Nagekomen Sport Marktberichten Maandag 23 November 1936 Vierde blad D.W.V. II-H.R.C. II 5-0. Een verdliende ovenvinning voor de Amsterdammers. Deze Amsterdamsche overwinning is vol komen verdiend, de hoofdstedelingen waren in positiespel zoowel als in snelheid beter dan de HRC-ers, terwijl zij keeper Goudswaardt menigmaal met vliegende schoten op de proef gtelden. Het veld was buitengewoon slecht te be- gpelen en door de gladheid waren de val partijen niet van de lucht, temeer daar door beide partijen forsch op den man gespeeld jyerd. Daar wij niet op tgd in Amsterdam waren, moesten we de eerste minuten van den strijd missen en was de stand reeds 10 toen wij pp het veld kwamen. Vlak hierna is het de DWV-rechtsbinnen, die een voorzet van links naar zijn midden voor kopt en deze faalt niet zijn club met een hard schot een veiliger voorsprong te geven. Zoo heeft HRC reeds na een kleine tien minu ten spelen een 20 achterstand, iets dat be grijpelijkerwijs deprimeerend op de spelers werkt en voor DWV een aanmeodiging is op jdenzelfden voet door te gaan. Toch weet HRC zich los te maken en ge- [ruimen tijd verplaatst het spel zich van het eene doel naar het andere. De Amsterdam mers zijn gevaarlijker. De DWV-ers bezitten een gevaarlijke voorhoede, bestaande uit vijf goede schutters. Zij stichten dan ook voort durend verwarring in de HRC-veste. Maar de ptormlinie der Helderschen zit ook niet stil, maar haar aanvallen stuiten steeds op de hechte DWV-verdediging af. Enkele goede Jcansen gaan verloren. Uit een der DWV-aanvallen weet de links binnen den voorsprong te vergrooten, echter in buitenspelpositie, wat den scheidsrechter ontgaat. Jammer, daar dit doelpunt eigenlijk beslissend is geweest voor het verdere verloop van den wedstrijd. HRC, ontmoedigd door dezen tegenslag, zakte nu erg af en er kwam tot de rust geen verandering meer in den Stand. Na de rust. Nu heeft HRC haar speelwijze geheel ge wijzigd, werd er voor de rust vaak alles op de verdediging gezet, nu trok het geheele elf tal ten aanval, zonder succes, zelfs zagen de DWV-ers kans hun voorsprong te vergrooten, door een fraaien kopbal in den uitersten bo venhoek. Van nu af speelde HRC een verloren wed strijd en de spelers, hier zelf tredege van overtuigd, begonnen stuk voor stuk minder ,te spelen. Wel wordt getracht de eer te red den, maar voorloopig slagen zij hier niet in. Ondertusschen is er een dikke mistbank pver het terrein gestreken. De spelers zijn slechts als schimmen zichtbaar. Plotseling hooren we bij een DWV-aanval gejuich en het is 5—0. De Helderschen loopen hopeloos door elkaar jte dwalen, er wordt maar wat in het wilde weg getrapt, komt een bal goed terecht, dan is het geluk. Alleen Dijkshoorn, die voor Geer vliet ingevallen is, tracht er nog wat goeds van te maken, maar dat lukte hem slechts Jen deele. Inmiddels moet Kuilman ook het veld ver laten en hij wordt vervangen door Visser. Steeds ruwer wordt de strijd. Plotseling Staat een HRC-er alleen voor het doel. Maar Zijn schot gaat huizen hoog over. De mist blijft laag over het veld hangen, waardoor allen natuurlijk zwaar gehandicapt Zijn. De DWV-ers trachten nog wel meer doel punten te maken, maar de speeltijd is ver- Streken. HRC heeft met 50 verloren. W.waard I-Helder III 2-2. Helder maakt in de laatste minuten gelijk. Een prachtige wedstrijd. De wedstrijd welken we gistermiddag in het Sportpark gezien hebben, gaf ons een beeld hoe geweldig de strijd om den kampioens titel in '16 ook dit jaar weer is. Hier hebben twee ploegen elkaar van de eerste tot de laatste minuten bestreden met een geestdrift, welke de talrijke bezoekers in extase bracht. Ook al was Helder technisch beter, het tekort aan techniekwisten de roodbroeken dermate met enthousiasme aan te vullen, dat de strijd gelijk opgaand was. Juist daarom moeten we de roodbroeken hiervoor een eere-saluut bren gen, daar ze enkele groote teleurstellingen kregen. Het begin was een strafschop, welke keurig door keeper Meijer gestopt werd. Ver volgens het uitvallen kort na rust van aan voerder Schenk en ten derde een gelijkmaker jn de laatste minuten. Om ruim kwart over twee blaast scheids rechter Volten de aanvoerders bij zich en blijkt Schenk dèn toss te hebben gewonnen. De opstelling van de ploegen was als volgt: Wieringerwaard 1. Rezelman Saai Hermans van BalenBlanken M. Schenk van Ham Plaauboer K. Schenk Hazeloop Rob Jansen Bakker Bouthoorn Beekhoven de Vries Wieren Smit Hoebe Veen Quant Minneboo Meijer Helder 3. Het begin is, zooals te verwachten was, Uiterst nerveus. De spelers moeten tevens nog aanpassen aan het, door de gladheid moeilijk te bespelen terrein. De eerste aanval was van de roodbroeken, maar gaat teniet door buiten spel. Het is dan Kelder, welke zich spoedig los werkt en enkele razend snelle aanvallen ppzet. Het wordt 01. Reeds na enkele minuten komt een over rompelende aanval over links van H. Prachtig gaat de bal van voet op voet. De Vries plaatst naar Beekhoven, die op Zijn beurt naar Bakker en deze scoort onhoud baar. Ongetwijfeld een pracht-goal, keihard in den hoek. Het is of de roodbroeken zich nog niet los kunnen werken. Spil Schenk probeert met vleugelschoten verruiming te krijgen, maar, de beide halfspelers spelen nog een te veel verdediging spel, een fout overigens, welke ze zich voor rust te veel handhaafden. Hierdoor kregen we bjj de roodbroeken steeds een te groote ruimte te zien tusschen achter hoede en voorhoede. De gelijkmaker. Nadat Blaauboer uit een corner reeds een keer tegen de lat geschoten had, was hij het, die Hazeloop een keurige voorzet gaf. De mid- voor omspeelt een back en met een hard scho.t brengt hij de partijen op gelijken voet 11. De W.-W.-mannen komen in het offensief. Jansen geeft goede scoringskansen, maar Meijer weet steeds het gevaar te bezweren. Dan is K. Schenk doorgebroken, maar wordt op het moment van schieten gevloerd. Scheids rechter Volten kent slechts één straf: penalty. We krijgen de herhaling van Petten, nu wordt de bal vallende door keeper Meijer gestopt. Deze tegenslag drukt een stempel op het spel der roodbroeken. Helder wordt weer meer aanvallend. Boutshoorn is doorgebroken, maar z'n schot gaat hoog«over. De strijd is intusschen steeds spannender geworden en is ten volle het aan kijken waard. W.W. neemt de leiding. In de 29ste minuut schiet Hazeloop op doel. De bal wordt weggewerkt en belandt bij K. Schenk. Deze bedenkt zich geen oogenblik en scoort (21). Thans volgt echter een periode, welke ons van W.W. als een inzinking voorkwam. Tien minuten lang volgt een duidelijk zichtbaar overwicht van Helder. Saai en Hermans too- nen zich in topvorm. Steeds beantwoordt dit duo de snelle aanvallen van Helder met reso luut ingrijpen en wegwerken. De midvoor van Helder wacht, in ver voor uitgeschoven positie z'n kans af. Bouthoorn probeert het met enkele verre schoten. Na de rust. In de tweede helft is het spel op hetzelfde peil gebleven als voor rust. Weer was het gladde veld een groote handicap voor goede balcontróle, maar deze technische tekortko ming was geen bezwaar voor beide elftallen om een aantrekkelijk spel te demonstreeren. Er was nog maar kort gespeeld, toen, zoo als we in het begin reeds memoreerden, de W.W. Schenk door een blessure het veld ver laten moest. Toen zijn we een oogenblik bang geweest voor de roodbroeken. Zou deze tegenslag deprimeerend op W.W. werken? Niets was minder waar dan dat. Invaller v. d. Veen werd opgesteld en toen luidde het parool: nu of nooit. Wanneer we aan het aantal aanvallen denken na rust, dan komt het ons voor, dat de W. meer aanvallend was dan Helder. Het was in deze periode, dat Meijer over geluk niet had te klagen. Paal en lat brachten enkele malen redding. Maar toch stond Beek hoven aan den anderen kant te gevaarlijk op gesteld. Ieder dacht, dat W.W. de zege uit het vuur slepen zou. In de laatste minuten was het echter Beekhoven, die door een goed doelpunt de partijen op gelijken voet bracht (2—2). Aartswoud I-V.C.L. I 1-4 Met eenige belangstelling werd deze match tegemoet gezien. V.C.L. werd in kwaliteit beter beoordeeld dan Aartswoud, maar voordat een wedstrgd niet beëindigd is, kan men geen stand opmaken en berekeningen zijn in de voetbalwereld wel eens meer anders uitge komen. Maar nu we dan deze beide rivalen tegen elkander hebben gezien, nu valt niet te ontkennen, dat Aartswoud de mindere is. Aartswoud heeft een gebrek aan goede schutters, dat is het voornaamste, want anders is deze ploeg nog wel tot iets in staat. Maar het afwerken was vaak slordig. De voorhoede had nog wel eenigen steun aan de buiten spelers, maar mooie kansen zagen we vaak door het gemis aan schotvaardigheid verloren gaan. V.C.L. was ook niet zooals we het wel ge wend zijn. De anders zoo krachtige midvoor liet eenige mooie kansen verloren gaan. Lont was een redding in deze ploeg, maar geen uit komst. Wim Lok, die goed werk verrichtte, was bepaald een beetje angstig voor de nogal struische tegenploeg. Toch dient gezegd, dat er van een ruw spel in het geheel geen sprake was. De halflinie was als vanouds en werd uit stekend verzorgd. Het achterduo G. Rempt en B. Bosma deed wat het kon en remde bijna alles. G. Rempt was hier in topvorm. Doelverdediger Luchies geleek eerst iets onvast, maar wist de zenuwen uitstekend te beheerschen. Als het spel is begonnen is Aartswoud al direct in den aanval en na ongeveer drie min. moet keeper Luchies de eer van VCL al redden. Maar VCL neemt revanche, zit er goed op en uit een scherpen voorzet van Glas, is de leiding aan VCH. Vlak er op zijn de VCH-ers weer voor het doel van A. terecht gekomen, de bal wordt tot corner verwerkt, die VCH goed neemt en haar voorsprong ver groot door er 20 van te maken. Aanhoudend is hierna VCL in den aanval. Van den spil De Jong zien we een heel mooi schot, maar het is niet zuiver genoeg, want de A.-keeper verwerkt het leer weer tot cor ner, welke echter gevaarloos blijft, Grooten- deels is nu toch de bal op de A.-speelhelft en opeens heeft VCL de bal weer vrij, gaat er vlug mee van door, komt bij W. Lak terecht, deze plaatst zuiver voor het doel, en Wijert doet de rest, Inmiddels laat Aartswoud zich niet onbetuigd en komt goed opzetten, weet uitstekend door te breken, maar ziet haar werken onbeloond, want de bal wordt tot cor ner gewerkt en leverde verder geen resul taat op. Maar A. geeft de strijd blijkbaar nog niet op en nu wordt de situatie voor VCL toch wel een oogenblik gevaarlijk ge vaarlijk. Hier doet A. iets wat al heel jam mer is, want het laat zich de kans van den dag ontglippen. Door het oog van een naald gaat hier VCL. De druk op 't VCL-doel wordt nu grooter, maar Luchies is op zijn post en houdt alles buiten de deur. Nadat VCL nog een corner heeft genomen, gaat de rust in met 30 voor VCL. Nadat gedraaid is worden sterke aanvallen op het A.-doel ondernomen en Dirkmaat, die nu back staat, redt handig. Andermaal brengt VCL den bal goed op en Weijert krijgt hem mooi vrg, maar een ongelukkig schot en het puntje, dat al geteld was, komt naast het doel terecht. Maar Aartswoud geeft geen kamp en is nog wel tot iets in staat, en op verrassende wijze plaatsen ze dan ook den bal voor het doelgebied van VCL. Maar Rempt en Co bemoeien zich er mee en in een ommezien is de bal al weer voor het A.-doel- gebied. Doch daar is Aartswoud het schijn baar niet mee eens, want ze komen nu in serie met hun aanvallen, de een al gevaar lijker dan de ander. Een paar hiervan verdie nen wel de aandacht, want was het schieten niet zoo onbeholpen geweest dan hadden hier twee doelpunten geboren kunnen worden. Nadat Vet den bal weer heeft opgehaald, komt deze terecht bij den buitenspeler Lak, die bereikend overgeeft naar den Boer. Wijers staat niet goed vrij, Cees Benis loopt toe en doet zijn plicht en brengt den stand op 40. Aartswoud probeert door te breken, het ge lukt, een kans, maar de schutters ontbreken, en ziet haar daardoor weer verloren gaan. Maar we wezen er al op, de verrassing kon wel eens komen en het gebeurde, de backs liepen wat ver uit, Aartswoud breekt goed door, en de buitenspeler Bakker zorgde er voor, dat Aartswoud in elk geval niet punt loos het terrein zou verlaten. Het geluk kwam evenwel te laat, want een herhaling van het bezoek moest wegens gebrek aan tijd worden uitgesteld. Dus tot een volgenden keer maar. Scheids rechter Klein leidde wederom uitstekend. H.R.C. b-Schagen a 0-4. Schagen a was de gast van HRC b en wist te winnen met liefst 40. Dat is uitstekend gedaan jongens. Voor de rust wogen beide partijen aardig tegen elkaar op. Jaap Slikker wist Schagen a de leiding te bezorgen (10). De rust ging met onveranderden stand in. Na de rust leek het wel of Schagen a iets had gekregen, wat ze juist zoo broodnoodig heb ben: Enthousiasme. Er werd werkelijk prach tig gespeeld. Rijn van Haren zorgde al gauw voor nummer 2. Nog was het de geelzwarten niet genoeg. Jan v d. Ben kogelde Schagens derde doelpunt in de touwen om even later zelfs nummer vier te fabriceeren. Met Scha gen a in de meerderheid was het inrukken. H.R.C. e-Schagen b 1-0 In dezen wedstrijd kon men niet zeggen, welke van de twee elftallen de overwinning zou behalen. Beide partijen waren even sterk. Dan weer was het HRC e dat aanviel, dan weer Schagen b. Zoo voetbalde men genoe- gelijk verder, totdat Wim Gorter den bal ver keerd op z'n slof kreeg en in eigen doel schoot (10). De verhouding was een gelijk spelletje. Schakels I-Hoorn II 5-2. Wij dachten, dat onze plaatselijke voetbal- vereeniging van de R.A.S.B. reeds lang ten doode was opgeschreven, toen we vernamen dat ze een wedstrijd zouden spelen in Hoorn. Deze wedstrijd had in de eerste helft een span nend verloop. Beide, ploegen wisten tweemaal het net te vinden. Na de rust waren de Scha- genaren echter na een zeer lange rustperiode zoodanig ingespeeld, dat Hoom 2 moest toe zien hoe de Schagen voorhoede nog driemaal haar keeper passeerde. Met een ferme 52 overwinning kwamen de heeren uit Hoorn terug HOLLANDIA 3—N. NIEDORP 2 3—2. NIEUWE NIEDORP WATERVOGELS 6-2 De N.Niedorp voorhoede op haar best. In een vooral voor de rust van beide kan ten snel gespeelden wedstrijd heeft N. N. liet voor het eerst inN. Niedorp spelende Watervogels met overtuigende cijfers ge klopt. Of de verkregen 6—2 uitslag de ver houding juist weergeeft meenen we te mo gen betwijfelen (42 ware beter geweest), toch heeft N. Niedorp op grond van haar doeltreffend aanvalsspel zeker aanspraak een verdiende overwinning. Dat aanvalsspel was het dat N.Niedorp een meerderheid op leverde, waarvan voor de rust in ruime mate geprofiteerd is. Het zag er in den beginne geenszins naar uit dat het een N.N.-zege zou worden, de Watervogels speelden met een zeer snel tempo, waaraan de Niedorpers zich nog moesten aanpassen. Toen die aanpas sing eenmaal zoo ver was dat N. Niedorp tot tegenaanvallen kon overgaan, kwam al di rect tot uiting dat de Watervogels-verdedi ging zeer goed was te passeeren. Het was of de gebr. Been zich op het gladde terrein heel slecht konden weren, hun optreden was dan ook verre van safe, na de rust zou den zij zich goed herstellen. Er is juist 10 minuten gespeeld, als Spers een Been om speelt en met een voor Blokker onhoudbaar schot knalt Sepers de bal in het net. 10. Een keurig doelpunt! De Niedorper aanval len worden steeds talrijker. 10 Minuten na het eerste doelpunt een snelle N.-uitval. Deugd zet goed voor, Kistemaker mist, Kaaij bemachtigt het leder geeft een afgemeten voorzet, de toesnellende Deugd bedenkt zich niet en het is 20. N.Niedorp speelt een gaaf partijtje, stukken beter dan in Andijk. Het wel goed verzorgde, somwijlen wat te korte spel van Watervogels was een kolfje naar de hand, beter gezegd beenen van Reijne en van Herwerden. Opvallend goed is het kopwerk van de Watervogels, daarin zijn ze de Niedorpers de baas. Na een half uur spelen krijgen de Helderschen loon naar werken, uit een vlugge aanval weten zij de achterstand te verkleinen. Met nog 5 min. te spelen voor de rust geeft Kistemaker een kalm schot op doel, de keeper had de bal voor het grijpen, doch op onverklaarbare wijze verdwijnt de bal over zijn hoofd in het doel 31. Op wel gelukkige wijze heeft N. een stevige voorsprong verkregen. Vlak voor de rust een uit de verdediging opgezette aanval van N. de bal komt tenslotte bij Sepers op vlugge wijze passeert hij in zijn eentje de W.-verdediging om hierna met een finaal onhoudbare voltreffer Blokker voor do 4e maal te paseeren. 41 voor de in het wit spelende Niedorpers. Rust gaat in met 41 voor het werkelijk goed voetbal spelende N. Niedorp. Kort na half time heeft een open N.-aanval succes, Kistemaker heeft de bal, even drijft hij op en het is spoedig 5—1. Alsof het al niet mooi genoegis, ziet scheidsrechter Prins die overigens keurig heeft gefloten een duidelijk buitenspelgeval over het hoofd, rustig speelt Sepers door om met en strak schot de keu rig uitvallende Blokker te passeeren 6—1. Ondanks deze geduchte achterstand spelen de Watervogels op enthousiaste wijze ver der, geen wanklank wordt vernomen, op grootsche wijze weten de Vogels deze niet verwachte nederlaag te incassecren. Als Bakkum bij een schot op doel verzuimt zijn handen uit te steken wordt het 6—2. Het is maar goed, dat het egen het einde loopt, de mist wordt dermate hinderlijk dat de bal soms moeilijk is te volgen, de spelers be ginnen nu ook rare dingen te doen, het spijt dan ook niemand als de referee voor de laat ste maal fluit. Zonder de anderen ook maar eenigszins te kort te doen heeft N. Niedorp deze elatante zege te danken aan 't waar lijk sublieme spel van haar midvoor Sepers, nu 'deze baltechnicus bij uitnemendheid, jok werkelijk midvoor speelde kwam wel duide lijk naar voren, dat deze opstelling de beste is, die er momenteel is te vinden. Met een wederom heel goed spelende Kaaij en een Deugd, die ook veel goede dingen heeft ge daan als buitenspelers, met daar tusschen Peereboom, die zich niet ovor 100 pet. kon geven, maar later op de vleugel zeer ver dienstelijk werk leverde. De linksbinnen Kistemaker hebben we met opzet voor het laatst bewaard, enorm wat heeft die jonge man gezwegd (het resultaat van goede trai ning) en met succes, met Sepers was hij de gevaarlijke man in de N. aanval, naast zijn goed doelpunt kan hij terugzien op veel andere goede dingen. De halflinie was goed zonder meer met een de Weerd, die er weer beter in was, aan het hoofd. Over de achter hoede zijn we minder tevreden, die twee doelpunten hinderden nu wel niet zoo veel, maar het toonde toch duidelijk aan dat do N.N.-verdediging zeer kwetsbaar is. Dat kan toch wel anders, wat meer samenwerking zou al veel goed maken. N. Niedorp II moest tegen het leidende Hollandia III met het kleinst mogelijke verschil het loodje leggen. Met 32 bleven de Horineezen in de meerderheid. SCHOORL. Schoorl IIEgmondsche Boys II. 51. Schoorl aAIcm. Victrix a. 2—2. In een tamelijk dikke mist bond Schoorl II gisteren den strijd aan met het 2e elftal van de Boys uit Egmond. Al spoedig is te zien, dat Schoorl de meerdere is, alhoewel de Boys zich kranig venveerden. De rust ging in met 2—1 voor Schoorl. Na de rust weet S. spoedig den voorsprong te vergrooten en tenslotte een 51 overwinning te behalen. De Boys, hoe ze ook werken, zien geen kans nog een tegenpuntje te maken. Van beide kanten werd er hard en uiterst sportief gewerkt en was deze wedstrijd werkelijk het aanzien best waard. Ook de S. adspiranten hielden zich uitste kend door gelijk te spelen tegen de sterke a-adspiranten van Alcmaria. Voor de rust ging het zelfs zoo goed dat ze een 20 voor sprong hadden bemachtigd, welke na de rust weer te niet ging. Scheidsrechter Stokman leidde beide wed strijden heel goed. WIELERCLUB „WIERINGEN" C. Hegeman clubkampioen „TV. TV." '36. De sprintkampioenschappen '36 zijn gis teren verreden. Dit is wederom een succes geworden voor C. Hegeman, waardoor hij zijn superoriteit bewees en een alround ren ner bleek zoowel in sprint als lange af stand. Hij werd danook kampioen op de weg en tevens baankampioen van '36. Niettemin hebben J. Kreijger en S. Lout het hem bijzonder lastig genaamd, vooral de laatste bleek op de weg zeer sterk. Ook de andere mogen we niet vergeten, o.a. Jb. Glim P. Kaptien J. Visser H. Meijer, P. Plooy A. Baardman, C. Oost- dijk, M. Deykes, N. Bakker en Jn Verbiest die allen een sportieve strijd hebben gele verd. Vooral de laatste heeft als beginneling fraaie strijd geleverd. Uitslag Sprintkampioenschap. Demi finale le serie: 1 Hegeman 2 S. Lont 2e serie: 1 J. Visser 2 J. Verbiest 3e serie: 1 J. Kreijger 2 M. Keijkes. Herkasing tusschen 3 tweedes voorfinale 1 S. Lont 2 M. Keijkes 3 J. Visser. Om de 5e en 6e plaats 5 M. Deykers 6 J. Verbiest. Finale le rit: 1 J. Kreijger 2 J. Visser 2e rit C. Hegeman 2 S. Lont 3e rit 1 C. Hege man 2 J. Kreijgegr 4e rit 1 S. Lont 2 J. Vis ser 5e rit 1 C. Hegeman 2 J. Visser 6e rit: 1 J. Kreijger 2 S Lont. Uitslag 1 Hegeman 3 gew. ritten 2 J. Kreijger 2 gew. ritten 3 S. Lont 1 gew. rit 4 J. Visser 0 gew. ritten. De gister gereden klassementrace over 6 ronden <.132 K.M.), bracht tot uitslag: le ronde. Kreijger 5 pt., Hegeman 4 pt., Lont 3 pt., Deijkes 2 pt., Bakker 1 pt., 2e ronde: Hegeman 5 p., Kreijger 4 p., Lont 3 p., Bakker 2 p., Deijkes 1 p. 3e ronde: Kreijger 5 p., Lont 4 p., Bakker 3 p., Deijkes 2 p., Hegeman 1 p. In de 4e ronde krijgt Hegeman lekke band, terwijl Kreijger deze ronde niet meerijdt, wegens pech. Deijkes 5 p., H. Meijer 4 p., Bakker 3 p., Lont 2 p., Glim 1 p. 5e ronde: Kreijger eerst aankomende, we gens achterstand geen punten; Deijkes 5 p., I.ont 4 p., Meijer 3 p., Bakker 2 p., Kors- huize 1 p. 6e ronde: Kreijger, eerst aankomende, we gens achterstand geen punten; Deijker 5 p,. Lont 4 p., Bakker 3 p., Meijer 2 p. Glim, Kox-shuize en Verbiest hebben den strijd gestaakt wegens pech. Totale uitslag: No. 1 M. Deijkes 20 p., no. 2 S. Lont 20 pnt.; no. 3 N. Bakker 14 pnt.; no. 4. Meijer 9 pt. Totale tijd 22 m. 10 sec. WIERINGEN Jubileum. Heden Maandag bestaat de naaivereeni- ging „Dorcas" veertig jaar, zoo wordt ons medegedeeld. Deze vereeniging, welke zich tot taak heeft gesteld telken jare warme kleedingstukken te vervaardigen en deze onder de behoeftige ingezetenen te verdee- len, heeft veel nuttig werk vereischt. Van avond houden de dames receptie in de be nedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippo- lytushoef. Wij twijfelen er niet aan of het zal hun aan belangstelling niet ontbreken. SCHOORL Bond voor Staatspensionneering. Op Zaterdag 21 November werd door den Bond voor Staatspensionneering een pro- paganda-avond gehouden in de zaal van den heer Timmerman. Nadat de Schoorlsche fanfare enkele nummers ten gehoore had gebracht, komt de voorzitter, de heer R. Wognum, op. het tooneel. Spreker heet wel- WEDEROPRICHTING VAN OPENB. SCHOLEN. MR. OUD LIJSTAANVOERDER. Motie tegen de gevolgde politiek inzake concentratie van bijzon dere scholen. In de gisteren gehouden huishoudelijke vergadering van den Vrijz.-Dem. Bond werd besloten voor de a.s. Tweede Kamerverkie zingen in vier groepen van kieskringen can- didatenlijsten in te dienen, van twintig can- didaten, waarvan de eerste acht plaatsen door dezelfde personen zullen worden bezet, te weten: met Mr. P. J. Oude als no. 1. Op voorstel van het hoofdbestuur nam de vergadering een motie aan waarin de re geering wordt verzocht de toegezegde con centratie van openbare scholen met kracht ter hand te nemen en daarnaast de wederop richting te bevorderen van openbare scho len. Nationale ontwapening geschrapt uit het program der Vrijz.-Dem. Verder kwam ter tafel een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van de beginsel verklaring van den Bond. Als voornaamste punten daarvan noemen wij terzijdestelling van den privaten ondernemingsvorm, in dien deze het algemeen belang schaadt, me dezeggingschap in de regeling der arbeids voorwaarden en in de bedrijfsorganisatie, alsmede het vervallen van het programma punt „nationale ontwapening". kom alle in de zaal aanwezigen en speci aal Ds. Baar, die een propaganda-rede zal uitspreken. Tevens een hartelijk woord aan de Sonnv Band, onder leiding van den heer Sombroek, Daan en Tommv en aan de onmisbare fanfare. Deze toch doen steeds hun best 'om het den bond naar genoegen te maken en staan altijd klaar om elke ge legenheid met hun vroolijke muziek op te luisteren. Verder deelt voorz. mede, dat 4 jongo le den tot bestuurslid zijn verheven, teweten P. Beeldman, W. Oostindie, Jb. Kuiper en S. Gutker. Eveneens dat de federatie het mogelijk heeft gemaakt door hun financi- eelen steun dezen avond te organiseeren. Hierna wordt het woord gegeven aan Ds. Baar uit Alkmaar, tot het houden vaneen propagandarede. Op de van hem bekende wijze bepleit spr. premievrij staatspensioen. Na de pauze was de beurt aan Daan en Tommy, die wederom een groot succes oogstten. Tot slot dankte de ovorzitter voor de medewerking van allen, waarna een gezel lig bal volgde. Installatie Pastoor Kuijlman. Door den Hoog Eerw. Deken Rengs van Alkmaar, werd Zondag voor de Hoogmis de nieuw benoemde pastoor, den Zeereerw. heer J. J. A. Kuijlman geinstalleerd. Nadat de installatie had plaats gehad, droeg Zijn Eerw. de H. Mis op voor de pa rochie. In het Lof werd door den nieuwen pastoor een toespraak tot zijn nieuwe pa rochianen gehouden, waarna in het Vereni gingsgebouw gelegenheid was kennis te maken, waarvan een groot gebruik werd gemaakt. WIERINGERMEER Uitvoering W.Meer Fanfare. De W.Meer Fanfare gaf Zaterdagavond in Hotel Smit te M.Meer voor een stampvolle zaal, haar eerste uitvoering van dit seizoen. De voorzitter, de heer K. D. Mcindertsma, sprak in zijn welkomstwoord dan ook zijn groote vreugde uit voor deze groote belang stelling. Hierna werd het uitgebreide muziekpro gramma, onder leiding van den heer Joh. v. Glabbeek op voortreffelijke wijze uitge voerd. Gespeeld werden o.a. een 3-tal num mers, waarmee het corps op het Intern. Con cours indertijd een zeer goed figuur sloeg. Een warm applaus was de verdiende beloo ning van deze- goed vertolkte nummers. Na de pauze werd door uitsluitend Wie- ringermeerbewoners het komische spel in drie bedrijven opgevoerd „Amor en Ba nanen". Dit stuk werd prachtig gespeeld, ook al omdat de rolverdeeling gunstig ge kozen bleek. Een gezellig bal besloot dezen uitstekend geslaagden avond. ALKMAAR, 21 November. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 7075 cent, kleinhandel 72V2—77V2 cent en vaten f 71. Handel matig. Kipeieren (groothandel) 3.50 5.50. Handel matig. Eendeieren geen. ALKMAAR, 21 November. Op de heden gehouden veemarkt waren 2 nuchtere kalveren (slacht) aangevoerd, waarvan de prijs f8 en f 12 was. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer; 143.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 4.75-4.95, 5860 Kg. f4.95—5.50, 60—62 Kg f 5.205,55. 6264 Kg. f 5.40—5.70, 64-66 Kg. f 5.405.75, kleine eieren 47—55 Ivg., f 3.404.60, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 21 November 1936. Roode kool f 1—1.80, gele kool, f 1—1.10, D. witte kool 8090 ct., witte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.40, uien f 1.40—1.60, gr. uien f 1.601.70, peen f 1.50, kleine peen 60 ct., eigenheimers fl.60, Schotsche muizen f 1.60, andijvie 5070 ct. Aanvoer: 45100 Kg. roode kool, 26000 Kg. gele kool, 22000 Kg. D. witte kool, 2500 Kg. witte kool, 4325 Kg. uien, 600 Ks. peen, 975 Kg. aardappelen, 10400 st. andijvie. NOORDSCHARWOUDE. 23 November. Uien f 1.401.50. drielingen f 1.70, grove f 1.80, peen f 1—1.10, kleine peen 50—60 ct-, roode kool f 1.10—1.70, witte kool 80 ct., Deensche witte kool 80—90 ct. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Nov. Blauwe eigenheimer 2.30, bl. aardappelen 1.70, uien 1 .301.70. drielingen 1.10—1.70, grove 1.60—1.80, gele nep 5.50, peen 0.90— 1.30, groene kool 1.20—2.S0, rammenas 1.90, kroten f 0.60—1.30. Roode kool f 1—1.80. witte kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80-0690, bloem kool f 6.707.90, 2e soort, f 33.10, andijvie f 0.70. ALKMAAR, 23 November. 71 Vette koeien f 140—250, 6 graskalveren L34"50' vette kalveren gf 50—S0. per Kg. oo75 ct. 26 Nucht. kalveren, slacht f 8—16, 37 vet te schapen f 18—27, 371 yelte varkens f 0.38 -0.42.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11