Raad Noordscharwoude Een ongekend succes OMGEVING-NIEUWS De weg tot elkander Wat maakt U van Uw leven? Boekhandel Trapman Het beste en mooiste Jongensboek! Twee H.B.S.'ers in gevaar Boekhandel TRAPMAN Meisjesboeken Boekhandel TRAPMAN INGEZONDEN Boekhandel TRAPMAN Elementen van een Psycholo gische levensbeschouwing, door - Dr. TH. VAN SCHELVEN. - Een boek, dat beoogt klare en begrijpelijke antwoorden te ge ven op de vragen naar den weg en de zin van het leven. Het ie v««*rijgbaar voor 12.90 gebonde», in LAAN - SCHAGEN. Het regiement van orde dreigt de orde te verstoren. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond te 8 uur, onder voorzitter schap van den heer Jhr. A. L van Spengler burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reinders. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, Voorzitter wilde een moment stilstaan bij het jubileum dat de heer A. Barten dezer dagen heeft herdacht, nl. het 36-jarig lidmaatschap van den raad. Hoewel het geen officieel jubileum is, acht spr. het toch op z n plaats, het hier te me moree ren. Kaar beste weten heeft de heer Barten steeds het gemeentebelang gediend. Partijbelangen heeft de heer Barten nooit bij de gemeentebelangen voorgetrokken, juist omgekeerd. Eigenbelang is bij den jubilaris nooit voorgekomen. Dat siert hem. Voorz. hoopte, over vijf jaren stil te mogen staan bij het 40-jarig jubileum van den heer Barten. De heer Barten dankte voor de tot hem gesproken woorden. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen was van Ged. Staten bericht, dat de rekeningen van den dienst 1934 wa ren gesloten. Goedkeuring van het raadsbesluit voor het verleenen van een bijdrage aan het Middenstandsborgstellingsfonds. Voor kennisgeving aangenomen. De bewoners en eigenaren van de per- ceelen aan de Handelskade schrijven in een adres aan den raad, dat zij nog steeds de straat in onderhoud hebben. Nu zij worden aangeslagen in de straatbelasting verzoe ken zij de gemeente, het onderhoud voor rekening der gemeente te nemen. Temeer, daar de Handelskade meer en meer een pu blieke verkeersweg wordt, hetgeen binnen afzienbaren tijd een feit zal zijn door de aansluiting op den nieuwen provincialen weg. B. en W. stelden voor, hierop afwijzend te beschikken. Dat de belanghebbenden straatbelasting betalen is niet voor de Han delskade, maar voor alle straten in de ge meente. Het college staat niet afwijzend ten opzichte van een overname van wegen, evenwel los van de argumentatie van dit adres. Op het oogenblik achten B. en W. de tijd nog niet gekomen in verband met de werkzaamheden aldaar. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Een nieuw reglement van orde. Dreigt tot wanorde te leiden. De raadsleden J. van den Abeele, N. Kooij en P. Duijves stelden den raad voor een commissie van drie leden te benoemen voor de vaststelling van een nieuw reglement van orde. Het reglement van thans dateert volgens dit voorstel van 1852 en werd het laatst gewijzigd in 1875. Deze leden aan te wijzen bij gewone vrije stemming. Deze commissie uit te noodigen binnen 2 maan den een ontwerp ter hand te stellen aan B. cn W. en gelijktijdig een afschrift aan de leden van den raad te zenden. B. en W. uit te noodigen binnen een maand na ont vangst het ontwerp, met de wijzigingen en schrappingen door B. en W. voorgesteld, schriftelijk ter kennis te brengen van de commissieleden en overige leden van den raad, opdat deze de gelegenheid hebben het ontwerp te bestudeeren. Voorzitter deelde mede, dat ingevolge de gemeentewet van 1851 dit reglement van or de is vastgesteld. Na de wijziging van 1875 is geen wijziging meer aangebracht. Dit heeft nimmer bezwaar gegeven voor den Raad. Het is hier niet zooals soms elders, waar een re glement van orde noodig is om de orde te handhaven. Als de behoefte echter wordt ge voeld door de meerderheid van den Raad dat een nieuw reglement komt, dan hebben B. en W. geen bezwaar. Dan evenwel op een wijze, dat het door B. en W. wordt uitge werkt, volgens de wettelijke gang van za ken. De raadsvergaderingen zijn er voor, om wijzigingen enz. aan te brengen in voor stellen van B. en W. Ieder moet in rzijn bran che blijven. Men stuurt den voorzitter toch ook niet naar de veiling om kool te koopen? De door de raadsleden gevraagde wijze zou de boel op z'n kop zetten en inplaats van orde wanorde zijn. In zeer bijzondere geval len, in groote gemeenten wordt wel eens een commissie benoemd. Als de behoefte gevoeld wordt, kunnen B. en W. worden verzocht een reglement van orde op te stellen. De voor bereiding behoort aan B. en W. B. en W. stelden daarom voor, het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen en B. en W. te ver zoeken te zijner tijd met een voorstel te komen. De heer Van den Abeele zette de redenen voor dit voorstel uiteen. De aanleiding is de onvolledigheid van de behandelingen in den Raad. De raadsleden gevoelen zich te wei nig voorbereid. De agenda bevat een mini mum van woorden, terwijl andere gemeente raden zooveel mogelijk vooruit op de hoog te worden gesteld. Dit zou misschien wel te ondervangen zijn, als de behandeling van alle onderwerpen gelijk was en niet het eene heel gemoedelijk en het andere zeer punc tueel wordt behandeld. Spr. meende, dat de wet wel de commissie van voorbereiding kent. Het gaat hier over de rechten en plichten die de raadsleden heb ben. Als de commissie, bijgestaan door den secretaris een reglement van orde opmaakt, is dat zooveel mogelijk in den geest van den Raad. Het voorstel is gedaan, omdat men an ders verwacht dat het zoo zal gaan als de andere raadsvergaderingen, dat de leden de stukken een paar dagen tevoren kunnen in zien op het gemeentehuis. Dit voorstel heeft voor, dat men alles vooruit kan bestudeeren. Spr. zeide dat een reglement van orde de vruchtbaarheid der besprekingen ten goede zou kunnen komen en stelde voor, het te aanvaarden. Voorzitter deelde nogmaals mede, wat de taak van den Raad is. Een commissie ad hoe kan wel iets worden opgedragen, maar geen redactie van een reglement van orde. B. en W. hebben geen bezwaar tegen een regle ment van orde, doch voorzitter moet zich verzetten tegen de wijze van totstandkoming. De heer Kooij zeide, dat als de Raad, zoo als door voorzitter wordt gezegd, geen be voegdheid heeft, men zich bij het voorstel van B. en W. kan neerleggen. De heer Duijves had dezelfde bezwaren als de heer Van den Abeele. Spr. is voor toe zending aan de raadsleden en voor betere verzorging van de agenda. Voorzitter merkte op, dat dit heelemaal niet onmogelijk is. Dit geluid is echter nim mer gehoord. Als men zich geen tijd gunt, de stukken in te zien, of een verkeerde agenda meeneemt zooals u al eens gebeurd is, kan men niet goed voorbereid zijn. De heer Duijves dacht, dat de voorzitter zich ook wel eens vergiste. De heer Barten achtte het noodzakelijk, dat het regl. werd veranderd. Als het niet anders kan, wil spr. zich er bij neerleggen als B. en W. met een voorstel komen, doch zou dan willen verzoeken, een ontwerp een week voor de raadsvergadering aan de le den te zenden. Er is geen tegensteling B. en W.Raad. De wethouders zijn ook raads leden. De heer Van den Abeele kwam op tegen de z.i. onjuiste beantwoording door den Voorz. van een paar sprekers. Voorz. heeft de indruk gevestigd, dat d'e raad het niet mag doen. De raad heeft wel degelijk het recht. De raad staat aan het hoofd der gemeente. Het is niet juist, de wethouder tegen den raad op te zetten. Het is hier een zaak van den raad. Voorz^ meende, dat de sprekers zelf wel zouden reageeren op een onjuiste beant woording. T.a.v. de uitlegging van de ge meentewet moet de heer v. d. Abeele voor zichtig zijn en past hem bescheidenheid. De heer v. d. Abeele protesteert tegen de woorden van den Voorzitter. Hii heeft het recht er tegen op te komen. Dit is weer een van de bewijzen. Waarom komt U steeds met die kleineerende houding? Wij zitten hier als lid van den raad. 't Staat in de wet, dat de raad het regl. van orde maakt, 't Komt weer hier op neer, het op de „ge zellige manier" van het probeeren den mond te snoeren. Als lid van den raad heeft spr. het recht zijn meening uit te spreken, hetgeen niemand kan beletten. Het gaat in Zuidscharwoude beter dan hier. Daar is ook nog een toelichting en een prae- advies bij de stukken. De heer Schrijver zeide, dat de raad wel bevoegd was. Het is geen zaak van be stuursbeleid. 't Gaat over den vorm, waarin de raad wil vergaderen. Altijd bestaat toch nog de mogelijkheid, een besluit ter vernie tiging voor te dragen. Voorz. verbaasde zich hierover. Men kan alle beslissingen wel afschuiven op Ged. Staten. Spr. kan niet anders uit de wet af leiden, dan dat B. en W. de verordeningen ontwerpen. B. en W. willen als er behoefte aan een reglement is, er een maken. Waar om heeft men de voorlichting waaraan be hoefte gevoeld wordt, niet gevraagd? De raad behoort niet tegenover B. en W. te staan, meende spr. De heer Schrijver meende de positie van de wethouders niet te ondergraven, zooals Voorz. zegt. Spr. herinnerde aan het be sluit tot niet-toelating van een lid van den raad. Daar heeft men ook de verantwoor delijkheid overgedragen aan Ged. Staten. De heer Barten vond dit een geheel ander geval. De loop dezer zaken verschilt nog wat. Spr. vond de uitdrukkingen van den heer v. d. Abeele wel wat kras. Spr. is nu 35 jaar in den raad. Het is niet zoo ge weest, dat er tegenstand kwam van een of anderen kant. Het moet een positie van ver trouwen zijn. Spr. vertrouwt, dat B. en W. met een voorstel komen. Voorzitter wilde de raad alle gelegenheid geven ter bestudeering. De heer Ootjers zeide, een wijziging noodig te oordeelen. De gang van zaken van dit oogenblik is spr. niet sympathiek. Dat be vordert niet de belangen van de gemeente. Spr. is voor het volgen van den gewonen weg. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen. Vergoeding bijz. scholen. Van de bijzondere scholen in deze gemeen te waren verzoeken ingekomen om vergoe ding van 80 van de geschatte waarde der schoolgebouwen. Dit was voor de r.k. school bij een geschatte waarde van f 80.000 een bedrag van f64.000, terwijl de school met den bijbel, waarvan de geschatte waarde f 8150 was, voor een vergoeding van f 6250.in aan merking kwam. B. en W. hebben deze verzoeken ingewil ligd. Voorzitter stelde voor deze bedragen, to taal f70.520.—, een leening aan te gaan bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten te gen een rente van 4 Heden is bericht ontvangen, van de Bank voor Ned. Gemeenten, dat de rente terug gebracht wordt tot 4 hetgeen Voorz. een zeer groote coulance vindt, daar eigenlijk al aangenomen was het aanbod van 43/8 behoudens de goedkeuring van den raad. De heer Kooij wilde de termijn langer stellen dan 30 jaren. Voorzitter legde de bezwaren uit. Het be- teekent geen verzwaring der lasten. Het voorstel werd aangenomen. Ten behoeve van den dienst 1937 besloot men een kasgeldleening aan te gaan van f 15.000 tegen een rente van ten hoogste 1M boven het promesse-disconto van de Ned. Bank. Aan A. Barten en P. C. Dissel werd over plaatsing van le naar 2e klasse in de hon denbelasting verleend. Mej. de wed. J. Nie- man kreeg geheele vrijstelling. De heer T. Pranger een half jaar ontheffing, terwijl de verzoeken van D. Blom Pz. en Jb. Schuit werden afgewezen. Daarna sluiting. LANGENDIJK Uit de mededeel ingen van Ged. Staten aan de Prov. Staten omtrent de bevordering van de fruitteelt in Noordholland is, ongetwij feld tot bevreemding van een aantal Lan- gendijkers, niet gerept van de bevordering in deze tuinbouwstreek. Waar de laatste twee jaar uit enkele kringen heel wat propaganda is gevoerd voor de omzetting van den koolbouw in fruitteelt ter uitroei ing van de draaihartigheid, doet het wel ietwat vreemd aan, dat een aanvang wordt gemaakt met de inrichting vn proefbedrij ven in andere streken van Noordholland o. a. te Ilpendam, waar de bodem uit laag- veen bestaat. Op de kleigrond zal een de- monstratiebedrijf in de Haarlemmermeer worden gesticht. Overigens wordt medege deeld, dat in voorbereiding zijn plannen voor practische voorlichting op het gebied van de fruitcultuur op andere plaatsen. Dit is dus zeer voorzichtig uitgedrukt. Als Lan- gendijk onder die andere plaatsen behoort zal het dus nog wel een tijdje duren, eer de fruitcultuur hier tot eenige ontwikke ling zal zijn gekomen. Voorzichtigheid is ook hier de moeder van de porceleinkast. ZUID-SCHARWOUDE Door een 10-tal leden van de tuinbouw- vereeniging „De Toekomst" is het bestuur verzocht, een ledenvergadering uit te schrij ven in verband met het gerezen conflict tusschen het bestuur van de L.G.C. en den betaalmeester. Aan dit verzoek is bereids voldaan. Men deelt ons mee, dat in de woning, laatst bewoond door den heer Kossen, die er een schoenmakerij had, door den heer P. de Geus een winkel in manufacturen en kruidenierswaren zal worden gesticht. NOORD SCHARWOUDE UITSLAG VERLOTING Naar wij vernemen is de hoofdprijs van de Woensdagavond gehouden verloting der R.K. gymnastiekvereeniging „D.V.V." geval len op het nummer 389, van den heer H. Tauber te Oudkarspel. BROEK OP LANGENDIJK. Uitslag verhuring landerijen. Woensdag 25 November, 's nam. 6 uur, had in het café Vijzelaar, ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude voor rekening van het Burg. Armbestuur, de navolgende publieke verhuring plaats van bouwland: Voor 4 jaren: „de 2e akker van Oost", v. d. Melksloot-akkers, groot 7 snees, huurder J. Balder Az., voor f 4.10 per snees, Voor 6 jaren: „de Groet", aan de Demp sloot, groot 12 snees, huurder A. de Bree, voor f 2 per snees. Onder Zuidscharwoude: Een akker ten zuiden van de Schager- sloot, groot 7 snees, huurder S. Groen voor f 1.50 per snees. Eén dito bij de Schippersloot, groot 12 snees, huurder H. Blom voor f 2.50 per snees. Eén dito, „de Lange Akker", groot 10 snees, huurder E. Smit voor f 3 per snees. Drie dito in den polder: a. „de Dam", groot 28 snees, huurder Gebr. Beets voor f 2.60 per snees. b. „de 2 akkertjes", ten noorden van den Dam, groot 6M snees, huurder Gebr. Beets voor f 2.60 per snees. ANNA PAÜLOWNA Damdemonstratie. Voor de Chr. Damver. Excelsior en de bei de R.K. vereenigingen D.A.P. en D.O.S. hield Jur. Schröder van Amsterdam een causerie over: Een rondgang door den damdoolhof. Aanwezig waren circa 50 personen, leden der vereenigingen en eenige bezoekers. De voorzitter der ontvangende vereeniging de heer A. Boer, opende op gebruikelijke wijze, richtte een woord van welkom tot de leden en bezoekers en in t' bijzonder tot den heer Schröder. Spr. hoopte op een gezelligen en leerzamen avond en dat deze ook er toe mocht bijdragen, dat de aanwezige belang stellenden zich als lid bij een der vereenigin gen zouden opgeven. Hierna gaf hij het woord aan den heer Schröder. Deze zeide den avond in tweeën te willen verdeelen, door voor de pauze zijn causerie te houden en daarna demonstraties te geven. Spr. behandelde de schoonheid en moeilijk heden van het damspel in vergelijking met andere spelen, b.v. bridge en noemde het damspel ver boven deze uitstekend. Vervol gens gaf hij een historisch overzicht van het spel. Vermeldenswaard is b.v. dat arche ologische vondsten hebben bewezen, dat het damspel 4000 jaar geleden in de oude wereld reeds beoefend werd. Bij de geschiedenis van het damspel in Nederland stond hij uitvoerig stil. Voorts behandelde hij de vraag, wat mooier en moeilijker is, dammen of scha ken. Wat het mooie aangaat, aldus spr., dat is verschil van smaak en over smaak valt niet te twisten. Maar wat nu moeilijker is? Hij wilde niet positief zeggen, dat dam men moeilijker is, maar wel negatief dat het boek waarmede FLORIS VAN DEN AEMSTEL zichzelve heeft overtroffen, is: Leeftijd 1217 jaar. In pracht band voor f 2.25, verkrijgbaar 'in LAAN SCHAGEN. OOK IN hebben wij een groote verscheidenheid. Van DIET KRAMER verscheen: DE BIKKEL 3.90 BEGIN i 1.90 Beleefd aanbevelend, LAAN - SCHAGEN. dammen beslist niet makkelijker is en staafde dat met voorbeelden. Ten slotte gaf hij nog een beschouwing over de toekomst van het damspel. Het was een vlot uitgesproken rede, vol humor, die een welverdiend applaus oogstte. Na de pauze gaf spr. verschillende de monstraties op een groot demonstratiebord, opening, middenspel en eindspel en too- verde verschillende combinaties en slagzet- ten op het bord. Na afloop hiervan was nog do gelegen heid tot het stellen van vragen, waarvan door enkele personen gebruik werd ge maakt en ook nu weer gaf spr. blijk in liet Nederlandsche damleven goed thuis te zijn. Hij is dan ook o.a. hoofdklasse-speler, oud kampioen van Amsterdam, werd driemaal no. 2 om het nationale kampioenschap en dingt daar ook nu weer naar. De heer Boer sloot deze bijeenkomst, die zeker voor het damspel in onze gemeente groote propagandistische waarde had. OUDE NIEDORP Gisteren, Woensdag 25 dezer werd door de Banne Oude Niedorp zitdag gehouden voor ontvangst der bannelasten over 1936. Des namiddags had verhuring plaats van het grasgewas. De opbrengst was f 52.- Op verzoek vermelden we nog dat 27 de zer geen zitdag wordt gehouden. De open bare vergadering van Dagelijksch Bestuur en Hoofdingelanden werd bepaald op Zater dag 19 December a.s. nam. 2 uur. POLITIE Aan komen loopen een groote hond. ïnl. ter secretarie. BARSINGERHORN Door B. en W. werd vergunning verleend aan de coöperatieve malerij „De Ster" tot tijdelijke oprichting van een bergplaats. Aan de afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering en aan de Gymnastiek vereeniging „De Westfries" werd door B. en W. vergunning verleend tot het houden eener loterij. POLITIE Gevonden: een rijwïelplaatje, ïnl. bij den Rijksveldwachter te Kolhom. Verloren, een rijwielplaatje. Inl. ter secre tarie. KOLHORN. Blijkens een in ons blad van heden voor komend advertentie, zal de arbeidersmuziek- en tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" van Wieringen, alhier in de zaal van den heer Groet een uitvoering geven. Voor de liefhebbers van muziek en tooneel kan dit weer een mooien avond worden. WIERINGEN Vischafslag Den Oever. Dinsdag 24. November aangevoerd: 880 kg. spiering f 0.14—0.18 per kg. 285 kg. wulken f 27.3529.35 per 100 kg. Woensdag 25 November aangevoerd: 2y* tal haring f 11.3512.30 per tal; 848 kg. spiering f 0.160.20 per kg. 845 kg. wul ken f 29.50—32.80 per 100 kg. SINT MAARTEN Verlorer lichtingen Politie. vulpen, merk „Parker". In- .i veldwachter. ZIJPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Volgens advertentie spreekt in café Homan a.s. Zaterdag het bekende Kamerlid David Wijnkoop. In verband met de spannende in ternationale verhoudingen, zal het dezen be gaafden spreker niet aan belangstelling ont breken. De lage entrée is geen beletsel. HOOGWOUD De heer S. Glas heeft bedankt als Pre sident-Kerkvoogd van de Ned .Herv. Kerk te Hoogwoud. Voor de ingezetenen dezer gemeente wordt de gelegenheid geboden tot het steunen van de actie voor „Het Kind" door het koopen van postzegels enkele centen boven de wer kelijke waarde. Huis aan huis zal een drukwerk worden bezorgd, waarop men in kan vullen, hoeveel postzegels verlangd worden. In het belang van het misdeelde kind wordt deze actie bij het publiek aan bevolen. AARTSWOUD. Hoe gevaarlijk een gladde ijzellge weg kan zijn, ondervond gistermorgen de firma Kok uit Hoorn. Bij het passeeren van een vrachtauto gleed de taxi van den weg en tusschen de hoornen door in het water. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en later op den dag werd de drenke ling door een kraanwagen opgehaald. Gister is bericht ontvangen, dat Sint Nicolaas en Zwarte Piet, de beide open bare scholen zullen bezoeken op 2 Dec, en dat zij 's avonds aanwezig zullen zijn in de zaal van den heer Visser, ter eere van zijn verjaardag. Ook groote menschen kunnen hier yan genieten» SCHOORL Op initiatief van den Burgemeester dezer Gemeente is men ook te Schoorl gekomen tot de oprichting van een Comité, dat beoogt bij de ingezetenen gelden in te zamelen als bij- drage voor het nationaal geschenk ter gele- genheid van het voorgenomen huwelijk aan; te bieden aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard. Voorzitter van het Comité is de heer S, G. L. F. Baron van Fridagh, Burgemeester der Gemeente Schoorl, penningmeesteress® Mej. A. A. Peeck, terwijl als secretaris is aam gewezen de heer C. J. van Wijk. De overige leden van het Comité zijn Me* vrouw T. H. Heringa-geb. Schuiling en d® heeren A. J. Boeke, predikant, J. J. A. Kuil* man, pastoor, J. H. Arpeau, A. Bijl, D. Groen, H. R. J. Groothoff, J. Tromp, G. M. Woerle® en K. P. Zuurbier. In verband met de spoed die dient te won den betracht met het bijeenbrengen der gel- den, zal ebt Comité op Maandag 30 Novem ber en Dinsdag 1 December a.s. een collecte doen houden in de Gemeente. Gelet op de bedragen, welke voor dit doeï in de naburige gemeenten zijn bijeenge bracht, moet op de volle medewerking van alle Schoorlsche ingezetenen kunnen worden gerekend. Callantsoog, 23 Nov, 1936, Geachte Redactie, Het is naar aanleiding van het berichtje in de Schager Courant over de feestelijk heden bij en na de inhaling van onzeit nieuwen Burgemeester, dat ik U beleefd1 eenige ruimte in Uw blad verzoek. Uw verslaggever is hier niet volledig. Nu was dit niet zoo 'erg, als wij, die met de inteekenlijsten bij de ingezetenen rond zijn gegaan, niet anders hadden verteld. Uw verslaggever mag over de zelfstandigheid van Callantsoog nu niet zoo verheugd zijn als wij, doch hij moet onze vreugde toeft kunnen begrijpen en dat dit de opzet was voor het feest, mag toch ook zeker onze nieuwe Burgemeester wel weten. Bij een gewone wisseling van Burgemeesters was er allicht geen sprake geweest, daarbij af te wijken van de vorige benoemingen, dochi nu Callantsoog, Callantsoog is gebleven, willen wij blijk geven, dat wij hiermede zijn ingenomen en onze nieuwe „Burger vader", al is het dan niet degeen, die wij op vijf ingezetenen na, wenschten, op een gepaste manier inhalen. Ik hoop van harte, dat zoodra onze Bur gemeester is geinstalleerd, hij het onafhan- kelijkheidsfeest van zijn nieuwe ingezetenen zal meevieren. Met bovenstaand hoop ik duidielijk te hebben gemaakt wat naar mijn meening verzuimd is te vermelden. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voo? de plaatsruimte, Uw dw„ P. VOS Jbz, INSCHRIJVING HANDELSREGISTER. Nieuwe zaken; Bergen: Electro-Medisch Bureau „Ifron" (E.M.B.I), Doorntjes 39, handel lrfi electrische-medische apparaten. Den Helder: Sigarenmagazijn „De Schakel*', Spoorstraat 114, sigarenwinkel en lees bibliotheek. Wijzigingen; Bergen: N.V. Carrosseriefabriek voorheen J. Asjes Ezn., Hertenlaan 7; zaaft verplaatst naar Haarlem, Burg. Bo- reelstraat 11. Den Helder: Administratiekantoor voor on* roerende zaken „Den Helder en Omstreken* N.V.; bestuurswijziging. Comm. Venn. Kapé, Kleinprijswaren* huis gevestigd te Heerlen; fil. geves tigd te Den Helder, Koningstr. 6167, Nieuwe Niedorp: J. Keuken, Wijk E 70, handel in manufacturen; benoeming gevolmachtigde-bedrijfsleider. Wieringerwaard: H. v. d. Woude, Tweewe gen A 168, café; overgegaan aan R, Breed. Opheffingen: Den Helder: „De Schakel", Spoorstraat 114, sigarenwinkel. werd bereikt met de prachtromans „En eeuwig zingen de bosschen" en „Winden waaien om de rotsen", van TRYGVE GULBRANSSEN. Thans is van dezen Noorschen auteu? bet vervolg-deel verschenen: Prijs geb. i 4.50. Wilt U een voornaam Sint Nicolaas- geschenk geven of ontvangen, dan moge Gulbranssen's literatuur daar. voor In de eerste plaats in aanmer king komen!! w Verkrijgbaar In LAAN SCHAGEN.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8