Organisatie De Duitsche „ontploffing" vrij Bal der internationale controle De kerkstrijd in Duitschland Vliegtuig-diefstallen in Frankrijk Oudesluis 25 December le Kerstdag De Privé Verpleegster 2en Kerstdag De Verloting 28 December Schager Roosjes Marktberichten MEN MAAKT VORDERINGEN JDg plenaire vergadering van de niet in- itfengingscommissie is gistermorgen om half elf in het departement van Buitenland- sche zaken bijeengekomen. Om een uur giiig.de vergadering uiteen. De indruk overheerscht, dat de vergade ring vorderingen gemaakt heeft op den weg naar de organisatie van de internationa 1c controle op de niet-inmenging. Tijdens des.vergadering werd een aantal resoluties aangenomen, waarin de door de subcommis sie gedane voorstellen bekrachtigd werden In de eerste plaats werd met algemeene stemmen, met uitzondering van de stem van Portugal, dat meende zijn vroeger prin cipieel standpunt te moeten handhaven, een resolutie aangenomen, die den vorigen avond was ingediend bij de subcommissie ,uit naam van Frankrijk door den Fransclien vertegenwoordiger Corbin, welke als volgt luidt: De commissie, ten diepste onder den indruk zijnde van de noodzake lijkheid al het mogelijke in het werk te stellen om uitbreiding van den Spaanschen burgeroorlog te beper ken en om te beletten, dat toestan den tot ontwikkeling komen, die na deel zouden kunnen toebrengen aan de goede verstandhouding en har monie tusschen de volkeren van Europa. Overtuigd zijnde, dat deze doelein den, slechts bereikt kunnen worden door strenge toepassing van 't niet- inmongingsaccoord. Zijn de vertegenwoordigers die in de commissie zitting hebben, het eens te verklaren, dat het van het hoogste belang is, dat het uitge werkte controleplan ter verzekering van de toepassing van het accoord zoo spoedig mogelijk wordt uitge voerd. Zij verplichten zich hun resp. regee ringen te vragen hun de tot dit doel noodige volmachten te verlecnen." Vervolgens hesprak de commissie de werkwijze die aangenomen zal moeten worden om den heiden Spaanschen partij en, die zich binnen tien dagen zullen moe ten uitspreken, een definitief controleplan voor te leggen, Besloten werd, dat het ont werp den eersten aJnuari a.s. motu pro- fprie zal worden toegezonden door don voor zitter der commissie. Lord Plymouth, tenzij voor dien tijd door een van de leden der commissie bezwaren gemaakt worden. De commissie besloot eveneens de verte genwoordigende regeeringen te verzoeken Lord Plymouth voor den vierden Januari haar meenihgen te doen kennen omtrent de financieele gevolgen van het controle-ont werp. De vergadering ging uiteen, nadat besloten was in de tweede week van Janu ari wederom bijeen te komen, nadat de gisteren benoemde commisie van deskun digen zelf zullen hebben beraadslaagd over en ter kennis van de commissie gebracht hebben hun conclusies omtrent, de onder werpen, die hun werden voorgelegd. Onverschrokken taal van domi nee Niemöller. De bekende dominee Niemöller, een der meest vooraanstaande figuren in de Protes- tantsche bclijdeniskerk, die een felle tegen stander is van het moderne heidendom, dat door de officieele Duitsche regceringspcrso- nen wordt gesteund en bevorderd, heeft in de Jezus-Christus-kerk in Berlijn-Dalhoim een predikatie gehouden, die een scherpe aanklacht is tegen de begunstiging van de anti-christelijke beweging in Duitschland. „Op den laatsten partijdag te Neurenberg, aldus de dominee, heeft men het wachtwoord uitgegeven, dat de Christelijke eeuw ten einde was en dat een nieuw tijdperk zou zijn aangebroken. Vooraanstaande persoonlijkheden onder scheiden zich in het openbare leven, zoo ver volgde de redenaar, juist daardoor, dat zij het Christelijk geloof door een mythe trach ten te verdringen. Men mag zich er niet mee troosten, dat hot Christendom in Duitschland op een oude traditie berust, want practisch zijn van dit christelijk verleden van ons volk nog slechts enkele poovere resten overgebleven. In een tijd, waarin Christus verachtelijk wordt gemaakt en gelasterd wordt, heeft de Kerk geen reden om met een blij hart Kerst feest te vieren. In openbare redevoeringen, in de pers, radio, in de scholen is van een werkelijke en echt christelijke kerststemming niets meer te bespeuren; overal stoot men op een orakel- achtigen heidenschen grondtoon". De besluiten van de oud-Pruisische belij- deniskerk, die in de afgeloopen week in Breslau een synode hield, zijn tot nog toe niet bekend gemaakt. Dominee Niemöller deelde mede, dat hij kort voor Kerstmis in een gesloten vergadering van de kerkge meente Dalhei in hieromtrent nadere mede- deelingen zou doen. OFFERS DER DUITSCHE ARBEIDERS. Grondstoffen-tekort in de textiel industrie. B e r 1 ij n, 23 Dec. (A.N.P.)De schaarsch- te aan grondstoffen in de textiel-industrie heeft een vermindering van het werk in de fabrieken tengevolge gehad. Hilmar Stock, de nationaal-socialistische organisatieleider voor de textiel-industrie constateert dit feit in een artikel in de „Deutsche Arbeiterkor- respondenz", waarin hij schrijft: „De arbei ders in de textielindustrie worden op de hoogte gehouden van den toestand. Zij we ten, dat in den economischen strijd, dien Duitschland thans levert, de grootste offers moeten worden gebracht. En zo zullen ze brengen1 in den loop van den volgenden win ter, ondanks de zorgen, en de verminderde werkuren, die bun zijn opgelegd." Zal Hitier openlijk Franco te hulp komen? Nog steeds wordt commentaar geleverd op het Duitsche probleem. Op de effectenbeurs daalden de Duitsche staatsfondsen en de Young-leening. De da ling wordt toegeschreven aan de toenemen de moeilijkheden van Duitschland om zich levensmiddelen te verschaffen. Verder acht men de steun, welke aan Franco wordt verleend, zoo gevaarlijk, dat, Indien de toestand verergert, Duitschland hierin een rechtvaardiging zou kunnen zoe ken om over te gaan tot de „ontploffing", waarvan Schacht kort geleden sprak. Ook de „Evening Standard" houdt reke ning met deze mogelijkheid. Het blad schrijft dat Hitier generaal Franco de over winning wil verzekeren. De hulp, welke „in het geheim" werd gegeven is niet voldoende en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de Fuehrer zal besluiten het leger op oor logssterkte te mobiliseeren en openlijk meer dere divisies naar Spanje zal zenden, waar door de wereld voor een voldongen feit zal worden geplaatst. Hiertegenover staat, dat Spanje niet het land is, dat de Duitsche mi litaire deskundigen idehal achten als punt van uitgang voor een Europeeschen oorlog, terwijl ook het Britsch-Italiaansche ver drag, dat gesloten zal worden, een ernstige hinderpaal is voor een avontuur in dezen hoek van Europa. Men heeft intusschen de hoop nog niet opgegeven, dat al déze symptomen slechts het voorspel zijn voor Duitsche eischen tot economischen bijstand. In officieele krin gen verwerpt men de geruchten, dat Duitschland met de Kerstdagen opnieuw Europa zou verrassen. Een Engelsche waarschuwing aan Duitschland? Reuter meent te weten, dat Eden den Duitschen ambassadeur von Ribbentrop bij de laatste besprekingen gewaarschuwd heeft dat de Engelsche regeering het zenden van vrijwilligers naar Spanje door Duitschland als een ernstige zaak beschouwt. Men ge looft., dat von Ribbentrop tijdens zijn ver blijf in Duitschland Ilitler daarvan persoon lijk in kennis zal stellen. Een poging om opnieuw vlieg tuigen te stelen verijdeld. B e z i e r s, 23 Dec. (A.N.P.)De wacht van de hangars van het vliegveld Saint Pri- vat heeft een poging om drie particuliere vliegtuigen te stelen, verijdeld. Drie perso nen wilden zich van de toestellen meester maken. Een beweerde dat hij attaché; van her ministerie van luchtvaart was en de bei de anderen verklaarden ingenieurs uit Istres te zijn. Men vermoedt dat de drie personen mede plichtig zijn van de bende, welke de vlieg tuigen van het vliegveld Larzac stal. Toen het drietal zijn poging mislukt zag vertrok het in de rieliting van Perpignan. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld, waaruit bleek, dat geen enkele inge nieur Istres verlaten had. Duitschland vraagt militaire dokters Een circulaire van het ministerie van oor log noodigt de burgergeneesheeren uit zich le doen inschrijven bij de reeruteeringsbureaux voor militaire artsen. Vanaf 1 April 1937 zullen verbintenissen kunnen worden aan gegaan. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Bond van Boerinnen en a. Plat telandsvrouwen. Voor de Woensdagavond gehouden verga dering van de afd. van den Bond voor Boe rinnen en andere Plattelandsvrouwen had het bestuur zich veel moeite getroost, om door een passende aankleeding de sfeer voor deze Kerstbijeenkomst te verhoogen. Mevr. Keijzer heette alle dames hartelijk welkom en wijdde eenige woorden aan de Kerstfeestviering. Voorts deelde zij mede, dat de opbrengst van de verloting, waarvoor de prijzen door de leden zelf geschonken waren, afgedragen zal worden aan het Oranje-comité, ten bate van de armen. De zuivei-kookcursus zal a.s. Maandag alleen 's avonds half zeven gehouden worden. Voor de handwerktentoonstelling in Februari werden als jury-leden aangewezen de da mes Van Balen Blanken, Van der Waal cn Borst-Tijsen. Eenige dames zongen na deze mededee- lingen onder leiding van mevr. Baken van der Waal: „Ons is een kindeke geboren" Mevr. Waiboer-van Elteren hield een goed voorbereide inleiding over het boek: Jörn Uhl van Gustav Frenssen en wees daarin o.a. op de overeenstemming tusschen de plaats van handeling (Sleeswij k-IIolstein) cn onzen eigen polder, zoowel wat vrucht baarheid als bewoners aangaat. Ook deelde zij iets over den schrijver mede en eindig de met het lezen van het Kerstverhaal uit dit boek. Gezamenlijk werd het „Stille nacht, hei lige nacht" gezongen, waarna het traditio- neele kopje thee gedronken werd met als extra-tractatie cake, door mevr. Kaan-Wilken gebakken. Bij de verloting, die aanleiding tot veel hilariteit gaf, won mej. P. Rezelman den hoofdprijs, een opgemaakten schotel vlecsch- waren, geschonken door mevr. C. Kaan. Mevr. Liefhebber-Speets dankte namens de leden, het bestuur voor het vele werk voor deze bijeenkomst, waarna sluiting volgde. Geboren: Nellie Nancie Dochter van klaas Nap GEERTJE nap—Otsen. Oudkarspel, 22 Dec. 1936. Geboren: FRITS Zoon van j. MöLLER en M. MöLLER—de Pee. Amsterdam, 23 Dec. 1936. Woestduinstr. 1201. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij het voor ons zoo smartelijk overlijden van onzen lieven JAN ondervonden. Vooral dank aan zijn vier Vrienden, de laatste trekkersgroet van den N.T.B., zijn Leeraren en Schoolkame raden der Ambachtsschool en Ds. v. d. Veen, voor zijn troost volle woorden aan zijn laatste rustplaats gesproken. De Begra- fenisvereeniging „De Laatste Eer", voor de nette begrafenis. A. KAPITEIN. A. KAPITEIN—Boon. Burgerbrug, Dec. 1936. Zaal BUISMAN. komen de „MASKERSPELERS" van Bergen, met het successtuk Blijspel in vier bedrijven. Bespreekt Uw plaatsen a 10 ct. Entree 75 cent. Aanvang half acht precies. Bal na. A. Homan St. Maartensvlotbrug van den Arb. Sportbond, afd. Oudesluis, trekt in Café Kreijger. ANNA PAULOWNA. De Accordeonvirtuoos Willigerberg speelt 26 DECEMBER, 2en Kerstdag, vanaf nam. 3 tot 12 uur in Café SLIKKER Vrij entrée. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, bij Geb. BLANKMAN, Rijks weg 16, Den Helder, bij het Vliegkamp. Een HOOGDRACHTIGE ZEUG tc köup, 2e oon, bij A. C. LAN GE REIS, Stoomweg 17 Anna Paulowna. Gevraagd EEN SLAGERSHALFWAS bij C. KAAN Az., Vlecschhou- werij, Anna Paulowna. Te koop: HOOI en VOEDERBIETEN (Eureka), bij H. TIESSEN, Mo lenvaart, Anna Paulowna. Te koop: Puike BLAUWE AARDAPPELEN en door de N.A.C. met A goed gekeurde Zeeuwsche blauwe Pootaardappelen, bij J. GOOT JES Pz., Groenveld, St. Maar ten. Te koop: prima W. L. Fokhanen, Individueel gebroed, bij lb. BA' KEN, Kruisweg, Callantsoog. Te koop: 2 ZEUGEN met 10 en 8 Biggen en 1 Jachtwagen met zijportie ren, in besten staat. Wed. W, KUIPER, Langereis, Aarts woud. Te huur gevraagd: EEN HUIS met ong. 1 H.A. Bouwland. wat grasland geen bezwaar. Br. onder no. D35 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan per 1 Maart: EEN BOUWKNECHT, zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v. Br. no. 66 Bur. van dit blad. Te koop: Ongeveer 1000 M3. ZAND, gelegen aan den weg. R. HOL LANDER, B 81, Grooto Keeten, Gevraagd, 2 Febr.: Een FLINKE BOERENKNECHT best kunn. melken, en boeren werk verstaande, liefst pers. aanb. Adr. J. VAN DER VLIES, Doggersvaart no. 3, post Den Helder. TWEE RECLAME-ZUILEN te koop of te huur, voor eere poort, reclame of verlichting. Br. no. 512 Bur. van dit blad. Voor het accordeon lievend publiek is '2e Kerstdag in het café Slikker veel te genie ten De heer Wilügenberg demonstreert daar zijn vaardigheid ap een vijfrijcr behalve po pulaire nummers zullen ook ouvertures en operagedeelten ter gehoore worden gebracht VACANTIE VERLENGD. B. en W. hebben de vacantie der openbare scholen met één dag verlengd, zoodat. de lessen niet, zooals aan de kinderen is mee gedeeld, Maandag 4, maar Dinsdag 5 Jan. aanvangen. BILJARTEN. Bij den heer Slikker speelde van de biljart- vereeniging „Anna Paulowna", groep 2 tegen groep 3. Van groep 2 wonnen de heeren: P. Govers 20 van P. Alkemade 18, Gr. Phi- Iipsen 21 en N. Jonker 59. H. Cornelissen 54 van C. Philipsen 20, N. Jonker 54, Gr. Philipsen. 26 en P. Alkemade 33. Jn. Blaauboer 25 van C. Philipsen 45. R. Rezelman 22 van P. Alkemade 36 en N. Jonker 48. Van groep 3 wonnen de heeren: Gr. Philipsen 32 van R. Rezelman 13 en Jn. Blaauboer 21. Cor Philipsen 50 van P. Govers 17 en R. Rezelman 13. N. Jonker GO van Jh. Blaauboer |4. P. Alkemade 40 van Jn. Blaauboer 19. Groep 2 won dus met 10 tegen 6 van groep 3. PREDIKBEURTEN. Herv. Gemeente. 25 Dec., 10 uur, Ds. Vorstman. 7 uur Kerstfeest. 27 Dec., geen dienst. Geref. Kerk. 25 Dec., 10 uur en 2.30 uur. Cand. J. Verhave 2(5 Dec., 2.30 uur. Kerstfeest. 27 Dec., 10 uur en 2.30 u.. Cand. J. Verhave Evangelisatie Breezand. 25 Dec., 10 uur, de heer Boon. 26 Dec., voorm. 10 uur, de heer Boon. 5 uur Kerstfeest. 27 Dec., 10-uur en 3.30 uur, de heer Boon. BREEZAND. MUTATIE BIJ HET ONDERWIJS In de komende vacature, door huwelijk van mej. 'E. J. WUlcmse, is met ingang van 1 April 1937 benoemd aan de school met den Bijbel, Mej. E. T. Pekker, thans in gelijke functie te Oosterzee (Fr.), die deze benoe ming aannam. De heer F. C. Geus, onderwijzer aan de school der Ver. voor Chr. Nat. Schoolonder wijs (School met dén Bijbel), werd met in gang van l April 1937 benoemd tot onder wijzer aan de Dr. A. Kuyperschool te Maas sluis. KOEGRAS JUL1ANADORP BOOMPLANTDAG AAN DE KORTEVLIET. Gisteravond vergaderden do bewoners van de Ivortevliet in de Christelijke School al daar met de bedoeling om tijdens het Vor stelijk Huwelijk een boomplantdag te orga- niseeren. Deze bedoeling zal nu werkelijk heid worden en zal op 5 Januari a.s. aan de Korteviiet, langs de Westzijde een rij hoo rnen geplant worden. Het Bestuur van den Polder „Het Koegras'' gaf hiervoor reeds zijn toestemming. De kinderen die aldaar woonachtig zijn komen eerst aan de beurt, voor de aldaar schoolgaanden en daar niet woonachtig zijn is er voor zoover er boomen beschikbaar zijn gelegenheid om tegen een kleine vergoeding van een kwartje een boom te planten. Door het gekozen be stuur, bestaande uit de heeren C. van Bo degraven, voorzitter, G. W. Sevenbuisen secretaris en D. de Graaf Jz., penningmees ter zal een cn ander verder uitgewerkt wor de terwijl er voor dien dag nog een keer vergaderd zal worden. Kijkmiddag van de Dameskrans „TabitJja". Hier op ons dorp bestaat een kleine groep van dames, die terwijl zij zoo wekelijks een gezellige bijeenkomst hebben, daaraan het nuttige weten te verbinden, en zoodoende in den loop van een jaar een collectie allerhan de soorten klëedingstükken bij elkander krijgen, waarvan hier gerust eens melding gemaakt mag worden. Deze kleeding dan, wordt op een middag voor Kerstmis voor be langstellenden te kijk gelegd, en daarna in diverse pakjes bezorgd in die gezinnen, waar dat noodig is. Gisterenmiddag dan had deze kijkmiddag weer plaats in hun gewone ver gaderlokaal, het bovenzaaltje in de Ned.- Ilerv. Kerk. We zeiden het reeds, de collec tie was zeer uitgebreid en alleszins de moeite waard om bekeken te worden. Toch meen den wij uit het gesprek tc hebben moeten op maken, dat er niet veel belangstelling voor was. Dat is jammer, want dit werk, waar van wij hiervoor reec^s de bedoeling neer schreven, is toch zeker wel een van de mooi ste gestes die men in dezen tegenwoordigen tijd kan aantreffen. Wij voor ons zijn er van overtuigd, dat er en nu juist met Kerstmis weer. velen door „Tabitha" gelukkig ge^ maakt zijn. Kerstuitvoering Hervormd Kerk koor. Onder leiding van haar directeur, den heer Joh. F. Asma, gaf het Hervormd Kerkkoor Woensdagavond een Kerstuitvoering in de Ned. Herv. Kerk alhier. Welwillende mede werking werd verleend door mej. Ans Rielc- wel, sopraan, mevr. M. C. Gunt hertBreet, alt cn mej. Cor Kokelaar, orgel. Het ope ningswoord werd gesproken door ds. M. van Wichen, en werd toen het uit 14 diverse nummers bestaande programma afgewerkt door het koor, duo, sopraan en alt, solo-so praan, dubbel kwartet, solo-alt. De uitvoe ring van een en ander was zeer goed te noe men, en de aanwezigen hebben dan ook de zen avond zeker geen spijt gehad dat zij naar de kerk gegaan waren om de zang van het koor, dat vele malen zijn medewerking verleend bij de gewone godsdienstoefeningen, te beluisteren. Door ds. M. van Wichen werd daarna met gebed cn een slotwoord geëin digd. W1ERINGERM EEU KERSTFEEST. Uitgaande van de Chr. Zondagscholen in de W.-Mecr is onder groote belangstelling van kinderen en ouderen te W.-Werf, M.- Mocr en S looi dorp resp. Maandagavond. Dinsdag en Woensdag Kerstfeest gevierd. De schitterend versierde kerstboom gaf bij het ontsteken der kaarsjes bijzondere- wij ding. Aandachtig werd geluisterd naar Kerst- en Wijdingsgoschiedenis, terwijl rij kelijk tractatie's werden toegediend. Elk der kinderen kreeg bovendien nog een kerstpakje mee naar huis, terwijl de grooten welke de Zondagschool gingen-ver laten werden toegesproken en hen daarbij oen bijbeltje werd aangeboden. VELE VERLOFGANGERS Velen die zich in dit nieuwe land metter woon hebben gevestigd, is het nog steeds een behoefte met Kerstmis „naar huis" te gaan. „Naar huis" bcteekent nog altijd de plaats van herkomst. Ook dit jaar gaan weer autobussen zwaar beladen de vele vacanticgangers naar alle windstreken van ons vaderland brengen. Het dorpsleven zal door deze groote uit tocht weer stil zijn. NIEUWE NIEDORP NIEUW SCHOOLHOOFD Bij het Gemeentebestuur is bericht inge komen dat door den Raad der Gemeente Slecn eervol ontslag is verleend aan het alhier benoemd schoolhoofd den heer F. J. Wessels, zulks met ingang van 24 Dec. a.s. Genoemde heer kan dus op dezen datum alhier in functie treden. Wij kunnen hier nog aan toe voegen, dat de Heer Wessels 30 jaar oud is, gehuwd is, doch geen kin deren heeft. Hij was werkzaam als onderwijzer te Sleen Scherpenzeel en Bilthoven en vanaf 1933 als hoofd eener school te Slccn. Kinderfeest. Griep en mazelen. Tn hevige mate heerscht hier de griep, gelukkig niet ernstig; het meest worden de kinderen er door aangetast. Het aantal kin deren, dat in het begin dezer week de school kwam bezoeken, was zoo gering, dat de vacantie maar twee dagen is ver vroegd. Dit kwam voor een deel ook, dat onder de schooljeugd de mazelen heerscht. Met het oog hierop heeft de feestcommis sie voor het. vorstelijk huwelijk het kinder feest, dat aanvankelijk was bepaald op 29 December, uitgesteld tot de tweede helft Januari. Gelukkig dat uitstel geen afstel beteekent, want de kinderen, wacht een heerlijken middag, o.a. zal voor hen een zeer bekend Amsterdamsch goochelaar optreden. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Een mooi concert. De gemengde zangvereeniging „Crescendo" van Noordscharwoudc, gaf Woensdagavond een concert in de Ned. Herv. kerk alhier, on der leiding van haren directeur, den heerW Hespe. Medewerking verleenden de heer K. Wngonaar, viool, mei. Meinema-Jonker, so liste en mej. Tr. Muller, soliste. Het programma bestond bijna uitsluitend uit Kerstliederen. Waar over het algemeen de keuze der muziek niet moeilijk was, wer den daarentegen de uitgevoerde nummers met bezieling gezongen. Ze allen de' revue Le laten passeeren, zou ons te ver voeren, al leen willen we noemen „Een kind is ons ghe- boren" van Jul. Röntgen, „Adeste Fideles" en „Het kerkklokje", gecomponeerd door den directeur zelf. Zeer mooi kwamen hierin tot uiting de forto's en pianissimo's. evenals bij het vrouwenkoor in „Nu zijt wellecome",, „De nederige geboorte" en „Adeste". Opvallend was de zuivere uitspraak van alle nummers. Bijzondere aandacht verdienen ook de da mes Meinema-Jonker en Muller voor haar mooie zang die weldadig aan deed. De heer Wagenaar toonde zich wederom een meester op het orgel. Machtig rolden de tonen door het kerkgebouw, om even later over te gaan in zacht ruischende melodiën. Wat de uitvoering op zich zelf betreft, kan het koor terug zien op een goed ge slaagden avond. De heer Hespe, wiens rus tig dirigeeren ons opviel, heeft doen hooren wat zingen is. Het gehoorde stond op hoog peil. Zeer te betreuren was het dan ook, dat er zoo weinig belangstelling was, vooral valt dit op voor een plaats als Broek, waar over het algemeen zoo veel voor zang wordt gevoeld. Het koor had meer waardeering verdiend, want het. was. een avond van waar kunst genot. SCI-IAGEN, 24 December. 4 gcldekoeien (magere) f 100135, 5 kalf- kocien f 130—150, 21 nuchtere kalveren f6 —12. 8 vette schapen f 29.50. 143 overhouders f 1218, 10 varkens f magere) f 1519. 83 biggen f 812, 50 konijnen f 0.502, 53 kip pen 40—S0 ct., eenden 40—70 ct., haantjes f 0.25—1. AMSTERDAM, 23 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 167 vette kalveren, le kw. 6270 ct., 2e kw. 56 -60 ct., 3c kw. 46—54 ct per Kg. levend gewicht; 59 nuchtere kalveren f 710.50 per stuk, 133 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90—110 Kg. 50—51 ct.. zware var kens 4S49 ct., vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht, Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren korte aan voer, handel gedrukt, hooge prijzen, nuchte re kalveren korte aanvoer, vlugge handel, prijzen constant Varkens zeer korte aan voer, handel zeer stug en prijzen als Maandag. ALKMAAR, 23 December. Andijvie f 0.70—2.80, appelen f 8.5013, bloemkool I f 58. boerenkool 0.801.80, gele kool f 1, groene kool f 1—3, kropsla f 36.50, knolselderic f 23.G0, peren f 9— 12.50, prei f 1.504.30, peterselie f 2.604.80, roode kool f 12. selderie f 1.503.60, spi nazie f 1.05. spruiten f 2.505.50, tomaten f516.50, uien fl3^0, wortelen f25, witlof I f5—8, witlof II f 2.50—3.50. WARMENHUIZEN. 23 December. Roode kool f 1—1.90, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 8090 ct., uien 80 ct. Aan voer: 16800 Kg. roode kool, 19600 Kg, gele kool, 10100 Kg. D. witte kool, 500 Kg. uien- HELDERSCHE EIERVEILING. 23 Dec. Aangevoerd: 11190 kipeieren: 52—54 Kg. f 2.90-3, 55-57 Kg f3—3 60, 53-60 Kg. 3.30 -4, 61—63 Kg. f 3.20—4.30, 64—67 Kg. f 4— 4.80, 212 eendeieren f 33.50, per 100 stuks. MIDDENMEER, 23 December. Graanbeurs: Zomergerst f 8.50—9, witte haver f 7.25—7.75, groene erwten f 8.50 9.25, paardeboonen f 6.507, duiveboonen f 8.50—9.50, kanariezaad f 15—17, blauw* maanzaad f 24—25, karwijzaad f 23—24. NOORDSCHARWOUDE, 24 December. BI. aardappelen 2.24,u ien 11.30, drielin gen 2—2.70. grove 1.10—1.40, peen 1.20—1.40, kleine peen 60 ct., kroten 0.90—1.10, roode kool 11.80, gele kool 1.—, D. witte kool 0.801 BROEK OP LANGENDIJK, 24 December. BI. eigenheimers 2.50, uien 11.20, drielin gen 2.60—2.70, grove 1—1.30, peen 1.40—1.50, kroten 0.501.30. roode kool 11.60, afw. 1—1.20, groene kool 2.—, gele kool 1.—, D. witte kool 0.80—1, bloemkool 4.10—4.40, 2e soort 1..50 andijvie 70 ct. Doensche boternoteering. Kopenhagen, 23 Dec. De officieele Deén- sche boternoteering is heden vastgesteld cp 180 kronen is 72 ct. per Kg. Boternoteering. 's-Gravenhage, 23 Dec. De commissie- noteering voor Nederlandsche boter is lie den vastgesteld op f 0.62 per Kg.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3