Waderom een lijk aangespoeld ïEVKlftilCtlTSsjd Qe Bil! seint S.D*A*P* cn het defensievraagstuk Belgies onafhankelijkheid K. Ackema Woonhuis Marktberichten 3 Uit onze Omgeving ZIJPE Afkomstig van de Sch. 179. Woensdagmorgen is op het strand op de grens tusschen de voormalige gemeente Petten en de gemeente Callantsoog gevon den een uit zee aangespoeld lijk van een onbekenden man, vermoedelijk een der op varenden van de dezen herfst vergane loggers. Het lijk, dat gekleed was in vis- scherskleeding, is overgebracht naar het lijkenhuisje bij de begraafplaats te Petten. Onmiddclijk na de vinding heeft men de reederij Vrolijk te Scheveningcn hiervan in kennis gesteld, teneinde tot een identi ficatie te geraken. Het lijk herkend. Door familieleden, die Woensdagmiddag uit Scheveningen naar Petten waren overgekomen, is het lijk herkend te zijn van Willem Cornelis te Niet, geboren 10 September 1886, laatst wonende te Sche veningen. De man was visscher aan boord van de vergane logger „Sch. 179" van de réedèrij Vrolijk te Scheveningen. Het lijk zal heden naar Scheveningen worden overgebracht. De collecte voor het huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft te Petten f 13.27 opgebracht. De op brengst van de collecte in de geheele ge meente bedraagt alzoo plm. f 158.- De gcldleening van f 57600.tot het aan gaan waarvan de gemeenteraad in zijn op Dinsdag j.1. gehouden vergadering heeft be sloten is geplaatst door tusschenkomst van het kantoor „Schagen" van de Nederl. Middenstandsbank. De ambtswoning voor den Burgemeester In een langdurige comitézitting is Dins dagmiddag besproken het resultaat van den bouw der ambtswoning voor den Burge- meèster. De architect, de heer Wieger Bruin was daarbij niét aanwezig. Bij de bespreking- kwam ondubbelzinnig tot uiting het weinige vertrouwen dat men had in den opzet en berekening van den ar- chitect cn met name werd gewezen op de kosten van de ambtswoning te Anna Pau- lowna e.a., waarvan de kosten verre de be grooting hadden overtroffen. Tenslotte werd overeengekomen, dat de Raad, morgen, Vrijdagavond, nogmaals voor deze zaak in comité-zitting bijeen zal komen, bij welke samenkomst de heer Wieger Bruin dan ook aanwezig zal zijn. SCHAGEHBRTJG De collecte voor de alhier te houden z.g. Prinses Julianafeesten kinderfeesten e.d. heeft f 65.01 opgebracht, WINKEL Voor de Groente en Fruitvcreeniglng „Win kel" werd op Maandagavond, 7 dezer in het lokaal van den heer R. Laan een voor dracht gehouden door het Landbouwkun dig Bureau van de N.V. Vercenigde Kali Maatschappij te Amsterdam, waarvoor als spreker optrad dc heer II. Balk. Vermoedelijk in verband met den juist op dien avond gehouden middenstandsavond, waren, jammer genoeg, slechts een veertig tal belangstellenden aanwezig. De heer Balk, die een vlotte spreker bleek te zijn, zette op duidelijke wijze uiteen, dat een oordeelkundig gebruik op alle gronden zijn gunstige uitwerking heeft, zoowel, op gebied van landbouw, tuinbouw als fruit teelt cn geeft daarbij uitvoerig aan wat sommige gewassen aan den bodem onttrek ken, zoodat men dan kan weten welke ka libemesting dient te worden toegepast. Daarna vertelt spreker welke filmen zul len worden vertoond na de pauze. Hierna werd oen film vertoond van de kalimijnen, die den aanwezigen een kijk op de wijze waarop kali wordt verkregen en met groo- te belangstelling werden gevolgd. Een door den heer Balk zelf gefilmde tabakscultuur te Amcrongen wist men eveneens naar de juiste waarde te schatten. Ook een komi sche film ontbrak dien avond niet en was een welkome afwisseling, „Bietenoprocp" welke film danig de lachspieren in bewe ging wist te brengen. Wat had boer Piet een nachtmerrie; het zweet gutste hem langs het gezicht. Verschillende vragen betreffende het on derwerp van dien avond werden op vlotte en bevattelijke wijze door den heer Balk beantwoord en toen de voorzitter dezen avond met hartclijken dank aan den spre ker besloot, kon bij met recht getuigen van een zeer lecrzamen avond. Dammen. De Damclub „Winkel" speelde Dinsdag avond haar eersten wedstrijd van dit sei zoen en wel tegen Damlust van Zuidschar- woude. Aanwezig waren 19 borden. Een sportieve geste was het van Damlust baar eerste tiental thuis te laten om een meer gelijken strijd te krijgen, daar al in de afgeloopen jaren gebleken is. dat Winkel niet tegen Damlust is opgewassen, zoodat een vergelijking van de kleuterschool met do II.B.S. bijna redelijk is. Thans was de uitslag als volgt: „Damlust" „Winkel" W. Kuiper—C. Amels 2—0; C. Huisman— T Mantel 1—l; S. van der Welle—P. J. Korver 1—1: C. Schuffolcn—P. Zwager man 2—0; A. Klaver—P. Oud 0—2: C. KlingeierC. de Jong 20: J. WitC. Lod- der 2—0; K. Witsen—H. Velthuijs 2—0; J. Bekker—C. Laan 2—0; J. van der Welle— J. Kamp 1—1; J. Verkroost—J. Breebaart 20; G. BakkerE. Kasten 1l; N. Mole naarA. Knperus 02: A. BruinD. Wie- dijk 1—1; N. Bruin—C. Ilartog 2—0; G. VrolinkS. N. Snop 0—2: J Goudsblom— D. A. de Leeuw 2—0; II. KI ci bekman—P. van het Kaar 0—2. Totaal 23—13. ANNA PAU LOWNA Waarschuwing. Een persoon, bewerend geen steun te ont vangen, tracht onder aanbieding van een lijst geld te krijgen van de ingezetenen. Men verzoekt ons tegen het optreden van dezen persoon, (die natuurlijk ook geen verlof heeft voor het inzamelen met een lijst) te waar schuwen. R.K. Voetbal. Wegens een te kort "aan leden, heeft Z.A.P. II zich teruggetrokken uit de compe titie. De middenstand en 't feest. In een Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Middenstandsvereeniging, kwam een schrijven van het comité tot viering van het huwelijksfeest van Prinses Juliana in be handeling, waarin verzocht werd de moge lijkheid onder de oogen te zien, of de mid denstand aan dit feest kan deelnemen, door het houden van een étalagewedstrijd. De vergadering werd, waarschijnlijk door 't ongunstige weer, slechts door 14 midden standers bezocht. Nadat als bezwaren waren geopperd de pas afgeloopcn drukte van de St. Nicolaas-attractie, het opmaken van Kerst-étalages en étalages voor uitverkoop, sprak de vergadering zich toch in beginsel uit voor meedoen aan een étalagewedstrijd. De leden zullen worden uitgenoodigd vóór 15 December aan den secretaris, den beer B. Zon te berichten, of zij al of niet deelnemen aan den wedstrijd. De heer C. Slikker werd aangewezen om de middenstandsvereeniging in bovengenoemd comité te vertegenwoordigen. Het R.K. Comité voor Wijkverpleging is als volgt samengesteld: C. op 't VeldDe .Tong; A. Schenkels—Koopman, W. Komen, Fr. van Lierop, J. Zandvliet. R. K. Dam vereen! ging. De stand van groep A luidt: vrl. gesp. gew. rem. pt. W. P. Alkemade 4 3 0 1 6 J. Meijer 4 2 1 1 5 J. v. Nuland 4 2 1 1 5 W. Meijer 3 2 0 1 4 H. Iiuijbcns 3 1 1 3 A. v. d. Voort 1 1 0 0 2 W. Komen 2 1 0 1 2 Th. Vlaar 2 1 0 1 2 W. Th. Alkemade 5 1 0 4' 2 W. A. Alkemade 4 0 1 3 1 Bij groep B is de stand: vrl. pt. gesp. gew. rem. H. Elfering 7 6 1 0 13 E. Kerkhoff 6 4 0 2 8 C. Oudenaarde 5 3 1 1 7 A. Kapitein 7 3 1 3 7 P. Jansen 6 2 2 '1 2 6 G. Philipsen 6 2 3 5 F. v. d. Iloek 4 2 0 2 4 Joh. Huiberts 4 2 0 2 4 J. v. Kessel 9 0 3 6 3 Th. Kramer 4 0 1 3 1 Biljarten Groep 1 van de biljartvereeniging speelde bij den heer Alkemade tegen groep 5. Van groep 1 wonnen: P. Wilms 50 van C. Slikker 139, C. Doorn 30 en P. Smiers 26, G. v. Zandwijk 56 v. P. Smiers 13 en K. Jonge jan 48; L. Klfering 30 van P. Smiers 16, K. Jongejan 34 en C. Slikker 141: G. Philipsen 62 van C. Doorn 17, C. Slikker 135, P. Smiers 30 en Jongejan 33. Van groep 5 wonnen: K. Jongejan 54 van P. Wilms 47. C. Doorn (invallend voor TI. Naastepad) 34 van Elfcrink 16 en Van Zand wijk 52: C. Slikker (invallend voor Jb. Dek ker! 300 van Van Zandwijk 40. Groep 1 won dus met 12 tegen 4 van groep 5. BREEZAND. Door verschillende vereenigingen, behoo- rende tot de Evangelisatie, wordt Vrijdag en Zaterdag een bazar gehouden. Het doel is meubelen te verkrijgen voor het verecni- gingslokaal. Voor bijzonderheden zie men advertentie in dit blad. WIERINGERMEEl! WATERVLIEGTUIG MAAKT NOODLAN DING OP HET IJSELMEER, Een watervliegtuig van de „Mok" circel- de gisterenmiddag op zeer geringe hoogte boven onze dorpen en trok groote belang stelling bij onze polderbewoners. Vooral door "de jeugd wer dit lage vliegen zeer geapprecieerd. Later bleek dat het vliegtuig zocht naar een geschikte landingsgclegenlieid. Ilct maakte een noodlanding op liet IJs- selmeer. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in de laag hangende mist- bonken. Het vliegtuig is vervoert naar de haven aan de Wijde Zeug. Het toestel zal met opstijgen waai-schijnlijk wachten tot de mist is opgetrokken. ALKMAAR DE WETHOUDERSKWESTIE. Naar we vernemen zijn, naar aanleiding van de begrooting, door verschillende raads leden vragen gesteld omtrent de kwestie hoe heit college van B W. zich de verdere sa menwerking denkt met wethouder Bonsema, die als lid van de SDAP is geroyeerd en die toch als zoodanig tot wethouder is be noemd. Deze vragen zijn zonder eenigen twijfel gesteld ten einde de aangelegenheid bij de komende begrootingsdebatten tor sprake tc kunnen brengen. Indien zulks mocht geschieden, is wethou der Bonsema intusschen voornemens uitvoe. rig van repliek te dienen, 'want, naar ons werd verzekerd, zou hij van die gelegenheid willen gebruik maken de geheele tegen hem ingebrachte acte van beschuldiging voor te lezen, zoomede zijn bezwaarschrift daar tegen. WIERINGERW AART) Door het Kiescollege der Ned. Herv. ge meente werden de heeren C. J. Blaauboer en F. Zwaag met op een nn algemeene stem men herkozen respectievelijk als ouderling en diaken* Verwachting: Zwakke Zuidelijke tot Ooste lijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, gewaarschuwd wordt voor gladde wegen, vooral in het Oosten. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk langzaam toenemende vorst. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 777. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 0 gr. C. is 32 gr. F. SCHF-ERT U ZICH ZELF? i Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. WIERINGEN Aanbesteding onderhoud kunst werken. Gisteren werd vanwege den directeur- generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed het onderhoud gedurende het jaar 1937 van de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornvverderzand met bij komende werken. Laagste inschrijver was de firma O. J. Bosker te Wieringen, voor f 44.720.—, POLITIE. Verloren: een glacé handschoen, een be lastingplaatje en een portemonnaie, inhou dende twee bankbiljetten van tien gulden één rijksdaalder en eenig kleingeld. Inlichtingen bij de gemeentebode. ST. NICOLAASFEEST. TE OOSTERLAND. Ook de O.L.S. te Oosterland vergat de Sint niet. Evenals vorige jaren werd de kinder vriend met veel vreugde door dc kleinen ingehaald. Daarna werden de kinderen in de zaal van den heer A. Klein bezig gehou den met de poppenkast, vertoond door den lieer Overeem. Ook kwamen de kinderen, onder leiding van mcj. Boerdijk zelf ten too- ncele voor het uitbeelden van enkele aardige liedjes, die veel succes oogstten. De Sint en zijn knecht deelden geschenken en versna peringen uit en zoo ging ieder voldaan huis waarts. 's Avonds was er weer feest, nu voor de oudere kinderen. De zaal liep stampvol, zoo dat verdere toeloop moest worden gestuit. Do meisjes en jongens zorgdén zelf weer voor een aardig programma, ingestudeerd onder leiding van den lieer en mevr. Overeem en mcj. v. Hoboken. Een paar leuke zangspel letjes, een tooneelstukje en verschillende liedjes, worden met groote toewijding uitgo voerd cn verschillende leerlingen ontpopten zich als acteurs in den dop. Vooral de schoen maker verdient een extra-plnimpje voor z'n onbevangen spel. Het publiek was dan ook onthousinst. Na het uitreiken van cadeau* en lekkernijen was het Oosterlander Sinter klaasfeest weer ten einde. Dc ouderconimis sie en de andere medewerkers komt zeker een woord van grooten dank toe voor alle moeite, die ze zich gegeven hehhen om de kinderen in dezen, voor velen zoo moeilijken tijd, een prettig feest te bezorgen. W ARMENHUIZEN AFD WARMENHUIZEN R.K. STAATSPARTIJ Deze afdeeling vergaderde Dinsdagavond in het Patronaatsgehomv. De voorzitter, de heer Jn dc Groot .Tacz. opende deze vergadering met den Chr. Groet. In zijn kort openingswoord, wekte hij ieder der aanwezigen op actief lid van de R.K. Staatspartij te blijven, om vooral met hét oog op a.s. verkiezing te behou den wat wij bereikt hebben De notulen werden onveranderd goedge keurd. De rekening van den Penningmeester werd goedgekeurd, nadat de commissie tot liet nazien van de rekening hiertoe gead viseerd had. Jaarverslag werd uitgebracht door den lieer J. Ligthart. Aan den Secretaris werd hiervoor dank gebracht. De voorzitter las een schrijven voor van den heer Vermogen uit Venloo, die bereid verklaarde in de maand Januari a.s. naar Warmonhuizen te komen een lezing te hou den voor de afd. Warmonhuizen van do Bond voor Groote gezinnen. Besloten werd dat de afd. Warmcnhuizen de R.K. Staats partij haar loden zal opwekken deze ver gadering te bezoeken, temeer daar do heer Vermegen een heel bekende .spreker is. In overleg met het bestuur van de bond voor Groote gezinnen werd hiervoor vastge steld Maandag 4 Januari a.s. De voorzitter deelt mede dat de heer G. Lunter kcrnlcider is geworden in de Directeur Rijkszuivelstation benoemd Bij K. B. van 2 Dec. 1936 is met ingang van 1 Jan. 1937 benoemd tot directeur van het Rijkszuivelstation te Leiden Dr. C.' I. Kruisheer, thans directeur van den keu ringsdienst van waren te Enschede, voor heen onderdirecteur van den zejfden dienst te Alkmaar. plaats van den heer J. Slippens, die naar elders is vertrokken. Voorzitter, meent, dat hiermede een goede keus is gedaan. Ter voorziening in de vacature in het be stuur van de Statenkieskring werd de ver gadering in de gelegenheid gesteld eenige daarvoor geschikte personen voor te dra gen. Uit de vergadering zijn hiervoor can- didaat gesteld de heer K. Molenaar War- menhuizen en de heer Wilmink, onderwij zer te Noordscharwoude. Naar aanleiding van een schrijven van het bestuur van de Rijkskieskring den Hel der, deelt de voorzitter mede, dat het be stuur in beginsel besloten heeft een propa- gandaclub te doen oprichten. Het werk van deze propagandaclub bestaat hoofdza kelijk in 't verspreiden van 't tijdschrift de Opmarsch, het ophalen van de veertiendaag scbe contributie, en het aanwerven en trachten te behouden van leden voor de R.K. Staatspartij. De heer Lunter, die de lei ding van deze op te richten Propaganda club op zich zal nemen zei dat 't zijn be doeling was hiervoor aan te zoeken de leden van de Kern van de R.K. Kiesver- eeniging en een aanvulling van ijverige leden van de R.K. Kiesvereeniging. Z.i. was het dringend noodig een actieve Pro pagandaclub te bezitten. Hij sprak een krachtig woord van opwekking voor een nieuwe actie voor hetb ehoud van ons al ler belang. Een groot belang staat op het spel, niet alleen voor ons zelf maar ook voor ons nageslacht. De Voorzitter zegt, dat het de bedoeling van liet bestuur is, voor diegenen, die bet wenscben, de contributie om de 14-dagen te laten ophalen door de leden van de Propa gandaclub, teneinde de contributie zoo ge makkelijk mogelijk te maken. Daardoor hoopt men te bereiken vele leden aan te wer ven. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen betreffende Gemeentebelangen, werd slechts gebruik gemaakt door den heer A. Spaansen, die een vraag stelde naar aanlei ding van het feit, dat personen, in werkver schaffing, ongeorganiseerd, f 0.50 per week afgetrokken wordt, terwijl een georganiseer de, die korting van f 0.50 niet behoeft te lij den, werkt een persoon maar slechts een paar dagen in de week in de werkverschaf fing, dan wordt evengoed de volle f 0.50 af getrokken. De Burgemeester lichtte deze zaak toe door medé te deelen, dat dit een bepaling van den minister is. De minister n.1. is van mee- nin, dat diegenen die niet bij een werkloo- zenkns is aangesloten en dus geen f 0.50 per week daarvoor heeft te betalen, niet bevoor recht. dient te worden boven diegenen, die wel zichzelf zoolang mogelijk tracht te be helpen door zich aan te sluiten bij een werkloozenkas. Deze laatste groep heeft toch in ieder geval 10 a 12 weken uitkee- ring uit die kas, terwijl de andere groep zich direct tegen dc gemeenschap aanleunt bij werkeloosheid. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter deze vergadering met dank voor de aangename besprekingen. Meerderheid der studiecommissie vóór bewapening. De meerderheid der commissie van onder zoek naar de kwestie der bewapening, ge vormd door de S.Ü.A.P. conform besluit van het congres, gehouden op 11, 12 en 13 April jl. is tot de conclusie gekomen, dat de ver dediging van het Rijk en zijn overzeesche gchiedsdeeien met bijstand van anderen in het leader van collectieve veiligheid, alsmede voor dié verdediging met bijstand van ande ren zonder Vólkenbondsverband, instand houding van een Nederlandsche weermacht noodzakelijk maakt. Het is dus thans wel zeker, dat de S.D, A.P. nog voor de komende verkiezingen de eenzijdige ontwapening uit haar program zal schrappen. Wil ook Hitier als garant op treden? Men heeft de aandacht gevestigd op een bericht in een Engelsch blad volgens het welk Hitier voornemens zou zijn België bin nenkort dezelfde garantie tegen iederen niet uitgelat ten aanval te geven als Frankrijk en Groot-Brittannië reeds hebben gegeven. Volgens het blad zou de rijkskanselier dezen waarborg een sensationeel karakter geven. Belgische officiecle kringen verklaren evénwel niets af te weten van deze aan Hitier toegeschreven bedoelingen. Hetze tegen Japansche regeering Dreigende militaire dictatuur. Gaimusho deelt mede, dat hedenmiddag een communiqué gepubliceerd zal worden, „ter dcfinieering van den Japanschen toe stand met betrekking tot China na het bre ken van de onderhandelingen te Nanking". Welingelichte kringen te Tokio zijn van mecning, dat dit communiqué een poging zal vormen tot rechtvaardiging van de Japan sche buitenlandsche politiek, dte heftig wordt aangevallen door het meerendeel der dagblnden, benevens door verscheidene po litieke partijen, zulks in verhand met de mislukking der Chineesch-Japansche onder handelingen en der weigering van de Russi- Tandheelkundige - Haarlem. Spreekuur te Winkel Woens dags 2—4 uur. Bericht hiermede dat zijn prij zen voor Kunstgebitten met 30 pet. VERLAAGD ZIJN. UIT DE HAND TE KOOP: Het goed onderhouden met schuurtje, moestuin en boomgaard, beplant met bes sen- en andere vruchtboomen te Winkel, eigendom van en in gebruik bij Mej. de Wed. J. Groet. Op hot perceel kan een zeker bedrag als le hypotheek worden gevestigd. Te bevragen bij Notaris G. J* VAN LEERSUM te Winkel. GLADIOLEN te koop gevraagd, alle soorten, maat 10—12, contant. J. y, SCHAIK, Burgerbrug. Te koop: Een ECKERT WIELPLOEG, of in ruil voor Eckert balans- ploeg. Jb. v. ESSEN, Pettemer- polder, post Burgerbrug. Te koop: Pl.m. 5 6000 kg. best gewonnen DIJKHOOL C. MOERLAND, Spoorbrug, Oudesluis. Te koop: 23 KALKOENEN en een drachtige Zeug, Kerst mis werpen. G. BAKEN, Boer- mansweg, Anna Paulowna. Terstond gevraagd: Een HULP IN DE HUISHOUDING, Aanmelden bij A. DOVES, Nieuwstr. 13, Hipp., Wieringen. Te huur: EEN BOERDERIJ, waarin stalling voor 20 koeien, 5 pinken, 1 paard, met var- kensboet, ierkelder en mest- vloer en arbc?idei-s\voning en 14 I-LA. weiland en H.A. bouw land. 2e: BOERDERIJ en varkens- boet en 2 H.A. weiland. Eigen dom van Wed. C. WIT, Bevr. bij D. WIT, Wateringskant, N. Niedorp. Te koop: 50 a 60 zak puike BLAUWE AARDAPPELEN k 3 ct. per Kg., bij W. TESSE- LAAR, St. Maarten B 249. Biedt zich aan: NET MEISJE, G.G., zelfst. k. w., liefst voor d. en n. Br.: Hoep B 134, Scha gen. sche regering het nieuwe visscherij-accoord te onderteekenen. Ondanks de op het oogenblilc tegen Arita gevoerde campagne wenschen de parlements leden zijn aftreden niet, aangezien zijn val den val der regeering Hirota met zich zou kunnen meebrengen en daarop waarschijn,* lijk een militaire dictatuur zou volgen. SCHAGEN, 10 December. 3 Paarden f 150—250, 11 geldekoeien; f 130—1(10, 35 idem vette f 160—250, 10 kalf* koeien f 1S0—20, 3 vaarzen f 90110, 5 gras kalveren f 30—54, 47 nuchtere kalveren f 6—16, 140 vette schapen f 20—26, 424 over houders f 12—16, 4 bokken en geiten f 3— 7, 13 magere varkens f 1424, 18 idem vette per Kg. 40—42 ct., 119 biggen f7—13, 14 kohijnen f 0.751.75, 37 kippen f 0.6Q —1.25. BROEK OP LANGENDIJK, 10 December. BI. eigenheimers 2.50, uien 1.30—1.60, dr« 2.10—2.50, grove f 1.40—1.60, peen 1—1.40, groene kool f 2.10—3.10. Kroten f 1.10—1.30, roode kool f 1—2, afw^ f 1—1.20, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—» 0.90, bloemkool f 6.60—8.60, 2e- soort f 2.70-h 3.30, andijvie f 0.70^-1.50. NOORDSCHARWOUDE, 10 December. Schotsche muizen f 2.10, grooten 2.10, dtf, 1.30, uien 1.301.50, drielingen 2.202.60, grove 1.50—1.70, peen 1.40—1.50. Roode kool f 1—1.80, gele kool f 11.10, D. witte kool f 0.801, bloemkool f 7.80— 8.30, andijvie f 0.85—1. ALKMAAR, 9 December. Andijvie f 0.702.40, boerenkool f 0.80-^2, gele kool f 1, groene kool f 1.50—3, krop sla f 1—1.50, knolselderie f 2.10—3.30, roo* de kool f 1—2.20, selderie f 1.90, spruiten f36.50, tomaten f 2.508.10, uien f 11.80, wortelen f Z—5, witlof I f 5.50—8. AMSTERDAM, 9 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd} 2 vette koeien; 224 vette kalveren: le kw, 58—64 ct., 2e kw. 50—57 ct., 3e kw. 45—i9 ct. per Kg. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren f7—10 per stuk, 182 varkens} vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5051 ct., zware varkens 4950 ct., vette varkens 48—49 ct. per Kg. slachtgewicht, Aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel vlug en goed prijs* houdend, enkele zeer beste 46cent bo ven noteering. Nuchtere kalveren korta aanvoer, zeer vluge handel en prijzen con* stant. Varkens korte aanvoer, handel zeee gedrukt, prijzen als Maandag j.1. WARMENHUIZEN. 9 December. Roode kool fl1.50, gele kool fl, Decnn sche witte okol 0.80. Aanvoer: 18000 Kg* roode kool, 20500 Kg. gele kool, 5200. Kg, Deensche witte kool. MIDDENMEER, 9 December. Rogge fS—8.35, witte haver f7.15—7.50, groene erwten fS—9.25. duivenho/",.uen l 9 —9.75, kar wij zaad f 22.5Q—23..50»

Schager Courant | 1936 | | pagina 2