OMGEVINGNIEUWS Baanrecords gevestigd np de JUkmaarsche Wielerbaan Uit Alkmaar Het Algemeen Verslag Memorie van Antwoord Noordhollandsche Zangersbond en de Een enorme rijstcbreiberg van work moet door de raadsleden binnen enkele dagen worden dooreten. Maar het is de vraag oi daarachter Luilekkerland ligt! Zaterdagavond is verschenen het Algemeen Verslag betreffende het. onderzoek van de ge- meentebegrooting voor 1937 met de memorie van antwoord van B. en W. Tegelijkertijd kwam de agenda binnen voor de raadsver gadering voor Donderdag 17 December, die vermoedelijk 'twee middagen en twee avon den in beslag zal nemen en die behalve de behandeling van de begrooiing, nog juist 25 andere agendapunten telt. Degene, die spreekt van „overladen", slaat de plank stel lig niet, ver mis en liet. is geen wonder, dat. van dc zijde der raadsleden bier en daar jammerklachten worden gehoord, die beton nen, dat liet een onmogelijkheid is om bin nen zoo korten tijd al deze stof op behoor lijke wijze te verwerken. Ten slotte is men niet alléén raadslid! Deze leden hebben gelijk. Dc wijze, waar op dit jaar de bcgrooting cr blijkbaar door moet worden gejaagd, waarop tusschen de aanbieding en de publieke behandeling een termijn verloopt, die het wettelijk voorge schreven minimum met slechts enkele dagen overschrijdt, mag te verantwoorden zijn, wanneer tnen te doen heeft, met een begroo ting, die weinig moeilijkheden biedt, maar lijkt onder de gegeven omstandigheden min der gewenscht. De verklaring van een en ander zal wel zijn, dat R. en W. een massa tijd noodig had den om alles zoo bijéén te lijmen, dat het er nog dragelijk bij door kon, terwijl, met hel; oog op de aan te vragen extra bijdrage van het Rijk, de hogrooting vóór 1 Januari moet zijn behandeld. Uit het algemeen verslag zien we, dat vra gen zijn gesteld door meerdere raadsleden omtrent de wethouderskwestie, die dus stel lig bij de debatten naar voren zal komen. Ten aanzien van do financicclc politiek komt ook nu weer de opvatting naar voren, dat het Rijk feitelijk do hoofdoorzaak is van alle moeilijkheden, terwijl verschillende le den van opvatting waren, dat bet. College blijk geeft de uiterste zuinigheid te betrach ten. Waar intusschen de regeering een nieuwe regeling heeft, getroffen ten aanzien van de uit keering uit het wetkloosheidssubsidie- fonds wegens gewone bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaffing, waardoor van de geraamde uitgaven uit. de zen hoofde ad f539.000.thans f429.580 door het Rijk voor zijn rekening wordt ge nomen, verliest deze rodoneering wel eenigs- zins aan kracht. Te meer omdat de omvang der werkloosheid stellig ten deele ook het gevolg is van gemeentepolitiek. Door deze grooterc uitkeering kan intus schen de extra-bijdrage, die oorspronkelijk was geraamd op f 140.000.worden terugge bracht op f 82.190. Merkwaardig in de Alkmaarsche begroo ting is, hoe onkble bedrijven een zeer be langrijk deel dor inkomsten lovoren. Het electriciteitsbedrijf alleen brengt ruim drie ton. Het gasbedrijf is langzamerhand als bron aan het indrogen, maar geeft nog al tijd volgens de raming f 83.500.—. Uit het slachthuis moeten f 13000 komen, uit het radiobedrijf f 20.000. Hoezeer hier echter de draagkracht der bedrijven is overschre ven, blijkt uit het antwoord van B. en W. op do vraag van enkele leden, die wilden ver nemen of de kosten van uitbreiding der gas fabriek in een leening moeten worden op genomen. „Zooals gebruikelijk worden de kosten van uitbreiding zooveel mogelijk uit. de bedrijfsmiddelen gefourneerd. Voor zoo ver dit niet mogelijk zou zijn, zullen de kos ten door het. aangaan van een lccning moe ten worden gedekt." Aangezien reeds sedert jaren niets is gestort in het uitbreiding»- en vernieuwingsfonds, is hot duidelijk, dat men op leenen is aangewezen. Waartegen men blijkbaar ook weer opziet, met het gevolg, dut bijvoorbeeld de greote Jtashouder een lek bezit, dat wegens de be- angrijke daaraan verbonden kosten blijk baar nog niet kan worden hersteld. Ken .vraag van één der leden gaat in dezo richting. Overigens wordt bij het electriciteitsbe drijf clit jaar voor het eerst in het geheel niet afgeschreven, terwijl de f 20.000 van het radiobedrijf zijn gevonden door de afschrij ving te beperken, hoewel in uitzicht was ge steld, dat, zoodra het bedrijf dit zou toela ten, de abonnementsgelden zouden worden .verlaagd. Een en ander dringt te meer, waar nog al tijd de overname van hot electriciteitsbedrijf door de provincie dreigt, waarbij in aan merking dient te worden genomen, dat door het hoog houden der cleetriciteitstarieven dc concurrentie voor het gasbedrijf wordt ver gemakkelijkt. Zoo inderdaad het. electrici teitsbedrijf aan dc provincie mocht komen, is te verwachten, dat hot koken op gas suc cessievelijk sterk zal verminderen. Vermelden we nog, dat een aanvraag van de Christelijke woningbouwverceniging „De Voorzorg" inzake den bouw van 65 wonin gen moet worden afgewezen, omdat noodlij dende gemeenten of gemeenten, wier fi- nanciecle positie aan noodlijdendhcid grenst, geen plannen voor woningbouw met steun uit 's Rijks kas behooren in te dienen, dan nadat de medewerking van het Rijk is ver kregen. En deze medewerking kan de mi nister niet verloencn. Waarmee we weer belanden bij het fa meuze grondbedrijf, waaromtrent door de leden in de afdeelingen blijkbaar het stil zwijgen is bewaard, maar waaromtrent ook reeds weer geruchten Joopen, dat de nade rende schatting geen gunstig resultaat zal opleveren. Inderdaad, het is een droevig beeld, dat. men van de Alkmaarsche financiën moet ophangen. Wat niet wegneemt, dat het Col lege zich blijft verzetten tegen maatregelen, die voordeel kunnen opleveren als een liqui datie van het dure bedrijf van gemeente werken, dat het zelfs nog komt met een uit gave van f 5200.als tegemoetkoming aan de groote gezinnen voor de verleden jaar plaats gehad hebbende korting op de sala rissen en loonen. Ken korting, die overi gens reeds weer grootendcels is te niet ge daan door de periodieke verhoogingen en door aanstelling van nieuw personeel. Is het onjuist o.m aan te nemen, dat ach ter dezen rijstebrijberg, die de leden van den Raad te verwerken krijgen, toch altijd het Luilekkerland nog niet ligt? De Noordhollandsche Zangersbond hield Zondag in café Central te Alkmaar zijn Algemecnc Jaarvergadering. In zijn openingsrede wees de voorz. er op, dat hij niet optimitisch kon zijn, daar er weinig belangstelling voor den Bond be staat. Het ligt op onzen weg, hierin verbe tering te trachten te brengen. Spr. vroeg zich af wat de aanleiding van deze gang van zaken was. De sport is hieraan wel oenigszins schuldig, maar het kan ook aan de organisatie liggen. Voorz. deed een be roep op de vereenigingen, lid te blijven en te probeeren te behouden wat wij heb ben, waarna bij de beste wenschen uitsprak voor de vereenigingen en den Bond. Medegedeeld werd, dat geen collectief con tract niet de BUMA kon worden afgesl.oten omdat men geen 20 afdeelingen had. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Daar in werd gememoreerd, dat het aantal leden thans 16 is. Ook het. goedgeslaagde concours te Wieringen werd in het verslag aange haald. Dank werd gebracht voor de wijze waarop dit concours is gehouden. De reke ning van den penningmeester, den heer Lek werd in orde bevonden. Het voordeel ig sal do was f 40.82, hetgeen een kleine vooruit gang beteekende. Begrooiing 1937 werd eveneens vastge steld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. van Bergen als zoodanig herko zen. Na aanwijzing van de vereenigingen die de rekening 1937 zullen nazien en vast stelling van de plaats der volgende verga dering werd overgegaan tot de behande ling van de voorstellen der afdeelingen. Het eerste voorstel werd zonder ecnige bespreking aangenomen, n.I. het voorstel van Nicdorp's Gemengd Koor" om het vol gend bondsconcours in de N. H. Kerk te Nieuwe Niedorp tc houden. Voorz. hoopte dat het concours daar mag slagen. Een prae-advies van het H.B. op een voorstel van Gemengd Koor van Zuidschar- woude waarin wordt medegedeeld, dat het II.B. reeds stappen heeft gedaan om tot ver laging der kosten van de verplichte num mers op de concoursen te geraken. Het voorstel van 'Oostwoud' te Oostwond om voor verloofden en echtgenooten van le den kaarten voor het concours kosteloos of tegen gereduceerden prijs beschikbaar te stellen werd door het Hoofdbestuur ontra den. Het voorstel werd door den afgev. van Oost woud toegelicht, waarna verschillende afgevaardigden hunne mecning uitspreken over het vooxstel. Dc een was voor, de an der tegen reductie, de meesten echter tegen, waarna het voorstel werd ingetrokken. De afd. Andijk West stelde voor, het II.- B. op te dragen pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een Bondslied. Het II.B. is er niet tegen, als de kosten maar niet te hoog zijn. Uit besprekingen blijkt, dat er wel voor een bondslied wordt ge voeld, ook uit het oogpunt van samenzang. De heer Boudijn uit Hoorn is bereid de mu ziek te componeeren. De voorz. drong er bij de leden op aan, een tekst te dichten. Diverse mogelijkheden en waarschijnlijkhe den werden nog naar voren gebracht, waar na tot stemming werd overgegaan, liet voor stel Andijk werd aangenomen met 3 stem men tegen, die der vereen. „Cresendo" N.- scharwoude. „Ons Genoegen" Heerhugo- waard en „Slompetoren". Het zal een vier stemmig lied worden, dat ook eenstemmig kan worden gezongen. Eenige wijzigingen van het Concoursre glement worden z.h.st. aangenomen.. Over de wijziging, dat de koonverken voor de eere-afdeeling eerst ter keuring aan de ju ry moet worden opgezonden en de verplich te zoowel als de vrije nummers moeten ge zongen worden in den toonaard welke dooi den componist is aangegeven lokte nogal besprekingen uit, doch het werd tenslotte aangenomen. Wanneer een vereeniging hij deelname aan het bondsconcoure in haar afdecling in geen twee jaar een eersten prijs kan behalen staat het haar vrij in een lagere afdeeling uit te komen. Tot jury-leden werden na eenige bespre kingen gekozen de heeren P. Versloot, Jac. Bonset en Theo van der Bijl. Bij de rondvraag werd verzocht de prij zen eerder te verzenden. Het houden van 1 concoursdag, voorgestold door „Ons Ge noegen" te Heerhugowaard werd afgeraden Het zal ongewijzigd op twee dagen blijven. „Kunt U niet lezen? De aap zou U kun nen bijten." „Wat gaat dat U aan? Is het soms uw aap?" X.a.v. eenige opmerkingen werd besloten een bepaling in het concoursreglement op tc nemen, waarbij het verboden wordt, op het podium, waar het concours wordt ge houden, te ropeteeron. Verzocht werd, eventueele fouten op hot concours direct kenbaar te maken, zoodat men direct kan ondei-zoeken. Een en ander naar aanleiding van gemaakte opmerkin gen over het gebruiken van een stemfluit. Propaganda voor versterking van den bond word bepleit. Dc heer Boeijcr van Andijk drong aan op pogingen, met den anderen bond in contact te treden, om zoo mogelijk eenheid te verkrijgen. De voorzitter deelde mede, dat pogingen zijn gedaan. Er zal nog een datum voor een conferentie worden vastgesteld. De penningmeester vroeg of men de ge legenheid niet kon bieden dat gramofoon- opnamen werden gedaan van de op de con coursen gezongen nummers, Het H.B. zal zich hiervoor in verbinding stellen mot een ondernemer, om advies in te. winnen. De heer Zaal zou het wenschelijk vinden de lijst van jury- leden uit te breiden met vooraanstaande personen uit de zangwe reld. Het bestuur wilde hiermede rekening houden. ZIJPE BURGERBRUG. „Nut en Genoegen". Vrijdag j.1. hield het Departement Burger- brug der Mij. tot Nut van 't Algemeen haar eerste bijeenkomst in zaal Langedijk in. dit seizoen. Voorz., de heer P. Visser opende met een hartelijk woord van wel kom tot de aanwezigen en in 't bijzonder tot zijn broeder, don heer C. W. Visser uit Rotterdam, die dezen avond een lezing zou houden. Spr. uitte zijn tevredenheid over 't bezoek van dezen avond, ofschoon 't er veel meer hadden kunnen zijn en riep ook 't gezelschap, dat dezen avond zou vullen met de opvoering van een tooneelstukje een welkom toe en sprak de hoop uit dat dit, aanleiding mocht geven in de toekomst meerderen iets ten tooueele zouden bren gen. Hierna nam de heer C. \V. Visser, oud gezagvoerder van de Rotterdamsche Lloyd liet woord over „Mijn reisavonturen tijdens den wereldoorlog 19&41918", toegelicht met lichtbeelden. Spr. deed duidelijk uitko men, dat de koopvaardij vaart van enorm belang is tusschen Nederland en Ncd. In- dië. 't Waren vaak moeilijkreizen, wor stelende tegen, de elementen. Volgens spr. konden in den Stillen. Oce aan somtijds golven met een afmeting van 12 a 14 Meter hoog opzweepen. Wat onze voorvaderen met zeilschepen hebben gepres teerd. aldus spr.. is een diep saluut waar dig. In vroeger dagen droeg 't. kapiteins- wezen meer 't karakter van kapitein-koop man en romantiek was. aan de orde van den dag. Door de nieuwe vindingen der techniek, zooals stoom.» telegrafie enz. wer den de oude ideeën verdrongen en. moest men zich wét degelijk Iceren schikken de/,c' nieuwe regelingen te aanvaarden. Tegen woordig verkeert het koopvaardij-wezorj onder oneindig veel gunstiger omstandig heden, welke evenwel tij,deus den. groothui wereldoorlog, gezien 't, krioelde van. mliiVm (velden) en honderden onderzoohooten. op don loer lagen om alles wat onder hun. be reik viel. edel. of onedel, vijand o{ neutraal, met hun moordende werktuigen mecdcjogen- loos in den grond te boren. Er ware n vol gens spr. wel z.g. vrije zone's, van slechts enkele mijlen breedte, waar men nauwe lijks door kon stoomen, doch 't pfasseeren dezer vaargeulen leverde altijd no/g gevaar op een verdwaalde mijn te stuiten of zelfs p«M' abuis(?) nog getorpedeer d te wor den. (Dit was dan vanwege de neatrale zone.) In oorlogstijd kan men alles ver wachten en rechten bestaan niot. meerr, ook zelfs niet v\ neutrale landen of :/n dit geval neutrale schepen. Ook spr. vie/i het lot te beux-te getorpedeerd te worden onder de En gelsche kust als gezagvoerder op de „Pa- lembankg", ondanks het feit dat duidelijk do Ilollandsche vlag wapperde» welke de neu traliteit voldoende kenmerkte. Allen kon den in hun sloepen gered worden op één Javaan na. Tientallen, ook neutrale scJxe- pen. aldus spr., werden «in dien tijd getor pedeerd, met honderden menschen,w.o. «ook vrouwen cn kinderen, aan boord, die lang niet altijd gered werden, doch waar van velen den verdrinkingsdood in die gol ven vonden. Enkele mxxlcn mocht spxv. in de gelukkige omstandigheden verkeeren, zulke drenkelingen of in nood verkeerenden, in sloepen rond zwervend en,- op te pikken en van een wissen dood te redden. Laten we overigens volstaan te vermelden dat spr. ons op zeer aangename exx boeiende wijze heeft beziggehouden met z'n vlotte en en niet minder interessante lezing. Het tooneelstukje wat wijten gehoore kregen werd goed veltolkt en viel in goe de aarde. Hierna sloot voorzitter deze bij eenkomst onder de gebruikelijke dankbe tuigingen. BARSINGEREORN Door den minister van Sociale Zaken is be paald, dat de werkverschaffingen gedurende het tijdvak van 21 December 1936 tot en met 9 Januari 1937 tijdelijk zullen woerden stop gezet. De redenen, welke tot dit besluit heb ben geleid, zijn deze, dat in den loop der jaren is gebleken, dat juist in die weken, mede door de weersonnstandighnden zich ver schillende moeilijkheden voordoen. Boven dien vallen in die weken verschillende feest dagen, zoomede het vorstelijk huwelijk, op welke dagen de werkverschaffing toch zou stilstaan. De tewerkgestelden («int de z.g. zelfstan digen) zullen gedurende dat tijdvak in de steunregeling worden fjpgenomen, terwijl aan hen in de week, waarin de Kerstdagen vallen, 25 van hu.n netto-steunbedrag boven hun gewone vxitkeering zal worden verleend als KersLga ve. De overige steurdrekkenden ontvangen deze Kerstgave reeds over dc week van 14 tot en met 19 Dece.-mber 1936. De keuring voor den dienstplicht der in geschrevenen voor de lichting 1938 uit deze gemeente zal plaats hebben te Schagen in het Noordholte mds Koffiehuis op 3 Mei 1937. Aan do volgende ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1938 is door den heer Commissaris der Koningin in deze Pro vincie vooi'goed vrijstelling verleend wegens broederdiernat: R. Bil, J. Th. Broersma, M. Luijsterbu'xyj, K. Reijne, J. Slikker, A. Tocs en P. Vecxristra. POLITIE. Gevon/dcn: 1 xijwiclplaatje. Vci'lo'ren: Een xeservewiel van een auto; een nvmmerplaat, met achterlicht. Inü/ehlingen ter secretarie. BERGEN TJIPKE VISSER GERIDDERD. De beeldhouwer Tjipke Visser, die Zater dag zijn zestigsten verjaardag vierde, is te zijnen huize door het hoofd van de afdeeling kunst van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, den heer Piet Visser gehuldigd ais pionier der herleefde Nederiandsche beeldhouwkunst, wiens ver diensten door H. M. de Koningin zijn geëerd door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. ESPERANTO. Met een belangstelling van meer dan 100 leden vond Zondag in het Oranje Hotel on der voorzitterschap van den heer K. Rogge veen uit Schagen de vergadering plaats van de Esperantovereeniging La Norda Stelo. Het welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter van de ontvangende vereeni ging, den heer Graftdijk te Bergen, waarna de vergadering verder onder leiding slond van den voorzitter van La Norda Stelo. Voor den middag werd volgens traditie het officieele gedeelte behandeld en vonden omtrent <fe interne aangelegenheden der ver eeniging zeer geanimeerde besprekingen plaats. Na den middag verzorgde de Bergensche club het amusante gedeelte van de bijeen komst, waarvoor zij menig applausje in ontvangst had te nemen. Als steeds heerschte ook nu weer gedu rende de geheele bijeenkomst een zeer pi-et- tige stemming onder de léden. De volgende vergadering werd bepaald op Zondag 7 Februari 1937 en zal, daar dit weer de jaarvergadering is, weer te Schagen wor den gehouden. Met een tot weerziens in Schagen werd te ruim 5 uur de vcx-gadering gesloten. Alkmaar heeft dit jaar al zeer aantrek kelijke programma's gegeven en de beste in ternationale renners hebben hun kunnen voor het publiek uit Noordhollands N.oorder- kwai*tier gedemonstreerd. Pijnenburg, Wals, Slaats en het beroemde Duitsche koppel, dat het vorig jaar in de Amerikaansehe Zes- daagsclion onverslaanbaar was, Gerard Kil- linn en IJeinz Vopel! En dan 'vergeten we ook niet het optreden van de. Belgen De Bruyker en Roger do Neef want hun optre den was frappant in de fra'aie course die op Kenniszondag verleden 'jaar werd ver- x-cden, waar nog bij koro.t het optreden van de vei-schillende locale renners. Derksen Groot Onkes uit Bergen, Godfried uit Bcn- ningbroek, Bleeker (St. Pancras) en Bosma uit Opmeer om maar enkelen bij den naam te noemen. Dezo jongeren hebben vooral ook voor menirge interessante en spannende match in het Alkmaarsche kuipje gezorgd, welke steeds het aankijken ten vol le waard was. Geen wonder dan ook dat men diep uit de pixrwincie naar Alkmaar toog om daar getuigo te zijn van het tx-effen tusschen de locale favorieten. De Zaan- stx-cek leverde ook 'haar vei'tegenwoordigcrs niaar deze moesten hettoch in de meeste gevallen afleggen togen de Noordelingen. DE BAANRECORDS. Ja, Alkmaar heeft al heel veel moois la ten zien op Wielergehied en de verschil- lcnde baani*ecords zijn hiex*van een zeer duidelijk bewijs en daarom laten we hieron der eenige bijzonderheden volgen over deze recoi'ds, wetexxde dat onze abonné's hier voor levendige belangstelling koesteren. Wij beginnen bij het fraaie record van'de jonge Alkmaarder Jan Derksen. Dit record dat hij op 29 Juli vestigde staat op 10.3/5 seconde over één ronde. Dit is een zeer fraaie pi"estatie. Tal van vooraanstaande Amateurs uit het land die op de Alkmaar sche baan hebben gereden hebben nog niet aan 't wei'lc van dezen veelbclove.nden sprin ter kunnen tippen. Als we liet dan vei'gelij- ken met het ïecord over één x-onde voor Professionals dan maakt het een zeer guns tige indruk. De nationale spi'intkampioen Jac. van Kgmond vestigde namelijk op 2 September 1934 met 10. 2/5 seconde het record over één ïonde. Derksen is dus met slechts 1/5 seconde onder dat van Jac. van Egmond gebleven, voorwaar fraai werk. J. P. de Brey is het die bij de categorie Nieuwolingcn het record op zijn naam heeft over 5 Km. en dit vestigde 19S 1934 in den tijd van 6 min. en 44 seconden Eexx feit is het dat niet altijd de x-ecords gevestigd woi'den naar verhouding van de klasse waai'in de renner rijdt. Want bij de Niewelingen staat het i*ecord nog 2.2/5 se conde lager over 5 km. dan bij de Amateux-s. Hier is Braas namelijk recordhouder over 5 K.M. niet een tijd van 6 min. 40 2/5 seconde. Het is niemand minder dan Jan Pijnenburg geweest, onze grootste all-roundcoureur, die op 30 Augustus van dit jaar het recox'd over 10 K.M. omver tuimelde. Matthieu Vroomen vestigde in Augustus 1934 een record over 10 K.M. in een tijd van 14 min. en 27 secon den. Ruim 2 jaar bleef het onaangetast, maar toexx kwam de „Kanonbal" eix wierp het met veel bravour omver. Met niet minder dan 1 minxiut en 12 seconden haalde Pijnenburg liet record omver en bracht het op 13 min. en 15 2/5 seconde. Dit alles ging echter niet zon der strijd en we herinneren er onze lezers nog eens aan hoe Pijnenburg slechts dank zij een forenidabele eindsprint dit recoi-d kon vestigen, dat dateert sinds 30-8-1936. Dienzelfden dag verbeterde de Tilburger nog een' record, wat hij in 1935 met Cor Wals vestigde, namelijk over 60 K.M. Nu rijden de niet Slaats haalde Pijnenburg het oude record met 1 min. en 24 4/5 seconde naar omlaag, zoodat dit nu staat op 1 uur 20 min. 113/5 sccoxxde. Over 75 K.M. zijn het bij de LANGENDIJK TELEGRAM AAN DEN MINISTER VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Naar wij vernemen,, is door de dagelijk- sche besturen van de. kringen Langendijk van de Ned. Tuindersbond en R.K. Land en Tuinbouw Bond een telegram aan den minister van LandboiKW en Visschexij ver zonden, waarin wordt aangedrongen op directe uitbetaling van-den misoogst steun in verband met den hoogfcn nood in den tuin bouw. OUDKARSPEL. De Eendrach.t Vergadering van de Tuinbouwvereeniging De Eendracht te Oudkarspcl, op Zaterdag avond in Het Htuis de Brederode van den i heer C. Vis. j| Voorzitter de heer Jb. dc Boer, opende de vergadering, waarna vaststelling der notulen i volgde. K De cursus voor het tuinbouwonderwïjs gaat niet dooi'. Medegedeeld wezd, dat de resultaten van I het bollenbewaren in dc poterbewaarplaats goed zijn. De commissie werd voor de ver- richte arbeid dank gebracht. p Naar aanleiding van een mcdedeeling van den voorzjttcr over de toepassing van de f Landhouwuitvoerwet, waardoor het noodig is, dat zoo goed mogelijke producten aange- voerd worden, maakte de heer L. Kalver- I dijk eenige opmerkingen over de toepassing j van de keuring. Het mag niet gaan ten g koste van den steun. Spr. zeide, dat de 1' strenge keuring tot gevolg zal hebben, dat l fraude wordt gepleegd. Daartegen dienen wij te protesteeren. Na eenige bespi'ckingen deed de voorzitter t de toezegging, dat een onderhoud zal worden L aangevraagd met het U.C.B. en den veiling- leider. Verslagen werden uitgebracht van de wor- E telzaadcommisslé, de steenkool commissie, j mandencommissic en kunstmèst-commissie. I Bestuursverkiezingen. Dc aftredende be stuursleden de heeren W. Jpnker en J. van Hout werden herkozen. De heer N. Kaan, die aftrad als bestuurs- F lid van den Noordermarktbond, werd met 43 stemmen herkozen. De zetkoolregeling zal ongewijzigd worden gehandhaafd. Het volgende punt van de agenda was de i bespreking van de bepaling, dat- do blauwe j aardappelen 50 M. moeten afstaan van de goedgekeurde pootaardappelen, wilfen de pootaardappelcn goedgekeurd worden. De beste oplossing van deze kwestie werd 4 gevonden, dat de tuinders met elkaar in overleg treden, waar pootaardappelen cn I waar blauwen kunnen worden uitgeplamt, fc In de rondvraag werd aangedrongen op het agceren tegen de regeling voor de Schot- P sclie muizen (de inperking). De heer Bakker vroeg of het niet moge- lijk was om gezamenlijk in de Wieringer- meer een stuk grondde huren om daar kool f te telen. Werd niet verder op in gegaan. Tegen het verplicht veilen van pootaard-1 appelen zal in de Noordermai'ktbond-verga-1 dering de stem van De Eendracht worden uitgebracht. Kr gingen stemmen op ;voor de stichting van een centraal Verkoopbureau. De lieer C. Borst drong aam op maatregc- len tot opruiming van kroos in de slooten. Spr. was voor vei'hooging van den steun na de devaluatie en wilde verder_ de medewer king van de Boci'enleenbank inroepen voor de vei-betering van den steun. De Voorzitter wees op dc bezwaren van de Banne tegen het krooswegruimen. Besloten werd met de Banne, het gemeentebestuur cn dc tuinbouwvereeniging om deze zaak nader te bespreken. In de vergadering van de Boerenleenbank zal de steun-kwestie worden aangeroerd. De lieer C. Klinkcrt bepleitte actie voor vrijstelling van de Hoogheemi'aadschapslas- ten en het doen voorgaan van de tuinbouw producten op de clearing. De heer C. Borst wilde bij het in werkver schaffing op eigen bedrijf dc norm van f 750 zien toegepast. De heer P. Volkers wilde o.a. de stollingen in het minimumprijzenfonds doen ophouden in dezen tijd. Nadat de burgemeester nog het woord heeft gevoerd, volgde sluiting. professionals nog steeds de gebroeders Vroo men, die het in September 1934 gevestigde record op hun naam hebben. Zij reden toen dien afstand in den fraaien tijd van 1 uur 45 min. en 23 reconden. De Belgen de Biniy leer en Billiet slaan nog steeds over 100 Km. aan het hoofd van de prestaties. Met de kei'miskoers van Augustus 1934 vestigden zij in den tijd van 2 uur, 22 min. en 23 se conden dit record, een prestatie die nog door geen enkel ander koppel is benadeid. De be kende Alkmaaiders Jan Groot en W. Meti hebben het record voor Onafhankelijken en Amateuis over 50 K.M. op hun naam staan in den eveneens zeer fraaien tijd van 1 uur, 9 min. en 50 seconden. Dit zijn de diverse records, die in den loop der tijden op de Alk- maarsche velodrome zijn gevestigd en hier bij zal liet zeker niet blijven, want wie weet wat het komende jaar weer brengen zal als de recoi'dpogingen worden ondernomen op tuhebanden van één ons en op een alumi nium fiets gelijk Richard zijn aanval op het uurrecord ondernam. De lijst van recordhouders ziet er dus als volgt uit: Amateurs: 1 ronde: J. W. Derksen, in 103/5 sec., gev. op 29-7-36. Professionals: 1 ronde: Jac. van Egmond in 102/5 sec., gev. op 2-9-'34. Nieuwelingen: 5 K.M. J. P. de Breij, in min en 44 sec., gev. op 19-8-'3t. Amateurs: 5 K.M. P. Braas in 6 min- 462/5 sec., gev. op 14-4-'35. Professionals: 10 K M. Jan Pijnenburg, 13 min. 152/5 sec., gev. op 30-8- 36. Onafli. en Amateurs: 50 K.M. koppelwed strijd W. Metz en Jan Groot in 1 uur, 9 min- en 50 sec., gev. op 1:8-8-'35. Professionals: 60 K.M. koppelwedstrijd Pij' nenburgSlaats in 1 uur, 20 min. en 113/5 sec., gev. 30-8-'36. Professionals: 75 K.M. koppelwedstrijd Gebr. Vroomen in 1 uur 45 min. en 23 sec., gev. op 16-9-'34. Professionals: 100 K.M. koppel wedstrijd Billietde Bruyker in 2 uur, 22 min. en 23 sec., gev. op 30-9-'3i.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2