De Spartaan-H.R.C. 3-3* Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Dat gaat niet samen en onhoudbaar voor den keeper, verdwynt het leer in het Alkmaarsche net. De gasten lei den met O1. Na den aftrap kragen we weer hetzelfde spel. De Boys komen overweldigend opzetten, eenmaal zien we een Kinheim-back bijna in eigen doel trappen. De Alkmaarsche voor- waartsen wachten echter steeds te lang met schieten en het is typeerend, dat de Kinheim- doelman, niettegenstaande het overwicht der Boys, nauwelijks werkelijk gevaarlijke schoten te verwerken krijgt. Na circa een half uur breekt het Alkmaar sche élan, zonder dat er iets door is bereikt. Even komen de Beverwijkers in de meerder heid en we zien enkele gevaarlijke momenten voor de rood-witten. Maar de verdediging houdt stand en langzamerhand zakt ook het Kinheimsche élan ineen. Nog 7 8 minuten zijn te spelen. Zal, niet tegenstaande alles, het Boys-elftal verliezen? Plotseling zien we dan Schenke doorbreken tot vlak voor de goal, een keihard schot en de Alkmaarsche aanhang kon juichen. We krijgen den indruk, dat de Kinheimers tevreden zijn met een gelijk spel. Ze trachten tyd te winnen en dat was wellicht het ver standigste wat ze konden doen, want, aange moedigd door hun succes, komen de rood- witten overdonderend opzetten. Kinheim verdedigt met man en macht. Als hun enthousiasme begint te luwen, is het tyd. Er is geljjk gespeeld, 11. Alkmaar-Hollandia 2-1 De groen-witte Alkmaarders hebben meer gedaan dan de meesten van hen zullen hebben verwacht. Er valt den laatsten tijd inderdaad verbetering waar te nemen in hun spel, wat niet wegneemt, dat we aan een overwinning op de Hoornsche ploeg nauwelijks hadden durven rekenen. Te meer omdat Alkmaar in hooge mate te kampen heeft gehad met ver lies van spelers. Op het oogenblik ontbreken niet minder dan vijf spelers op het appèl en men moet zeggen, dat ze op dragelijke wyze zijn vervangen. Al- leende nieuweling Brauneck op de links- lis kon totaal niet meekomen. Alle luiers lieten zeer bevredigend werk an lijkt jons minder zeker L&n Ooms, de linksback, |gens, al deed h(j daar- ^lf-Iinie als geheel in de tweede In aan- ^ohter is L-time n. - .vuburg, c-ii - partij speeicte, breekt door en geeft goed diA/i - aan den rechts-buiten Nierop Groot, die kei hard inschiet. De bal scheert langs den onder kant van den lat en ketst schuin naar beneden in het Hoornsche net. De Alkmaarders leiden na twee minuten met 10! We verwachten, dat de Hollandianen na dezen tegenslag fel zouden komen opzetten. Maar Alkmaar weet hen te bedwingen. Wel blijkt de Hoornsche aanval af en toe gevaarlijk, maar tot doelpunten weet ze het niet te bren gen en het is moeilijk te zeggen wie bepaald in de meerderheid is. Misschien is Hollandia iets sterker, maar de Alkmaarsche voorhoede geeft de verdediging der gasten handen vol werk. We zien Hollandia twee, drie kansen missen, drie corners in successie tegen Alkmaar leve ren niets op. Dan volgen een paar gevaariy'ke vrije trappen voor Allernaar in de buurt van het Hoornsche doel. Doch de stand biyft on veranderd. Het begint reeds aardig naar half-time te loopen, als we Ooms zien missen en deze fout wordt afgestraft met een doelpunt. De par tyen zijn op gelijken voet, 11. Slechts weinige minuten later denken we Brauneck te zullen zien doelpunten, hy had een opgelegde kans, die hij echter laat voor- bygaan. Gelukkig voor Alkmaar echter, be gaat één der Hollandia-backs een overtreding tegen hem en de thuisclub krijgt een penalty toegewezen, die door Van Os dankbaar in een doelpunt wordt omgezet. Alkmaar leidt met 21. Enkele minuten later is het rust. De tweede speelhelft brengt in de score ook geen verandering meer. Eerst is Hollandia een tydlang in de meerderheid, dan neemt Alkmaar meer en meer het initiatief. Ooms levert nu beter werk. Kort voor het einde denken we Alkmaar den voorsprong te zullen zien vergrooten, wanneer het opnieuw een penalty toegekend krijgt, maar Van Os schiet hard tegen den lat, de bal springt om hoog en de keeper weet hem corner te werken. Alkmaar had de gelegenheid de overwin ning zeker te stellen voorbij laten gaan. Ech ter, de weinige minuten, die nog resteeren, leveren voor geen van beide partijen meer iets op. En dus kwam de zege toch. Atlas-Oudesluis 2-2 Het is Atlas niet mogen gelukken de beide puntjes thuis te houden. Oudesluis ontpopte zich in de tweede helft als een waardige tegenstander en nog menige club zal onder vinden, dat het oude Dosko een niet te onder schatten tegenstander is. Wanneer wy den wedstrijd in z'n geheel nemen heeft Oudesluis meer gekregen dan haar toekwam. Zeker, een tegenpunt heeft zij verdiend, doch het gelyke spel was eigeniyk te veel. Maar by voetbal tellen nu eenmaal de punten. In de eerste helft zou niemand gedacht hebben, dat de rust met 10 voor Atlas aan zou breken, want de aanvallen waren zoo legio, dat men een flinken Atlas-voorsprong voorspelde. Reeds spoedig wist de A.-midvoor, uit een pass van links, nummer één in de touwen te jagen, doch wat men hierna ook deed, keeper Wint werd niet meer gepasseerd. Het was jammer, dat A. met drie invallers moest uitkomen, want de linkervleugel was werkelyk zwak. Behou dens de eerste goal, die van links kwam, hebben we niet één goed voorgebrachten bal, van dien wenk, meer gezien. Keeper Wint scheen vandaag in de beste conditie te zyn, hoewel hij eenmaal geluk had, toen een bal buiten zijn bereik net tegen den paal kwam.. Atlas scheen het in de tweede helft een beetje kalm te willen opnemen, wat al spoedig afge straft werd door twee doelpunten van Dosko. Direct gooide Atlas alles weer op den aanval, doch de Dosko-mannen stonden met man en macht te verdedigen, zoodat er geen door komen aan was. Kort voor het einde wist J. wyker nog net den bal voor den Dosko- keeper te bereiken en een gelijk spel voor zyn club in de wacht te sleepen. Scheidsrechter Goudswaard leidde zeer goed. Een verdiend geiyk spel. Onder trieste weersomstandigheden heeft HRC op 'n veld, dat er oogenschijnlijk prach tig uitzag, een gelijk spel bevochten, nadat ze langen tyd een 20 voorsprong heeft gehad. Dat het terrein een groote rol heeft ge speeld, zal een ieder begrijpen, die weet, dat de Spartaan-ploeg uit kleine, fieve spelers bestond, die op het reeds na een kwartier spekgladde veld veel beter weg konden dan de veel zwaarder gebouwde HRC-spelers. Toen stond het, dank zij uitstekend spel, reeds 20 in het voordeel der Reds, een voor sprong, die ze de kracht heeft gegeven Spar taan onder dergelijke omstandigheden kranig partij te geven. De Racers, die vooral voor de rust, een goeden wedstrijd speelden, begingen één fout, n.1. dat de middenlinie te veel verdedigend speelde. Dit was in dit geval niet noodig ge weest, aangezien het backstel Siersma-Sel- derbeek er ditmaal goed in was. Hierdoor was het mogeiyk, dat de Spartaan-midden linie goed stuwend kon werken en automa tisch Racing in de verdediging bleef dringen. Dit kwam de hard-werkende Racing-voor- hoede, waarin vooral Dissel een goede partij vertolkte, niet ten goede, daar deze hierdoor te veel met drie man ten aanval moest trek ken. Maar deze voorhoede was in haar aan vallen toch gevaarlgker dan de machtelooze Spartaan-voorhoede, getuige het feit, dat de drie Amsterdamsche doelpunten door midden spelers enden keeper gemaakt werden. De Racing-doelpunten waren van degelyk gehalte, vooral het tweede was een beauty. Goed spel, ondanks het slechte terrein. Reeds dadelijk na den aanvang zetten beide ploegen er een snel tempo in en het zou Ra cing zijn, dat de eerste serieuze kans tot sco ren kreeg, doch het harde schot van Zymni zeilde rakelings over. Dank zy het iets betere werk der Spartaan-middenlinie, kwamen de blauwhemden iets meer in den aanval en Sel derbeek veroorzaakte eens door gevaarlijk missen een zeer hachelijk moment voor het HRC-heiligdom, doch de plotseling opduiken de Kuiper redde de situatie. HRC neemt de leiding. Dan is de beurt weer aan HRC en nadat eerst Roomeyer weinig geluk had gehad met zyn schot, deed Dissel het na pl.m. 10 minuten spelen beter, toen hy een harden voorzet van jechts, sterk gehinderd door een vijandelyken laag in den hoek kopte. (01). Spaartaan-spelers waren hierdoor in uit het veld geslagen en be- p^t doelpunt met een aantal goed opgezett. .anvallen, die echter alle slecht afgewerkt werden. Alleen haar middenvoor was af en toe gevaarlyk met zijn doorloopen op de vele through-passen, die hy van den goed stuwenden Spartaan-spil ontving. Het wordt 20. Ook de Racers zaten in deze periode niet stil en hun aanvallen droegen een heel ander en doorzettender karakter. Weer zou het Dis sel zijn, die den grondslag legde voor een tweede doelpunt. Door alles heen, schoot hij tegen den uitloopenden keeper aan, doch de terugspringende bal werd door Gast voorgezet en Zymni zorgde met een eenvoudige voet beweging voor de rest. Racing had na een kwartier spelen een 20 voorsprong. Lang mocht ze hiervan echter niet genieten, want Spartaan, alles op alles zettend, drong de Racers nu geruimen tyd op eigen helft terug. Spartaan verkleint den achterstand. Doch de Spartaan-ploeg vormde geen een heid, het bleef bij individueel spel en ten slotte had de veropgedrongen Spartaan rechtsback hiermede succes, toen hy op 40 m afstand zoo'n kogel inzond, dat Dijks hoorn machteloos stond. (12). Aangemoedigd door dit succes bleef Spar taan nu iets sterker, doch HRC verdedigde stug. Geiyk. Even voor rust veroorzaakte Selderbeek door in den rug loopen een penalty, die door keeper Oerlemans op uitstekende wyze in een doelpunt werd omgezet (22). En nog is Spartaan niet aan het einde van haar kun nen. De rechtsbuiten loopt door alles heen en zijn schot is zoo hard, dat Dijkshoorn reeds geslagen is, doch de lat brengt redding. Tegen de rust wist HRC zich weer los te werken en met Racing in den aanval kondigde de zwak leidende scheidsrechter het einde der eerste helft aan. Reeds dadelyk na de rust nam Racing het initiatief en het was werkelijk pech toen Dissel zyn handige en snelle ingrijpen bij een aarzelen van keeper Oerlemans beloond zag met een rollertje, dat rakeling lang den paal uit ging. Het spel bleef ondanks het steeds slechter wordende terrein snel op en neer gol ven. Beurtelings verkeerden beide doelen in gevaar en het was Racing, dat wederom de leiding nam. Weer de leiding. Een van die razend snelle aanvallen, waarin vooral de linkervleugel een werkzaam aandeel had, werd besloten met een keurigen voorzet, die Zymni met een venijnige hoofdbeweging in het Spartaan-doel deed belanden. Racing bleef het beste van het spel behouden, maar weer werd een free-kick, nu even buiten het strafschopgebied haar noodlottig. 3—S. Handig schoot de Spartaan-spil den bal met een boog over de haag van Racing-spelers heen en Dijkshoorn had zoo'n moeite met het zuiver geplaatste schot, dat hij den bal via den paal in zijn eigen doel werkte. Spartaan probeerde nu het spel te for- ceeren, doch deze taktiek had juist het om gekeerde gevolg. Racing was veel gevaar lijker met haar stormloopen en ongeveer een kwartier voor het einde zagen we haar een 4e doelpunt maken, toen Gast aan een scher mutseling op resolute wijze een einde maakte, door den bal met een harden schuiver, die van richting veranderd werd, in het Spartaan-doel te kogelen. Tot veler verbazing had de scheidsrechter echter buitenspel geconstateerd, zoodat dit doelpunt niet toegekend kon worden. Naarmate het einde naderde, werd de span ning grooter en beide keepers werden nog herhaalde malen op de proef gesteld, maar daar beiden zich goed van hun taak kweten, was het by het laatste fluitsignaal nog steeds 33, een uitslag, waarmee Spartaan meer kreeg, dan ze verdiende. B.K.C.-M.F.C. 5-0 Alle goals in het laatste half uur. De Medemblikkers, met een invaller voor linksbinnen, Schaap, lieten al dadelyk zien, dat ze niet van plan waren zich zoomaar bij de voorspelde BKC-overwinning neer te leg gen. In hun spel lag een dosis werklust en ijver, die BKC de handen vol gaf. Het spel heeft zich voor de rust dan ook hoofdzakelijk op het middenveld bewogen, zij het dan dat van tijd tot tijd de doelen door uitvallen in gevaar werden gebracht. De voorhoeden leken echter wel met on vruchtbaarheid geslagen, want op de wonder lijkste manier ontkwamen de doelen soms aan een doorboring. Die van MFC zeker 4 5 maal en Cor Prins 'n keer of twee. Jan de Schipper scheen er het oog ditmaal niet in te hebben: zijn schot was zeer onzuiver. Zoo kwam de rust met een blanco stand hoewel BKC aan de hand- van de kansen een 20 of 31 voorsprong zeer zeker verdiend zou hebben. Aan BKC-zyde bereidde men zich al voor op een puntloos gelijk spel, als bestraffing voor de schotloosheid der voorhoede. De tweede helft is echter geheel buiten verwachting verloopen. Nadat BKC in een tijdspannen van een kwartier alles op alles had moeten zetten om het telkens aanstor mende MFC het hoofd te bieden, leek BKC toch wel even beter te gaan spelen. En on- middeliyk vond dit uitdrukking in de cyfers. Blok zette hoog voor, Jac. van Wees ving den bal op den anderen vleugel op, gaf een boog- bal naar binnen en de Schipper kopte in, (1—0). Het hek leek nu van den dam. Van dit mo ment af is BKC het heft in handen gaan ne men en MFC scheen niet meer de juiste ver weermiddelen te kunnen vinden. De backs moesten zich keer op keer gepasseerd zien door de nu snelle en doortastende BKC-voor- waartsen. Twintig minuten voor tijd loste Blok, die naar binnen was geloopen, een enormen schuiver, die zoo hard was, dat de bal van den keeper af omhoog sprong... precies voor het hoofd van den toesnellenden de Schipper. (2—0). BKC wilde even verslappen, als voelde zij den buit binnen. MFC buitte dat onmiddellijk uit; althans zij probeerde dat, maar vond de Poldersche achterhoede, met Van Teulingen in top-vorm, op haar weg. Aangespoord door de hardwerkende achter hoede, begon het verdere deel van BKC ook weer 100 procent te geven, waardoor het spel een aardig aanzien kreeg van snelle afwisse lende aanvallen. Intusschen kwam er echter een mist opzetten, die hoe langer hoe dikker werd. De laatste goal weten de tribune-bezoe kers maar van hooren-zeggen. Die mist- periode was 'n merkwaardig productief tijdje. Drie goals in niet meer dan 5 minuten. MFC leek geheel geslagen en niet meer bij machte het doortastende spel van BKC te stuiten. Eerst is Blok langs de lijn gesneld en heeft 'n afgesmeten bal in het strafschopgebied laten neerkomen, die de uitstekend opgestelde De Schipper feilloos inkogelde. (30). Daarna is de linkervleugel het meest in de weer geweest; we zagen tenminste een poos niets anders dan door elkaar rennende schim men, waarin we Webeling en Van Wees meen den te herkennen. Opeens een gejuich achter het doelWebeling was het gelukt er door te komen en te scoren (40). Maar nog zouden we niet voldoende heb ben. Een minuut voor tijd was BKC er weer door; De Schipper kogelde tegen de lat, en Jan van Wees tikte den terugspringenden bal er in (50). Kort daarna floot scheidsrech ter Vel voor het laatst. Beide ploegen hebben hard gewerkt, zonder nochtans tot grootsch spel te komen. MFC is ons zeer meegevallen. Voor rust kon BKC er toch met geen mogelijkheid doorkomen. Maar hoe kan een ploeg zich in het laatste kwar tier zoo laten verpletteren. Hebben de Medem blikkers in de eerste helft te veel van zich zelf gevergd? In de beste verstandhouding is er gespeeld. Scheidsrechter Vel had een niet zware taak, waarvan hy zich behoorlijk kweet. De zware mist aan het slot maakte hem het volgen moeilijk, maar fouten heeft hy daardoor toch niet gemaakt. Dc Helder-reserves behalen een zwaarbevochte 3-2 zege op West Frisia II. De tweede ontmoeting tusschen de nummers één en twee van de ranglyst der 3e klasse A. is er een geworden, die meer uitmuntte door spanning dan fraai spel, wat vooral door den slechten toestand van het veld kwam. Dat Helder de overwinning behaald heeft, is grootendeels aan de gastheeren te danken. Deze hadden een voorhoede, die zeer slecht schoot, vooral in de tweede helft, toen West- Frisia het meest in den aanval was. De wedstrijd. De eerste aanvallen zyn voor Helder, maar al dra komt W. opzetten en blijft dan eenigen tijd druk op het H.-doel uitoefenen, maar dan weten de withemden zich na tien minuten los te werken. Een mooie aanval, waaruit Henk de Boer een goed gerichte pass geeft naar Bur ger. Deze omspeelt de backs en met een hard schot geeft hy zijn club de leiding, 01. Dan komt W. in den aanval en gevaarlijk ook, maar de H.-achterhoede weet erger te voorkomen. Als er vijftien minuten gespeeld zijn, heeft Helder een overwicht gekregen. De voorhoede wordt goed gesteund door de mid denlinie en dat er in deze periode geen W.- doelpunten gevallen zyn, komt, doordat het spel in de voorhoede tekort gehouden werd, terwyl het plaatsen veel te veel ty'd kostte. Er werd door de middenlinie te weinig aandacht aan de vleugels besteed, terwyl het van open spel, vooral op dit gladde veld, juist komen moest. Een schot van den W.-linksbuiten werd op fraaie wyze door Kossen gestopt. Het blijkt wel, dat W. gevaarlyk blyft en na 25 minuten spelen, komt de gelijkmaker dan ook; een snelle aanval, waaruit de linksbuiten naar den middenvoor plaatst, die onhoudbaar in den uitersten hoek schiet, 11. Vyf minuten later is het evenwel al weer 12. Bakker zet scherp voor, de W.-keeper wil den bal vangen, maar slaat hem omhoog en het is Burger die den bal in het doel kopt. Om onbegrijpelijke redenen trekt de H.-mid- denlinie zich terug, terwijl de aanval toch de beste verdediging is. West-Frisia komt nu dan ook in den 'aanval, maar ze weet de kansen niet te benutten, terwijl Kossen nog eenige keeren redt. Na de rust. zet West-Frisia meteen een hevig offensief in, maar de H.-achterhoede is op haar post en steeds weten De Jongh c.s. vrij baan te maken. Na een overwicht van een kwartier komt H. in den aanval, maar de middenlinie trekt niet met de voorhoede mee en aldra komt W. terug. Haar aanvallen worden wel goed opgezet, maar de voorhoede treuzelt veel te lang, terwijl slecht schieten aan de orde van den dag is. Een fraaie kopbal van den W.-middenvoor wordt even fraai door Kossen gestopt. Zeven minuten voor tijd wordt Boslooper ten val gebracht in het beruchte gebied en de scheidsrechter wyst naar de witte stip: penalty. Burger plaatst zich achter den bal en met een onhoudbaar schot scoort hij zijn derde doel punt, 13, welke stand wel wat geflatteerd is. Ook W.-Frisia krijgt, eenige minuten later, een strafschop toegewezen, die goed benut wordt, 23, met welken stand het einde komt. Scheidsrechter Meijer floot o.i. wel wat te veel, waardoor het spel vaak onnoodig onder broken werd. Held. Boys I-Schoorl I 4-3 Een kleine doch verdiende over winning. Op een zwaar en glad doch bespeelbaar ter rein, is het de Boys wederom gelukt de punten in de wacht te sleepen. Door beide partijen is er enthousiast gestreden, en de handicap van het vette terrein in aanmerking genomen, is het vertoonde spel zeker niet slecht te noemen. Aan spanning heeft het zeer zeker ook niet ontbroken; in de laatste 10 minuten kwam de kleine voorsprong der thuisclub leelijk in het gedrang en was het voor den Boys-aanhang een opluchting, toen de heer H. van Dam, die keurig heeft geleid, inrukken blies. Door deze derde achtereenvolgende overwinning hebben de blauw-witten thans een behoorlijke plaats in deze zware afdeeling ingenomen. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende: Daar de S.-aanvoerder den toss heeft ge wonnen, brengt Jelle den bal aan het rollen, de linksbinnen geeft het leder door aan den linksbuiten, welke keeper Geurts reeds in de eerste minuut weet te verschalken. (1—0). Het offensief der thuisclub houdt aan, doch dank zij het goede werk der S.-achterhoede, met den spil aan het hoofd, blijven voorloopig verdere doelpunten uit. Doch ook de gasten beginnen zich te roeren, en verschillende malen moet de Boys-keeper er aan te pas komen, hetgeen hem naar behooren afgaat. Bij een S.-aanval van de rechtervleugel be werkt de Boys-linksback den bal met de hand, hetgeen de scheidsrechter niet ontgaat. De toegestane strafschop wordt door den S.-spil naast geschoten, doch aangezien de keeper niet op zijn doellijn stond, moest dit schot worden overgenomen en thans maakte de S.- spil geen fout. (11). Doch vrij spoedig hier op is het wederom de linksbuiten der thuis club die zijn elftal de leiding geeft. De links binnen zendt een hard schot in, dat de S.- keeper niet kan wegwerken, Japie snelt toe en voor de tweede maal kan Geurts den bal uit de touwen halen. (21). De gasten gooien er thans nog een schepje op en het is de goed spelende S.-spil, welke steeds zyn voorhoede opstuwt. Nadat de Boys-keeper een paar maal heeft gered, moet hij tenslotte zwichten voor een schot van Korver, waarmede keeper Clouwting tevens zijn eenigsten fout maakte in dezen wedstrijd. De thuisclub is even ont moedigd en als Bakker het leder slecht weg werkt, wordt deze fout de Boys noodlottig en is het wederom Korver die den bal langs Clouwting plaatst, daardoor de gasten de lei ding hebben overgenomen. (23). In den nog resteerenden strijd golft het spel over en weer en met onveranderden stand gaat de rust in. De rust schijnt de Boys goed te hebben ge daan, want van meet af aan nemen zij het spel in handen; de middenlinie zit steeds goed achter haar voorhoede, welke op haar beurt de S.-defensie belaagt. Nadat de S.-keeper verschillende schoten heeft verwerkt, moet hij tenslotte wederom zwichten voor een hard schot van den linksbuiten en de stand is ge lijk. (33). Hiermede verrichtte deze speler de hattrick. De thuisclub blijft sterker en in deze periode wordt goed spel geleverd, een hard schot van den linksbinnen en een hoog schot van den midvoor worden beiden correct door Geurts gestopt. Als Markus, welke een zeer goeden wedstrijd speelde, het leder hoog voor den S.-doelmond plaatst, is het de Boys linksbuiten, welke den bal in de touwen kopt tot groote vreugde van den Boys-aanhang. De gasten komen thans overdonderend opzetten, doch dank zij het vasthoudende spel van Mar kus en Blom, bijgestaan door de overige Boys verdedigers, weten de Boys als overwinnaars het strijdperk te verlaten. De wedstrijd werd de beste verstandhouding gespeeld. Schagen II-Sijbekarspel I Na een 40 achterstand byna teniet te hebben gedaan, verliest Sybekar- spel 1 met 58. Schagen 2 ontving Sijbekarspel, dat vóór Zondagmiddag nog kon doorgaan voor een ploeg, die nog gegadigde was voor het kam pioenschap van afdeeling E der tweede klasse N.H.V.B. Ze heeft zelfs verloren van Schagen 2, na reeds het eerste kwartier éen 40 ach terstand te hebben opgeloopen. Sijbekarspel heeft ons na de rust het meest kunnen beko ren. Zij was het, die het spel aangaf en het is aan het uitstekend werk der geheele Schagen- achterhoede te danken, dat zij nog niet heeft gewonnen. Vooral na de rust kon ons het spel van Schagen 2 niet zoo zeer bekoren. Er werd te gemakkelijk over gedacht, wat bijna noodlottig is geworden. Door het steeds pin gelen van Dick Ruig ging menige goede kans verloren. Waarom wijzigt deze speler deze tac tiek niet eens? G. Koch was een openbaring. Door zijn toedoen moest de Sijbekarspel- keeper driemaal achter elkaar den bal uit het net halen. Spartanen, als we de balans eens nakijken, dan hebben jullie nog verdiend ge wonnen, maar volgenden keer zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden! Open spel, dat moeten we hebben. Dan kan Koch zeer gevaarlijk zijn, maar met dat peuterige korte spel komen jullie er niet. Daar zijn jullie te licht voor gebouwd. Alle hulde aan De Wit en Boon, die hebben gewerkt en een muvir hebben opgetrokken tegen de storm loopen van de roodbroeken. Vóór dat beide elftallen zich opstellen, wordt Pé Boon door aanvoerder De Vries een bouquet seringen aangeboden, Boon is namelijk in ondertrouw. i Onze felicitatie Pé. De wedstryd, welke onder de beste verstandhouding werd gespeeld, vangt aan op eer zeer zwaar te be spelen veld. Reeds onmiddellijk zien we een gevaarlyk moment voor het Sijbekarspel-doeL De keeper laat den bal vallen. Koch is er als de kippen by. Hy ontfutselt den keeper den bal en schiet in moeilijke positie. De bal vliegt via een been langzaam in de richting van het doel. Net op de doellijn kan een back den bal nog wegtrappen, welke voor de voe ten van Dick Ruig terecht komt. Deze bedenkt zich niet en schiet keihard in. Met een doffen knal springt z'n schot van den paal het veld weer in. In de volgende periode weet de Sij- bekarspel keeper een zeer hard schot van Koch uitstekend te stoppen. Talrijke corners worden op het Sijbekarspel-doel genomen. Grootes en Koch zetten deze om beurten zeer goed voor, waardoor de gevaarlijkste momen ten ontstaan. Wanneer Grootes een dezer hoog voor het doel plaatst, kopt Ruig rakelings over. De uittrap vangt P. Boontjes op. Een goede pass, welke Grootes in staat stelt een scherpe voorzet te geven. Koch stopt deze en op kalme wijze passeert hij den keeper voor de eerste maal (10). Geen minuut later her* haalt zich hetzelfde. Thans is het D. Ruig^ welke Grootes een pass geeft. Weer een voor zet en weer is het de zeer goed spelende Koch, die doelpunt (20). De Spartanen hebben er bepaald den smaak van te pakken. Sybekar- spel wordt een moment overspeeld. Van Sie- mons gaat de bal naar De Vries, welke op zijn beurt Ruig een vrije kans biedt, die deze dankbaar accepteert én de keeper voor de derde maal passeert (3—0). Nog geen twee minuten later ligt nummer vier in de touwen. Goed in de breedte gaat èen aanval. Grooteé zet goed voor. Een back mist en Koch smaakt het genoegen z'n derde doelpunt te scoren (40). De hierna volgende periode is vry wel ontbloot van elke emotie. Sijbekarspel houdt moedig vol. Een minuut, voor de rust heeft ze eindelijk succes als Boontjes haakt. De hier voor gegeven vrije trap wordt door den rechts buiten uitstekend voorgezet en door z'n con frater aan de andere zijde op tyd ingekopt (4—1). Na de rust ontstaat een hachelijk moment voor het Scha- gen-doel als debutant Naber mist. Sijbekar- spels middenvoor komt hierdoor alleen voor keeper Bijpost, die zich echter moedig op het afgevuurde schot werpt. In de volgende mi* nuut scoort Siemons in buitenspel-positie. Het is echter uitstel van executie, want weinige oogenblikken later zet Koch goed voor en kanjert Dick Ruig den bal onhoudbaar in de touwen (51). Het is merkwaardig, maar na dit doelpunt is er feitelijk maar een elftal geweest dat voetbalde en dat was Sijbekar spel. Ze heeft den Sparta-aarihangers, die in grooten getale dezen wedstrijd bijwoonden nog een angstig halfuurtje bezorgd. Het is aan Boon en De Wit en in laatste instantie aan keeper Bijpost te danken, dat het nog een overwinning is geworden. Steeds weer op nieuw stormden de foodbroeken op het Scha* gen-doel af. Een corner ontstaat als Jb. Mo lenaar den bal verkeert op z'n voet krijgt. Deze, goed genomen, zweeft hoog voor het Schagen-doel. Ab. de Wit kopt den bal goed weg. Direct wordt deze echter opgevangen door een der Sijbekarspel-spelers. En hard verdwijnt de bal ver buiten het Bereik van keeper Bijpost in het net (5—2). Door dit suc ces aangemoedigd werpt S. zich met nog meer élan in den strijd. Schagens spelers worden moe en retireeren. Spil Naber schiet in deze periode te kort. Weer een gevaarlijke corner en weer doelpunt Sijbekarspel (53). Moe dig houden Boon en De Wit stand en als de goed leidende arbiter voor de laatste maal fluit, is het hoofdzakelijk aan hen en in het bijzonder aan Wit te danken, dat Schagen 2 de leiding in afdeeling 2E weer van Sporters heeft overgenomen. De verhouding tusschen de leidende clubs is als volgt: Schagen 2 9 8 0 1 3716 16 Sporters 1 8 7 0 1 32—11 14 K.N.V.B. H.R.C.—E.D.O. AlkmaarHelder. SuccesZaandijk. Alkm. BoysBeverwijk. M.F.C.Watervogels. D.T.S.—N.N. SchagenStrandvogels. Texel—B.K.C. W.F.C. Hl—H.R.C. HL N.H.V.B. AtlasHeld. Boys. Helder IIIOudesluis. J.V.C.Wieringerwaard. PettenSchoorl. Watervogels IIB.K.C. II. Helder VTexel n. H.R.C. V—Oudeschild L Inhaalprogramma. B.K.C. li-Zeemacht II. De zeldzame keeren, dat Zeemacht volledig is, zegt zy het met cyfers. Ook riu heeft het tweede weer een overwinning meegebracht uit Anna Paulowna, die klinkt als een klok. Over het spel kunnen wij kort zijn: Zee macht domineerde den heelen wedstrijd, en wist de leiding te nemen na een minuut of 10, door een blunder van den BKC-doelman. Deze keeper, die nog al „uithuizig" was, heeft het zwaar gehad bij Zeemacht's stormloopen. De rust ging in met 41, een voorsprong, die in de tweede helft successievelijk werd opge voerd tot 91, waarmee het einde kwam. De wedstrijd had onder de vaste leiding van den heer H. Josee een vlot en sportief verloop.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10