden flink publiek. Zondagavond werd onder toezicht van de politie een verloting gehouden, waarvoor het meerendeel der prijzen door de ingezetenen beschikbaar waren gesteld. Er waren 60 prij zen, terwijl 1000 loten a 25 cent verkocht wa ren. De hoofdpdijs: een tandem, is gewonnen door den heer Bijhouwer te Hoorn. Sema Semarum, zal de penningmeester een aardig voordeelig saldo kunnen notee- ren. In het verslag van de j.1. Vrijdagavond gehouden vergadering staat o.m. vermeld: Waarover door een N.V. reeds f 100. was toegezegd; dit moet zijn: Waarvoor door een N.N. (een onbekende) reeds f 100.- was toegezegd. Verder heeft niet Mevr. Bol zit ting in het comité doch mevr. Rol. BERGEN Bisschoppelijk bezoek. Door Z.D.H. den Bisschop Mgr. Huiberts werd Maandagmorgen in de parochiekerk alhier het H. Vormsel toegediend. Ruim 300 kinderen en ouderen, waaronder een dertigtal meisjes van het Pensionaat al hier, waren hierbij tegenwoordig. Als Peter fungeerdede Edelachtbare Heer N. J. Punt, Kerkmeester, en als Meter de dames G.' M. Punt-Terra en E. Blank Schermer. Subsidie Witte Kruis. Door den Minister van Sociale Zaken is aan de Afdeeling Bergen van „Het Witte Kruis" een subsidie voor 1936 toegekend van f 30. Huisverzorging. Door het Hoofdbestuur van „Het Witte Kruis" werd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan dier provinciale vereeniging aan de afdeelingen, die zulks vroegen, het hou den van een cursus in huiselijke ziekenver pleging aangeboden. Nu gebleken is, dat ook in Bergen aan een dergelijken cursus behoefte bestaat er meldden zich tot heden reeds 17 perso nen aan heeft het Hoofdbestuur hiertoe toezegging gedaan en zal nog deze maand met een cursus worden aangevangen. hij zijn meester noemt, al heel slecht weer geeft. Want we zien juist dat de Christus figuur meer dan eens lastig gevallen werd door de farizeëers, omdat hij de Tollenaars juist niet een trap geeft, maar met hen omgaat als met ieder ander. Neen waarde heer Vlekke als ge uw Christus navolgen wilt en daarom menschen ergens vandaan wilt trappen omdat ze uw God bespotten, ga dan met uw trawanten naar de beur zen, de banken en de wisselkantoren. Daar is wat te doen. Dan gelijkt ge tenminste nog iets op de Christus-figuur die wisse laars en kooplieden uit de tempel geeselde Het gaat. hier echter om wat anders, nietwaar vriend Vlekke. Als we nagaan wat de hecren N.S.B.ers durven zeggen in een openbare vergadering, kunnen we bij benadering ongeveer begrijpen wat er in bcslote7i kring wordt besproken en klaarge maakt. We kunnen dan ook rekenen, mede aan de hand van de historie in Duitschland op de volgende taktiek. Op de vergaderin gen van andersdenkenden vooral van link- sche groepen, moet herrie worden gemaakt, net zoo lang en net zoo erg tot de overheid met het oog op de „openbare orde" geen toestemming meer geeft aan die bepaalde groepen, voor een openbare vergadering. En we kunnen dan ook niet anders dan die linksche groepen aanraden, met deze taktiek rekening te houden. Dus niet gaan vechten met de heeren, want dat willen ze juist. Beter is, slechts enkelen op de verg. toelaten, zorgen dat ze niet bij elkaar ko men te zitten en als ze toch trachten de boel op stelten te zetten dan rustig blijven zitten en de „heeren" die zich als straatjon gens gedragen, door de daarvoor aangewe zen personen laten verwijderen. Bepaald potsierlijk (of is het geraffi neerd?) is het antwoord op de vraag aan gaande Spanje; in welk antwoord sommige Katholieken verweten wordt dat ze zelfs met de duivel meegaan in hun strijd tegen de N.S.B. Want juist in Spanje wordt ge neraal Franco, een vooraan staande per soonlijkheid onder de vrijmetselaars, in zijn rebellie tegen de volkomen wettig gekozen regeering, gesteund door de nat. socialisten van alle landen en het doet zich voor dat de Katholieke bevolking van Spanje wordt uitgemoord door de Mooren, uitgesproken haters en bestrijders van het Christendom. Zij worden door uw geestverwanten naar Spanje gebracht, mijnheer Vlekke. Neen, „de broederschapsgedachte" van de N.S.B. kan ons voorloopig nog niet beko ren. G. Vergaaij, Breezand (N.H.) SCHOORL Voor de moeders uit de gemeente Schoorl die steeds naar Bergen moesten gaan met hun kinderen ter consultatie, is een verbe tering ingetreden. Schoorl heeft nu zelf een consultatie Bu reau voor Zuigelingen en wel onder leiding van Dr. H. Heringa. De zittingen zijn iedere eerste en derde Woensdag van elke maand. HEER-HU GOW AARD VEENHU1ZEN Bij de heden gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen werd tot Pre sident-Kerkvoogd benoemd de heer F. Kas pers, en herbenoemd tot Kerkvoogd de heer Jc. Haringhuizen. WIERINGEN Proces-verbaal. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt, tegen den alhier wonenden foto graaf J. Mertens, wegens oneerlijke concur rentie. Genoemde heer gaf zich namelijk uit als vertegenwoordiger voor de firma „Laverno", foto- en lijstenfabriek te Roo sendaal, hetgeen onjuist was Slecht weer boven het oude land. Reeds Zondagavond werden we opgeschrikt door zwaar onweer gepaard gaande m. zware hagel- en regenval. Het bleef niet bij één buitje, maar de eene bui joeg de andere, en steeds sterker werd de wind en regen val. Maandagmorgen in de vroegte was het al niet veel beter. Water en nog eens wa ter wat men zag. Tot ongeveer negen uur bleef het toen bij zware regenval. Nadien, begon het noodweer te worden. Felle don derslagen doorkliefden de lucht en het weerlicht was niet van den hemel. Ontzet tend veel water viel er toen. Uren achter een. De greppels, slooten en tochten liepen dan ook weldra over en vele landerijen, stonden blank. De wegen en straten wa ren riviertjes gelijk, omdat de riolen het water niet konden verwerken. Zoo duurde dit barre weer tot ongeveer 1 uur Maan dagmiddag. Toen werd het weer wat gun stiger. Door het vele water op den weg waren een paar auto's het rechte pad kwijt ge raakt. en in een greppel terecht gekomen. Deze konden, na weer op den weg geholpen te zijn. hun weg vervolgen. Vele veehouders waren genoodzaakt hun vee op stal te zetten, wat dan ook telkén- jare om dezen tijd geschiedt. Waar wij zoo informeerden, bleken geen ongevallen voorgekomen te zijn. Wel kon den Ave bemerken, dat de straten een goede schoonmaakbeurt hadden gehad en dat in verschillende laaggelegen woningen het wa ter van de straat naar binnen was geko men. DEN OEVER. Vischafslag. Zaterdag 7 November aangevoerd: 548 Kg. wulken f 15f 17.40 per 100 Kg.; 487 pond bot I8V2—2OV2 ct. per pond; 290 pond paling 3738 ct. per pond; 1 tal haring f5.75 per tal; 1934 Kg. spiering A—l ct. per Kg. Maandag 9 November aangevoerd: 1651 Kg. spiering 10—14 ct. per Kg.; 1 tal haring f 9.45 per tal; 121 pond bot 20—2lV2 ct. per pond. LAN GEN DIJK De aanstaande steunuitkeering. Volgens de mededeelingen van den regee- ringscommissaris zal spoedig een steunuit keering worden gedaan van 3 a 31/2 millioen gulden. Deze steunuitkeering wordt door de tuinders van den Langendijk en omstreken met groote belangstelling tegemoet gezien, want hierbij zal misschien voor de Noord- Hollandsche tuinbouwproducten een steun uitkeering zijn, waar al lang op wordt ge wacht. Wij herinneren aan de toezegging van den Minister bij zijn afwijzing van het ver zoek om de misoogststeun 1935 te willen ver- hoogen. Toen werd door den minister toege zegd, dat er rekening zal worden gehouden met de door den misoogst getroffenen bij de dit, najaar te houden steun-uifkeering. Moge deze verwachting eens bewaarheid worden. De steun zou velen zeer gelegen ko men. De schietpartij te Broek op Lan gendijk. Naar wij vernemen, is de instructie tegen de drie personen, die betrokken zijn bij de schietpartij in den nacht van Maandag op Dinsdag van de Zuidscharwouder kermis, gesloten. Deze zaak zal zeer waarschijnlijk aan het einde van deze maand voor de rechtbank te Alkmaar behandeld worden. NOORDSCHARWOUDE. Non-stop uitvoering. Zondagavond werd de eerste van de vier Non-stop uitvoeringen gegeven van de gym- nastiekvereeniging „Hercules en Hygiëa", in de zaal van den heer J. de Bakker. De be langstelling was weer groot en alles had een vlot verloop. Op een en ander hopen wij nog nader terug te komen. Uitslagen „Schaakmat". Wit. Zwart. D. Koorn—J. Deutekom 0—1 G. MoraalJ. Heidsma 10 M. Kuilman—A. de Vries 0—1 P. BlomG. Swier 10 K. BiermanJ. Bouwens 10 H. BouwensH. Hart 10 J. KlinkertJ. Kroon 10 BROEK OP LANGENDIJK. Er mag geen andijvie meer aan- gevoerd worden op monster. Verpakking en aanvoer in man den of kisten. Waar zeer ernstige klachten zijn binnen gekomen bij de Groenten- en Fruitcentrale, aangaande het bij lange na niet voldoen aan de kwaliteits-eisohen der geveilde an dijvie aan de markt te Broek'op Langen dijk werd Maandagmorgen tijdens het vei len bekend gemaakt dat de verleende ver gunning om andijvie op monster te veilen, met ingang van 9 November wordt inge trokken. Verder dat de te veilen andijvie moet voldoen aan de algemeene en bij zondere voorschriften betreffende kwali- teitseischen. Aangezien andijvie volgens goed handels gebruik verpakt ter veiling aangevoerd dient te worden, zal ook aan deze veiling ingevolge art. 18 lid T sub b van het crisis- tuinbouwbesluit 19361, de andijvie verpakt moeten worden aangevoerd, hetzij in man den of kisten. Verder zal er nauwkeurig op gelet wor den of de kwaliteit afwijkend is.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7