Europeesche politiek rond Iran Bezoek van een Duitsch staatsman De strijd om de „Betty Bonn" De roofmoord te Amsterdam Ongeluk of misdaad? Brandstichter veroordeeld Het Prinselijk huwelijk Viering van het Vorstelijk huwelijk in Indië Winkelsluiting tijdens de komende feestdagen Rusland kweekt vliegeniers Heeft dit onrust te Moskou verwekt? Teheran. In November. TERWIJL ik rondloop, overal bespre kingen houd om mijn motorfiets en zijspan te bevrijden en tracht uit te vinden, waar mijn oude reismakker is ge bleven, gebeuren er hier dingen, die, naar het me voorkomt, ook van zeer nabij de Europeesche politiek betreffen. Onverwacht heeft Teheran het bezoek ge kregen van dr. Schacht, den Duitschen minister voor economische zaken. Wat men aan de Duitsche buitenlandsche politiek mo ge kunnen verwijten, toch zeker niet gebrek aan activiteit. Overal, in Europa en buiten Europa, hoort men haar stem, voelt men haar hand. Dr. Schacht bevond zich voor besprekin gen in de Turksche hoofdstad, toen hem daar, naar de officieele lezing luidt, een uitnoodiging bereikte ook de Iransche hoofd stad te bezoeken en per vliegmachine heeft de Duitsche staatsman en financier de reis van Ankara naar Teheran gemaakt. Slechts weinige uren tevoren werd zijn komst aan gekondigd en op het vliegveld bevonden zich vele leden der talrijke Duitsche kolo- niet te Teheran om dr. Schacht hartelijk te begroeten. Wat was de reden tot dit bezoek? Daar naar kan men slechts raden, maar door de omstandigheden wordt dit raden betrek kelijk gemakkelijk gemaakt. Dat in''de eerste plaats economische en handelsvragen aanleiding gaven tot dr. Schachts komst naar Teheran is niet zeer waarschijnlijk. Nog niet lang geleden sloot Duitschland met Iran een zeer gunstig handelsverdrag op den grond van compen satie, den handel met gesloten beurzen dus. De in ruil voor Duitsche waren ontvan gen Iransche handelsartikelen ^telden even wel Duitschland in de gelegenheid zich el ders van de zoo hoog noodige buitenland sche betalingsmiddelen te voorzien. Gedroog de Iransche vruchten bij voorbeeld, verzon den voor Duitsche rekening in ruil voor Duitsche waren, brachten in Europa pon den sterling, francs en guldens op, die vloeiden in de Duitsche kas. Ook in ander opzicht heeft Duitschland zijn economische positie in Iran kunnen versterken en meer dan verleden jaar hebben Duitsche onder nemers belangrijke opdrachten in Iran kunnen verkrijgen. Duitsche nijverheids voortbrengselen komen in steeds grooter hoeveelheid naar deze streken. Niet slechts in Europa, ook daarbuiten wordt Duitsch- lands positie immer beter. Toen dr. Schacht te Teheran aankwam, bevond de Sjah-in-Sjah zich niet in zijn hoofdstad, maar maakte met zijn zoon, den troonopvolgei*, eenreis door het land. Te Teheran werd de Duitsche gast ontvan gen door de ministers en aan feestelijke maaltijden werden buitengewoon hartelijke toespraken gehouden. Langdurige bespre F eullleton door Friedrich Lindem a n Maar wat konden zij nu nog toevoegen aan wat men toch wel door den commissaris van New-York had kunnen laten vastleggen. Daar moest iets anders achter steken. Maar wat? Plotseling werd ik uit mijn overpeinzingen opgeschrikt. Ik hoorde stemmen achter mij, brullende scheldwoorden. Daar stonden de drie plotseling weer bij mg en smeten hun hoeden op tafel. Thompson smeet de eene vloek na de ander eruit over dezen godvergeten paragrafen schender. Zelfs Winchester vloekte. Alleen de Consul hield zich afzijdig. De Consul had mg herkend. Mijn aanwe zigheid was hem pijnlijk, dat juist ik, die hij toch nog kortgeleden bij den bloedigen wet boekvreter, zooals Thompson hem nu noem de, dit moest aanhooren. Hij wist zich niet anders te redden, dan door op mij toe te treden. Mag ik de heeren aan elkaar voorstel len. Maar dit was voor Thompson een prach tige gelegenheid. Nauwelijks had hij gehoord, kingen werden 0or dr. Schacht gevoerd met den Iranschen minister van financiën en met den Iranschen minister van bui tenlandsche zaken. Hierbij moet men in overweging nemen, dat de Iransche minis ter van financiën doorgaat voor een dei- invloedrijkste personen, die het meest vol komen vertrouwen geniet van de Sjah-in- Sjah. De beteekenis van minister Davar gaat door diens technische en algemeene kennis en door zijn karakter verre uit bo ven de toch reeds belangrijke positie, welke hij als minister van financiën inneemt. Begeleid door den minister van finan ciën Davar en den minister van buiten landsche zaken Samiï, is dr. Schacht ook door den Sjah-in-Sjah in een van diens buitenverblijven ontvangen en bij die ge legenheid zal ook wel niet over koetjes en kalfjes gesproken zijn. Juist toen dr. Schacht zich in Iran bevond kwam de tijding over het tusschen Duitsch land en Japan gesloten en tegen Rusland, of tenminste tegen het communisme gerich te verdrag en dit deed een nieuw licht val len op het onverwachte bezoek van dr. Schacht. Algemeen werd aangenomen, dat het bezoek van den Duitschen staatsman aan Turkije en Perzië wel eens in nauw verband kon staan met het Duitsch-Japan- sche verdrag, hetwelk de gemoederen te Moskou niet zeer opgewekt heeft gestemd. Men moet hierbij in het oog houden, dat zoowel Turkije als Iran met Rusland een gemeenschappelijke grens heeft. De verhouding van Turkije en Iran ten opzichte van Rusland- is officieel goed en was tusschen Turkije en Rusland langen tijd zelfs zeer goed. Turkije, dat door den wereldoorlog zeer veel verloor, stond bij het sluiten van den wapenstilstand tegen over een wereld van vijanden. Noch in En geland, noch in Frankrijk, noch in Italië had het meer vertrouwen en onder deze omstandigheden wendde het zich tot Rus land, maar de vriendschap tusschen Turkije en Rusland bleef steeds gebonden aan zeke re grenzen. Turkije was steeds sterk ge kant tegen het communisme en terwijl het met de regeering te Moskou zeer nauwe betrekkingen onderhield, weerde het met de uiterste kracht alle communistische actie en propaganda af. Secjert is er veel veran derd. De verhouding tusschen Turkije en Engeland is uiterst vriendschappelijk ge worden en Turkije is niet meer „de zieke man" doch economisch en militair zeer van Iran, maar begrijpelijk was het, dat meer zoozeer noodig en blijft even sterk als vroeger gekant tegen alles wat naar communisme zweemt. Iran moest langen tijd het eerste en drei- gendste gevaar zien in Engeland. Toen de huidige Sjah-in-Sjah het bewind in handen nam en daarmede zijn vaderland van den ondergang redde, was Iran niet veel meer dan een Engelsch protectoraat. Sjah Reza Pachlevi maakte hieraan een einde en her stelde de volle vrijheid en onafhankelijkheid van Iran, maar begrijpelijk -was het, dat men aanvankelijk toch bleef vreezen voor een poging van Engeland zijn ouden in vloed te hernemen. Deze argwaan tegenover Engeland is zeer sterk verminderd, zoo niet geheel verdwe nen, waartoe niet weinig bijdraagt dat Iran thans, na de grondige hervorming van zijn leger, zich sterk genoeg voelt eiken aanval wat beroep ik uitoefende, of opnieuw begon hij te brullen: Wat? de Pers? mensch, schrijf op! Hij zette zich in postuur en wilde mij ge lijkertijd maar liefst een woest artikel dic- teeren. Den kep had hij al klaar. Justitieschandaal te Gibraltar. Nu moesten de Consul en ik toch even lachen, en het pijnlijke van mijn tegenwoor digheid was overwonnen. Wel is waar duurde het een heele poos eer wij Thompson er van overtuigd hadden, dat ik zijn artikel niet kon accepteeren. Zelfs later begreep hij het nog niet heelemaal goed. Hij kreeg beslist het gevoel alsof de geheele Europeesche pers met dezen halsafsnijder on der een deken lag. Maar hij gat zich gewonnen, ging zitten en nu ging ik bij hem zitten. Tusschen de palmen scharrelde ook weer Bolston, maar in ieder geval had hij het genoegen niet iets meer te kunnen hooren, want Thompson brulde in zgn woede: Een verhoor, een verhoor heeft de kerel ons willen afnemen. Alsof wij zelf met dezen kaffer, met dezen Spurling wat te maken hebben. Vrije Amerikaansche burgers verdacht maken. Een schandaal is het! Een schandaal! Thompson had het blikbaar nog niet op gegeven, mij te overtuigen. Misschien hoopte hij toch nog op een artikel van mij, of in ieder geval wilde hij zijn hart luchten. Fatsoenlijk en kalm zijn wij bij dezen... dezen... De Consul maakte een kalmeerende bewe ging met zgn hand. Maar Thompson raakte in vuur. Ach wat, Consul, dat kan me niet schelen. Dat mag iedereen hooren. 't Is een idioot. Neem me niet kwalijk, meneer... meneer... Ik noemde mijn naam. op zijn vrijheid en onafhankelijkheid met kracht van wapenen af te wijzen, zonder een beroep te doen op de hulp van een wei willenden buurstaat. Aan de andere zijde behoeft Iran geen vrees te koesteren voor Rusland. Het communisme vormt geen ge vaar voor Iran. De godsdienst reeds alleen, de Islam, maakt communistische besmetting in Iran zeer weinig waarschijnlijk, doch er komt meer bij. Het aan Iran grenzende Rus sische gebied (dat trouwens vroeger Iransch was). Azerbeidsian is grootendeels bewoond door Sjiïetische Mohamedanen, geloofsgenoo- ten dus van de eveneens Sjiïetisch-Mohame- daansche Iraniërs, en deze op Russisch ge bied wonende Mohamedanen zijn allerminst vervuld van liefde en dankbaarheid ten op zichte van de sovjets. Zij lijden zwaar onder economische en godsdienstige onderdruk king door de mannen van Moskou en wat er voor nieuws komt over de Russische gren zen betreffende de toestanden in Rusland, is allerminst een goede propaganda voor het communisme. Hoewel vandaar geen direct gevaar dreigt, blijft Rusland voor Iran toch een minder aangename buur. De vruchtbaarste en rijk ste Iransche provinciën liggen in het noor den, nabij de Russische grens en deze pro vinciën zijn voor hun uitvoer bijna uitslui tend aangewezen op den grooten communis- tischen buurman. En voor den invoer is het niet anders. Rusland bemoeilijkt allen door voer van en naar Iran, zoodra het in de doorgevoerde artikelen een concurrentie voor eigen nijverheid ziet. De vruchtbare Iransche noordprovinciën zijn dus in sterke mate economisch afhankelijk van de wel willendheid der Russen. In het noorden heeft Iran alleen havens aan de Kaspische Zee, Nieuwe arrestatie verricht. Gisternacht heeft de recherche van het bu reau in de Spaarndammerstraat te Amster dam, in een woning in den Jordaan een tweede jonge man gearresteerd, tegen wien aanwijzingen bestaan dat hij met den reeds in hechtenis zittendé verdachte, medeplichtig is aan den moord op de Gl-jarige juffrouw Teeseling in de Groote Bickersstraat. Beide verdachten, die thans zijn opgeslo ten in het Bureau in de Warmoesstraat, ont kennen, dat zij juffrouw Teeseling van het leven hebben beroofd. Er zijn bij de huiszoeking in de woningen van de beide arrestanten geen voorwerpen gevonden, afkomstig uit de woning in de Groote Bickersstraat, maar wel zijn brieven gevonden, waarin aanwijzingen stonden om trent deze misdaad. Men ge'looft dat dit' ihisclrijf voor* cfe 'da- ders in alle opzichten een mislukking is geweest. De daders hadden gedacht, bij deze zonderlinge oude juffrouw een groot be drag aan geld te vinden, maar daarin zijn zij bedrogen uitgekomen. Het is bovendien aan grooten twijfel onderhevig, of het op zet is geweest de oude vrouw van het leven te beroovcn en men neigt meer naar de mee ning, dat het hardhandig optreden van de beide mannen gevolgen heeft gehad, die zij vooruit niet hebben kunnen voorzien. Woensdagavond heeft do Belgische douane op 7 k.m. afstand van de Nederlandsche grens, onder de gemeente Calmpthout, in een sloot het lijk gevonden van zekeren C. Maas, afkomstig uit Wouw, De man was s morgens per vrachtauto, geladen met mest, van Wouw naar Mechelen vertrokken. Van den vrachtwagen werd geen spoor ontdekt, terwijl de portefeuille van het slachtoffer op den berm van den weg lag. I-Ict parket te Antwerpen stelt een uitge breid onderzoek in. Het slachtoffer was va der van acht kinderen. Juist, prachtig, gij zg't reporter. Dus ge kunt over zooiets een oordeel vellen Ik zeg tot dezen... dezen... In orde Consul. Dus ik zeg tot dezen Rijksadvocaat, kalm en rustig zeg ik... wat een hitte hier in dit nest! Enfin, moet hooren. Winch, heb ik het niet volkomen kalm en rustig gezegd? Deze knikte niet eens. Hij kende z\jn vriend Thompson. Luister eens, Trevor, heb ik gezegd, wat gij daar van onze goede oude „Betty" ge maakt hebt, dat is misschien reusachtig inte ressant, misschien voor reporters, detectives of dergelijke idioten. Maar ik en Winch zijn zakenmenschen. Wij verdienen ons zure stukje brood er mee, schepen van de eene haven naar de an dere te laten varen. En als zoo'n schip vaart Allright. Maar als het schip in de haven blijft liggen, dat is duivelswerk. Iedere dag kost geld. Bij voorbeeld de „Betty". De „Betty" behoort naar Gemia te varen. Maar „Betty ligt nu al meer dan vier weken in de haven van Gibraltar. En kost geld. Ik zeg kost. Neem me niet kwalijk Mr. Thompson zegt deze... Neem me niet kwalgk, wanneer ik u iets wat barsch zeg, ik geen geen zakenman, ik ben Rijksadvocaat... Ik zal nieuw licht in deze zaak brengen, waarvan de oplossing alleen mgn zaak is. Zoo verwaand sprak deze... Goed, ik denk, zaken zijn zaken. Juristerij en reederij En: goed, zeg, ik nog zeer vriendelijk, toegegeven, dat zie ik wel in, maar zelfs als Rijksadvocaat moet ge toch nog zooveel menschelijk verstand over hebben, dat ge moet kunnen inzien... En wat denkt U: vanaf dat oogenblik was er met den kerel niets meer te beginnen, niets, heelemaal niets. Geen wonder, dacht ik bij mezelf en moest maar deze zee is een gesloten zee, die slechts twee landen bespoelt: Iran en Rusland. Van buitengewone economische beteekenis voor Iran zou zijn een uitweg naar de Zwar te Zee, die door de Dardanellen met alle wereldzeeën in open verbinding staat. Gedurende het verblijf van dr. Schacht te Teheran is er in de gewisselde toespraken ook gezinspeeld op de mogelijkheid van een korteren weg voor de handelsverbindingen- tusschen Iran en Duitschland. Wat beteekende dit? Welke bedoelingen staken achter deze woorden? Bestaat het voornemen het vraagstuk der Zwarte-Zee-ha- vens weder op te rakelen? Voor het handels verkeer van Noord-West-Iran zou Batoem, de thans reeds bijna zestig jaar Russische, vroeger Turksche haven aan de Zwarte Zee met haar overwegend Mohamedaansche be volking, van de grootste beteekenis kunnen zijn, temeer, daar Batoem door een spoor weg verbonden is met de belangrijkste Iran sche stad in het noorden, Tebriz. Bovendien is volgens een oud verdrag Batoem feitelijk een vrijhaven voor het internationaal ver keer. De oude keizerlijke Russische regee ring heeft zich daarom nimmer bekom merd en de huidige Russische regeering heeft in dezen (als op zoovele andere gebie den) de voetstappen van de oude Russische regeering gedrukt. Echter de czaren stonden tegenover een uiterst verzwakt, schijnbaar stervend Iran; de sovjets bevin den zich tegenover een door Reza sjah Pachlevi uit langen slaap gewekt Iran, dat zijn rechten in de zon verlangt. Wat beduiden de besprekingen van dr. Schacht te Teheran? Eenige onrust zullen ze te Moskou wel hebben gewekt. J. K. BREDEROffE. MATROOS OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vorige nacht te omstreeks twaalf uur, toen de vrachtboot van de stoombootreederij Van der Schyt, op weg van Zutphen naar Rot terdam, aan den Groenejager, onder de ge meente Warsnveld, voor anker ging is de matroos de M., afkomstig uit Rotterdam, overboord geslagen en verdronken. De Haarlemsche Rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den 68- jarigen- G. J. H., uit Beverwijk, verdacht van opzettelijke brandstichting. In den la ten avond van 16 Augustus werd in zijn woning aan de Koningstraat te Beverwijk brand ontdekt, Met eenige emmers water is het vuurtje geblusclit. Daarna vond de po litie in de bedstede een met petroleum door drenkte matras, waarop lucifers bevestigd waren met den kop, naar buiten. Vorder trof zijeen in petroleum gedrenkt vloer kleed en matras aan. De bewoner werd aan gehouden en bij fouilleering vond men on der zijn kleeren een polis van de brandver zekering. De verdachte ontkende echter. De Officier van Justitie eischte veertien dagen geleden een gevangenisstraf van drie jaren, met aftrek van het voorarrest. De rechtbank veroordeelde. H. gister tot een gevangenisstraf van twee jaren, met aftrek van voorarrest. Rechtzetting van onjuiste be richten. Uns wordt gemeld, dat de berichten in enkele dagbladen betreffende namen van getuigen en andere bijzonderheden ter gele genheid van het huwelijk van H.K.H. de Prinses onjuist zijn en niet van officieele zijde afkomstig. Hetzelfde geldt eveneens van het gerucht betreffende het galabal op 2 Januari, zodat de eenige officieele fees ten die zijn, op 5 en 6 Januari, welke reeds werden vermeld. Wel is H.M. de Koningin voornemens, op inwendig lachen. Een ongelijker paar als deze Tompson en Trevor was ook moeilijk in te denken. Ik heb me schor geredeneerd. Heb op tafel geslagen. Een verhoor heeft de kerel me doodgewoon afgenomen. Eerst merkte ik het niet eens, en heb steeds geantwoord, zooals een fatsoenlijk mensch betaamt. Maar ook daar ben ik niets verder mee gekomen. Ik was ge moedelijk. Heb eerst nog rustig een sigaar op gestoken. Maar toen begon de kerel: hoe of ik het verklaarde dat onze scheepslijst 15 namen vermeldde, en dat te Gibraltar er maar vijf hoogstens 6 waren geconstateerd. Nu, toen heb ik hem hartelijk uitgelachen. Wat begrijpt zoo'n bureaurat nu van de Christelijke scheepvaart. Als Glover 15 man heeft opgegeven, dan krijgt hij ook voor 15 man geld. En wanneer hij het met zes man afkan, dan is de rest voor hem verdiend. Dat gaat toch niemand wat aan. Op dat dan niet, vroeg deze boekenwurm verder of dit dan niet een merkwaardig licht op den Kapitein wierp. Neen, zeg ik, had ik ook gedaan, wanneer ik in Glovers plaats geweest was. Oi hij mis schien geloofde, dat zoo'n kapitein op een ro zenbed geboren was? Nu juist. Ja maar, zeurde hij verder, die Kapitein is toch een wonderlijke kerel geweest. Hoedat? Nu, met die piano. Of wij soms al schepen met piano's uitrusten? En dan die vrouw. Of ik die men- schen kende? Dat werd me toch een beetje te kras. Ben ik even uit mijn slof geschoten. Met piano's en vrouwengeschiedenissen had ik mijn leven lang nog nooit iets te doen gehad, had er trouwens ook geen tijd voor, en Glover, nu die moest men maar met rust laten, die was toch altijd een van onze beste Kapiteins geweest, en jammer voor hem dat hij het hoekje om-1 UIT ONZE OOST. Zeven Januari een nationale feestdag. De Indische regeering verklaarde den dag van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bemhard van Lippe-Biester- feld, tot een nationalen feestdag. De regeering heeft er geen bezwaar tegen dat, indien de dienst dit toelaat, de landskan- toren ook op 8 en 9 Januari gesloten zullen zijn, de scholen zullen gesloten^zijn op 7, 8 en 9 Januari. De medewerking van de kerkelijke autori teiten werd ingeroepen om op den dag van het huwelijk door geheel Ned.-Indië gods dienstoefeningen te houden. 2 Januari in intiemen kring een feest te ge ven voor het jonge paar, de bruidsmeisjes en bruidsjonkers, alsmede voor de jongere gasten, welke voor de bruiloft aanwezig zul len zijn en eenige kennissen van de Prinses en den Prins. De vermelding van de aanwezigheid van Prinses en Prins tijdens de bruidsdagen op andere feesten dan die ten paleize kan op zijn minst als zeer voorbarig worden be schouwd. In verband met het naderen van Kerst mis en Oudejaar, wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat voor het winkelbedrijf dan de volgende regelingen zullen gelden: Winkelsluiting in de Kerstmis- periode. Voor winkels in het algemeen: Van 18 tot en met 24 December mogen alle winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn, behal ve op Zondag 20 December; behoudens hierna te noemen uitzonderingen, moeten op dien datum alle winkels gesloten zijn. De Kerstdagen vallen dit jaar op Vrijdag en Zaterdag, zoodat alle winkels dan gedu rende den geheelen dag tot 8 uur n.m. ge opend mogen zijn. Voor bepaalde branches: Op Zondag 20 December gelden de gewone uitzonderingsbepalingen voör den Zondag. Winkelsluiting in verband met het Oudejaar. Voor winkels in het algemeen: Aangezien Oudejaar ditmaal op Donder dag valt, gelden de gewone sluitingsbepa lingen voor werkdagen. Voor bepaalde branches: Bloemenwinkels mogen op 30 December, tot 1^ uur n.m. geopend zijn. Winkels, waarin of in hoofdzaak een of meer der na volgende waren: brood, banket, suikerwer ken, chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zijn (doch uitsluitend voor den verkoop dezer wa ren, tusschen 8 en 10 uur n.m.), alsmede winkels met slijtvergunning of volledige vergunning krachtens de Drankwet, mogen op 31 December tot 10 uur n.m. geopend zijn. 150.000 nieuwe vliegtuigbestuur ders noodig. De tot de jeugd gerichte oproep om bin nen den kortst mogelijken tijd 150.000 nieuwe vliegtuigbestuurders op te leiden, zonder dat dezen daarvoor hun dagelijkschen arbeid in den steek laten, is overal met geestdrift ont vangen. In 1935 hebben de bond van com munistische jeugd en de Ossoviachim in de aeroclubs 3500 bestuurders opgeleid, welke aantal dit jaar is gestegen tot 9000, terwijl in 1937 het aantal gediplomeerde piloten dat van 1936 weer vele malen zal overtreffen. Daartoe zullen overal nieuwe aeroclubs wor den opgericht. gegaan was. Dat had hg heel rustig aange hoord, meneer de Rijksadvocaat. Maar toen hij nog doorging: Of Glover misschien geld bij zich gehad had en waar dat geld dan wel gebleven was, waar er blijkbaar niets van hem te vinden was? Toen ben ik toch werkelijk woedend geworden. Gebruld heb ik tegen hem. Ik ben geen hansworst! Ik ben een vrij Amerikaansch burger. Ik laat me niet langer door een Britschen Rechter voor den gek houden! Ik heb niet de minste interesse voor Uw verdomde onderzoe kingen. Ik wil mijn schip terughebben. Ik betaal het bergloon en daarmee basta. En wat zegt die kerel? Dat ik zoo met alle geweld mijn geld wil kwijtraken, was hem toch een beetje raadselachtig. En nog meer van die praatjes. Toen heb ik eventjes was gezegd. Daar stond hij toch van te kijkën! Of hjj daarmee misschien bedoelde, dat ik met Spur ling onder een deken lag? En wat of hem mijn geld aanging? En als hij niks van geldzaken afwist, moest hij er in ieder geval met zgn neus buiten blijven. Toen zei meneer Trevor: het Recht vraagt niet naar geld, het Recht vraagt naar schuld en recht. Toen zei ik weer: dat is een prachtig Gerecht, dat een onschul dig man, die niets verkeerds gedaan heeft, die met de heele geschiedenis niets te maken heft, dat men zoo'n man eenvoudig broode loos maakt. Op tafel heb ik geslagen. Loop naar den duivel met uw wet. Ik wil mijn schip hebben. En als ik het niet binnen vier en twintig uur terugkrijg, dan kunt ge er zeker van zijn, dat het Britsche Rijk er voor zal bloeden. Toen antwoordde de kerel mg nog: „Goed, dan zullen wg het op een aanklacht Uwerzgds laten aankomen." (Wordt vervolgdj

Schager Courant | 1936 | | pagina 7