Voor St. Nicolaas T Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEU WS De luchtdienst over den Stillen Oceaan Abonneert U op dit blad Meisjes- en Jongensboeken Romans Kinderboeken De nieuwe bepalingen voor de auto-verlichting WIERINGEN CINEMA DE HAAN Vanaf heden loopt in Cinema De haan het zeldzaam mooie filmwerk „Mazurka" met Pola Negri in de hoofdrol. Mee een van de grootste sensaties in deze film is de terugkeer van Pola Negri. De vroegere danseres van het Russische Kei zerlijke Ballet, die in Europa sterk op de achtergrond was geraakt hoewel zij tot voor eenige jaren nog regelmatig films in Ame rika maakte van haar laatste werk hoorden wij echter weinig bewijst onder de knappe regi van Forst nog steeds een zeer groot actrice te zijn. De film laat u niet los door al haar vondsten haar levende en sterke mcn- schen; Negri laat u niet los, zoals zij haar moederbeproeving ondergaat, en moordt en lijdt en zich opoffert, door haar ontzag- wekendheid als spelende figuur. Haar gran dioze kracht trekt heel uw hart naar haar persoonlijkheid, niets van haar bewe ging en haar woord ontgaat u, over alles wat in het geval dat zij te spelen heeft pa thetisch lijken zou als men het koud bekij ken kon, sleurt zij u heen; zij staat er en ge geeft u over. Het is het oude, ware vak van het tooneel en van de ware ster op het tooneed; het is het losbarsten uit de vlakheid en het vernietigen van de middel matigheid, de glorieuze rentrée van een waarachtige diva! Het is niet eenvoudig, uit temaken, waar aan „Mazurka" haar voortreffelijkheid in de eerste plaats te danken heeft, Is 't het be- heerschte temperament van Willi Forst, één van de beste Europeesche regisseurs? Is 't zijn begenadigde kunst, die een stuk men- schenleven uitbeeldt zonder dat het copie wordt? Is 't persoonlijke gave, om het alle- daagsche gebeuren zóó te belichten, dat we het wezen der dingen gewaar worden? Of is 't het koninklijk talent van Pola Negri, die plotseling uit 't duister der vegetelheid opdoemt en door een monumentale ci'eatie de film uit de banale sfeer der handeling opheft tot stralende grootheid? „Mazurka" is een buitengewoon boeiende en onderhoudende film. Een film die men gezien moet hebben K NIEUWE NIEBORP Voor de tweede Nutsavond trad als spreker op den heer Dr. W. G. N. van der Sleen, dat den heer van der Sleen hier uitermate gun stig bekend staat, bewees de groote opkomst. Nadat den heer Rempt, wegens ziekte van den voorzitter, den Weled. Heer Pluister, den spreker had aangekondigd, kreeg den heer van der Sleen het woord. Hij zou ons dezen avond vertellen en iets laten zien van dat geweldig groote Canada, waar hij eeni- gen tijd had doorgebracht. Over dat reusach tige land was spreker zeer ent.nousiast, hij vertelt ons over de verschillende volksstam men, die dat land bewonen, over de bodem gesteldheid en opbrengst. Een film naar eigen opnamen besluit het eerste deel. Na de pauze wijdt spreker in den breede uit over den bever. Bij een Indianenhoofdman heeft spreker ruimschoots gelegenheid gehad om dit inte ressante ijverige dier in al zijn doen en laten nauwkeurig te bestudeeeren en er unieke foto's en een zeer fraaie film te doen opne men. Dat het publiek het gebodene zeer op prijs stelde, getuige de groote aandacht waarmee de geheele avond naar den heer van der Sleen is geluisterd. De heer v. d. Sleen is dan ook wel een buitengewoon ge zellig causeur, op vlotte wijze, zoo nu en dan ietwat humoristisch, weet hij het pu bliek te boeien. Met een „tot wederziens" dankte de heer Rempt den spreker bij het einde dezer zeer leerzame nufsavond. OUDE NIEBORP y Wceir.'ngavond had in café Pepping een bijeenkomst plaats, op uitnoodiging van den Burgemeester, den Ed. Achtbaren Heer C. G. M. van bavw: tot vorming van een com missie voor inzameling en feestviering in verband met het a.s! vorstelijk huwelijk. De opkomst was bevredigend, hoewel verschil lende personen niet aan de uitnoodiging van den Burgemeester gevolg Jiadden gegeven. De burgemeester wees b4j de opening op het groote belang, dat ons land bij het a.s. huwelijk van Prinses Julianai en Prins Bern- hardt heeft. Spr. slelde voor- om in verband met de slechte tijden en me't den tijd van 't jaar, waarin de komende feestelijkheden zullen worden gehouden, ann een en ander een bescheiden karakter 1'e geven en de feestvoering te beperken tot een feest voor de kinderen en een uikleeling aan de ar men in deze gemeente;' Ook aan een muzi kale rondgang heeft spreker gedacht. Een en ander zal echter - afhangen van de in te zamelen gelden. Op een vraag van den lieer Feijs ant woordt spr., dat. de gemeente wegens de fi- nantieele moeilijkheden waarin zij verkeert geen bedrag beschikbaar zal kunnen stel len. Besloten werd vervolgens de inzame ling per lijst té doen geschieden. Van de op brengst zal. 20 bestemd zijn voor het na tionaal huldeblijk, 40 voor het kinder feest en 40 voor een uit deeling onder de armen. Een commissie voor do a.s. feestelijk heden werd hierna benoemd. Omtrent de aard van het kinderfeest zal nog een nader besluit worden genomen, terwijl werd be sloten, dat de lijetcn vóór 1 December terug moeten zijn. Hierna sluiting. ZIJPE ZIJPE. Door Burgem"* 'er en Wethouders dezer gemeente is a°n don heer P .Nierop te St.- Maartensbrug vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op een terrein nabij Schagerbrug. ST.MAARTENSVLOTBRUG. Dinsdag j.1. hield de Vere Nut en Genoe gen alhier haar ledenvergadering. De op komst was zeer goed, n.1. 16 personen wa ren aanwezig, een aantal wat de laatste jaren niet is bereikt. Nadat de w.n. voorzitter, de heer J. Ken- ris, met een woord van welkom de verga dering had geopend, werden door den score taris de notulen van de vorige algemeene vergadering voorgelezen. Daarin kwam voor, dat er getracht zou worden alhier een fancy-fair te organisecren ten bate van Nut en Genoegen. Dit is dan ook gebeurd en zeer goed geslaagd en is de vereeniging, mede door de vooruitgang van het aantal leden, de „crisis" te boven gekomen. Verslag van den penningmeester volgde. Hieruit bleek, dat de vereen, er thans finan cieel weer krachtig voorstaat. Hierna volgde bestuursverkiezing. Omre den de voorzitter en drie bestuursleden door verschillende omstandigheden hadden bedankt, moest het bestuur bijna geheel worden vernieuwd. Gekozen werden de heeren W. Jongsma, A. v. d. Sluis, R. Kos en Jn. Mosk. Bespreking bibliotheek volgde. Besloten werd deze geheel te herzien en voor een flink bedrag aan boeken aan te schaffen. Ook is de bibliotheek vanaf heden weer opengesteld voor de leden. Bespreking Nutsavonden. Besloten werd om de eerste avond een tooneel vereeniging te laten optreden en de tweede avond met eigen krachten te vullen. Tevens werd nog besloten om voor de medewerkers van de fancyfair omstreeksh alf December een ge zellig avondje te organiseeren. De rondvraag die hierna volgde, leverde niets bijzonders op, zoodat de voorzitter met een woord van dank aan de aftredende bestuursleden, in het bijzonder aan den heer P. Breed, die ongeveer 25 jaar voorzit ter is geweest en benoemd is als eerelid, de vergadering sloot. H00GW0UB De heer K. Kav, hoofd der O.L. School te Aartswoud, is als zoodanigf benoemd te Haarlem. Van den Minister van sociale Zaken is bericht ontvangen, dat de werkverschaffing tot verbreeding der Pade voorloopig tot en met 30 Januari kan worden voortgezet. De gemengde Zangvereeniging „Nieuw Leven" is op het oogenblik doende de ope rette „Rosina" in te studeeren, tekst en muziek van den directeur, den heer S. Pluister. Dezer dagen is begonnen met het dem pen van de sloot in werkverschaffing ge legen aan de Kerklaan vanaf den dam van de kerk tot voorbij het gemeentehuis. De hoornen, die aan den kant staan, worden geveld. Wanneer de sloot dicht is, komen er weer twee rijen boomen langs den kant van den weg. De weg wordt dan aanmerkelijk verbreed, wat in den toekomst een groote verbetering zal worden voor het verkeer. Nu de sloot toch gedempt wordt, laten burgemeester en wet houders de vuilnisbelt ongeveer een meter uitgraven cn de asch, die er uitkomt, in de sloot storten. Hierdoor ontstaat weder een goede gelegenheid voor de ingezetenen van Hoogwoud om hun vuilnis op de belt te deponeeren, daar die eerst meer dan vol was. Hoeveel slootjes kunnen er nu nog meer gedempt worden? Bij de laatst gehouden inenting tegen roódvonk en diphtherie zijn in totaal inge spoten 122 kinderen, waarvan 86 van de R. K. Scholen en 36 van de openbare scho len. B. en W. hebben aan K. Groot Pz. vergun ning verleend tot het bouwen van een schuur op diens erf, staande aan het Noord einde Wijk D. no. 83. LANGENBIJK Naar wij vernemen bestaat er voor de per 1 Januari a.s. vacant komende betrek king van betaalmeester bij de Langendij ker Groentencentrale vrij veel interesse. NOORD-SCHA R WO UDE BISSCHOPPELIJK BEZOEK. Door Z.D.H. den Bisschop Mgr. Huiberts uit Haarlem werd Donderdagmiddag in de parochiekerk alhier het H. Vormsel toege diend. Onder/groote belangstelling der paro chianen werd deze plechtigheid verricht. ZUIDSCHARWOUDE. Vanwege en ten bate der kas van het Plaatselijk Crisis-Comité alhier, zal op Za terdagmiddag 4 uur en Zondagmiddag 2 uur a.s. een bazar worden gehouden, iri de kolf baan van den heer P. Kramer. De dames van het comité zijn er in geslaagd een flin ke collectie nuttige artikelen te kunnen daar- stellen, welke voor billijke prijzen verkrijg baar zijn. Het comité heeft, er ook voor ge zorgd, dat een keur van leuke attracties aan wezig is, o. w. een kegelbaan en een spre kend menschenhoofd. Welwillende medewerking van een klein muziek-ensemble zal ter opluistering fun- geeren. Het comité hoopt dat velen eens een kijkje komen nemen. Wel is waar geeft een overzicht van deze bazar een prettigen en opgewekten indruk, welke echter in te genstelling is met het doel dat wordt beoogd, doch dit laatste heiligt de middelen dan ook in ruime mate. Met de meeste vrijmoedig heid doet het comité een beroep op allen, die willen medewerken om een bescheiden antwoord in den vorm van een kleine gave te kunnen geven aan hen, wier leven mo menteel nog zoo overschaduwd wordt door gebrek aan diverse levensbehoeften. Men zie de advertentie in dit nummer. hebben wij een groote voorraad Beleefd aanbevelend, LAAN SCHAGEN Een doelmatige uitvoering van het wettelijk voorgeschre ven controletoestel voor de gedimde hoofdlantaarnbun- dels. De ronde grijze schijf, waarmee volgens de nieuwe, op 1 November in werking ge treden verlichtingsvoorschriften de stand van den gedimden lichtbundel der koplan taarns moet worden gecontroleerd, verheugt zich begrijpelijkerwijs in een groote be langstelling bij de vele automobilisten, die hun lichtinstallatie zoo spoedig mogelijk in overeenstemming met de nieuwe bepalin gen willen brengen. Naar aanleiding van talrijke vragen, die haar bereikten, vestigt de K.N.A.C. de aandacht er op, dat zoowel de constructieve uitvoering als de toepas singsmethode van dit in de Motor- en Rij- wielbeschikking slechts in principe omschre ven controle-apparaat veel aan zn practischc bruikbaarheid en nauwkeurigheid kunnen toe of af doen! Voor het instellen van den vereischten stand van de schijf ten opzichte van dien van het koplantaarnvenster, in verticalen zin berekend, is het bijvoorbeeld gewenscht, een loodrecht op de schijf staande, cn daar doorheen verschuifbare stalen staaf te ge bruiken welke met haar uiteinde tegen't hart van het lantaarnglas kan worden gebracht Men vermijdt dan een bezwaar van de uit voering, welke door een enkele officieele instantie en .sommige voortvarende gara gebedrijven reeds in gebruik is genomen, na melijk, dat de schijf waarvan het sta tief niet verder dan tot tegen de voorbum per om het radiator of spatbordpautser naar de koplamp kan worden toegebracht metb ehulp van een „timmermansoog" of een naar schatting horizontaal gehou den lincaal in den juisten stand ten opzichte van die lantaarn moet worden gesteld. Monteert men nu, bij de vervaardiging van het apparaat, de geleidingsbus voor de genoemde stalen staaf met haar hartlijn pre cies tien centimeter boven de horizontale middellijn van de schijf, dan geeft, als eerste het staafuiteinde tegen de lantaarnlens-mid den werd gesteld, die middellijn direct de hoogste toelaatbare scheidingslijn aan van de lichte en donkere vlakken, welke op 10 meter afstand van de lantaarnvoorzijde door den gedimden stralenbundel op de schijf worden geprojecteerd. Is het toestel op de hiergenoemde wijze met een voldoend lange, stalen staaf uitgevoerd, dan geeft natuurlijk de stand van het staaf uiteinde tegen de lantaarnlens onmiddellijk en nauwkeurig aan, of de verlichting al dan niet aan de bepalingen voldoet. Is het dim licht in orde, dan mag de staaf n.1. niet bo ven het lensmiddelpunt de lantaarn raken. Ofschoon de KNAC overtuigd 'is van de wenschelijkheid, dat van hoogerhand eenige uniformiteit in de uitvoering en bediening dezer controle-apparaten wordt gebracht, meent zij het geven van enkele richtlijnen ten aanzien van de haars inziens meest doel matige constructie niet te moeten nalaten, nu reeds diverse belanghebbenden in den lande aan het schijven maken" getrokken zijn. Zonder het hieronder nader omschreven model als het ,non plus ultra" te willen be schouwen, is de KNAC van opinie, dat deze uitvoering zich bij uitstek leent voor een niet alleen nauwkeurige maar ook snelle en gemakkelijke verlichtingscontróle, desgc- vvenscht door ongeschoold personeel, en dat zij voorshands als de doelmatigste mag wor den beschouwd. Daarbij is het apparaat in kwestie met weinig moeite en. kosten te ma ken. Als voldoende zwaar voetstuk voor de als statief dienende ijzeren buis kan men bijvoorbeeld een oude rcmtrommel nemen, voorzien van 3 eenigszins spitse pootjes, op dat het toestel op elk grondoppervlak stabiel staat. Wanneer de in het voetstuk te schroc ven, ijzeren buis tweeledig wordt gemaakt, is het apparaat, met los genomen voetstuk en schijf, tot. een vrij compact geheel te ver pakken. De totale lengte van 't statief dient 1.50 1.G0 meter te zijn, wil men de hoogst toelaatbaar op een wagen gemonteerde, kop lantaarns op de schijf kunnen beproeven (maximum hoogte van het onderste punt van het lichtdoorlatend gedeelte: 1.20 meter). De schijf zelf, welke grijs en 40 cm. in middellijn moet zijn, kan beter mat dan glanzend worden geschilderd, opdat hinder lijke reflexen worden vermeden. De aller eerste schijf bedekking is, voor zoover op het oogenblik valt na te gaan, echter geen verf maar een doffe en elastische lichtgrijze stof. De kleur, hetzij van de getamponncer- de vèrf, hetzij van de stof, kan trouwens in het algemeen beter licht dan donker grijs worden genomen. Het door een achter tegen de schijf aangebrachte geleidingsbus (met klemschroef) heen en weer te schui ven instelstaaf,je, rnoct ongeveer 60 cm. lang zijn, om in alle situaties zijn dienst te kunnen verrichten. Verder is bij het ap paraat volgens K.N.A.C.-model achter te gen de schijf de doos van een oprolbaar stalen meetlint van 10 meter lengte beves tigd. Men houdt het door een gleuf in de schijf gestoken vooreinde van het lint te gen de lantaarnruit, en loept dan met het toestel van den wagen vandaan tot het lint strak staat. Bij de beproeving van een serie wagens behoeft deze afstand uiteraard slechts één te worden uitgezet. Jongstleden Dinsdagavond vond in het proefstation der K.N.A.C. een demonstratie voor Haagsóhe Politie-autoriteiten plaats. EEN GROOTSCHE AVIATIEKE PRESTATIE Een der belangrijkste recente prestaties op het gebied van hel vliegwezen is stellig de opening van den luchtdienst over den Stillen Oceaan, waarover hieronder eenige bijzonderheden volgen. In de afgeloopen maand heeft de Pana- merican Airways, de groote transatlanti sche luchtvaartmaatschappij, die onder meer kolonel Lindbergh onder haar medewerkers telt, een regclmatigcn dienst voor passa giers geopend over den Grooten Oceaan, tus- schen San Francisco, Manilla en Canton Dit is een zeer bijzondere prestatie, wanneer men bedenkt dat het nauwelijks een jaar geleden is, dat op dit traject de experimen ten begonnen. Het was in December 1935 dat een groot viermotorig watervliegtuig de China-Clipper, vor het eerst in een week tijds in vijf etappen de postverbinding tus- schen de Vereenigde Staten en den Philip- pijnsclien Archipel tot stand bracht. Dien allereersten keer had de vliegmachine, zoo als in. zulke gevallen gebruikelijk is, geen passagiers aan boord. Het ging er hoofdza kelijk om bij deze proefvlucht de piloten te trainen. De tijd, dien de voorbereidingen voor den nieuwen luchtverkeersweg in beslag na men, was rijkelijk kort, temeer wanneer men bedenkt dat het parcours zeer lang en de moeilijkheden, welke te ovenvinnen wa ren zeer talrijk waren, speciaal wat betreft de ravitailleoring. Deze toch moest geschie den op de Koraaleilanden, de kleine atols, welke op groote afstanden van elkaar in den onmetelijken oceaan liggen. Zooals ge zegd werd in vijf etappes gevlogen, waar van de onderlinge afstand gemiddeld 2000 km. bedroeg, hetgeen even ver is als van Bern naar Stamboul. De allereerste sprong dien de machine moet maken is ongeveer 4000 km. namelijk van den Gouden Poort naar Honoloulou op de Sandwicheilanden. Dit parcours biedt evenmin als de ande ren ook maar een enkele pleisterplaats en er is ook geen enkele gelegenheid om pro viand of anderszins in te nemen. Heeft de machine pech dan kan ze slechts op het water dalen. De vlucht wordt nog riskan ter als men bedenkt dat de Oceaan in deze gebieden buitengewoon stormachtig is. Hier zijn reeds heel wat rampen voorgekomen. Het was ook hier twee jaar geleden de Australische vlieger Ulm, die zich aan boord bevond met Kingford Smith (even eens verdwenen) om het leven kwam. Na van Honoloulou vertrokken te zijn, zet de piloot koers naar Midway-Island, dat zooals zijn naam zegt, midden in' den Oce aan ligt, op ongeveer achttien graden be noorden den equator. Vandaar naar Wake, een ander klein koraaleiland bedraagt de afstand wederom 2000 km. en onderweg ziet de aviateur niets anders dan zee en lucht, Hetzelfde is het geval tusschen Wake en het eiland Guan op de Marianneeilanden- groep. Op de Atols vindt men over het alge meen slechts hier en daar bescheiden barak ken, die dienen om de noodzakelijke radio installaties tegen weer en wind te bescher men. De radio speelt, zooals men begrijpt, in deze gebieden een rol van groote beteeke- nis. Op het eiland Guan hadden de Span jaarden, de vroegere bezittere van den Archipel, een basis ingericht. De lafste etappe, Guan-Manilla, bedraagt 2650 km. en de piloot moet dan wederom tusschen niets dan lucht en water vliegen temidden van schaars bezochte, eenzame ge bieden. Onderweg komt men. soms geduren de den heelen overtocht geen schip tegen. Men is er op deze wijze in geslaagd de lucht boven den Grooten Oceaan in het centrale gedeelte benoorden den equator te doorklieven. De piloot, die op dit traject dienst doet, dient zijn beroep tot in de kleinste kleinigheden volkomen te beheer- schen, hij dient zeer nauwkeurige bereke ningen te maken om den juisten weg te kunnen vinden naar de bovengenoemde kleine punten, welke zeer moeilijk te vinden zijn in den onmetelijken oceaan. Het eiland Wake neemt al een zeer unieke positie in want het is het eenige eiland, dat de vlie ger op een traject van bijna 5000 km. pas seert. Zijn positie wordt bepaald hachelijk wanneer hij er niet in slaagt dit kleine maar toch zoo belangrijke eilandje te vinden. BERGEN DEBATAVOND. Zooals wij reeds meldden, is door het. werkloozencomité alhier, de heer L. den Das, wethouder dezer gemeente, uitgenoo- digd tot een openbare debatavond, over de gemeentepolitiek ten aanzien van de huur prijs van arbeiderswoningen. Naar wij vernemen, is het Bestuur der S.D.A.P. met het comité overeengekomen, dat deze debatavond zal worden gehouden op Donderdag 26 dezer. H AREN KARSPEL DIRKSHORN. Op initiatief van den Burgemeester heeft zich in de gemeente Harenkarpsel een comité gevormd voor het inzamelen van gelden voor het aan te hieden nationaal huwelijksge schenk aan II. K. II. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernliard. Het comité bestaat uit de heeren: II. Nol et, burgemeester-voorzitter, A. Dekker, A. Duij- ves; Dr. Groenhart; R. v. d. Laan; K. Gootjes, Ch. G. M. Immens; J. Th. Baas, C. Dekker Mz.; P. N. Raas, W. Dekker Hz.; C. Blanken- daal en G. H. Essing, secretaris-penning meester. Op Dinsdag en Woensdag- 17 en 18 No vember a.s. zal door leden van het Comité met een gesloten bus aan de huizen van alle ingezetenen worden gecollecteerd, zoodat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld zijn bijdragè op een gemakkelijke wijze te verleenen. SINTE MAARTEN. Woensdag was het de avond voor de jeugd om ter eere van Sinte Maarte te gaan keu velen. zooals men dit pleegt te noemen. Het was weer een verbazend aardig gezicht de kleine kleutertjes het bekende liedje te hoo- ren zingen, om dan als belooning voor hun gezang getracteerd te worden op wat pinda's, koekjes of wel eens een cent. Men ziet ze huiswaarts keeren aan de hand van moe der, vader of de dienstbode met volgeladen boodschappentasschen, van alles door el kaar: centen, koekjes, pinda's, enz., enz. Thuis gekomen wordt de kas opgemaakt. De centen verdwijnen in de spaarpot; pinda's en koekjes verhuizen naar hun magen. Des nachts droomen ze van hun mooien keuvel en volle tasschen. Het is bijzonder aardig dezen dag. De groo- tcre jeugd, die van een jaar of 16 tot 18 hebben op dezen avond een andere bezigheid. Ze probeeren dan om op verschillende plaat sen op den openbaren weg vuurtjes te sto ken van gekregen of gegapte Sint Nicolaas- embalage, waaraan iedere winkelier om dezen tijd voor Sint Nicolaas zoo rijk is. Meestentijds staat, dergelijke embalage nog voor een behoorlijk bedrag op rekening. Kijkt de winkelier 's morgens, dan is het verbrand of verdwenen en staat ergens in een slopje of steegje. Dit nu, wil en zal de politie er uit hebben. Daartoe worden alle beschikbare gemeente-veldwachters gerecu- reerd en ook de rijkspolitie blijft niet achter wege en surveilleert onder leiding van ma joor Holema door de straten. Op deze manier kan de grootere jeugd bijna geen vuurtje stoken. Toch gebeurt het nog wel een enkele keer. Dan wordt er weer eens even oprui ming gehouden. Tot doorloopen wordt ge- sommerd. Wordt hieraan niet of althans niet op voldoende vlugge manier gevolg aan gegeven, dan komt de gummistok er aan te pas. Menige knaap zal er dan nog wel en kele dagen plezier van hebben. Zoo ge schiedde Woensdag- en Donderdagavond ook. Het brandde nog wol eens even, maar dat as dan ook alles* Van het eertijds stoken van groote vuren, zoodat de vlammen bo ven de daken uitkwamen is geen sprake meer. Het is wel goed ook, want het gevaar van brand is niet denkbeeldig. Laat- een vonk zich maar eens ergens vastzetten. Een klein windje is dan voldoende en kan een groote brand tengevolge hebben. De taak der politie is echter uiterst moeilijk. Vele sloppen en gaten zijn in onze gemeente waar de brandstof kan verstopt worden. Zoo is er geen enkele jongen te zien en dan plotse ling verschijnen ze. Gisteravond kwam het zelfs voor dat de belhamels uit een embala- ge-loods 5 kisten gevuld met houtwol weg kaapten en klaar zette om verstookt te worden. Gelukkig voor dien winkelier wist de politie nog bijtijds de man te waarschu wen, anders was het weer op een aardig schadepostje uitgeloopen. Enfin, beide da gen zijn weer achter den rug en zijn naar behooren verloopen. Predikbeurten ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Vcenhuizen nam. 2 uur, Ds. v. d. Kam, Nam. 3.15 uur Zondagsschool. Anrtswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Dirksliorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Geestelijke hygiëne. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. van der Kam. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. v, Baaien. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Baudet. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, zie. St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, vm. 10 uur, Ds. Eikema. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Vertoeving. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. J. E. v. Brakel, van Koog-Zaandijk. Ilippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. M. Onnes Mz. van Zutphen. Geref. Kerk. Schagen (voorm. gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur, de heer Visch, v. Kolhorn. Kolhorn voorm. 9.30 uur de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur de heer D. Visch. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meijnen. H.A. Nam. 2.30 uur, Ds. Meijnen. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. v. Eerden. Nam. 3 uur, Cand. v. Eerden. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Laurense, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging, Donderdagavond 7.30 uur, Bijeenkomst. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 5 uur Kindersamen komst met lichtbeelden. 7 uur samen komst voor ouderen, met lichtbeelden. Callantsoog, geen dienst.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6