Plaatselijk Nieuws. Offensieven loopen vast SPANJE De vlucht van Mollison „Gesproken brieven" Ifmuiden krijgt een sterke zeesleepboot Marktberichten Feestvergadering Laatste Telexberichten CORPS DIPLOMATIQUE BLIJFT IN MADRID. Het groot opgezette regceringsoffcnsief in Asturië is op een mislukking uitgeloopan. De aanvallers lieten meer dan 1000 doo- den op het slagveld achter. Met groot élan wierpen de mijnwerkers troepen zich op den vijand, die zich met groote hardnekkigheid verdedigde. Een moment scheen het alsof een regee- ringszege zou worden bevochten, maar ook hier behaalde de betere strategische kennis der rechtschen de overwinning. Aan moed geven de partijen elkaar niets toe, maar de nationalisten waren zoo goed verschanst, dat de stormaanvallen en de bombardementen der regeeringsmacht te pletter liepen op een muur van vuur en staal. Het was duidelijk, dat dit groote offensief moest dienen om de verdedigers van Madrid wat lucht te verschaffen. Want tegelijkertijd, dat de mijnwerkers stormliepen in de buurt van Oviedo, kwamen de troepen van Generaal Mola in beweging om te trachten zich van Madrid meester te tnaken. Ook dit offensief liep echter vast en de winst van de groot opgezette aanval bepaalde zich tot de bezetting van ecnige huizenblok ken. Wel beweren de opstandelingen, dat de aanval tot een waar strategisch succes is ge worden, maar bij bestudeering van de kaar ten, blijft toch van dit succes weinig over. Uit alles blijkt, dat Franco een harde noot te kraken heeft en slechts ten koste van veel materiaal en menschenlevens, zijn oorlogs machines enkele meters vooruit kan schui ven. Dit moet noodwendig tot een sterke „slij tage" van zijn gevechtsapparaat leiden. Het corps diplomatique vertrekt niet uit Madrid. De Chileensche ambassadeur, die deken is van het corps diplomatique, heeft tegen over de pers de volgende verklaring afge legd. Onze respectieve regecringen hebben ons laatstelijk doen weten dat wij uit Madrid moesten vertrekken. Het staat vast, dat de leden van het corps diplomatique rustiger en minder bezet zouden zijn, wanneer zij zich te Valencia bevonden of in ie dg re an dere plaats, die minder blootgesteld is aan de slagen van den oorlog dan Madrid Maar de diplomaten hebben plichten, waar aan zij zich niet kunnen onttrekken. Het corps diplomatique zal dus niet uit Ma drid vertrekken, aangezien het van meening is, dat dit de plaats is, waar het moet blij ven Wij zijn van meening dat onder de huidige omstandigheden onze plicht is de bevolking, waarmede wij zoo diep verbon den zijn, den moreelen steun te geven, die het behoeft. Russische officieren in Malaga? Volgens te Gibratar ontvangen berichten zouden honderd Russische officieren onder wie een generaal, te Malaga zijn aangeko men. Zij zouden het commando op zich ge nomen hebben van de militietroepen, welke zij thans oefenen. Tevens meent men te weten, dat twintig driemotorige vliegtui gen van buitcnlandsch fabrikaat, Russisch naar men denkt over een week te Malaga verwacht worden. Bombardement van Madrid. De radiozender van Teneriffe deelt mede, dat 27. vliegtuigen gisternarniddag boven Madrid zijn verschenen, die militaire doe len hebben bestookt. In den zuidelijken sec tor hebben de rechtsclie strijdkrachten even eens de regeeringsstellingen gebombardeerd in de Siërra Cordoba. Op het nippertje aan mislukking ontkomen. Jimmy Mollison is gisterenavond om 5 uur te Khartoem geland. Hij is hedennacht op gestegen naar Kesumu en vertrouwt via Kesumu nog vanavond kaapstad te berei ken. Bijna was aan de poging van Mollison een ontijdig einde gekomen, daar het vliegtuig bij het oversteken van de Midddellandsclie Zee in een storm raakte, waardoor een ver traging van 5 uur ontstond. De benzinevoor raad was daardoor geheel uitgeput toen Cairo was bereikt en de vliegers hadden hun valschermen reeds aan om het vliegtuig te .verlaten. NIEUWE SCHENDING VAN LORD NUFFIELD. Ten bate van een sociale proef neming. Lord Nuffield heeft gisteren bekend ge maakt, dat hij voornemens is afstand te doen van een bedrag van 2.125.000 pond sterling, dat belegd is in een uitgebreide organisatie, welke negen motor-maatschap pijen te Oxford, Coventry en Birmingham, die hij controleert, omvat.. Er zou dan een fonds in het leven geroepen worden, waar bij de loontrekkenden in deze ondernemin gen deel zullen hebben in de winst, d.w.z. dat de in deze bedrijven werkenden gewone aandeelhouders van het concern zullen wor den. Ook op Schiphol? Een sigarettenfabrikant heeft een nieuwe soort reclame uitgevonden, dat grooten op gang in Londen maakt. In een zaak aan de Coventry Street zijn namelijk automaten opgesteld. Wanneer men in deze automaten een six pence werpt, wordt men in de gelegenheid gesteld om ongeveer honderd-vijftig woorden te spreken, welke op een gramofoonplaat worden opge nomen. Na eenige seconden valt de gramo foonplaat uit de automaat en men kan zich overtuigen, of de opname is gelukt door de plaat af te draaien en aan een koptelefoon te beluisteren. Men ontvangt dan een enve lop met zes bamboenaalden, waarin men de plaat kan verzenden. Er bestond van de zijde van het Londen- sche publiek groote belangstelling voor deze nieuwigheid en duizenden lieten voer een six pence een opname maken, en verzonden deze „gesproken brieven" naar alle landen der wereld. Aan den achterkant van het plaatje is een liedje opgenomen, waarin de sigaretten worden aangeprezen. Dit verklaart dus het feit, dat deze opnamen zoo goedkoop zijn. Naar wij vernemen bes.aat de mogelijk heid, dat de K.L.M. deze nieuwigheid, welke den reizigers de gelegenheid biedt voor hun vertrek of op hun doorreis gesproken brieven te verzenden, op Schiphol zal introduceeren. Naar ons wordt medegedeeld, zal met in gang van Woensdag 2 December a.s. door het bureau Wijsmuller een sterke zeesleep boot in IJmuiden worden gestationneerd. Hiermede wordt voldaan aan een door velen geuiten wensch. EEN JUBILEUM. Heden is de heer H. van Knijpers 40 jaar^ in betrekking bij de Rotterdamsche Bank. De jubilaris is directeur van het kantoor Schagen en is zoowel bij cliënten als collega's gezien om zijn bereidwilligheid en zakelijk heid. CURSUSAVONDEN HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In Hotel de Beurs van den heer C. Boon tjes, werd gisteren de derde en laatste cur susvergadering gehouden, georganiseerd door de afd. Schagen, Barsingerhorn, Win kel en Nieuwe Niedorp van de Holl. Mij. van Landbouw. Ook nu was er weer goede belangstelling. De heer Ir. T. P. Huisman, Den Haag, Se cretaris der Holl. Mij. van Landbouw, sprak allereerst over „Ons streven naar welvaart". De heer Huisman begint met te zeggen dat ons streven naar welvaart dateert van het midden van de 19e eeuw. Het betreft hier de uitbuiting van de arbeiders om de pro ductie zoo groot en goedkoop mogelijk te maken. Dit leidde tot groote conflicten en de organisatie van de arbeiders. In de regeering van ieder land rijpte het idéé aan de ongc- wenschte toestanden een einde te maken; er kwam een sociale wetgeving. Na de orga nisatie van de arbeiders gingen ook de groote ondernemers zich organiseeren. Hun doei was de conflicten te ontgaan en de lioo- gere loonen te verhalen op den prijs van het product. Dit was een der oorzaken van het ontstaan van het trust- en kartelwezen. In de bedrijven die voor de plaatselijke markten werkten, kwam ook de reactie op de organisatie van de arbeiders. Bij den landbouw hadden we standsor- ganisaties, die zich toelegden op betere be drijfsvoering en betere producten, om te kunnen concurreeren. Aan het vrijhandelssysteem hebben we te danken dat ons boerenbedrijf staat aan de spits van de geheele wereld. Onze organisaties hebben groot nut wat be treft de economische positie van onze be drijven. Als boerenstand staan we daarom behoorlijk economisch sterk in vergelijking met andere landen. De invloed van de or ganisaties is enorm geweest. Er was dus een streven naar welvaart, door de burgers zelf georganiseerd, zonder dat de regeering in het bedrijfsleven in greep. Toen kwam de macht van de arbei dersorganisatie opzetten; de sociale wetge ving begon zich te omwikkelen. De gedach- t en gang hiervan is dat de werkgevers maar voor zich zelf moeten zorgen, terwijl voor de arbeiders allerlei voorzieningen worden ge troffen.Daardoor groeide een organisatie die bij machte was door prijsafspraken den toe stand te beheerschen. We hebben in dezen crisistijd een prijsda ling gezien, de loonen en lasten bleven ech ter op het peil waarop ze stonden en de prijzen der producten zonken soms tot op de helft. Men kwam tot de conclusie, dat de zelf- beschutting tot gevolg had, dat. bepaalde groepen hetzelfde inkomen behielden. De Ncderlandsche boerenstand was in den on- gunstigen toestand onbeschut te zijn. Zijn lezing vervolgende, zette Ir. Huisman uiteen, hoe de groepen die het slachtoffer wa ren, zich te weer kunnen stellen. De export-industrie b.v. is bezig zich weer aan te passen, door jongens en meisjes voor half geld te laten werken. Wij moeten de beschutting van sommige groepen ook weer niet overdrijven. De be schutting is niet bevredigend-en daaruit is voortgekomen de actie tot ordening van het bedrijfsleven, wat voor onzen boerenstand een gevaar is, zoo laat spr. duidelijk uitko men. Voor de boeren is de ordening onmoge lijk. Wat is hier de taak van do standsorga nisaties? Wij moeten tegen die actie stelling nemen, maar we verkeeren wel in een zeer moeilijke positie. Als standsorganisatie hebben wij steeds grooten strijd moeten voeren; we hebben alle wettelijk maatregelen bestudeerd; onze in vloed is helaas beperkt, omdat onze ideeën niet algemeen worden gedragen. Op het oogenblik is de boerenstand afhan kelijk van de crisiswetgeving; die dan ook de volle aandacht van de org. heeft, daar naast hebben we doorloopende zorg voor de wijze, waarop men den boerenstand weer wil trachten te benadeelen. Dat de standsorganisaties niet stilzitten, is ook te merken, wanneer in de volksvertegen woordiging de landbouwbelangen ter sprake komen, dan komen de verschillende ideeën, die in de org. leven, wel naar voren. Het is, zoo betoogt spr. verder, voor een goed deel onze eigen schuld, dat .we niet meer invloed bij de regeering hebben. Het is noodzakelijk, dat onze stem gehoord wordt, net zoo goed als die der arbeidersorg. bijv. Maar we hebben een groot gebrek; we be schikken over weinig kapitaal. Wat we niet door kapitaal kunnen bereiken, dat moeten we doen door onze eendracht. Met voorbij zien van kleine verschillen, moeten we eens gezind naast elkaar optrekken. In dezen geest besloot de heer Huisman (Applaus.) Hierna wordt, gebruik gemaakt van de ge legenheid tot het stellen van vragen. Ir Huisman komt nu tot zijn 2e lezing. Het vraagpunt van Landbouw en Maatschap pij. L. en M. heeft een onderhoud gehad met de drie groote Centrales om tot één program te komen. Deze bespreking is o> niets uit- geloopen. Toen is geprobeerd door onderlin ge besprekingen te weten zien te komen in hoeverre de ideeën van de Holl. Mij. van Landbouw en L. en M. elkaar dekken. Dit was tevens om te zien, hoe gewerkt kon wor den, zonder dat de boerenstand verzwakt. T. a.v. de booge invoerrechten is men het in hoofdzaak eens geworden. Daarnaast is besproken de rest van het pro gramma van L. en M. De vraag kwam naar voren, kunnen wij samenwerken? L. en M. wil de boerenpoli- tiek opvoerden en invloed trachten te krij gen bij politieke partijen. Spr. geeft den weg aan, hoe z.i. gehandeld moest wor den om de ideeën in dienst van de politiek te stellen welke weg evenwel niet door L. en M. werd bewandeld. L. en M. zal in de practijk veel zaken doen die onze standorg. nu reeds doen. De kans bestaat dat naast ons idee, ook L. en M. haar idee naar voren zal brengen waardoor de versplintering in de hand wordt gewerkt, wat spr. zou betreuren. Als men van goede wil is, dan moet het mogelijk zijn, dat onheil te voorkomen, maar de kans blijft niettemin bestaan. Het eenige wat wij kunnen doen is, dat we vriendschappelijk naast elkaar samen werken. Het Hoofdbestuur heeft de afd. de vraag voorgelegd: Moeten we samenwerken of moeten we zeggen, nou jullie doen het op jullie manier, wij op de onze? Spr. voor zich meent het feit te moeten aanvaarden, dat I. en M. er is en dat ver snippering moet worden voorkomen in het belang van den boerenstand. (Applaus.) Nadat n.a.v. deze lezing eenige vragen worden gesteld, neemt de voorzitter van de afd. Winkel, de heer J. de Veer, het woord, om deze cursusavonden als resultaat van de goede samenwerking, uitstekend geslaagd te noemen, waarna de heer P. S. Eenhoorn met eenige toepasselijke woorden sluit. ROTTERDAM, 30 November. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3481 stuks. 721 vette runderen, 222 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren, 1633 schapen en lam meren. 899 varkens: Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 58 ct., 2e kw. 52 ct., 3e kw. 37_4n ct., vette kalveren, le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct., 3e kw. 52—62 ct.; varkens (le vend gewicht), le kw. 43 ct., 2e kw. 42 ct., 3e kw. 41 ct.; schapen, le kw. 44 ct., 2e kw. 37 ct., 3e kw. 29 ct.; lammeren, le kw. 43 ct., 2e kw. 33 ct., 3e kw. 28 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f23, 2e kw. f16, 3e kw. f 12; lammeren, le kw. f 16. 2e kw. f 12. 3e kw. f10. Overzicht: Vette koeien en ossen, te weinig aangevoerd voor notee ring, handel stug, prijzen iets lager, prima nog tot 62; Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijsh., prima 95. Schapen en lammeren, aanvoer groot, handel traag, prijzen iets minder; weinig schapen voor export verkocht. Varkens, aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen onveranderd. Aanvoer in November; 10463 runderen, 594 paarden, 30 veulens, 1279 vette kalveren. 3702 nuchtere kalveren, 7477 schapen, 274 bokken, 3575 varkens, 1106 graskalveren, 4 biggen. ROTTERDAM, 30 November. Vlasmarkt. Aanvoer: 7430 Kg. blauw, schoon 67—77 ct. 1000 Kg. wit Zeeuwsch 67 —77 ct., 3000 Kg. Groningsch 62—72 ct., 11600 Kg. Hollandsch Geel 67—77 ct., 2700 Kg. Pauwroot 6064 ct; per K.G. De prij- zen zijn nog steeds vast voor de allerbeste soorten is er zelfs nog eenige prijsverhoo- ging. De aanvoeren worden grooter. Van wege de booge vraagprijzen ging de handel iets trager dan vorige weken. Maar ten slotte werd alles verkocht.- AMSTERDAM. 30 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 491 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: 1e kw. 5864 ct., 2e kw. 52—56 ct., 3e kw. 4450 ct.. per Kg. slachtgewicht; 91 melk- en kalfkoeien f 160—210 per stuk; 74 vette kalveren; 2e kw. 4652 ct., 3e kw. 42 —46 ct. per Kg. slachtgewicht; 88 nuchtere kalveren f 7—10 per stuk; 119 schapen f 1922 per stuk: 549 varkens: vleeschvar kens, wegende, van 90110 Kg. 5051 ct.. zware varkens 4950 ct., vette varkens 48 —49 ct. per Kg. lsachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Marktoverzicbt: Runderen behoor lijke aanvoer, kalme handel met lagere prijzen dan vorige week. Vette kalveren korte aanvoer met trage handel en af brokkelende prijzen. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, handel vlug en vrijwel prijs houdend. Schanen behoorlijke aanvoer, han del slepend, prijzen lager. Varkens behoor lijke aanvoer, willige handel met iets hoo gere prijzen. AMSTERDAM, 30 November. Aardappelen. (Bericht van den makelaar .Tac. Knoop). Zeemvsche bonten f22.30, idem blauwen f22.30, idem bl. eigenhei mers f 1.80—1.90, Z. eigenheimers fl.80— 1.90, Bonten en blauwen poters f 1.301.50 Spuische eigenheimers f2—2.10, poters 1.40 1.50. Katwiiker, Noordwijker en Hille gommer zandanrdappolen f2.503 50, N.H. bonten f 1.90—2. idem blauwen f 1.90—2, id. blauwe eigenheimers fl.80—1.90. Haarlem- INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 24 Nov—1 Dec. 1936 NIEUWE ZAKEN SCHAGEN: J. Bremer, Regentenst'raat D 35, kruideniersbedrijf, annex dames- en heerenkapperszaak. TEXEL: J. Vlas, Dorpsstraat 116, Oudeschild kruidenierswaren, annex manufactu ren. WIJZIGINGEN HEEH-IIUGOWAARD ZUID: R. K. Boeren leenbank te H.H.waard Zd., bestuurs wijziging. SCHOORL „De Hoop" Heereweg D 27 (Aagt dorp), café en kruidenierszaak; over gegaan aan J. Beeldman. TEXEL: Wed. M. Omis-Bakker, Peperstraat 52, Oosterend, smederij, eet,; overge gaan aan S. Rentenaar. OPHEFFINGEN •SCHAGEN: M. Mulder, Kanaalstraat 11, kruidenierswaren en manufacturen. mermeer en IJpolder Bevelanders f 1.50 1.60, bonken f 1.60—2 alles per 100 kilo in balen van 50 kilo. Nieuwlandsche zand- aardappelen f 3—3.20 bonken f 2.50—2.90. ROTTERDAM, 30 November. Binnenlandsche Granen. Gerst chev. f8.258.60, bruine boonen f9.5011.50, ha ver f7—7,70, kleine groene erwten f7.50— f 9.50, schokerwten f 1416.50. ALKMAAR 30 November. Aardappelen f 1.502.20, andijvie f0.50 1.70, appelen f 6.50—12.50, Bloemendaler kool f2—4, bloemkool I f7—13. II f2—5, boerenkool f 0.80-2.20, bieten f 0.60—1.30, druiven f 1121. gele kool fl.20, groene kool f 1.50—3, kropsla f 0.70—1.60, knolselderie f2—3.80, peren f6.50—10.50, prei f 1.50—3.70, roode kool fl2.40, selderie fl1.60, spi nazie f0.621.15, spruiten f2.504.50, to maten f5—13, uien fl2.20 wortelen f 2 6, witlof I f 45.50, WARMENHUIZEN. 30 November, Roode kool f 11.30, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 90 ct., witte kool 80 ct Aanvoer: 2275 Kg. roode kool, 8325 Kg. gele kool, 2000 Kg. Deensche witte kool, 9000 Kg. witte kool. PURMEREND, 1 December. Veemarkt. Aangevoerd totaal 435 st.: vette koeien 3862 ct. per Kg., geldekoeien f 80160 per stuk, melkkoeien f 110225 per stuk, 10 paarden f 60—130 per stuk, 72 vette kalveren 25—50 ct. per Kg., 235 nuchtere kalveren: voor de slacht f 523, voor de fok f 10—15 per stuk; 283 vette varkens 3841 ct. per Kg., 60 magere var kens f 14—20 per stuk, 400 biggen f 8—12 per stuk, 1100 schapen f 10—24 per stuk, stug; 50 bokken f 414 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK. 1 December. Uien fl.20—1.60, drielingen f 1.90—2, grove f 1.40—1.60, peen f 1—1.30, groene kool f 0.70 —2.60, rammenas f 1.40—1.50, roode kool f 1 —2, witte kool 80 ct., gel ekool fl, Deen sche witte kool 80 ct., bloemkool: reus f8.60—9.30, 2e soort f2.60—3, andijvie 50—60 ct. NOORDSCHARWOUDE, 1 December. Schotsche muizen fl.80, grooten f 1.70— 1.90, bl. eigenheimers f2.10, drielingen 1.10, uien fl.20—1.50, drielingen f 1.60—2.10, grove f 1.40—1.60, gele nep f6—6.10, peen fO.SO— 1, idem kleine 50 tc., kroten f 0.70—1.30, roode kool fl1.60, gele kool fl, Deensche witte kool 80—90 ct., andijvie 50—65 ct. DE BESTRIJDING VAN DE TU BERCULOSE ONDER HET RUNDVEE EN VAN ANDERE VEEZIEKTEN IN NOORDHOL LAND. Blijkens het 8e verslag der werkzaamhe den over het boekjaar 1 Mei 1935—30 April 1936, waren 7 organisaties lid van de Ver- ecniging, terwijl adviseerende leden waren: De Provinciale Commissie tot bevordering van de rundveefokkerij in Noordholland, be nevens 45 erkende plaatselijke bestrijdersor ganisaties. Met een kort woord van dank baarheid en eerbiedige hulde, wordt de na gedachtenis van den heer J. A. Klauwen, in leven inspecteur van den Veeartsenijkundi- gen dienst voor Noordholland geëerd. Voor mcerwaardigheidsvcrklaring van het bedrijf voor het aanhouden van boventallige kalveren, op grond van 2 jaar reactie-vrij, werden 64 aanvragen van veehouders onder zocht. Zes aanvragers moesten worden teleurge steld, omdat meestentijds niet in het laatste jaar, maar het daar voorgaande nog één of meer reactiedieren aanwezig waren. Nader hand kwamen nog 10 stallen niet in aan merking voor het aanhouden van een boven tallig kalf. In totaal werden voor de rest'ee- rende bedrijven 60 boventallige kalveren toe gekend. Voor de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor een premie-uitkeering, uitgeloofd door de Ned. Zuivelcentrale, werden meer dan 526 aanvragen behandeld. In totaal zou, naar de berekening van fien Secretaris, den heer E. Koster Dz., hiervoor zijn uitbetaald een bedrag van f 14349.45. Vrij zeker zullen echter verschillende aanvragers hooger zijn uitbetaald, in verband met ver koop van reactie-dieren. De Centra]© beschikt hiervoor blijkbaar over veel geld en is in deze niet karig met de uitkeeringen. Het tuberculose-onderzoek. In het afgeloopen jaar werden onder zocht: 58219 dieren boven 2 jaar en 10917 die ren beneden 2 jaar, totaal dus 69136 dieren. Het aantal reactie-dieren bedroeg respectie velijk 14441 en 304 is totaal 14745. 't Gomid delde percentage reactiedieren was 2.3 min der dan vorig jaar. Het onderzoek vond plaats over 45 plaatselijke bestrijdings-orga- nisaties. Gewezen wordt op de groote betee- kenis.van het feit, dat het aantal der stallen die bij het laatste onderzoek geen enkel reactiedier bleken te bezitten, stijgende is. In vergelijking met het vorige jaar, blijkt dat van de toen 43 aangesloten organisaties 34 t.o.v. deze situatie vooruit zijn gegaan, 6 bleven gelijk en 3 gingen achteruit, n.1. Hoogkarspel, Oudendijk en 't Veld. De root- ste verbetering kon worden geconstateerd te Texel. S.D.A.P. en S.D.V.C., op DONDERDAG 3 DEC. in het Noord-IIoll. Koffiehuis. Aanvang 8 uur. Spreekster: Mevr. MIEDEMA—Zondervan, Medewerking van den Ned. Arb. Sportbond, de Zangver eeniging „Herleving" en de S.D.V.C., met een tooneelstuk- je. - Verder nog eenige at tracties. Entrée 20 ct per persoon. Te koop: EEN GELDE VAARS bij G. KLARE, Nieuwe Nie dorp. Vergeleken bij vorig jaar ging bij 26 van de 43 toen aangesloten plaatselijke vereen- gingen het reactiepercentage omlaag, van 3 bleef het gelijk en van 14 steeg het. Voor 5730 gedekte en bevruchte runderen werden 7909 dekkingen geregistreerd. Per stier was de bevruchting ?2.4 Van de 5730 bevruchte dieren kwamen 4979 kalveren levend ter wereld. Tenslotte wordt in het verslag nog gewe zen op de vele moeilijkheden die aan de rijksbestrijding zitten verbonden. Het is daar om absoluut noodzakelijk, dat verschillende voorschriften en bepalingen worden gemaakt en dat die zoo nauwkeurig mogelijk worden nageleefd. BARSINGERHORN. POLITIE. Gevonden: Een jas. Inlichtingen ter secre tarie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Diewerina, dochter van Fedde Veersma en van Anna Spithorst. Petronella Agatha, dochter van Jan Klomp en van An na Adriana Stolp. IJda Wilhelmina, dochter van Johannes Cornelis Mulder en van Ell» sabeth van Duin. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Hans Albersheim en Johanna Weihl. Overleden: Geene. LOOP DER BEVOLKING over de maand November. Ingekomen: Mej. A. C. Buisman van Zijpe naar A 9; Mw. C. de Groot van Amsterdam naar A 96; J. Jonkman van Zijpe naar Kol- horn, ark; A. Keppel van Zijpe naar Hemrae B 34; S. Groet van Sijbekarspel naar Kol- horn F 32; M. Benjamin, J. W. Blumenthal, H. Daniël, M. Grünpeter, G. G. Gutman, EL R. Kaufmann, G. Klein, R. Mainzer, Mej. K, Weinberg, P. L. Wolff, A. Zobel uit Duitsch» land naar Werkdorp Stichting Joodsche Arbeid, Nieuwesluis. Vertrokken: Mej. P. Meijer naar Zijpe, Oudesluis G 23; R. L. Hirschhaut naar Fra» neker, Harlingerweg 45; Mej. B. Schwarz naar Italië; Mej. I. Hermann en Mej. S. Smuck naar Palestina; Mej. G. Reis naar Engeland: Mw. D. Volkers-Meijer naar Schoorl, Voorweg 117; Mej. M. Bakker naar Schagen, Groenewe" H 41; H. S. Goldschei- der naar Leiden, Rijnsburgerweg 163; H. de Jonge en gezin naar Alkmaar, woonschip Oudegracht; Mej. H. Koens naar Zaandam, Jonge Arnoldusstr. 63; A. T. Bruin naar Den Helder, a.b. HM. „van Speijck"; J. G. Boel- suras naar Medan (N.O.I.); G. H. Zuur naar Velsen, IJmuiden, Evertsenstr. 20; E. van der Horst en gezin naar Alkmaar, Stations weg E 32; S. P. Groet naar Wieringerwaard* Door B. en W. is aan den heer C. Smit1 Gz. alhier vergunning verleend tot het doen bouwen van een woonhuis. DE BRAND IN HET CRISTAL-PALACE GEBLUSCHT. LONDEN, 1 December (A.N.P.). He denochtend i uur was de brand In het kristallen paleis gebluscht. De sohade wordt op ongeveer iy2 millioen pond ster ling geraamd. Hoewel de schade volledig door verzekering wordt gedekt is toch veel verloren gegaan, dat niet meer vervangen kan worden, o^i. een orgel-partitunr in manuscript van HSndel. Het laboratorium van de Baird Televisie Is vernield, de televisie-zender Is voor een groot deel intact gebleven. DE VLUCHT VAN MOLLISON. K i S u m u, 1 December (A.N.P. He denochtend 5.20 uur G. M.T., is Jim Mollison te Kisumu aangekomen. Een uur later is hij weer vertrokken. Hij hoopt morgenochtend Kaapstad te bereiken. DE ERKENNING VAN HET ITALIAAN- SCHE KEIZERRIJK DOOR CHILI WEKT ONTSTEMMING. Washington, 1 Dec. (A.N.P.): In Zuid-Amerikaansche diplomatieke kringen te Washington heeft de erkenning van het Italiaansche keizerrijk door Chili ontstem ming gewekt. Men acht dit In tegenspraak met de verdragen en men is zeer verbaasd, want kort geleden zijn pogingen gedaan om de kwestie der erkenning gemeenschappelijk te regelen. Verder wordt verklaard, dat de Vereenig- de Staten hun politiek van niet-erkennen zullen handhaven. Ook onder de deelnemers aan de pan» Amerikaansche conferentie heeft deze er kenning aan den vooravond van de opening van desa conferentie verbazing gewekt. Men merkt op, dat het Italiaansche keizerrijk werd erkend. Men acht deze erkenning in strijd met do verdragen, welke Chili met de Amerikaansche landen heeft gesloten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2