Provinciale Commissie uit de Veilingen in M-HoM OMGEVING-NIEUWS GRATIS SCHAGER COURANT Arrondissements rechtbank te Alkmaar De strijd om de „Betty Bonn" Zitting van 19 December 1936. Alkmaar. BARENDJE MET Z'N LEEUWEN EN BEERENVERSCHEURDER. De heer Barend v. d. W., 'n Alkmaarsche Achterom-bewoner, in de buurt „Barendje Donderkop" genoemd, is in het bezit van een formidabele herdershond, die wat men noemt, niet erg kanselier is. Reden waarom B. en W. de muilkorfwet hebben toegepast en de lieve Hektor gewoonlijk met een der gelijk versiersel is voorzien. Zijn baas heeft echter méér vertrouwen in Hektor's huma niteit, 'n vertrouwen, dat echter danig werd beschaamd, aangezien het monster in onge- muilkorfden toestand direct van de mooie gelegenheid gebruik maakte, een kind om ver te gooien, zulks met het onaangename gevolg* dat de baas ook wat kreeg om op te Qïijtoi^r in den vorm van 3 rogge-mik-dagen, als hij de opgelegde 6 gulden boete niet tijdig aftikt. Alkmaar. DE ARME ELI KREEG NU OOK ZIJN CRISIS-SPIJS-VET-WET-VET. Volgens een paar in eeuwigheid rond zwervende crisisspijsvctwetcontroleurs, zou een nijvere Alkmaarsche slager ©en onge- banderolleerd pakje van dat lekkere goedje hebben verkocht, met gevolg dat de slager verplicht werd een bedevaart naar het kan tongerecht te maken. Hij had voor dezelfde kosten ook wel naar den Briel kunnen gaan, want hem werd 6 pop boete of 4 da gen in rekening gebracht. Anna Paulowna. ONBEKENDHEID MET DEN WEG STREKT DEN CHAUFFEUR NIET TOT VER SCHOONING. Een piepjonge „pachter" van 19 jaar, S. A. G., te Anna Paulowna woonachtig, ook de edele autostuurmanskunst machtig, was op 11 October te Alkmaar zoo onfortuinlijk !bii de bekende buste van Tante Trui, 'n ta melijk gevaarlijk verkeerspunt bij Geester- singel en Hcilooërstraatw. te Alkmaar, de eer waardige stadsbus geen voorrang te geven, waardoor een carambole over 4 banden volgde en een in de bus vervoerde dame door de harde klots nog een ribkneuzing bekwam. De pachter stond nu terecht ter zake zijn onoplettendheid en voerde ter disculpatie aan, dat hij met de situatie ter plaatse on bekend was. Natuurlijk kon dit excuus niet tot vrijspraak leiden, doch was toch oor zaak dat de straf niet boven de 2 knaak of 3 bruine-boonen-dagen uitkwam. Alkmaar. ALTIJD BAAS BOVEN BAAS. Een studiosus te Alkmaar, de 18-jarige Pieter Jacobus IC. nog niet in het bezit van een rijbewijs, beklom onvervaard een mo tor, waarop geen rood achterlicht nog num merbord prijkte, terwijl de jongeman ook geen numtnerbewijs bezat. Op dergelijke on volmaakte wijze toegerust, werd deze roe- kelooze snaak aangehouden en thans voor het kantongerecht verder afgemaakt, door een eisch van den heer ambtenaar, strekken de tot veroordeeling van primo fé boete of 6 dagen voor het ontbrekende rijbewijs, f 4 boete of 4 dagen voor het dito rossige ach terlicht, f3 boete of 3 dagen voor het dito dilo nummerbewijs en f4 boete of 4 dagen voor idem idem het niet aanwezige num merbord. Het moet gezegd worden, de kan tonrechter schrok zelf van deze gespecifi ceerde hooge rekening en nam 8 dagen spe ling, teneinde deze becijfering eens rustig te bepeinzen. Alkmaar. MET DIENSTMEISJES SMOEZEN, KAN OOK EEN DURE LIEFHEBBERIJ WORDEN. De straatventende bewoner van het woonwagenkamp, Jan H. te Alkmaar, was door agent -Krol op de bon gemikt wegens het venten zonder vergunning en trachtte nu den kanton-magistraal op den mouw te spelden, dat hij alleen maar een gezellig praatje hield met een dienstmeisje. Maar de kantonrechter geloofde in casu wel den agent Krol en niet het dienstmeisje, zooals de gladde Jan bleek uit zijn veroordeeling tot f4 boete of 4 dagen, Anna Paulowna. WAT MEER EERBIED VOOR DE WEER- LOOZE VOETGANGERS. Een te Anna Paulowna gedomicilieerde „s tos-rij der", de monteur Arie K., had zich op 5 Augustus- achter het auto-stuur tame lijk misdragen en niettegenstaande het ker mis was en druk verkeer, door de dorps straat aldaar gejakkerd op een manier, waardoor de veiligheid en vrijheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Meneer K.'s broer is kort geleden ook al ter zake een dergelijk feit veroordeeld, dus schijnt het een beetje in 't bloed te zitten. Arie werd veroordeeld tot f 6 boete of 4 dagen. De ambtenaar had hem er voor 12 gulden in willen draaien, maar de kantonrechter snijdt gewoonlijk de kaas met minder dikke hompen. Het verschenen jaarverslag. De exportmoeilijkheden zijn oorzaak van den ongunstigen toestand- De bijzondere noodtoestand der Noordhollandsche tuinders. De voorbeeldbedrijven blijven een schadepost. Zooals te verwachten was, behandelt de Secretaris van bovengenoemde organisatie de heer P. Klant te Warmenhuizen in het verslag over het boekjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936, ook nu weer den alge- meenen toestand waarin de tuinbouw zich be vindt en gewaagt hij van het feit dat er nog steeds geen sprake kan zijn van eenige opleving. Zoolang de mogelijkheid van uit voer der tuinbouwproducten niet grooter wordt, zoolang zal geen Verbetering van den tegenwoordigen ongunstigen toestand zijn te verwachten. Vooral met Duitschland was het t.a.v. de exportmoeilijkheden treurig gesteld en ge hoopt wordt dat de thans gevoerde onder handelingen met Duitschland tot gevolg mogen hebben dat er voor onze tuinbouw producten een hooger bedrag op de clearing zal worden uitgetrokken. Gewezen wordt dan op het afgeloopen handelsverdrag met de Vereenigde Staten, zoomede op de gunstiger aspecten wat den afzet naar Zwitserland betreft. Verzekerd wordt dat het Centraal Bureau diligent is. Steun der regeering kan nog steeds niet worden gemist en het door den Minister aan vaarde plan voor steunverleening voor West friesland is tot groote tevredenheid uitge voerd. Alleen het uitgekeerde bedrag was te gering om den nood te lenigen, al kan met dankbaarheid voor den Minister en den Re- geeringscommissaris worden erkend, dat de ruim f 500.000 in staat bleek de ergste nood in vele gezinnen te verzachten. Gememoreerd worden de pogingen die zijn gedaan om een aanvallende misoogst-steun uitgekeerd te krijgen en dat op grond van Jan: „Waarom heeft een zwaan zoo'n lange.., hals?" Piet: „Nou, anders verdrinkt hij na tuurlijk." de gedane toezegging mog worden venvacht dat met den bijzonderen noodtoestand waar in de NoordhoIIendsche tuinders verkeeren rekening zal worden gehouden. In verband met de exportmoeilijkheden moest de teeltbeperking bestendigd blijven. De omzetcijfers van de Noordhollandsche veilingen bedroegen over 1928 f 25.066.693. over 1935 slechts f 9.474.712.en tot 1 Au gustus van dit jaar gaf 1936 nagenoeg geen verbetering, vergeleken bij vorig jaar. Uit voerig wordt dan in het verslag behandeld het prijsverloop van de producten. Met de bewaarkool gaat het tot heden bijzönder slecht; groote hoeveelheden draaien door en hier wordt dus gehoopt op een flin- ken winter. Voor de late bloemkool is het echter te wenschen dat de winter nog niet spoedig invalt. De stand van dit product is goed. Het gewas is echter achterlijk. De voorbeeldbedrijven blijven een jaar lijks terugkeerende schadepost voor de fi nanciën. Van de tuindersvoorschotten 1923 zijn er thans 343 totaal afgelost tot een totaal be drag van f 188.190. Er staan er nog 33 uit, met een totaal bodrag van f 7599.47. Ten nadeele van de Provincie zijn geheel of gedeeltelijk afgewikkeld 216 voorschotten met een totaal oorspronkelijk bedrag van f 135.400 en een nadeel voor de Provincie van f 96.635.831/2- De gehouden inventarisatie van stapelpro ducten wees uit dat er 4487 wagens minder waren dan in 1934; een duidelijk bewijs van de oogstmislukking in Noordholland. Ook de Provincie verleende een subsidie van f 400 voor de bestrijding van de draai- hartigheid. Het aantal aangesloten veilingen bleef on veranderd en bedraagt 34. Hoewel de vooruitzichten voor den tuin bouw nog somber zijn, tegenwoordig grijpen in korten tijd groote veranderingen plaats en dit doet hopen dat ook voor het tuinbouw bedrijf een groote keer ten goede kan ko men. Laten wij, aldus aan het einde van het verslag, onze kracht zoeken in het veilen van goede kwaliteit en dan is controle op de kwaliteit van groote beteekenis. Het verbruik van groenten en fruit neemt steeds, ten ge volge van de nieuwe voedingleer, toe. Bij een vermeerderde welvaart zal dit verbruik nog meer toenemen; moge die periode van ver meerderde welvaart spoedig aanbreken De exploitatierekening over het boekjaar 1935—1936 geeft een nadeelig saldo van f 1177.66 aan; het verlies van het voorbeeld bedrijf te Broek op Langendijk bedroeg f 1908.63. De begrooting voor het dienstjaar 19361937 sluit in totaal op f 47566, met een geraamd nadeelig saldo van f923. CALLANTSOOn ALGEMEENE NAJAARSVERGADERING VAN DE V.V.V. CALLANTSOOG Op Vrijdagavond heeft de V.V.V. Callants- oog haar algemeene najaarsvergadering gehouden ten huize van den heer de Haan Aanwezig zijn 16 leden. Voorzitter de heer P. Vos Jbz. Te ruim half negen opent de voorzitter deze vergadering. De opkomst is niet zeer bevredigend. Het is een jaar van aardige vooruitgang: geweest. Wanneer we tenmin ste de verslagen van de andere badplaatsen in oogenschouw nemen is het hier wel goed geweest. In de zomer zijn verschillen de efesten georganiseerd. Spr. wil van deze plaats do diverse feestcommissies hartelijk dank zeggen om hun vele werk hiervoor gedaan. Ook de verlotingscommissie komt een woord van dank toe. Door haar is de verloting goed geslaagd. Last not least een dankwoord aan de muziekvereeniging voor de medewerking door haar bij verschillen de gelegenheden veVlccnd. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen. De heer Koelemey merkt op dat de no tulen niet geheel volledig zijn. Er is n.1. besloten lot royement van den heer Tuin man. Aanvulling in dien zin zal geschieden, waarna de notulen worden goedgekeurd. MEDEDEELINGEN. De voorz. deelt mede dat de verzoeken van onze vereeniging tot het instellen van een vuilnisophaaldienst voor de zomerwo ningen tot verplaatsing van twee straat lantaarns en tot afsluiting voor liet ver keer van de weg langs de Noordelijke zo merwoningen door den gemeenteraad zijn ingewilligd. Een succes dus van het werk van onze vereeniging. Ingekomen is een bericht van bedanken als bestuurslid en lid der vereeniging van den heer Mr. D. Breebaart. Het bestuur stelt voor den heer Bree baart tot eerelid der vereeniging te benoe men. Mr. Breebaart heeft altijd zijn best voor ons gedaan. Algemeen wordt het bestuursvoorstel aan genomen. De voorzitter deelt vervolgens mede dat door de N.V. Mij. „Het Zwanenwater" het kooibosch is opengesteld tegen entreekaar- ten. Er zijn 10 banken geplaatst. In totaal is aan entree f 6S.70 ontvangen. Na aftrek van de gemaakte onkosten blijft er nog een voordeelig saldo over. Nu is het nooit do bedoeling geweest om er aan te winnen. Hoofdzaak was de openstelling. Wij zijn dan ook de N. V. Mij. „Het Zwanenwater" ten hoogste dankbaar. Tenslotte deelt spr. mede dat voor festi viteiten, ook elders, uit ons bosch denne- groen beschikbaar gesteld worden kan. Be taald moet worden alleen het arbeidsloon om het uithakken. De leden van de V.V.V. kunnen uit het bosch een kerstboom krijgen De heer Koelemeij, brengt als correspon dent verslag uit over de gehouden zitda gen in het seizoen. De belangstelling was niet erg groot. 'nEnkele heeft succes ge had van zijn schrijven. De heer de Haan brengt het tarief van de entreekaarten voor het Kooibosch nog ter sprake. In sommige gevallen, als bij groote gezinnen, is liet te hoog. Soms is het voor 'n paar uurtjes. De voorz. zegt dat niet wij doch de eige naresse de prijzen heeft vastgesteld. De mogelijkheid van een tusschenkaart kan nader onder oogen gezien worden. De heer van Honschooten veronderstelt dat het wel een jaar geprobeerd zou kun nen worden. De voorzitter stelt voor het nog eens in het bestuur te bespreken in overleg met de "eigenaresse. Verslag word uitgebracht van de verga dering van: de A.N.V.V. te Assen; de secrc- tarissenvergadering te Amsterdam en van de federatievergadering te Alkmaar. Thans is aan de orde de verkiezing van een lid voor het bestuur wegens bedanken als zoodanig van den heer Breebaart. Het bestuur stelt Burgemeester Rehorst als candidaat voor. Bij acclamatie wordt deze gekozen. Op de vraag van den voorzitter verklaart de heer Rehorst zijn benoeming wel te wil len aanvaarden. Spreker meent dat het goed zal zijn als de V.V.V. haar werkzaamheden op de plaats zelf zal concentreeren. De begrooting sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 215— wordt overeenkomstig het voorstel van het bestuur vastgesteld. In de plaats van den heer G. Kuiper wordt de heer P. de Haan met algeineene stemmen als lid van de commissie tot nazien der re kening gekozen. De heer de Haan neemt zijn benoeming aan. Een voorstel wordt gedaan aangaande de sluitingsuren van de café's. In den zomer is het sluitingsuur gesteld op 12 uur. De caféhouders zelf achten het boter dat dit uur vervroegd wordt. Zij wenschen 11 uur slui ting het geheele jaar door. Na discussie wordt besloten dat door de V.V.V. den Raad gevraagd zal worden het sluitingsuur in den zomer op 11 uur te stel len. Voor de wintermaanden zullen de be langhebbenden het zelf moeten vragen. Besloten wordt dat de opgaven voor de plaatsing op de pensionlijst voor 31 Januari gedaan moeten worden. De heer Kooger vraagt inlichtingen over de werking van de woon-forensenbelasting. Definitief kunnen geen mededeelingen Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand December verschijnende nummers worden gedaan. Men is wel voor een zeer soepele toepassing. Vervolgens vraagt de heer Kooger waarom de oud-burgemeester, Mr. Breebaart, dit jaar niet in de jury zitting genomen heeft voor het groote strandfeest. De Voorzitter meent dat als reden opge geven was dat de menschen Mr. Breebaart toch maar voorbij liepen zonder te spreken. Spreker deelt nog mede dat beslaten was in het afgeloopen seizoen een enquete in te stellen naar de werking van de V.V.V. Het was echter te laat geworden, eer men er aan toe was, om naar sprekers meening voldoende succes te kunnen hebben. Het volgend jaar zal er in die richting gewerkt worden. Hierna volgt de sluiting onder dankzeg ging voor de aangename besprekingen. NIEUWE NIEDORP Tot Dijkgraaf van het Heemraadschap der Strijkmolen van de Niedorper Kogge is herr kozen, de heer Jb. Kooij Kz. alhier. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. In de gehouden vergadering van de afd. St. Maartensbrug van den Bond voor Staats- pensionneering werd besloten in de maand Januari een propaganda-avond te houden. Als spreker zal worden uitgenoodigd de heer de Vries van Dirkshorn, terwijl het duo Hofman voor afwisseling zal zorgen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Nierop. In de vacature G. Schuijt Jnz. werd benoemd de heer L. Bestevaar. Tot afgevaardigde naar de algem. verga dering werd. gekozen de heer G. Schuijt Kz., tot plaatsvervanger de heer G. Veuger Gz. (anty de foatn.1 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts inhalen, alléén wanneer rechts niet voldoende weg breedte iNfëffWI ls' ma9 men Cram l'Hks voorbijrijden. F euilleton door Friedrich L i n d e m a n 27. En tegenover hem zat deze blonde, blauw- oogige reus, die hem met zgn sterke, zelfbe wuste stem toedronk: Good luck, Spurling. De rhum brandde in zgn keel. Buitengewoon, niet? Spurling knipte met zijn oogleden. Nu, luister eens Spurling. Ik zit in den knoei. Drie weken lang lig ik nu al in dit ellendige gat. Maar ge kent toch Fisher, den ronselaar Fisher. Ik heb mijn mannen altjjd door Fisher laten ronselen en dat moet ik zeggen daar ben ik beslist niet slecht bij gevaren. Maar nu in den afgeloopen nacht, heb ik herrie met hem gekregen, zoo'n godvergeten waanzin, ge weet wel, hoe zooiets ineens komen kan. Maar vanaf dat oogenblik ben ik razend op hem. Wat doet me de smeerlap? Haalt me de heele bemanning van boord. Gladweg bij nacht en ontij van boord. De kerels hadden allen nog schuld bjj hem voor uitrusting, logies en voorschot. Die moe ten naar zijn pijpen dansen. Maar ik zit er ver in. Nu kan ik wel naar een anderen ronselaar gaan, maar ge weet zelf hoe die landhaaien onder één deken slapen. Niet een poot krijg ik. aan boord. In stukken sneden zal ik dezen roover, dezen Bert Fisher. Ik zal hem mijn blauwe oog be taald zetten. Hoe weet ik nog niet, maar ik doe 't zeker. Bij God, ik doe 't. Ik sla hem ook nog zijn andere oog blauw, als hij dat verlangt. Glover dronk een half glas rhum. Nu heb ik vast een jongen, een heelen netten jongen van de straat gehaald, dan ben ik tenminste niet alleen aan boord. Die is nier nu kok, steward en wacht tegelijk. En nu juist komt me Thomson, de reeder, smijt de halve pier vol vaten traan en alcohol, een volle lading voor Genua. Ik kan iederen dag vertrekken. Maar ik krijg dat tuig niet aan boord. Ge kunt u Thompson wel voorstellen, als die hoort dat ik nog niet eens een halfmaatje aan boord heb. Die vliegt me naar m'n keel met z'n Win chester. Natuurlijk, ik kan een paar sjouwers nemen en de vaten aan boord laten brengen. Maar kan ik misschien ook met sjouwerlui naar Genua zeilen? Nu, luister nu goed, Spur ling. Gg moet me helpen. Ge hebt menschen genoeg, dat heb jk gezien. Gij moet me drie man afstaan. Den stuurman en de rest zorg ik wel voor. Maar ik moet toch minstens een paar menschen hebben die een schoot van een ankerketting kunnen onderscheiden. En als ik maar eerst tot de Azoren ben. Daar vind ik wel wat beters. Nu Spurling? Die bleef rustig zitten. Drie mannen? Maar Glover liet hem niet eens uitpraten. Komt er niet op aan, wat het kost. Ik laat me niet lompen. De bemiddelingsprovisie kunt gij krijgen. Op het geld komt het er niet op aan. Alleen maar dat die schoft, deze Bert Fisher zijn zin niet krijgt. En dat zal hg niet! Op geld kwam het voor den andere niet op aan? Werkelijk niet? Op dit oogenblik was de zaak voor Spurling eigenlijk al voor elkaar. Wanneer hij nog een beetje twijfelde en be denkingen had, die misschien de bemidde- iingsprovisie nog verhoogen kon. Hg zelf had geen moment zooietsvan gewetenswroeging, dat hij zoomaar drie menschen verkwanselde, maar hoefde die ook eigenlijk niet 13 hebben, want deze drie man Kregen het weilicht beter dan bij hem, kwamen op een ordentelijk schip, kregen hun vaste gage en, wat het voor naamste was, kregen deze gage aan 't einde der reis ook werkelijk uitbetaald. Dus kwamen zg al heel spoedig tot een overeenkomst. Thomas Glover veegde met zgn groote hand alle bedenkingen eenvoudig weg, gaf den be middelaar nog een paar dollar meer en nad ai inkt en papier Dij de hand voor de overeen komst. Spurling noemde de namen der drie matrozen. Zij zouden zich den volgenden mor gen gepakt en gezakt aan boord van de „Marl- borough" melden. Klaar. In ordre. Glover schonk nog eenmaal de glazen vol. Zij stootten aan. Nu, Spurling, oude zeeroover, ik wist wel, dat ge me niet in den steek zou laten. Zoo... en nu gaan we aan land. Maar wacht gehoor zaam tot ik aangekleed ben. Dan gaan we samen. Ik noodig u uit. Spurling wilde bedanken. Maar zoover liet Glover hem niet eens komen. Terwgl hg in de kleine ruimte heen en weer liep om zich te kleeden, sprak hij met zgn groote, harde stem. Verdomde zwijnerij aan boord! Altijd wat! Ik heb er den buik vol van. Zeg Spur ling, weet gij niemand, die mjjn schuit koo- pen wil? Had eigenlijk allang tot brandhout gehakt moeten worden. Maar Billy Tompson wil nog niet. Die wacht er alleen maar op, dat de schuit ergens naar de kelder gaat. Dan kan hij rustig de verzekering in zgn zak ste ken. Wat er van ons terecht komt, laat hem koud. Het liefst zou hg ons gelijk met de schuit naar den bliksem zien gaan. Maar dat genoegen zal ik hem toch niet doen. Nu juist niet! Spurling, houdt u vast; ik wil aan land blijven, wil trouwen. Wat zegt ge me daarvan? Ach en veertig jaar en trouwen. Een levenslange vrijgezel waagt zich op glad ijs, wat, hahaha. Maar dat is in orde hoor. Oud hout brandt het beste, ja, ja. Geweldig meisje, dat kan ik u verzekeren. Moet ge ook eens leeren ken nen. Heb ik u voor vanavond al uitgenoodigd? We moeten toch op onze overeenkomst drin ken. Nu, vooruit dan, Kom op. Met deze woorden trok Glover Spurling achter zijn tafel vandaan, schoof hem langs de trap het dek op over de reeling en aar» land. Hg had hem daarbij met zijn grappige manier van doen, vaderlijk beschermend zgn arm om zgn schouder gelegd. Het was een wonderlgk gezicht, deze bei den tusschen de vaten over de steiger te zien strompelen, de machtige breedgeschouderde rechte gestalte van Glover in een bjjna elegante overjas en naast hem den kleinjn azmoedigen kapitein met zgn verkreukelde bi&uwe jas en zgn scheeve muts op. Fas toen zg in South-street kwamen, maakte Spurling zich uit de bgna pijnlgke omhelzing los. Met een veriegen gemompel: Ik moet rechtsaf, wilde hij weggaan maar Glover hield hem tegen. Naar rechts? Ik ook. En gfl gaat mee Natuurlijk. Hier drie passen vandaan. Bij Jim Paddoek. Dat hebt ge beloofd. Spurling wierp een wantrouwende blik opzij. Bij Jim Paddock? Ik wilde4 Glover lachte luid. Gij ook? Hebt ge daar misschien een meisje in „AU Nations" zitten? Wat? Fa meus Speurling, fameus. Dan vieren wg gelij kertijd bruiloft! Hahaha! Onder dit gesprek waren zg bij de ramen met de door elkaar geschilderde vlaggen ge komen en de fotografiën er achter, en Glover. schoof Spurling door de deur naar binnen. Ja, Spurling kon zelf niet zeggen, hoe hij zich dezen terugkeer na zoo'n langen tijd naar de plaats, waar zijn smart begonnen was, eigen lijk voorgesteld had. Een trillende spanning trok door al zgn leden. Half gek van opwinding en met toe- geschroefde keel was hij naast Glover mee- geloopen, had nauwelijks naar diens woorden geluisterd, had zich in een droomtoestand naar binnen laten brengen en bevond zich opeens, nog verwarder door dit merkwaardige toeval, tusschen de tafeltjes, tusschen de pra tende, drinkende zeelui, midden in het lawaai der muziek in Jim Paddocks saloon. Maar hij zag niets, hij hoorde niets, wat om hem heen gebeurde. De ruimte, de menschen, de bran dende lampen, begonnen wild dooreen te dan sen. Hg probeerde nog zwak een blik te wer pen in de richting, waarheen hij drie maan den lang getrokken was. Maar ook het po dium verzwond voor zgn oogen in een rood waas. Hg kwam pas weer een beetje bij toen hij over zich heen de geweldige stem van Glover hoorde roepen: Hallo, Lucy! Nu zag hij ook, dat de gezichten der musiceerende dames zich zijn kant uitwendden, dat de dikke kapelmeeste res lachte en hem met een grappigen blik toeknikte. Alleen Betty, Betty Bonn, bleef onzichtbaar achter haar klavier. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7