OMGEVINGNIEU WS Wielingen krijgt een mooie ijsbaan Schager Roosjes Marktberichten Noodlottige aanrijding te Burgervlotbrug Fietsrijder door auto gegrepen en onmiddellQk gedood. Gisteravond heeft weer een zeer noodlottig ongeval met doodelijkën afloop plaats gehad te Burgerbrug, waar langs het Noordhol- landsch Kanaal een omstreeks 50-jarig per soon in de richting Den Helder reed, door een auto werd gegrepen en onmiddellijk ge dood. Te ongeveer 7 uur, zoo vernamen wij kwam een viertal auto's te Burgervlotbrug aanrijden en werd een der automobilisten door een tegenligger verblind en vond de aanrijding plaats. Politie en medische hulp waren spoedig ter plaatse, doch de dood kon slechts wor den geconstateerd. De op het slachtoffer gevonden papieren wezen uit dat de naam van den ongelukkige P. Dekker is, plaatsnaam is nog onbekend. Zooals bekend is men ter plaatse bezig met den aanleg van een rijwielpad langs het Noordhollandsch kanaal en helaas blijkt uit dit dramatisch gebeuren weer duidelijk hoe hoog noodig dit is. Naar wij vernemen heeft onze Burgemees ter een aantal vooraanstaande personen in deze gemeente uitgenoodigd zitting te wil len nemen in een Comité tot het doen in zamelen van gelden voor het aanbieden van een nationaal huwelijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bemhard en het organiseeren van feesten ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk. SINT MAARTENSBRUG De heer van D. uit Alkmaar reed langs het Noord-Hollandsch Kanaal tusschen Sint Maartensbrug en Burgerbrug en kreeg daar een lekke band. De heer D. verliet zijn auto om iemand te halen die zijn wagen zou kunnen repareeren. In dien tusschentijd werd zijn wagen echter in de zij aangere den door een uit Zuid-Holland komende auto. Beide auto's bekwamen nog al scha de. Doordat een der auto's geen passagiers bevatte kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. ALKMAAR Bestuur Zuivelbank. Nadat was voorzien in de verschillende va catures, heeft het bestuur van de Zuivelbank zich thans als volgt geformeerd: Voorzitter de lieer K. Bos, Opmeer; vice- voorzitter de heer D. P. Timmerman, Scha- gen; secretaris de heer Th. v. d. Meer, Hecr- hugowaard. Verdere bestuursleden zijn dè heeren D. Jongemans te St. Maartensbrug en C. Stoep- ker te Texel. Alkmaarsche Wasch- en Strijkin- xiehting. Naar we vernemen, heeft de directeur van bovengenoemde inrichting, de heer Roovers, ontslag gevraagd wegens vergevoerde leef tijd. In zijn plaats is vanaf 16 November met de leiding belast de heer J. H. van Straa- ten, die zijn opleiding genoot aan de model- wasscherij van de firma van Straaten te Gouda en die in de wasscherijbranche be kend staat als een uitnemend vakman. Ongewenschte crisis-organisaties. Wie zet het mes er in? Uit landbouwkringen vestigt men onze aandacht op den vreemden toestand, die te genwoordig heerscht bij de tarwe. Om dit ar tikel te saneeren is indertijd opgericht de Tarwe-Centrale. We willen aannemen, dat deze goede diensten aan den landbouw heeft bewezen. Echter de tijden zijn veranderd. Op het oogenblik is de toestand een zoodanige ge worden, dat men met recht kan vragen: Waarvoor dient de Tarwe-Centrale nogr Want, zonder deze zouden de boeren meer voor hun tarwe maken dan thans het geval is. Dit komt ten duidelijkste tot uitdrukking, wanneer men verneemt, dat de mindere soorten tarwe, die niet aan de Centrale be hoeven te worden geleverd, een hoogere prijs opbrengen dan de betere soorten, die wel over de Centrale loopen. „Kan het nog maller?" zoo kan men zich afvragen. De hcele kwestie zou zijn, dat de Tarwe-Centrale, die er nu eenmaal is, toch ook werk behoort te verrichten. De rollen worden verwisseld. De crisis-organisatie er niet meer voor den boer. maar de boer is er voor de Crisis-organisatie. Wc hebben de wijze waarop de boeren stand zich heeft georganiseerd, nog al eens hooren roemen. Is hier geen werk aan den winkel? KOEGRAS genoegen op zich te hebben genomen, omdat de verecniging „Volg Mij" in zeer nauw ver band staat met onze kerk. Alle dingen heb ben een stoffelijke en een geestelijke zijde en spr. wil eerst de stoffelijke kant even bekij ken. Deze bazar dan wordt gehouden om de geldmiddelen wat te versterken, want deze zijn door de aanschaffing van veel lectuur, wel wat uitgeput geraakt en dat is een ake lig ding. Door de opbrengst van deze bazar wil men trachten deze schuld op te ruimen. Nu is het organiseeren van een fancy-fair geen gemakkelijk werk, maar vele menschen en deszelfs handen, hebben dit werk licht ge maakt. Dank brengt spr. aan d vele gevers van diverse voorwerpen. Aan diverse perso nen wordt in het bijzonder een woord van dank gebracht, voor de vele moeiten die zij zich getroost hebben, om een en ander voor elkander te zetten, en spreekt de hoop uit, dat deze moeiten naar waarde beloond zul len worden en dat de opbrengst, loonend mag zijn. En wat de geestelijke kant betreft, zegt spr., dat wij allen leven uit en door God, en dat ook dit werk mag strekken tot zegen van ons dorp en in het büzonder voor onze jonge mannen zelf. Spr. wil het hierbij la ten, de koopsters en koopers worden al on geduldig en verklaart bij deze de fancy-fair voor geopend. 's Avonds werd door de Harmonie „Kunst zin" geconcerteerd en verder was door den heer J. Vonk voor radio-muziek zorggedra gen. Er is voor elk wat wils en men brenge cr zelf een bezoek, hetwelk ook heden Za terdagavond nog kan. W1ER1NGERMEER JULIANADORP. Opening van de Fancy-Fair voor de C.J.M.V. „Volg MIJ." Zooals reeds op velerlei wijze aan het pu bliek is bekend gemaakt, dat door bovenge noemde verecniging een fancy-fair zou wor den gehouden, alzoo was dan heden de dag van opening aangebroken. Toen wij ons om 4 uur in de zaal van het café „Prins Hendrik" bevonden, waar de fancy-fair gehouden wordt, waren nog vele handen in de weer om aan de diverse stands de laatste hand te leggen. Zooals wij reeds een paar dagen geleden memoreerden, is er van alles te vinden, wat op een bazar thuis hoort, en is het dus over bodig. daar thans nog nader over uit te wij' den. Het. openingsuur werd wat verschoven, mede omdat er weinig publiek aanwezig was en ook omdat alles nog niet voor elkaar was. Te ruim half vijf uur nam ds. M. van Wichen, het. woord om een kort openings woord te spreken. Spr. zeide, dat met veel VOETBAL VOOR ZONDAG. Flevo I gaat morgen op bezoek bij' MFC 2 'te Medemblik. Wij hopen dat ons elftal goed zal aanpakken, want cadeau zullen ze het niet krijgen. EERSTE KENNISMAKING MET DE EERW. HEER KREB, BENOEMDE VOORGANGER BIJ DE NED. HERV. GEM. Door de Vereen, van Vrijz. Herv. werd onder leiding van den heer J. G. Addens Donderdagavond in de consistoriekamer te Middenmeer een algem. leden vergadering gehouden, welke zeer goed bezocht was. Deze avond, welke werd geopend met een harte lijk welkomstwoord door den voorz., die speciaal den heer Kreb, nieuw benoemde voorganger, het welkom toeriep, stond in 'l teeken van een eerste kennismaking met de heer Kreb, die een hartelijke toespraak tot de aanwezigen richte. Ds. B. Nijholt, als de Pastor-loei, sprak daarna een krachtig be groetingswoord en sprak zijn spijt uit over het onvoldoende steunen van het Vrijz. Kerkkoor. Hij doet een dringend beroep op de aanwezigen tot dit koor toe te treden. Door de V. J. C. Vrijz. Jeugd Club werd daarna op aanschouwelijke wijze gedemon streerd hoe hun vergaderavonden regelmatig worden gevuld. Eenige gepaste liederen werden dan door de Jeugdclub ten gehoore gebracht. t' Was reeds bii elven toen de heer Ad dens deze gezellige bijeenkomst sloot met dank voor opkomst en medewerking. W1ERJNGEN Dit zal naar omstandigheden worden ge regeld. De heer M. Kooij geeft het bestuur in over weging met de inschrijving voor tenten niet te vroeg te beginnen. Dc heer J. Kooij Mz. zou de openstelling voor deelname aan wedstrijden voor Noor- sche schaatsen gaarne zien. Wordt besloten dat deelname van elk model vrij zal zijn. De heer Alb. Duijnker vindt het vreemd, dat van alle aanwezigen het alleen de heer P. Omis is die spreekt over de kosten der haan. En dit is toch een punt dat vooral niet vergeten dient te worden. Spr. wil hier groote dank betuigen aan den actie ven penningmeester, den heer IC. Hakvoort, die zich verantwoordelijk stelt voor het eventueel tekort, hetgeen toch zeker een prijzenswaardig iets is, dus... hulde aan Hakvoort. De heer C. Omis vraagt een afzonderlijk baantje voor de beoefenaars van schoonrij- dcn. Wordt toegezegd. Hierna sluiting. Politie. Gevonden: Twee belastingplaatjes, waar van één in étui. Inlichtingen bij de Gemeente bode. WARMEN HUI ZEN Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Klant, slaagde aan de Universiteit te Amsterdam voor candidaat in de economische weten schappen. HOOGWOUD AARTSWOUD Dit jaar is door de Kerkvoogdij in 't ge heel geen publieke landverhuring gehouden. Alle uit de huur zijnde perceelen zijn voor de inzet gegund. De huur van de ICerkplaats is met drie jaar verlengd. Dit is sinds men- schelijke berekening nog nooit voorgeko men. W1ER1NGERW AART) Burgerzin van den IJsclub-pen ningmeester. De IJsclub „Westerland" vergaderde gis teravond in „Het Wapen van Wieringen" van den heer Jb. Duijnker. Van de 400 leden waren er slechts 26 aan wezig. In zijn openingswoord betreurt de voorzitter, de heer Alb. Duijnker, deze klei ne opkomst temeer daar thans de namen ijscltib en ijsbaan op ieders lippen zijn. Door den secretaris, den heer J. Kooij, werden de notulen van de vorige vergade ring gelezen en conform goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de heeren N. Rotgans Dz.f en C. Omis Gz. is een schrij ven ingekomen, houdende hun bedanken als bestuursleden wegens vertrek resp. naar Slootdorp en Wieringerwerf. Voor de ze heeren moeten dus twee nieuwe bestuurs leden gekozen worden, terwijl periodiek af treden de heeren S. Blaauboer, P. Porte- gijs en J. Kooij. Onderwijl er gestemd wordt brengt de penningmeester, de heer K. Hak voort het financieel verslag uit, waaraan we ontleenen: saldo plus ontvangsten f570.55, uitgaven f70.71. batig saldo f 400.Si. Uit de intusschen hekend geworden stem minguitslag blijkt dat dc aftredende be stuursleden met groote meerderheid zijn gekozen, terwijl voor de twee vacatures slechts een candidaat de vereischte meer derheid bekwam en wel N. Takes met 16 stemmen. Na vrije stemming volgt een herstem ming tusschen de heeren J. W. Koorn Sz. en P. Doves Dz. Met 16 stemmen werd de heer Doves gekozen, die onder luid applaus aan de bestuurstafel plaats neemt. Ook de andere gekozenen nemen hunne benoeming aan. IJshaan. De voorzitter doet mededee- ling dat door het bestuur is genacht een terrein van 2 bunders land van de Domei nen in het z.g. Zoutland. Men is reeds druk bezie dit veld te omdijken, de haan zal 285 M. lane en 70 M. breed worden. Heeft ie mand hierover misschien iets te vragen? De heer Jb. Duijnker vraagt of er een omheining om gemaakt wordt. Voorzitter zeet: ja! Er komen ijzeren pa len met drie rijen puntdraad, dus een flin ke omrastering. De toegang wordt verkre gen door twee ingangen met goede con trole. Rondvraag. De heer P. Doves Dz. vraagt over het staan van tenten op de baan. Voorzitter zegt dat het bestuur heeft ge dacht dit te verpachten voor f 1.50 per dag. en tijdens wedstrijden voor f 3. Hot aantal plaatsen is dan vrij. Dit bestuursvoorstel wordt aangenomen. De heer P. Mulder vraagt naar 1 grasge was. Hierover zal door 't bestuur gespro. ken worden. De heer P. Omis vraagt hoe hoog de en- trée zal zijn voor dc niet-leden, daar de kosten toch ergens vandaan moeten komen. Door den heer E. ICooy te Wieringerwaard werd het gedeelte tramhaan West-Friesche- dij k-Corrèspondentsloot gekocht. ANNA PAÜLOWNA R.K. DAMCLUB. De R.K. Damclub D.A.P. vergaderde bij "den heer Alkemade. Voorz., de heer G. Meijer, opende met den Chr. groet en nadat de notulen onder dank zegging waren goedgekeurd, volgde een be spreking over aansluiting bij den pas opge- richten R.K. Dambond, voor het district Den Helder. Met algemeene stemmen werd besloten tot dezen bond toe te treden. De stemming voor aanvulling van het bestuur met twee leden had tot resultaat dat tot comm. gekozen werden de heer W. Th. Alkemade en J. Mever. Bij de rondvraag werden nog eenige vraag stukken, het spel betreffende, besproken, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. HULPPREDIKER GER. KERK. Ter tijdelijke vervanging van ds. E. Jan sen, die ziekteverlof heeft, heeft de gemeen te der Ger. Kerk den cand. J. Verhave van Amsterdam tot hulpprediker benoemd. BREEZAND. BILJARTEN. In het café van den heer Rozenbroek werd een biljartwedstrijd gespeeld door een acht tal heeren. De handicap was als vplgt vast gesteld: C. Slikker 300, Rozenbroek 60, Van Zandwijk 56, H. Cornelissen 54, W. Alkemade 54, F. Alkemade 43, C. Doorn 40, H. Naaste- pad 34. Slikker 300, won van W. Alkemade, die 40 caramboles maakte. Hoogste series van Slikker 117 en 107. Rozenbroek 60 won van Slikker 143. Van Zandwijk 56 won van W. Alkemade 32. H. Cornelissen 54 won van P. Rozenbroek 56 F. Alkemade 43 won van van Zandwijk 40 en Naastepad 24. C. Doorn 40 won van Cornelissen 45 en Naastepad 26. Z1JPE SCHAGERBRUG Algemeen belang en ijsclub J.I. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer S. Kuiper een algemeene ledenver gadering gehouden van de Vereeniging tot behartiging van algemeene belangen in de Zijpe en IJsclub „Dc Eendracht" Aanwezig waren 14 leden. De voorzitter de heer H. Rezelman, opende de vergadering, waarna de notulen van den secretaris, den heer W. L. Correljé, werden vastgesteld. Medegedeeld werd o.a. dat overeenkom stig het door het bestuur der vereeniging gedaan verzoek het hulpkantoor te Scha- gerbrug door middel van een verzending van poststukken in de avonduren per Habo autobus in verbinding te stellen met de nach t post treinen. Besloten werd geen verdere pogingen aan te wenden om tot de stichting van een ijs baan te geraken. De op 7 en 8 Maart gehouden huisvlijtten- toonstelling heeft een batig saldo opgeleverd van f 24.78. Besloten werd niet toe te treden tot den IJsbond „Hollands Noorderkwartier" De rekening werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden H. Rezelman H. de Graaf Sr., en G. van der Werf. wer den met groote meerderheid van stemmen herkozen. Allen namen de benoeming aan. DE VERKEERSVEILIGHEID BIJ DE GROOTE BRUG TE SCHAGERBRUG De voorzitter deelde mede, dat op verzoek van een bestuurslid als volgend punt op de agenda is geplaatst, een bespreking van de maatregelen, welke zouden kunnen worden genomen in het belang van de verkeersvei ligheid bij de groote brug te Schagerbrug. Spreker gaf hiertoe het woord aan dit bestuurslid de heer W. J. van Loenen, die in herinnering bracht de vele verkeersonge vallen welke daar ter plaatse zijn gebeurd. Juist dezer dagen is een der slachtoffers van een zoodanig verkeersongeval weer in Scha gerbrug teruggekomen, na 3 maanden in een ziekenhuis te zijn verpleegd. Nog maar zeer kort geleden zijn weer eens een paar auto's tegen elkaar opgebotst, enz. Daarom gaf spreker in overweging om het gemeen tebestuur te verzoeken bij de brug een elec- trisch verkeerssignaal te plaatsen volgens een idee dat spr. op teekening had gebracht De overheid kan op dit gebied een taak vervullen in het belang van de veiligheid van het verkeer. Nu zal er in de toekomst wel een gedeelte van het verkeer langs den nieuwen Provincialen weg worden geleid, doch dit neemt niet weg, dat er bij de brug nog tamelijk veel verkeer zal blijven. De voorzitter kon in dit verband nog me- dedeelcn, dat ook in een vergadering van Dijkgraaf en Heemraden van Zijpe en Ha- zepolder over het aanbrengen van een ver keerssignaal is gesproken en dat door het Polderbestuur zal worden geïnformeerd naar de kosten. Daarna zal men zich met het gemeentebestuur in verbinding stellen, om te zien, wat door beide besturen is te bereiken. De heer Ds. Witkop wijst nog op de belemmering van het uitzicht door de hoog te van de brug. Na uitvoerige besprekingen wordt niet op één na algemeene stemmen besloten het gemeentebestuur te verzoeken maatregelen in bet belang van het verkeer bij de brug te treffen, door een electrisch verkeerssignaal in samenwerking met de Polder aan te bren gen of een andere doelmatige waarschu wingsinrichting aan te brengen en tenslotte het Hoofd van Politie te verzoeken een streng politietoezicht bij de brug uit te oe- fe ncn. Wanneer tot de plaatsing van een electrisch verkeerssignaal wordt overgegaan zal in de aanlegkosten hiervan door de ver eeniging „Algemeen Belang" f 25- worden bijgedragen. Bij de rondvraag kwam de verplaatsing van de transformatorzuil nog eens ter spra ke en werd de houding van het P.E.N. af gekeurd. SCHAGERBRUG. Afd. Schagerbrug v. d. Bond voor Staatspensionneering. Bovengenoemde afdeeling hield jl. Vrij dagavond een ledenvergadering in „Het Wapen van de Zijpe", Aanwezig 7 leden. De voorzitster, mej. W. Krul, wees in haar openingswoord o.a. op de weinige be langstelling, die zij meende te moeten wij ten aan de onvoldoende activiteit van het Bestuur, speciaal van den secretaris, ter wijl zij vorts wijst op 't feit dat de afdeeling er financieel tamelijk ongunstig voorstaat. Op een in verband daarmede gehouden ge combineerde bestuursvergadering van „com missie autotocht ouden van dagen" en af- deelingsbestuur Staatspensionneering, is men tot weinig resultaat gekomen. AUeen is besloten dat namens beide verecnigingen op 17 Januari 1937 een „avond" zal worden gehouden. Deze dag valt op een Zondag en hoewel spr. dezen dag in het algemeen niet de juiste vindt, is zij ter wille van de fi nancien der afdeeling, met bepalen van de zen datum accoord gegaan. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer Jb. Stins, worden, na enkele be merkingen, goedgekeurd. De rekening wordt goedgekeurd in ont vangst op f 181.83 en uitgaaf op f 185.09, nadeelig saldo f 3.26. Definitief wordt besloten op 17 Januari 1937 een gezelligen avond te organiseeren en den lieer Daan Pool hiervoor uit te noodigen. De heer Pool liad zich hiertoe reeds bereid verklaard. Aan het bestuur wordt de nadere regeling van dezen avond overgelaten. Bij de rondvraag zegt de heer Correljé zich geërgerd te hebben aan de wijze, waarop de voorzitster in haar inleiding den secretaris heeft afgekamd. Spreker vindt het niet juist, dit te doen in een algemeene vergadering. De voorzitster wijst er op, dat de heer Cor reljé niet weet wat zij tusschen de vergade ringen door alzoo met den secretaris heeft gehad. De heer Correljé blijft het een onjuist standpunt vinden om zaken als de onderha vige in een openbare vergadering naar voren te brengen en vraagt welk resultaat men hiermee kan bereiken. De voorzitster zegt het ook niet zoo aar dig te vinden, doch de omstandigheden lei den er toe. Spreekster kan niet met dezen secretaris samenwerken. De lieer Stins zegt onmiddellijk te bedan ken als secretaris. De heer Van der Sluijs vindt het niet juist, dat deze vergadering zonder eenig overleg met de betrokken bestuursleden is uitge schreven en wijst er op dat 2 van de be stuursleden van de afdeeling niets van het voornemen om een vergadering te beleggen, afwisten. De voorzitster zegt een algemeene vergade ring noodig te hebben geacht, omdat zij het niet juist vindt, dat de ledenvergadering niet in de zaken van de afdeeling wordt gekend. Na nog eenige besprekingen wordt beslo ten na den propaganda-avond een algemee ne vergadering te houden, waarin een be stuursverkiezing plaats zal hebben, sluit voorzitster de vergadering met den wensch, dat men er in zal slagen, een goeden secre taris voor de afdeeling te vinden. SCHOORT Tot volontair toegelaten. Op zijn verzoek werd de heer P. F. C. Nieuwenhuis, wonende te Limmen, als vo lontair op de secretarie togelatcn. CALLANTSOOG Hedenmorgen is het aangespoelde lijk ge ïdentificeerd als de 31-jarige W. Verbalen, stuurman van de Scheveningen 68, herken ning ondermeer aan de trouwring met K. H. en een blauw merk krijt. Predikbeurten ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Vrii Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 u., Ds. Ruijs. 's Av. 7 uur, Ds. Ruijs. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u. Ds. Wildschut van ÏJmuiden. POLITIE GEMEENTE SCHAGEN. Gevonden: Roode. wollen doek. Verloren: een blauwe overall; een pak, inh. drie rieten poppenwagens. Achtergelaten op de markt: 1 koe, 4 gras kalveren, 1 schaap. Te koop, wegens vertrek, overijzerde houten WOON SCHUIT (groote), bevattende woonka mer, keuken, en slaapvertrek. Adres: G. SCHOLTEN, Midden- »ncer. Gevraagd met Kerstmis: EEN DAGMEISJE, F. A. TAUBER, Wieringer- meer. Te koop: Puike Zeeuwsche BLAUWE AARDAPPELEN en blauwe Eigenheimers, bij C. WONDER, Leierdijk, Oude Niedorp. Te koop: Een goed onder houden MANGEL, bij Wed. Jb. KLAVER, Ven laat, Oude Niedorp. LEEUWARDEN, 13 November. Zuivel. Sleutelkaas f25, Nagelkaas f 13, Edammerkaas f22—28; aanvoer 644 Kg. Mijnboter fl.48, veilingboter f 1.41—1.35 per Kg. Aanvoer 0-3. 2-6, 3-12 vaten. Commissie 73 Eierhandel. 7000 Kjt. Kipeieren 4—SVa per stuk; handelsprijs 85—90 ct. per Kg. 100 Kg. eendeieren 31/?.4 ct. per stuk, han delsprijs f 50—55 per Kg. Pluimvee. 10 slachthanen 40—7a ct. per stuk, 125 slachtkippen 3580 ct. per stuk, 100 jonge hanen f 0.40fl per stuk; 40 eenden 50—60 ct. per stuk, 10 konijnen 26— 36 ct. per pond. Vereen, van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f 1011. idem 40 plus f 16—17, idem volvet f 19.50—20.50, Goudsche kaas 20 plus f 1011, idem 40 plus f 16—17, Broodkaas 40 plus f 16—17, Leidsche kaas 10 plus f 10.50, alles per 50 Kg. Stemming goed. LEEUWARDEN 13 November. Inlandsche granen. Gerst zomer puike f7.508, gerst winter puike f 7.257.90, ha ver witte puike f6.757.65, lijnzaad ge* klcurd f 13—15.55, boonen platte f 7—7.25, groene kleine kook f 7.509.20 Buitenl. gra nen: gele laplatamais disp. 136 boordvrij Leeuwarden, idem 129 boordvrij R.dam; Russische gerst la plata 168boordvrij Leeuwarden, klem 161 boordvrij R.dam, N« Am lijnkoeken disp 9.- boordvrij Leeuwar den, idem 8.50 boordvrij R.dam; idem merk S.K. disp. 8.50 boordvrij Rotterdam. LEEUWARDEN, 13 November. Vee. Aangevoerd: stieren, 35 enters f115 —175, 94 twenters f 175—275, 385 vette koei en f 120—215, per Kg. 34—54 ct., 802 melk en kalfkoeien f 110—225, 145 pinken f 70— 135, 15 vette kalveren f 20—68, 756 gras- kalveren f 20—95, 490 nuchtere kalveren f 3—8, 510 vette schapen f 15—25, 130 wei- deschapen f 10—20, 274 lammeren f 8—16, 413 vette varkens f 25105, per Kg. 3441 ct., 40 magere varkens 1540 ct. per Kg., 144 kleine, biggen f 6—10, 40 bokken en geiten, 22 paarden. Totaal aanvoer 4295 st, ALKMAAR 13 November 1936 Aangevoerd 42 stapels. Zijnde 72.500 kg, Fabriekskaas kleine f 18.Boerenkaas klei ne volvet f 19.—; Boerenkaas commissie f 19.— Alles per 50 kg. Handel goed. ALKMAAR, 13 November. Aardappelen f 0.402.20, andijvie 0.501.60 appelen f 5.50—11.50 Bloemendaler kool f 3. bloemkool I f 7—10, II f 2.50—5, boeren kool f 0.80—1.90, bieten f 0.60—1,40, druiven f 1022, gele kool f 11.40, groene kool 1.50 —3.50, kropsla f 0.50—3.30. knolselderie f 2 3.80, peren f 4.50—10, prei f 1.605.80, ra dijs f 0.60—1.60, roode kool f 12.20, selde rie f 0.501.30, spinazie f 0.801.27, schor- seneeren f 2.504, spruiten f 2.50—6, snij- hoonen f 1116, tomaten f 1.507, uien f 1.202.40, wortelen f 24, witlof I f 5.50 8, II f 2.50—4. WINKEL, 13 November. Appelen f 412, peren f 49, druiven f 9—13. aardappelen f 1—1.30, spruitkool f 45, per 100 pond. Andijvie 70—80 ct. per 100 stuks. Wortelen f 0.70—1 per 100 pond. WARMENHUIZEN. 13 November. Roode kool f 12, gele kool f 1, Deensche witte kool 80 ct.. Witte kool 80 ct. Aanvoer: 37775 Kg. roode kool, 7650 Kg. gele kool, 11825 Kg. D. witte kool, 23000 Kg. witte kool, ALKMAAR, 13 November. Granen. Aanvoer 847 HL: 212 HL voer- tarwe f 7—8, 25 HL rogge f 8, 158 HL gerst f 78.35, 84 HL haver f 6—7.50, 99 HL boo nen, bruine f 1316, citroen- f 2329, dui ven- f 89.50, witte f 20—2-4, tuinbooncn f 1424; karwijzaad f 1823, 154 HL. erw ten, kleine groene f 7.50—9.50, groote groene f IS—26. grauwe f 2130, vale f 14—20.50, alles per 100 Kg. Handel goed. MEDEMBLIK 12 November 1936. Kleine muizen f 0.50; Witte kool f 0.80; Roode kool f 1.1.30;; Gele kool f 1. Bloemkool f 6.80—7.20; II f 4.90; III f 4.80.; Kroten groote f 0.90; kL f 1.30; Wortelen f 1.— 1.10 BROEK OP LANGENDIJK 14 Nov. 1936 Bevelanders 1.60; Aanvoer 300 kg. aard appelen, 1800 kg. Uien 1.401.80; Drielin- gy 1.50—1.60 Grove 1.70—2.10; 9600 peen 1.30 1.70 800 kg. Rammenas 1.90—.220; sa. groe ne kool 1.30-3.- 4000 kg. Kroten 50—1.30; 25000 kg. Roode kool 1.—1.80; 24000 kg. Wit te kool 0.80 55000 kg. Gele kool 1.—; 58000 kg. D. Witte kool 0.80; 800 st: Lecerf 5.10 750. dito 2e soort reus 6.60.8.50 f 1602.50 9400 st. andijvie 0.50 NOORDSCHARWOUD7, 14 November. v Bevel. 1.80. bl. dito 2.302.50, uien 1.50— 1.70, drielingen 1.301.50, grove 1.70—1.90, peen 1.201-30, kleine peen 0.50, rabarber 1.60—1.70, kroten 1.20—1.40, roode kool 1— 1.70, witte kool 80 ct., gele kool f 1, Deen sche witte okol 8090 ct., andijvie 50 ct. TAXE-GEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 15 t.m. 21 November 1936. consumptiemeik regeerings- contract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk rc- geeringsmininuimprijs 5.10 cent. Afdracht bü levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2