Schepen in nood Uitbreiding der Duitsche vloot EVtïlÉ(!fWT5 Buitenland Vliegrampen in Amerika Roosevelt's bevoegdheden Naar oplossing van het Chaco-geschil Geen Amerikaansche inter ventie op Cuba Nationalisatie der Turksche spoorwegen Bestrijding van krotwoningen De aardbeving in San Salvador Lord Nuffield, de onuitputtelijke De Bilt seint Storm in het Kanaal. Verdwenen postvliegtuig gevonden New York 21 Dec. (D.N.B.-A.N.P.) Vol gens een radiotelegram uit Saltlake City (Ulah) heeft luitenant Cooper Maandag de overblijfselen van het sedert enkele da gen verdwenen postvliegtuig in een ontoe gankelijk berggebied in de nabijheid van Calder in Idaho teruggevonden. De beide inzittenden waren gedood. De bekende vliegster Emalia Earhart is te Saltlake City aangekomen, waar zij zal deelnemen aan de nasporingen naar een sedert een week verdwenen passagiersvlieg tuig, dat zeven personen aan boord bad, en in het onherbergzame gebied van Utah waarschijnlijk verongelukt is. Vele vliegtui gen en honderden personen nemen aan op sporingswerk deel. Naar uit Port Jervis in den staat New- York wordt gemeld, is aldaar tijdens een zwaren storm een passagiersvliegtuig met elf personen aan boord tijdens een gevaar lijke noodlanding zwaar beschadigd. Vier passagiers werden daarbij ernstig gewond. Slechts aan de bekwaamheid en moed der bemanning is het te danken, dat het ongeluk geen grooteren omvang heeft genomen. Inzake neutraliteitten aanzien van oorlogvoerenden. In wei-ingelichte kringen voorspelt men, dat bij een nieuwen wetgevenden maatregel ten aanzien der neutraliteit, den President de bevoegdheid zal worden gegeven naast den uitvoer van kanonnen en munitie, ook dien van katoen, graan en ijzer naar alle oorlogvoerenden te verbieden. De wet op den uitvoer van wa penen wettig verklaard. Washington 21 Dec. (Havas-A.N.P.) De uitspraak van het opperste gerechtshof, waarbij de wet van 1934, aangaande den uitvoer van wapenen, overeenkomstig de grondwet werd verklaard, vond plaats naar aanleiding eener vroegere beslissing van de rechtbank van de staat New York, waar bij het tegengestelde werd verklaard. Deze rechtbank had ten gunste der Curtiss Wright Company, beschuldigd van verkoop van 15 mitrailleurs naar Bolivia, de re geering niet-ontvankelijk verklaard. Nadat verscheidene sprekers op de Pau- Amerikaansche conferentie het woord had den gevoerd en gewezen hadden op het suc ces van de conferentie, dankte de voorzit ter, Saavedra Laraas, alle aanwezigen. Hij zeide verder te hopen, dat het Chaco-ge schil binnenkort definitief zal worden opge lost. De conferentie nam een motie van den Chileenschen kanselier Oruchaga aan, waar in werd voorgesteld den Paus en den Vol kenbond in kennis te stellen met de beslis singen van de conferentie tot bevordering van het ideaal van den vrede. In officieele Amerikaamsche kringen wordt verklaard, dat de regeering van de Vereenigde Staten niet op Cuba zal inter- venieeren, ook niet als president Gomez aftreedt. Berichten uit Cuba deelen mede, dat kolonel Batista bij het leger en het volk zulk een steun vindt, dat een revolutie niet mogelijk schijnt. De vice-president, welke Gomez op zou volgen, heeft den steun van Batista, deze schijnt wel in staat den vrede, welke het eerste belang is van de Vereenigde Staten op het eiland, te hand haven. Daarom is zelfs geen sprake van Amerikaansche bemiddeling. De toestand van den Paus Een inzinking? De „Echo de Paris" publiceert het volgen de telegram: volgens een bericht uit Rome aan de „Daily Telegraph" vertoonde de toe stand van den Paus Zondag een inzinking en heeft hij het bewustzijn verloren. Nadat de artsen consult hadden gehouden, werd do specialist, senator dr. Pende, hij het ziek bed geroepen, er is geen bulletin gepubli ceerd. DE VISSCHERIJ-OVEREENKOMST TUSSCHEN JAPAN EN RUSLAND. De Japansche ministeries van buitenland- sche zaken en landbouw hebben geconfe reerd over de kwestie der onderteekening van de visscherij-overeenltomst met de sov jet regeering, welke deze thans afwijst we gens het verdrag tusschen .Japan en Duitsch- land tegen de Komintern. Men is van mee ning dat do Sovjets blijkbaar verwarring willen scheppen in Japansche politieke kringen, door de formeele onderteekening uit te stellen, maar men wijst er op, dat de visscherij-overecnkomst van kracht blijft, of het nieuwe verdrag onderteekend wordt of niet, overeenkomstig art. 11 van het verdrag van Portsmouth van 1905 en art. 15 van de Sovjet-Japansche visscherij-overeenkomst. Alle concessies aan buitenlanders teruggekocht. Istanboul, 21 December (ANP). De volko men nationalisatie van alle spoorwegen in Turkije is bereikt. Nadat de Turksche regeering de spoorlijn Smyrna-Aidin in Klein Azië, welke in En- gelsch bezit was, had teruggekocht, heeft de regeering een overeenkomst gesloten met de Fransche spoorwegmaatschappij „Chemins de fer orientaux" welke de verlenging vormt van de Simplon-orient express van de Bul- gaarsche grens naar Istanboul. De concessie aan Frankrijk voor deze lijn liep tot 1958, doch tegen betaling door Tur kije van 1.000.000 pond sterling zullen de Turksche rijksspoorwegen deze concessie, alsmede de voorraden en rollend materiaal op 1 Januari a.s. overnemen. Hierdoor heeft de Turksche regeering alle spoorlijnen die met buitenlandsch kapitaal werkten, in eigen beheer gekregen. De Negus verkoopt zijn zilver Londen, 21 Dec. (ANP) Heden is hier een groot, gedeelte van het zilver van den Negus verkocht. De schat werd op gewicht verkocht. De a.s. volkstelling in Rusland De voorbereidingen voor de algemeene volkstelling, welke op 6 Januari a.s. ge houden wordt, loopen ten einde. In totaal zijn voor het geheele land 1.200.000 tellers en 132.000 controleurs aangewezen. In de meest afgelegen gebieden, welke des win ters bijna geen verbinding met de buiten wereld hebben, is de volkstelling reeds be gonnen. In sommige gevallen moesten de bewoners van noordelijke nederzettingen 200 tot.300 K.M. per rendier-slede reizen om het telbureau te bereiken. De laatste algemeene volkstelling werd gehouden in 1926. De bevolking is inmiddels met dertig millioen toegenomen en bedraagt thans 170 millioen. CUBAANSCHE PRESIDENT IN STAAT VAN BESCHULDIGING. Havanna, 21 Dec. President Gomez heeft zijn veto uitgesproken tegen het sui ker-wetsontwerp dat de basis van het con flict tusschen hem en kolonel Batista is. De kamer is begonnen met de bespreking van een ontwerp, waarbij president Gornez in staat van beschuldiging wordt gesteld. VEERBOOT OP BAIKAE-MEER VERGAAN 7 dooden. Op het Baikal-meer in Sovjet-Rusland heeft, een ongeluk met een veerboot plaats gehad. Tijdens de overtocht over het meer, raakte dit vaartuig, dat zeven personen vervoerde, in de mist verdwaald. 24- Uur later dreef de wind het aan land. Vier der opvarenden werden dood in het vaartuig aangetroffen. De drie anderen zijn ver dronken. HEVIG NOODWEER AAN DE NOORSCHE KUST. Een zware storm heerscht aan de Noorsche kusten. Een Duitsch vrachtschip, de „Afri ka", is door een feilen bui gegrepen, het wa ter drong in de ruimen. Het Duitsche s.s. „Fruehlingshaus" heeft de bemanning van de „Afrika" aan boord genomen. Alleen den kapitein kon men niet vinden. Tweede Kamer Voortgezette debatten over de begrooting van Sociale Zaken. - Volkshuisvesting. Steunver- leening. Den Haag, 21 Dec. 1936. Als wintermaand is ingetreden behooren in den regel de begroo;,ingsdebatten in ons Lagerhuis tot het verleden, maar ditmaal werd een uitzondering op de gewoonte ge maakt en dat nog wel door middel van een hoogst-zeldzame Maandag-vergadering! Voorzitter Aalberse deed heden weten, dat de Kamer zeker morgen, Dinsdag nog bijeen zal moeten komen, doch dat de aangekon digde avondzitting als vervallen kan wor den beschouwd, mits mits de dames en heeren de zaken tijdig weten af te doen. Is dat onverhoopt niet het geval, dan zal men moeten„nablijven" totdat de agenda dan als afgewerkt kan worden beschouwd. Dit stokje-achter-deur zal wel niet tevoor schijn moeten worden gehaald! De vergadei'ing van heden en ook nog die van heden-avond (welke weer tot diep in den nacht zal duren!) hield zich bezig en zal zich onledig houden met de afdoening van de begrooting van Minister Slingenberg. Over verschillende zaken werd nogal uitvoe rig gedebatteerd, maar dat van cle minis terstafel veel nieuws werd gezegd, kan niet worden getuigd, in 't algemeen bepaalde Z. Exc. zich ertoe, nadere uiteenzettingen te geven, al volgde hier en daar wel eëns een belofte omtrent een in te stellen onderzoek of iets van dien aard. De afd. Volkshuisvesting bracht ongetwij feld kwesties van algemeene beteekenis naar voren. Algemeen werd aangedrongen op den bouw van arbeiderswoningen, op maatrege len tot huurverlagingen, op invoering van woningbouwcommissies, voor opruiming van krotwoningen. In dit opzicht zeer „gepeperd" sprak de heer Steinmetz (R.K.), die van meening was, dat de grondspcculanten „slapende rijk" worden ten koste van liooge huren, wat den Het Estlandschp vrachtschip „Mina", me tende 1575 ton bevindt zich in ontredder den toestand buiten Landsend, ten westen van Cornwall. Reddingschepen snellen te hulp. Grieksch stoomschip gestrand en weer vlot. Het Grieksche vrachtschip „Lainos", is gistermorgen op de rotsen van Cosqueville gestrand. Men is er in geslaagd het schip weer vlot te brengen. Het is ernstig geha vend en heeft zich naar Cherbourg begeven om hersteld te worden. Meer dan 100 dooden. Volgens de officieele balans van de slacht offers der aardbeving, welke San Vincente verwoestte, bedraagt het aantal dooden tusschen 100 en 200, terwijl het aantal ge wonden meer dan 400 bedraagt. De verwoeste stad ligt op 70 K.M. van San Salvador. Lord Nuffield, die in den loop der laat ste jaren reeds ruim 5 millioen pond ster ling weggeschonken heeft voor liefdadige of wetenschappelijke doeleinden, heeft thans besloten 2 millioen pond te deponeeren ten gebruike voor maatregelen, die bestemd zijn o.m. tot werkverschaffing aan de be woners van de noodlijdende industrieele gebieden. DUITSCHE SPIONNE VEROORDEELD. De Fransche krijgsraad van Metz heeft de 18-jarige Helene Wiesel, een Duitsche van geboorte, veroordeeld tot 6 jaar gevan genisstraf wegens poging tot spionnage. Na afloop van haar gevangenisstraf zal zij 20 jaar niet in Frankrijk mogen vertoeven. DE „AFRIKA" GEZONKEN. Het Duitsche vrachtschip „Afrika", dat zooals gemeld werd, door storm onder de Noordkust lek is geslagen, is gezonken. Het schip was met een lading erts op weg van Ahvik naar Emden. Van de 38 opvarenden zijn, zooals even eens reeds werd gemeld, 37 opgenomen door het Duitsche schip „Friedlinghaus". Men vreest dat de kapitein van de „Afrika" met zijn schip in de diepte is verdwenen. MEVROUW EINSTEIN OVERLEDEN. Mevrouw Einstein, de echtgenoote van den geleerde van de relativiteitstheorie is gisteren, na langdurige ziekte, overleden. DUITSCHE SPOORWEGLEVERANTIES AAN CHINA. Op 28 November is tusschen het Chinee- sche ministerie van spoorwegen en een Duitsche groep, bestaande uit de onderne mingen Terrostahl, Friedrich Krupp, Stahl- union en Otto Wolf, een contract tot stand gekomen betreffende de levering van spoor wegmateriaal op crediet tot een bedrag van 40 millioen Chineesche dollars. Een som van 10 millioen is bestemd voor het herstel van den spoorweg PeipingHankou, met .inbe grip van de brug over de Gele Rivier. Een heclrag van 30 millioen voor den aanleg van een nieuwen spoorweg Tsjoechau-Kweiyang. afgevaardigde tot de conclusie bracht, dat volkswoningen geen object van speculatie mogen worden, maar moeten worden overge laten aan woningbouwverenigingen, die geen winst beoogen. De heer Steinmetz riep uit, dat nog tienduizenden in onmensch- waardige woningen huizen, in sloppen en krotten en in dit verband wees hij o.a. op Amsterdam, hoewei hij mede het platteland in zijn betoog betrok. Het bouwen van nieuwe woningen wensch- te hij krachtig aangevat te zien, ook met het oog op de werkverruiming. Hoewel niet steeds in denzelfden toonaard, kwam het betoog van de na den heer Stein metz aan het woord gekomen leden wel on geveer op hetzelfde neer en dat waren de le den Katz (C.H.), Drees (S.D.A.P.), Sneevliet (R.S.A.P.), en De Visser (Comm.). De twee laatstgenoemden noemden speciaal de Drent- sche krotwoningen als een voorbeeld om aan te toonen, hoe noodig 't is, in dit opzicht krachtige maatregelen te nemen. Minister Slingenberg was er zeker niet „naast" toen hij begon met op te merken, dat het gevoerde debat eigenlijk een herha ling was van dat van verleden jaar Maar dat was voor den minister geen be letsel geweest, met ingenomenheid zoo zei hij te hebben geluisterd naar de rede voeringen, „zelfs naar die van den heer De Visser"! De bewindsman was het dus in veel vol komen met de anderen eens. Zoo wat de goedkoope woningen betreft. Z.Exc. bleek zeker voor flinken aanbouw, doch er moet met beleid worden opgetreden, aldus mr. Slingenberg, want in de steden staan veel huizen leeg. Het sociale element mag niet te veel overheerschen De gemeenten moeten in deze het initia tief nemen, doch de minister deelde mee, dat bijna alle gemeentebesturen zeer voorzichtig zijn bij het aanvragen van gelden; vele ge meenten wenschen zelfs geen woningbouw! Z.Exc. zette verder uiteen, dat hij krachtig in de richting van huurverlaging heeft ge werkt; b.v. Amsterdam werd door den mi nister aangezet, de huren van een duizendtal nieuw te bouwen arbeiderswoningen te ver lagen. hetgeen gelukte. De gemeente verlaag de het canon beduidend. De minister is van harte vóór opruiming van krotten, doch hij wees erop, dat de hui dige begrooting voor dit doel het vijfvoudige bedrag van dat van 1934 aanvraagt, wel een bewijs, hoe in deze wordt aangepakt. Méér kan voorloopig niet gedaan worden. Z.Exc. betwistte, dat de huurdalingen na De Duitsche avondbladen bevatten een lijst van oorlogsschepen, tot den bouw waar van in het jaar 1936 door de Duitsche regee ring opdracht is gegeven. Het betreft de vol gende eenheden: Een slagschip van 35.000 ton, een vlieg tuigmoederschip, een zware kruiser van 10.000 ton, zes torpedojagers van 1811 ton, vier duikbooten van 500 ton, vier duikbooten van 250 ton. Deze schepen zijn onderwor pen aan de qualitatieve bepalingen van het verdrag met Engeland. Verder zijn nog cenige kleinere schepen besteld, onder meer, twaalf kleine torpedobooten, twaalf torpedo- boot-opspoorders, vier mijnvegers, twee mo- torsnelbooten en het schoolschip „Horst Wessel". De bladen merken bij deze lijst op, dat het vlootprogramma zich nauwkeurig houdt aan de bepalingen van het vlootverdrag met En geland. Duitschland is, aldus de bladen, op het oogenhlik het eenige land, dat niet alleen een qualitatieve, maar ook een quan- titatieve beperking van zijn zeestrijdkrach ten op zich heeft genomen. Het programma blijft in het kader van hetgeen voor Duitsch- lands eigen veiligheid noodig is. Strijd tegen het Nat. Socialisme in Oostenrijk Stormachtige zitting van den ministerraad. Onder voorzitterschap van den bondskan selier vergaderde gister 'de ministerraad ter bespreking van de eenigen tijd geleden uit gevaardigde wetten ter bestrijding van de verboden partijen. Een ministerieele commissie werd benoemd om den toestand verder te bestudeeren. Voor zitter van cleze commissie is vice-kanselier I-Iuelgerth, de commissie moet haar arbeid einde Februari gereed hebben. Aangezien de verbodswetten 31 December van dit jaar ten einde loopen, heeft de re- geering deze met een jaar verlengd, zonder hierdoor evenwel de maatregelen van de ministerieele commissie te beïnvloeden. In welingelichte kringen verneemt men, dat deze zitting van den ministerraad stormach tig is verioopen. Minister Glaise-Horstenau moet met aftreden hebben gedreigd indien de wetten tot bestrijding van de oppositio- neele partijen, welke zich hoofdzakelijk rich ten tegen de nationaal-socialisten, met een jaar verlengd zouden worden. Glaise Hor- stenau zoh verder een uitgebreide amnestie verlangd hebben, terwijl Schuschnigg slechts bereid was tot een kleine amnestie. De be sprekingen hierover zijn nog niet beëindigd. DE BRANDENDE MIJN IN BRITSCH- INDIË. 208 Personen omgekomen. De toegangen worden dichtgemet seld. New Delhi, 21 Dec. (A.N.P.): De mijn- autoriteiten zijn van meening, dat niemand van de 208 personen, die zich in de bran dende mijn bevinden, meer in leven kan zijn. Zij hebben derhalve opdracht gegeven de mijn dicht te metselen, totdat vast zal staan dat de brand, welke is ontstaan door een ontploffing, is gedoofd. BLOEMENHULDE VOOR MERMOZ. De ville de Mendoza', een toestel van de Air France, is gisterochtend om 5 uur 25 met bestemming Natal vertrokken. Aan boord bevindt zich post voor Amerika. Om 8 uur 40 heeft de directeur van de Air France de volgende boodschap uitgezon den „vliegen boven positie van waar laatste signaal door Croix du sud, bestuurder Mer- moz, was uitgezonden. Hebben bloemen uit gestrooid. de muntcorrectie geen voortgang meer zou den hebben. Voor de woningverbetering springt de Regeering evenzeer in de bres; 2000 woningen werden met haar medewer king opgeknapt. Na den noodlottigen brand op den Achterburgwal te Amsterdam is naar de woningtoestanden een onderzoek ingesteld en nu zal de Regeering allerlei verbeteringen helpen bekostigen. De 'savonds voortgezette vergadering was in hoofdzaak gewijd aan de afd. Werkver schaffing en steunveiieening waarvoor na tuurlijk een groot aantal sprekers stond in geschreven. En de eerste spr. de heer Loer akker (R.K.) deed al dadelijk een fermen aanval op den minister wat betreft het los krijgen van diverse toezeggingen, den bewindsman tot concessies trachtend te lok ken door oolijk op te merken dat. 's minis ters gezicht vanavond veel goeds beloofde... Mr. Slingenberg lachte eens! En we willen straks wel zien of de heer Loerakker reden had voor zijn optimisme. Van de klachten wenken en wenschen, die werden geuit, gaf de heer Kupers S.D.) een vrij volledige op somming: geen afschaffing huurtoeslag, ex tra steun voor langdurig werkloos zijnden, uitbreiding van de werkverschaffing én van de verstrekking van goedkooper levensmid delen, nog meer steun voor jeugdige werk- loozen, geen 2/3, maar Y aftrek van den steun voor gezinsinkomsten, ziehier slechts eenige der wenschen van den heer Kupers, en voor een of meer van deze desiderata ge vallen o.a. de leden Bakker (C.H.) Kuiper (R.K.) Schwarz A.R.) hoewel zij stellig waardeering hadden voor allerlei maatrege len, welke de minister ten bate der gesteun- den genomen heeft. Dat die waardeering niet werd gedeeld door de heeren Sneevliet R.S.) en De Visser (Comm.) zal wel weinig verwonde ring baren De heeren Faber en Schwarz bepleitten de belangen van de werklooze jeugdige on derwijzers, terwijl de heer De Visser oppo neerde tegen het colportageverbod voor gesteunden. Ook en vooral ds. Zandt (s.g.) had op het ministerieele beleid heel veel critielc. Dr. v. d. Tempel (s.d.) besprak het bekende boek „Het Werkende Land" en vroeg, of dit een officieele publicatie is. Zoo ja, dan achtte hij dat een bedenkelijke toeken, omdat de Regeering dan zou lijdien aan zekere zelfoverschatting., en de s/preker vond dat als er reden tot voldoening zou zijne in deze 'n groot deel van de eer toe komt aan de moderne arbeidersbeweging Maar de heer v. d. Tempel vond, dat de Verwachting: zwakke tot matige Z. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten; Weinig verandering. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 772. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd 5i\ Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN, De relletjes in Italiaansch Tripolis Van weinig belang. Gezaghebbende kringen verschaffen thans nadere mededeelingen naar aanleiding van de berichten die in de buitenlandsche pers verschenen zijn over incidenten in Tripolis tengevolge van een decreet van den gou« verneur. Zij verklaren, dat volgens dit de* creet de winkels in de Europeesche wijk op Zondag gesloten moeten zijn, terwijl het den Joodsclien zakenlieden in het Ghettof vergund is, op Zaterdag te sluiten en des Zondags open te blijven. Twee joden, diq zich. niet aan de regeling hadden gehou- den, zijn gestraft met tien zweepslagen. Intern. Zwemwedstrijden te Kopenhagen Ook Hanni Hoelzner zal deelnemert Op de internationale zwemwedstrijden, welke op 6 en 8 Januari a.s. te Kopenhagen zullen worden gehouden, zal ook de twee* voudige wereldkampioene schoolslagzwem* men, de Duitsche zwemster Hanni Hoelzner; aan den start verschijnen. Eenige dagen later zal zij ook te Aarhus op wedstrijden' uitkomen. Naar bekend nemen aan de wed strijden te Kopenhagen ook de Nederland- sche zwemsters Willy den Ouden en Annie Timmermans deel. werkloosheid ook thans nog veel ellende be rokkent. In zijn antwoord zegt Minister Slingenberg dat een blijvend aantal werkloozen is te ver wachten. Er is gelukkig een daling in het aantal. Het Werkfonds kan geen wonderen doen, De moeilijkheden zijn zeer groot. Daarenbo- en kan men niet altijd zoo vlug werken als men zou willen. Alles zal worden gedaan orü de werkverschaffing uit te breiden. Sociale Zaken kan voor de 'kleine boeren? niet meer doen, hoe sympathiek de gedachte: „de kleine boer op zijn eigen bedrijfje" ook is. Spreker begeeft zich daar echter op hef terrein van het landbouwcrisisfonds. Spr. is met zijn ambtgenoot van landbouw overeengekomen, te zullen helpen als er controle mogelijk is op de feitelijke werkverschaffing op eigen bedrijf. Er moet dan een dui delijk, zichtbaar, controleerbaar ob ject zijn. Maar spr. heeft er bezwaar tegen, zonder meer kleine boeren en tuinders een zeker bedrag per week te geven. Het inschakelen van aannemers bij uitvoe ring van werken wordt door spreker bevor derd. De huurbijslag blijft afgeschaft. Voor den nieuwen werklooze geldt de overganstijd niet. Waarom zou spr. den middenstand bij de distributie van gehakt in blik niet willen inschakelen? Maar niet de geheele midden stand is spr. betrouwbaar gebleken. De rijks- controleurs konden dikwijls zonder meer een blikje krijgen, wat een ernstige overtreding was. Spr. gelooft echter dat de zaak nu wel in goede orde is. Spr. erkent dat de tijd is gekomen om een nieuwe regeling voor den aftrek van gezins inkomsten bij de steunverleening te over wegen. De bezwaren in de Kamer zijn ten deele juist. Spr. stemt toe dat thans de lust om te werken niet altijd bevorderd wordt. Als de aftrek, van 2.3 op 1.3 wordt gebracht kost dat 7 millioen minder inkomsten voor het werkloosheidssubsidiefoncls. De minister kan echter nog geen bijzonderheden mede- deelen, spr., zal de kwestie nog nagaan. Het begrootingshoofdstuk wordt z. li. s. aangenomen en de vergadering hedenmor- gen om 4.05 verdaagd tot 1 uur.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8