Langeodijker Groentenveilingen GRATIS AKKERTJES SCHAGER COURANT Banne en Polder Schagen Voor Vrouwen vooral BS 1 1 1 De strijd om de „Betty Bonn" 1 Het draait om het weer en de kool de vooruitzichten iveinig rooskleurig op Duitschland valt voor export maar weinig te rekenen verminderde aan voer van aardappels tegen lage prijzen met de roode, gele en witte kool gaat het slecht hoogste prijs van de beste en mooiste roode kool f 2.gele is zoo goed als onverkoopbaar opbrengst SO of 90 cent witte voor de zuurkoolfabrieken minimumprijs groene kool afwisselende prijzen flinke aanvoer van uien tegen veel te lagen prijs idem voor peen geringe aanvoer van bieten ook al 'laag in prijs statio- nairp prijzen van bloemkool aanvoer gering andijvie iets beter kleine aanvoer. Het weer en de kool; dat zijn zoo wat do onderwerpen van gesprek in de kringen van de tuinders, die we kunnen aantreffen aan de veilingen of in de koolbergplaatsen. Waren deze het vorige jaar voor een belang rijk gedeelte geheel of voor een deel leeg, vanwege den misoogst, nu is dit anders. De bouwers hebben weer werk in hun boet. Het weer houdt vrij nauw verband met het werk, dat er in de boeten is en vaak ook met de prijzen, welke voor de kool wordt besteed. Bij mooi, droog weer blijft de kool gaver, gaat veel minder tot rotting over dan bij een vochtige temperatuur. Er is dan veel minder werk aan. En zoodra een meer of minder strenge vorst de nog bui ten staande groenten doet bevriezen, er bo vendien meer kool geheetcn wordt en de vraag uit het buitenland toeneemt, vormen deze factoren een stimulans voor hoogcre prijzen! Uit de verschillende beschouwingen, welke we opvangen over de vooruitzichten voor dezen winter, spreekt een groote een stemmigheid. De communis opinis is, dat, als liet weer niet flink meewerkt., er zeer weinig voor de kool zal worden betaald. Het zal dan zeer slecht uitpakken. Reeds nu worden elke week belangrijke hoeveelhe den gele en Decnsche witte kool aange voerd, waarvan men reeds van te voren weet, dat ze 80 cent opbrengt, daar ze door draait en als koevoer zal worden gebruikt. Geldnood speelt hier ook wel een rol Docli was de hoop op hoogere prijzen, later ook maar eenigszins gerechtvaardigd, ongetwij feld zou er nu niet zoo veel worden aange boden. We hoorden, dat in Duitschland de kooloogst ten zeerste is meegevallen en dat men daar dan voldoende heeft atm eigen teelt, Als dat zoo is, dan moeten we van onze oostelijke burman die in de normale ..jaren onze kool-importeerde, niet veel ver wachten. Sterk verminderde in de afgeloopen week de aanvoer van aardappelen. Voor blauwe Eigenheimers werden de zelfde prijzen be steed. Een enkel partijtje bracht het tot f 2.60 overigens werd er f 2.f 2.30 voor betaald. Bevelandere brachten f 1,80 op. Blauwe aardappelen f 0.90f 1.50. Schot- sche muizen f 1.40f 1.90. Bonken f 2. f 2.20 allen lage prijzen, zooals men ziet. Er werd deze weck heel wat kool aan gevoerd. Jammer, dat het zoo slecht liep met de prijzen. Kwam er vroeger in het algemeen op dezen tijd meestdoorschot, nu is dit anders en komt er heel wat eerste kwaliteit aan de markt. Aanbeveling ver dient het zeer zeker dat bij de groote voor raden, die er zijn, nu al een behoorlijk kwantum aan de markt wordt gebracht, daar anders later de markt nog meer wordt overvoerd, en alles tegen minimumprijs moet worden verkocht. De afwijkende kwaliteit roode kool, waar op toeslag niet wordt uitbetaald, bracht, f 1.- f 1.20 op Het mooie goed van 3 tot 4 pond werd verkocht voor f 1.70f 1.80, een enkele keer f 2.- Van de afwijkende kwali teit draaien sommige partijen nog door. De totale aanvoer aan beide veilingen beliep 30 spoorwagens. In de handel van gele kool zit nog minder schot dan in de roode Een triest beeld is het daarmee. Beste gele kool is onverkoop- haar. In groote hoeveelheden wordt ze be schikbaar gesteld voor veevoer. Zoo goed als alles, wat wordt verkocht, brengt 80 a 90 cent op, in een zeldzaam geval f 1.- En de vooruitzichten zijn bovendien slecht. Aangevoerd werden 45 spoorwagens. Gewone witte kool komt er zoo goed als niets meer. Wat er aangevoerd werd bracht 80 cent op. Belangrijk was .de aanvoer van Decnsche witte kool. Maar ook hiermee ging het alles behalve naar wensch. De groote worden nog* zoo goed als alle door de zuurkoolfabriekanten afgenomen. Van de kleinere sorteeringen is er maar weinig verkocht. Het verkochte brengt 80 tot 90 ct. op. Iets minder dan 50 spoorwagens maak ten den totalen aanvoer uit. Groene kool kwam er nog eiken dag aan de Broekerveiling en de kwaliteit is nog goed. De kleine brachten f 0.60—f 1.50 op, groote f 2.50—f 2.90 een cnjtel partijtje iets meer. Voor boerenkool werd aanvankelijk nog f 1.80 betaald, doch later zakte de prijs tot ongeveer f 1.- Er werden deze week vrij veel uien aan gevoerd, en ofschoon er een bevredigende vraag naar dit artikel is, blijven de prijzen laag. Grove uien werden voor f 1.10 tot f 1.50 verkocht, gewone uien brachten on geveer dezelfde prijzen op. Drielingen waar van maar weinig werd aangevoerd, deden het iets beter en werden verkocht voor f 2.20-f 2.90 nep met weinig anvoer varieerde tusschen de f 5.- en f 6.30 De aanvoer be liep rond 18 spoorwagens. De prijs vor de peen, was afhankelijk van den aanvoer. Bij geringen aavoer kon f 1.30f 1:50 worden bedongen, in het andere geval 20 a 30 cent minder Voor kleine peen werd 50 tot 70 cent betaald. Weinig bieten kwamen er aan de veilin gen. De prijs lokt heusch niet tot aanvoe ren uit. Modjo en groote brachten slechts 50 cent op. Kleinere werden voor f 0.90 f 1.30 verkocht. Enkele partijtjes brachten het tot f 1.40 en f 1.50 wat veel te laag is. Bijna uitsluitend werd de bloemkool aan de Broekerveiling aangevoerd echter in ver minderde hoeveelheden. Voor eerste soort zijn"AKKERTJES"een ideaal middel Hoeveel vervelende kwaaltjes zijn er niet, die voor vrouwen echte dag-bedervers zijn» een opkomende migraine, zoo'n nare zenuw- hoof dpijn, die U blijft kwelien, telkens lerugkeerende zenuwpijnen, die maar niet verdwijnen willen, of andere klachten op gezette tijden, die U het leven vergallen. Voor al die gevallen helpen "AKKERTJES" wondersnel. Ge zult het zelf ondervinden. Neemt ze in huis. Misschien kunnen ze U reeds vannacht goed van pas komen bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf 'AKKÉR.CACHETS bij Oud-Elba aan de Gouw, waarvoor is teruggekregen een gedeelte aan de linker kant van de kluft van de Burenweg. Verbetering van den Tolkerdijk. Het Dag. Bestuur stelt voor een gedeelte van den Tolkerdijk te verbeteren en wel vanaf Tolke tot den provincialen weg Scha- gen-Zijdewind. Reeds in de vorige verga dering werd in principe hiertoe besloten. Men was eerst van plan geweest, meerdere gedeelten te doen uitvoeren, maar dit bracht te hooge kosten mee. Het genoemde stuk heeft een lengte van 1325 M., een breedte van 3.25 M. een opp. derhalve van 4307 vierkante M., De kosten zijn in totaal geraamd op f 4500.—. Deze verbetering dient op overeenkomstige wijze te worden uitgevoerd als dit met alle voorafgaande verbeteringen het geval is ge weest; de leening voor dit werk moet in 8 jaar zijn afgelost. Afscheid K. Blaauboer. Alvorens tot de rondvraag over te gaan richt de Voorzitter het woord tot den heer Blaauboer. Dit is de laatste vergadering, die de heer Blaauboer bijwoont; door het bereiken van den leeftijdsgrens moet hij zich terugtrek ken. Zoo'n afscheid stemt tot weemoed, het is de afsluiting van een belangrijke periode. Maar, aldus de Voorzitter, het is niet ieder een gegeven dezen leeftijd te bereiken, en ook niet. om dan terug te zien op allerlei verbeteringen, die mede dank zij het werken van den heer Blaauboer zijn aangebracht. Eerst als hoofdingeland heeft de heer Blaau boer de Banne en Polder gediend, daarna als bestuurslid en wij danken den heer Blaau boer, voor al hetgeen hij in het belang van het Waterschap heeft verricht en wenschen hem nog een reeks van jaren toe, waarin hij den arbeid van den Polder kan gade slaan. De heer Blaauboer dankt voor de samen werking, die hij steeds heeft ondervonden, en hoopt, dat de Polder nog lang van den vooruitgang zal profiteeren; spr. dankt de vergadering tevens voor de steeds zoo ple zierige bijeenkomsten. (Applaus). Na rondvraag, die niets oplevert, volgt sluiting. CALLANT&OOC, Kinderoperette ten bate van afd. „Volksonderwijs". Zaterdagavond hebben in de eivolle zaal van den heer De Haan de leerlingen van de o. 1. school de kinderoperette „Zonnekind", opgevoerd. De opbrengst van deze uitvoering was ten bate van de kas van de afdeeling van Volksonderwijs. Het is een succes ge worden. De kinderen speelden goed en vrij. De zang was aardig, de handeling vlot. „Zonnekind", de personificatie van het Licht wordt door de Kobolden, de werkers van nacht en duisternis, ontvoerd. De ka bouters slagen er in haar te bevrijden en Zonnekind kan het Elfcnfeest nog op tijd bereiken. Er is met man en macht gewerkt om alles, zoo perfect mogelijk te maken: 't onderwij zend personeel is er buitengewoon in ge slaagd. De kleeding was mooi; de lichteffec ten waren prachtig; de hoofdrollen „Zonne kind", Elly Brandt kabouterkoning, Gerrit de Vries, koboldenkoning, Jan van Scheijen en Elfenkoningin, Trynie Zwaan, waren in goedh eanden, vooral de soli van de Elfen koningin waren mooi. Kortom, alle mede werkenden hebben zich kranig geweerd. Wij hopen dat het niet de eerste en laat ste maal zal zijn dat zooiets hier onder han den genomen wordt. In de pauze heeft de heer II. J. Marinus, uit Den Helder nog een kort propaganda- woord voor de vereeniging „Volksonderwijs" gesproken. HEK R-HUGOW AARD Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand December verschijnende nummers m F e uilleton door Friedrich Lindem a n 28. Verder, Spurllng, daar boven in den hoek. Met deze woorden duwde Glover hem weer verder, en bracht hem naar een tafeltje opzij van het podium. Mijn stamplaats. Glover voelde zich hier blijkbaar thuis. Hij groette, lachte en sprak met iedereen, die hij tegen kwam, klopte Jim Paddock vriend schappelijk op den schouder en aprak hem met oude slavenhandelaar" aan. John Spurling zat er grauw en nietig naast, uitgesloten van deze zorgelooze opgewektheid, eenzaam in de menigte, klein en onaanzien lijk naast den blonden stralenden reus. Hij hield weer z\jn hand in den zak met het geld, maar hij drukte het gelijkertijd tegen zijn hart, dat als waanzinnig in zijn keel bonste. Zweet parelde op zijn voorhoofd. Hij voelde zich ziek van angst, van span ning over het weerzien met het meisje, waar hij drie maanden lang voor gezworven had en wier beeld hem uit het geheugen verdwenen was. Al een kwartier lang leefde en ademde hij met haar in dezelfde ruimte, zonder dat hij haar gezien had, want vanaf de tafel hier in den hoek kon hij het podium niet overzien. Hij hoorde alleen het lawaai van de kapel, maar wanneer daar tusschendoor een loopje op de piano er bovenuit klonk, kreeg hij tel kens zoo'n steek door de borst, dat zijn adem haast werd afgesneden. Met een schetterend „fortissimo" brak de muziek plotseling af. Bijval kletterde op. Dacapo-geroep. Maar er kwam geen dacapo. Nu, zoo gipg hem snel door zijn hoofd, nu zou het gebeuren. Nu zou den zij hun instrumenten opzij leggen. Nu zou Betty op hem toekomen. Spurling durfde niet op te kijken. Hij hield zijn hoofd tusschen zijn schouders verborgen, de kin op zijn borst en wachtte, wachtte op de eindelijke vervulling van zijn droomen. Hallo Betty! Spurlings hoofd kwam overeind. Glover had temidden van een opgewekt gesprek met een buurman den naam geroepen die hem als vuur door zijn bloed schoot. Daar zag hij plotseling Glover met uitge breide armen op een meisje toegaan, op een meisjeop haar! Hij hoorde Glover, onge geneerd met zijn bazuinstern roepen: Betty! engel! En dit meisje, dat glinsterend en schitte rend aankwam zweven, dit meisje met het poppengezicht en de zwarte weerspannige lokken, begon ts lachen, begon net zoo haar armen uit te breiden en daar lagen Glover en Betty Bonn lachend in eikaars armen, klopten elkaar op den rug en lachten, terwijl de gasten rondom hen luid applaudisseerend hun bijval betuigden. John Spurlings hart bevroor bij dezen aan blik. Hij waagde het niet zich te bewegen, uit vrees, dat het barsten zou. Hij voelde geen pols meer. Als een ijsblok zat hij. Als een doode, als een geestesverschijning, werd dooreengenomen 7 tot f 8.- betaald: enkele partijtjes brachten het tot ruim f 10.- eerste soort. Tweede soort werd voor f 3.f 4.30 verkocht. De andijvie-aanvoer begint ook flink te verminderen. Er staan er nog wel heel wat op de akkers, doch het beste is er af. Aan vankelijk werd nog tot f 1.60 betaald, doch in de tweede, helft der week werd er weer heel wat voor 50S0 cent verkocht. Een deel draaide bovendien nog door. Bestendiging van de orediet-overeen- komst met de Coöp. Boerenleenbank te Schagen- Wijziging van de keur. De voorstellen gaan er „ge smeerd" door. Wegverbetering vanaf Tolke tot den Prov. weg. De heer Blaauboer gaat heen. Steeds pleizierig vergaderd. Vergadering van hoofdingelanden van de Banne en Polder Schagen, op Zaterdag 19 December 1936, 's namiddags om 2 uur in het raadhuis. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, se cretaris-penningmeester de heer P. Hop man; opzichter de heer J. Keesman Cz. De Voorzitter opent de vergadering met welkom en spreekt den wensch uit, dat de heer Smit, die door ongesteldheid niet aan wezig kon zijn, spoedig mag herstellen. Hierna volgt lezing van de notulen; ze worden onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we een schrijven van Ged. Staten, houdende ontwerp-besluit tot wijziging van het Alg. Waterschapsregle ment voor Noord-Holland. Het betreffen hier meer aanpassingen dan wijzigingen. Voor kennisgeving aangenomen. Omtrent de overige ingekomen stukken waren vooretellen op de agenda geplaatst en verwijzen wij dus naar hetgeen hierna komt. Onderzoek geloofsbrieven. Tot lid van het Dag. Bestuur in de plaats van den heer K. Blaauboer, wegens over schrijden van den leeftijdsgrens niet her kiesbaar, is gekozen de heer C. Smit Dz. Tot Hoofdingelanden zijn resp. herkozen en gekozen de heeren G. Mooij Kz. en Jan. Blaauboer Kz. De geloofsbrieven worden onderzocht door de heeren C. Schoorl Jbz. en A. Dekker Dz., zij worden in orde bevonden. De Voorzitter feliciteert den heer Mooij, de anderen zullen met het resultaat in ken nis worden gesteld. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel tot bestendiging van de credietovereen- komst met de Coop. Boerenleenbank te Schagen ter voorziening in de benoodigde kasgelden in 1937. Vastgesteld, wordt een verordening tot wijziging van de keur. Het betreft hier het tegengaan van watervervuiling; de uitge breide aanvulling vermeldden we reeds n. a.v. de vorige vergadering en een zelfde aanvulling is ook vermeld in ons nr. van Dinsdag j.1. in het verslag van het Heem raadschap de Schager Kogge. Voor het bouwen van een magazijn. Volgt een voorstel, een bedrag groot f 322.32, verkregen door ruiling en verkoop van onroerende goederen, aan te wenden tot het gedeeltelijk bestrijden van de kosten van het bouwen van een magazijn. Waar dergelijke gelden, rentegevond die nen te worden belegd, is Ged. Staten ge vraagd, dit bedrag aldus te mogen gebrui ken; Ged. Staten hadden geen bezwaar. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. Ruiling van perceelen grond. Hot Dag. Bestuur stelt voor over te gaan lot ruiling van het aan den Polder behoo- rende perceel grond Schagen Sectie B. no. 92, groot 0.09.30 HA met een aan de Provincie Noord-Holland behoorend perceel Schagen Sectie B no. 164, groot ongeveer 0.13.80 HA. Wordt goedgevonden. Afgestaan is alzoo het houwtje even voor als een bezoeker van het hiernamaals zat hij aan tafel. Maar met die helderheid van blik en van aanvoelen alg iemand die naast zich zelf zit, hoorde en zag hij wat nu kwam. Glover had zijn arm om Betty Bonn heen geslagen. Zij was een pop vergeleken bij dezen reus. En zoo kwam hij naderbij, terwijl hij met een zijner reuzenarmen op den kleinen kapitein wees. Eerst moet ik u mijn vriend kapitein Spurling voorstellen. Met een zorgeloos lachje, dat met een slag de drie maanden wegwischte, kwam Betty Bonn op de tafel toe en zei: O, maar dat is ook een oud vriend van mij. Wij kennen elkaar al vanaf den eersten avond, dat ik hier kwam, niet waar, kapitein? Spurling staarde het meisje aan. Glover lachte hard en doordringend: Kent gij elkaar? Nu, dat is ook flrat. Kent ge dit meisje, Spurling, en ge hebt haar laten loopen, totdat Thomas Glover ge komen is? Dan ben ik toch een andere kerel, wat, Betty? Lachend drukte het meisje zich tegen hem aan en gaf hem een kus. Lachend vleide zij zich aan zijn breede borst. Ach, in dien tijd was ik nog een onnoo- zel nest. Nietwaar, Spurling Weet ge nog van dien eersten avond? Spurling verroerde zich.niet. Ach natuurlijk, dat zijt gij al lang ver geten, dien onzin, dien ik daar allemaal in mijn angst voor de mannen gesproken heb. Glover knorde voldaan. .Nu, Betty, gij en angst voor mannen? Zij verdedigde zich. Ja zeker, toen wel. Als ik niet met de piano opgescheept gezeten had, was ik er denzelfden avond al tusschen uit getrokken. Glover sloeg zich van pleizier op zijn knie. I Goddank, dat ge 'm wel aan uw nek had. Moedercursus. Vrijdagavond IS Dec. werd door zuster Leegwater uit Alkmaar de laatste der 12 lessen van de Moedercureus gegeven. In haar afscheidswoord herinnerde Zr. Leeg water aan de eerste les toen de cursus bijna niet kon doorgaan, daar er die eer ste les 14 leerlingen waren en het mini mum 15 bedraagt. Doch tot ons genoegen bleek reeds bij de tweede les dat de cursus doorging met 19 leerlingen. Zr. Leegwater hoopte dat het gegevene zou mogen bij dra- Met nadruk zei zij. En nog heb. Hij wilde het niet begrijpen. Juist daarom. Anders vertrokt ge mis schien vandaag nog. Zij trok een lip. Thom. Hij deed haar na. Betty. Zij gaf hem een stoot in de zij. Ge zijt aardig. Hij gaf haar een kus. Ge zijt lief. Zij pakte hem bedelend om zijn hals. Wanneer geeft ge mij de piano cadeau? Hij weerde haar half schertsend af. Ik zal wel oppassen. Zij keek hem listig van terzijde aan. Kapitein Spurling zou het zeker doen. Niet Spurling? Spurling kneep zijn hand in zijn zak samen. Glover lachte hard en breed. Die. Voordat die u die kast cadeau doet, doe ik het nog eerder. Betty hield hem aan zqn woord. Dus zult ge het misschien toch doen? Ja. Tom. Maar onder één voorwaarde. En die is? Gij gaat mee. Ik? Waarheen? Naar Genua. Wat moet ik in Genua doen? Nu legde Glover met een breed gebaar zijn arm om Betty's schouders en fluisterde in haar oor met een stem, die minstens drie tafels verder te hooren was: Op de huwelijksreis. Maar Betty scheen hét geluk nog niet goed te vertrouwen, dat op haar afstormen kwam. Zij maakte zijn arm los. gen in het belang der zui gelingenverzor-i ging. Hierna werd Zr. Leegwater door eenl der cursisten hartelijk dank gebracht voor I de prettige wijze waarop Zuster steeds deze leerzame cursus had geleid. Spreekster I hoopte, dat hetgeen zij hier hadden ge-i leerd. in hun leven zouden willen toepas-< sen, daar spr. geloofde op deze manier Zr. Leegwater onze dankbaarheid het best te kunnen betoonen. Als stoffelijk blijk van I waardeering werd aan Zr. Leegwater een' flacon eau de cologne aangeboden. Zr. j Leegwater dankte allen hartelijk voor de haar bewezen attentie en hiermede was de Moedercursus ten einde. OUDE NIEDORP Het optreden van Willy Derby* Het was reeds tevoren met zekerheid te voorspellen, dat de zaal eivol zou worden en dat deze avond volledig zou slagen. Deze voorspelling is dan ook volkomen juist gebleken. De opkomst wêts enorm. Van ver uit den omtrek waren ze gekomen) om deze bekende humorist eens te zien optreden. De voorzitter van de vereeniging Plaatse- I lijk Belang, die deze prima avond organi-< I seerde, bracht een woord van welkom aan i alle aanwezigen, in het bijzonder aan den I burgemeester en echtgenoote, die mede de avond hebben bijgewoond. Spr. wees in zijn openingsrede op het reeds lang gekoesterde verlangen van de velen, die Willy Derby inplaats van voor de radio- en van de gra- mofoonplaat eens persoonlijk wenschten te beluisteren. Hierna trad Willy Derby op en reeds met zijn inleidende vlotte confcrance wist hij het publiek in de juiste stemming te -krij- gen en geheel voor zich te winnen. De avond is verder een succes geworden, zooals we nooit hadden kunnen verwachten) Ernst en luim wisselden elkander voortdu rend af en eenige refreintjes werden flink1 en vlot door het publiek meegezongen. Willy had een dankbaar publiek en dat hij dit wist te waardeeren, moge blijken uit 't feit, dat hij zijn oorspi'onkelijk programma van 12 liederen nog belangrijk heeft uitge breid. Tot di'iemaal trad deze humorist op. Het laatste optreden was geheel gewijd aan door het. publiek opgegeven liederen. We noemen hiervan de bekende Figaro uit de Barbier van Sevilla, Verlaten, Werkloozo handen en het Schooiershart. En wie kent niet zijn succesnummers Neptunis, Witte Rozen, Vaderlief zweeft langs den hemel, Bloemen. We noemen er slechts enkelen om den lezer duidelijk te maken hoe gul Derby was met zijn liederen. We zouden echter onvolledig zijn, wan neer we niet wezen op de schitterende be-i geleiding van Bob Snoek. Het was af. De heer De Heer dankte den heer Derby hierna hartelijk voor het gebodene. De heer Derby zeide in Oude Niedorp een bijzonder prettig optreden te hebben gehad en hij hoopte spoedig weerom te kunnen komen. Hierna volgde een gezellig bal. We kun nen dus met zekerheid constateeren, dat de thuisblijvers veel gemist hebben. Nu, laat dat, ik ben er niet zoo een..* Maar Betty! Nu richtte Thomas Glover met een bijna komische waardigheid zich op en deed zoo goed als het hem mogelijk was in een prachtige toespraak een hoogst formeel hu welijksaanzoek, midden tusschen de lachende, drinkende mannen en op nog geen armlengte van den kleinen onaanzienlijken kapitein, die drie maanden lang in zijn droomen dit eene moment doorleefd had, welke de andere nu speelde. Betty Bonn had een kleur gekregen tot on der haar haar. Met een haast verlegen bewe ging legde zij haar kleine witte hand op de groote bruine van Glover. Thom... Deze strekte zijn rechterhand met de open palmvlakte naar haar uit op de wijze zooalS men een koop sluit en riep: Nu, Betty, in orde? Sla toe. Lachend werd dit verbond gesloten. Lachend vielen zij elkaar in de armen, kus ten elkaar en spraken over de toekomst. Thomas Glover was buiten zichzelf van ge luk en beloofde haar een paradijs. Kleeren en opschik zou hij voor haar koopen. De piano? Natuurlijk, die zouden zij meenemen. Die kwam als pronkstuk in de kajuit te staan. Van de kiel tot den top van de mast zou alles worden schoongemaakt en opgepoetst. Een nieuwe naam zou het schip krijgen, de eenige naam die het toekwam: Betty Bonn. Zoo sprak hij maar door en zij lag met haar hoofd tegen zijn schouder aan en lachte ge lukkig voor zich heen. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6