ijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS GRIEP? AKKERTJES De ramp van de „Lijster" UITVOERING „LYCURGUS". Onze plaatselijke G. V. geeft op Zondag 13 Dec. 1936 een uitvoering in het N.H. Kof fiehuis. Gezien het goede werk door de vereeni- ging in vorige jaren gepresteerd, twijfelen wij niet, of ook op dezen avond zullen de sportliefhebbers uit Schagen en omgeving kunnen genieten van het goede werk, dat zal worden geboden. De ouders der adspiranten hebben toe gang tegen den gercducecrden prijs van f 0.25. Voor verdere bijzonderheden, zie de advertentie van gister. DE INVLOED VAN MULTATULI OP DE ARBEIDERS. Voor 'de afd. Schagen van het Instituut Voor Arbeidersontwikkeling, sprak Woens dagavond de heer B. Ponstein over den in vloed van Multatuli op de arbeiders. Voor deze lezing, die in de o.l. school werd gohouden, bestond goede belangstelling. De heer Ponstein vertelde eerst een en an der over de persoon van Multatuli. Reeds in zijn jeugd treedt duidelijk naar voren, hoe hij ingaat tegen machtsoverheersching en ditzelfde komt steeds tot uiting in al zijn werken. Duidelijk liet spr. uitkomen, hoe Multatuli opgroeide in een bittere stemming. Dan zien we Multatuli naar Indië trekken, waar hij kennis neemt vgn de vele daar bestaande misstanden. Het dient gezegd, dat Multatuli daar vele domheden begaat. Den Javaan probeert hij echter te geven, wat hem toekomt, en t.a.v. de misstanden tracht hij recht te zoeken, eerst bij den G.-G. en later bij den Koning. Als dezen hem echter teleur stellen, komt hij met zijn Max Havelaar, waarin op schrille wijze de Indische wantoe standen worden belicht. Multatuli komt nu midden in het sociale leven van die dagen te staan; hij wordt een centrum-figuur. Multatuli was geen socialist; ze zijn onge vaarlijk krankzinnig, zoo oordeelde hij over hen. Want, aldus redeneerde M., van een normaal mensch is toch niet te venvachten, dat hij eigenbelang uitschakelt. Toch is M. een strijder voor de arbeiders klasse geweest. Spr. kwam vervolgens tot het werk van Multatuli en deed eenige grepen uit zijn uit gebreide literatuur, waarbij zijn boeiende voordracht opviel. De lezing werd door de aanwezigen met' groote belangstelling gevolgd. THEATER ROYAL. „De gevangene van het haaien- eiland". Een Fox-film voor hen, die houden van spanning en sensatie. Toch zijn ook fraaie natuuropnamen niet vergeten. De film geeft het lijden weer van een on schuldig veroordeelde arts, die er, na een mislukte poging tot ontsnapping, in slaagt een epidemie in het ballingsoord te over winnen en daardoor gratie bekomt. De fi guren zijn schitterend geteekend en zoowel spel als intrige doen de toeschouwers vol belangstelling de verwikkelingen volgen. Interessant is vooral dat de rolprent ons verplaatst naar den begintijd der Ameri- kaansche republiek, onder het bestuur van Abraham Lincoln. De moord op dezen populairen regeerder zweept de hartstochten zoo hoog op, dat het onrechtvaardig vonnis tegen Dr. Mudd wordt uitgesproken en de arme dokter, die zonder verdere navraag zijn plicht als medicus-ver vulde, naar het haaieneiland wordt ver bannen. Gruwelijk oord van ontzetting, waar de zware misdadigers zijn opgesloten in een fort, dat omgeven is door een water, waarin vraatzuchtige haaien zijn losgelaten. De opoffering van den trouwen negerbe diende Buck en het lijden van des dokters vrouw zijn de mooie menschelijke elementen in dit fraaie, boeiende filmwerk, dat zeker in staat zal zijn velen naar Theater Royal te trekken. EEN MOOI SUCCES. Bij gisteravond te Alkmaar gehouden wedstrijden behaalde de Chr. Gymnastiek- vereeniging „Excelsior" 1 eerste, 3 tweede en 1 derde prijs. LANGENDIJK Naar wij vernemen, is de levering van een rijwiel ten behoeve van den Keurmees ter van den Vleeschkeuringskring Oudkar spel bij inschrijving gegund aan den heer A. Dekker te Broek op Langendijk voor een totaal bedrag van f 74.Dit is voor de ja ren 1937. tot en met 1939. Men deelde ons mee, dat er groote kans beslaat, dat met ingang van het volgende jaar een, ragf^ng. van de drie gemeenten, welke de U.L.O. School stichtten en in stand houden, met Broek op Langendijk zal worden getroffen in zake toelating van leerlingen uit deze gemeente tot die gemeen schappelijke U.L.O. School. ZUID-SCHARWOUDE Tot nog toe is geen afwijzende beschik- king gekomen op het verzoek tot den aan leg van een rijbrug over het nieuwe kanaal bij de Lange Balk. Wel zijn, zeer kort na de indiening van het verzoek, nadere in lichtingen gevraagd. Uit het lang uitblij ven van een beslissing meent men te mo gen opmaken, dat het verzoek bij de be trokken instanties in ernstige overweging wordt genomen. De kosten worden op f 160.000 geschat. We vernemen, dat het comité voor de viering van de feesten bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard er in geslaagd is. een goochelaar te engageeren, ten einde de kinderen eenige uurtjes aangenaam bezig te houden. Om echter den heelen dag te vullen, tracht men nog vermakelijkheden te organjseeren op andere wijze. OUDKARSPEL Op initiatief van den Burgemeester heeft zich alhier een comité gevormd tot het organiseeren van feestelijkheden op den trouwdag van Prinses Juliana. Het comité bestaat, uit de volgende leden: Burgemeester Wijnveldt, Voorzitter; I. K. M. van Loo, Secretaris; P. Pijper. Pen ningmeester; J. J. Eecen, Waarnemend Voorzitter; F. Moeijes Fz., Waarnemend Secretaris; P. Heertjes, Waarnemend Pen ningmeester; B. Bommer, P. Kostelijk, J. Schrieken Jb. Kroon Czn., C. Van Zijl en A. Leijen; als leider van het feest voor de schoolkinderen het hoofd der School C. van den Abeele. In verband met den tijd van het jaar, waarin het huwelijk wordt voltrokken, gaat liet zeer moeilijk om buitenfeesten te or ganiseeren, zoodat het comité heeft beslo ten de feestviering hoofdzakelijk te bepa len tot een feest voor alle schoolkinderen van alle gezindten in de gemeente. Verder zal afhangen van de offergezind heid van de burgerij of ook nog iets voor de'volwassenen op touw kan worden gezet. Daartoe zal eerstdaags een beroep worden gedaan op de ingezetenen, zoowel per bus als met lijsten en het comité hoopt dat de opbrengst zoodanig zal zijn, dat een flink kinderfeest zal kunnen worden gevierd. Het comité besloot ook zich tot den ge meenteraad te wenden met het verzoek om een bijdrage voor dit doel uit de gemeente kas. Het feest zal worden gehouden op den huwelijksdag 7 Januari a.s. Wij hopen binnenkort op een en ander nog wel terug te komen. BROEK OP LANGENDIJK BEGRAFENIS WETHOUDER GLAS Donderdagmiddag half 3 werd het stoffe lijk overschot van wijlen wethouder A. Glas Cz. ter grave gedragen. Naast den raad en personeel der gemeen te-secretarie waren verschillende corporaties vertegenwoordigd, waarin de overledene zitting heeft gehad als bestuurslid. Bij de groeve werden door Ds. Donner woor den van troost gesproken, terwijl daarna Burgemeester Slot den eenvoud schetste van den overledene en wat deze tijdens zijn leven voor de gemeente en voor hem als vriend is geweest. Een zoon van den overledene dankte voor de deelneming en belangstelling. SINT PAN CR AS Bij de gisteren in café Bouwstra gehou den openbare verkooping van eigendommen van den heer C. de Wit alhier, werd deze als volgt afgemijnd Huis en erf, kooper de hèer Jb. Ruijs vóór f 1330.—. Klei-akkers, (12 sn.), kooper de heer Jb. {luijs voor f 35 per' snees; akker aan de Staalsloot (12), kooper de heer W. Keizer voor f 35 per snees en een akker aan dezelf de sloot (11 sn.). kooper dezelfde voor f 50 per snees. Akker aan de Achtervaart (13), kooper de heer C. Kloosterboer Pz. voor f 41 per snees. Tien perceelen in de Daalmeer werden ge kocht door den heer C. Kloosterboer Pz. voor prijzen varieerende van f 25 tot f 31 per snees. Bij de alhier gehouden verkooping van landerijen werd van f 27.- tot f 35.- per sn. 'besteed. Een perceel bracht f 50.- per snees op. Voor land in de Daalmeer werd van f 25.f 31- per snees betaald. De slechte uitkomsten van den tuinbouw zijn de oor zaak, dat de prijzen van het land tot een derde zijn gedaald van het bedrag, dat in normale tijden werd betaald. HOOGWOUD Voor de vacante betrekking van hoofd der school te Aartswoud hebben zich 26 sol licitanten aangemeld. Tot leeraar aan de Teekenschool alhier is benoemd de heer Th. W. A. Rusche te Purmerend. Op 16 Dec. a.s. zal de Burgemeester dezer gemeente in zijn functie als voorzitter van „Waterschapsbelangen" in café Mod der een lezing houden over „Strafrecht in het algemeen en dat der Waterschappen in het bijzonder". In overeenstemming met den Inspec teur van het Lager Onderwijs is een voor dracht opgemaakt voor de benoeming van een onderwijzeres te Aarts woud, waarop als eenigst voorgedragene voorkomt" Mej. G. K. Dell te Hoorn. Op 11 dezer zal de steunregeling we der in werking treden en zal de werkver schaffing tijdelijk .worden stopgezet. Het aantal werkloozen is reeds de 50 gepas seerd. AARTSWOUD. Door het Kiescollege werd in zijne verga dering als Ouderling en Diaken herkozen de heeren Jb. Kuiper Rz. en A. Jonker. Woensdag vergaderde de Afd. Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. van Land bouw ten huize van den heer J. Modder te Hoogwoud. Door ontstentenis van den voor zitter, den heer Stapel, werd de vergadering geleid door den vice-voorzitter, den heerK. Braak. Spr. heette allen welkom en wees op de lichtpuntjes op de vorige vergadering ge noemd voor den landbouw, dit was moge lijk wel een tikje overschat. Zien we thans de zuivelprijzen, de vleeschafzet, de var- kensprijzen en daartegen de nog steeds stij gende voederprijzen, welke zich zoo weinig aanpassen, dan vervallen wel heden weer alle lichtpuntjes. Met deze woorden wordt de vergadering geopend. Notulen worden door den secretaris, den heer Harp gelezen en onveranderd vastge steld. Van den heer P. Pluist,er was bericht in gekomen, dat hij wegens hoogen leeftijd be dankt als lid van'de tcntoonstellingscommis- Voorzitter dankte den heer Pluister harte lijk voor zijn bemoeiingen in een lange reeks van jaren. Het onderzoek der rekening 1936 werd op gedragen aan de heeren S. Waiboer, P. Groo- tes en C. Donker Az. De begrooting voor 1937 werd vastgesteld op f597.50. De verkoop der onafgehaalde prijzen bracht f 22.15 op. Hierna werd het woord gegeven aan den Weled. Heer Lienesch, Rijkslandbouwconsu- lent, die het onderwerp: Kan het Noordhol- landsche graslandbedrijf voordeeliger wor den geëxploiteerd, op een heldere en duide lijke manier behandelde. In een pak kende causerie gaf spreker zijn meening met voorbeelden weer. Met groote aandacht werd er naar geluisterd en een geanimeerde ge- dachtenwisscling was er het gevolg van. Met dank aan spreker en verder aan alle aanwezigen, sloot voorzitter deze vergade ring. ANNA PAULOWNA Onder groote belangstelling van de leden van de Ned. Herv. Evangclisatievereeniging en vele anderen is Woensdagavond het nieu we Evangelisatiegebouw in gerbuik geno men. Het van buiten vriendelijk aanziend en van binnen eenvoudig gehouden gebouw met hooge ruimte en aardig in modernen stijl ge maakt spreekgestoelte, was tot op alle be schikbare plaatsen en zelfs meer dan dat, bezet. Nadat op de gebruikelijke wijze, met zang en gebed, was geopend, sprak de heer P. Boon een welkomstwoord, waarin hij ge waagde van de warme mengeling van ge waarwordingen, in zijn hart en die ongetwij feld ook zou zijn in de harten der leden van de Evangelisatie te Breezand, nu men op het punt stond het nieuwe bedehuis in gebruik te nemen als een geschenk uit Gods band en het open te stellen, ook voor hen die thans des Zondags nog voorbij gaan. In het bijzonder werden welkom geheeten de beide wethouders der gemeente, de heeren K. Keuris en II. op 't Veld en de secretaris, de heer C. Kcijzer. Burgemeester Lovink was door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Ook tot bet hoofdbestuur der Inwen dige Zending in Noord-Holland, de vertegen woordigers van zusterafdeelingen uit den om trek, den ontwerper van het bouwwerk en de aannemers werden eenige vriendelijke woorden van welkom en dank voor de be langstelling gericht. Spr. las daarop een oorkonde van in ge- bruikname voor, die staande werd aange hoord. Met deze plechtigheid en met het zin gen van Psalm 24 vers 3 en 4, werd geacht het gebouw officieel in gebruik te zijn ge nomen. Doch in de Hervormde gemeente is de bij bel hel middelpunt der kerk en daarom werd de wijding tot de bestemming van het gebouw nog uitgebreid met het plechtig neer leggen van den bijbel op den preekstoel, door den heer D. Lubbert. De voorganger las daarop van Romeinen 10 vers 4 tot 17 en sprak naar aanleiding van Nehemia 2 vers 20: „Wij zullen ons op maken en bouwen", er daarbij op wijzend, dat hij en zijn gehoor zich mogen opmaken en bouwen aan den dienst der kerk, die vraagt dienst des Woords,. des sacrements, gebed en offer. Onder leiding van den hèer Asma zong het koor der Evangelisatie „Heilig" en „Gloria Patri" en nadat brieven van verhindering waren voorgelezen van Ds. Boclce en de be sturen van de Evangelisaties te Edam, Mid- denmeer en Stompetoren, sprak als eerste der gasten Jonkheer v. d. Brandeler, voor zitter der Inwendige Zending in N. Holland die zich kon voorstellen, dat 't een gewich tige dag was voor de afdeeling Breezand, nu men, met dankbaarheid aan God en den evangelist dit nieuwe gebouw, een openba ring in het geestelijk döode N.-Holland, in gebruik mocht nemen. Het mooie gebouw is van zoor veel belang, zei spr., maar mag niet meer dan middel zijn. Moge het nog eens zoo ver komen, dat dc evangelisatie niet meer noodig is, omdat in alle kerken op de juiste wijze Gods woord wordt verkondigd en moge God vrede geven aan dit huis in deze donkere streek. De heer Keuris zei, daar Burgemeester Lovink niet aanwezig kon zijn, graag in diens plaats een woord van gelukwensch te spreken. Het gemeentebestuur heeft be langstelling voor elke vereeniging, die zich op geestelijk, cultureel of maatschappelijk gebied beweegt en spr., hoewel zelf van an dere richting, kan het werk van elke bewe ging en richting op dat terrein waardeeren en voegde dan ook gaarn z'n persoonlijke gelukwenschen bij die van het gemeente bestuur. Ook afgevaardigden uit Heiloo, Den Hel der en Schagen voerden het woord, waarna de heer Boon alle sprekers dankte, daarbij opmerkend, dat zijn naam was genoemd in verband met hetgeen tot stand was geko men, maar hij zichzelf slechts beschouwd wcnschte te zien, als de door God aange stoken kaars, die het licht van het Evan gelie mag doen schijnen. Eén ideaal mogen we slechts hebben, zoo wendde spr. zich tot z'n gehoor; we zullen ons opmaken en bouwen, arbeiden aan de komst van het Koninkrijk Gods en moge daarbij de 9de December in de herinnering blijven als een schoone dag. Na het dankgebed en 't zingen van Psalm 11S vers 7 zong het koor nog „Wij zingen Uwen lof" en „Psalm 150", waarna met 't uitspreken van den zegen de plechtigheid werd besloten. De gratis naaicursus, een vervolg op de gratis voedingcursussen, die gegeven zijn in de openbare school, is aangevangen met 21 deelneemsters. OUDE NIEDORP Woensdagavond vergaderde de leden van de leesportefeuille ten huize van den heer Feijs. Opgekomen 6 leden. Na opening door den voorzitter, zei de heer Folkcrs, dat het zeer te betreuren is, dat de lenen niat beter opkomen. Getracht zal wor den om volgend jaar een vergadering te be leggen met de dames en er een attractie aan te verbinden*. Over de tijdschriften in de portefeuille ontspon zich een levendige discussie. Beslo ten werd om inplaats van het weekblad „Buiten" de „Groene Amsterdammer" te ne. men. De verkoojf van tijdschriften leverde wederom gezellige oogenhlikken op. Voor enkele dubbeltjes kreeg men volledige jaar gangen van mooie tijdschriften in zijn bezit. Na rondvraag volgde sluiting. Zoo'n zwaar gevoel in Uw hoofd Voelt Ge U loom, als lamgeslagen? Dai is dikwijls het begin van griep, maar zoover behoeft het niet te komen. Neemt dadelijk één of twee "AKKERTJES" en in negen van de tien gevallen wordt de griep-aanval in de kiem gesmoord! "AKKERTJES" zijn echte griep-bestrijders De geneeskrachtige stoffen, waaruit zij zijn samengesteld maken de griepbacillen on schadelijk en werken koorts-verdrijvend. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard dooi hun zeer snelle pijnstillende werking bij? Hoofdpijn, Kiespijn,Spierpiin,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf AKKER.CACHETS BERGEN EEN FRAAI SUCCES! Op de Woensdag en gisteren gehouden Vak. en Kerstveetentoonstelling te Utrecht, georganiseerd door de Nederlandsche Sla gersvakschool, heeft A. Maasen's Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij alhier in de groep worstsoorten drie prijzen behaald cn wel een eersten prijs met lunchworst cn twee tweede prijzen, n.1. met gekookte worst en boterhammenworst. In genoemde groep, ondergebracht onder letter A, waren niet minder dan 187 inzendingen. Inder daad een fraai succes! INTERN. VEREEN. „BELLAMY". In de Rustende Jager belegde de afd. Bergen van de Intern. Vereeniging „Bella my" gister een propaganda-avond, welke slechts: .door een dertigtal belangstellenden was bezocht. De heer de Beurs opende met een woord van welkom cn gaf daarop het woord aan mevr. Heuff, eere-presidente der S.V.B. uit 's-Gravenhage, die spreken wilde over: „Kan Bellamy orde brengen in den eco- nomischen chaos." Spr. vertelde eerst wie Bellamy was en hoe de gedachten van Bellamy de laatsten tijd weer meer en meer naar voren wa ren gekomen en oordeelde dat Bellamy in derdaad uitkomst kon brengen. Op onderhoudende wijze behandelde spr. haar onderwerp. Na de pauze werden door eenige aanwe zigen vragen gesteld. SCHORSING IN DE WERKVERSCHAFFING Door de leiding der werkverschaffing in het Provinciaal Duinterrein, waar een 20-tal arbeiders uit Bergen tewerk waren gesteld, is heden een 6-tal arbeiders wegens onvol doende werkzaamheden geschorst. WINKELSLUITING. Door de gezamenlijke slagers in de ge meente is een adres aan den Raad gericht, houdende verzoek bij verordening voor de slagerswinkels de sluiting der zaak te re gelen als volgt: a. op Maandag tot en met Vrijdag 's middags tusschon 1 en 2 uur; des avonds om 7 uur. b. Op Zaterdag des avonds om 9 uur. Adressanten wijzen er op, dat op deze uren zeer weinig publiek de slagerswinkels bezoekt en dat het sluiten der winkels bijna niet merkbaar zal zijn. Adressanten geven te kennen dit verzoek te doen teneinde de bepalingen der arbeids wet behoorlijk te kunnen naleven. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruine kinderhandschocn; zwarte vulpen; zilveren vulpotlood; zwarte hond cn een her dershond aangeloopen; grijze kinderhand schoen; paar grijze dameshandschoenen; bruin grijze want. VERLOREN VOORWERPEN. Vulpenhouder in étui; nappa heerenhand schoen; bankbiljet van f 10 bruine dames- portemonnaie met geld; twee sleutels aan 'n ring; paar bruin lederen dameshandschoe nen; donkerblauwe dameshandschoen; rood bruine wollen sjaal; bruine jongensporte monnaie; bruin lederen handbeschermer van een rijwiel; pantoffel; hengselmand; belas tingplaatje aan een speld. ZIJPE ST .-MAARTENSBRUG. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd bij het echtpaar K. Schuijt het groote ruit van de voorkamer ingedrukt. De glasscherven waren in de kamer terecht gekomen. Of men hier te doen heeft met baldadigheid of een poging tot inbraak, zal de politie, naar wij hopen, kunnen uitma ken. Naar men ons mededeelde, wordt niets vermist. PETTEN. De subcommissie ter viering van het hu welijk van Prinses Juliana met Prins Bern hard is voor Petten en omgeving als volgt samengesteld: II. S. Eriks, voorzitter; J. P. Geensen, secretaris; M. Breed, Penning meester; K.' Jansma en P. Nottelman, leden. BURGERBRUG. De alhier in het leven geroepen Commis sie tot viering van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard bestaat uit de volgende leden: Voorzitter L. Smelik; Secre taris: J. Dirks; Penningmeester: Pastoor v. Kampen; Leden: J. C. Bruin, D. Eriks Az., G. Anema, C. Kok en D. Nanne. BURGERLIJKE STAND van 4 tot en met 10 December 1936. Geboren: Helga, dochter van Adriana Isa- bella Maria Pijpenseel. Overleden: Jan Kapitein, oud 16 jaren. Willem Cornelis de Niet, oud 50 jaar, echt genoot van Wilhelmina Spaans, eerder we duwnaar van Johanna de Jager. Verklaring van slr Philip Sassoon. Londen: In antwoord op hem in het Lagerhuis gestelde vragen, heeft de onder staatssecretaris van luchtvaart, Sir Philip Sassoon, verklaard te betreuren geen inlich ting te hebben ontvangen, welke een aan vulling zou zijn op de volledige verslagen van den treurigen ramp, die zich bij Croy- don heeft afgespeeld, daar de inspecteur der ongelukken nog steeds de oorzaken nagaat, die tot den ramp zouden kunnen hebben ge leid. Croydon is, evenals de andere vliegterrei nen in Groot-Brittannië, sterk aan mist on derhevig. Sir Philip meende er evenwel de aandacht op te moeten vestigen, dat de beslissing of een toestel zal vertrekken bij den bestuurder van 'n toestel ligt en dat aanwijzingen wor den gegeven door den dienst, welke belast is met de controle van het betreffende vlieg veld. Het vliegveld Croydon voldoet, wat de ruimte aangaat, geheel aan de door het mi nisterie van luchtvaart gestelde eischen en er is ook voldoende ruimte volgens de in ternationale normen. Sassoon besloot met te zeggen, dat hem geen klachten hebben bereikt aangaande het controle-systeem, dat voor Croydon wordt toegepast. Chef vliegdienst naar Londen. De chef van den vliegdienst der K.L.M., de heer Aler, vertrok gisternamiddag van Schip hal naar Londen. De heer Aler vertegenwoordigt de K.L.M. bij het voortgezette officiecle onderzoek, dat door de Britsche luchtvaartautoriteiten wordt ingesteld. Voor zijn vertrek is op het bureau van den vliegdienst een langdurige bespreking ge voerd, waarbij o.a. aanwezig waren de ge zagvoerders Smirnoff, Moll en Parmcntier. De door eerstgenoemden uitgebrachte rap porten zijn opnieuw besproken. Het stoffelijk overschot van den piloot Hautzmayer zal, nadat de Britsche autori teiten toestemming hebben gegeven, naar Weenen worden vervoerd, waar het ter aarde zal worden besteld. Vee in de vlammen omgekomen Bij een boerderijbrand in Friesland. Heerenveen Gistermiddag is de kapita le boerderij van de heer S. Botter te Bir- stum door tot nog toe onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Slechts een klein gedeelte van het vee kon nog gered worden. De voorraad graan enz. dat zich in de schuur bevond bene vens de geheele inboedel werd een prooi der vlammen. Tien koeien en twee paar den kwamen in de vlammen om. De schade die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Predikbeurten ZONDAG 13 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Kerkaoor. Maandel. collecte. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. van dor Kam, van Heerhugowaard. Heerhugowaard, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Anna Paulowna, nam. 7 u., Ds. Vorstman. Groet, zie Schoorl. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schoorl, geen dienst. Nam. 1.30 uur Zondagsschool. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Rijkx. Hoogwoud, geen dienst. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholf. Callantsoog (gewijzigd), voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp (gewijzigd), geen dienst. Wieringerwaard, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Onze dwalingen. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Zuidscharvvoude, vm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. H. Brit- zei, van Wormerveer. Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Den Oever, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 3 uur, Cand. J. v. Eerden. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Cand. J. van Eerden. Nam. 2.30 uur, Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. van Dop, van Alkmaar. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging, Donderdagavond 7.30 uur in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H J Kraak, van Den Helder. Oud-GereL Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half acht, Ds. v d Kraats, van Den Helder, in openbare school 2.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3