Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Bilt seint Varia Inbraak te Wederom een lijk aangespoeld De schapendiefstal snel opgehelderd Brokken Banket jev. Speculaas en Taai Taai Si. v. d. WAL - Lutjewinkel. Schager Sinterklaasattracte Marktberichten ANNA PAULOWNA Hengelvereen. D.V.L. De hengelaarsvereeniging D.V.S., vergader de Woensdagavond ten huize van den heer P. Nieuwenhuizen. De heer G. Philipsen opende de goed be zochte vergadering en nadat de notulen door den heer R. Oltmans waren gelezen onder dankzegging waren goedgekeurd, werd het reglement van de vereeniging vastgesteld. Besloten werd op 20 Dec. een wedstrijd te houden, waarbij de prijzen uit vleeschwaren zullen bestaan en voor alle leden een prijs beschikbaar zal zijn. 1 De rondvraag leverde we.inig op, zoodat sluiting volgde. Aid. Bijbelgenootschap. Donderdagavond werd voor de afd. Wierin- gen en Anna Paulowna van het Bijbelge nootschap in de Ned. Herv. Kerk een voor dracht met lichtbeelden gehouden over: Een groot werk in Nederland en Ned.-Indië. Ds. Vorstman sprak een inleidend woord, waarna de heer Brugman van Amsterdam, die ge noemde lezing hield, begon te vertellen wat de aanleidende oorzaak was van de stich ting van het Britsche Bijbelgenootschap te Londen in 1804. In vele andere landen ont stonden toen weldra ook genootschappen; in ons land kwam het in 1814' tot stand. Het heeft ten doel den Bijbel zoo goedkoop en zooveel mogelijk te verspreiden. Daar komt heel wat voor kijken, want het genootschap hier te lande zorgt ook voor de verspreiding in Indië. Bestaan er van den bijbel ongeveer 1000 vertalingen, op het Amsterdamsche Bijbel huis zijn er 40 vertalingen, in velerlei uit voeringen, aanwezig. Er zijn speciale uitga ven voor slechtzienden, ook in Braille-schrift voor blinden en elke week verzendt het Bij belhuis 1000 volledige bijbels en nog 2000 ge deelten er van. Met vele lichtbeelden werd het gespro kene geillustreerd, waardoor een goed beeld werd gegeven van het omvangrijke werk van het genootschap. Vooral het twee de gedeelte van de voordracht, handelend over Indië was interessant. Wil men succes bereiken onder de Inlan ders, dan moet de bijbel natuurlijk in hun landstaal verspreid worden. Taalgeleerden, daarvoor speciaal opgeleid, maken eerst studie van de taal in de streek, waar men ■wil gaan verspreiden en van de daar ge bruikte letterteekens. Dan heeft vertaling, in die taal plaats en moeten de bijbels met die letterteekens gedrukt worden. Een ont zaglijk voorbereidend werk dus, eer men aan de verspreiding toe is. Reeds in 34 In dische talen is de bijbel gedrukt en nog steeds wordt dit werk voortgezet, waarin Vaak voor een enkele uitgave het geheele levenswerk van een geleerde schuilt. Daar de bijbels tegen den kostenden prijs fcf zelfs met korting, ja zelfs zoo noodig voor niets worden verstrekt, werkt men jaarlijks met tekorten, die in de duizenden loopen. Legaten en contributiën moeten die tekor ten dekken en dus spoorde spr. aan het Blot van z'n causerie aan het Bijbelgenoot schap met een bijdrage te steunen. BREEZAND ZENDINGSAVOND Nadat de zendingsavond, georganiseerd door de C. J. V. „Obadja" geopend was met het zingen van psalm 75 vers 1 en het vra gen van den zegen, sprak de heer Boon een kort welkomstwoord. Daarna deed een dameskoortje zich hooren, waarop de plaats- Vervanger van den oud-zendeling, den heer Legêne, die wegens ongesteldheid verhin derd was zelf de Surinamefilm toe te lich ten, begon met een overzicht te geven van het ontstaan van het Zeister Zendingsge nootschap. In 1722 hadden eenige vervolgde protes tanten zich vereenigd om gezamenlijk hun godsdienst te beoefenen. Een gedeelte van deze Hernhutters vestigde zich te Zeist. De leider van de Duitsche groep kwam in aan raking met een Surinaamsche neger, die hem smeekte zich naar zijn land te bege ven, om daar het Christendom te predieken en zijn volk, dat gebukt ging onder angst voor geesten, te bekeeren. In 1735 trokken de eerste zendelingen naar West-Indië. Al heel spoedig gingen negers tot het Chris tendom over. Daar Suriname een Neder- landsche kolonie is, gaan nu zendelingen van het Zeister- Broedergenootschap daar het Evangelie prediken. Het eerste gedeelte van de film liet het huis van het genootschap zien, een kinder kolonie in Suriname en Parimaribo, waar thans 7 Protestansche kerken zijn, een ecbool, waar zwart naast blank werkt. Na de pauze voerde de film de beschou wers het binnenland van Suriname in. Een tocht per trein, die eens per maand rijdt en verder per boot, een uitgeholden boomstam Groote moeilijkheden leveren daarbij de Stroomversnellingen op. De film vertoonde de zeden en gebruiken der Boschnegers en spr. vertelde daarbij, dat de zending niet alleen op gestelijk gebied werkt, maar ook veel doet voor den lichamellijken wel stand. Het dameskooortje zong, evenals het dat in de pauze had gedaan, nog een lied, waarna de heer Boon den avond sloot met dankgebed. LANGENB1JK BROEK OP LANGENDIJK. Ouderavond Chr. School. Evenals vorige jaren bestond er voor de zen ouderavond weer groote belangstelling. Ongeveer 300 ouders en genoodigden hadden zich opgemaakt dezen avond bij te wonen. De voorzitter J. Balder sprak hierover Zijn groote blijdschap uit. Na het ronddienen van tfen kopje thee kreeg L. v. Verdonk gelegenheid tot het in leiden van zijn onderwerp: „School-artsen". Na de pauze behandelde het Hoofd der school, de heer Buijze, het onderwerp „Va derlandsliefde". Spr. besluit zijn rede met declamatie van het Wilhelmus van Nassaue. Op beide onderwerpen volgde een aange name gedaclitenwisseling. Te kwart voor twaalf werd deze gezellige avond dor den heer Buijze op de gebruike lijke wijze gesloten. W1ERINGERMEER PREDIKBEURTEN VOOfc ZONDAG 15 NOVEMBER NED. HERV. EVANG. Middenmeer, 9.30 uur Cand. H. van Vliet. Dankuur van het gewas. Slootdorp, 2 uur Cand. van Vliet. Wieringerwerf, 2 uur de heer K. Kiewiet. GER KERK Slootdorp, 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet Slootdorp, 2 uur, Leesdienst. Middenmeer, 9.30 Leesdienst. Middenmeer, 3 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Wieringerwerf, 9.30 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, 5 uur, Leesdienst. UITVOERING „SOLI DEO GLORIA" De Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" is voornemens om op 11 Dec. a.s. te Middenmeer een .uitvoering te geven. Me dewerking van de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" van Medemblik is toegezegd. W ARMENHUIZEN VERGADERING MIDDENSTAND. Donderdagavond vergaderde de midden- standsvereeniging, afd. van den K.N.M.B., in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter de heer P. Dissel, opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom en in 't bijzonder de leden van onze zuster vereniging, den heer Mink (wethouder) en den heer Jn. Westra. De heer Mink was uitgenoodigd als ver tegenwoordiger van den Ned. Tuindersbond en den heer Weston als vertegenwoordiger of agent van het Bouw Spaarfonds „Hypho". Voor genoemde instelling waarvoor dezen avond een spreker zou komen, was helaas wegens verhindering niet gekomen en zou door den heer Westra de noodige inlichtingen worden verstrekt. Alvorens verder hierover te spreken, deelde voorzitter mede, dat het borgstellingsfonds, waar hij zelf zitting in heeft, momenteel al draait, doch zonder ka pitaal. Dit komt omdat de gemeenten nog niet hebben afgedragen, omreden zij nog geen goedkeuring hadden van den minister. Het is dus thans moreele steun die gegeven wordt. Hierna leest de secretaris de gestelde ei- sche of voorschriften voor, door „Hypho" ge steld. Het aangebodene hierin omschreven, lijkt de vergadering niet zoo verkeert. Voor zitter zegt dat wij tegenwoordig allen wel wat pessimistisch zijn, omdat het tegenwoor dig geen tijd van sparen is. Niettegenstaan de zit hier voor de jongeren, maar ook voor de oudere middenstanders wel wat in. De heer Mink merkte op. dat het wel mooi lijkt, maar om een oordeel te vellen, hiervoor moet men terdege de gestelde condities be- studeeren. Spreker zou het aanraden om eens reglementen rond te zenden en des noods hiervoor eens een spreker te laten ko men en dat dan niet alleen de Ned. Tuin dersbond is vertegenwoordigd, maar ook de L.T.B. e. d. vereenigingen. Het Bestuur zal dit in overweging nemen. Bespreking Sint Nicolaas-attractie. Voorzitter zegt dat de Mica de saamhoo- righeid heeft gebracht. De prettige stemming en samenwerking die we hebben gehad, hier voor brengt spr. den voorzitter van de Hanze nog een extra woord van dank. Deze verga dering die we onverwachts moesten beleggen, vindt zijn oorzaak in de a.s. Sint Nicolaas- attractie. Een zekere categorie van menschen is er, dat. wanneer er geen Sint Nicolaas wordt gehouden, zij zelf de een of andere attractie gaan voeren. Voorzitter vraagt nu het oordeel van de vergadering. De heer Diepsmeer vond organisatorisch samenwerken de verstandigste manier. Ver moedelijk gaat zich anders een strijd ontke tenen die niet is te overzien. De opmerking werd gedaan door een der Verwachting: Afnemende Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, regen, of hagelbuien, later kouder. Verdere vooruitzichten: Ruimende wind, buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 775. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 8 gr. C. is 46 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN ONTHARINGSCREME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN, leden, niet voor een attractie te zijn. De Mica heeft ons al genoeg geld gekost en de geringe verdiensten die we hebben ra ken hierdoor heelemaal zoek. De meening kwam naar voren, dat bij velen de Mica niet heeft voldaan en bang zou wezen, dat wanneer volgend jaar weer een Mica zal draaien, heel wat minder bonnen van de hand zullen gaan. Breedvoerig is het voor en tegen besproken over het voor en nadeel van een te houden attractie. Besloten is met de a.s. St. Nicolaas at tractie mee te gaan en dit plan te steunen. Welke attractie is nog niet besloten. Een ingekomen schrijven van het Hoofd bestuur inhoudende het verzoek om de grie ven gericht aan de Bond kenbaar te willen maken. Door de vergadering is besloten schriftelijk aan de Bond de grieven mede te deelen. Rondvraag. Deze leverde besprekingen op van Huis- houdelijken aard. Sluiting Voorzitter dankt de aanwezigen voor de aangename besprekingen en dat zij in het belang van de vereeniging moge wezen. Tot ambtenaar ter secretarie is door B. en W. benoemd de heer Jb. Burger, woon achtig te Harenkarspel. W1ERINGEN VISCHAI SLAG DEN OEVER. 12 November aangevoerd: 717 pond bot f O.lOVfef 0.24Yg', 1751 KG. spiering f 0.11f 0.15 per K.G.; 553 pond pa ling f 0.36y2—f 0.40 per pond; 795 K.G. wul ken f 17.05—f20.65 per 100 K.G. DIPLOMATIE. Hrj kwam aan de deur en vroeg of er nog kleeden of karpetten te kloppen waren. Hoeveel reken je daarvoor? vroeg de vrouw des huizes. Een dollar dame. Dat is heel duur, meende de dame, gis teren was hier een ander aan de deur en die vroeg maar een halven dollar voor hetzelfde werk. Dat kan zijn, mevrouw! Maar met voor wat een uitrusting kwam hij? Uitrusting? Hij had alleen een matten klopper onder zjjn arm. Juist. Hij nam zeker het karpet mee naar den overkant, rolde het op straat uit en klopte het daar, nietwaar? Ja? Ik veronderstel, dat het een eenvoudig karpet is, waar hier en daar gaten inzitten! Ja, dat wel. Welnu, die andere is natuurlijk naar den overkant gegaan en heeft het schamele karpet voor een ieder tentoongespreid. Na tuurlijk zijn de menschen er om heen komen staan, die gevraagd hebben, van wien dat karpet was en toen heeft hij naar uw huis gewezen. Ik geloof toch niet dat u dat pret tig gevonden zult hebben? Nee, natuurlijk niet. Maar hoe doet u het dan? Ik neem het karpet met me mee. Ik leg het op een handwagen en rijd het naar den tuin achter mjjn woning, aan alle kanten af gesloten door een hooge schutting. Ik rol het na het kloppen op, leg er een kleed over heen en als iemand mij vraagt wat ik daar heb, dan zeg ik dat het een Wiltontapij.t is, voor de familie Pennington in de Wittestraat 21. Indien niemand mij er naar vraagt, bel ik aan het huis naast u aan en vraag, of daar de familie Pennington woont, die dat Perzisch kleed besteld heeft. Zij wijzen mij dan den weg en zien hoe ik het kleed bij u aflever." De man mocht voor een dollar het kleed kloppen. DE HOED-TRUC. Hij was een amateur goochelaar, had een lange treinreis voor den boeg en bood zijn medereizigers aan hen een poosje te onder houden. Hij deed verschillende aardige trucs, die uitstekend slaagden, doch die desondanks een der medereizigers maar niet konden vermur wen. Deze interrumpeerde herhaaldelijk met gezegden als: „Dat kan iedereen!" „Dacht je soms, dat we niet wisten hoe je dat deed?" „Mijn zoontje van tien jaar kan al die kunst jes ook!' De goochelaar nam niet de minste notitie van al die uitlatingen, doch vroeg aan het slot den ontevreden reiziger, of hij even zijn hoed mocht hebben. De man mopperde wat tegen, doch overhandigde hem tenslotte het ge vraagde voorwerp. De goochelaar nam een mes, sneed den bodem uit den hoed, trapte het overblijvende deel in elkaar en zei: „Dit is het eerste gedeelte van een nieuwe goocheltoer. Het tweede gedeelte is alles weer zoo aan elkaar te goochelen, dat men er niets van zien kan; iedereen kan dat. Asjeblieft," zei hg, zich vervolgens tot den eigenaar wen dend en hem den zwaar verongelukten hoed overhandigend. „Uw zoontje van tien jaar zal u wel zeggen hoe dat gaat." ECHT WAAR. De opgeblazen £aron toonde zijn vriend het kasteel, dat hij juist betrokken had. „Een van mijn voorvaderen heeft tijdens de kruistochten een slag gewonnen door zijn optreden bij de artillerie." „Maar mqn waarde," riep de vriend uit, „ten tijde van de kruistochten was het bus kruit toch nog niet uitgevonden?" „Dat weet ik wel," antwoordde de baron onvervaard. „Maar dat wist mijn voorvader ook." „Hoe kan hij dan een veldslag winnen als artillerist?" „Wel, hij stelde zijn kanonnen' op tegen de Saracenen en toen dachten zij naturlijk, dat- hij inmiddels het buskruit uitgevonden had, waarop zij hals over kop op de vlucht sloegen"i Barsingerhorn Hedennacht werd ingebroken bij den heer J. Bakker Czn. aan de Hemme te Barsin gerhorn. Ontvreemd werd een hoeveelheid kazen benevens een rijwielplaatje. Van de dief of dieven is tot dusverre nog geen spoor gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Naar wij vernemen is hedenmorgen vroeg ter hoogte van paal 8, tusschen Callantsoog en Den Helder, aan het strand gevonden, het geheel onherkenbare lijk van een man, gekleed in oliegoed. Dank zij de groote activiteit van onze politie kon gisterochtend een diefstal van 27 schapen en een ram enkele uren na het plegen daarvan reeds opgehelderd worden. Op de markt te Schagen trof zij een aantal schapen aan, aangevoerd door een zekeren G. uit Ouderkerk. De zaak kwam de poli tie zeer verdacht voor en zij nam de die ren onmiddellijk in beslag, terwijl de ver- kooper werd aangehouden. De schaapsvachten waren eenigszins zwart getint, hetgeen volgens deskundigen met al het vee het geval is, dat in de nabijheid van de vuilverbranding in Amsterdam-Noord graast. Deze omstandigheid deed de Schager uolitie besluiten zich in verbinding te stellen met 't p.bureau-Adelaarsweg. Op dat moment was nog niets van een diefstal bekend, doch even later kwam de heer Langeveld van den Buikslotermeerdijk kennis geven, van den diefstal der schapen, in den afgeloopen nacht gepleegd vanaf een weiland in den Buikslotermeerpolder. Per auto zijn de schapen naar de Schager- markt vervoerd en waren voordat de politie ingreep reeds aan twee personen verkocht. De verkooper der dieren, die van den dief stal verdacht wordt, is ter beschikking ge steld van de politie in Amsterdam-Noord. Ook de schapen zijn naar Amsterdam ver voerd. Omtrent dezen schapendiefstal vernemen wij nog het volgende: Zooals altijd was het ook Donderdagmor gen achter de kerk op de schapenmarkt een behoorlijke drukte. O.a. stond daar ook een zekere A. Gerritsen met een koppel schapen en lammeren, om te trachten deze in klin kende munt om te zetten. Het duurde niet lang of er waren twee kooplieden, welke zich voor de dieren interesseerden. De prijs, welke G. voor de lammeren vroeg was f 15. Toen de kooper .echter zei, dat hij zulke dieren wel eens voor f 8.50 had gekocht, stemde G. hiermede onmiddellijk in. De koo per betaalde en een gedeelte van de gesto len beesten was verkocht. De andere koopman, opmerkzaam gewor den door den lagen prijs, had wêl idéé om de andere 12 schapen te koopen. Ook voor deze dieren vroeg G. een prijs, welke ver be neden den gewonen koopprijs lag. De eerste koopman vertrouwde hierdoor de zaak ech ter niet en waarschuwde de politie. Veld- Avachter van Haren begaf zich met den eer sten kooper naar Café „De Moriaan", Avaar tweede koper en „verkooper" zaten af te re kenen. Toen de veldwachter het café nader de kwam G. naar buiten, doch zoodra hij de politie zag, verdween hij in de richting van het raadhuis, achtervolgd door de politie. Op de Gedempte Gracht aangekomen zag G. een rijwiel onbeheerd staan, hij sprong hierop en zette zijn vlucht A'oort. Bij de firma Schmalz echter wist een marktbezoeker, door het roepen attent ge worden, hem tegen te houden, waardoor de politie kans zag hem te grijpen, en hem op het politiebureau op'te sluiten. Bij het verhoor, dat hem hier werd afge nomen, heeft G. bekend de schapen in den Buikslootermeerpolder te hebben ontvreemd. Hij had de dieren Zondagmorgen jl. bezich tigd en Donderdagmorgen voor zonsopgang door een vrachtrijder uit Duivendrecht, die van den diefstal echter niets afwist, laten opladen om ze naar Schagen te doen vervoeren. Gistermiddag zijn de schapen met denzelfden vrachtrijder, weder op trans port gesteld, onder begeleiding van veld- Avachter Flapper. Het merkAvaardige van het geval is, dat hij slechts het geld van de eerste transactie bij zich droeg, zijnde ongeveer f 136.—. Het be drag van f 170.dat hij van den tweeden koopman ontving, Avas niet meer in zijn be zit. G. beAveerde dit op zijn vlucht te zijn kwijt geraakt. Ondanks ijverig zoeken heeft men tot nu toe het bedrag niet kunnen ont dekken. SCHAGER MARKT. De handel in vette koeien was gister vlug, hoogste noteering 31 ets. In massa kreeg de heer P. Kater, Barsingerhorn, de prijs van f235; werd gekocht door den bekenden handelaar Jb. Koster van Hoorn. Er waren niet veel zAvare koeien aangevoerd. Handel in kalfkoeien was goed, hoogste noteering f230; een enorme prijs. Evenzoo ging het met de geldekoeien, hoogste no- teering f 150. In vaarzen handel vlug; duur, tot f 140 hoogste noteering. Graskalveren vlug; noteering voor den dood tot f 70. Ge schetst kalf tot f 85. Nuchtere kalveren vlug en duur; wat een verschil bij 2 weken te rug. Van paarden geen noteering. Handel in vette schapen goed. Oude slachtschapen 1828 gld. Overhouders handel redelijk. Bokken en geiten handel vlug. De aanvoer van vette varkens was heel goed; hoogste noteering 21 ets., handel lang niet stug., dus dat Avordt ook weer beter. Handel in biggen was iets heter, notee ring f 1 hooger. Op de kippenmarkt een vlugge handel. Oude kippen 40—70 ct. Jonge kippen, f 1.20 fl.50. Konijnen werden bijzonder duur Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijken van deelneming hebben betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. A. BOON—Looman. Inzonderheid den WelEerAvaarden Heer Boon voor de woorden van troost tot ons gesproken, Dokter Olree en Zuster Siffels voor de hulp aan haar verleend. Tenslotte den Heer Muntjewerf voor de bes te leiding en H.H. Dragers voor de laatste eer aan de overledene bewezen. Uit aller naam, Fam. BOON. Breezand, November 1936. Heeft U als eens onze heerlijke GEPROBEERD. Aanbevelend, Te koop: 3 gelde Vaarzen, goed geschikt voor den stier. 1 mak Werkpaard, 10 jaar. G. OUDEMAN, Heerhugowaard Noord. verkocht; hoogste noteering 1.80; hazem prijs. Dus over het geheel kon men gister roe* men op een gezonde en vlugge geest op dd markt. Een bijzonder aardig denkbeeld. De Schager middenstand zit niet stil en heeft besloten het koopen in Schagen te be vorderen door de koopers, naast de bekende prima kwaliteiten tegen lage prijzen, ook; nog extra cadeaux te geven. Daartoe wordt vanaf Zaterdag 21 Novem ber een koopactie op touw gezet onder het motto: „Met de zak van Zwarte Piet". Bij leke aankoop van 50 cent ontvangt men een „Zwarte Piet" waarvoor men den Maandag na St. Nicolaas kan koopen een 300-tal schitterende artikelen als waschma- chines, fietsen, kachels, stofzuigers, dressoirs dekens, tafelzilver, karpetten en nog tal van andere luxe en gebruiksartikelen. De commissie bestaat uit de heeren: J. H, Schene, KL Roggeveen, C. D. Schmalz, A. G. Ranke, L. Bolte en W. Plukker. AUTO-AANRIJDING. Gistermidag omstreeks half vijf heeft een aanrijding plaats gehad tusschen twee luxe auto's op de hoek LandbouwstraatLaan* Uit de Landbouwstraat naderde een auto bestuurd door den heer Dill, wonende te Kqog a. d. Zaan en wilde de richting Dorpen inrijden. Op hetzelfde oogenblik kwam een andere auto, waarin de heer KL Stammes uit HeerhugOAvaard gezeten was, de Laan afrijden en wilde eveneens naar de Dorpen rijden. De heer Dill, een handwagen op den hoelü der straat bemerkende, nam hierdoor een groote bocht. De heer Stammes, Avelke ds Laan af kwam rijden, kon, ondanks sterk remmen, een aanrijding niet meer voorko men en greep de auto van den heer Dill aan de rechterkant, doch kwam hierdoor zelf dAvars over den weg te staan. Beide auto's waren licht beschadigd, de een aan het spatbord en de bumper, de an dere aan de deur en het spatbord, doch kon den op eigen kracht hun weg vervolgen. De pqlitie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. WARMENHUIZEN. 12 November. Roode kool fl1.70, gele kool fl, Deen- sche witte kool 80—90 ct., AAÓtte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.20—1.40, uien f 1.70—2, grove uien f 1.70—1.80, eigenheimers f2.20, andijvie 50 ct. Aanvoer: 24100 Kg. roode kool, 10400 Kg. gele kool, 12600 Kg. Deen- sche witte kool, 14300 Kg. \Aótte kool, 3100 Kg. uien, 900 Kg. aardappelen, 4000 st. an* dijvie. HELDERSCHE EIERVEILING. 12 Nov. Aangevoerd: 10740 Kipeieren: 52r—54 Kg, f3—4, 5557 Kg. f 4-5.30, 58-60 Kg. f5.20 —5.50, 61—63 Kg. f 5-20-5.70, 64—70 Kg. f5.40—5.80, kleine eieren f3—3.70. 290 eend eieren f 3.20—3.50 per 100 stuks. HOORN, 12 November. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 18, 7 st kleine Boerenkaas f 18, totaal 8 stapels, wegende 2807 Kg. Handel goed. SCHAGEN, 12 November 1936 Aangevoerd 26000 kipeieren. Prijs 5456 kg. 4.20—4.30; 56—58 kg. 4.30—4.70; 58—60 kg. 4.70-4.90; 60—62 kg. 4.90—5.30; 62—65 kg. 5.30—5.40; Klein 47—53 kg. 3.60-4.10, Alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 November. Schotsche muizen f 1.70, uien f 1.50—1.60, drielingen f 1.80, grove f 1.801.90, peen f 11.20, kleine peen 50—60 ct. Roode kool f 11.70, witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—0.90, bloemkool f 68.60, andijvie f 0.50. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. 3300 kg. aardappelen, bi. eigenheimers f 2.30—2.50, 15000 kg. uien: uien f 1.501.80, drielingen f 1.60—1.70, grove f 1.70—1.90, gele nep f6.40, 12000 kg. peen f 1.201.70, 800 st, groene kool f 1.10—1.60, 3500 kg. kx-oten f 0.90—1.50, 30.000 kg. roode kool f 1—2, 12000 kg. witte kool f 0.80, 70000 kg. gele kool f 1, 36000 kg. D. witte kool f 0.80—0.90, 1200 st bloemkool, reus f 6.40—7.40, 2e soort f 2.50— 2.90, 2000 st. andijvie f 0.50. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering ïs heden vastegsteld op 222 kronen is 90 cent t>er ko.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8