Wat zal ik hem geven? Raad Barsingerhorn _WINTERKLEDING Groot kledingbedrijf levert, zolang de oude voorraad aan stoffen strekt, werkelijk goede winterkleding tegen de oude prijzen en.... voor slechts f 4.- per maand. (Zie en kele voorbeelden hiernaast) Ook voor zeer zware figuren. Uitsluitend prima stoffen en pasvorm. Strikte geheimhoud ding. Bestel vooral tijdig. Coupeursbezoek met stalen aan huis. Br. No. Bureau van dit blad. 333 C Voor Kerstmis of dadelijk ge vraagd: EEN DIENSTBODE, voor dag of d. en n. D. P. TIM MERMAN, Grootewal, Schagen. Gevraagd: EEN JONGEN, kunnende melken., bij S. VRIES, Belkmerweg, Sint Maartensbrug. Te koop: Een SCHAAPER RADIOTOESTEL met ingebouwde luidspreker Prijs f 25. E. DE JONGH, Tor- beckestr., Schagen. De jaarlijks terug kerende vraag, waarop U zo gaarne het goede antwoord wilt vinden. - Wij wijzen U de weg. - Raadpleeg onder staande lijst en onze magazijnen, er is zeker iets voor U bij PAPIERBAKKEN en •MANDEN, SIGAREN- BEKERS, zeer modern 1.70 SIGARETTEN DOOS 2.25-80 ct. TABAKSPOTTEN 80 Ct.-l-80 TABAKSPIJPEN grote collectie, vanaf 14 ct. tot 95 ct. INKTSTELLEN moderne uitvoering, vanaf 1,tot 3.20 BRIEVENSTANDERS, Resp.: 2.10, 1.45, 55 ct. BRIEF OPENERS, vanaf 35 ct. tot 1.90 SIGAREN- DROOGFLESSEN met bakelit deksel, voor 50 sigaren 1.25 voor 100 sigaren 1.80 SIGARENDOZEN, in div. metaalsoorteri, Resp.: 4.80, .3.40, 2.20 ROOKSTELLEN, Pracht sortering aller nieuwste modellen, ver chroomd, tin, metad'or, enz. vanaf 1.85 ASSTANDAARDS pracht sortering moderne uitv. v.a. 4.90 tot 9.50 ROOKTAFELS, keurcollectie, compl. m. rook stel, v.a. 6.35 tot 24.75 SCHEERSTELLEN, vanaf 95 Ct. tot 2.85 SCHEERDOZEN, vanaf 95 Ct tot 3.80 SCHEERSPIEGELS, vanaf 12 Ct. tót 0.45 SCHEERAPP ARATEN, vanaf 10 Ct. tot 2.50 SCHEERKWASTEN, vanaf 18 Ct. tot 0.75 SCHEERGARNITUREN in leder foudraal met rits sluiting, geheel compleet., vanaf 1.25 tot 3.75 FAUTEUIL ASBAKKEN, 90 Ct.. l.tö, 1.75 SIGAREN KOKERS, echt leder, 1.453.40 CIGARETTEN- KOKERS, 25 ct-1.90 SIGAREN AANSTEKERS enorme sortering vanaf 40 ct. tot 2.50 VUL PENNEN vanaf 10 ct. tot 4.50 VULPOT LODEN vanaf 10 ct. tot 40 ct. VAN WILLIGEN - Den Kelder HULPGEBOUW WESTSTRAAT (hoek Kerkplein) De heer J. Schlahmilch benoemd tot hoofd van de o. L school te Barsingerhorn. Een uitgebrei de collectie ingekomen stukken. Baantjes voor een capitulant. Organisatie van een eenvou- digen luchtbescherminsdienst. De rekeningen over 1935 in orde bevonden. Benoemingen. Werkt de inspecteur niet mee? Bij de rondvraag de gebruike lijke kost. Vergadering van den Raad op Maandag 30 November 1936, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burge meester, tevens secretaris. Afwezig is de heer Kooijman. Na opening volgt vaststelling van de notu len. Benoeming schoolhoofd te Bar singerhorn. Aan de orde is de benoeming van een hoofd voor de o. 1. school te Barsingerhorn. De voordracht luidt als volgt: 1. J. Schlahmilch, Den Helder. 2. M. J. Woldhuis, Winkel. 3. J. de Snayer, Aalsmeer. Benoemd wordt de heer Schlahmilch met al- gemeene stemmen.. De Voorzitter wil den benoemde felicitce- ren en de hoop uitspreken, dat de heer Schlahmilch het vertrouwen van B. en W. en den Raad niet zal beschamen. Voorts dankt de Voorzitter den Raad voor het ver trouwen gesteld in de voordracht van B. cn W. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we o.a.: Een schrijven waarbij wordt medegedeeld, dat de uitkeering over 1935 volgens de We genbij dragenverordening is vastgesteld op f2000.—. Eenige missives van den minister van So ciale Zaken, houdende vaststelling voorschot- subsidie Werkloozenzorg over Juli 1936; vast stelling kosten Wieringermcer-werkverschaf- fing over Mei 1936, alsmede vaststelling voor schot-subsidie over Juni 1936. Een schrijven van denzelfde betreffende plaatsing van arbeiders bij de werkverschaf fing van den Polder Waard en Groet, waar bij mededeeling wordt gedaan van de voor waarden, waaronder gewerkt kan worden. Twee brieven van den Minister van Soc. Zaken, betreffende plaatsing van .arbeiders bij liet verbreed en en verdiepen van de toe- voerslooten van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Schagerkogge, waarbij dezelfde voorwaarden worden genoemd. De Minister van Soc. Zaken zond tevens een schrijven betreffende de verhooging van de loonpost werkverschaffing Onderhuurt, begraafplaats, e.a. Een schrijven van de liquidateuren der N.V. Spoor-(tram)weg Wieringen—Schagen met de mededeeling, dat op het renteloos voorschot zal worden uitgekeerd f 131.98. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is voorts een schrijven van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw bedrijf, derr Ned. Chr. Landarbeidersbond en de Ned. R.K. Landarbeidersbond, waarbij wordt verzocht: lo. De tewerkstelling in de werkverschaf fing van hun betrokken leden ook in de trekkingsperiode te willen bestendigen, in elk geval zoolang de weersgesteldheid voortzetting mogelijk maakt. 2o. Plaatsing in de werkverschaffing of het brengen, respectievelijk houden onder de steunregeling van die leden, die 5 jaar achtereen de volle W.K.-uitkeering hebben genoten en dit jaar niet voor uitkeering in aanmerking komen, even als die leden, die economisch niet in staat waren sinds de voorgaande trek kingsperiode 4 weken in het vrije bedrijf te werken. 3o. Aan <le leden van hun honden, die uit de W.K. trekken, op die uitkeeringen een zoodanige bijslag te verstrekken, dat hun kasuitkeering en bijslag tezamen min stens gelijk is aan het bedrag, waarop ze recht hebben, indien zij uitkeering ontvangen krachtens de steunregeling. 4o. Op de W.K.-uitkeering een wekelijksche brandstoffentoeslag te verstrekken, zoo als ook het geval is met de tewerkgestel- den in de werkverschaffingen en aan de werkloozen vallende onder de steunrege ling. B. en W. stellen voor de sub 3 cn 4 ver melde verzoeken in te willigen, met dien ver stande, dat op Öe W.K.-uitkeering toeslag wordt verstrekt voor zoover uitkeering en brandstoffentoeslag het steunbedrag niet overschrijden en het sub 1 vermelde verzoek niet in te willigen, aangezien zulks in strijd zou komen met de Min. voorschriften. Het sub 2 genoemde verzoek is niet van toepas sing. Aldus besloten. Een schrijven van het Bestuur van den Landarbeiders- en Bouwvakarbeidersbond, afd. Kolhorn, houdende verzoek op de W.K.- uitkeering brandstoffen toeslag te verleenen. Zie hiervoor; gunstig beschikt. Een schrijven van de Comm. Partij afd. Kolhorn, waarin wordt verzocht om toeslag op de werkverscliaffingsloonen te geven. Aangezien de loonen door den minister worden vastgesteld, stellen B. en W. voor dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. De heer D. Burger vraagt, of er geen be geleidend schrijven is, waarbij wordt aange geven op welke manier de toeslag is te ver krijgen. Spr. is overtuigd, dat wanneer we vragen een toeslag te mogen geven, dit niet zal worden toegestaan. Want dan zal de vraag zijn: Hoe is hier het standaardloon. Welnu, dit bedraagt f 0.25 per uur en als men dat weet, dan staat ook vast, dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Conform het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. Een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek de betrekkingen van vuilnisophaler en wegwerker te willen aanwijzen als die welke met uitsluiting van andere gegadig den, slechts door z.g. capitulanten kunnen worden vervuld. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. De Voorzitter zegt, dat dit schrijven een tegenvaller is. De heer K. Burger meent de wegwerker als 'n geschoold werkracht te moeten be schouwen. Als we straks een capitulant moeten hebben, bezitten die dan wel de ca paciteiten? zoo vraagt spr. En verder: Is dit te onderzoeken of hebben we het te aan vaarden? De Voorzitter deelt mede in een telefoon gesprek ten antwoord te hebben gekregen, dat er onder de capitulanten zeker men- schen te vinden zijn die de betrekking be hoorlijk kunnen vervullen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z. h. st. aangenomen. Een schrijven van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, houdende verzoek lid te willen worden. Contributie bedraagt f 2.50 per jaar. Het doel der vereeniging is geen ander dan om het gevaar voor lijf en goed, dat uit de lucht kan dreigen, voor ieder ingeze tene van ons land zoo gering mogelijk te doen zijn. B. en W. stellen voor, met het oog op het in voorbereiding zijnde plan tot het orga- niseeren van een eenvoudige luchtbe schermingsdienst -in deze gemeente,' op het verzoek gunstig te beschikken. De heer Smit vraagt op welke manier dit geregeld zal worden. De Voorzitter antwoordt, dat de bedoeling ls er een zeer soberen dienst van te maken. De heer Smit denkt, dat men evengoed ge troffen zal worden. De Voorzitter licht toe, dat het een dienst betreft, die de menschen van een en ander op de hoogte zal brengen, meer een voor lichtingsdienst dus. De rekeningen over 1935. Voorloopig vastgesteld wordt de gemeente rekening 1935. De heer Kater brengt rap- poxt uit. Alles is in orde bevonden, waar voor den ontvanger dank wordt gezegd. De cijfers zijn: Gewone dienst: uitgaven f 123994.58, ont vangsten f 118775.66, nadeelig slot f 5218.92. Kapitaaldienst: Ontvangsten f 107987.37, uitgaven f 106136,65, batig slot f 1850.72. Volgt goedkeuring van de rekening van het Alg. Burg. Armbestuur en van het W eezen Armbestuur over 1935. De heer Vries rapporteert en spreekt woorden van dank tot den penningmeester. Cijfers Alg. Burg. Armbestuur: Gewone dienst: Ontvangsten f 15198, uit gaven f 15184.58, batig slot f 13.42. Kapitaaldienst: Ontvangsten f 13785.95, uit gaven f 6148.75, batig slot f 7637.20. Weezen Annbestuur: Gewone dienst: Ont vangsten f 4442.1334, uitgaven f 4165.88, ba tig slot f 276.2534. Kapitaaldienst: Ontvangsten f 4130.05, uit gaven nihil, batig slot f 4130.05. Aangeboden wordt de gemeentebeg'rooting voor het dienstjaar 1937. Tot leden van de commissie, die de be grooting zal nazien, worden benoemd de le den van den Raad, niet wethouders zijnde. Lid Alg. Burg. Armbestuur. Aftredend Mevr. G. Geertzema Dijkhuis. B. en W. dragen voor: 1. Mevr. G. Geertzema- Dijkhuis, 2. Mevr. J. K. Kistemaker-Vis. De heer Kistemaker onthoudt zich van stemming. Herbenoemd wordt de aftredende. Lid Weezen-Armbestuur. Aftredend de heer P. Kater. B. en W. dragen voor: 1. P. Kater, 2. H. Nobel. De heer Kater onthoudt zich van stem ming. De heer Kater wordt herbenoemd met al- gemeene stemmen en laat zich de benoeming welgevallen. Leden Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aftredend zijn alle ledeh, n.1. de heeren G. L. M. de Mol, W. Kooijman Jr., D. Gor ter, A. Marees, D. Vries, P. Blaauboer en H. Span. Vacature L. J. v. d. Kuijl. B. en W. bevelen de aftredenden ter her benoeming aan en in de vacature-v. d. Kuijl den heer J. Schlahmilch. De aftredenden, plus de heer J. Schlah milch, worden benoemd. De heer Vries vraagt zich n. a. v. dit agendapunt af, of het voortbestaan van de commissie noodzakelijk is. De Voorzitter: Ze is wettelijk verplicht. De heer Vries beaamt, dat er dan niets aan le doen is; spr. vindt echter de resul taten van de commissie maar poovertjes, ter wijl de medewerking van den Inspecteur slecht is. De Voorzitter gelooft, dat het hier eerder een soepelheid van de Inspectie betreft. Besloten wordt tot verhuring van enkele perceeltjes land. De rondvraag. De heer Kater bepleit het zetten van paal tjes bij de boomen op de bcgi'aaf plaats te Kolhorn. De Voorzitter zegt, dat deze quaestie B. en W.'s aandacht heeft en zoo zijn de paaltjes reeds gekocht. De heer Kater constateert, dat de water plaats te Barsingerhorn is gesloopt en in formeert, wat er nu gebeurt. De Voorzitter zegt, dal de waterplaats al driemaal is hersteld en telkens weer stuk was. Over wat er nu gedaan wordt, hebben B. en W. nog geen definitieve beslissing ge nomen. Verplaatsing naar achteren is even wel gewenscht en ook in verband met de restauratie van de secretarie zal deze kwestie bezien worden. Overigens zal men hier hij de behandeling van de begrooting op terug komen. De heer Vries wijst op den ongewensch- ten toestand te Kolhorn, wat betreft de lan taarn bij de wipbrug. De schaduw valt net op den hoek van de brug. Zal onderzocht en veranderd worden. De heer D. Burger informeert naar de mi- nisterieele circulaire inzake de B-steun. De Voorzitter zegt, deze zaak nog niet. in B. en W. te hebben behandeld. Door den minister wordt een toeslag beschikbaar ge steld van f 1.71 per werklooze en spr. is zoo vrij geweest het geld te bestellen. De heer Burger kon zich hier uitstekend mede vereenigen. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving KOEGRAS JULIANADORP. Openbare uitvoering van „The Heic Boys". Bovengenoemd gezelschap gaf Zondag avond een openbare uitvoering in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer Abr. Doorn. Het was des avonds slecht weer, en dat liet zich dan ook geducht op het aantal be zoekers gelden. Maar wij willen er direct aan toevoegen, dat de thuisblijvers nogal iets gemist hebben, want het gezelschap „The Heic Boys" uit Anna Paulowna, mag er zijn, en komt op zeer beschaafde manier voor het voetlicht. Zoo werd hun gehecle programma, waarop van alles voorkwam, afgewerkt. Do aanwezigen hebben dan ook een paar gcpoegclijkc uurtj.es beleefd en be loonden de medewerkenden met een dank baar applaus. Daarna een gezellig bal tot slot, ook verzorgd door de eigen band. Do Afdeeling Den Helder van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw houdt aanstaanden Donderdagavond een vergade ring, waar onder meer de lieer P. M. Bür- mann, secretaris van de Werktuigencommis sie Hollands Noorderkwartier, een lezing zal houden met als onderwerp: Het gebruik van luchtbanden in het landbouwbedrijf. Wie iets van den Zendingsarbeid en Su riname wil zien, zal goed doen om Vrijdag avond a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier, de film over dat. werk te gaan zien, welke wordt toegelicht door den heer P. M. Lcgéne van de Broedergemeente uit Zeist. WIERINGEN DEN OEVER. Vischafslag. Zaterdag 28 November aangevoerd: 533 Kg. spiering f 0 15—f 0.18 per Kg. 272 pond bot f 0.1834 per pond; 34 tal haring f 10.70 per tal, 591 Kg. wulken f 25.10 25.85 per 100 Kg. Maandag 30 November aangevoerd: 1214 Kg. spiering f 0.14—0.21 per Kg. 264 pond bot f 0.1834—0.2334 per pond; 134 tal haring f 13.4511.50 per tal; 664 Kg. wul ken 25.70-19.10 per 100 Kg. Uitvoering „Apollo". Zondagavond gaf de harmonievereeniging „Apollo" haar eerste winferuitvoering voor de kunstlievende leden in de concertzaal „Wiron". Na een woord van welkom door den voorzitter werd met het muzikale gedeelte aangevangen, bestaande uit een vijftal mu zieknummers, welke onder leiding van den heer Van 'Glabbeek op goede wijze werden uitgevoerd. Hierna werd opgevoerd het bekende too- neelstuk van v. Wernieskerken, getiteld „Suikerfreule". Dit tooneelstuk stelde wel bijzondere cischen aan spelers en speelstere. Wc kunnen niet anders zeggen dat allen zich uitstekend van hun taak hebben ge kweten. Vooral mevrouw de Haan-Bakker, die een der hoofdrollen vertolkte, kan ze ker op een uitstekenden avond terugzien. Tenslotte moeten we nog noemen den heer D. Lont, die voor een uitstekende toonecl- dccoratic had gezorgd. Het traditioneele bal besloot dezen zeer gezelligen avond. ALKMAAR BRANDJE IN DE BOTERSTRAAT. Gisteravond brak een brand uit in het perceel Roterstraat 11, alwaar gevestigd is de kapperszaak van den heer J. A. C. de Boer. Er was een zware rookontwikkeling en wellicht ook met het oog op den har den wind, rukte de brandweer uit met groot materiaal. Het viel echter mee. Met behulp van een handbluschapparaat kon het vuur worden bestreden, waarna de brandweer kon inrukken. VERKEERSONGEVAL. Aan de Lindegracht naast het Gulden Vlies geraakte gisteravond een auto in moeilijkheden. Hij raakte van de strap» en belandde met de voorwielen boven het wa ter. Gelukkig bleef het daarbij. Door een kraanwagen kon het voertuig, dat bijna een bad had genomen, uit zijn netelige positio worden verlost.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3