RAAD BERGEN jCallantsoog ook een ventverbod is uitgevaar digd en Zijpenaren daar dus moeten beta len, willen ze er venten. B. en W. hebben inzake het stofvrij ma ken van den weg overleg gepleegd met den gemeente-opzichter en de kosten worden ge raamd in 't vrije bedrijf uitgevoerd op f1750.en in werkverschaffing uitgevoerd belangrijk lager. B. en W. gevoelen voor het inwilligen van het verzoek, maar zouden overleg willen plegen met het polderbestuur, en vragen of de polder voor rekening van de gemeente het werk zou uitvoeren. Met een definitief voor stel zullen B. en W. dan nog nader in den Raad komen. De heer Jansma vraagt enkele technische Inlichtingen. De heer Veltman maakt kenbaar dat hij niet erg gevoelt voor uitvoering in werkver schaffing, men kweekt op deze wijze werk loosheid. In principe spreekt de Raad zich uit voor het stofvrij maken van bedoelden weg. Wat het gevraagde ventverbod betreft, B. en W. deelen mede, dat weldra een nieuwe politieverordening aan de orde zal worden gesteld, naar een ontwerp van de afd. Noord- Holland van de Vereeniging van Ned. Ge meenten en B. en W. zouden dan tevens te berde willen brengen het al of niet uitvaar digen van een ventverbod. Aldus wordt besloten. Tot uitbreiding van straatverlichting kun- hen B. en W. met het oog op de kosten geen jvoorstel doen. Er zitten consequenties aan vast t. a. .v. andere wijken. De kosten per lantaarn bedragen f 19. De heer Doedens vindt dat bedrag per lantaarn zeer hoog, de dokter heeft den ge- heelen nacht een lamp branden en dan be dragen de stroomkosten f4.Oude Niedorp heeft van die kosten per lantaarn 50 af gekregen en spr. zou daarom willen dat B. en W. nog eens pöogden de kosten per lan taarn verlaagd te krijgen. De Voorzitter zou dan eerst bij Oude Nie dorp willen informeeren hoe zij die verla ging klaar gekregen hebben. De vergelijking met de lantaarn van den dokter gaat echter niet op, want er moet rekening gehouden worden met kabelaanleg, enz. Aan het P.E.N. zal om verlaging van hosten per lantaarn gevraagd worden. Toezicht op het aan te leggen rijwielpad zal niet kunnen plaats vinden, omdat het een rijkszaak is. De heer Doedens meent dat er met overleg toch wel iets te bereiken is en er op gelet kan worden dat er een beetje samenwerking Is t.usschen P.E.N., P.W.N. en P.T.T. De Voorzitter vernacht daar weinig heil .van bij hoogere instanties. Van particulieren Avordt ook niet alle medewerking verkregen. De heer Doedens dankt den Raad en B. en W. voor de gedane toezeggingen wat het geheele adres van Plaatselijk belang betreft. B. en W. bieden ter vaststelling aan een Verordening tot wijziging van de Verorde ning op de heffing van leges ter secretarie, «enz. Goedgevonden. Vastgesteld wordt een nieuwe verordening pp de heffing en invordering eener belas ting op tooneelvertooningen en andere open bare vermakelijkheden. De bestaande verordening gaf aanleiding iqt vele moeilijkheden. De nieuwe verordening bepaalt o.m. dat Voor voorstellingen enz., 15 van den prijs der entróekaartcn wordt betaald, voor dans partijen en bals met muziek 15 der entrée- kaarten met een minimum van f 5, voor danspartijen of bals, waarvoor, geen entrée wordt geheven een vast bedrag van f 5. voor danspartijen na afloop van een voor stelling f 2.50, enz., enz. De heer Veltman vindt deze belasting zeer onsympathiek en de heer Blom vindt, dat de betrokken caféhouders al zwaar genoeg worden belast. De Voorzitter zegt, dat de gemeente die belasting toch moet heffen. Als de gemeente noodlijdend wordt, zal de regeering voor schrijven 20 te heffen. De heer Doorn vindt de voorgestelde re geling niet zoo kwaad. De heer Dignum vindt het voorstel ook een groote verbetering bij de tegenwoordige regeling vergeleken. Bij de artikelsgewijze behandeling van de verordening wijst de heer Veltman op de cultureele taak van de plaatselijke vereeni- gingen, op de auteursrechten die zij moeten betalen. Willen we wat in stand houden, dan moeten we de vereenigingen ontlasten. De heer Blom stelt voor, voor voorstellin gen, enz. 10 inplaats van 15 van den entréeprijs te heffen. B. en W. nemen dit voorstel over en het wordt z.h. st. aangenomen. Voor danspartijen en bal met muziek wordt de belasting gesteld op 15 de 3 S.D.A.P. raadsleden stemden voor 10 Voor danspartijen na een uitvoering wil de heer Veltman geen aparte belasting heffen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De -verordening wordt vervolgens in haar geheel vastgesteld, evenals de verordening op de invordering. Zijpe als badplaats. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van gelden voor staanplaatsen op ker missen enz. en op het strand tijdens het bad seizoen. Ook deze verordening geeft aanleiding tot het stellen van diverse vragen en het resul taat is dat de verordening wordt vastgesteld als door B. en W. wordt voorgesteld. De rondvraag. De heer Jansma vraagt, waarom in de Middelbuurt te Petten de weg nog niet is verbeterd en waar de Voorzitter mededeelt, dat door den aanleg van het rijwielpad veel steen van de gooten los komt. en die steenen gebruikt zullen worden en daarop wordt ge wacht, dringt de heer Jansma er op aan, dan ook het Oosteinde te verbeteren. De heer Doedens klaagt over te weinig me dewerking die B. en W. verleenden toen voor den cursus voor jeugdige werltloozen, welke te 'tZand wordt gehouden, subsidie werd aangevraagd en B. en W. alleen een verlicht en verwarmd lokaal beschikbaar stel den. Spr. wijst op de groote beteekenis van dit onderwijs en op het feit dat niet-katholie- ken ook den cursus kunnen volgen, leer krachten gratis onderwijs geven enz. B. en W wijzen op de kosten, als ook in de andere dorpen dergelijke cursussen moch ten worden gegeven, terwijl de heer Veltman opmerkt, dat voor dit doel het rijk bijdrage verleent. Het resultaat van de besprekingen is, dat B. en W. gemachtigd worden in een of an deren vorm, door subsidie of door het ver- leenen van leermiddelen te steunen. Bij de verdere rondvraag worden nog di verse opmerkingen gemaakt, o.a. ook dat de agenda ook nu weer zoo overladen is, en daarna volgt te ruim 2 uur sluiting. De heer Voüte beklaagde zich over het te laat ontvangen der stukken door de raadsleden en door de pers. Geen regeling van gemeentewege voor het ta xibedrijf. - Er werd besloten ten behoeve der gemeente een vaste kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van f 248.000 pari. De Raad besloot tot wederin voering van de kermis en wel in het zomerseizoen. Het sub sidie voor het B. A. werd voor den dienst 1936 met 1 5300.— verhoogd. - Voor schoolvoeding werd een crediet van f 900 aan B. en W. verleend. Gistermiddag om 2 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: Mr. H. W. A. van Reenen, bur gemeester. Aanwezig zijn alle leden. Notulen. 1. Vaststelling der notulen van het ver handelde in de openbare vergadering van 28 October jl., Zonder op- of aanmerkingen gearresteerd. Te laat ontvangen der stukken. De heer Voüte (B. Bel.) di*ingt er op aan, de stukken eerder te mogen ontvangen; spr. heeft voorts vernomen, dat de pers eerst Maandagavond de stukken ontving. Dat noemt spr. al te gek. De Voorzitter antwoordt, dat hij het ver zoek gaarne aan den Secretaris zal over- brengen. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.): Die is Oost- Indisch doof! De Voorzitter zegt, dat de late bezorging aan de pers op een misverstand berustte. De heer Voüte: Gelukkig, de pers was yerontwaardigd. De heer Hemelrijk: De pers geeft dik wijls nuttige beschouwingen vooraf. (Ge lach.) De Voorzitter: Die zijn niet altijd zoo nuttig, u Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken noemen wij de navolgende: Goedkeuring kasgeldleening. a. Beschikking van Ged. Staten van N.- Holland, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit strekkende zoo noodig tot het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 50.000.—, Omlegging Bergerweg. b'. -Mededeeling van het Gemeentebestuur Van Alkmaar van het genomen Raadsbe sluit strekkende tot yei'koop yan grond aan de gemeente Bergen, ten behoeve van de omlegging van den Bergerweg tusschen voormalige tol en grens Alkmaar. Bergen niet In de 6e klasse. c. Schrijven van den Minister van So ciale Zaken, houdende afwijzing op het ver zoek om Bergen ten aanzien van het taiief van steunverleening in de 6e klasse te rangschikken. Huurverlaging der woningen in Tuindorp. d. Schrijven alsvoren, houdende mede deeling dat aan het verzoek om een Rijksbij drage in de ten laste der gemeente blijven de kosten van de huurverlaging in het Tuin dorp niet kan worden voldaan, aangezien op de begrooting van het betrokken Depar tement geen gelden beschikbaar zijn. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Gelden voor de Berger School- vereeniging. e. Aanvraag van het Bestuur der Berger School Vereeniging om gelden uit de ge meentekas, krachtens art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van het U.L.O., in verband met de toeneming van het aantal leerlingen. B. en W. stellen voor de aanvraag om bericht en raad in hun handen te stellen. De heer Voüte begrijpt deze zaak niet goed, het schoolbestuur immers heeft gezegd, dat deze school geen kosten meer voor de ge meente zou meebrengen. Spr. wil deze uit lating door B. en \V. in oveiweging zien ge nomen bij hun advies. De Voorzitter antwoordt, dat de wettelijke voorschriften moeten worden nagekomen. Het gaat in hoofdzaak om de aanschaffing van leermiddelen. Bij de stijging van het aantal leerlingen schijnt de voorraad niet toereikend te zijn. Boomen voor eenwinkelperceel f. Schrijven van P. Nagelkerken, houden de verzoek de voor zijn winkel-perceel staan de boomen te willen doen venvijdex'en. B. en W. adviseeren op het verzoek af wijzend te beschikken. Op een in April 1936 door betrokkene aan het College te dezer zake gedaan verzoek werd afwijzend beschikt aangezien het behoud der boomen gewenscht werd geacht met het oog op het eigenaardig dorpsschoon waaraan niet gaarne schade zou worden toegebracht; De heer Dingerdis (R.K.Arb.) zegt, dat in de woning van den heer Nagelkerken de zon haast niet kan binnendringen, waar door die woning zeer vochtig is. De heer Voüte: De Noorderzon zeker! (gelach) De voorzitter zegt, dat het zonlicht door deze boomen niet wordt belemmerd, daar deze aan de Noordzijde staan. De heer Dingerdis: Dan zou dus de heer Nagelkerken abuis zijn. De voorzitter: Vermoedelijk wel. Het advies van B. en W. wordt dan aan genomen. Regeling voor taxis G. In verband met het adres van het be stuur der Afd. Alkmaar van den Nederl. Bond yan Luxe Verhuur en Taxi-onderne mers, 't welk om bericht en raad in han den van B. en W. werd gesteld, deelt het College mede, dat het gewenscht geacht wordt af te wachten de beslissing van het Gemeentebestuur van Alkmaar op een gelij kelijk aan dit bestuur gericht adres. Het heeft niet veel zin deze zaak te be handelen zonder dat bekend is, wat speci aal in Alkmaar zal geschieden, daar een regeling als beoogd, alleen in groot ver band waarde kan hebben. De heer Voüte ziet geen verband tus schen een regeling hier en in Alkmaar. Het is toch de bedoeling de taxis hier ter plaat se aan banden te leggen? De voorzitter antwoordt, dat er wel de gelijk een groot verband bestaat tusschen een regeling hier en in Alkmaar. Als Alk maar een dergelijke regeling niet invoert, heeft ze ook voor Bergen geen zin. Wethouder Macdonald (B. Bel.) zegt, dat de burgemeester van Alkmaar niet wenscht vooruit te loopen op de Rijksregeling. Daarmede vervalt al automatisch dit adres. De heer Voüte: Daarmede wordt mijn bezwaar niet opgeheven. De heer Dingerdis vraagt, of de ge meente wel een dergelijke regeling kan maken? De heer Hemelrijk: Kijk eens naar Am sterdam. De heer Voüte: Een volkomen misluk king! De heer Swaag (B. BI.) Wil het adres dadelijk voor kennisgeving zien aangeno men, aangezien het niet op den weg ligt der gemeente dit taxibedrijf te helpen. Wethouder den Das (S.D.A.P.) merkt op dat er een anarchie bestaat in het taxibe drijf en het is zeer wenschelijk, dat daarop van de zijde der overheid eenig toezicht wordt uitgeoefend op de openbare verweer middelen. De heer Swaag merkt op, dat er reeds voldoende toezicht is, n.1, op de keuring; op het personeel enz. De heer Voüte meent, dat het nog heele- maal niet is uitgemaakt, dat een taxi een openbaar vervoermiddel is. Wethouder Macdonald: Inderdaad is een taxi nog geen openbaar vervoermiddel, maar dat wordt ze wel, als straks de rijks regeling komt. Het voorstel van den heer Swaag, om dit adres voor kennisgeving aan te nemen, in afwachting van de Rijksregeling, wordt in stemming gebracht. Vijf stemmen waren er voor en 5 tegen, terwijl Weth. Macdonald blanco stemde. Geroep: Volgende vergadering weer stem men. Het aangaan eener geldleening. 3. Voorstel van B. en W. om: a. met in gang van 31 December 1936 de met het Algemeen Mijnwerkersfonds van de Steen kolenmijnen in Limburg aangegane geld leening te continueeren tot een bedrag van f 153.229.54 a pari tegen een rente van 4% 's jaars op voorwaarde als in concept besluit vernield; b. met ingang van 31 December 1936 ten behoeve der gemeente aan te gaan een vaste geldleening tot een bedrag van f 248.000. a pari tegen een rente van 4 's jaars, op voorwaarde als in conceptbesluit vermeld. Confoim besloten. Hoofdverkeersweg Nesdijk— Noordlaan. 4. Voorstel van B. en W.: a. tot overname in eigendom om niet, van de erven Mi*. H. P. M. Kraakman, van een strook grond, groot pl.m. 650 M2., gelegen langs den Achterweg, ter verbreeding van dien weg. b. Tot aankoop van N. de Waard van een strook grond, groot ongeveer 7570 M2., waar van pl.m. 3540 M2., om niet, en van H. P. Pietcrse, van een strook grond, groot onge veer 1010 M2., waarvan pl.m. 600 M2., om niet, voor den prijs van f0.50 per M2., al- zoo respectievelijk voor f2015.— en f205.—, totaal, welke gronden zijn gelegen aan den Landweg. In verband met het feit, dat de Landweg als onderdeel van den hoofdverkeersweg NesdijkNoordlaan staat geprojecteerd op het ontwerp-uitbreidingsplan en het in pro fiel brengen, zoomede het verbreeden en ver beteren van den bestaanden weg door den Minister van Binnenlandsche Zaken, als ob ject van gemeentelijke werkverschaffing is goedgekeurd, acht het College het gewenscht van de gelegenheid de benoodigde gronden tegen billijken prijs in eigendom te verkrij gen, gebruik te maken. Als voren. Geen militairen in gemeentedienst. 5. Voorstel van B. en W. óm aan H. M. de Koningin ontheffing te vragen van de ver plichting opgelegd in art. 179, 2e lid der Ge meentewet. Dit artikeltje schrijft den Gemeeneraad voor de ambten en betrekkingen in dienst der ge meente aan te wijzen, welke, met uitsluiting van andere gegadigden, slechts kunnen worden vervuld door militairen of gewezen militairen, die ingevolge een wettelijke rege ling aanspraak hebben op benoeming. In verband met het feit, dat naar het oor deel van B. en W. onder de ambten en be trekkingen dezer gemeente geene zijn, die voor aanwijzing als bovenbedoeld in aan merking komen, brengt het gemeentebelang mede van deze aanwijzing ontheffing te vra gen. Als voren. Gemeenteboerderij aan den Kogendijk. 6. a. Voorstel van B. en W., gehoord de door de gemeente aangewezen schatters, de heeren Je. Swaag, J. N. de Koning en Jb. Apeldoorn, (aangewezen door huurder), om aan G. M. M. Groen, pachter der gemeente boerderij aan den Kogendijk over 1936 een restitutie op de pacht te verleenen van f 85.— en hem van betaling van de in genoemd jaar door de gemeente ter beschikking gestelde kunstmest (ter waarde van f 105.60) vrij te stellen. De pachtsom bedroeg f 552.50, berekend naar f65.per II.A. Door de schatters is thans voorgesteld deze pacht terug te bren gen tot f55.— per H.A. b. Voorstel van B. en W., genoemde schat ters gehoord, de pacht der boerderij voor 1 1937 te bepalen op f60.per H.A. en de pachter Groen in de gelegenheid te stellen deze boerderij voor het jaar 1937 onderhands te verpachten, met toezegging dat aan het einde van het pachtjaar, na de schattings commissie te hebben gehoord, wederom zal worden overwogen of er aanleiding bestaat op de pachtsom een restitutie te verleenen. De heer Brak (S.D.A.P.) vraagt, wat de motieven zijn geweest voor de verlaging van deze pacht? De Voorzitter antwoordt, dat vroeger een te hooge pacht is vastgezet, met de bedoeling deze t.z.t. nog te kunnen verlagen. Nu het zoo slecht gaat in den landbouw, achten B. en W. dezen tijd thans gekomen. Het voorstel wordt dan aangenomen. Verpachting Gemeentelanderijen. 7. Voorstel van B. en W. om hen te mach tigen: a. de gemeente-landerijen, dijken en we gen, genoemd in het Raadsbesluit d.d. 17 December 1935, aan de daarin genoemde huurders, of indien deze hiervan geen ge bruik wenschen te maken, aan andere even- tueele gegadigden, voor het jaar 1937 onder hands te verpachten tegen de mede in ge noemd Raadsbesluit vermelde huurprijzen (met uitzondering van de boerderij aan den Kogendijk) b. de perceeltjes bouw- en weiland, ge naamd „De Langezijdsakker" met kapelhofje, de z.g. „Schooltuin" en „Ganzenwater' voor het jaar 1937 onderhands te verpachten aan de tegenwoordige huurders, tegen de bij openbare verhuring d.d. 5 Februari 1936 be paalde huurprijzen of aan andere gegadig den, indien de tegenwoordige huurders hier van geen gebruik wenschten te maken. Den heer de Koning (R.K.) bevreemdde dit voorstel van B. en W. Waarom onderhand- sche verpachting en geen verpachting in het openbaar? De heer Dingerdis zegt, dat er vroeger bij openbare verpachting de meeste landen aan de gemeente bleven. Daarom is er toen tot onderhandsche verpachting overgegaan. De Voorzitter: De man is onderhandsche huurder geweest en heeft nu het recht weer onderhands te huren. De heer De Koning noemt een dergelijke verpachting niet in het belang der gemeente. De heer Swaag: Is een openbare verpach ting wel in het belang der gemeente? Het voorstel van B. en W. wordt dan z. h. s. aangenomen. Komt er weer een kermis? De raad besluit tot wederinvoering, in het seizoen. 8. Behandeling van een verzoekschrift van eenige caféhouders, tot wederinvoering van een jaarlijksche kermis, bij voorkeur in de eerste week van de maand Juli op het Gemeentelijk parkeerterrein aan de Karei de Grootelaan, alsmede van een verzoek- schrift van een 9-tal Hotel- en pension houders, houdende verzoek om in de maand Juni of althans in het zomersei zoen geen kermis in 't leven te roepen. B. en W. achten bet niet in 't belang der gemeente in het zomerseizoen (Juni, Juli of Augustus) een kermis in te stellen. Buiten bet seizoen heeft het College geen overwegend bezwaar. De heer de Koning zegt er voor te zijn, deze kermis te houden in het seizoen. De gasten willen ook wel eens een pretje heb ben: een echte boerenkermis is heusch wel aardig. De heer Voute sluit zich gaarne bij den vorigen spreker aan; mits het een goed geordende kermis is. De tijden zijn voorbij dat de «menschen zich op een kermis vol laten loopen; ook het bezwaar dat er geen geld is, kan spr. niet deelen. Voorts kan spr. niet inzien, dat de café- en pension houders er nadeel van zullen ondervinden. Na de kermis gaan de menschen naar de café's om wat te drinken, limonade of zoo! De heer Hemelrijk: Of cognac! De heer Voüte: Goed, of iets meer dege lijks (Gelach). De heer Brak verklaart zich tegen een kei-mis in het seizoen, vooral de pension houders die in de buurt van de kermis wonen, zullen er veel hinder van onder vinden. De heer Hemelrijk zegt, dat van de goe de werking van een kermis, de geheele raad wel zeer matig overtuigd zal zijn. Ook spr. stelt zich daar weinig van voor. Ber gen heeft in het land den naam een rus tige, mooie badplaats te zijn. Met de kermis trekken wij een heel ander soort men schen en dat zal de reputatie van Bergen als badplaats geen goed doen. Spr. ziet ook niet in, dat er 'n economisch voordeel voor de gemeente aan een kermis verbonden is. Of 't moest dan een klein voordeeltje zijn. Spr. meent, dat men naar Bergen gaat om een vacantieoord te heb ben. Spr. zou wat meer waarde willen hechten aan het oordeel van de V.V.V., een vereeniging welke werkzaam is in het be lang van de gemeente. Niettemin zou spr. het toejuichen als de V.V.V. wat meer pas sende attracties gaf en weet niet, of „Bal- lero" daar ook onder valt .(Gelach). De beer Voüte gelooft, dat Bergen niet onrustig zal worden, als er ergens op een weiland een kermis is. De heer Hemelrijk; Maar gaat u een week met vacantie naar een plaats waar kermis is? De heer Voüte: aDt weet men toch voor uit niet? De heer Swaag begrijpt niet, dat er te genstanders van een kermis zijn, maar als er een sceptic-tank moet worden gebouwd in een zeker deel der gemeente, waar de omwonenden bij een bepaalden wind den meesten last ondervinden, zeggen de hee ren niets. De Voorzitter: Dat is een noodzakelijk kwaad. De heer Swaag; Maar je moet het toch maar ruiken! (Gelach). Het voorstel om een kermis te doen hou den in het seizoen, wordt dan in stem ming gebracht en aangenomen met 6 stem men voor en 5 tegen. Voor stemden de heeren Dingerdis. de Koning en Ellis (R. K.) en Voüte, Vrije en Swaag (B. Bel.) Tegen waren de heeren Brak en Hemel rijk (S.D.A.P.) en de drie wethouders. Suppl. begrooting Armbestuur. 9. Vaststelling der le suppletoire begroo ting van het B. A. voor den dienst 1936. B. en W. stellen voor het subsidie over 1936, oorspronkelijk groot f 31700. te verhoo gen met f 5300 en te brengen op f 37000 en de suppletoire begrooting goed te keurep. Over 1935 bedroeg het subsidie aan het B. A. in totaal f 35.700. Aldus vastgesteld. Het verleenen van credietsn. Schoolvoeding. B. en W. stellen voor de volgende credie- ten te verleenen: a. ten behoeve der schoolvoeding, een bedrag groot f 900.— in totaal; hiervan f 250 te brengen ten laste van den dienst 1936 en te verantwoorden op den post onvoorziene uitgaven en f 650.ten laste van den dienst 1937. Conform besloten. Huwelijksfeesten. b. ten behoeve der kosten in verband met de plaatselijke feesten op 9 Januari 1937 ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana, een bedrag groot f 310.55 en deze uitgaven te brengen ten laste van den dienst 1937. Blijkens circulaire van Ged. Staten mag worden besteed f 0.25 per leerling voor de lagere scholen (gewoon lag. onderwijs en U.L.O.) zoowel openbare als bijzondere, als mede een cent per inwoner als aanvulling van het bedrag, dat door de ingezetenen wordt bijeengebracht. Aangezien ie yoorzieri is, dat het bedrag der ingezamelde gelden zonder de toegestane gemeentelijke bijdrage ontoereikend zal zijn, wordt genoemd crediet gevraagd); Als voren. Woningtelling. a. ten behoeve van de woningtelling, waarvan gebruik is gemaakt voor het ver zamelen van gegevens ten behoeve der be volkingsboekhouding in verband met de nieuwe voorschriften, en voor een controle op de hondenbelasting, een bedrag, groot f 150.waarop in mindering komt het reeds toegestane crediet van f 125.deze kosten te brengen ten laste van den dienst 1936 en te verantwoorden op den post voor onvoorziene uitgaven Als voren. Kosten van een procedure d. ten behoeve van de kosten der behan deling van de procedure tegen den heer Bouchette in twee instantie's een bedrag groot f 377.10; deze kosten te brengen ten laste van den post voor onvoorziene uitga ven en over te schrijven op den daarvoor aangewezen uitgaafpost. Geraamd was f 300.de totale kosten voor de gemeente bedragen f 677.10. Als voren. Het Uitbreidingsplan. 11. Voorstel van B. en W. om te besluiten de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor de gemeente, omvattende het ge heele gemeentelijk territoir. De Raad besloot in zijn openbare vergade ring van 17 December 1935, tot voorberei ding van de vaststelling van een uitbrei dingsplan voor de geheele gemeente. Inge volge art. 36, 4e lid der Woningwet, geldt dit besluit, voor ton hoogste een jaar. Aangezien deze termijn op 17 December a.s. vervalt en tengevolge van het feit, dat het met de Vaste Commissie voor Uitbrei dingsplannen in Noordholland gepleegd-over leg geruimen tijd in beslag heeft genomen, zoodat het voorloopig ontwerp uitbreidings plan nog niet zijn beslag beeft kunnen ver krijgen, is het noodzakelijk een nieuw besluit' als genoemd in art. 36, 4e lid der Woning wet te nemen. Met de vaste commissie is tot overeenstemming gekomen en wordt verwacht dat binnen enkele maanden het nieuwe ontwerp-uitbreidingsplan den Raad ter voorloopige vaststelling kan worden aan geboden. Dit voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De beer Brak zegt, dat aan het einde van den Heerenweg al sinds den zomer een hoop zand en grint ligt opgeslagen. Spr. wil dit weggehaald zien. De heer de Koning wijst op den ellendi- gen toestand van het einde van den Buer- weg. Daar is bijna geen doorkomen meer aan. De Voorz. antwoordt, dat den di recteur van Gemeentewerken reeds is ver zocht, aldaar een afwatering te maken. Hierna sluiting. De Raad ging daarna in geheime zitting ter behandeling van eenige belastingrecla mes. LANOEND1JK NOORDSCHARWOUDE. Het was Dinsdagavond in Concordia tjok vol, ondanks het slechte weer. Zeer velen waren opgekomen om getuige te zijn van het uitreiken der cadeaux van de St. Ni- colaasattractie der Langendijker Winkeliers Nering- en Vakvereeniging. De bekende ton stond weer goedgevuld op het tooneel, geflankeerd door heeren be stuursleden van de vereeniging en een aan tal schrijvers. Achter het bestuur had een klein orkestje zich opgesteld, dat af en toe een vroolijk nummer liet weerklinken. De bijeenkomst werd geopend door den heer D. Zeeman, die de leiding der attractie ook had gehad, Spr. dankte allen, die heb ben meegewerkt de attractie te doen slagen en voor de betoonde belangstelling hier bij de toewijzing der cadeaux. De voorz. der vereen., de heer S. Timmer man voegde hier nog het een en ander aan toe. in 't bijzonder een dankwoord richten de tot den heer Zeeman voor de van hem ondervonden steun bij de organisatie van de attractie. Na dit „officieele" gedeelte werden ach tereenvolgens de ruim 400 cadeaux aan de bonnenhouders toegewezen, waardoor velen in 't bezit kwamen van 'n minder of xneer waardevol cadeau. Alle cadeaux waren ech ter van prima kwaliteit, hetgeen voorgaande jaren wel eens niet kon worden gezegd. Toen werden de prijzen door de winkeliers beschikbaar gesteld, terwijl ze nu door do commissie waren gekocht. VERKIEZING. Bij de gehouden verkiezing zijn tot nota belen der Ned. Herv. gemeente alhier her kozen de heeren J. Heeman en K. Opper does. HOOGWOUV De collecte voor de aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk aan H. K II f102458 Juliana heeft alhier opgebracht In het café van den heer Schermer heeft Zondag j.1. een kolf- en biljartwedstrijd plaats gehad. De uitslag voor biljarten was- le prijs de heer P. Mulder, 2e prijs de heer R. de Boer. De uitslag van den kolfwedstrijd was: le prijs de heer Jac. Schermer, 2e prijs de heer H. de Boer, 3e prijs de heer N. de Boer.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7