Hilda Bongertman vertelt Abdicatie-wetsontwerp ingediend Ierland en de troonsafstand Het Fransch-Britsche bemiddelingsvoorstel Oe Bilt seint riode van afwachten vernietigend zou kun nen zijn. Toen spr. den Koning 1G November ont moette, toen de echtscheiding uitgesproken was, geloofde spr. dat liet zijn plicht was met den Koning te spreken over de moge lijke huwelijkskwestie. Hij zeide tot den Koning, dat hij geloofde dat dit bijzondere huwelijk niet de goedkeu ring van het land zou wegdragen. Tevens stelde hij in het licht, dat de positie van echtgenoote van den Koning afwijkt van die van elk ander burger en dat bij de keuze van een Koningin de stem des volks ge hoord moest worden. De koning antwoordde toen, dat hij iets wilde zeggen, dat hij reeds lang tot uiting had willen brengen n.l. dat hij met Mrs. Slmpson in het huwelijk ging treden, en dat hij be reid was heen te gaan. Dit was, aldus Baldwin een zeer smarte lijk bericht en het was spr. onmogelijk daar dien dag nog commentaar op te leveren. De Koning stelde dien avond nog koningin Mary in kennis en later ook zijn broers. Vervolgens ontbood de Koning spr. op 25 November en vroeg hem, of hem een voor stel tot het sluiten van een morganatisch huwelijk was gedaan en wat hij daarvan dacht. Baldwin was toen niet in staat een overwogen antwoord te geven, maar zijn eerste reactie was, dat het parlement nooit een dergelijke wetgevende maatregel zou aanvaarden (applaus) Toen spr. daarop vroeg, of de Koning wenschte dat hij deze kwestie zou bcstu- deeren, antwoordde de Koning, bevestigend De Koning ging er tevens mee accoord, dat deze kwestie voorgelegd werd aan het ka binet en de eerste ministers der dominions. De ingewonnen inlichtingen gaven echter aan, dat noch in Engeland, noch in de Do minions eenig vooruitzicht bestond op aan vaarding van zoodanige wetgevende maat regelen. Op 2 December deelde spr. den Ko ning mede, dat hij vreesde, dat het voor stel onuitvoerbaar was, hetgeen den Ko ning niet verraste. Daarna heeft de koning nooit mee/ cenigc toespeling op deze kwes tie gemaakt. De Koning overwoog voortdurend vier punten, n.l. wanneer hij heen zou gaan, zou dit waardig en met zoo min mogelijk last voor zijn ministers en zijn volkeren geschieden. Tevens wenschte hij heen te gaan onder omstandigheden, die de troons bestijging zoo gemakkelijk mogelijk zou maken voor zijn broers, terwijl iedere ge dachte aan een z.g. „koningspartij" hem tegenstond (langdurig en krachtig applaus) De koning wilde op fort Belvedere blijven aangezien hij geen bezoek wilde brengen aan Londen zoolang geen oplossing was bereikt. Ik eer en eerbiedig hem wegens dit besluit, aldus Baldwin. (wederom krachtig applaus) De positie van den Koning verder be sprekende, zeide Baldwin, „Zijne Majesteit heeft ons gezegd, nietl anger den bijna on- dragelijken last van het Koningsschap te kunnen blijven dragen zonder - een vrouw aan zijn zijde, en wij weten, dat deze cri sis vroeger is los gebarsten juist t.engevolge van de openhartigheid van karakter van den Koning. Het zou hem volkomen moge lijk zijn geweest, ons niet te hebben inge licht, mar hij was zich bewust van het ge vaar en wenschte te vermijden, wat hij,niet alleen voor Groot Brittanië maar voor het gehecle empirium gevaarlijk wist. Mijn pogingen hadden ten doel den Ko ning te helpen een beslissingdie hij niet nam, te nemen. Wij slaagdon hierin niet en de Koning heeft het besluit genomen, dat wij bekend hebben gvmaakt. Hët was mij een groote steun, toen ik hem Dinsdagavond verliet, 'do zekerheid te hebben gekregen, dat ik niéts had nagelaten, om hem het ingeno men standpunt te doen wijzigen. Intusschen is er niemand onder ons, die het besluit van den Koning niet oprecht zal betreuren. Evenmin is hier iemand, die een oordeel zou willen uitspreken. Wij zijn geen rech ters. De Koning heeft zijn besluit te ken nen gegeven. Wij moeten thans ons aaneen Zij gevoelt zich weer opgewekt. De Londensche correspondent van de N. R. Crt. heeft gisteren een onderhoud gehad met Hilda Bongertman en vertelt daarvan als volgt: Ik heb zoo juist een lang gesprek gehad met een van Nederland's meest fortuinlijke meisjes. Het is Hilda Bongertman, de hoofd stewardess van de K.L.M., die eergisteren op zoo wonderbaarlijke wijze aan den dood is ontsnapt. Zij ontving mij in een van de ziekenzalen van het kleine hospitaal te Purley, waar zij het naar haar mcdedeeling heel goed heeft. Het blijkt echter, dat< zij toch meer letsel heeft gekregen dan eerst werd verondersteld. Behalve een paar leclijke brandwonden aan gezicht en armen, heeft zij een tweetal rib ben gebroken, die haar nog al pijn bezorgen. Denkt echter niet, dat Hilda Bongertman zich daarover beklaagt. Integendeel, zij praat er over, alsof het een kleinigheid van geen belang is, die mon in haar métier op den koop toe moet nemen. Ja, Hilde Bongertman is echt K.L.M.-mate- riaal: kalm, dapper en bescheiden. Met een merkwaardige onverschilligheid vertelt zij van haar verschrikkelijke ervaringen in de ongelukkige Lijster. „U wilt weten hoe het allemaal ge beurd is? Wel, wij hadden passa giers. Het toestel biedt plaats aan veertien menschen, zoodat er een stoel vrij was heelemaal v voorin. Maar om de een of andere reden voel de ik mij niet erg rustig. Het was geen erg prettig weer. Ik dacht bij mezelf: dan blijf ik maar achterin staan, en daar heb ik achteraf mijn leven aan te danken. „De start duurde nog al lang, langer dan gewoonlijk, dacht ik; en je kon niet veel sluiten en hedenavond zal ik het noodige wetsontwerp indienen. De Kamer zal mor gen bijeenkomen en het is van groot belang, dat het ontwerp morgen wet wordt. Voortgaande deelde Baldwin mede, dat het kabinet tijdens zijn zitting van Woens dagmorgen het officieele en definitieve ant woord van den Koning heeft ontvangen. Unaniem heeft het kabinet toen den Ko ning verzocht een daad, die diepe droefheid zou veroorzaken voor zijn onderdanen en hen vitaal zou treffen nog eens in over weging te nemen. De Koning antwoordde, dat hij de kwestie nogmaals overwogen had, maar betreurde zijn besluit niet te kunnen wijzigen. Ik ben er van overtuigd, aldus Baldwin, dat niemand zou hebben kunnen slagen, waar ik gefaald heb, en zij, die.den koning het beste kennen, zullen weten wat dat be- teekent. Deze vergadering, aldus voegde Baldwin hier nog aan toe, is thans een tooneel waar op de geheele wereld de oogen gericht houdt. Laten wij ons bijgevolg gedragen met de waardigheid, die de koning zelf toont in het uur van zijn beproeving en welke ook het gevoel van spijt moge zijn, dat de in houd van zijn boodschap bij ons opwekt, laat ons zijn wonschcn ten uitvoer leg gen, doen wat hij vraagt en het snel doen. Herinnert u de geliefde en geëerbiedigde Koningin Man' (toejuichingen), laten wij aan haar denken tijdens het debat dat wij zullen moeten voeren als bewaker van de democratie en laten wij onzen plicht doen, die erin bestaat de integriteit van de mo narchie te handhaven, welke de eenige band van ons rijk en de waarborg van onze vrijheid vormt. Baldwin besloot zijn rede aldus: Laten wij ons aaneensluiten achter den nieuwen Koning en hem helpen. (Langdurig en krachtig applaus). Laten wij er naar stre ven de schade te herstellen, die voor het land zou kunnen zijn ontstaan en den taak voortzetten ons land tot het beste land voor allen te maken. Temidden van hartelijke toejuichingen ging Baldwin zitten. Na een korte onderbreking van de zitting bracht de leider der oppositie, Attlee, een betuiging van sympathie der Labour-onpo- sitie aan den Koning, aan Koningin Mary en Baldwin. Hij zegde den steun der oppo sitie toe. De leider der liberale oppositie, Sinclair, zeide vervolgens dat de regeering niet anders had kunnen doen dan oen hu- wel ij ksvoorstel verwerpen. Overigens sloot hij zich geheel bij de woor den van Attlee aan. Churchill sprak een lofrede uit op den Koning en voegde hieraan toe: „Ik aan vaard ten volle wat Baldwin bewezen heeft te weten: dat de deze week genomen beslis sing door den Koning vrijelijk, uit eigen wil en spontaan genomen is". Koning Edward VIII zal mogen trouwen zonder toestemming van zijn broer. Nadat nog eenige andere leden van het parlement het woord hadden gevoerd diemie Baldwin het abdicatie-wetsontwerp in, waar in bepaald wordt, dat onmiddellijk nadat de Koninklijke goedkeuring aan het ontwerp gehecht zal zijn, abdicatie van kracht zal worden en Edward VIII zal ophouden Ko ning te zijn. Het ontwerp bepaalt tevens, dat de wet op de Koninklijke huwelij ken, van 1772, niet van toepassing zal zijn op Edward VIII na zijn troonsafstand, noch op zijn afstam melingen. Deze wet bepaalt, dat geen enkel lid van de Koninklijke familie in het huwelijk kan treden zonder de toestemming van den re geerenden Koning. Mej. BONGERTMAN. zien. Nu vlak daarna hoorde ik een harden klap ergens midden onder het toestel". „Excuseert u mij, juffrouw Bongert man", onderbreek ik haar, „maar wanneer zou dat precies zijn geweest?" „Wel, ik denk ongeveer tien seconden nadat wij van den grond los waren", gaat zij door. „Het was een harde klap, alsof we iets met het landingstoestel hadden geraakt. Iedereen hoorde het, maar er was geen kwestie van paniek. De passagiers keken el kaar alleen een beetje vreemd aan." „Was u, toen u dien klap hoorde, al in de bocht?" val ik haar andermaal in de rede. „Neen, dat geloof ik niet." „Hebt u eenig idéé, wat u met dien klap aanraakte?" „Zeker weet ik het niet, maar ik ge loof, dat het een baken of zoo iets aan den rand van het vliegveld was. In ieder geval was het niet het dak van het eerste huis, waar wo tegen aan botsten. Dat kwam pas vier seconden later." „En was er in die vier seconden geen paniek of zoo iets", vraag ik. Na de indiening van genoemd wetsont werp verdaagde het Lagerhuis zijn zitting. Ontwerp van troonsafstand in eerste lezing aangenomen. Londen, 10 Dec. Vóór de verda ging heeft het Lagerhuis het wets ontwerp betreffende den troonsaf stand in eerste lezing aangenomen. Een verklaring, gelijkluidende aan die, welke in het Lagerhuis is voorgelezen, is ook in het Iloogerhuis voorgelezen. Tijdens zijn rede betreffende een motie tot behandeling van de Koninklijke bood schap, verklaarde Lord Halifax, dat de do minions Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika alle instemden met het ne men van de noodige wetgevende maatrege len. Wat den Icrschen vrijstaat aangaat, Bald win heeft van de Valera een boodschap ont vangen, waarin hij mededeelt, dat zijn rcgcc- ring liet parlement bijeen zal roepen, zoo mogelijk morgen, ter behandeling van den toestand, die zich voor den Ierschen vrij staat heeft voorgedaan. Vrijstaat en de troon. De Valera heeft verklaard, dat de troons afstand van Edward VIII ten aanzien van den Ierschen vrijstaat geen gevolg kan heb ben voordat een desbetreffend wetsontwerp door het Iersche parlement is aangenomen. De Dail is tegen hedenmiddag bijeengeroe pen, om aldus de Valera, voorstellen voor grondwetswijziging en andere wetgevende maatregelen te bestudeeren. Ook Rusland wil in de Spaan- schen brugerkrijg bemiddelen. De volkscommissaris van buitenlandsche zaken der Sovjet Unie, Litwinof, heeft den ambassadeur van Groot Brittannio, Lord Chil- ston, en den ambassadeur van Frankrijk, Coulondre, het antwoord der Sovjet regeering medegedeeld op het voorstel der regeeringen van Groot Brittannië cn Frankrijk er toe me de te werken, (lat een einde komt aan het gewapend conflict in Spanje. Hij verklaart daarin o.m., dat de Sovjet regeering eveneens bezorgd is over deze gebeurtenissen en gevol. gen, welke zij zouden kunnen hebben op de cultuur, de beschaving en de zaak van don vrede en dat zij daarom gecoördineerde han delingen der belanghebbende mogendheden om do gevaren te voorkomen, welke zich zou den kunnen voordoen als gevolg van de in menging van de staten afzonderlijk in de bin. nenlandsche aangelegenheden van Spanje, zeer gcwenscht acht. De Sovj'dt, rege-ering was eiris vammeenlng, dat de uitvoering door andere staten van be stellingen vanwege de wettige door hen er kende regeering en daarbij ook van bestellin gen van oorlogsmateriaal niet als een derge- lijke inmenging kan worden beschouwd en dat integendeel de levering van wapens aan de tegen de rechtmatige regeering muitenden en de willekeurige erkenning van hun leiders als regeering als een grove inmenging moet worden beschouwd, welke in strijd is met de internationale normen. Russische adhaesie mogelijk De Sovjet-regeering achtte het mogelijk zich aan te sluiten bij het haar indertijd door de Fransche regeering voorgesteld verdrag inzake niet-innicnging. Zij ging daarbij uit van de natuurlijke voor waarde, dat de krachtens het verdrag opge legde verplichtingen door alle stalen, die re zich bij aansloten, zouden worden in acht ge nomen. Helaas was dit. niet het geval en terwijl de Sovjct-rcgeering loyaal haar verplichtingen nakwam, werden deze onafgebroken door eonige andere staten geschonden. Do Londen- „Neen, iedereen bleef kalm". Ik herin ner me, dat ik dacht dat het nog wel goed zou afloopen, omdat we niet hoog vlogen. Nu, en toen was het plots een geweldige lclap; alles rolde door elkaar en het wcrcl heelemaal donker voor mijn oogen. Ik had het gevoel, of we een heel tijdje naar hene den vielen en verscheidene malen over den kop sloegen. Maar dat moet verbeelding ge weest zijn, want het schijnt, dat we regel recht op het huis zijn ingevlogen. „Een oogenblik was ik zoo'n beetje weg gedoezeld; ik had nl. een flinken tik ge kregen. „Toen ik weer bij mijn positieven kwam, lag ik op den vloer van de ca bine. Ik heb nog geprobeerd de pas sagiers te helpen, maar ik kon ze nergens zien. Ik zag alleen maar vlammen aan alle kanten. Vlak daar na was het alsof een bom naast mij barstte, toen de tweede benzinetank ontplofte. Ik krabbelde overeind, en ben er toen gauw uitgegaan. Ik zag ergens een opening in de vlammen. Het was een raampje en daar ben ik door heen gekropen, nadat ik eerst met mijn handen de brandende gor dijntjes had gedoofd. Op de een of andere manier ben ik zoo uit het toestel geklommen. Alles om mij heen stond in lichter laaie: ik zelf stond trouwens ook in brand. Uit het raampje ben ik op den vleugel ge rold en vandaar in een boschje. Daar heb ben ze me toen opgeraakt en meegenomen. Mijn uniform was volkomen aan flarden en ik had geen kousen of schoenen meer aan. Ik was roetzwart een echte pieterbaas. Ziet u wel" zegt zij, een arm ophoudend, „ze hebben het er nog niet af kunnen krijgen, maar alles bij elkaar ben ik er toch goed afgekomen. Onkruid vergaat niet, zeg ik maar, en het is blijkbaar mijn tijd nog niet Daar geloof ik vast in. Als ik voorin op die leege stoel was gaan zitten, lag ik nu hier niet. „Weet u, het zonderlinge is, dat ik toon het gebeurde, van .pijn en van schrik niets heb gevoeld. Ik heb ook tegen don dokter sche commissie kon de tijdige en feitelijke controle en de stopzetting dezer overtredin gen niet waarborgen, De Sovjet regeering is bereid tezamen met ander staten opnieuw te verklaren, dat zij zich van directe of indirecte handelin gen zal onthouden, die zouden kunnen lei den tot buitenlandsche inmenging, in Span je waarbij zij evenwel verwacht, dat volle dige controle op deze onthouding- vanwege andere staten zal worden gewaarborgd of verzekerd. De Sovjet regeering is voorts bereid zich in principe aan te sluiten bij dc poging in het gewapend conflict in Spanje te bemid delen en te dien einde met andere staten in óverleg te treden over den vorm, waarin zulks zou kunneu geschieden. Vereenigde Staten steunen het bemiddelingsvoorstel. De Fransche en Britsche ambassadeurs hebben het Amerikaansche staatsdeparte- ment mededeeling gedaan van het Britsch- FransChe voorstel tot bemiddeling in Span je De regeering der Vereenigde Staten zal dit voorstel moreel steunen en binnenkort een officieele verklaring over deze zaak publiceeren. WIERINGKHMEKH Gereden zonder de benoodigde papieren. Bij de gehouden controle op de openbare vervoermiddelen werden door onze politie aan een 3-tal ontduikers de noodige bonne tjes verstrekt, doordat werd gereden zonder het onontbeerlijk rijbewijs.. Watervliegtuig weer vertrokken. Het j.1. Woensdag bij een noodlanding aan de Oude Zeug gedaalde watervliegtuig, is gisterochtend gestart en heeft de thuisreis naar Texel weer aanvaard. SCHOORl EERSTE WINTERAVOND VAN ALGE MEEN WELZIJN In de tooneelzaal van de Roode Leeuw werd gisteren de eerste Winteravond van Algemeen Welzijn gehouden. Hiervoor wa ren uitgezocht Mvr. Tobin-Prins, Piano en den heer Eli Prins declamatie en voor dracht. Het bleek een goede greep om de ze kunstenaars uit te nóodigen, want het geen zij brachten was eenvoudig en mooi. Te ruim 8 uur heette de heer Maars al len welkom. Spr. hoopte dat de avond' goed moge slagen. Direct daarna geeft hij het woord aan den heer Eli Prins. Elke voor dracht wordt dan aangekondigd en met groo te aandacht gevolgd. Het mooiste was wel het sprookje van Andersen „De Nachtegaal" Dit werd voorgedragen met piano hegelei ding en zeer goed vertolkt. De mooie die pe ondergrond werd goed belicht. Tot slot n,og een paar vlaamsche vertellingen n.l. Hoe de kaalhoofdigheid in de Wereld kwam en Fietje en de perelaar. De voorzitter dankt na afloop voor het voorgedragene en hoopt dat ieder lid van A. W. zal worden. Hij deelt tevens mede dat volgende week in de jeugdherberg-de éersf e vertel middag wordt gehouden met lichtbeelden. SCHAGEN MARKTOVERZiCilT. Er waren Donderdag j.1. belangrijk meer vette koeien aangevoerd. De handel was vlug en duur. Hoogste noteering 32 ets., in massa f250. Dit werd besteed door den heer Oskamp, Amsterdam aan den heer J. Goot jes, Schagerwaard. En ook werd f 250 door den bekenden slager, den heer P. Wit, Den Helder, besteed. Deze, vroeger een vaste marktbezoeker en kooper, komt hier thans •zelden. Deze heer moet hier meer komen, of liever gezegd geregeld komen, zooals zijn collega's. De handel in kalfkoeien was vlug, ver handeld werden er nog op stal van Boon tjes. Plet was feitelijk nog wat. koud voor pas gekalfde koeien op de markt. De handel in gcldekoeien was goed. In vaarzen handel stug. Graskalveren handel gezegd, dat ik niets had. Pas later toen ik in het ziekenhuis lag, merkte ik, dat ik er toch niet heelemaal zonder kleerscheuren afgekomen was. „Neen, geijld heb ik niet, maar ik was natuurlijk wel erg over stuur van den schrik. Ik kon niet andere dan aan één stuk beven en klappertanden. Enfin daar ben ik nu heelemaal overheen. Maar het is wel een strop. Ik ben alles kwijt, geld, klecren, bagage, alles. Maar ik leef, en dat is het voornaamste". „Of ik door blijf vliegen? Natuurlijk natuur lij. Ik zei u immers; het is mijn tijd nog niet, Bovendien vlieg ik eigenlijk niet veel. Ziet u, ik ben hoofdstewardess en doe eigenlijk meestal administratief werk. Toevallig was ik juist deze week noodig bij den dienst. „Ja toeval is een raar ding. Die Hollan der die verongelukt is, de heer Donkelaar, had eigenlijk niet in het toestel moeten zif ten. Hij had een plaats voor een machine, die een uur of wat later zou vertrekken, maar hij wilde zoo graag vroeg in Amster dam zijn cn drong zoo aan, dat ze toen maar een plaats voor hem hebben ingeruimd. Ar me kerel. „Er was ook een stel huwelijksreizigers bij, nog zoo jong... Het is wel vrceselijk." „Dat kan ik ine voorstellen", zeg ik vol oprechte bewondering voor de rust en de filo sofische kalmte, waarmede dit dappere meis je mij haar schrikkelijke ervaringen ligt te vertellen. *„Tk hoon, dat ik het u niet te lastig heb gemaakt ny.t mijn gevraag?" „Maakt u zich daar geen zorgen over", antwoordt ze gul. „IKk ben immers er al weer heelemaal over heen. Ja, gisteren was het anders, maar toen hebben ze gelukkig geen krantenmenschen binnengelaten. Behalve één dat was een dame, die beweerde een goede vriendin van mij te zijn. Ze begon vrceselijk lief te doen en vroeg of ik me haar herinnerde, maar ik had het rnensch nooit gezien. Enfin ze is niet ver gekomen met haar vragen, want ze hebben haar er gauw uitgebonjourd toen het bleek dat ze een jour naliste was". Een glimlach glijdt over het zoo deerlijk gehavende gezicht van Hilda Bongertman, terwijl ze mij, dit vertelt. Zij heeft haar gevoel' voor humor -nog niet verloren. Het zal de zwaar getroffen KLM een troost zijn, dat zij een zóó dapper en flink meisje voor de maatschappij hebben, mogen behou den. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot be trokken of half bewolkt, weinig of geen neerslag, in den nacht tempe ratuur om het vriespunt, overdag lichte dooi; lichte ijzelvorming op klinker- en betonwegen. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; (j 8 UUR: 767. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 34 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent* Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZI.TDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN* vlug duur, hoogste noteering f 54. Handel in nuchtere kalveren vlug, duur, voor gewone slachtkalveren hoogste notee-t ring 16 gld. Voor iets ouder, zoo ze dat noemen mest of gemeste kalveren, liepen, van 20—30 gld., dat zijn ook kalveren van 8 a 14 dagen oud. In paarden was niet veel aangevoerd em niet veel handel. Voor oude slachtschapen werd niet veeli betaald, hoogste noteering f 25. stug. Jonge vette schapen f 2026, handel ma-< tig. Overhouders hoogste noteering f 16, handel matig. In bokken en geiten weinig handel. Vette varkens handel goed, ze wa ren gauw verkocht, voor hcoger prijzen; bij de vorige weken. - De handel in biggen en schrammen was iets beter, hooger prijzen. Oude kippen tot f 1.25, jonge kippen tot f 1.50. konijnen tot f 1.75. Handel beide goed. Voor een win term arlct viel de aanvoer eni het bezoek niet tegen. DOOR MOTORFIETS AANGEREDEN. Beentje gebroken. Hedenmorgen om pl.m. kwart voor negen waren eenige kinderen aan het spelen op de N. Laagzijde ter hoogte van de R.K. school. Plotseling liep een meisje, een dochtertje van den heer V. alhier den weg op en werd aangereden door den juist pas- seerenden motorrijder F., met het noodlot tige gevolg, dat een been van het meisjo werd gebroken. Dr. Nanninga was direct ter plaatse cn behandelde de breuk. Den heer F. treft geen schuld. ZONDAG 13 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Vorsw man. Oudesluis, geen dienst wegens ziekte. Schagerbrug, zie Oudesluis. Kenigenburg, geen dienst wegens ziekte. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam, Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. H. v. Vliet, Wieringerwerf, nam. 2 uur, Cand. v. Vliet. Middenmeer, nam. 2 uur, de heer Kicwiet. Middenmeer, 's av. 7 uur Gezellige .Tonge- liedensamenkomst in het Verenigings gebouw achter de Ned. Herv. Kerk. Ger. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst. Slootdorp, nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur Leesdienst Wieringerwerf, voorn. 9.30 uur Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 5 uur Leesdienst. EIERVEILING SCHAGEN, 10 December. Aangevoerd: 32.000 kipeieren: 5456 Kg. f3.50—4, 56—58 Kg. f 4.40—4.50, 58—60 Kg. f 4.50—4.90, 60—62 Kg. f 4.70—5.10, 62—65 Kg. f5—5.46. klein f 3.30—3.50 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 10 Dec. Aangevoerd: 14332 kipeieren: 4S—51 Kg. f 3—3.20. 52—54 Kir. f 3—3.50, 55—57 Kg. 3.30 —4. 58—GO Kg. f 3.60—4.70. 61—63 Kg. f4.50 —4.90, 64—70 Kg. f 4.60—5.40, 300 eendeieren f 33.30 per 100 stuks. HOORN, 10 December Aangevoerd: 1 stapel kleine Fabriekskaas wegende 593 Kg., f 18. Handel goed. WARMENHUIZEN, 10 December. Roode kool f 11.50, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 8090 ct., drielingen, uien, f 1.90. uien f 1.301.50, grove uien f 1.60 1.70. Aanvoer: 37800 Kg. roode kool, 19500 kg. gele kool. 10300 kg. D. witte kool, 1000 kg. uien. XOORDSCHARWOUDE, 11 December. Schotsche muizen f 2.20, grooten f 2.10, uien f 1.501.60, drielingen f 2.502.60, gro ve f 1.601.80, peen f 1.40, kleine peen f 0.60. Kroten f 0.30—1.20, roode kool f 1.10—2, witte kool 80 ct., gele kool f 1, D. witte kool f 0.80—1—, andijvie f 1.10—1.60. BROEK OP LANGENDIJK. 11 December. Bevel. 1.90, Schotsche muizen 2.20, uien 1.401.60. drielingen 2.202.90, grove 1.30 1.70, gele nep 6.80. peen 1—1.30, groene kool 1.303.14, rammenas 1.70. Kroten f 0.50—0.70, roode kool f 1—1.90, af w. f 1—1.50, gele koal f 1-1.10, D. witte kool f 0.80-^0.90, bloemkool f 5.40—8.10, 2e s. f 2.60—3.30, andijvie f 0.8(4-1.40. BOTERNOTEERING. 's-Gravenliage 10 December De com- missienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 68 cent per kilo gram. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deenschc hoternoteering 13 vastgesteld op 200 kronen is 80 ct. per kg*

Schager Courant | 1936 | | pagina 2