Voor St. Ni £trooper OMGEVINGNIEUWS ie Alkmaar. Meisjes- en Jongensboeken Romans Kinderboeken Feuilleton WARM EN RUIZEN VERGADERING R.K. VOLKSBOND Dezer dagen vergaderde de R.K. Volksbond in het café van den heer Jac. Wester. De voorzitter, de heer A. de Groot heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer Hellekamp (nieuw lid) hoopt tevens op een mooie Cursusavond te mogen reke nen, aangezien de districtsbestuurder, de heer van Slingerland, Alkmaar, weer pa raat is. Hierna leest de secretaris dé heer M. Berkhout de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De heer van Slingerland kwam vervol gens aan het woord met het onderwerp „Het communisme". Op keurige wijze geeft spreker een overzicht van het 'groote ge vaar, daarbij wijzende op de vermaningen van Z.H. den Paus Pius XI. God en Gods dienst wordt niet meer erkend, de Hemel wordt verschoven naar de aard, zooals in Rusland God als Opium wordt beschouwd, waardoor de Goddelijke zedenwet vervalt. West-Europa wordt door het Communisme ondermijnd, de Paus waarschuwt tegen het Communisme, het gevaar voor den Gods dienst en de Communistische propaganda (al lijkt dit uiterlijk niet zoo erg.) Verder wijst spr. met eenige voorbeelden er op, dat door het Communisme het ouderlijk gezag wordt ondermijnd en de tien geboden geheel wor den verdrukt en de orde en veiligheid in ge vaar komen. Communistische propaganda bloeit ook hier in ons land, een staf van agenten verleenen hunne medewerking, wat onvermijdelijk moet leiden tot bloedige ge vechten. R.K. arbeiders, weest paraat tegen dit stolsel, waarmee alle steden en dorpen worden bezocht. R.K. arbeiders als we naar Spanje kijken is het al voldoende. Wij moe ten luisteren naar de stem van uit Rome, naar de stem van Paus Pius XI. Wij moeten meehelpen aan een andere maatschappij, maar dit doen schouder aan schouder, onder organisatorisch beleid. Begrijpt dus uw taak als katholiek. Sterk voor God en Kerk, voor Vorstin en Vaderland. De Geeselijke adviseur inmiddels ter ver gadering gekomen, wordt welkom toegeroe pen. De voorzitter brengt den heer Van Slinger land "dank voor zijn keurige rede. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Voorzitter deed mededeeling, dat om streeks half Januari de jaarlijksche feest avond wordt gehouden. Tevens wordt beslo ten om een vrouwenavond te organiseeren, hetgeen op meerdere plaatsen geschiedt. De geestelijke adviseur hield hierna een korte toespraak tot de leden en wel naar aanleiding van dé lezing van den heer Van Slingerland. Hierna sluiting. LANGENDIJK In vergaderingen van tuindersorganisaties in deze tuinbouwstreek, waar zeer veel vroe ge aardappelen worden verbouwd, is met zeer weinig waardeering, zelfs met scherpe afke ring gesproken over de teeltbeperking voor vroege aardappelen in 1937, waarvan slechts 85 van de oppervlakte, in 1936 daarvoor toegestaan, zal mogen worden gebruikt. Op merkelijk is het in dit verband, wat „De Tuinderij", het orgaan van het Centraal Bu reau der Veilingen, omtrent dezen maatre gel zegt. Zie hier wat zij daaromtrent in hoofdzaak schrijft: Wanneer wij zien, welke geweldige massa's vroege aardappelen er dit jaar weer zijn doorgedraaid meer dan 40 millioen K..G en hoe lang het geduurd heeft, trots alle moeite en zorg, vóórdat de laatst ge kuilde aardappelen konden worden opge ruimd deze laatste hebben eerst nu een kans gekregen dan is er alles voor te zeggen, óm zich aan de veranderde omstan digheden aan te passen. Onze exportkansen zijn helaas nog niet van dien aard, dat spoe dig mak worden verwacht, dat wij evenals vroeger onze vroege aardappelen voor direc- ten export zullen kwijt raken. Het opkuilen der doorgedraaide hoeveelheden met al de daaraan verbonden lasten en kosten kan niet steeds het middel blijken om de cultuur van vroege aardappelen in het spoor te houden. Vroeger was er door haar reeds op ge wezen, dat de telers goed zouden doen een gedeelte van hun oppervlakte met Eigenhei mers te betelen. „Wat toen vrijwillig kon geschieden en waarvan ook velen gebruik hebben gemaakt, geschiedt nu bij voor schrift, aangezien slechts 85 van de toe gestane oppervlakte met vroege aardappelen bestemd voor consumptie, mag worden be steed." „Wil iemand die andere 15 niet telen, dan is hij daarin volkomen vrij, even als niemand verplicht is om te telen; er staat, overal, dat hij „móg" telen, niet dat hij „moét". Wil hij die 15 van de oppervlakte wel met vroege aardappelen betelen, dan zal hij zich moeten houden aan datgene, wat in bovenbedoeld persbericht is vermeld. De op deze 15 geteelde Eigenheimers en Paars- pitten, zullen, voor zoover ons bekend, ver der ten opzichte van oogst,, enz., dezelfde rechten hebben als de andere bij teeltvergun ning toegestane vroege aardappelen, zoodat in dit opzicht geen verslechtering is inge treden. Dit jaar was dit met de op tuin bouwteeltvergunning geteelde Eigenheimers ook reeds het geval. Laat onze telers deze proef eens ernstig nemen. Ook de vroege aardappel- cultuur zal moeten zoeken of er door een verandering in de cultuur geen be tere afzet te vinden is." Uitvoer van uien. Volgens de gepubliceerde uitvoercijfers is de export van uien in de afgeloopen maand zeer groot geweest.. Het record voor deze maand is zelfs belangrijk overtroffen. Voor een deel is dit toe te schrijven aan den ver minderden uitvoer van Spaansche uien naar Groot-Brittannië en Ierland. In October 1935 werden naar Engeland uitgevoerd 11.9S6.000 K.G., in dezelfde maand van dit jaar 18.389.000 K.G. Voor Ierland waren deze cij fers resp. 233.000 K.G. en 436.000 K.G. Zwe den verbeterde van 187.000 tot 243.000 K.G. en Noorwegen van 211.000 tol 260.000 K.G. Naar Afrika werden resp. 65000 en 134000 K.G. geëxporteerd en naar Finland 3000 en 54000 K.G. De uitvoer naar Zwitserland liep van 65000 tot 5000 K.G. achteruit en die naar Luxemburg van 30.000 tot 15000. De totale uitvoer in Oct. 1936 beliep 2147700 K.G., te gen 14.613.000 K.G. in dezelfde maand van 1935. De uitvoer uit Noordholland steeg van 884.000 K.G. tot 1.090.000 K.G. Gelukkig dat de uitvoer zoo vlot, verloopt, daar de voor raden zeer. groot zijn. De prijzen zijn niet hoog. BARSINGERHORN Middenstandscampagne. Nog is de zoo geslaagde „Mica" niet ver geten of de middenstand van Barsingerhorn, Kolhorn en Haringhuizen vraagt weer uw aandacht voor nieuwe attracties. Een onderdeel vormen de wedstrijden in kleuren, teekenen, knippen en plakken, die voor de schoolkinderen zullen worden geor ganiseerd. Met het personeel der beitfe scholen is overleg gepleegd over de wijze waarop dit plan zal worden uitgevoerd. Daarnaast zal op beide scholen een eigen Sint Nicolaasfeest worden gegeven, zoo ge regeld, dat dit aansluit bij de middenstands- campagne, zoodat. den kinderen een mooien dag te wachten staat. In de vergadering van het Veefonds „Barsingerhorn" werd de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald op f0.60 per koe. Herbenoeming Molenmeester. De heer H. C. Kooij werd na gehouden stemming herbenoemd tot Molenmeester van den Slikvenpolder. BURGERBRUG. Dammen. Donderdagavond 12 dezer speelde D.V.T.O. haar 3e der serie nederlaag-wedstrijden te gen de Limmensche damclub „Vita Nova". De uitslag luidt als volgt: D.V.T.O.: Vita Nova: 1. J. WaiboerC. Dekker 11 2. A. Slijkerman Sr.J. Wokke 11 3. C. RezelmanH. Burggraaf 11 4. M. DapperK. Snel 02 5. A. Slijkerman Pzn.H. Verwer 20 6. B. GrootC. Bruin 20 7. J. BreedK. Mooij 02 8. C. GrootP. Dekker 20 9. P. Slijkerman Sr.M. Dekkei 20 10. G. Zomerdijk—J. Kabel 20 11. J. P. GeensenTh. Hollander 20 12. P. HoedjesM. Wokke 20 13. G. RademakerH. Nuijens 20 14. P. de Wit—Jb. Mosch 2—0 15. A. van Egmond—C. v. d. Vel 0—2 16. A. BlokkerJ. Marsman 11 17. G. Hoek—A. de Wit 0—2 18. J. BloothooftP. de Wit 02 19. G. van SchaikC. Nuijens 20 20. Ant. SchoutenA. Admiraal 20 Totaal 26—14 Strafzitting van Vrijdag 13 Nov. DAT ZAL WEL IN APPèL GAAN, ZOETE LIEVE G ER RITJE. De Warenhuisdirecleur, mijnheer J. W. A. II. is wegens overtreding van artikel 5 van de Loterijwet 1905 veroordeeld tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het is natuurlijk 'n fait accompli, dat deze cause celèbre in hooger instantie zal worden uitgevochten. Voorts mag de lijsterdooder Wolter de Vr. te Bergen zich zelf wel de hand druk ken, dat hij slechts tot 4 gulden boete of 3 dagen werd veroordeeld, 't Is te geef! Wat de Heilooër Joh. M. te Heiloo, door wiens onbekookt geros, een auto met voet ballers in de soep werd gereden, beref, hij werd. de pisang voor 20 gulden boete of 10 dagen, wat, gelet op de omstandigheden, ook 'n koopje kan worden genoemd. Akersloot. EEN ZEESLAG IN MINIATUUR TE AKERSLOOT. Tijdens een wedstrijd op de Alkmaarsche meer had een der deelneemsters, de 16 jari ge Hakke v. d. Mijnden uit, Loosdrecht haar jol gemeerd op de plaats, haar door het be stuur aangewezen. Plots echter werd het bootje overvaren door een vrachtschuit, be stuurd door schipper Gert V. te Akersloot, met gevolg dat de jol werd beschadigd en een z.g. spiegel werd vernield. De ongema nierde mestexpediteur kreeg daarvoor een proces-verbaal en stond heden terecht. Hij had het zoo kwaad niet gemeend, maar veel sympathie schoot er voor hem, na het verslag van de aardige bestuurster van de jol, de 16-jarige Hakke, niet óver. Vooral werd dén schipper kwalijk genomen, dat aan boord van zijn schip was geschreeuwd: Weg met die rotdingen! De vader van het minderjarige meiske was eveneens van Loosdrecht gekomen, om tegen Gerrit V. een vordering ten be drage van f 5 voor de gebroken spiegel in te stellen. De schipper, die vandaag erg zoe te broodjes bakte, verklaarde bereid te zijn, die schade, als het kon lijden, in gedeelten te betalen. In verband met deze toezegging wilde kantonrechter de straf (er was al 20 gulden of 10 dagen gevraagd) niet hoo ger stellen dan 6 gulden of 4 dagen. Alkmaar. EEN LUMINEUS SPIKSPLINTERNIEUW IDéE: DE VROUW ALS CRISIS- CONTROLEUZE! Deze kantongerechtszaak opende inder daad een nieuw gezichtsveld, in verband met de controle op de nakoming der spijs- vetwet! We moeten geen controleurs maar controleuses hebben! Die zijn billijker in prijs en haar speurzin is oneindig veel grooter! Zooals bleek uit het feit, dat de dikke slager Philip O. heden terecht stond, omdat hij op 25 Juli aan zijn buurman Anth. Weisenborn had afgeleverd een be ker gesmolten rundvet, die niet gebande- rolleerd bleek te zijn. Buurman Weisenborn, die controleur is van de boter- en zuivelwet, had als een braaf en gehoorzaam echtvriend bij den slager vleesch en vet gehaald en zijn bocyd- schappen, goed verpakt aan moeder de vrouw afgegeven. Bij het uitpakken kwam echter de jonge huisvrouw tot de ontdek king, dat het spijsvet geen handerolle droeg, welke omstandigheid zij haar ega direct mededeelde. Hoewel juist niet met veel animo, achtte de plichtgetrouwe ambtenaar het noodzakelijk, het feit door te geven aan de desbetreffende ambtenaar. Hij was beëedigd en nog in dienst, dus daar viel niet aan te ontkomen. Buurman stond dan ook heden terecht, doch waar hij het feit ontkende en stevig volhield nog nimmer een dergelijke overtreding te hebben ge pleegd, terwijl hij zijn banderolles betrok via de middenstandsbank, werd besloten tot nader onderzoek, de zaak 14 dagen aan te houden. Het zou wel leuk zijn, de ama- teur-controleuse óók eens als getuige te hooren. Harenkarspe 1. KOPPENSNELLERS UIT DE RIMBOE OP HET NACHTELIJK OORLOGSPAD. De pluimvee- en tevens perenboomen houder L. Groot te Harenkarspel, hoorde in den laten avond van 28 Augustus een verdacht lawaai op z'n erf, welk spectakel bleek veroorzaakt te zijn door een drietal I-Iaronkarspelers, van Tuitjehorn, Kerk buurt of Dirkshorn, maar in ieder geval Harenkarspeler notabelen, in de personen van Maarten II., Arie S. en Jaap J., welke drie dorpsdandys zich hadden geamuseerd met het schudden van een peereboom op Groot's erf. Zonder succes echter, want de peren waren blijkbaar nog niet rijp genoeg en bleven rustig hangen, waar ze hingen. De eigenaar tippelde een eindje met het drietal mee en maakte meteen van de ge legenheid gebruik, hun tronies eens bij 1e lichten teneinde hen later bij den kanton rechter ook nog eens te kunnen „bijlich ten". Dit feest had dan ook heden plaats, met het voor de bijgelichte peereboomen- schudders onvoordeelige gevolg een ver oordeeling ieder tot f 6 boete of 4 dagen. Br. op Langen dij k. DE OUDORPER JANDOEDEL BRAK HEM LEELIJK OP. Hoewel werkeloos en dus vermoedelijk wel op de steun aangewezen, had de mage re Broek op Langendijker arbeider Theodo- rus de J.. toch nog lef genoeg een bezoek te brengen aan den beroemde Oudorper ker mis en dat niet alleen, maar hij scheen ook nog over zooveel contanten te beschik ken, dat hij dronken huiswaarts peddelde. Zijn bewegingen op het rijwiel waren echter zóó onevenwichtig, dat brigadier v. d. Bosch en zijn satelliet Beek zich verplicht achten in te grijpen en den slingerenden Dorus we gens overtreding van artikel 22 (b) motor en rijwielwet (handelende over sterken drank-invloed en wielrijdcrscapaciteit( een proces-verbaal aan te smeren. De heer de Jong had tijd te over om zelf te verschijnen en bleek op 'n glaasje bier minder of meer niet te kijken. Een, twee, drie, of vier gla zen cambrinusvocht hadden op hem nog geen invloed. Men nam dus aan dat hij er nog méér had verwerkt en werd de compa rant veroordeeld tot f 10 boete of 8 dagen hechtenis, vulgo kiekeboe-vacantie. Alkmaar. JANTJE IN KONINGINNEVERJAARDAGS- FEESTROES. In den avond van 31 Augustus was de klei ne maar stevig gebouwde volkslogement houder Jan Corn. M. te Alkmaar, wiens goed ingericht hotel is gelegen aan de Voormeer met prachtig uitzicht op het N.H. kanaal en de Vlotbrug, met een vriend op stap gegaan. Er werd op die tournée zeker nogal eens flink gedronken op de gezond heid van de jarige vorstin, althans de vriend raakte zoo in extase dat de politie, die ongelukken vreesde, aanleiding vond om deze overspannen feesteling maar in te rekenen Jan ook lichtelijk onder den indruk nam deze attentie glad verkeerd op en wenschte krachtdadig tusschen beide te tre den, tot welks einde hij al begon zijn jas uit te trekken. Gelukkig echter wisten eenige pacifisten intermediair op te treden en Jan te kalmeeren, waardoor een mis schien Heroïsch gevecht met Volbeda en Webster, die zich ook niet als piepkuikens zouden hebben laten afslachten, werd voor komen. Niettemin kreeg de onrustige volks hotelier nog een lik uit de politiepan we gens openbare ordeverstoring in staat van dronkenschap, nader omschreven in art. 4-26 wetb. v. strafrecht en werd heden te dier zake berecht en verdordeeld tot f 10 boete subsidiair 8 dagen likseparttie en ontzeg ging van conversatie. St. Paneras. IN ST. PANCRAS HEBBEN ZE KLOMPEN- REMMEN. Na 't reflectordrama kregen wij thans 'n rempanne te verwerken. De 31-jarige huis vrouw Catharina BobbeldijkGroen, wonen de in Sinte-Reep, was op 5 September de sigaar, toen zij, fietsende aan don Beneden- weg, werd bekeurd, daar haar fietsrem niet werkte. Ik rem altijd met m'n klomp, merk te de vrouw op, en m'n echte rem was niet zoo selcht, als in 't verbaal staat, want Van Beek, de verbalisant, heeft zelf gezegd, dat U m'n rem maar 'ns controleeren moet; met deze opdracht werd 'n veldwachter in de zaal belast, die z'n bevindingen gunstig oor deelde. Doch, zoo zei de hij, de rem kan wel bijgesteld zijn. Eisch f 5 of 5 dagen. Kan ik niet betalen, Edelachtbare, was 't antwoord. Dan zal ik er f 3 of 2 dg. van maken, zeide de Kantonrechter, maar Catharina ook niet voor de poes repliceerde: maak er 1 dag van, heer Rechter, want ik ga er toch voor zitten, ik heb geen schrabbers om te betalen, en zoowaar ze kreeg haar zin, dus gaat Cathrien 'n dagje uit logeeren. hebben wij een groote voorraad enz. Beleefd aanbevelend, LAAN SCHAGEN Larry keek hem even aan en besefte toen ineens de beteekenis van den lichten tocht, dien hij in zgn rug voelde. H\j sprong op en gooide zich met een ruk om, maar het was al te laat. Een scherpe vuurstraal schoot uit den rechterzak van den man ln de deur. Alleen maar een zacht „plof" verbrak de stilte', en de gesmoorde snik van Larry, toen hij terzijde wankelde en langs den muur op den grond gleed. Kaye bleef onbeweeglijk liggen en knipte niet eens met de oogen. „Superintendant Kaye, van de Metropoli tan Police Force, R.I.P." sprak de Strooper zacht, met een stem die door de dikke sjaal voor zijn mond gedempt was. Er was iets onmenschelijk wreeds in die woorden, en iets dierlijks in de vlugge en stille bewegingen, waarmee de Strooper op den ge vallen Larry afging en zich hem heenbukte. „Kaye wist te veel," zei hij in zichzelf, „maar ik twijfel er aan of zijn wetenschap hem verder nog van eenig nut zal zijn. Geen mensch, die ooit vermoed heeft, wie de Stroo per is, heeft lang genoeg geleefd om er zich op te beroemen." Hij bukte lenig en raapte, terwijl hij Kaye voortdurend in de gaten bleef houden, het blauwe strookje op, dat Larry had laten val len, waarna hg in zijn zak voelde en er nog drie andere strookjes uithaalde. Hg vergeleek ze even, en liet er toen één los: het was het strookje, dat Larry zoo zorgvuldig had nage bootst. „Slim, heel slim, Kaye," mompelde hij, en wendde zgn oogen naar zijn bewegingloos slachtoffer. „Alleen is het jammer, dat ik nooit te weten zal komen, hoe je dat papiertje van Larry Wade in handen gekregen hebt." Het vraagstuk scheen zijn belangstelling op te wekken, hoewel hij Crale's tegenwoor digheid er niet om vergat. De revolver in zijn hand was een blijvende aanduiding, dat de vloer voorlooplg Crale's veiligste rustplaats was. „Ik zal er nooit achter komen," herhaalde de Strooper langzaam, „tenzg Hij tuurde een poos peinzend naar Larry's gezicht, en deinsde plotseling terug, alsof hij gebeten was. Toen begon hij wild aan Larry's baard te rukken, tot hij hem in de hield en mompelde twee woorden, zoo zacht, dat Crale ze nauwelijks verstaan kon. „Larry Wade!"- Die ontdekking bracht een uitdrukking van verwarring in zijn oogen, die echter onmid dellijk verdween, toen hij ze naar Kaye wendde. „Een schrandere jonge man," zei hij. „Erg schrander, maar zorgeloos. Klaarblijkelijk had hij edeler aspiraties bijvoorbeeld super intendant Kaye te worden. Ja superinten dant Kaye Hij zweeg even, 't een of ander scheen hem bezig te houden. „Sta op, jij en neem dat ding op." Hij wees op Larry en zijn jaszak puilde on heilspellend uit. Kaye kroop langzaam over eind en nam Larry in zijn armen, want hij had het gevoel, dat de Strooper, die een men- schenleven zoo licht telde, er ook niet tegen op zou zien, het leven een superintendant van politie te verkorten, als hij ongehoorzaam was. „Naar beneden," beval de Strooper, „en stil!" Met zgn last op de schouders ging Kaye den ander voorbg. en de trappen af. De Stroo per volgde hem en liet Kaye de studeerkamer in gaan, waarna hij de deur achter zich sloot. „Leg je vriend op den vloer en ga zitten," zei hg koud. Kaye liet Larry behoedzaam op den vloer glijden en ging zitten. De Strooper kwam bij hem en hij voelde den loop van een revolver tegen zgn zgde drukken, terwijl de Strooper met zijn hand over zijn kleeding tastte, en er een paar handboeien uithaalde. „Een ongewoon bezit voor een butler," spotte hg. „Steek je handen uit." Kaye, die zich onverschillig had laten fouil- leeren, liet zich met dezelfde onverschilligheid de handboeien aanleggen. „Het is nu twee uur dertig," vervolgde de Strooper, „en mijn trein vertrek niet voor vier dertig. We hebben dus twee uur om je toekomst eens onder de oogen te zien mijn heer Crale of, om je de onderscheiding te geven, die je toekomt superintendant Kaye!" Op dat oogenblik deed Kaye een ontdekking betreffende de oogen, die zoo strak op de zgne gericht waren. Het waren de oogen van een krankzinnige! XXXI. Kaye glimlachte onbezorgd. „Dus tenslotte ben je er achter gekomen," zei hij. „Ja, tenslotte ben ik er achter." „Wel, we leven in een eeuw van verlich ting," antwoordde Kaye. „Maar ik zal me tot de literatuur moeten wenden om nieuwe in spiratie. Om met Guilbert te spreken: Als een man bevreesd is, schenkt het zien van een bekoorlijk meisje hem moed." De oogen van den Strooper glinsterden even en plotseling rukte „hij" de sjaal van „zijn" mond. Superintendant Kaye keek on bewogen in het gezicht van Barbara Teyst. „Zoo is het veel leuker," zei hij. „Dank je," antwoordde Barbara en sprak weer met haar natuurlijke stem. „Maar ik denk, dat je niet veel tijd meer zult hebben om je met je ontdekking te verblgden." Kaye haalde de schouders op. „Neem me niet kwalijk, dat ik je niet ern stig neem. Die bedreiging heb ik al zoo dik wijls gehoord. Bovendien, ik heb de identi teit van den Strooper al een maand geleden doorgrond en ik le^f nog!" „En toch zul je nu moeten boeten voor je teveel aan doorzicht. Men zegt, dat weinig kennis gevaarlijk is, maar jg zult ondervin den, dat het tegenovergestelde nog veel ge vaarlijker kan zijn. „Ten spijt waarvan ik mijn kennis nog zou wenschen te vermeerderen." „Dat kan gebeuren. Zelfs de wet staat een ter dood veroordeelde de vervulling van een laatste redelijk verzoek toe." Kaye deed, alsof hij de toespeling niet op merkte, en trachtte het zich in zijn stoel zoo gemakkelijk mogelijk ^e maken. „Natuurlijk heb ik altijd geweten," zei hg terloops, „dat je familie van vaderszij mis dadige neigingen vertoont maar zoojuist viel me in. dat in je moeders familie aanleg voor krankzinnigheid voorkomt." Een oogenblik dacht hij, dat ze hem in het gezicht zou slaan. Maar ze begon schor te lachen. Een afschuwelijke grijns misvormde haar anders aantrekkelijk gezicht, en de krankzinnigheid in haar bloed loerde uit haar oogen. „Ja, ik ben gek," gilde zg hem toe, en duwde haar gezicht vlak bij het zijne. „Gek gek gek! Versta je, jou dwaas? Maar ben ik zooveel minder verstandig dan de gek ken, die mij omgeven? Zooveel minder ver standig dan die arme zwakkeling Ralph onze beminnelijke Jan, of die sukkel van een Keating? Geef antwoord, vervloekt!" Kaye keek haar aan, maar gaf geen ant woord. „Was Keating zoo verstandig, dat hij mijn verhaaltje niet geloofde, toen Dennis Ralph vermoordde?" raasde zij. Neen, hij heeft er geen oogenblik aan getwgfeld, dat ik wakker werd door den val, en dat ik verschrikkelgk onder den indruk was. Die domkop die suffer! Ik was wakker, zeg ik je, ik hoorde het allemaal gebeuren: hoorde Ralph vallen lachte bg mezelf. Het was erg grappig, vind je niet, Kaye, dat Dennis een moord moest begaan, om iets te krijgen, dat ik al in han den had? Ik moest op mijn lippen bijten, om mgn lachen in te houden. Kaye. Ik zou wat gegeven hebben, als ik Dennis' gezicht had kunnen zien, toen hg mgn briefje las het briefje, dat Ik nauwelijks een uur te voren in de safe gelegd had. Was dat niet grappig? Vooruit, lach, jou arme, verstandige gek!" Ze schoot in een akelige lachbui. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6