Plaatselijk Nieuws. iseenLaco PNEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Wij vragen Firma G. de WAARD Theater Royal De schapendiefstal Alkmaarsche Kaasmarkt PROPAGANDA FILMAVOND „NEDER- LANDSCHE BLINDENBOND." Teneinde meer bekendheid te geven aan de belangen der Blinden en het streven van de Nederlandsche Blindenbond wordt door genoemde organisatie op Dinsdag 17 Novem ber in Theater Royal 's avonds 8 uur een Propaganda avond gegeven. Welwillende medewerking voor deze avond zal worden verleend door het Schager Symphonie orkest het Dames zangkoor (met orkestbegelei ding) en den heer Joh. v. d. Berg. Spreker-declamator. De heer Joh. v. d. Berg, bondspropagan- dist, zal een toespraak houden over hêt willen en kunnen der Blinden. Het hoofd nummer van het programma is echter, de vertooning van een zeer interessanten film Deze goed geslaagde film geeft een volledig beeld van het Blindenwezen en is van het begin tot het einde afwisselend en leer zaam door de gewaardeerde medewerking van de bekende Blinden instituten te Am sterdam en de Prins Alexanderstichting te Huis ter Heide, kon deze film worden ver vaardigd. Men verkrijgt een duidelijk over zicht van het onderwijs en de opvoeding van het blinde kind. De beteekenis van het zoo onmisbare Brailleschrift wordt eveneens zeer mooi vertoond. Dan geeft de film een duidelijk beeld van de vakopleiding aan blinden en de vele arbeidsmoglijkheden wel ke voor hen bestaan. Men ziet Blinden werk zaam als pianostemmer reparateur, als- rijwielhersteller, als schoenmaker, maar ook als telefonist, masseur en Beaardier enz enz. In de film is opgenomen een beeld van de gemcent. werkinrichting te Amsterdam, waar reeds 130 blinden te werk zijn gesteld. De onlangs te Amsterdam geopende school tot africhting van geleide honden voor blin den is eveneens in de film opgenomen. De film vormt inderdaad een fraai geheel en geeft de aanschouwers een rijkdom van indrukken over de tot dusver voor velen nog onbekende blinden wereld. Als voorfilm zal worden vertoond „Ameri- ka's Westkust", fraai gekleurde natuur op namen. Gezien deze film vertooning en de wel willende medewerking, welke wij hierboven noemden, belooft het een genotvolle en leer zame avond te worden. De entree is bepaald op slechts 30 cents. Moge dit voor niemand een bezwaar zijn dezen avond bij te wonen Komt kennis maken met Uwe blinde mede- menschen in hun zwaren strijd voor lotsver betering. Het verlangen der blinden is, dat ook zij als volwaardige menschen een plaats in de samenleving kunnen innemen. Het co mité rekent op groote belangstelling. Het comité van voorbereiding: Mevr. de Boerde Moor. Mej. N. Leguit C. Schmalz. H. U. Nanninga. heden speciaal Uw aandacht voor onze bui tengewone en mooie collectie: HEEREN OVERHEMDEN ONKREUKBARE ZELFSTRIKKERS HANDSCHOENEN in: Wildleder - Nappa - Tricot, enz. KEURIGE BRETELGARNITUURS, in luxe verpakking. PYRAMID ZAKDOEKEN SOKKEN SPORTKOUSEN PULL-OVERS SLIPOVERS VESTEN SJAALS SLOBKOUSEN HOEDEN, PETTEN, enz. Als St. Nicolaasgeschenken beslist zeer wel kom. IJMUIDEN. SCHAGEN. Charlie Chan in het Circus. Een spannende detective-film, waarin de beroemde Chineesche speurder Charlie Chan (Warner Oland) ons van begin tot het eind in spanning houdt. Het is de eigenschap van sommige nieuws gierigen (wie zondigde nooit?) om bij het lezen van een detective-roman even naar de laatste bladzijden te gaan kijken, om te zien wie de snoodaard van het verhaal nu eigen lijk is. Wij zullen aan die neiging niet voldoen en dus lekkertjes niet vertellen hoe de sombere tragedie afloopt, welke in het circus van Kinney plaats vond. Wie dat wil weten raden wij een bezoek aan Theater Royal aan. Tijdens een groote gala-voorstelling gaat een bezoeker heen, juist als de spannend ste toeren worden uitgevoerd. Het is Charlie Chan, de beroemde Chinee sche detective, die een afspraak heeft met Joe Kinney, een der eigenaars van het cir cus. Als Charlie zich naar den bureau-wagen van hot circus begeeft, vindt hij het verwron gen lichaam van Kinney, vermoedelijk ge wurgd door den reusachtigen aap, die zijn kooi heeft weten te verlaten. Joe Kinney heeft wel eens conflicten gehad met de circusmenschen. De vraag: „Onge luk of misdaad?" zal dus misschien beant woord moeten worden in de laatst bedoelden zin. Kinney zoo ontdekt Charlie Chan is vroeger eens getuige geweest in een moord zaak, waarbij de dader onbekend bleef. Is het niet aannemelijk, dat de circus-eigenaar ge dood werd, omdat hij teveel wist? De detec tive besluit, een oogje gevestigd te houden op Marie Norman, die beweert, dat zij iets van den moord afweet. Zij wil niet zeggen, wat zij weet, stelt dit uit tot „later", maar zij verongelukt hij een oefening aan de trapeze. Het. is daarbij opmerkelijk, dat haar dit lot treft, wijl men moet denken, dat hier bij dit schijnbare ongeluk weer dezelfde hand ingrijpt, die alle sporen wil vernietigen en elkeen dooden, die de misdaden aan het licht wil brengen. Aan het licht komt, dat het meisje nog te redden zal zijn, maar dan alleen door mid del van een operatie. Wijl zij zóó ernstig ge wond is, dat vervoer te gevaarlijk moet wor den geacht, zou dit ter plaatse moeten ge schieden. Aldus wordt besloten, maar als de doktoren met deze zware operatie bezig zijn, laat een duistere gedaante den ttion- sterachtigen groot.cn aap los! Het ge weldige beest klimt de tent binnen en dreigt de operatie ernstig te doen mislukken. Eindelijk slaagt men er in, het beest on schadelijk te maken en de circus-artisten staan verbijsterd rondom het lijk van het enorme dier. Nogmaals: wie bediende dit duivelsche werktuig? Charlie Chan lost het raadsel op, als steeds op zijn meesterlijke manier DE REVUE (Historis.) Het gebeurde een dezer avonden. Tooneel van handeling N.II.-Koffiehuis. Schetterend klonken de toonen van het revueorkest door de nu nog ledige zaal; dan splijt het scherm vaneen" en de revue draait. Veel trekt ons oog nog voorbij. Danseresjes, zang en scene, Opeens staat alles stil, verwonderde gezichten en gefluister 'n Tooncelman maakt heftige gebaren naar onze plaatse lijke „Buziau" wat is er gebeurd? Welnu, voor een der scenes in de revue had men 'n geit noodig en deze stond den bewusten avond, voorzien van hooi en an dere lekkernijen z'n begurt buiten af te wachten. Doch de geitebok bleek geen ar- tisten bloed te bezitten en was met achter lating van n' zielig stukje touw zijn heil verder gaan zoeken tot groote hilariteit na tuurlijk van zijn „collega's" Als zij a.s. Zondag nu maar niet zulke streken gaat uithalen. Een beter stukje touw is misschien dan wel gewenscht. EEN VOLMAAKT ST. NIC. GESCHENK Het verloren gewaande bedrag teruggevonden in de jasmouw van den gearresteerde. Gistermiddag is de 28-jarige'boerenarbei der A. G. uit Ouderkerk aan den Amstel, die Donderdag op de markt alhier een 28-tal schapen, welke hij dien dag in de vroegte in den Buikslotermeerpolder had gestolen, aan voerde en d. de Schager politie, na een mis lukte poging tot ontvluchten, werd gearres teerd, overgebracht naar het bureau Ade laars weg. Bij het onderzoek door de politie alhier, werd op den arrestant nog slechts 136 gulden van de 310 gulden, die hij voor het ontvreem de vee had ontvangen, aangetroffen. Het resteerende bedrag werd reeds als verloren beschouwd, zooals we in ons nummer van gister meedeelden. Toen de politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam, den man nog eens aan fouilleering onderwierp, vond men echter in den mouw van diens jas het bedrag van ruim 170 gulden verborgen. Maandag zal G. voor de justitie worden ge leid. AANBESTEDING. Door Ir. C. Keesman te Alkmaar werd namens den heer H. J. Vollen te Schagen in de „Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes aan de Markt alhier in het open baar aanbesteed het bouwen van een show room, werkplaats en woning met bijkomen de werkzaamheden. Ingekomen waren 27 biljetten, waarvan 1 ongeldig, en wel: H. Doorn, Den Helder, f 5800; C. Langendijk, Heerhugowaard f 5841; C. Offringa, Heer- hugowaard f 6400: K. Vcnema, Den Hel der f 6425; N. Giltjes, Broek op Langen dijk f 6496; G. J. van der Wal, Den Helder f 6500; C. Noort, Bergen f 6560; G. H. Geus, Den Helder f 6578: G. Koning, Schagcn f 6623; D. Koning, Schagen f 6683; C. Zuid- scherwoude Noordscharwoude f 6793; J. Faus, Nieuwe Niedorp f 6861; A. Kingma en Zn. Slootdorp f 6S70; J. N. Schuit, Alk maar f 6875; K. Kreijger, Oudesluis, f 6875; W. Uiterdijk, Wieringerwaard f 6894; J. Veuger Hz., Sint Maartensbrug f 6900; S. A. Knuwer, Schagen f 7010; J. van Stipriaan, Schagen f 7033; Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen f 7100; N. Hoogzaad, Spanbroek f 7193; P. de Geus en Zoon, St. Maarten, f 7200; P. Buis, Oudorp f 7320; A. Bakker. Schagcn f 7256; Reijers en Vlaming, Den Helder f 7420; M. C. Tuinman, Schagen, f 7512. De gunning is aangehouden. LANDERIJEN ONDERHANDS VERPACHT De landerijen in eigendom toebehoorende aan de Ned. Herv. Kerk, Diaconie Ned. Herv. Weeshuis e.a. zijn onderhands ver pacht aan de vorige huurders. De verhu- ring geschiedde voor den tijd van 2 jaar en over t algemeen tegen een kleine verhoo ging van huurprijs. OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank <l| den KLOOSTERBALSEM Is hi| nu weer kras en monter ,Tot mijn 50ste Jaar mankeerde ik nooit iels, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaaral hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." J. Vr. te H. AKKERS ORIGINEEL TER INZAGR „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bft brand-en sn^j wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en ptfnlUke spieren chroefdoos 35 et Potten; 62J4 ct en 1.04 MARKT EN BEURS. Gistermorgen te kwart over 10 is de opening van de kaasbeurs een feit geworden. Aan de markt was het al merkbaar. Er was vrij wat minder aanvoer. Want inderdaad waren en kele marleters weggebleven, terwijl an deren bun aanvoer over de beide ver koopgelegenheden hadden omgeslagen. Ze kwamen met de helft aan de markt, met de andere helft aan de beurs. Toch was de aanvoer aan de beurs weinig de moeite waard. Er waren een tiental fabrieken met in totaal 11.500 Edammers en enkele honderden com- missiekazen. De allergrootste fabrie ken waren geheel weggebleven, terwijl toch de beurs in de eerste plaats door deze scheen te zijn gewenscht. De handel aan de markt was vrij stug. De doorsneeprijs was circa f 16.de hoogste markt bedroeg f 18.—. Drie kwartier na het begin van de markt men kan het zonder de gang aldaar aan de beurs blijkbaar niet stel len opende de heer Koster de kaas- beurs. Er was bericht van verhindering binnengekomen van de Nederlandsche Verecniging van Kaashandelaren en van het Gemeentebestuur van Alkmaar. Den voorzitter en 'den secretaris van de Kamer van Koophandel, die aanwe zig waren, werd een woord van wel kom toegesproken.; De heer Koster deelde mede, dat men had gehoopt van d.e kaasbeurs een ge meentelijke instelling te kunnen ma ken, zooals in Leeuwarden het geval is. Dit was echter mislukt. Zoodat men het thans op andere wijze had moeten doen, want de beurs was zijns inziens noodzakelijk, omdat de groote fabrie ken onmogelijk meer ter markt konden verschijnen. Hij meende verder dat de kleine soorten op de kaasbeurs een gemakke lijker afzet zouden vinden, waarmee niet iedereen het eens behoeft te zijn. Na nog te hebben gezegd, dat de wik- en weegloonen een kwestie van bijkomend belang zijn, opende hij de beurs. Deze maakt qua inrichting geen over weldigende indruk. Men vindt er een twingtigtal kleine tafeltjes, waarop de monsters zijn uitgestald. Deze staan veel te dicht op elkaar, zoodat men er zich nauwelijks kan roeren. De prijs aan de beurs leek ons lager dan aan de markt. Degenen, die zoowel op de markt als aan de beurs waren, hadden moeite aan de beurs dezelfde prijs te maken. Veel koopers waren er niet. We kregen den indruk, dat de kaashandelmaatschappij Gouda, die in nauwe relatie staat met verschillende groote fabrieken, ongeveer de eenige kooper was. Deze betaalde ook de hoogste markt aan de beurs met f 18.50. Een bod, dat volkomen overbodig was en dat aleen scheen te zijn gedaan om dat aan de markt f 18.— het hoogst was geweest. De kaasbeurs is een feit geworden. Dat er groote zegeningen van kunnen uitgaan lijkt ons voorshands twijfel achtig en het zou ons niet verwonde ren, wanneer degenen, die heden een pi-oef met de beurs hebben gemaakt, op den duur weer naar de markt terug- keeren. Uit onze Omgeving LANGENDIJK Volgens berichten in Duitsche vakbladen is de stand der groenten in Duitschland gunstig, ondanks het ruwe weer. De verschillende koolsoorten hebben hier van maar weinig geleden, evenals uien. Overige groentensoorten vertoonen een ster ken achteruitgang. De vóór October ge oogste producten geven echter een hooger gemiddelde dan het vorige jaar. Ook is de kwaliteit zeer bevredigend geweest. Volgens mededeeling van het Bestuur van het Bloembollen Surplusfonds zal voor in levering van surplusbollen, die nog niet bij de veilingen zijn opgeslagen voor de Lan- gendijker bollenvciling gelegenheid worden gegeven op 3 December voor wat betreft narcissen en op 16 December voor tulpen en hyacinten. De aanvoerders zullen aan kosten van vernietiging hebben te betalen VA pet. voor hyacinthen en VA pet. voor tulpen en narcissen. Naar we vernemen, zal er afkoop plaats vinden voor 80 pet. van de destijds geschat te waarde der R.K. parochiale school tot een bedrag van f G4000. LANGENDIJK. Ofschoon de mogelijkheid van solliciteeren naar de betrekking van Betaalmeester der I.angendijker Groentencentrale nog niet ge sloten is, kan nu reeds worden meegedeeld, dat een groot aantal gegadigden zich voor die betrekking heeft aangemeld. Het salaris is bepaald op 6/10 pet. van het eerste half millioen veilingomzet, 5/10 pet. van het 2e half millioen, 4/10 pet. van het derde, 3/10 pet. van het vierde, 2/10 pet. van het vijfde en boven de twee en een half millioen 1/10 pet. In 1935 was de veilingomzet 1.100.000 en bloembollenveiling 5000. Van de Rijkssteunuitkeering wordt, wan neer het bedrag niet hooger is in een ka lenderjaar dan f 350000, bovendien 6/10 pet. en als het dit bedrag te boven gaat 5/10 pet. van 't bedrag betaald. De regeeringssteun 1934-'35 en 1936 bedroeg in totaal f740000. Door den Betaalmeester moet een borgstel ling gegeven worden van f 30000, ten ge- nocge van het Bestuur. De administratie en het beheer der gelden, en alles wat daaraan verbonden is, staat onder controle van den Accountantsdienst van het Centr. Bur. van de Veilingen. ZUIDSCHARWOUDE. Het Crisis-comité zal ter stijving van de kas een tweedaagsche bazar houden op Za terdag en Zondag 14 en 15 Nov. Zaterdag middag wordt de bazar officieel geopend. Tot die opening is het Dagelijkscn Bestuur der gemeente uitgenoodigd. OUDKARSPEL. Donderdagavond heeft ten gemeentehuize de oprichting plaats gehad van een plaatse lijk comité voor inzameling van gelden tot aanbieding van een nationaal huwelijksge schenk aan H.K.H. Prinses Juliana. De Burgemeester deelde bij deze gelegen heid mede, dat, waar het hier geldt de aan bieding van een nationaal geschenk aan een vrouwelijk lid van het Koninklijk Huis, het meer in den lijn ligt het daarvoor te vormen comité alleen uit vrouwen te doen bestaan. Voorts gaf de Burgemeester te kennen, dat hij voor deze geldinzameling geen groot en uitgebreid comité noodzakelijk oordeelt, waarom hij aan slechts een zestal dames het verzoek heeft gericht om in dit comité zitting te nemen. Na eenige verdere bespreking hebben de navolgende dames zich bereid verklaard in het comité zitting te nemen: Mevr. M. Wijn- veldt-Helder; Mevr. J. E. C. van Dijk-Merz; Mevr. J. Bommer-Broersen en mevr. P. Paarl- berg-Hartland. Met het oog op de tijdsomstandigheden, waarin wij thans verkeeren en waarvan in deze gemeente de terugslag duchtig wordt gevoeld, heeft het comité besloten de geldin zameling alleen te houden met bussen, om zoodoende elk ingezetene volkomen vrijheid te geven naar zijn vermogen een bijdrage te verleenen. Immers is het de wensch, dat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld door het geven van een bijdrage zijn instemming met het Koninklijk huwelijk te betuigen. Het comité zal een beroep doen op een aantal meisjes tot het houden der buscol lecte. De geldinzameling is door het comité be paald op Woensdagmiddag, 2 December a.s. BROEK OP LANGENDIJK Voor de vacante betrekking van Hoofd der Openbare Lagere School hebben zich 41 sollicitanten opgegeven. BERGEN GESLAAGD Mej. K. de Groot behaalde dezer dagen in het Ned. Israëlietisch Ziekenhuis te Amsterdam het diploma van ziekenverpleeg ster. NAGEKOMEN GIFTEN Het comité tot aanbieding van een hul deblijk voor H. K. H. Prinses Juliana ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk maakt met dankbaarheid melding van de navolgende nagekomen giften: Mr. L. ƒ5.-; N.N, ƒ0.25. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWER PEN Gevonden: Een steenroode halsdoek, zwar te handbeschermer van rijwiel, vulpenhou der, bruin lederen heerenhandschoen, een zweep, een gekleurde en een blauwe hals doek, kinderkous met kaartje stopwol, lan ge grijze dameshandschoen, zwart-bonte koe aangeloopen. Verloren: Kleine bruine portemonnaie met geld en rijbewijs, bruin lederen dames handschoen, roodwollen japonceintuur, don ker blauwe alpino-muts, blauwe jongens- muts, opstaand randje met glas van gou den dames armbandhorloge. BERGER SPORTVEREENIGING. Wil het eerste elftal zijn kans behouden, dan moet er morgen van W.F.C. 4 gewonnen worden. De b-adspiranten zullen probee- ren op de tweede plaats te blij ven. Na twee weken van rust komt morgenmid dag het eerste elftal van B.S.V. in het veld tegen W.F.C. 4 uit Wormerveer. Dat kan aan den Kerkcdijk een spannende ontmoe ting worden! Willen de Bergenaren hun kans op het kampioenschap behouden, dan moet er natuurlijk gewonnen worden. En dat kan, als alle spelers hiervan maar goed doordrongen zijn en van het oogenblik af dat het beginsignaal gaat, tot aan het mo ment, waarop de scheidsrechter voor de laat ste maal fluit, zich voor de volle honderd procent geven. Vermoedelijk zal het de laat ste maal zijn, dat Jan de Moor het doel ver dedigt, Iaat deze wedstrijd voor jullie aan voerder een aangename herinnering zijn, aan den tijd waarin hij zijn klachten aan B.S.V. gaf. En zulks is alleen mogelijk, als beide punten in Bergen blijven. Doe je best en veel succes heeren! De b-adspiranten trekken naar Alkmaar, om aldaar op het Gemeentelijk Sportpark Alcmaria Victrix d te gaan bestrijden. We zullen hopen voor de ploeg die we feite lijk met den naam „experimenteer-ploeg" zouden willen betitelen, zal winnen, want al leen dan bestaat de mogelijkheid, dat de b- adspiranten op de tweede plaats blijven met alleen het voor deze afdeeling veel te sterke Koedijk a bovenaan. De elftallen. De Elftalcommisie heeft voor de wed strijden van morgen de volgende eltallen samengesteld: Eerste elftal: doel; J. de Moor, achter; P. ANeen LAGO v*ide#taan de hoogste eisehesi ASSISTENTEN BIJ DEN LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST IN N.-HOLLAND. Bij den Landbouwvoorlichtingsdienst zul len bipnenkort een aantal assistenten te werk gesteld worden die het werk van de consulenten belangrijk kunnen verlichten en ondersteunen. Het spreekt vanzelf dat een consulent in een groot ambtsgebied slechts zelden op een boerderij kan komen voor een indivudueel advies. Het aantal landbouwers en veehou ders in Noord hol land b.v. bedraagt niet min der dan 13000. Ten einde het contact in deze te vergemakkelijken, zal er in iederen kring van Noordholland een assistent geplaatst worden tot wien ieder landbouwer zich kan wenden om advies. De assistent neemt de toestand ter plaatse op en deelt zijn bevindingen mee aan den consulent; deze zal nu naar bevind van za ken handelen. Mogelijk kan hij volstaan met een schriftelijk advies, b.v. inzake de vee voeding, hiervoor is een persoonlijk onder zoek ter plaatse minder noodzakelijk dan bij talrijke bodem- en bemestingskwesties. Verder zal de assistent onder leiding van den landbouwconsulent behulpzaam zijn bij grondonderzoek en bij het inkuilen van gras, bij bereiding van ziekten-bestrijdingsmidde- len en de aanwending hiervan. Na overleg met den Veeteeltconsulent zaï hij voederrantsoenen opmaken, opgaven ver strekken over de soort en de hoeveelheid voeder die het voordeeligst aangekocht kan worden met het oog op den aard van het be drijf, enz. Ook op, zuivel- en pluimveeteeltgebied zal de assistent in samenwerking met den be trokken consulent op bovenaangegeven wijze werkzaam zijn. Voorwaar een niet lichte taak voor één persoon; de consulenten zullen ech ter trachten door het geven van cursussen ieder op zijn gebied de assistenten daar toe zoo goed mogelijk toe te rusten. De Bedrijfsconsulent voor den Landbouw, Dsr. Brakman te Alkmaar, zal itv <lo diverse districten deze assistenten op de vergaderin gen inleiden. In overleg met Oi'ganisaties op landbouwgebied dit woord in den ruim- sten zin genomen zal hij trachten deze vergadex-ingen zoodanig te stellen dat een groot bezoek van belangstellenden en belang hebbenden fwaai-toe ook behooren de kleine boeren, omdat de assistent bij den specialen Dienst voor de Kleine Boerenbedrijven werkzaam zal worden gesteld), mag worden verwacht. Beeldman en C. Coevert: midden: J. Lud- ding D. de Jong en J. Tuijn; voor H. Plomp J. de Groot, C. Koster, A. v. d. Berg en H. Fillet. Reserve: H. Petri. Adspirqnten B: doel: D. Bakker; achter; J. Jansen en C. Jansen; midden: W. Ren- sink, K. ten Bruggencate en J. Ton; voor: H. Poldervaart, E. Koning, W. Nap, J. Buijs en H. Stukje. Reserves: G. Termöhlen en J. Willig. Om half elf 's morgens spelen twee B.S.V.- elftallen een proefwedstrijd, waarin de nieu we spelers voor de E.C. moeten toonen wat ze waard zijn. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Het concert, door „Onder Ons" te geven op Zondag a.s. belooft wel aantrekkelijk te worden. Naast eenige 'populaire nummers fanfare, gearrangeerd door den heer Pran ger, directeur der vereeniging, en uitgevoerd door het geheele corps, zal de jeugdklasse, de reserve van „Onder Ons", voor 't eerst een laten hooren, wat zij vermag. Zij zal n.1. een viertal nummertjes alleen spelen. NIEUWE NIEDORP BOND VAN STAATSPENSIOEN. De, afdeeling Nieuwe-Niedorp van den Boond voor Staatspensionneering geeft op Zondag 15 Nov. a.s. een groote propaganda- voorstelling met medewerking van de fam. Hofmann. Waar de fam. Hofmann zeer gunstig be kend staat door Radio en uitvoeringen elders, belooft dit een zeer mooien avond te wor den. Zie advertentie in dit blad. SINT MAARTEN Door bemiddeling der Nederlandsche Mid- denstandsbank N.V. Kantoor Schagen, sloot de Gemeente een geldleening groot f28.800 ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk, z. v. Jan Pieter Schermer en Jannetje Glas; Anna Maria, d. v. Petrus Antonius Heijne en Johanna Catharina Oudhuis; Jacobus, z. v. Jacobus Breed en Trijntje Brommer; Jacobus Martinus, z. v. Wilhelmus Simon de Wit en Elisabeth Cornelia Schilder. Ondertrouwd: Geenc. Getrouwd: Ai'ie Dirk Kapitein en Hende- rica Veldhuizen. Overleden: Aangespoeld lijk van manne lijk persoon

Schager Courant | 1936 | | pagina 14