WINNEN Kruiswoordraadsel OF VERLIEZEN? K.N.V.B, N.V.H.B. Wederom is een volledig competitiepro gramma samengesteld, waarvan we zullen hopen, dat het ditmaal onder ideale weers- omstandigheden afgewerkt zal kunnen wor den. AFDEELING I. Eerste Klasse. Van het programma voor deze afdeeling springt één wedstrijd dadelijk in het oog, n.1. D.H.C.-Ajax, een van de laatste mogelijk heden om de spanning rond de bovenste plaats te doen terugkeeren. Zooals men weet, spelen de Delftenaren op eigen veld zeer sterk en bovendien bezetten zij momenteel de tweede plaats. Het staat dan ook vast, dat alleen een in kampioens-vorm spelend Ajax beslag op de beide punten zal kunnen leggen. Wij voor ons hebben het idee, dat de Amsterdammers bij dezen wedstrijd wel eens één, misschien zelfs 2 punten in konden schieten. R.C.H.A.D.O. geeft de thuisclub een mi niem kansje om haar positie te verbeteren, maar vooralsnog willen we niet aan een over winning van de Racers gelooven. Storm vogelsExcelsior en Blauw WitXerxes wor den aardige wedstrijden, waarbij we het op de thuisclubs houden. Tweede Klasse A. HilversumVelox is hier de groote gebeur tenis! De beteekenis van dezen wedstrijd springt eerst goed in het oog als men ziet met welke cijfers beide bovenaan de ranglijst ppijken: Velox Hilversum 7 2 0 19— 8 16 7 0 2 19—11 14 De thuisclub vooral heeft er belang bij, want zij kan door een overwinning haar ach terstand nivelleeren, terwijl ze zich bij een nederlaag vrijwel als uitgeschakeld kan be schouwen, hetgeen met Velox niet het geval is. Ten zeerste geïnteresseerd wachten we het resultaat, waarvan van te voren weinig te zeggen valt, af. Zeeburgia zal goed doen van O.V.V.O. te winnen, want wellicht spint zij uit den wed strijd te Hilversum eenige kluwen zijde. W.F.C. ontvangt West-Frisia en zal de Enk- huuzers wel met een kleine nederlaag huis waarts sturen. HerculesO.S.V. is voor de gasten. Blijft over: VriendenschaarZ.V.V., waarin we een gelijk spelletje zien. Tweede Klasse B. De wedstrijd SpartaanH.R.C. heeft, nu H.F.C. zich boven hen geklasseerd heeft, bij zondere beteekenis gekregen. Immers onder hen staat alleen nog maar Bloemendaal, wier achterstand niet zoo groot is. Het wordt dus werkelijk zaak voor beiden om wat punten te verzamelen. We zouden vooral de Racers wil len adviseeren om met inzet van alle be schikbare krachten te probeeren dezen be langrijken wedstrijd in een zege om te zet ten. We zouden anders wel eens een akelig- spannenden tijd tegemoet kunnen gaan en dat is toch, strikt genomen, niet noodig. O.i. ligt in Amsterdam een HRC-overwinning, als inderdaad de krachten tot het uiterste gemo biliseerd worden. Komt aan, HRC!, nu weer eens met het oude vuur in den strijd en ver heug je aanhang met een mooie overwinning, waardoor het gevaar goeddeels van de baan zou zijn. Hoe kranig het werk der H.F.C.-ers de laatste weken ook geweest is, we verwachten toch niet, dat zij op het B.F.C.-terrein ook maar één punt zullen veroveren. Bij Bloe mendaalDe Kennemers is de thuisclub lang niet kansloos, tenminste wij achten de moge lijkheid wel aanwezig, dat zij er een gelijk spel uit slaat. Hetgeen een extra aansporing voor de Racers moge zijn! E.D-O-A.F.C. moet door de thuisclub gewonnen woeden om de leiding van 't Gooi te kunnen overnemen. De Hilversummers komen niet in het veld, omdat hun wedstrijd tegen Alcmaria uitge steld is. Derde klasse A. Zooals altijd het geval geweest is, zal de wedstrijd HelderSucces, die morgen in Den Helder gespeeld wordt, een zeer spannend verloop hebben. In Hippo werd het na hefti- gen strijd van beide fronten 33 en ook voor morgen verwachten we, dat het resultaat in dien geest zal zijn. Hoe de uitslag overigens ook moge luiden, wij verwachten, dat de spe lers elkaar als eerlijke sportlui zullen bekam pen en dat wij bewaard zullen blijven voor een onverkwikkelijke partij, zooals die in het verleden al eens plaats gevonden heeft. Laat het een spannende, desnoods een forsche, maar geen unfaire wedstrijd worden, heeren! Scheidsrechter is de heer G. Melhado. In Alkmaar ontvangën de Alkmaarsche Boys het leidende Kinheim, waarvan zij kort geleden nog zoo onverdiend met 12 ver loren. Men kan er van op aan, dat de ge- blokten op revanche belust zijn en dat men dus niet raar op moet kijken als de geel zwarten een of twee punten ingeleverd zullen hebben. Vooral ook, omdat het spel der Kin- heimers de Boys zoo goed ligt. Alkmaar zal haar uiterste best doen om de tweede zege in de derde klasse te be halen, maar waar Hollandia haar gast is, waarvan in Hoorn al met 06 verloren werd, kunnen we haar niet veel hoop geven. Maar, moed verloren, al verloren, groen-witten! Zaandijk zal door een zege op Assendelft volkomen in the running blijven en Beverwijk geven we een goede kans op de volle winst tegenover het bezoekende Purmersteyn. Vierde Klasse A. Het. leidende Texel moet naar Strandvogels. Nu de eilanders hun vorm herwonnen hebben, lijkt de afloop van deze verre visite tegen nummer laatst van de lijst niet twijfelachtig. Menigeen zal denken: Maar die drie ge schorste Texelaars dan? Welnu, we hebben de waarheid dezer beweringen eens nagegaan. Van Texel-zijde deelde men ons echter mede, dat nog geen enkele schorsing is uitgesproken, zelfs geen voorloopige. Wel heeft de K. N. V. B. om inlichtingen verzocht. We kunnen dan ook veilig aannemen, dat de groen-zwarten volledig naar Strandvogels gaan en er de zege zullen behalen. Nieuwe Niedorp ontvangt Schagen en de voetballiefhebbers uit de omgeving dier plaat sen zullen zich al spitsen op dit als gewoonlijk emotioneele burenpartijje. N. N. heeft onder de huidige omstandigheden en op eigen veld de beste kansen, 't Zou ons dan ook als een verrassing voorkomen als Schagen het tot een gelijk spel wist te brengen. BKCMFC is een wedstrijd, die de Medem-- blikkers, als we het wel hebben, voor het eerst naar Anna Paulowna voert. Of de ken nismaking behalve aangenaam ook vrucht dragend zal zijn, mag echter wel betwijfeld worden. Een overwinning van BKC ligt o.i. wel in de lijn. Tenslotte AndijkDTS. De Langedijkers staan voor een zeer moeilijke opgave, dat weet een ieder, die met de situatie op de hoogte is. Het moet Kuiper c.s. echter wat waard zijn, de huidige positie op de ranglijst te handhaven en daarvoor alles op alles te zetten. We zien DTS evenwel een puntje achterlaten in het Andijksche. Een overwinnig zou zeer zeker algemeen als een verrassing worden opgeno men. Reserve tweede klasse A. H.R.C. 2 heeft weer wat goed te maken, nu zij het in Alkmaar zoo leelijk heeft laten liggen. Nu komt niet minder dan Ajax 3, dat nog steeds de leiding heeft, op bezoek, dus zal het al heel moeilijk zijn om de recente nederlaag door een overwinning te doen ver geten. Echter in Amsterdam werd het, zij het met kunst- en vliegwerk, al 10 voor de Racers, waarmede we dus willen zeggen, dat op eigen terrein zeker niet verloren behoeft te worden. We houden het op een gelijk spel. Alcmaria 2 gaat, gesterkt door haar over winning op H.R.C. 2, bij H.F.C. 2 op bezoek, waar zij wel 1 of 2 punten kan veroveren. Voorts wordt gespeeld: K.F.C. 2—Blauw Wit 3. D.W.V. 2—W.F.C. 2. Reserve Derde Klasse A. Alvorens het programma voor morgen te bespreken volgt hier eerst nog een uitslag, dien we Maandag nog niet wisten. De wed strijd Alcmaria IIIWest-Frisia II blijkt doorgang gevonden te hebben en op verras sende wijze gewonnen te zijn door de thuis club en wel met 52. Deze uitslag betee- kende dus een aanmerkelijke positieverbete ring van de Heldersche clubs. I HRC III ontvangt Hollandia II, dat op één na onderaan staat en waarvan de roodjak- ken dus kunnen winnen. Helder II heeft het veel moeilijker, want zij moet bij West Frisia n, dat nog steeds no. 2 staat, op bezoek. Ware de wedstrijd in Wormerveer tot een beter einde gebracht, we zouden niet zoo'n zwaar hoofd in den uitslag hebbeh, maar nu de witte reserves zoo teleurstelden, vreezen we, dat ze het weer niet tot een overwinning zullen kunnen brengen. Tenzij de heeren zich volkomen bewust worden van de fraaie kans, die zij dit seizoen maken en dus een extra schepje op hun normale prestatievermogen zullen leggen. De derby Alkmaarsche Boys II—Alcmaria III kan een aardig party tje worden AFDEELING n. Eerste Klasse. Oogenschijnlijk zal DWS, no. 1, tegen ZFC, no. 10, een gemakkelijke taak hebben, maar wij zijn er van overtuigd, dat de Zaankanters zich zeer energiek te weer zullen stellen. Natuurlijk verwachten ook wij, dat DWS wint, maar dat het met groot verschil zal zijn, ge looven we niet. Feijenoord zal op eigen terrein heel veel moeite met Haarlem hebben, vooral als Kick Smit weer van de partij is. In Haarlem werd het 15 September 3—3 en ofschoon de Haar lemmers sindsdien er niet op vooruit gegaan zijn, verwachten we dat Feijenoord's zege niet groot zal zijn. Bij VUCHermes DVS zijn de gasten favo riet, evenals bij HBSVSV. KFC gaat bij Sparta op bezoek en zal daar waarschijnlijk een kleine nederlaag niet kun nen ontloopen. AFDEELING III. Eerste Klasse. Go Ahead zal de leiding in haar afdeeling behouden door een flinke overwinning op het bezoekende ZAC. Heracles moet terdege op passen voor N.E.C., maar kan haar tweede plaats toch zeker behouden. No. 3, AGOVV ontvangt Wageningen en ook in dit geval voorzien we een overwinning van de thuisclub. In de topgroep verwachten we dus geen mutaties. In de Enschedesche derby zullen de Boys alles in het werk stellen om de zoo brood- noodige punten in de wacht te sleepen, het geen niet gemakkelyk zal gaan. PEC—Tu- bantia is weer zoo'n spannende strijd, zooals er zoovele dit seizoen in de Oostelijke eerste klasse gespeeld zijn en waarbij de gelukkig ste won. Dat zal ook met deze match het geval zijn. AFDEELING IV. Eerste Klasse. PSV moet by het tegen het degradatie spook vechtende Eindhoven op bezoek en zal er dus terdege voor dienen te waken, dat zij een zelfde koopje snapt als j.1. Zondag tegen LONGA. We hebben echter wel zooveel ver trouwen in de licht-voetballers, dat zij het volle pond uit deze derby zullen halen. NO AD BW is de wedstrijd, tusschen de clubs, die na het plotseling falen van PSV weer zeer waardevolle papieren gekregen hebben. Als een van hen verliest, valt deze voorloopig weer erug naar de middenmoot. We ver wachten, dat het B.V.V. zal zijn. Gezien haar prachtige prestatie van j.1. Zondag is LONGA sterk favoriet in den wed strijd tegen Juliana, ook al wordt deze te Spekholzerheide gespeeld. MVV zal na zwaren strijd misschien een puntje op Bleyerheide, dat in Maastricht op bezoek komt, kunnen veroveren. Dat kan zij dan ook best gebruiken. AFDEELING V. Eerste Klasse. Be Quick heeft eenige weken terug vrij veel moeite gehad met Achilles en dus zal zij het, nu het strijdperk naar Assen verlegd is, nog moeilijker hebben om een zege te be halen. Toch hebben we het meeste vertrou wen in de Groningers. GVAV speelt een spannenden thuiswedstrijd tegen Veendam, dien zij tenslotte met klein verschil kan winnen. Het kranige Sneek gaat bij HSC op bezoek en in aansluiting op haar vorige verrichtingen, moet zij dezen lastigen klip kunnen omzeilen. Velocitas krijgt op nieuw een kans om zich wat veiliger te stel len nu Hoogezand bij haar een visite komt afleggen. In Leeuwarden spelen de plaatselijke eer ste klassers een wedstrijd tegen elkaar, waar bij niet minder dan de laatste plaats op het spel staat. Beide behooren n.1. met Achilles tot de ploegen, die met 6 punten onderaan de ranglijst bungelen. Eerste klasse A. De strijd om de leiding is nu tot een belang rijk punt genaderd. Want Zondag zullen ZFC 4 en Bergen 1 elkaar te Zaandam ontmoeten (12 uur des morgens). Er is heel moeilijk iets van te zeggen. Op het oog af zijn ze ?ian elkaar gewaagd en zal die ploeg winnen, die toevallig in het samentreffen het eerst zijn goeden vorm weet te vinden. ZFC 4Bergen is dan ook een match, waarvan de uitslag nog geheel bij de knieën der goden ligt. We wach ten het maar rustig af en hopen voor Bergen het beste. Van een eventueel gelijk spel kan OSV 3 profiteeren, aangenomen althans dat zij thuis baas blijft over WFC 4, wat met eenige in spanning gelukken moet. ZVV 3 zal nog een heele dobber hebben aan CSV en Vrone's vooruitzichten zyn ook in den thuiswedstrijd tegen Alcmaria weinig roos kleurig. Eerste klasse C. Flevo komt ook weer eens binnen de lijnen en wel thuis tegen N. Niedorp 2. De goede bedoelingen der Flevo-menschen lijken ons toch niet te kunnen verhinderen, dat de fraai- geplaatste Niedorpers met de punten gaan strijken. Hollandia 3 blijft baas over Andijk 2. West- Frisia 3, op visite bij MFC 2, zal de volle buit binnenhalen. HoogkarspelBerkhout zal niet ver van gelijk spel afliggen. Eerste klasse D. Wieringerwaard gaat Zondag naar HRC 4 (10 uur). De taak van Hazeloop c.s. lijkt ge makkelijker dan zij is. Een overwinning zal W. echter in elk geval wel behalen. Maar een herhaling van de 152 in het W.W. Sport park zullen de Racers zich niet meer laten welgevallen. Helder 3 moet om 12 uur naar Zeemacht. Nu Z. niet meer over de z.g.n. super-ploeg schijnt te kunnen beschikken, zien we Helder 3 dat de plannen op de eerste plaats nog ten volle koestert aan het langste einde trekken. PettenJVC (2 uur) is van ouds een wed strijd waarin het aan spanning niet zal ont breken. In Julianadorp won Petten met 32, miar sindsdien is de blauwhemdenploeg onge twijfeld iets minder geworden en van kam- pioenscandidaat tot middelmoot-ploeg afge zakt. Van JVC-zyde ziet men in de visite aan het Vriesmannen-dorp dan ook een kansje om de miserabele positie iets te verbeteren. Of dat zal gelukken moeten we nochtans betwij felen. P. lijkt ons nog wel sterk genoeg de Julianadorpers klein te houden. Held. BoysSchoorl (10 uur) is na het herstel van de Boys een match geworden, waarvoor gelijk spel de aangewezen voorspel ling lijkt. Als onmiddellyk daarop volgende mogelijkheid zien we zelfs een overwinning voor de thuisclub. Ingelascht is nog Atlas 1Oudesluis 1, aan vang 10 uur. Tweede klasse D. Alcmaria 5 ontvangt het sterke Egm. Boys 1 en dreigt dan ook te verliezen. Weinig kans geven we DTS 2 thuis tegen Oudorp (2 uur). Koedijk moet oppassen bij haar visite aan Alkmaar 2. MevoAkersloot ziet er het beste uit voor de thuisclub. Tweede klasse E. Schagen 2 krijgt bezoek van Sijbekarspel 1 (2 uur) en behoeft geen punt af te staan. Sporters zijn vrij. Hollandia 4 zal op eigen veld OKB een kleine nederlaag toebrengen. West-Frisia 4 kan het Hem zeer lastig maken. OudendijkStrandvogels 2 zal de situatie van de hekkesluiters onderling nader bepalen. Tweede klasse F. Succes 2HRC 5 (2 uur) steekt hier bo ven alles uit. Na Watervogels is nu de beurt aan de Racers om antwoord te geven op de vraag of Succes al of niet van den troon te stooten is. We zien de HRC'ers hierin even min slagen als de Vogels. MLD krijgt BKC 2 thuis (10 uur) om re vanche te nemen van dè nederlaag in den Polder. We achten de Luchtvaarders hiertoe zeker in staat. OudeschildHelder 4 (2 uur) geeft weinig uitzicht op puntenwinst voor de witjakken. Texel 2Watervogels 2 (10 uur) wordt een spannend partijtje. Derde klasse D. V.C.L. behoeft niet te verliezen van MFC 3, dat op bezoek komt. And. Boys zal haar lei dende positie weten te handhaven tegen Schellinkhout. Of Aartswoud in staat is haar buurvrouw VCL een dienst te bewijzen door MOC, uit, een kopje kleiner te maken, moet worden betwijfeld. Dat zou wel een buiten gewone krachttoer van Aartswoud zijn.. Derde klasse E. Dirkshorn 1 ontvangt Alkmaar 3 (2 uur) 'n Overwinning ligt binnen het bereik der Dirkshorners, al dient men zich er behoor lijk voor in te spannen. Het leidende Ursem gaat naar het onderaan bungelende Egm. Boys 2. Elk verlïespunt zou ons van de Ursemmers tegenvallen. Bergen 2Schoorl 2 (2 uur) is een aardige burenstrijd. Ze ont loopen elkaar niet veel. Wellicht beslist het terreinvoordeel. Koedijk 2—Mevo 2 kan door de thuisclub uitgebuit worden als revanche op de 42 nederlaag in Alkmaar. Derde klasse F. B.K.C. 3 ontvangt Zeemacht 2 (12 uur). Of er uitzicht is op zelfs maar een gelijk spel, dient B.K.C. 3 zelf te beantwoorden. Normaal •esproken neemt Z. de punten mee. Atlas 2 gaat naar Succes 3 (11.30) en zal haar leidende rol verstevigen. Vierde klasse F. DTS 3 gaat de reis naar CSV 3 aanvaarden en o. i. niet zonder uitzicht op de puntjes. Akersloot 2 ontvangt Mevo 3. Vierde klasse G. Texelsche Boys' kampioenschap lijkt nog slechts een kwestie van tijd. Ook Held. Boys 2, dat de Texelaars Zondag ontvangt (12.30), lijkt ons niet in staat hen te verslaan. Watervogels 3 zal wel raad weten met het bezoekende Helder 7 (10 uur). Vierde klasse H. Wieringerwaard 2 N. Niedorp 3 (2 uur) zal niet zooveel verschil te zien geven, al zien we W. toch ten lange leste als de meest waar schijnlijke overwinnaar. Oudesluis 2Dirkshorn 2 (2 uur) wordt voor de thuisclub. Vierde klasse J. Aan een voorspelling van Hem 2V.C.L. 2 wagen we ons niet; 4 J biedt nog heel weinig houvast. Junioren A. Helder a en Alcmaria a zyn vrij. De leider K.F.C. a ontvangt Z.V.V. a, terwijl Z.F.C. a het tegen O.S.V. a zal opnemen. Adspiranten. In afd. K. brengt D.T.S. a een bezoek aan Alcmaria a (12 u.) en Schoorl a toert naar Alk. Boys b (10 u.). In afd. R. een RacingHelder-duel, bestaan de uit H.R.C. bHelder a (10 u.) en Helder b— H.R.C. a (12 u.). In S. ook een H.R.C.Helder-match en wel tusschen de c-adspiranten (H.R.C.-terrein 11.15 u). Voorts ontvangt Succes bAtlas a (10 u.). Adsp. T brengt het sterke Callantsoog a om 12.30 u. op het Racing-vejd tegen H.R.C. e, terwijl Oudesluis a in de morgenuren Helder f ontvangt. Op Texel in afd. U slechts een tref fen tusschen Texel b en Cocksdorp a (12 u.). Allereerst willen we een verzuim herstel len. Het kruiswoordraadsel van verleden week was een inzending van één onzer abonné's. Door een misverstand vergaten we dit te ver melden De belangstelling was deze week wel niet zoo groot, als we den laatsten tijd wel gewend zijn. Behoudens de naam van den psalmdichter Asaf bood het raadsel niet veel moeilijkheden. De prijs werd gewonnen door: A. ERIKS, M. 2, Petten. OPLOSSING PCZZLE VORIGE WEEK. Horizontaal: Knik, Even, Braadpan, An, Digoel, C.S. (cum suis), Nap, Nabij, Sta, Re, A.b. (aan boord), Roof, Worstelaar, Afgeslo ten, Cuyo, Siak, Kepi, Ode, En, Kleedij, Toon loos, Loos, Roek, Elba. Vertikaal: N.B. (nota bene), Kaïn, Epe, Val, Kans, Agaatsteen, Dobbelspel, Asaf, Narwa, Profijt, Tornado, Ergo, Rats, Ceel, Urn, Teen, I.o. (io vivat), Keel, Klok, El, Koe, El, To, S.B. (Stuurboord). Horizontaal. 1. Engelsche havenstad. 6. burgemeester van een Italiaansche stad. 8. gezelschapsspel. 9. krachtens zijn ambt (afk.). II. anno Domini (afk.). 12. klemmen (vorm van't gevraagde werkw.) 14. slaap. 16. kinderjuffrouw. 18. sneeuwhut van de Eskimo's. 20. half (Latijn). 21. Deensche eilandengroep. 22. bleek, betrokken. 24. schoeisel. 25. auteur van „Alleen op de Wereld". 26. meisjesnaam. 27. bevroren water. 28. stad bij Mekka (tweede letter a). 29. gemsbuffel. 31. ontkenning. 32. moerasvogel. 34. Groningsche jongensnaam. 36. oneenigheid. 38. soort groente. 40. twee medeklinkers. 41.. vorm van 't werkw „eten". 42. eschdoorn. 44. laatstleden. 46. Oostenrijksche kroonpretendent. 47. stad in Fransch Achter Indië. 49. Engelsch componist. weinig snugger. god uit de Noorsche mythologie, vergift. Grieksch fabeldichter. achttiende en twintigste letter van het alfabet. soort van jicht. eerste en zeventiende letter van het alfabet. Belgisch priester, die onder de melaat- schen werkte en zelf aangetast werd. Spaansch rebellengeneraal, meer dooï z'n radio-redevoeringen bekend, dan door z'n militaire prestaties, hersenboor. muntstuk, plaats in Drente, rivier in Oost-Siberië. fijne neus, aanleg om iets op te sporen, onaangename reuk. mijnheer (afk.). reeds. gravin van Holland, wijdloopig. wijnvat van een bepaalde inhoud. klein paard. gemoedsbeweging. opstootje. zie 5 verticaal. goed gekookt. hoofdbestuur (afk.). namelijk (afk.). Veel menschenmin en Christenplicht, Brengt Staatspensioen ende armoe zwicht Toch waar. Rechter: Zeg eens, beklaagde, naar je straf register te oordeelen, heb je nog al een tame lijk bewogen leven achter je! Beklaagde: Toch niet, Edelachtbare, ik heb bijna voortdurend gezeten! Pleizierig. Barbier: Je moet dus vandaag voor het eerst een klant scheren. Waarom kijk je zo zoekend rond? Leerling: Ik zoek een plaatsje om me te verstoppen na dat scheren.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15