Plaatselijk Nieuws. ATLANTtS GEVONDEN Raad Hoogwoud INGEZONDEN De Sans-Culotten Boekhandel TRAPMAN Raad Oude Niedorp Romantiek, Spanning Fantasie Boekhandel TRAPMAN Wethouder Vijn is te laat. De elctrische haarden zijn prijzig. De gemeente betaalt het versohil steungeld kasuitkeering. —Be noeming onderwijzeres. Niet veel keus. De heer May gaat ons 1 Fe. buari verlaten. De heer Bossen laat zich kennen als een verwoed deanper. Straks weer brand stofbonnen. Vergadering van den Raad op Donderdag '19 November 1936, 's morgens om elf uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, bur gemeester; tevens secretaris. Na opening volgt lezing en goedkeuring yan de notulen. De heer Vijn komt onder het lezen der notulen ter vergadering. Ingekomen stukken en mede- deellngen. Een schrijven van den Minister van So ciale Zaken, dat de werkverschaffing aan de Pade, onder dezelfde voorwaarden kan worden voortgezet, voorloopig tot en met 30 Januari 1937. Een schrijven van heeren Ged. Staten, waarbij teruggezonden worden de raads besluiten tot het aangaan van een geld- leening van f 11.200.a 4% pet. en de re kening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 13J300.met opmerkingen. De Voorzitter is in onderhandeling ge treden met Gemeente-Crediet en heeft we ten gedaan te krijgen dat de rentevoet ■werd verlaagd tot 4% pet. Wel moet dit jaar dan pet. provisie betaald worden, maar het is toch veel voordeeliger natuur lijk; de raad ging hiermede accoord. Ingekomen was een schrijven van de Fa briek Inventum inzake de electrische haard voor de raadszaal; de kosten zul len bedragen f 365. De heer Vijn: Maar voor kennisgeving aannemen en de heeren bedanken voor hun moeite. De heer Bossen vraagt of er geen andere middelen zijn, om goedkooper klaar te ko men. De heer Klaver dacht, dat we het wel met een Junker en Ruh konden redden. De Voorzitter deed eenige mededeelingen over de stroomkosten van de electrische haard en zegde toe, dat B. en W. de kwestie nog eens onder de oogen zullen zien. Een schrijven van Ged. Staten dezer pro vincie, waarbij teruggezonden wordt een raadsbesluit tot het heffen van 75 opcenten op de hoofdsom der gemcentefondsbelasting, om er een kleine wijziging in aan te bren gen. (Inplaats van „Ingaande het belasting jaar 1937-38", „voor het belastingjaar enz.) Een schrijven van Ged. Staten, dat de pro vinciale bijdrage in de kosten ingevolge de Nijverheidsonderwijswet over 1935 bedraagt f 21.29. Een besluit van Ged. Staten, waarbij ont heffing wordt verleend van de desbetreffen de verbodsbepalingen van het We genreglement Noordholland v.oor het dem pen van .een sloot langs de Kerkelaan in deze gemeente. De begrooting van dén Vleeschkeurings- 'dienst Spanbroek voor het jaar 1937 en re kening van de verwerkingsinrichting te Midwoud over het jaar 1935. Een circulaire van arbeidersbonden ïn landbouw- tuinbouw- en zuivelbedrijf in Nederland tot het geven van toeslag aan werkloozen, die uit de bondskas trekken, wanneer hun' kasuitkeering minder mocht zijn dan waarop zij volgens de steunrege ling recht mochten hebben e.a. voor hen gunstige bepalingen. Na eenige discussie werd In zooverre aan •deze circulaire tegemoet gekomen, dat door de gemeente het verschil tu'sschen kasuitkeering en steun zal worden toege past, daarbij komt dan nog de kolentoeslag. De heer Bossen wees op de weduwen, die soms over een bedrag van 35 gulden per week te beschikken hebben. Hoe is het gesteld met hun brandstoffenvoorziening? De Voorzitter antwoordde, dat dit een zaak is voor het Armbestuur, straks heeft spr. nog wat voor het Armbestuur en dan kan dat allemaal in comité besproken worden. Een schrijven van het gemeentebestuur van Spanbroek, waarin verzocht wordt ook over 1935 een bijdrage toe te kennen in het verlies op de exploitatie van de verwer kingsinrichting te Midwoud. B. en W. stellen den Raad voor hierop in te gaan en aan de verwerkiingsinrich- ting te Midwoud over 1935 een bijdrage toe te kennen in het verlies op de exploita tie van 50 pet. van f 900 en dat .bedrag ten laste te brengen van den Vleeschkeurings- dienst. Goedgevonden. Een verzoek van een inwoner te Aarts woud om zijn kind geplaatst te zien op een school voor buitengewoon lager onderwijs, met advies van dr. Pool en van het hoofd voor buitengewoon 1. o. te Alkmaar. Besloten wordt op dit verzoek goedgunstig te beschikken, mits de ouders f 1.per week bijdragen. De nieuwe onderwijzeres. Wordt, overgegaan tot de benoeming a een nieuwe onderwijzeres. Ingekomen is één sollicitatie, n.1. van mcj. A. P. Gons te Uithoorn, die dan ook met algemeene stem men wordt gekozen. Zij zal 1 Jan. hier haar werkzaamheden aanvangen, zoodat de heer May, die 1 Februari vertrekt, haar een maand kan inwerken. De Raad gaat hierna in comité ter bespre king vaststelling aanvullend kohier honden belasting 2e halfjaar 1936, dat na heropening wordt voorgesteld tot een bedrag van f850. Voorts is ingekomen een schrijven van den directeur-generaal van de P. T. en T., betreffende verlenging van machtigingen Voor radiodistributie na April 1937. Besloten wordt de machtiging weer voor 5 jaar onder dezelfde omstandigheden te ver- leencn. Een rapport van A. Nipshagen in de Wee- re. en van J. de Vries te Aartswoud over de straatverlichting in deze gemeente. Deze rapporten zullen bij de leden circu- leeren en in de eerstvolgende raadsvergade ring besproken worden. Een schrijven van den heer K. May, waarin deze eervol ontslag verzoekt als hoofd der school te Aartswoud wegens zijn benoeming als zoodanig te Haarlem, tegen 1 Februari 1937. Ingewilligd. De rondvraag. Van de Vier Noorder Koggen kwam een schrijven, waarin wordt aangedrongen op verbetering van een gedeelte sloot. N. a. v. dit schrijven zou de Voorzitter de sloot van achter de school tot de wed. Kuiper wel wil len dempen. Voor de afwatering levert dat geen bezwaren op. De heer Bossen: En het is goed voor de gezondheid. Het hek dat er moet komen, zal geplaatst worden door de gemeente, maar het onder- hud is dan natuurlijk niet voor rekening van de gemeente. De heer Schoonewil merkt op, dat er grond plentv is om deze sloot te dempen. De heer Bossen: Is er nog niet grond ge noeg om de sloot hierachter (achter het raadhuis) te dempen. (Vroolijkheid.) Goedgevonden wordt dat B. en W. met de diverse eigenaren in onderhandeling zullen treden. De heer Groen klaagt over de wijze waar op men Zaterdag het werk aan den weg heeft laten liggen. Het was niet om er langs te rijden per fiets Zondag. De Voorzitter zegt, dat al een bericht weg is en spr. heeft op toezicht aangedrongen. De heer Bossen zou weer, juist als voor jaar, menschen die daarvoor in aanmer king komen, brandstoffentoeslag willen ge ven in den vorm van bonnen van f 10—, f 8.en f 6. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier niet afwijzend tegenoverstaan; zij zullen het be spreken. Hierna sluiting. 18 November 1936. Aan de Redactie van de Schager Courant. DE TOESTANDEN IN DE WERKVER SCHAFFING TE KOLHORN. Een aantal arbeiders van de gemeente Barsingerhorn is geplaatst in de werkver schaffing-Groetpolder, wat onder het beheer staat van Polder Waard en Groet. Als stok- looper hebben ze daar geplaatst de heer Lap, geen onbekende, tenminste voor dengene die met de schop moet werken; voor buiten staanders kan hij heel aardig wezen. Zoo zijn wij op het oogenblilc 2 a 3 weken werkzaam in de wex'kverschaffing cn daar lieerschen wel zulke ontzettende- wantoe standen, dat het meer dan treurig is. Het is al meer tot woorden gekomen met bovenge- noemden baas, want als je hem wat vraagt, dan krijg je in den regel wel zoo n onver schillig antwoord, dat je cr van achterover slaat en dat van zoo'n welopgevoed mensch. Er waren deze week drie ploegen aan het werk, 2 met kruiwagens en 1 met kipkarren. De menschen die met den kruiwagen aan den gan waren, hadden alle dagen flink doorgewerkt, maar ze kwamen nooit aan het uurloon toe en als ze vroegen om meer geld voor dat werk kregen zij het antwoord dat, zij kregen wat ze verdienden cn daar mee af, Zqo verliep de week tot Zaterdag, want dan wordt de put in den regel opge nomen. Dat kon in dit geval niet, want de baas moest voor een paar dagen weg. Maan dag kwam hij weer terug en nam het werk op dat gedaan was. Het resultaat was dat er 1 ploeg op 27 cent per uur stond, 1 op 20 cent en 1 op 15 cent en dat bij flink door werken. Zoo prikkelt die baas de menschen van JO VAN AMMERS—Küller, geniet de beste beoordeelingen van intellectueelen, als Prof. Dr. H. Brugmans, Dr. P. H. Ritter Jr., Ina BoudierBakker e.a. Het is een zeer boeiende historische roman, een begeerlijk bezit. Het is voorradig in: LAAN. - SCHAGEN dag in dag uit. Zoo verliepen nog een paar dagen, totdat het Woensdag was en loon uitbetaald wordt. We hadden al een poosje gewacht, maar om 3 uur kwam hij aan met een opzichter van de Heide Maatschappij bij zich, zoo weinig vertrouwde hij op zichzelf. Het hoogste loon dat uitbetaald werd was 13 gulden, het laagste 8 gulden. Zoo kan je hier dag in dag uit werken en hongerlij den, alleen door de willekeur van een baas. P. MOELIKER, Kolhorn. Uit onze Omgeving LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK De heer C. Zeeman die ongeveer tien jaar brievenbesteller was aan het P.T.T. kantoor alhier zal spoedig onze gemeente gaan ver laten. Hij is n.1. overgeplaatst naar Utrecht NOORDSCHARWOUDE 35 JAAR RAADSLID Naar wij vernemen is het heden (Vrij dag) 35 jaar geleden, dat de Heer A. Bar- ten Pz., als raadslid voor de A.R. Partij weid gekozen. De heer Barten is zeer gezien in de ge meente, niet alleen bij zijn geestverwanten doch ook in den kring daar buiten. Naast zijn raadlidmaatschap was hij ook vele jaren de wethouder van het rechtsche deel der gemeente. Z1JPE BURGERLIJKE STAND Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Hendrik Toes, 23 jaar, timmer man, te Barsingerhorn en Engeltje Schoen 25 jaar, te Zijpe. Overleden: Comelia Slijkerman, 69 jaar, weduwe van Pieter Strooper; Petrus Dek ker, 58 jaar van echt gescheiden van Guurt- je van Savoijen.;Leendert de Jager, 21 jaar ongehuwd; Aaltje Koning 64 jaar, weduwe van Arie Nieuw land. BARSINGERHORN VAN DEN KAPBERG GEVALLEN. Gistermiddag was de heer B. Vries op den kapberg om hooi toe te steken, toen hij kwam te vallen en zich ernstig bezeerde. Dr. Werner was spoedig ter plaatse en naar ons werd medegedeeld bleek bij een voorloopig onderzoek, dat bij Vries ribben waren gekneusd en longen waren aangetast. CALLANTSOOG INSTALLATIE BURGEMEESTER REHORST Voor het feestelijk inhalen van den nieu wen Burgemeester en zijn gezin, wordt ter bespreking van een en ander, Vrijdagavond in het café van den heer Jb. de Waal een vergadering belegd van de vertegenwoordi gers der dagelijksche besturen der plaatse lijke vcreeiiiginèenfen cofporaltiésL WEIGERING BOUWVERGUNNING Aan den heer Jn. Hoek, alhier, is een bouwvergunning geweigerd, wegens strijd met het uitbreidingsplan en de bouwveror dening. WIERINGEN BROADWAY-MELODY '36 IN CINEMA DE HAAN Vanaf Zaterdag loopt in Cinema de Haan de schitterende filmrevue Broadwav-Melody Voor wien de film een prettiger artikel is naarmate zij met kunst of diepte minder eoquetteert, beteekent zoo'n revue het ideaal Zij is ontspanning van begin tot eind, zij is vertooning van begin tot eind: zij is één groot genoegen voor het oog. Zij épateert, zij schittert, .en zij is gegarandeerd volko men hersenolos in dezen zin, dat zij ter nauwernood het streven heeft een inhoud te bezitten: zij is dat waar de door dagelijk sche zorgen moegemaakte mensch naar hun kert, wijl hij er geen oogenblilc bij hoeft te denken en tóch steeds geboeid en afgeleid is. SoelaasEn als zoodanig zeker een uitmuntend soort vervulling van de roeping van de film in 't algemeen. De „Broadway '36" is een waardige scha- Veel liefhebbers voor de betrek king van hoofd der o. 1. school. Hoe men tegenwoordig begroo tingen behandelt. - Bevredigen de resultaten met de huurders van het gemeenteland. Vergadering van den raad op Donderdag 19 November 1936, 's middags om 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, bur gemeester-secretaris. De raad is voltallig. De Voorzitter opent de vergadering en heet in het bijzonder welkom den heer Bier man, die van zijn ziekte is hersteld. De notulen worden onveranderd vastge steld. Medegedeeld wordt o.a. dat voor de be trekking van hoofd der o. 1. school zich 46 sollicitanten hebben aangemeld. Voorts dat Ged. Staten noch de Regeering bezwaren hebben tegen gedeeltelijke betaling van 'de Ziekenfondspremie uit de gemeente kas. Verpachting gemeente-landerijen. B. en W. stellen voor, de gemeente-lande rijen voor het tijdvak 1 Nov. 1936 tot en met 31 Oct. 1937 op gelijke voorwaarden en pachtsommen te verpachten als voor het nu geëindigd tijdvak. Goedgevonden. De begrooting 1937. Aan de orde is de behandeling der ge meentebegroting voor 1937, alsmede de begrooting van het Burg. Armbestuur. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat tegen een gedeeltelijk voor rekening der gemeente nemen, van de premie voor het kei in de reeks. Zij heeft zich niet als aller- eersten eisch pompeusheid en lawaai gesteld zij zoekt het ditmaal zéér speciaal in het niveau van haar acteurs en nummers. En zij is, men kan niet anders zeggen dan: bril- lant geslaagd in deze opgaaf, want haar spe lers bijkans allen voor het Europeesche publiek nog onbekende menschen blij ken stuk voor stuk trouvailles. Een film vol vaart en bruisend leven, welke een uur van hoog genot doet doorle ven. z.g. doktersfonds, voor werkloozen en arm lastigen, geen bezwaar bestaat. B. en W. stellen derhalve voor, alsnog een post uit te trekken ad f 250. De Voorzitter vestigt er de aandacht op, dat goedkeuring van de gemeentebegrooting o.a. inhoudt dat 't salaris van d. ambtenaar Folkerts wordt verhoogd met f 200 en te vens dat dan gevraagd moet worden een Rijksbijdrage, een extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds en een belas- tingbijdrage. De commissie, die de begrooting had na gezien, had geen bezwaren; wel maakte zij eenige opmerkingen, waar B. en W. later hun aandacht aan zullen schenken. De Rijksbijdrage staat vermeld met een bedrag van f 10.750. Zonder discussie werd de begrooting vast gesteld zooals ze door B. en W. was aan geboden; noch bij de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen noch hij de „hoofdstukgewijze" behandeling werd het woord gevoerd. De rondvraag. De heer Bierman vroeg of er nog wat aan den Reidersweg gedaan zal worden. Bij de brug bij Jong zijn alweer gaten ontstaan. De Voorzitter nam goede i*>ta van deze opmerking. De heer Waiboer zeii., dat de commissie voor de landerijen zitting heeft gehouden. Spr. zou wel eens willen weten of de lan derijen geheel zijn verhuurd en dan of ie dere huurder zijn verplichtingen is nage komen. De Voorziter deelt den heer Waiboer mede, dat slechts 2 leden in ge breke zijn gebleven: met één daarvan wil de commissie niet meer onderhandelen, want het land wordt zeer slecht gebruikt: de ander is in de gelegenhftd gelaten, tot 15 December zijn pacht te betalen. De ove rigen kunnen het. land opnieuw inhuren; en kelen hebben nog wel niet ten volle be taald, maar het resultaat is bevredigend. Hierna volgde sluiting. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris G. J. van Leer- sum te Winkel, had j.1. Donderdag in het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk alhier, de eindtoewijzing plaats in zake de openbare verkooping van een huis met koeboet, erf, wei- en bouwland, staande en gelegen aan den Belkmerweg in de Zijpe en eigendom van den heer A. Wit Jz. Een en ander was tezamen groot 8.46.20 H.A. cn is op Donderdag 12 dezer ingezet op f7522.07. Bij afslag der verschillende percee- len werd niet gemijnd en bij de combinatie van het geheel werd nog f 1.geboden, dus werd het. f 7523.07. Bij de nu volgende afslag werd gemijnd op f 400.Het totaal werd dus f 7923.07. Kooper werd de heer Abr. Vries Sz. te Groote Keeten, gemeente Callantsoog. VERKIEZING NOTABELEN. Bij de gehouden verkiezing van 4 Notabe len der Ned. Herv. Kerk alhier, wegens pe riodiek aftreden van den heeren A. Grootes en Abr. de Wit en in de vacaturen P. de Boer en H. van Kuipers (beide laatsten ge kozen tot Kerkvoogd) zijn gekozen de heeren: P. Bak, P. Lap, P. Wardenaar en T. Won der. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donder dag j.1. heel goed. Pl.m. 70 stuks aangevoerd, voor dezen tijd aardig wat. Hoogste notee ring 30 ets, in massa f220.Handel iet.:1 kalmer bij de vorige week. Toch was de han del goed te noemen. Handel in kalfkoeien goed, hoogere noteering, f225.De handel in geldekoeien was vlug: hoogste noteering f 160.Op de vaarzenmarkt. den heel en mor gen veel drukte, deze handel was vlug, duur. Aanvoer goed, hoogste noteering was f 150. Handel in graskalveren was vlug, voor de slacht tot f 60.— Geschetste kalveren hoogste noteering f 85. Handel in paarden matig. Nuchtere kalveren konden ze weer goed ver- koopen, handel vlug. Jonge, vette schapen handel goed, hoogste noteering f 2S.Oude slachtschapen tot f25.—, handel goed. Magere schapen handel stug. O verhouders hoogste noteering f 17, handel matig. De handel in vette varkens kalm., hoogste, noieering 20% ct. Handel in biggen zeer ge woon, prijshoudend. Schrammen niet aange voerd. Oude kippen f 0.50f 1.5 .ionKe kippen ÏT—f 1.40. - Konijn.enhoogste noteering fl.50. Handel van beide goed. Op de markt, was aardig drukte en koop lust. Over het bezoek van de markt kon men best tevreden zijn. PROPAGANDA-AVOND KON. NED. ZWEMBOND. Voor een goed bezette zaal van het. Noord hollandsch Koffiehuis, vooral het jonge volk ie was goed vertegenwoordigd had Donderdagavond een pronagandaavond van den Kon. Ned. Zwembond plaats. Als het Schaq-er halfuur verstreken is. neemt de heer Mr. F.ecen, voorzitter van den kring Noordholland-Noord het woord om al- 'en welkom te heeten, in 't biizonder Mevr. Triebeis, de enthousiaste ijverige pronagan- 'bete. de heer T. de Vries, voorzitter van den Rond en de heer Wesse'o, die straks do Olvmpische film zal inleiden Ook meerdere 'hstrictsleden ziin aanwezig. Snr. wijst, er nn dat het juist nu den tijd is om propaganda fe maken vonr de zwemsnort, nu wij ons noe zoo goed herinneren de successen van de_ da- mo^-zv-ernsters tijdens de laatste Olympiade te Rerliin. Na dit inleidend woord verkrijgt Mevr. Tiehels het. woord, die allereerst den heer Mr. Keren vonr ziin inleidend woord dank' en den heer Koordes voor den steun bij het organiseeren van dezen avond. _On zeer enthousiaste wijze spoort Mevr. Triebeis dan :ong en oud aan om te leeren zwemmen, zwemmen is aangenaam en nuttig en het. is onverantwoordelijk als men niet loert, zwem men. En als wij allen dan kunnen zwemmen 'an sluiten we ons aan bïi de vereenieineen hphneven nie* allen +e worden als Rie Mastenbroek en Willv den Ouden, maar zwemmen moeten we allemaal. Onder ap plaus deelt spreekster mee. hoe zijzelf, hoe wel 70 jaar, nog tweemaal in de week zwemt. Ook de heer J. de Vries, voorzitter van den K.N.Z.B. wijst op de noodzakelijkheid te gaan zwemmen; zwemsport is noodza kelijk voor lichamelijke ontwikkeling Zwemmen dient te geschieden in inrich tingen, waar vertrouwd personeel toezicht houdt. F.n voor de zwemsport evenals voor iedere tak van snort mopt men iets over hebhon. want sport is niet iets indivi dueel, men doet het gezamenliik. De groep zwemsters en zwemmers, die zulke successen tijdens de laatste Olyrn- niade behaalden, hebben dat niet voor zich zelf gedaan, doch tezamen voor ons vader land Uitvoerig noemt snr. nog eens de over winningen die te Rerliin door de Neder landsrhe groen werden behaald, vertelt ook nog een en ander over wafernolo. een spel dat <v>k groot saamhoorigheidsgevoel ver- eischt. In zijn nabeschouwing wekt spr. de aan wezigen op. mee te helnen de zwemsport omhoog te hrpneen cn pmdïo-t met de woor den: Zwem en wees gelukkig! Ook de heer Wisselo, secretaris van de nropaoande-romm voert nog het woord en zegt dat als we dan allen zwemmers zijn en dan vereeniein"^zwemmers, we propa gandisten moeten ziin voor het zwemmen De zwemkunst is waard gepropageerd te worden, het is de eenigste sport dip ahso 'nut noodzakelük ia. HopvppI verdrinken e»- niet in ons waterrijk landje!, de jeugd voelt zich nu eenmaal aangetrokken tot het water en daarom, zorgt er voor dat de kin deren leeren zwemmen. Namens de aanwezige leden van den K. N. Z. B. wekt spr. op, mede te werken dat iedere Nederlander zwemmer wordt, laat dat ons ideaal zijn. Vooral het schoolzwem men ingevoerd te krijgen, is een taak die we niet ernstig genoeg kunnen opvatten Na. de pauze wordt dan de bondsfilm ver toond, waarbij de heer Wesselo weer op zeer prettige wijze voor toelichting zorgt. Het was een zeer interessante film, waarvan het eerste gedeelte ons laat zien hoe de Hollandsche jeugd aangetrokken wordt tot het water en het tweede gedeelte ons laat zien hoe het classikaal zwemmen wordt uit geoefend. Het derde gedeelte vertoont ons Rie Mastenbroek, Willy den Oude enz. op haar allerbest. Het slotwoord wordt dan gesproken door den heer Mr. Eecen die dank brengt aan allen die hun medewerking voor dezen avond verleende en de aanwezigen opwekt mede te werken aan het doel van den K.N.Z.B. „Ieder Nederlander zwemt' Het was een welgeslaagde propaganda- avond. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Vertrek p. bus 11 uur. Texel I—Schagen I. D. Arnoldus J. Peetoom H. Middelbeek J. Weeland A. Slikker M. de Haas J. Broer M. Slikker L. Schoorl D. Schoorl C. de Moor Res. D. Leeuwenkamp. Schagen IIHollandia IV, 2 uur. Th. Bij post A. de Wit P. Boon Jc. Molenaar E. Rus P. Boontjes Jb. Simons P. de Vries D. Ruig G. Koch S. Grootes Res. P. Kistemaker. Wieringerwaard II—Schagen III. AANVANG 12 UUR. J. Everts H. Naber T. Moransart P. Slik S. Ereebaart J. v. d. Oord W. Geerts J. Heemsbergen W. v. Geelen C. de Jager Jb. Broersma Res.: A. Willemse. HRC b—Schagen a. Vertrek per bus 8.30 J. J. Slikker P. Dekker G. Zwaan D. Kuiper A. v. d. Pijl Jb. Molenaar J. v. d. Ben R. v. Haren G. Annevcldt Jr. J. Slikker S. Vries Res.: N. Prins. HRC eSchagen b. J. Oostwoud er J. Molenaar Pz. S. Hoekema W. Rezelman W. Gorter A. Houtkooper G. Anneveldt Cz. T. Schoorl K. Molenaar H. Volten P. Kuit Res.: R. Abbring en M. v. Rooij. Vertrek per bus vanaf Roobol 8.30. Jongens allen op tijd en als het mooi weer is, kunnen wij blijven kijken naar de wedstrijd HRC I- De Kennemers I (2e klasse). De adspiranten-commissie. dat alles vindt de lezer in het nieu we boek van DENNIS WHEATLEY: Prijs f 2.90 gebonden. LAAN. SCHAGEN. Predikbeurten ZONDAG 22 NOVEMBER Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Extra-collecte. Rarsingerhorn, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. Si Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, nam. 2 uur Ds. Witkop. Stemming voor notabelen. Petten voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Kind en mensch. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Nnordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Heerhugowaard, nam. 7 uur Ds. van der Kam. Hoogwoud, geen dienst. Oosterland. voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Ger Kerk. Schagen (voorm. gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur dp heer Visch v. Kolhorn. Kolhorn voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur. de heer Visch. Hinpolvtushoef voorm. 10 uur, Cand. Van Eerden. Nam. 2.30 uur Leesdienst. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. v. Leer. Nam. 3 uur, Ds. Van Leer. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereenifrins. Donderdagavond 8.15 uur in Evangel'sfttiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 7 uur, de heer Jb. Bijlsma. van Den Helder. Callantsoog, geen dienst.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7