Langste brug ter wereld in gebruik gesteld Binnenland Tien millioen te veel betaald Luchtbeschermings oefeningen Buitenland De zeeliedenstaking in West-Amerika SPORT Te hooge uitgaven van Vee houderijcentrale in vorige jaren. AAN HET LICHT GEKOMEN NA DE OPENBARE INSCHRIJVINGEN VOOR BACON-SLACHTIN- GEN EN GEHAKT-FA- BRICAGE. Naar het „Alg. Hsbl." verneemt heeft de veehouderij centrale, op tredende voor „Sociale Zaken" aan de firma Van Zwanenberg alsnog de verwerking tot blikgehakt ge gund van 329 varkens per week extra. De fabriek te Oss krijgt op de 1750' waarvoor werd ingeschreven nog 299 per week extra toegewezen en de fabriek te Uithoorn krijgt er op' haar 175 nog 30 bij. Zooals wij reeds dezer dagen melddën, is de firma Van Zwanenberg met f 16.26 verwerkingsloon per 100 kilo vleesch de hoogste inschrijver, aan wie nog werd gegund (de laagste is f 14.20) Hierdoor is het aandeel van het Zwanenberg-concern gestegen tot 45% van de totale verwerking. De vergoeding wordt gegeven voor de verwerking van 100 kilo vleesch tot ge hakt, dus met inbegrip van deingrediën ten (blik, meel, melk, kruiden, zout, doo- zen enz.), waarvan de kosten kunnen wor den gesteld op f 13,50 per 100 kilo te ver werken vleesch, zoodat voor het slachten der varkens en het bewerken van het vleesch voor den hoogsten inschrijver over blijft f 2.76 en voor den laagsten f 0.70 per 100 kilo te verwerken vleesch. Bij het inblikken der circa 230.000 runde ren, waarvoor geen inschrijving werd ge houden, werd destijds door de Centrale be taald f 26 per rund, dus circa f 13 per 100 kilo vleesch gemiddeld, waarbij echter de ingrediënten gratis door de centrale werden verstrekt! Door vergelijking met de resul taten der openbare inschrijving van thans blijkt derhalve dat de Centrale destijds on geveer vier millioen gulden te veel heeft betaald voor het inblikken, dit ten koste van het thans noodlijdende Landbouwcri sisfonds. Het te veel betaalde voor de ba- con-slachtingen (3 millioen varkens) kan op grond der jongste bacon-aanbesteding worden berekend op f 5 millioen; de extra winsten op de afvallen op f 2 millioen en de extra-winsten op onthouders en slappe varkens op f 0.5 millinoen. Voor de bacon- en runderslachtin gen heeft het Landbouw crisisfonds in den loop der jaren dus, gezien de inschrijvings-cijfers, globaal millioen gulden te veel betaald, zeg: rond tien millioen. Aldus de (berekeningen van het Alg. Han delsblad. De aanranding onder Dungen Dader bekent. Dank zij het intensief politic-onderzoek is, aaar „Het Huisgezin" meldt de dader van den laffen overval, gepleegd op twee Dun- gensche meisjes, thans definitief aangewe- zen. Niettegenstaande de verdachte hardnek kig bleef ontkennen, stond het voor de poli tie reeds Dinsdagavond onomstootelijk vast, dat de gearresteerde de dader was. Steeds kreeg men meer gegevens in handen, wel ke er op wezen, dat de politie in de juiste richting had gezocht. Woensdagmorgen werd hij door de Dongcnsche politie egboeid naar 's liertogcnbosch overgebracht, tenein de voor den Officier van justitie te worden geleid. Hier heeft verdachte blijkbaar ingezien, dat alle bewijsmateriaal hem zoodanig als den schuldige aanwees, dat ontkennen hem niet meer kon baten. Hij heeft dan ook een volledige bekentenis afgelegd, waarbij hij tevens de plaats aanduidde, waar hij de knuppel, waarmede hij geslagen heeft, had weggeworpen. Daarna is hij op last van den Officier in het huis van bewaring opgesloten. Circulaires van den minister aan de burgemeesters. 's-Gravenhage 12 November De minis ter van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de burgemeesters zijn op vatting kenbaar gemaakt nopens de be doeling van den wetgever met betrekking tot de toepassing van artikel 10 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanval len- Onder het begrip „oefening" in genoemd wetsartikel neergelegd is z.i. niet te ver staan een elementaire oefening van een of meer hulpdiensten, een oefening, welke als het ware deel uitmaakt van do opleiding van die hulpdiensten, waaraan geen of althans een minimum van kosten zijn ver bonden en waarin de bevolking niet wordt betrokken. Deze zienswijze geldt dus o.a. voor het houden van proeven inzake alar meering, verduistering enz. ten aanzien van dergelijke oefeningen is derhalve 's minis ters goedkeuring, in het eerste lid van ge noemd artikel 10 bedoeld, niet vcreisclit. Zoodra echter sprake is van een oefening- oolc al blijft deze beperkt tot eenc gemeen te waarbij het publiek betrokken wordt en, in het bijzonder, waarbij ingevolge ar tikel 12 der wet ook van de ingezetenen, van bedrijven of van openbare diensten van andere publiekrechtelijke lichamen dan de gemeente medewerking zal moeten wor den gevorderd, dan al wanneer voor die ingezetenen, bedrijven of dienst een alge- meene of bijzondere gedragsregels zullen worden voorgeschreven, zal de goedkeuring van den minister ingevolge meerbedocld artikel 10 zijn vereischt. DE HAAGSCHE ZEDENZAAK. Naar wij vernemen, heeft de Officier van Justitie gisteren aan Van der W. en aan Ter H., die beiden indertijd gearresteerd waren als verdacht betrokken te zijn bij de bekende zedenzaak, doen weten, dat geen vervolging tegen hen zal worden ingesteld. DE REPARATIE VAN DE „JESSICA". Naar wij vernemen heeft de Amsterdam- sche Droogdok Maatschappij opdracht gekre gen tot herstel van de schade van het Duit- sche stoomschip „Jessica", hetwelk na ge- ruimen tijd hulpeloos op de Noordzee te hebben rondgedreven door de sleepboot „Utrecht" van het bureau Wijsmuller naar IJmuiden is" gesleept en Woensdagavond te Amsterdam is aangekomen. GROOTE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP OP KOMST. Daar de voorbereidingen tot <den bouw van de nieuwe tentoonstellingshal te Bos koop zoodanig zijn gevorderd, dat verwacht mag worden, dat dit gebouw in April 1937 geheel gereed zal zijn, heeft de tentoonstel- lingsvereeniging „Boskoop" thans definitief besloten om van 21 April tot 10 Mei 1937 een groote bloemententoonstelling te Boskoop te houden. GECOMPLICEERD ONGEVAL TE MADE. Gisterenochtend om tien uur heeft alhier een gecompliceerd ongeval plaats gehad. De 50-jarige Vink, wonende in Made, reed alhier per fiets. Toen zijn pet dreigde af te waaien, greep hij deze. Door deze manoeu vre raakte hij de macht over zijn stuur kwijt Hij werd door een passeerende auto gegre pen en was vrijwel op slag dood. Een juist passeerend meisje werd door den wagen tegen een heg gedrukt. Zij bekwam echter geen letsel Door den schok vloog de chauffeur van de personenauto, de heer Du- moulin uit Breda, met zijn hoofd tegen de voorruit en bekwam lichte verwondingen. OPSLAGPLAATS VAN BOOTEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Veel jachten verbrand. Gistermiddag om twee uur brak door on bekende oorzaak brand uit in de booten- bergplaats van den bootenverhuurder D. Vlug, gelegen aan de Bloklaan te Loodrecht. De bergplaats was geheel gevuld met booten en luxe jachten. De brandweer, die kort na het uitbreken 'van den brand aan wezig was, bestreed het vuur doch kon niet voorkomen, dat alles een prooi' der vlam men werd. Zij wist echter te verhinderen, dat ook de belendende perceelen door 't vuur werden aangetast. De loods was tegen brandschade verzekerd. Of de booten verzekerd waren, is niet bekend. ZELFS DE GROOTSTE OCEAAN- STOOMERS KUNNEN ONDER DE RUIM 8 ENGELSCHE MIJLEN LANGE BRUG DOORVAREN. San Francisco: - Gistermor gen is de brug over de Gouden Poort, de prachtige natuurlijke ingang van de haven van San Francisco, op plechtige wijze geopend. Deze brug, die San Francisco met Oakland verbindt, heeft een lengte van 13.200 meter en is de langste ter we reld. De bouw ervan, die langer dan 3 jaar heeft geduurd, heeft bijna 150 millioen gulden gekost. Ter gelegenheid van de opening zijn tal van feestelijkheden georga niseerd, waaraan o.a. de marine zal deelnemen, en die drie dagen zullen duren. Hiermede kan Amerika aan zijn trotsche lijst van records op het gebied van groote en grootsche bouwwerken een nieuw toevoegen: een reuzenwerk, dat niet slechts de langste brug ter wereld is, doch bovendien een won der van ingenieurskunst, waarmede een hon derdjarige droom eindelijk in vervulling is gegaan. Na bijna driejarigen arbeid, waarbij de grootste moeilijkheden moesten worden over wonnen, is de bouw van deze meer dan acht Engelsche mijlen lange brugconstructie ver scheidene maanden vóór den vastgesteldén termijn gereed gekomen. De nieuwe brug bestaat eigenlijk uit twee deelen, welke midden in de baai van San Francisco, op het eiland Yerba Buena, sa menkomen en door een rond vijfhonderd voet lange tunnel verbonden worden. Het ongeveer 3.2 kilometer lange brugdeel dat San Francisco met Yerba Buena ver bindt en over het breedste gedeelte van de baai voert, bestaat uit twee reusachtige hangbrughelften, welke op een pijler mid den in de baai rusten en dooi- geweldig hooge torens gedragen worden. Deze torens verheffen zich 156 meter boven den water spiegel van de baai en staan op vasten Spoedig bedervende levensmid delen mogen niet meer gelost worden. San Francisco. Het havenconflict is aanzienlijk verscherpt. De leiders der sta kende vakvereenigingen hebben hun on langs gedane toezegging dat de spoedig be dervende levensmiddelen mochten worden gelost, weer ingetrokken. Alle haven- en dokwerkers hebben aanwijzing gekregen, te weigeren, de ladingen van de levensmid delenschepen, welke in de havens van den Stillen Oceaan aankomen, te lossen. Hierdoor bestaat gevaar, dat voor mili- oenen dollars vruchten, zuivelproducten, versch vleesch, enz., verloren zullen gaan. Het aantal stakers wordt op meer dan 80.000 geschat. Tokio. Het Japansche vrachtschip „Tatsoeta Maroe", dat met een lading kerst speelgoed ter waarde van een half millioen yen van Japan was vertrokken, heeft niet te San Francisco kunnen lossen in verband met de zeeliedenstaking. Het schip is gis ter weer van de Amerikaansche' havenstad vertrokken, Overwogen wordt, de lading speelgoed te Honoloeloe te lossen. Hoogere prijzen voor suiker bieten in Engeland Londen, 12 November. De verbouwers van suikerbieten in Engeland zullen voor hun oogst 1937 1 a 2 shilling per ton meer ontvangen dan de bestaande prijzen. De suikercommissie heeft deze prijsver- hooging aangekondigd in een mededeeling, waarin de voorwaarden en bepalingen wor den vastgesteld voor de levering van sui kerbieten in het volgende jaar aan Engelsche fabrieken. 12 Fabrieken betaalden dit jaar 35 shil ling per ton, 3 fabrieken zullen nu 36 shil ling moeten betalen, 8 fabrieken 36/6 shilling en een fabriek 37 shilling. De tegenwoordige prijs van 36 shilling voori de overige fabrieken zal worden ver hoogd tot 37/6. Aanvragen van verbouwers in streken, die ver van een fabriek verwijderd zijn, om een tegemoetkoming in den vrachtprijs, zullen worden onderzocht. Hangende dit onderzoek heeft de suikercommissie besloten, dat de British Sugar Corporation voor de campagne van 1937 een vrachtvergoeding zal betalen van ten hoogste 7 shilling per ton op alle suikerbieten, die zijn aangenomen voor le vering aan de fabrieken te Ahscott en Kid- derminster. De netto-prijzen in 1937 voor pulp zullen worden vastgesteld op 4.5/- pond sterling, gedurende October, op 4.7/6 in November en op 4.10/- pond sterling gedurende Decem ber. Deze bepalingen der suikercommissies zijn niet van toepassing op de levering van suikerbieten aan de Schotsche fabriek te Cupar, daar hiervoor afzonderlijk tusschen de „Sugar Corporation" en de verbouwers zal worden onderhandeld. NEDERLANDER WINT DEN NOBELPRIJS VOOR SCHEIKUNDE. Hooge onderscheiding voor prof. Debye. Stockholm: Aan den Nederlandschen geleerde prof. Peter Debye, hoogleeraar te Berlijn, is de Nobelprijs 1936 voor scheikun de toegekend wegens zijn onderzoekingen over den bouw der moleculen. rotsgrond zeventig meter diep in den aard bodem. De stalen kabels, waarmede zij de heide bogen der brug dragen, hebben een dorsnede van zeventig centimeter en zijn van 128.000 K.M. gewikkeld. De verbinding tusschen Yerba Buena en Oakland wordt tot stand gebracht door een tweede brugdeel, dat, in tegenstelling tot 't ■eerste, een hangbrug, doch een gewone brug constructie is, welker 420 meter lange bo gen de langste brugbogen in de Vereenigde Staten zijn. Slechts twee andere bruggen in de wereld hebben een grootere spanwijd te, namelijk de brug over de St. Lawrence- rivier bij Quebec in Canada met 540 meter en de Firth of Forthbrug in Schotland met 513 meter. Beide brugdeelen van het nieuwe bouw werk liggen 65.1 meter boven het wateropper vlak, zoodat zelfs de grootste Oceaanstoo- mers er onder door kunnen varen. Beide bruggen zijn zoogenaamde dubbeldekkers, d.w.z., zij bezitten twee etalages, waarvan de bovenste uitsluitend bestemd is voor het automobielverkcer, terwijl de onderste een dubbelsporige lijn voor het treinverkeer en in het midden, een weg voor zware vracht auto's hoeft. De totale bouwkosten voor deze reuzen- brug bedragen ongeveer 78 millioen dollars Veertig millioen auto's en 5 millioen men- schen zullen er jaarlijks gebruik van ma ken. Reeds de veerbooten, welke tot nog toe San Francisco met Oakland verbonden, vervoerden ongeveer 4.5 millioen auto's per jaar. De feestelijkheden, waarmede de opening van de brug wordt gevierd, .zullen vier dagen achtereen duren. De geheele, in den Stillen Oceaan gestationneerde Amerikaan sche oorlogsvloot zal gedurende deze dagen den nieuwen, ook in strategisch opzicht belangrijken verkeersweg met een parade en saluutschoten begroeten. Honderden vliegtuigeskaders zullen er overheen don deren. Zeilwedstrijden, bals, feestdiners, militaire parades, illuminaties en vuurwerken zullen elkander afwisselen en historische optochten welke Californic van vroeger en thans zul len uitbeelden, benevens afbeeldingen van alle beroemde bruggen ter wereld zullen meevoeren, zullen het hoogtepunt der fees ten vormen. San Francisco laat het echter niet bij dezen triomf van zijn ingenieurs. Terwijl de feestelijkheden over de nieu we brug worden gevierd, zullen de werk zaamheden aan een tweede brug, en wel over de Gouden Poort, rustig vortgaan. Deze brug, welke de langste hangbrug ter we reld zal worden, zal in het begin van het volgend jaar worden geopend. Roemenië zal zijn grenzen verdedigen Groote betooging tegen het Hon- gaarsche revisionnisme. Het Roemeensche agentschap Rador meldt, dat de regeering en de thans aan de macht zijnde liberale partij nabij de grens te Orea- damare een groote anti-revisionnistische be tooging hebben gehouden, waar de ministers Nistor, Lapedatu, Inculetz en Valer Pop, als mede de leider der partij, Bratianu, het woord hebben gevoerd. Inculetz verklaarde o.a.: het hoofd der Ita- liaansche regeering heeft gesproken van revi sie ten gunste van Hongarije. De groote verminkte was echter Roeme nië, dat gescheiden was in stukken, die on der vreemde overheersching waren ge plaatst. Aan den horizon, zoo zeide hij ver der, pakken zich donkere wolken samen, doch wij zijn hier gekomen om de „eeuwig heid onzer grenzen" te verkondigen. Nooit zullen wij een duimbreed Roemeensch grondgebied afstaan. Bratianu betoogde in zijn rede, dat de Roemenen den vaderlandschen bodem zul len weten te verdedigen en niemand zullen toestaan, de eenheid des volks in gevaar te brengen. Hij wees tenslotte op de nood zakelijkheid om de bewapeningspolitiek voort te zetten. De Duitsche anti-afvalcampagne Ook de sohepen In de regeling betrokken. De anti-afvalcampagne. die de regeering onlangs heeft ingezet om het tekort aan grondstoffen te verminderen, wordt thans ook tot de Duitsche schepen uitgebreid. In een der nieuwste schepen, die thans voor de HamburgAmerikalijn worden ge bouwd, wordt een speciale droog-installatie aangebracht om het vocht te onttrekken aan keukenafval, opdat dit bewaard kan blijven tot de eerstvolgende haven wordt bereikt. Indien deze installatie een succes blijkt te zijn, zullen alle schepen van de Ham burg-Amerika lijn hiermede worden uitge rust. Broodkorsten, ledige blikken,tandpasta tubes schroeven en moeren, alsmedt tal van andere artikelen worden op de Duitsche schepen verzameld en bij aankomst in de haven aan de Duitsche autoriteiten overhan digd. Interessante vondsten van weten schappelijke expeditie Onlangs is in Zweden een der leden van de Lauge Koch expeditie naar Groenland te ruggekeerd: de Zweedsche Paleontoloog dr. Save Söderberg. Zijn studies in deze noorde lijke gebieden golden fossiele visschen. Hij heeft thans vex-klaard, dat zijn vond sten belangwekkender en uitgebreider waren dan hijh ad verwacht. O.a. heeft hij 100 mil lioen jaren oude fossielen ontdekt van haai- achtige visschen met een pantser van schub ben, alsmede exemplaren van een visch- groep, die in 1933 voor het eerst ontdekt is door een andere Zweedschen geleerde, prof. Erikstensiö. Zijn meest belangwekkende vondst was echter een Devon pegacephalus, het oudste viervoetige dier, dat men tot dusver heeft ontdekt. De thans gevonden fossiele resten zijn zoo goed geconserveerd, dat het mogelijk is, de inwendige structuur van de dieren te be- studeeren. SLECHTE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. In de omgeving van den Paus gaf men gisteren uiting aan bezorgdheid omtrent den gezondheidstoestand van den 79-jari- gen kerkvorst. Naar verklaard werd, was Z. H. sedert eenige dagen nauwelijks in slaat om te loopen. ABESSINlë BIJNA GEHEEL BEZET. Ras Desta loopt gevaar te wor. den omsingeld. Addis Abeba, 12 November. H,ct Itali- aansche agentschap Stefani meldt, dat het einde van het regenseizoen de illusies der laatste „rebellen" in Abessinië heeft doen vervliegen, want in slechts 40 dagen zijn do pacificatie en de bezetting van geheel Abessinië grootendeels voltooid. Twee co lonnes rukken snel op in het gebied van Dsjimme. Een hiervan, onder bevel van generaal Geloso, heeft bijna Allata bereikt, en ras Destal oopt gevaar te worden omsin- geld, hetgeen hij alleen nog kan voorko komen, door naar het westen te vluchten. STAKERS GAAN TOT GEWELD OVER. In de spinnerij-industrie te Sjanghai is onlangs een staking uitgebroken, waardoor 3 Chineesche en 9 Japansche katoenspinne rijen zijn getroffen, en welke 20.000 arbei ders omvat. Gister zijn stakende Chineezen de Japansche Kongdah-spinnerij, waar tot dusver nog niet gestaakt werd, binnenge drongen. Zij legden het bedrijf met geweld stil en vernielden de machines. Een sterke politiemacht kon de stakers tenslotte uit een jagen en de or-de herstellen. DE ZWEDEN ALS LIKEURDRINKERS. Stockholm. Uit een officieel rapport van den centralen Zweedschen bond van likeur stokers blijkt dat de totale opbrengst voor de schaktist uit de fabricatie en verkoop van alcoholhoudende likeur gedurende het afgeloopen jaar meer dan 173 millioen kro nen bedroeg, tegen 151.6 millioenen kronen over het, vorige jaar. De totale verkoop van likeur over 1935 be droeg 30.31 millioen liter, hetgeen in verge lijking met. 1934 een vermeerdering betec- kent van 1.49 millioen liter. De wijnverkoop bedroeg in totaal 4.98 mil lioen liter. Het totale bedrag door het publiek aan likeur uitgegeven over 1935 bedroeg 206 millioen kronen. BOKSEN. Braddock's manager sluit gevecht met Joe Louis af Op 22 Februari in Atlantic City? New York. De manager van den we reldkampioen zwaargewicht Braddock, Joe Gould, heeft medegedeeld, dat hij met een manager uit Philadelphia een gevecht te gen Joe Louis heeft afgesloten, dat op 22 Februari in Atlantic City zal worden ge houden. Hoewel bij deze boksmatch de ti tel niet op het spel staat, zouden den hui- digen wereldkampioen 400.000 dollars zijn gegarandeerd. De boks-commissie heeft eenigen tijd geleden reeds kenbaar gemaakt dat zij Braddock niet zou toestaan tegen een anderen bokser als Max Schmeling te boksen. Schmeling is volgens de commis sie de eerste, die het recht tot uitdaging voor een gevecht om den wereldtitel heeft. Zij heeft dit ook laten blijken door Brad dock te verbieden op 16 November te New Orleans tegen Jack Mc Carthv uit te ko men, welk gevecht reeds overeengekomen was. Bovendien moest manager Gould een som van 5000 dollar storten als garantie voor een gevecht om den titel tegen den Duitschen kampioen. Met spanning kan men nu de stappen tegemoet zien, welke de boks- commissie ten aanzien van den weerbarsti- gen wereldkampioen zal ondernemen, te meer, daar thans aan het hoofd van deze commissie de ex-wereldkampioen Jack Dempsey staat, die als fair sportsman wel de rechte weg door zee zal kiezen. Mayehatta trekt zich uit wedstrijdzwemmen terug Drievoudig schoolslag-wereldre- cordhoudster. Tokio. De beroemdste Japansche zwem ster Mayehatta, die tijdens de Olympische Spelen beslag wist te leggen op een gouden medaille bij het 200 meter schoolslagzwem- men, heeft zich thans uit het wedstrijd- zwemmen teruggetrokken. Ook de zwemster, Kojima, die op de Olympische zwemwedstrij den op het nummer 100 meter borstcrawl als zesde in de finale aantikte, heeft het zelfde besluit genomen. Reeds een aantal jaren bezit Japan in Mayehatta een schoolslagzwemster, die haar weerga tot nu toe niet heeft gevonden. Reeds sedert 1933 is de Japansche in het bezit van de wereldrecords op de 200, 400 en 500 meter schoolslag en tot nu toe is het geen enkele zwemster gelukt deze records te verbeteren. De tijden, welke zij op deze verschillende afstanden maakte, resp. 3 min. 0,4 sec., 6 mini. 24,8 sec. en 8 min. 3,8 sec., staan dan ook wel zeer scherp. Tet gelegenheid van haar besluit werd in Tokio een afscheidszwemfeest gegeven, waarbij de drievoudige wereldrecordhoud ster vor de laatste maal aan den start ver scheen. Op de 100 meter schoolslag werd zij natuurlijk eerste in den tijd van 1 min. 29,1 sec. terwijl zij op de 200 meter evenmin werd bedreigd en als eerste aantikte in den tijd van 3 min. 17 sec. Ook mej. Kojima kwam voor het laatst uit en zij nam afscheid met het vestigen van een nieuw Japansch record op de 100 meter borst crawl, welken afstand zij af legde in den tijd van 1 min. 12,3 sec. De metropoliet van Bessarabië geschorst Boekarest. De synode van de Roemeensche orthodoxe kerk heeft een vergadering ge houden onder voorzitterschap van den pa triarch en besloten, den metropoliet van Bessarabie te schorsen. Deze functionnaris wordt beschuldigd van nalatigheid in het beheer der kerkelijke zaken, het besluit der synode brengt, naar wordt medegedeeld, mede, dat hij zich voor de rest van zijn le ven moet terugtrekken in een oud klooster. Men zegt, dat de synode in haar actie tegen den metropoliet, die gedurende de laatste jaren een belangrijke rol in het ker kelijk leven heeft gespeeld, is aangemoedigd door de autoriteiten, welke ontdekt hadden, dat een groote soom gelds, toebehoorende aan het aartsbisdom Bessarabie, verdwenen was. SNELLE TOENAME DER BEVOLKING VAN BRITSCH-INDIfi. De onderkoning van Britsch-Indië, lord Linlithgow heeft in een te New-Dehli gehou den rede medegedeeld, dat de bevolking van Britsch-Indië jaarlijks .met ongeveer 4 mil lioen zielen toeneemt, zoodat het totaal aan tal zielen in 191, wanneer een volkstelling zal worden gehouden, waarschijnlijk tot 400 millioen gestegen zal zijn. Lord Linlithgow wees in verband hier mede op de noodzakelijkheid om groote stukken land, die thans nog onproductief zijn, in cultuur te brengen, opdat de levens middelen productie gelijken tred kan houden met den bevolkingsaanwas. WAARSCHUWING TEGEN EEN HOENDERFOKKERIJ. In het algemeen politieblad, geeft de bri gade-commandant der koninklijke mare chaussee te Uithuizen, aan ieder, die kui kens of kippen wenscht te betrekken van het hoenderpark „Edelweiss" te Uithuizen, in overweging te voren inlichtingen bij hem in te winnen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3