Raad Nieuwe Niedorp Alkmaarsche Kaasmarkt De heer Wessels wordt benoemd tot hoofd der o. L school. Diverse benoemingen. - De be handeling van de begrooting. De wethouders in gebreke geble ven?! De heer Olie stemt uit pro test tegen de begrooting. De Oranjefeesten en de openba re lagere school als broeinest! Vergadering van den Raad op Vrijdag 11 December 1936, 's middags om half drie. Voorzitter de heer P. PI uister, burge meester, secretaris de heer P. Haringhuizen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die pnder dankzegging worden vastgesteld. Benoeming schoolhoofd. Aan de orde is de benoeming van een hoofd der openbare lagere school. De door B. en W. in overeenstemming met den In specteur van het L. O. opgemaakte voor dracht, luidt als volgt: L J. de Vries, hoofd der school te Midlum (Fr.) 2. F. J. Wessels, id. te Sleen (Dr.). 3. J. Koster, id., te Haaksbergen (OvJ. Benoemd wordt de heer Wessels met 4 stemmen, 3 stemmen werden uitgebracht op den heer J. do Vries. De indiensttreding is bepaald op 24 De- pember 1936. Benoemingen. In de vacaturen, ontstaan door de perio dieke aftreding van mevr. A. JesBlokker en de heer P. Pluister, als regentes en regent der Alg. Weezenadministratie, A. Winkel en IJ. Meijer, als leden dér Ned. Herv. Weezen administratie, Jb. Kooij Cz. als lid der Gas- commissie en door het overlijden van Mevr. Wed. K. Mijts als lid der Commissie van Toezicht op het naaionderwijs en van J. Stoop als lid van het stembureau, wor den benoemd resp.: Mevr. Jes—Blokker, P. Pluister A. Winkel Pz„ IJ. Meijer, Jb. Kooij Cz., Mevr. S. G. WitVethman en W. Leeg water. Als plaatsvervangend lid Hoofdstem bureau, wordt gekozen de heer J. de Boer. Tot. voorzitter van het stembureau te Moer beek wordt benoemd de heer D. Olie, tot lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. wordt gekozen de heer Wessels. Aanvulling veldwachtersverordening. Voorstel tot nadere aanvulling der veld wachtersverordening, door het daarin opne men van de bepaling, dat dienstjaren elders hij de politie doorgebracht voor periodieke verhoogingen in aanmerking komen. Dit is niet van toepassing op capitulanten. Goedgevonden. Verplaatsing van het woonwagen kamp. Voorstel tot het verplaatsen van het woon wagenkamp op het N. O. gedeelte van het aan de gemeente toebehoorende perceel bouwland aan den Terdiekerweg. Het werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. De Voorzitter geeft nog eenige toelichting, terwijl de heer Gaijaard naar de beharding yraagt. De Voorzitter beaamt, dat beharding noo- Üig is. De heer Kooij wil het kamp meer verwij- 3erd houden van het dichtst bijzijnde huis en noemt daarvoor een stukje grasland, op een anderen hoek dan. De heer Wit daarentegen pleit voor het voorgestelde terrein en wijst op de waarde van bedoeld grasland. De heer Olie had straks in comité nog wat willen zeggen, maar heeft dat vergeten en in 't openbaar te zeggen, vindt spr. beter van niet. Laat dus maar rusten, zegt spr. Na eenige discussie wordt conform het voorstel van den heer Kooij bc§loten, dus op het weiland. Besloten wordt tot onderhandsche verhuur van de losse gemeentelanderijen aan diverse huurders en van de gemeenteboerderij aan A. Jonker, alles op de bestaande conditiën. Toeslag op kasuitkeeringen. Voorstel om evenals vorige jaren toeslagen pp kasuitkeeringen aan werkloozen te ver strekken, voor zoover deze uitkeering min der dan de steunuitkeering zou bedragen. Aldus wordt besloten. Tegen gevaar uit de lucht. B. en W. stellen voor, de^ gemeente lid te laten worden van de Vereeniging van Lucht bescherming, waarvoor de contributie f2.50 per jaar bedraagt. Geinformeerd wordt naar het nut er van, al wordt erkend dat het kostenbedrag niet groot is. De Voorzitter licht toe dat men als over- heidscollege aan het beoogde doel dient mee te doen. Het voorstel wordt z. h. s.t. aangenomen. Subsidies. B. en W. stellen voor over 1937 de volgende subsidies te verleenen aan „Het Witte Kruis" voor de Wijkverpleging f600.—; voor de t.b.c.-bestrijding ten hoogste f500.voor schoolverpleging f50.en voor de badin richting ten hoogste f 50.aan de Provin ciale Commissie voor de Malariabestrijding f 10.cn aan de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging voor den Handelscursus f 10.per leerling, tot een maximum van f30. Allen voor. De heer Borst informeert of de schoolarts regelmatig de school bezoekt en spr. vraagt naar de tandheelkunde. De Voorzitter zegt, dat de schoolarts regel matig de school bezoekt en inzake de tand heelkunde is de gemeente daarbij opgeno- men. De begrootmgen voor 1937. Volgt de behandeling van de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1937, als mede die voor het Gasbedrijf. Algemeene beschouwingen. De heer Borst maakt gebruik van de ge legenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. Spr. laat duidelijk uitko men, dat wanneer men tegenwoordig critiek op het. beleid van B. en W. heeft, dit ten volle terug slaat op de, regeering. Wij zijn aangewezen op de regcèring, aldus spr. en hij kan daarom afzien van Ket geven van critiek op het beleid van B. en W. De heer Olie herinnert eraan, dat de be noeming van wethouder op een mondelinge overeenkomst berust en spr. heeft noch ver leden jaar, noch ditmaal iets bemerkt van de beloften die bij die mondelinge overeen komst zijn gedaan. Het moge voor de heeren Kooij en Gaijaard een schrale troost zijn, maar spr. wil hier verklaren, dat hij heeft meegewerkt om deze menschen met een «eerlijke overtuiging weg te krij gen, en zooals nu blijkt, daarvoor in de •plaats te krijgen een paar wethouders, die naar mijn oordeel zich niet houden aan de mondelinge overeenkomst. Zij moeten voor zichzelf maar uitmaken, of dat met hun eer en geweten overeenkomt, maar spr. kan in zulke menschen geen vertrouwen meer stel len. Als protest zal spr. tegen de begrooting stemmen. De heer Gaijaard zegt dat het weinig zin heeft, maar spr. wijst erop dat het een pe nibele geschiedenis is, om hier een begroo ting in elkaar te zetten. Alles wordt ge daan om buiten de z.g. armlastigheid te blijven. De vorige wethouders moesten weg, met het doel dat er bezuinigd zou worden. En wat is nu het resultaat? Alle baten zijn opgeteerd, de gemeente is er dus niet op vooruit gegaan. B. en W., dat moet spr. erkennen, hebben niet anders ge kund. Het bedrag voor de Armen- administratie, waarvoor vorig jaar f 11.500 was uitgetrokken, staat nu vermeld met f8.500 of zoo het alsnog is geworden f9000. Spr. wil den wensch uitspreken, dat zijn medebestuurders, evenals hij zelf, zich niet zullen schikken naar dit bedrag. Want, zoo zegt. spr., de nood stijgt steeds hooger en de Armenadm. kan niet gebonden zijn aan een bepaald bedrag. We zijn toch nooit gek met het geld omgesprongen, uitgesloten dan misschien het eerste crisisjaar. We zullen niet met deze f 9000 rond komen en spr. betreurt het, dat deze post niet hooger is .Men zegt, dat kan niet. want dan worden we armlastig, maar moeten we zoo bang zijn voor die z.g.n. armlastigheid. Spr. hoeft een armlastige gemeente op het oog en daar wordt meer gedaan voor de arbeiders en kleine tuinders dan hier. Den heer Kooij hebben de woorden van den heer Olie aangenaam getroffen. Men heeft zich wel degelijk vergist met de wet houdersbenoeming en spr. gelooft nooit, dat het de juiste oplossing is geweest. Wit heeft toen gezegd: Ik zal mijn ideeën in practijk brengen, maar daar is niets van terecht gekomen. Alles is op de oude voet voortgezet. Spr. is benieuwd naar het ant woord van Wit. De heer Wit kan zich niet herinneren, dat hij zoo scherp die woorden naar voren heeft laten komen. Geroep: Ja, zeker, wel waar! De heer Kooij: Dat zijn uitvluchten. De heer Wit: Wij zijn gebonden, en kun nen onze voornemens dan niet uitvoeren. De heer Kooij: Toch was het zoo. De heer Olie tot den heer Wit: Dan moet je niet happen! De Voorzitter zegt er niets op tegen te hebben, dat de heeren jaarlijks de wet houdersbenoeming ter tafel brengen, maar zal er niet verder op ingaan. Wat de opmerking van den hoer Gaijaard betreft, spr. geeft toe, dat de nood groot is en doet de toezegging, dat het nooit zoover zal komen, dat de Armenadministratie niet voor zijn menschen zal kunnen zorgen. De heer Olie dacht, dat de Armenadm. nooit meer gekost heeft, dan het uitgetrok ken bedrag; wel eens meer, maar dan waren er tekorten van het vorig jaar in venverkt. De Voorzitter beaamt dit. Postgewijze behandeling van de begroo ting wordt niet noodig geoordeeld, de be grooting wordt voorloopig vastgesteld, tegen stemde de heer Olie. De begrooting voor de Algemeene Armen- administratie heeft een ontvangstpost: toe kenning van subsidie van f 9000. Vastgesteld wordt de vergoeding ex. art. 101 der 1. o. wet 1920. aan de R.K. Jon gensschool te 't Veld. Een registratiestelsel. Voorstel tot het invoeren op de secretarie van het registratiestelsel der Vereeniging Voelde zich ellendig. Nu rheumatische pijnen verdwenen en goede humeur teruggekeerd. Gekweld te worden door spit, jicht of rheu matische pijnen, daar is zells het beste hu meur niet tegen bestand, zonder Kruschen Salts tenminste I Hier is een bekentenis, die voor zichzelf spreekt. „Voordat ik Uw merkwaardig Kruschen Salts nam, voelde ik mij oud en ellendig. Ik had aanvallen van spit in mijn rug, rheumatische pijn in mijn beenen, knieën en één arm, en zenuw-rheu- maiiek van mijn rechterschouder langs mijn geheele arm tot aan mijn vingertoppen toe. Een paar maanden geleden begon ik met 's ochtends in mijn eerste kop thee Kru schen Salts te nemen. Spit en rheumatische pijn zijn nu aan banden gelegd en ik blaak van gezondheid. Mijn vrouw zegt dat ik ge heel verjongd ben, en onlangs werd nog bij een oudleerlingen-diner van mijn school door verscheidene „veteranen" in hun toe spraken opgemerkt, hoe goed ik er uitzag. Voor menschen op mijn leeftijd (60) is Kru schen Salts een zegen". A. B. te W. Rheumatische pijnen ontstaan maar al te dikwijls door onvoldoende verwijdering van afvalstoffen uit het lichaam, waardoor scha delijke stoffen als urinezuur gelegenheid krijgen zich op te hoopen. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, spo ren de afvoerorganen, lever, nieren en inge wanden, op geheel natuurlijke wijze aan tot actiever werking, zoodat de gevaarlijke af valstoffen snel en afdoende worden wegge voerd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, Uw rheumatische pijnen zullen langzaam maar zeker geheel ophouden, om niet meer terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten f 0.40 f 0.75 en f 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op liet étiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handel; Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. van Nederlandsche Gemeenten. De kosten hiervan bedragen over het eerste jaar f65.— plus ongeveer f20.— voor benoodigd mate rieel en over volgende jaren f 35.— per jaar. later per twee jaren. Aldus besloten. Voor kinderfeesten ter gelegen- heid van het a& vorstelijk hu welijk. Voorstel tot het beschikbaar stellen van f0.25 per lagere-school-leerling uit deze ge meente voor kinderfeesten in verband met het aanstaande huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bemhard. De heer Borst wil nu het een kinderfeest betreft, voor het voorstel stemmen. De heer Gaijaard gevoelt er niet voor, ver schillende menschen gevoelen niet voor het feit waarvoor de feesten worden gehouden. En dan gaat het niet op de gelden uit de ge meentekas te putten. Als het een St. Nico- laasfeest betrof, zou het spr.'s zegen heb ben. In dit geval wordt het ons van bo venaf opgelegd, omdat misschien op sommi ge plaatsen anders geen feest werd gevierd. De heer Olie wil zijn stem aan dit voor stel geven, vooral omdat al zoo vaak gehoord wordt, dat de openbare school een broeinest is van alles en nog wat. De Voorzitter zou het bejammeren als on ze gemeente aan dit nationale feest niet mee deed. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Gaijaard, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Nog vijftig gulden. B. en W. stellen voor een bedrag van f 50 beschikbaar te stellen voor het geval dat de Feestcommissie onvoldoende finantiën heeft De bedoeling is dus dat er een kinderfeest wordt gegeven, met een verrassing voor de armen' Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel aangenomen, tegen stemden de hee ren Borst, Gaijaard, en Olie. Vastgesteld wordt een suppletoire begroo ting 1936. Nieuwe schoolgeldverordening. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld in verband met de gewijzigde wetsbepalingen. Het nieuwe tarief voldoet aan de voor schriften, welke de Minister stelt ten aan zien van gemeenten, die een extra-bijdrage ontvangen uit het werkloosheidssubsidie- fonds. Het komt in haar uitkomsten vrijwel overeen met het huidige tarief. Het begint met een eenigszins hooger bedrag doch ook met een hooger inkomen (vermengde hoofd som gemeentefondsbelasting en vermogens belasting, wat neerkomt op f 800.inkomen en f3.— schoolgeld). Misschien zal hierdoor een iets lagere op brengst worden verkregen, welke men oor spronkelijk wilde completeeren, door een correctief tarief toe te passen, gebaseerd op de personeele belasting. Waar dit hier in onze gemeente in slechtes zeer enkele ge vallen toepassing zou erlangen, heeft men daarvan afgezien. Zonder discussie goedgekeurd. De rondvraag. De heer Borst vraagt hoe het met de werk verschaffing in het dorp staat. De Voorzitter deelt mede, dat de aanvrage door den Minister is goedgekeurd en mede gedeeld is dat de materiaalkosten op den kapitaaldienst geplaatst moeten worden en verder met Haarlem onderhandeld moest worden. Er was evenwel de opmerking bij, dat. het werk zich leent voor aanbesteding. Dat is nu met betonwerk wel het geval, maar het ophalen van het trottoir kan moei lijk aanbesteed worden. Dit is de oorzaak dat deze zaak wat langer is blijven hangen. De heer Gaijaard vraagt of de werkloo zen nog naar de Wieringermeer gaan en voorts informeert spr. naar de begrooting voor de begraafplaats. De Voorzitter antwoordt dat de werkver schaffing in de Wieringermeer is stopgezet, doch spr. hoopt dat de menschen straks na 1 Januari, dichter bij tewerk gesteld zullen kunnen worden. Over de begraafplaats kan spr. nog niets zeggen. Hierna volgt sluiting. Uit onze Omgeving BERGEN DE BERGER OOIEVAAR. Een week of vier is er gewerkt, Aan huis des ooievaars Wat een bedrijvigheid brengt toch Zoo'n heilig vogelpaar. Als t beestje nu maar komen wil, Als loon voor deze actie, Dan hebben wij een reiger, en, Een ooievaarsattractie. O, ooievaar! o, ooievaar! O, trouw aanhanklijk beest, Laat ons niet in de steek, want dan, Is 't al voor niets geweest. Je nest heeft heel wat geld gekost. In deze slechte tijd. De man die jou hier hebben wou, Heeft dan, vast zeker —spijt, Met zorg, en artistiek talent Staat straks, je woning klaar. En menig werkelooze denkt: Was ikook maar ooievaar! JAN TIMMER JOHANNES MATTHEUS GRAADT VAN ROGGEN. Tentoonstelling van zijn werk in het Stedelijk Museum te Am sterdam. Binnenkort hoopt de Bergensche etser schilder J. M. Graadt van Roggen den leef tijd van 70 jaren te bereiken. Ter viering van dit feit zal, met toestem ming van het Gemeentebestuur van Am sterdam, in de zalen van het Stedelijk Mu seum aldaar, van 19 December 1936 tot 4 Januari 1937 een tentoonstelling worden ge houden, die bestemd is van Graadit van Roggen's omvangrijke kunstenaarsarbeid 'n overzicht te geven. Tevens heeft zich een huldigings-Comité gevormd, dat zich ten doel stelt ter gelegen heid van deze tentoonstelling den kunste naar een hulde te bereiden, die de uitdruk king zal zijn van bewondering en de sym pathie, die zoovelen voor zijn werk en zijn persoon koesteren. Het Comité heeft zich voorgesteld dat dit in geen beteren vorm zou kunnen geschie den dan door aankoop van eenige van Graadt van Roggen's werken, ter aanbieding aan Nederlandsche openbare verzamelingen van kunst. Overtuigd dat allen, die het werk van Graadt van Roggen kennen en hoogschat ten, met het denkbeeld instemmen, heeft dit Comité zich tot talloozen in d. lande gewend met de uitnoodiging tot de verwezenlijking ervan bij te dragen. BERGER SPORT VEREENIGING. Als morgen de weersomstandigheden het toelaten en de conditie der terreinen is voor voetbal geschikt, dan staan er in 1 A zeer zeker eenige belangrijke ontmoetingen op 't programma. En als wij ons nu tot Bergen bepalen, dan is zonder twijfel de wedstrijd ZFC 4—BSV I wel de meest belangrijke. Aan den Kerkedijk werden de rood-wit geblokte Zaandammers met 3—1 geslagen, maar we vermoeden zoo, dat het in de Zaan zoo ge makkelijk niet gaan zal. Weliswaar won OSV 3 twee weken geleden op het nippertje en dan nog door een gelukje van ZFC 4, maar de Bergenaren kunnen erop rekenen, dat zij een zwaren strijd tegemoet gaan. Een strijd echter welke gewonnen kan worden, indien alle spelers er diep van doordrongen zijn, dat deze uitslag wel eens beslissend kan zijn voor het kampioenschap in 1 A. Onze beste wenschen vergezellen de Ber genaren op hun zwaren tocht naar Zaan dam. Werken en winnen, jongens! De reserves spelen 's middags thuis tegen het tweede elftal van Schoorl en zullen ver moedelijk beide punten wel aan de gasten moeten laten. Door het gelijke spel tegen MEVO 2 en de nedrlaag tegen Koedijk 2 ge leden, is BSV 2 voor de eerste plaats prac- tisch gesproken uitgeschakeld. DEN HELDER SCHOORL Burgerlijke Stand van l Novem. ber tan. 10 December 1936. Geboren: Jacobus Cornelis, zoon van Fran- ciscus Kaandorp ei\Hendrica Orij; Jacobus, zoon van Pieter Stoop en Maartje Vriend; Martha Theresia, dochter, van Johannes De- lis en Margaretha Maria Roozendaal. Huwelijksaangiften: Pieter Cornelis Schor- sij, oud 26 jaren, chauffeur en Anna Breed, 23 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schoorl; Cornelis Pieter Kleijer, 22 jaren, timmerman, wonende te Schoorl en Anna van Loenen, 20 jaren, dienstbode, wonende te Warmenhuizen. Huwelijken: Pieter Cornelis Schorsij en Anna Breed Overleden: Alida Stoop, 31 jaren, zonder beroep, echtgenoote. van Gerardus Johannes Bakker, wonende te Schoorl; Cornelis Schuijt, 66 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Guurtje Slikker, wonende te Schoorl; Benjamin Franke, 27 jaren, visscher, echt genoot van Martini Turfboer, wonende te 's-Gravenhage; Aletta van Maurik, 73 ja ren, zonder beroep, weduwe van Gcrrit van den Burg, wonende te Schoorl. NIEUWE NIEDORP Nutsuitvoering. Zohdag geeft het Nut haar 3e avond in dit seizo "i. „De Maskerspelers" van Ber gen zullen dan opvoeren het geestige blij spel „De Privé-Verpleegster" door A. den Hertog. De goede naam welke deze spelers hebben, staat er zeker borg voor dat de bezoekers van de Prins Maurits Zondag een genotvolle avond te wachten staat. Er wordt dien avond om 7 uur aangevangen. Zie verder adv. in dit nummer. WIERINGEN Als het nu maar wil winteren. De pompinstallatie welke het stuk land moet onder water malen voor de ijsbaan der IJsclub te Den Oever, is thans'in werking ge steld. De plaats is, zooals wij ook reeds eer der vermelden, nabij de Stroeërmolen aan den Rijksweg. Dit lijkt ons inziens een goed gekozenplaats om te bereiken zoowel vanaf de dorpen Den Oever, Oosterland en Hippo- lytushoef. Onderhandsche verkoop. Een dubbel woonhuis aan den Slingerweg, van Gebr. Boersen is in onderhandsche verkoop overgegaan aan den heer C. Half- weeg Jz., alhier. Politie. Verloren: een vulpenhouder en een be lastingplaatje. Gevonden: twee belastingplaatjes, een in étui, het andere aan een bandje. Inl. bij den Gemeentebode. In de welde geslacht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een ram van den veehouder J. Kromme dam, welke op een stuk land in de Elft aan een zeel stond, geslacht. De bout was medegenomen, terwijl men de resten, als huid met vacht e.d. had achtegelaten. De daders zijn tot heden onbekend. Dit is in den herfst reeds het derde schaap, dat in dp weide is geslacht. Aanleg rioleering. Het aanleggen van een gedeelte riolee ring bij de Hollebalg is na gehouden in schrijving gegund aan de laagste inschrij vers, Gebr. D. en S. Lont alhier. Winkelsluiting. In verband met de huwelijksfeesten van Prinses Juliana heeft het gemeentebestuur van Wieringen voor het tijdvak van 4 t.m. 7 Januari algeheele ontheffing van de win kelsluiting verleend. Vischafslag. Woensdag 9 December aangevoerd: 1533 Kg. wulken f 22.55—25.75 per 100 Kg., 1249 Kg. spiering 15—17 ct. per Kg., 1 tal haring f 12.05—13.10 per tal; 306 pond bot ZiVz ct. per pond. Donderdag 10 December aangevoerd: 842 Kg. spiering 15—19 ct. per Kg., 2 tal haring f 13.45 per tal, 96 pond bot 25^2 ct. per pond, 1251 Kg. wulken f 21.35—28.80 per 100 Kg. WINKEL Bij de op Woensdag 9 dezer gehouden ver kiezing is tot Molenmeester van den Ooster polder herkozen de heer J. Nobel alhier. De hoogste prijs was met f 17.50 een halve gulden lager dan verleden week. Ook de doorsnee markt lag iets lager. Ze kan worden bepaald voor kaas van goede kwaliteit op 115.50. Bijzondere gezichtspunten de den zich, zooals ook al uit den prijs te concludeeren valt, niet voor. De aanvoer had ongeveer een uur noo dig om verkocht te worden. Aan de beurs was het ditmaal zeer slecht. Voor zoover we konden beoordeelen, is er nauwelijks ver kocht en als hoogste markt stond er genoteerd een prijs van f 17.Wan neer dit zoo doorgaat, kan men met zekerheid verwachten, dat som mige fabrieken aanstonds tot de markt terugkeeren. Want dat blijkt de gelegenheid te zijn, waar men van te voren zeker weet zijn pro duct ook te zullen kwijt raken. ALKMAAR CANDIDATUUR KAMER VAN KOOPHANDEL. Voor de vacature, ontstaan door het aftre den van den heer De Raat, is door de ge zamenlijke Alkmaarsche Middenstandsver- eenigingen besloten candidaat te stellen de heer H. Lind, Langestraat ?2, alhier. Van de zijde der Hanze werden daartegen aanvankelijk weliswaar eenige bezwaren te berde gebracht, tenslotte echter heeft ook deze zich achter de candidatuur Lind ge steld. ALGEMEENE VERGADERING van de Vereeniging tot Verbete ring van den Wolhandel in Noordholland. Deze vergadering, die aanvankelijk was vastgesteld op Maandag a.s., is wegens onge steldheid van den secretaris, den heer E. Govers, uitgesteld tot Maandag 2S December. BOTERKEURINGEN Bond van Coop. Zuivelfabrieken in Noordholland. Naar ons wordt medegedeeld, zullen de geregelde boterkeuringen van bovengenoem- den bond te beginnen met 1 Januari a.s., niet meer iedere veertien dagen plaats hebben, doch wekelijks worden gehouden. Hoewel in ons gewest de kaasbereiding hoofdzaak is, mag het toch als een verblij dend teeken worden beschouwd, dat de Bond ook ernstige aandacht aan de kwaliteit van de boter blijft schenken. Het groote verschil dat vroeger bestond met andere, bijvoorbeeld met Friesche boter, is in den loop des tijds grootendeels overbrugd. Te hopen is, dat me de door dezen maatregel, de Noord-Holland- sche boter verder in kwaliteit mag blijven stijgen. Deze achterstand vond zijn oorsprong in 't merkwaardige verschijnsel, dat de smaak van een deel van het Noordhollandsche publiek, vooral ten plattelande, uitging naar boter „met een smaakje", boter, die in andere streken vrijwel onverkoopbaar was. Nu, mede door het ontstaan van groo te fabrieken, de boterafzet in andere banen werd geleid, nu een deel naar de groote steden gaat, soms zelfs wordt geëxporteerd, dunkt ons de nieuwe maatregel van het uiterste gewicht en is een woord van lof voor de betoonde activiteit aan het adres van het bondsbestuur stellig op zijn plaats. Vrijdag 18 December a.s. hoopt de heer P. Witte den dag te herdenken waarop hij 25 jaar als ijzerboorder bij de N.V. Alk maarsche IJzer- en Metaalgieterij in dienst is BARSINGERHORN SINT-NICOLAAS CAMPAGNE. Woensdagavond vond in de zaal van den heer F. Groet de prijsuitreiking plaats van de Sint-Nicolaasattractie, georganiseerd door de Middenstandsvereeniging. Te ruim 8 uur heette de voorzitter, de heer D. Gorter de aanwezigen welkom en memoreerde het nut van deze actie, welke in alle opzichten geslaagd kan heeten. Wan klanken hebben we van geen enkele zijde vernomen, aldus spr. Dat een ep ander zoo goed tot zijn récht kwam, hebben wij in de eerste plaats te d&nken aan hot vertrouwen, dat het publiek ons heeft gegeven, en waar voor wij vanaf deze plaats hartelijk dank zeggen. Deze woorden gelden in niet min dere mate voor den Burgemeester, van wien wij steeds medewerking ontvangen, voor 't onderwijzend personeel en Sint-Nicolaas en zijn knecht, die overal waar zij kwamen zooveel blijde gezichten tooverden. De rondrit door het dorp was wel iets nieuws voor ons, doch is zeer zeker in den smaak gevallen. De Commissie van bijstand wordt dank ge bracht voor het vele. dat zij gedurende de dagen van actie heeft gedaan, waarna de voorzitter overging tot het uitreiken van de verschillende prijzen, welke alle bestonden uit waardebons. ERNSTIG ONGELUK Vandaag zou een groote graafmachine met grijper, een zgn. dragline, vanaf een in de haven liggende schuit op de vaste wal worden gebracht. Er werden een groot aantal zware bal ken uitgelegd, waarover het gevaarte op eigen kracht de wal op moest rijden. Toen de rupsbanden in beweging kwamen be gon de vloer echter te schuiven waardoor de machine achteruit gleed. De schuit maakte slagzij, waarna de graafmachine achterover sloeg en in de haven verdween. De bestuurder wist er op het laatste oogen- blik af te springen en kwam op de heftig deinende schuit terecht. Voor de betrokken firma een groote scha depost, daar een bok ter plaatse zal moe ten komen om het gevaarte, dat geheel onder water ligt, weer op het droge te brengen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6