DAAN POOL BAL en Tommy Bonman BAL OMGEVINGNIEUWS Tweede Kamer Advertenties Groot Sint Nicolaas Bal Fruit- en Groentenver. „Winkel" le Winkel Kalibemesting „S 0 N N A" SPANJE Geen wijzigingen aan de fronten Kind door vischotter aangevallen Marktberichten ANNA P AU WW NA Sinterklaasfeest. De zaal van den heer Slikker was Vrij dagmiddag geheel gevuld, toen de kinderen van School I daar hun Sinterklaasfeest vierden, want behalve de schooljeugd wa ren er ook vel6 ouders en andere belang stellenden aanwezig om mee te genieten van de vreugde, die den kleinen werd be reid. We merkten o.a. op Burgemeester en mevr. Lovink, den heer en mevr. Keijzer, mevr. Wijdenes Spaans en mevr. Vorstman. De heer Brugman, voorzitter van de Oudercommissie, en de heer Mol, het hoofd der school, spraken een welkomst- en inlei dend woord en toen was het de beurt der kinderen, om eerst hun deel bij te dragen tot de algemecne feestvreugde. Op alleraar digste wijze werden door kinderen van le, 2e en 3e klas een paar stukjes ten tooneele gevoerd, „De Sneeuwman" en „De baanve ger". Een paar kleine films volgden en dan kwam het hoogtepunt: de komst van St. Ni- colaas, Gejuich, gezang, tractatie de stem ming was opperbest! Weer ging nu een viertal leerlingen hun schoolkameraadjes en de ouderen verma ken. Zij voerden: „Wie brengt de pan weg" op en er werd van genoten! Nog een paar films, en dan sloeg het klokje van scheiden. Maar dat gebeurde niet voor aan alle kinderen een cadeautje was uitgereikt en zoowel Burgemeester Lo vink, als de heer Mol ecnige hartelijke woorden had gericht tot den heer Brugman, die voor de laatste maal als voorzitter van de oudercommissie dit feest meemaakte. BREEZAND. St. Nicolaasfeest. Het jonge volkje van de bewaarschool, die in de openbare school is ondergebracht, en de leerlingen van deze school zelf, vul den met verscheidene ouders de zaal van den heer Borst, waar zij het St. Nicolaas feest vierden. Oolc ds. Vorstman was aan wezig. Dapper zingend, werd de Sint afgewacht en toen deze met z'n knecht verscheen, klonk hem een welkomstlied tegemoet. •Wat weerden zich daarbij de bewaarschool- klantjes; trouwens ook bij de vele andere liedjes, die gezongen worden, waren zij vol vuur en deden voor de grooteren niet on der. Sint werd verwelkomd door het hoofd der school, den heer Van Dijk, en had zelf ook zoo het een en ander te vertellen. De kleinen waren een en al oor en hadden geen oog van den goeden bisschop en z'n zwarten knecht af. Zoodra Sint vertrokken was (hij moest nog andere schoolkinderen bezoeken) wachtte weer nieuwe pret. Er werden films vertoond: een mooie opname van de ope ning van de Staten-Generaal. een van het verlovingsfeest van de Prinses ec eenige leuke, speciale kinderfilmpjes. Tusschen een en ander door werd de jeugd onthaald op versnaperingen en al len kregen tenslotte nog een cadeautje mee naar huis. MeLxecht kon..de-bcer van Dijk dan ook in het sluitingswoord, waarin hij allen dankte, die het feest mogelijk maak ten en aan het goede verloop er van mee hielpen, gewagen van een mooi, geslaagd feest. VAN EWIJCKSLUIS. Sinterklaasfeest. Op het Sinterklaasfeest, dat de kinderen van de Van Ewijcksluis en Oostpolder Don derdagmiddag vierden, sprak de voorzitter van de St. Nicolaascommissie, de heer G. Meuleveld, een kort openingswoord. Voor de komst van den Sint zongen de kin deren eenige liedjes en werden zij getrac- toerd op versnaperingen en onthaald op een paar films, die zeer in den smaak vielen. St. Nicolaas, intusschen gearriveerd, sprak de kleinen toe en boeide hen gedurende ge- ruimen tijd met alles wat hij te vertellen had. Het zingen van Sinterklaasversjes en trac tatie wisselden elkaar af en nogmaals wer den een paar aardige films vertoond. Toen kwam de tijd, dat Sint Nicolaas afscheid moest nemen en nadat aan alle kinderen een pakje was uitgereikt, was ook het einde van het feest daar. De heer Meuleveld dankte allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt en ook de hoer K. Keuris sprak tot slot een kort woord. Behalve de laatste, behoorde ook Ds. Vorstman tot de belangstellenden, die dit aardige feest meemaakten. WIEPJNCiEN Annabella in Cinema De Haan. Een drama van heldenmoed, liefde en deugd. Daar is-ic dan! Nu Amerika, Engeland en Duitschland hun groote vlootfilm hadden, kon Frankrijk niet achter blijven. Men zette zich aan het werk en een groot en machtig filmwerk is tot stand gekomen. Niemand minder dan de beroemde Anna bella speelt in deze film en reeds haar spel is een gang naar Cinema de Haan waard. Er komt oorlog. Een verraderlijke torpe do treft het schip, waarvan de echtgenoot van Annabella, I-'rancen, commandant is. Er blijken slechts twee mcnschen te zijn, die hebben gezien, dat de vijandelijke krui ser valsche seinen gaf en dat Francen dus onschuldig is: Renoir, de onder-comman dant., en Annabella. Renoir heeft echter een zenuwschok gekregen en is zijn geheugen kwijt. Pas als Annabella haar „eer" in de waagschaal stelt en onthult dat zij de val sche seinen heeft gezien en als zij in een buitengewoon dramatische scène ook het geheugen van Renoir weet terug te roepen, staat de onschuld van Francen vast. En'cen brief, die Vidalin gelukkig nog net voor zijn dood heeft géschreven Francen is de man die de brief overbrengt maakt aan alle misverstand een einde. Ook Annabella is on schuldig. Het spel van aile hoofdvertolkers is bui tengewoon. Eigenlijk brengt alleen Renoir, met zijn prachtig gespeeld geheugenverlies, de noodige srhaduwtinten in dit drama van loutere heldenmoed, loutere liefde en lou tere deugd. Een uitmuntend verzorgde film die ech ter evengoed ergens anders kon spelen dan juist op de Fransche vloot met uitsteken de hoofdrollen, zoo resenceert Het Volk, De tooneelvereeniging V.I.O.S. heeft voor haar eerstvolgende uitvoering in studie ge nomen het blijspel in vier bedrijven: „Dc gevolgen van een Leugen", naar 't Duitsch van Rudolf Kneisel. Kerstgave. De Minister van Sociale Zaken heeft goed gekeurd dat ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen boven bun steunuitkeering een Kerstgave wordt toegekend. Deze kerstgave- mag bedragen 25 pet. van een bedrag het welk de betrokkenen over de week van 13 t.m. 19 December a.s. aan uitkccring ont vangen. Voor de in genoemde weck in de werkverschaffing geplaatste arbeiders zal een afzonderlijke regeiing worden getroffen Werkverschaffing. Door Z. E. den Min. v. Soc. Zaken is goedgekeurd dat liet diepspilten van pl.m. 150 H A. grond in het Noordel. deel" van de Wieringermeer in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Nader zal worden bekend ge maakt welke gemeenten in de gelegenheid zullen worden gesteld werkloozc arbeiders bij dit werk te plaatsen. De N.V. Ned. I-Ièide-Mij. te Arnhem e.q. de N.V. Grond-Mij. te Zwolle zullen met de dagelijksclie leiding worden belast. WIELERCLUB WIERINGEN. Gisteravond hield de Wieringer Wieler club in het clublokaal haar maandelijksclie vergadering. Te ongeveer kwart voor ne gen surak mevr. de HaanBosker het ope ningswoord waarin zij de gehouden wed strijden memoreerde. Door de secretaris, de heer J. W. J. Cor- nelese werden vervolgens de notulen voor gelezen, die onveranderd werd goedgekeurd Ingekomen was een schrijven van de ren ner P. Kaptein over een eventueel te hou den recordrit van de I-Iaukes tot Den Oever Voorts een schrijven van de heeren Jb. Glim en P. Kaptein, houdende een protest. tegen het rijden van Hegeman in een wedstrijd op een baanframe terwijl dit weeks tevoren aan Kaptein verboden was. Verder nog een schrijven van de voet- balvereeniging Succes met dank voor het geboden cadeau bij baar jubileum. Dit laatste werd voor kennisgeving aan genomen. Allereerst werd behandeld het schrijven van Kaptein in verband met de recordrit. Na eenige besprekingen wordt besloten de ze te houden op de Randweg en wel op 10 Januari. Over het protest van Kaptein en Glim wordt nogal gediscusseerd. Hot blijkt echter dat de wegfiets van Hegeman defect was, zoodat hij die niet gebruiken kon. Op voorstel van Glim wordt besloten in 't vervolg hierop goede controle uit te oefenen. Door de secretaris werden vervolgens dc uitslagen der wedstrijden bekend gemaakt waaraan we on tl oenen: Lange afstand wegkampioen. No. 1 Hegeman 15 pt.; 2 Lont 10 pt. 3 Verbiest 6 pt. 4. Krcijgcr 5 pt. 5 Plooij 5 pt. 6. Deijkes 4 pt. 7. Glim 4 pt. 8. Bakker 3 pt. 9 Meijer 2 pt. 10 Visser 1 pt. Sprint kampioenschap. No. 1 I-Iegcman, 2 Kreijger 3 Lont, 4. Vis ser. Hieruit blijkt dat 1-Iegeman clubkam pioen is. De presidente vraagt van alle leden bij diverse werkjes de hulp. Het is niet spor tief dat steeds dezelfde jongens dit moeten doen. Een rooster zal gemaakt worden. Door den heer Cornelese wordt de maand agenda met de te houden wedstrijden be kend gemaakt. OP voorstel van 't bestuur worden twee nieuwe leden toegelaten en wel de heeren Bobeldijk en De Wit beide uit Wieringer- waard. Bij de rondvraag werden nog vele huis houdelijke besprekingen gehouden waarna de presidente de 20 aanwezigen dankte voor hunne aanwezigheid en de vergadering sloot. Z1JPE SCHAGERBRUG. Sinterklaas op school. Vrijdagmiddag ongeveer kwart voor drie arriveerde alhier Sinterklaas, vergezeld van Zwarte Piet, voor een bezoek aan de o. 1. school. Het wnd. Hoofd der School, de heer Kingma, sprak een welkomstwoord en bracht tevens dank voor de belangstelling en de verleende hulp, zoowel van financieclen als anderen aard. Nadat Sinterklaas en Zwarte Piet waren binnengekomen, werd hun een welkomstlied toegezongen door de schooljeugd. Sinterklaas sprak hierop verschillende kinderen toe. Versnaperingen werden rondgedeeld. De Sint vertelde hierop een met groote belang stelling aangehoord verhaak Door een der jongens werd een lied gezongen, terwijl een ander een vioolsolo ten beste gaf. Eenige meisjes voerden vrije en ordcoefeningen uit. En tot slot werden de cadeautjes uitge deeld. ZONDAG 6 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. B. Nijholt,. Middenmeer, 's av. 7 uur Ds. B. Nijholt. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Pcltlaan 1), voorm. 10.30 u., Ds. L. C. W. F.kerin&, van A'dam. Geref. Kerk. Den Oever, voorm. 10 uur, Lecsdienst. Nam. 3 uur. Leesdienst. I-Iippolytushoef, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam'. 2.30 uur, Leesdienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur Cand. J. Verhavc. Slootdorp, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp, nam. 2 uur. Leesdienst. Middenmeer, voorm. 9.30 uur. Leesdienst. Middenmeer, nam. 3 u., Ds. C. v. d. Vliet. Wieringerwerf. vm. 9.30 uur. Leesdienst. Ned. Herv. Evangelisatie. Middenmeer, vm. 9.30 uur, de heer Kiewict. Wieringerwerf, nam. 2 uur, de beer Kiewiet Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. H. v. Vliet. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. ter Linden, van Amsterdam. I-I. Doop. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur de heer Meijering, van Schiebrock. 11.45 Zondagsschool. Nam. 7 uur, de heer H. Meijering. DINSDlAG 8 OCTOBER. Ver. .van Oud-Gereformeerden. Breezand, nam. 7 30 uur, Ds. Van der Kraats van Den Helder, in de Openb. lag. school Ondertrouwd: G. REZELMAN en M. VAN DAM. Nieuwe Niedorp, 4 Dec. 1936. Huwelijksvoltrekking 19 Decem ber a.s. Verlootd: GRIETJE POOL en JAAP VAN EEKEREN. St. Maartensbrug, D .q,fi Keinsmdrbrug, 5 Uec' laJb' Wieringerwaard komen 13 Dec. Zaal Schenk. Plaatsbespreking aan de Zaal. Anna Paulowna. Zaal „Veerburg" Zondag 13 Dec. den geheelen avond ter gelegenheid van de vooraf gaande Postduivententoonstelling Dansmuziek van de bekende „Rambling Serenaders" o.l.v. v. d. BRINK. Entrée slechts 30 cent, plus bel. Nieuwe Niedorp. Zondag 6 Uec. a s. Aanvang 7 uur Entrée 25 cent Beleefd aanbevelend, H. J. HOSSEN. Gevraagd: f 700 nadere overeenkomst, groote over waarde. Brieven Bureau van dit blad No. 48 A, Telefoon No. 6. belangstellenden kunnen Maandag 7 Dec. 's. avonds half acht Gratis een lezing over bijwonen met tevens een humo ristische film bij den heer R. LAAN WINKEL. Gelegenheid tot vragen stellen. De LAATSTE VEILING wordt gehouden 18 December a.s. HET BESTUUR. TE KOOP: ijzeren Brug, 1.10 M. breed 7 M. lang. IJzeren Golf platen, Koeboet 20 M. lang 5 M. breed, 4 jaar oud staat op dekschuit, kan aan groot vaarwater gelost wor den, Ongeveer 2000 gave Spoorbielsen. H. SCHRIEKEN, Tel. 6, 't Zand. op Zondag 6 Dec. aanvang' 7 uur Beleefd aanbevelend, H. VRIESMAN Pellen. Den len Kerstdag iets bijzonders, dan Komt „Jong Leven" met Indisch tooneelspel in drie bedrijven. GELDER's Vecvervocr naar alle markten. Te koop: Tarwe- en Gerstestroo. Schagen. TE KOOP een nieuwe Harmonica met koffer (2 rijer) van f 30.— voor f 10 en een goed Radiotoestel voor f 35.zoo op 't lichtnet te plaatsen. C. DEKKER, Keins' merbrug E 138. Het ontslag aan de gehuwde leerares. Onze kunstenaars. De begrooting aangenomen. Den Haag, 4 December 193G. We zijn lieden juist' .tot de helft van het gansche begrootingswerk gekomen, wat de hoofdstukken van het rijksbudget betreft! Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd aan het einde van den middag zonder stem ming aanvaard, zoodat nu nog Sociale Za ken, Landbouw en Visscherij, Defensie, Ko loniën en Waterstaat op afdoening wachten. Daarvoor resten eigenlijk nog slechts twee weken, als men tenminste niet in de weck vóór Kerst vergaderen wil, wat niet de ge woonte is. Daarbij komt, dat intusschen nog ander werk aangevat zal moeten worden, zooals het ontwerp der z.g. Vestigingswet, dat a.s. Dinsdag in de middag-vergadering ter tafel verschijnt. Maar met het huidige tempo van „door- jassen" kan heel wat worden bereikt. Vandaag heeft men de zaken met minister Slotemaker afgehandeld, hoofdzakelijk wat neerkwam op Voortzetting van het gister nacht afgebroken debat over de afdeeling Lager Onderwijs. Hierbij hoeft men zich voornamelijk nogal warjpj ocipaakt over de gevolgen va'n"ii'et v/yjlefleh jdar aangenomen amondement-Suring ten aanzien van het ontslag aan de gehuwde onderwijzeres-niet kostwinster, waardoor de bewindsman van begin af aan weinig enthousiast is geweest en waaromtrent de voorstanders o.a. de heeren Tilanus (C.I-I.) en Suring (R.K.) klaagden, dat. Z.Exc. veel tc mild is geweest met zijn bevoegdheid, geen ontslag tc geven, als daarvan voor de betrokkenen ernstig nadeel le vreezen is, of als het onderwijs- belang zich daartegen verzet. Natuurlijk leverde het debat nóg tal van andere punten op. Ook: een paar .inciden tjes!" Allereerst kreeg de heer ter Laan (S. D.) van verschillende kanten onmalsche cri- fiek op zijn beschuldiging, gisteren geuit, dat minister Marchant .onder valschcn schijn" gehandeld zou hebben. Dr. Maller (R.K.) b.v. uitte zijn „diep leedwezen" on der de woorden, welke z.i. niet gesproken hadden behooren te worden, wijl men den heer Marchant heeft leeren kennen zoo zei hij als een door en door eerlijk man. die op schitterende wijze zijn voormalige partij heeft gediend. De afgevaardigde zag in deze de waardigheid des Parlements aan getast. Ook mr. Marchant's opvolger als fractie-leider in de Kamer, mr. Joekes, nam de gelegenheid te haat om te getuigen, dat hij dc uitlatingen-Ter Laan „beneden den spreker en de Kamer" achtte... Nu iets over het begrootings-debat! Van de opmerkingen der leden mag o.a. nog genoemd worden hetgeen dr. Moller zei van het onderwijs in vaderlandsche geschie denis, hoewel de minister naderhand op al dergelijke beschouwingen maar niet inging De afgevaardigde wees op het z.i. nog altijd gebrekkige onderwijs in genoemd opzicht, waardoor men van ons land van vóór den tachtigjarigen oorlog maar heel weinig te weten komt. Ook kruiste hij op geestige wijze met dominee Kersten (S-G.) de degens, aangezien die afgevaardigde, opkomend te gen de kloosterscholen niet kon hebben, dat men daar religieuse beelden bezit, getuige God s woord: Gij zult u geen gesneden gelij kenis maken. Dr. Möllcr besprak dien „wecldedienst" en gaf een oolijk voorbeeld: Toen te Amsterdam het standbeeld van Thorbecke werd opge richt en er nog een schutting omheen stond, schreef een kwajongen op de planken: „Aan zien doet gedenken". Het voorbeeld werkte aanstekelijk en kort daarop neemt een an dere jongen een stuk krijt, en aangezien hij Katholiek was, schreef hij: „En als aanzien gedenken doet, dan zijn dc Paapsche beel den goed!" Waarmee hij zeggen wilde, dat niet de beelden, maar degenen, die zij voorstellen, vereerd worden. Minister Slotemaker de Bruine hesprak aanstonds de kwestie van de gehuwde amb tenares, waarvan 438 van dc 71G uitstel kregen. Z. Exc. herinnerde eraan, dat de wet hem groote vrijheid laat om al of niet te ontslaan hij alleen met subjectieve maat staven kon werken. De bewindsman her baalde nog eens, dat de wet hem tot. het nemen van zeer pijnlijke maatregelen dwong, maar er waren oen groot aantal speciale gevallen. In dit verband kwam Z.Exc. op legen allerlei praatjes in ingezonden stuk ken in dagbladen (waarvan e.pn door den heer Zijlstra was opgelezen), als zou hal ministerie in deze zaak allerlei malle din gen gewild hebben. De beer K. ter T.aan was opgekomen tegen loslating, door de Overheid, vm: liet bewaar school-onderwijs, doch de bewindsman vond, dat hier hpf particulier initiatief best kan worden ingeschakeld. De heeren Coops (V.B.) en Westerman belichtten de grondslagen van het lager onderwijs, doch dr. Slotemaker zei, dat al lerlei onderzoekingen gaande zijn. Voor uitbreiding van het landbouwverlof voelde Z.Exc. niet veel. Ten slotte nam de bewindsman zijn voor ganger, mr. Marchant, nog eens in be scherming tegenover den heer Ter Laan zeggend, dat hem in de dossiers nooit iets gebleken is van partijdigheid. Bij een artikel betreffende het garantie fonds voor het wereld-jamboree vroegen de leden Boon (V.B.) Möiler en Tilanus om een spoedige oplossing van het bekende pijnlijke conflict, wijl anders geen overheïds geld beschikbaar zou kunnen worden ge steld. Z.Exc. beaamde, dat alles goed in orde moet komen, daar men te maken heeft met een zaak van internationaal pres tige. „Ik heb een zeer krachtige brief ge schreven en ben zoo druk mogelijk bezig om van de zaak iets goeds te maken en ik zal desnoods niet weifelen voor zeer krasse maatregelen", aldus de minister met beslistheid. En hiermede was de behandeling van de begrooting ten einde. En het slot was de zonder meer aanne ming van een wijziging der Crisis-hypo- theek-aflossingswet. Van het begin der zitting moet nog wor den gemeld, dat zonder discussie o.a. werd aangenomen een onteigeningsontwerp, noo- dig voor en ten behoeve van den bouw van cpn nieuw raadhuis voor de gemeente Amsterdam. Rooden doorgedrongen tot pro vincie Burgos. Rechtschen schieten uit onder bescherming Finsche legatie staand huis. I-lavas seint uit Madrid: Volgens het gistermiddag door den verde- digingsraad gepubliceerde communiqué heb ben zich aan de fronten van Madrid, de Taag en Guadarrama geen wijzigingen voorge daan. Aan het front van Santander zijn de re- geeringstroepen, na zich meester te hebben gemaakt van Burena en Mulilla, doorgedron gen tot het grondgebied van de provincie Burgos. De veiligheidspolitie te Madrid deelt me de, dat. vanuit een huis, dat onder bescher ming van de Finsche legatie staat, op 1 Dee. een hom werd geworpen op passeerende mi litie-mannen. Toen gistermorgen opnieuw een hom vanuit dit huis werd geworpen, waardoor een kind ernstig werd gewond, be sloten de autoriteiten een huiszoeking te doen. De politiemannen werden echter ont vangen met geweer- en pistoolschoten en mi- traillourvuur. Nadat do. huiszoeking was verricht, wer den ruim 400 personen, waarvan de meeste tot de rechtsche partijen behoorden, gear resteerd. Voorts werd een groote hoeveel heid materiaal, bestemd voor het vervaardi gen van hommen, aangetroffen. De Finsche gezant heeft zich onmiddellijk ter beschikking van de veiligheidspolitie gesteld om de noodige inlichtingen te ver strekken. Blijkbaar gekweld door een he- vigen honger. Een typisch voorval heeft zich te Gramsbergen afgespeeld, waar een dochtertje van den landbouwer A. van der Haar, uit de buurtschap Loo- zen, terwijl het zich langs het Al- melosche kanaal naar huis begaf, is aangevallen door een ongeveer een meter groote vischotter. Tot twee maal toe is het dier uit het water op gedoken en heeft het, blijkbaar door hevigen honger gekweld, het meis je aangegrepen, dat zich echter wist los te wringen en door het op een loo- pen te zetten, veilig de ouderlijke woning te bereiken. Men zal nu trachten dezen kwaad aardiger. otter te vangen, daar ge vreesd wordt, dal het dier ook andere kinderoo sou kunnen aanvallen, LEEUWARDEN, 4 December. Veemarkt. Aangevoerd: 24 enterstieren f 115175, 58 twenterstieren f 175—275 per stuk, 304 vette koeien f 110220 per stuk, 3555 ct. per Kg.; 398 melk- en kalfkoeien f 110230 per stuk, 124 pinken f70135 per stuk, 15 vette kalveren f2570 per stuk, 221 graskalveren f 15115 per stuk, 460 nuchtere kalveren f 410, 608 vette schapen f 1525, 120 weideschapen f1020, 522 lammeren f816, alles per stuk; 478 vette varkens f25100 per stuk, 3440 ct. per Kg.; 32 magere varkens 1540 ct. per Kg.; 72 kleine biggen f 6—10 per stuk, 26 boky ken en geiten geen not., 41 paarden geen not. Totaal-aanvoer 3503 stuks. Zuivel. Sleutelkaas geen not., nagelkaas idem, Goudakaas 30, Edammerkaas 1427, aanvoer 1992 Kg. Mijnboter geen not. vei- lingboter 1.381.31, aanvoer 0-3, 7-6 en 2-12 vaten. Commissie 0.68. Eierhandel. Kipeieren, aangevoerd 9000 Kg., prijs 3V?5 ct. per stuk, handelsprijs f 0.72%—0.77% per Kg. Eendeieren aange voerd 200 Kg. Prijs 3%—3% ct. per stuk, handelsprijs f 0.40—0.50 per Kg. Pluimvee. 20 slachthanen f 0.500.90, 100 slachtkippen f 0.45—1.10. 75 jonge ha nen f 0.50—1.25, 25 eenden f 0.500.70 per stuk, 15 konijnen f 0.300.32 per Kg. Vereeniging van Zuivelmaatschappiien. Edammer kaas: 20 plus f 10—10.50, 40 nlus f 1515.50; Goudsche kaas: 20 plus f10— f 10.50, 40 plus f 1515.50; Broodkaas, 40 plus f 1515.50, Leidsche kaas, 20 plus f "10 10.50. Volvet f 1S.50—19.50 per 100 Kg. Stemming kalm. LEEUWARDEN. 4 December. ïnlandsche granen: Gerst winter puike f7.75S".50, zomer puike f 8—8.60, haver witi te puike f6.757.65, booneu platte f7.75 8.75, groene kleine kook f7.50—9.30. Buiten], granen: Gele laplatamais disp. 141 boordvrij Leeuwarden, idem 134 boordvrij Rotterdam, I.aplata gerst disp. 174 boordvrij Leeuwar den, idem 166 boordvrij Rotterdam; Noord- Am. lijnkoeken disp. 9.boordvrij Leeuwar den, idem 8.50 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.50 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 4 December. Kaasmarkt. Aangevoerd: 34 stapels, zijnde 61.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f IS, boerenkaas, kleine f 17.50 per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 4 December. Op de heden gehouden Graanmarkt wa-« ren in totaal 634 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 112 H.L. voertarwe f 6.257.75, 3 H.L. rogge, prijs niet genoteerd; 50 H.L. gerst f 7.908.25; 251 H.L. haver f 77-75: 125 H.L. boonen, w.o.: paarde- f6.757, bruine f 1015, ci troen f22—28. duiven- f8—10.25 witte 115— 24 en tuinhoonen f 14—25; 7 H.L. karwij- zaad f23 86 H.L. erwten, w.o.: kleine groe ne f 89.50, groote groene f 25, grauwe f 15 —28 en vale erwten f 1419, alles per 100 Kg. Handel goed. WINKEL. 3 December. Appelen f412, peren f410. kool 50S0 ct., aardappelen f 1—1.30, spruit kool f 4—5, alles per 100 popd. Bloemkool f 1—1.20, andijvie 50 et. per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 4 Decmher. Roode kool fl1.60. gele kool fl, Deen- sehe witte kool 80 ct.. drielingen, uien 1.80, uien f 1.40. Aanvoer: 23700 Kg. roode kool, 15100 Kg. gele kool, 7200 Kg. Deensche wit te kool, 800 Kg. uien. ALKMAAR, 4 December. Andijvie f 1.80, appelen f 13, Bloemendaler kool f4, bloemkool I f 11, idem II f 4, boe renkool f 2.40. bieten f 1.40, druiven f 26, gele kool f 1.40, groene kool f 4. kropsla f 1.80, knolselderie f 4.10, peren f 10.50, prei f 4.20, roode kool f 1—2, selderie f 1.10— 2.40, spruiten f 2.50—7, tomaten f 5.50— 13, uien f 0.701.80, wortelen f 2—5, witlof I f 5.50—7.50, II f 3—4. MEDEMBLIK 3 December. Witte D. f 0.80—f0.81; Roode f 1—f 1.40; Gele f 1.-; Bloemkool f 5.40f 5.70 per st, f 3.10—f 3.30; f 2.20—f 2.30; Wortelen f 1.- BROEK OP LANGENDTJK. 5 December. Uien f 1.301.40, drielingen f 22.40, grove f 1.301.50, peen f 0.60—1, groene kool f 0 30—1.30 Kroten f 0.50—1.40, roode kool f 1—1.90, ofw. f 1—130, witte kool 0.80, gele kool f 1. D. witte kool f 0.80—0.90, bloemkool f 6 208Ü0, 2e soort f 4.20. andijvie f 0.7O- 0.80. NOOPDSCHARWOTJIIE, 5 December. BI. lardADpeien f 1.60, uien f 110—1.30, drielingen f 1.80--J.40, grove f 1.50—1.70, gele nep 5 70.p ten f J—120 kieine 50—60 c Kroten f O.Rft—1.30, rood,- kool f 1—1.60* gele kool f 1, U. witte ltoo! f 0.80—1, bloem kool i 5.20, wdij-vic i OJG-0.80.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2