VROUW V/X\ODR ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. GEBREIDE ONDER EN BOVENKLEEDING tengewoon chique kleeden op een avond japon en tevens heerlijk warm zijn. De bonten capes omsluiten de schouders en zijn naar onderen toe tamelijk glad. Veelal worden ze van bestaande bontman teltjes gemaakt, een werk, dat echter aan den vakkundige overgelaten moet worden om met succes iets goeds tot stand te brengen. Voor cape-jes worden verschil lende bontsoorten verwerkt, o.a. mol, Seal en ook eekhoorn en opossum. Bij avondjaponnen behoort de zilvervos. Ook ziet men hiervan aansluitende jakjes met zeer wijde mouwen gemaakt, doch deze vereischen het verwerken van meerdere vellen en vallen natuurlijk slechts onder het bereik van enkelen. CRETONNE IN SLAAPKAMERS Is er wellicht ooit zooveel cretonne ver werkt en ook chintz als de laatste jaren. Het is begonnen met japonnen, jurken schorten en al spoedig werd dit dankbare materiaal ook verwerkt tot kleedjes en kus sens. Thans ziet men er niet alleen kleeden van over couchs, doch zelfs spreien, die af gewerkt worden met breede strooken. Bijzonder aardig mogen wij ongetwijfeld het moderne bed noemen, dat een achter grond heeft van linnen met zqschotjes, waarachter handige hoekplankjes zijn voor leeslamp e.a. De groote briewoede houdt nog steeds aan, we zouden zelfs bijna willen zeggen, neemt zoo mogelijk nog meer toe. Is er welhaast een vrouw of jongmeisje te vinden, die niet een of andere trui of meer eenvoudig werk op de naalden heeft staan? Practisch zijn de wol len broeken en camisoles van tweedraads krimp- vrqe wol gebreid en uiterst eenvoudig in uit voering, daarbij kosten kosten ze bqna niets aan wol en zqn heerlqk warm. Kinderjumper in vlecht motief uitgevoerd staat, bijzonder gekleed, terwijl de slobbroeken een heer lijke bescherming tegen de koude bieden. In kleurige wol ge breide muiltjes zjjn al even practisch als de van gebreide binnenvoering voorzien hooge laarsjes. Modern zijn jumper blouses, in streep gewerkt met recht schootje terwijl gebreide handschoenen evengoed als machinaal ge breide met band afgezet kunnen worden om de pols. MODEGRILLEN. Practische zin is een van de eischen, die de tjjd ons stelt. We moeten zien te woekeren met het kleedgeld, dat ons ter beschikking staat en daarom is een japon, die verschil lende mogelijkheden biedt, wel zeer op zijn plaats. Om één japon op vier, weinig in het oog vallende manieren te kunnen dragen, is zeker wel buitengewoon aangenaam. Het uitgangspunt is de japon als geheel, zooals we rechts de afbeelding zien en die van zwart fluweel of zijde gemaakt kan worden. Het model is up to date, n.1. een verhoogde taillelijn en even ruim voorpand, terwijl de rug vierkant uitgesneden is. Minder officieel, doch toch zeer gekleed en bijzonder geschikt voor schouwburgbezoek, is dit geheel met de lange brocaat of taf zijden casaque, die hoog aan den hals sluit en vandaar tot de taille met kleine knoopjes, moderne ruime bovenmouwen. Voor schouwburg, concert en verschillende andere gelegenheden is de cape, die met warm, diep paars gevoerd en met dezelfde biezen omzoomd is en een touffe bloemen aan de hals heeft, b.v. zacht lila orchideeën. Geheel onderaan ziet men een schouder- garneering en mof, die uit kleine bloemetjes of tulle gewerkt gemaakt zijn en zeer apart werken. GOEDE RAAD IS DUUR. Zoo luidt een echt Nederlandsch spreek woord. Als men echter onze extra-premie te baat neemt, heeft men goede raadgevingen, die niet duur zqn. Want duizenderlei dingen staan in „De Huishouding in Crisistijd", waarmee iedere vrouw, jong of oud, rijk of arm, haar voordeel mee kan doen. Deze premie moet in het bezit komen van al onze lezeressen en daarom raden wq U aan dit prachtige boekje onmiddellijk aan te vragen bij „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twintig cents aan postzegels of per giro op postreke ning 203203 van genoemd modeblad. Wacht er niet mee, ook U kunt er Uw voordeel mee doen. DE WINTERMODE EN WAT ZIJ BRENGT. De mode wisselt niet alleen met het sei zoen, maar, men zou haast kunnen zeggen, met den dag. Dit gedachtig, heeft de redac trice besloten een wintermoJeblad voor de lezeressen ter beschikking te stellen, dat zeer zeker in ieders smaak zal vallen en dan ook uitmunt met zijn vele en keurige modellen zoowel voor dames als voor kinderen. De redactrice stuurt het U gaarne toe, als U haar even schrijft aan dit adres: Moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag. U sluit dan twaalf cents aan postzegels in of gireert dit bedragje op postrekening 191919 van den knippatronendienst te Den Haag. VERSCHEIDENHEID VAN BONT» De bontmantels onzer grootmoeders wa ren zwaar en van geheel afwijkende cou pe, dan de thans geldende modellen. In den regel waren astrakan en bever de meest gezochte bontsoorten. De geheel verander de eischen, die de mode aan bontmantels stelt is ontleend aan de thans gangbare modellen voor lakens en andere weefsels. Driekwart lange en korte manteltjes vor men de overgroote meerderheid, veelal met korte of lange klokkende volant. Groote revers zonder kraag en ruime geplooide bovenmouwen zijn hoog modern. Zelfs al hadden generaties vóór ons zich deze modellen gewenscht, dan toch had hieraan niet tegemoet gekomen kunnen worden, aangezien destijds het bont een buitengewoon zwaar en moeilijk in den vorm te brengen materiaal was. Thans is de bereiding van de verschillende bont- soorten op moderne leest geschoeid en men verkrijgt prachtige, soepele vellen, die zich gemakkelijk in iederen gewenschten vorm laten verwerken. De taille is bij verschillende bontmantels sterk geaccentueerd en meestal worden de mouwen door apart ingezette reepjes aan merkelijk wijder gemaakt, terwijl in het bovendeel nog gaas of stijf linnen wordt gewerkt. Bonte dassen zijn zacht en soepel en laten zich zonder moeite knoopen en strik ken, terwijl de bonte hoeden elegant en flatteus zijn en hemelsbreed verschillen met de lompe modellen, die men vroeger zag dragen. Bij gladde bontsoorten wordt het onder deel der lange, aansluitende modellen klokkend gemaakt. Zoo zagen wij bij een bont-expositie o.a. een model van zeer soepel astrakan met klokkend aangeknipte lange volant en vierkante bovenmouwen, die een eigenaardige schouderlijn gaven. Bagdadlam is eveneens heel mooi voor mantels en wordt evenals Breitschwanz door veel dames boven Astrakan verkozen. Naast de klassieke modellen vindt men ook andere, waar de fantasie ruim baan ge geven is, zooals o.a. bij 'n tailleur, die ge maakt was van grijs Chineesch geitenbont, waarop een knoopen garneering en knoo pen van zwart lakleer was aangebracht. We zagen zelfs een redingote van groen(!) geverfde zeehondenbont (Seal). Langharig bont vereischt weer een ge heel andere verwerking dan het korte. Klokken worden niet aangebracht, terwijl het geheel een vrij rechte lijn aangeeft, omdat het anders niet goed afkleedt. De schouders noch mouwen worden zonder overdrijving gewerkt, terwijl men hier als nieuwste bijzonderheid aan bovendeel en mouwen soms kleine gedeelten wegknipt, waardoor de mooie crêpe de chine of geor- gette, vaak ook satijnen voering in de tint van het bont te zien komt. Bruine, zwarte, roodbruine, blauwe en zilver vossen worden bij gekleede japon nen gedragen, terwijl men uit bison en hermelijn mooie bolero's maakt, die bui- MANTELS. Twee modellen in mo derne coupe, die sterk aan heerenjassen doen denken, doch waarvan de details toch een j vrouwelijke note geven. Beide manteltjes hebben een aangeknipte volant, die eóhter slechts heel weinig klok's en een afkleedende lijn geeft. De ruimte van het eer ste model tusschen de knoopen (die aan de lin kerzijde met lusjes slui ten) is ingehaald, ter wijl aan de hoogsluiten- de shawlkraag en man chetten een tresgarnee- ring is aangebracht. Het andere model valt over de heupen en sluit in het midden met kleine knoopjes, de mouw is in gehaald en geeft een verbreede schouderlijn, terwijl in de hals-ope ning een shawl gedragen wordt. MANTELS VOOR HERFST EN WINTER. Het kleedingvraagstuk is niet zoo heel ge makkelijk op te lossen en kost vaak heel wat hoofdbrekens. Mantelcostumes zijn, in dien ze niet van wanne wollen stof en met bont afgewerkt zijn, niet warm genoeg op koude winterdagen, zelfs niet als de gure herfstwind zich duchtig doet gevoelen. Bont mantels bieden bescherming genoeg, doch deze luxe kan niet ieder zich permiteeren, althans niet de moderne, klokkende modellen. Eerder gaat men over tot een kort jasje, dóch dit is met erge koude niet warm ge noeg aan de beenen. Indien men zich geen wintermantel met bont aan kan schaffen en liever geen garneering van bontstof heeft, dan wordt een kraag van hetzelfde gekozen met in de halsopening een wollen shawl, die onder de kin gestrikt of over elkander ge slagen wordt in halve knoop. Heeft men een Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent -4- 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van lVa, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36, Den Haag, (Giro 20321)3), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren. dienen het nummer en de maat van het gewenschte patrooD bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. Succespatroon VKK 2051. Prijs 0.25 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. De afkleedende lijn van het hier over slaande rechter voorpand past bijzonder goed bij gezette figuren. De aansluitende kraag heeft een tot niet toe uitloopende revers, die tot 10 h 12 van den zijnaad komt. De tweebaansrok heeft aan de achterbaan figuurnaden en de voorbaan heeft geheel opzij een diepe binnenwaartsche plooi, die tot 30 cm van den zoom af wordt opge stikt. Het zijbaantje is dan 12 cm. Om het middel zéér smal ceintuur. Gar neering van velours in de tint der stof. Kiest men kraag en revers van afstekende kleur in wollen stof, dan staat een geborduurd monogram heel geestig. Patronen in de maten 46, 48, 50 en 52. WOLLEN JAPON. Succespatroan VKK 2052. Prijs 0.25 -f 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. De modelijn is zeer eenvoudig en het eenige gedeelte, dat er niet op wordt aan gebracht bestaat uit een passende garneering in den vorm van een garnituur of decora tieve knoopen. Bijgaande afbeelding geeft aan hoe men met weinig moeite een ouderwetsche linnen kast kan moderniseeren. Men begint met de bovenversiering weg te laten nemen en de deuren worden vervangen door glas met smalle verbindingslij sten, waarachter cre tonne wordt gespannen. Men kan de kast desverkiezende ook in een of andere kleur laten lakken. Ceintuur van wildleer. Ons model geeft moderne pofmouwen aan, die naar dé pols toe aansluiten en een ver breede schouderlijn bevorderen, die de heu pen smaller doet uitkomen. Het kraagje kan 2051 van waschbaar materiaal gemaakt worden, terwijl men er als variatie een aardig ge kleurd sjaaltje of das bij kan dragen. In het laatste geval worden de uiteinden onder de puntige overslag doorgehaald. Patronen in de maten 40 tot en met 46. goede warme mantel, dan kan men nog lang zijden' japonnen blijven dragen, indien men op bezoek gaat. De nieuwe lijn vindt hare toepassing even eens aan mantels en zelfs bij de sportieve modellen kan men meerdere onderwijdte waarnemen. De taille wordt vrijwel bij alle modellen geaccentueerd, terwijl de sluiting veelal precies in het midden is met enkele groote of een geheele reeks kleine knoopen. Kragen in hoefijzervorm en met bont om rande zakken zijn modern, terwijl bij de sportieve modellen een ceintuur gedragen wordt, die men evenwel bij de meer gekleede niet aantreft. Wij zien dit jaar bijzonder mooie modellen van mantels, die ondanks den eenvoud van coupe, elegant kleeden. We zouden bijna zeggen, dat we in jaren niet zoo'n rqke keus van inderdaad mooie weefsels hebben gezien als thans het geval is. Inderdaad draagt de qualiteit der weefsels zeer veel bij om een kleedingstuk onberispelijk te doen zitten en tevens in het model te houden. HET PRACTISCHE HUIS. Vele huisvrouwen ergeren zich, indien de heer des huizes, wanneer hij in een ge makkelijke stoel zijn courant zit te lezen en de bladen gemakshalve naast zich op grond legt. Hieraan kan op gemakkelijke wijze tegemoet gekomen worden door het maken van bijgaande houder, die op twee verschillende manierengemaakt kan wor den. Boven links zien wij er een, die nog zijvlakken heeft en verbonden is met een 5 c.m. breeden bodem, terwijl de afb. er onder zoon' houder zonder zijkanten te zien geeft. Het bevestigen aan de fauteuil is eenvoudig, aangezien aan de onderkant, smalle latjes aangebracht zijrl, die onder aan de stoel geschroefd worden. Het voorvlak is wat grooter dan het ge woon couranten-formaat en wordt, even als het overige deel gebeitst of gelakt, doch bijzonder aardig is het om het geheel met cretonne te overtrekken. Inderdaad een aardig en weinig kostbaar St. Nicolaas of Kerstmis-cadeau. De kleeding van an dere dames stelt bijzon dere, we zouden bijna zeggen strengere eischen aan de ontwerpers en vóór alles moet de coupe onberispelijk zijn. Het model links is van een ingeweven sherp en heeft een ingezet mid denstuk, dat vanaf de mouwen schuin naar het midden vóór is opgestikt, waardoor een slank ef fect verkregen wordt. Rok met opgestikte plooien tot 30 cm van den zoom af. Het andere model heeft een pas en gedeelte van den rok met tresband be- stikt, hetgeen ook ver vangen kan worden door smalle veromes. Rok met ingezette waaier- plooien. 4 banen. Hoeden worden bq voorkeur niet te mo dern gekozen, een even voor het voorhoofd ge bogen rand is voor de meeste gezichten flat teus. Kleine veeren gar neering.

Schager Courant | 1936 | | pagina 12