I Èr Jg juist 80 minuten gespeeld, als Wint- horst voorzet en de midvoor N. Cohen keurig Jpkopt. De bezoekers leiden met 10. Het gevolg van dit succes is. een krachtig aanpakken van de withemden. Een oogenblik krijgen de Gooiers het benauwd, doch dan weten ze den druk te breken. Winthorst schiet naast, doch dan noteeren we weer eenige cm aria-aanvallen, waarby één een corner oplevert, die door Keppel wordt genomen. Tot de rust kom in dezen stand geen verandering imeeiv Na de rust. Na de hervatting ontwikkelt zich eerst een verdeeld opgaand spel. We zien over en weer eenige heftige aanvallen en beide keepers doen goed werk. Langzamerhand echter komt 't Gooi in de meerderheid. De achterhoede van Alcmaria bewyst eens te meer, dat ze uit het goede hout is gesneden, de beide invallers Michels en Venema komen best mee. Aan reserves schijnt het hier niet te ontbreken en het is jammer, dat het onmogelijk schijnt een productieve aanval slinie te formeeren. Succes sievelijk krijgt 't Gooi een 5-tal corners te nemen, en er zijn juist 25 minuten gespeeld, wanneer uit één dier hoekschoppen, die uit stekend worden genomen, door den spil Dor- land op uitstekende wijze wordt ingekopt. De bezoekers leiden met 20. Het begint er voor Alcmaria somber uit te zien, te somberder, omdat 't Gooi iets in de meerderheid schynt te blyven. We zien den linksbuiten Peeters een prachtkans missen en hoewel Alcmaria zich af en toe los weet te werken, houden de geel-zwarten het beste deel van het spel. Ein delijk echter schijnen de withemden den Schwung te pakken te krijgen. De laatste ©ogenblikken z\jn voor hen. We zien enkele goede dingen van De Jong, Burgers echter mist enkele malen. Keeper M. Cohen krijgt het een oogenblik hard te verduren, doch hij houdt stand. Dan klinkt voor de laatste maal •het fluitje van den scheidsrechter. Alcmaria heeft verloren met 20. H.R.C. II-Ajax III 3-4 Hoogstaand spel. Nadat de Racers, na een half uur spelen, een nuttigen 3l-voorsprong hadden, werd deze haar door de technisch prachtig voetballende Ajax-ploeg tenslotte nog ontnomen. Het is heusch geen schande voor Racing, dat met één invaller verscheen, om van deze Amsterdam- sche ploeg te verliezen, daarvoor was het spel der gasten te fraai. Zelfs hadden de Racers vóór rust een oogenblik de kans om dit elftal met succes te bestrijden, want toen beant woordden de Racers bewust of onbewust, Ajax met het eenige juiste antwoord, dat op dit fraaie positiespel gegeven moest worden, n.1. snelle, overrompelende aanvallen, die het zeke re uit deze „voetbalmachine" haalden. We heb ben wel eens in de groote pers gelezen „De Ajax-machine draaide niet op vol toerental" of iets dergelijks, wanneer de rood-witten eens verloren en we hebben de waarheid er van kunnen aanschouwen, toen, na ongeveer een kwartier spelen, Racing de gasten geheel uit hun positiespel haalden door op een dergelijk enthousiaste manier met breed opgezette aan vallen het Ajax-achtertrio in het nauw te bren gen, dat dit tenslotte leidde tot een flinken 3l-voorsprong. Maar toen liet helaas H-R.C. haar taktiek varen met als gevolg, dat Ajax weer rustiger kon spelen om... den stand nog voor rust gelijk te maken. Na de rust be ging de Racing-middenlinie den grooten fout om na het 4e Ajax-doelpunt te ver op te drin gen en Ajax geheel in te sluiten. Toen was de strijd, nauwelijks een kwartier in de tweede helft oud, feitelijk reeds verloren, want de rood-witten toonden een dergelijke meerder heid qua balbehandelifig en verdedigen, dat er voor Racing geen doorkomen aan was. Het was jammer voor H.R.C., dat haar ach terhoede er niet zoo bijzonder in was, want Zwigtman vooral was in den beginne zeer zwak. Tegen het einde van den wedstrijd her stelde hij zich eenigermate, maar toen was het te laat. De stormlinie was daarentegen verre weg het beste deel van het elftal, vooral Bene- ker en de Jong, die een zeer actieve linker vleugel vormden, onderscheiden zich. In de middenlinie was het Post die opviel door zijn rustige manier van spelen en goed aanvallend werk. De wedstrijd, kan men het beste kwalificeeren niet span nend en fraai, want ook Racing liet in het veld vaak aardige staaltjes voetbal zien. Reeds in de eerste minuten van den strijd werden eenige fraaie kansen geboren, waarbij nadat eerst Kuilman door te lang aarzelen een slecht uitschieten van den Ajax-doelman onbestraft had gelaten, tenslotte Ajax op resolute wijze de leiding nam, toen Zwigtman in den grond trapte en de toestormende Ajax- middenvoor met een geweldigen kogel in den hoek Goudswaard het nakijken gaf. Doch dezen voorsprong kon ze niet lang handhaven, want Racing, luide aangemoedigd door het talrijke publiek, bracht Ajax uit haar spel en na 12 minuten was het het doortasten de spel van Kuilman, dat den gelijkmaker op leverde. Beneker had n.1. een harden voorzet van rechts onmiddellijk ingeschoten, wel stop te de uitstekende Ajax-keeper nog gedeeltelijk, maar de toestormende Kuilman had even later den bal reed in het net gedeponeerd. Racing neemt een 81 voorsprong. De roodjakken blijven het beste van het spel houden, doch tot doelpunten komt het niet. Op eenigszins onverwachte wijze zouden ze echter toch de leiding verkrijgen, want by een zacht terugspelen van den A-linksback kreeg Beneker den bal voor open doel in zyn bezit en langs den uitloopenden keeper ver dween het leder in het net. En even later profiteerde De Jong van een misverstand by het ingooien door den bal zoo fraai voor te zetten, dat de toeloopende Beneker met een mooien kopbal Racings voorsprong kon ver- grooten. Langzaam maar zeker verminderde Racing's spel echter en Ajax kon er toe komen om haar machine weer volop aan te zetten. Het afgemeten passes werd de Racing-verdediging uit haar verband gerukt en het werd Nog voor de rust 88, dank zij een paar schitterende doelpunten van middenvoor en rechtsbinnen. Het eerste, een geweldige kogel, die via de lat weer in het veld terug sprong, waarna de toeloopende linksbuiten voor de rest zorgde en het tweede een minder hard, doch zuiver gericht schot na een aanval, waarbij de bal van links naar rechts werd gegoocheld en tenslotte bij den rechtsbinnen terecht kwam, die bovenbedoeld schot inzond, dat Goudswaard te machtig was. In de tweede helft was het aanvankelijk een gelykopgaande strijd. Ook Ajax speelde nu meer op den man dan voor de rust. Reeds was er ruim een kwartier gespeeld en nog steeds waren de verdedigingen meester van het terrein ge bleven. Ajax neemt de leiding. Een snelle attaque van den Ajax-midden- voor, waarbij deze geheel op den rechter vleugel terecht kwam, werd Racing echter noodlottig, want zijn fraaie voorzet bood den snel opgeloopen rechtsbinnen een gelegenheid om met een harden kopbal Goudswaard voor de 4e maal te passeeren. Het laatste half uur van den strijd speelde zich als gevolg van dit doelpunt grootendeels op de Ajax-helft af. Racing beging de fout de Amsterdammers geheel in te sluiten, met als gevolg, dat ze tenslotte tegen een levenden muur van een 8-tal verdedigers steeds maar weer te pletter liep. En was er nog eens een serieuze kans, dan zorgde de Ajax-keeper ervoor op mira culeuze wijze zijn doel schoon te houden. Zoo stopte hij een maal van dichtbij op uiterst fraaie manier een hard diagonaal schot van De Jong. Wat Racing ook probeerde. Ajax bleef meester van het terrein en toen de wel wat te veel fluitende scheidsrechter v. d. Ho ven voor de laatste maal floot, had Ajax een zwaar bevochten, doch o.i. verdiende over winning bevochten. HoUandia II-H.R.C. III 4-2 Na een forschen stryd een verdiende HoUandia overwinning. Dat voetbal een kansspel is en het altyd zal blijven, is Zondag weer voldoende bewezen. Stonden in theorie HRC's papieren zeer gun stig, de practijk trok zich hier niets van aan en Hollandia won met flinke cijfers. De wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor HRC, maar meteen neemt Hollandia het spel in handen en moet Bongers handelend optreden. Enkele gevaarlijke schoten worden klemvast door hem gestopt. De Hollandia buitenspelers blijken uiterst gevaarlijk te zijn en geven de HRC- verdediging, met Buitenhuis aan het hoofd, handen vol werk. HRC begint eenigszins aan het terrein te wennen, maar de voorhoede is volkomen schotlos. Na ongeveer 19 minuten spelen is de vlugge Hollandia-rechtsbuiten doorgebroken; hoog komt zijn voorzet voor het doel en een schitterende kopbal van den mid denvoor doet het leer hoog in het net ver dwijnen (10). HRC begint nu uit een ander vaatje te tap pen en door goed ingrijpen van haar verdedi gers weet Hollandia haar voorsprong te handhaven, ja zelfs nog te vergrooten, want als de middenvoor van verren afstand een hard schot lost, valt de HRC-doelman over den bal heen en komt Hollandia op een goedkoope wijze aan een doelpunt (20). Nu wordt het de roodjes toch te erg. Met man en macht trekken zij ten aanval, maar het spel wordt te kort gehouden, waardoor de Hollandia-verdedigers steeds weer de gelegen heid krygen tydig in te grijpen. Toch weet HRC haar achterstand te ver kleinen, doordat Boon met een handige bewe ging van zijn hak den bal via de paal lang zaam in het doel laat verdwijnen. Het verdere gedeelte van de eerste speel- helft kenmerkt zich door een felle HRC supe- rieuriteit en de gelijkmaker hangt in de lucht. Een hard schot van Stompedissel stuit op een van de backs af, terwijl even later de keeper al vallende een gevaarlijk schot weet te keeren Het rustsignaal komt Hollandia op uitsteken de wijze te hulp. Na de rust. Het eerste kwartier is Hollandia sterk in de meerderheid en moet de HRC-verdediging alle zeilen bijzetten om stand te houden. Toch kan zy niet verhinderen, dat de middenvoor na fraai werk van den rechtsbuiten, een schitte rend doelpunt maakt (31). Dit doelpunt wordt gevolgd door enkele fanatieke HRC-uitvallen, die echter geen suc ces hebben. HRC zet nu alles op den aanval en het is Beneker, die met een schitterend schot van verren afstand, succes heeft (32). Dit geeft de HRC-ers weer moed en zy trekken op het Hollandia-doel af, maar in plaats dat HRC geüjk maakt, duikt Bongers over een hard schot van den linksbuiten, die mooi doorgebroken is, heen en is de stand 4—2. Plotseling is Vinke alleen doorgebroken en op unfaire wijze wordt hij door den doelwach ter tegen den grond gewerkt en een penalty is het gevolg. Stompedissel plaatst zich ach ter den bal en schiet meters naast. Belde par tijen vinden het nu welletjes en als een nacht kaars eindigt deze modderige, forsche ont moeting. W.waard-Held. Boys 2-1 Geen hoogstaande wedstrijd. Dat de roodbroeken niet zoo'n groote over winning behalen zouden, als in het begin van de competitie in Den Helder, toen het 102 werd, had niemand gedacht, maar dat het bij een uiterst benauwde 21 zege zou blijven, is toch wel een sprekend bewijs, dat er een an dere ploeg van de H. B. aangetreden was. Niet wat spelers en opstelling betreft, maar het geheele Boys-elftal leek doordrongen van het feit, dat ten koste van alles, een eervol resul taat behaald diende te worden. En ze zijn daarin geslaagd. Tot rust wist de Boys-aéh- terhoede de W.-vuurlinie geheel in bedwang te houden. Het was echter een W.-elftal, dat be neden vorm speelde. Het vlotte iri de voorhoede in het geheel niet. Te veel gepingel en dan niet doorloopen bij eventueele scoringskansen maakten, dat bij de rust de stand nog steeds blanco was, zy het ooK, dat een doelpunt van K. Schenk op het laatste moment nog wegens buitenspel geannuleerd werd. De wedstrijd. Reeds over twee geeft de arbiter het sein voor den toss en blijkt WW de gelukkige te zijn. We zien dat inplaats van den bonds- keeper Loog Held. Boys nu Clowting opge steld hebben. Anders was de ploeg volledig. WW daarentegen moest zich met 10 man op stellen en pas na 14 min. spelen maakte Van Balen Blanken het elftal compleet. De eerste aanvallen zijn over en weer en reeds spoedig is te merken, dat het gladde terrein een handicap voor de spelers zal zyn. By H. B. komt spoedig tot uiting, dat de voorhoede niet ongevaarlijk is met als uit blinker middenvoor en linksbuiten. Door goed verdedigen weten Saai en Hermans enkele keeren erger te voorkomen. Aan de andere zijde kan de W.-voorhoede zich maar niet los maken uit den greep van de H.B.-achterhoede. Iedere kans wordt in den kiem gesmoord en de drie goede voorzetten, welke buitenspeler 1 Blaauboer aan het binnentrio gaf, levérden geen goede schoten op. Wel noteerden we enkele schuivers van Rob, maar van de voor hoede in haar geheel ging weinig kracht uit. Na de rust. W.W. begon nu meer aanvallend en uit één van deze aanvallen werd na 4 minuten het eerste doelpunt gescoord (10). Dat gaf W.' dermate steun, dat meerdere gevaarlijke situaties voor de H.B.-verdediging ontstonden. Vijf minuten hierna reeds werd aan dit doel punt nog een toegevoegd, nadat Hazeloop een voorzet benutte, welke via keeper's handen doel trof (2—0). De Boys blijken geenszins ontmoedigd. Keer op keer komen ze terug en probeeren den achterstand in te loopen. Na een half uur ge beurt dit tenslotte. Het mooiste doelpunt van den middag. Midvoor Post bleek de fabrikant te zijn. Het spel wordt er niet fraaier op. Enkele ongeoorloofde handelingen zijn oorzaak, dat de scheidsrechter een paar maal een waar schuwing moet geven. Zonder dat er in den stand verandering meer komt, fluit de arbiter het einde. Een matig spelend W.-elftal had een benauwde zege behaald. Geel Zwart II-S.R.C. 11-5 Verdienstelijk spel van S.R.C. Dat het spel der Schagenaren beter was, be hoeft nauwelijks betoog, maar zoo erg groot was het verschil toch ook niet. 't Zat feitelijk in hoofdzaak in het hoofdwerk in de dubbele beteekenis van het woord en daardoor be- heerschten de gasten meestentijds het spel, zelfs in die periode gedurende welke S.R.C. ge handicapt was door het uitvallen van Berkvens en Ploeger, waarvoor men geen reserves aan wezig had. De wedstrijd. De eerste aanvallen waren voor S.R.C., die al zeer spoedig goede kansen kregen. Een goede voorzet van Frans Koomen pikte P. Stam nog net op tyd op en via keeper Stroo- per's beenen verdween de bal in het net, 01. De Geel-Zwarten weerstonden de verdere aan vallen echter en namen allengs ook wat meer het initiatief tot den aanval. Toch kwam nog vry onverwachts een doelpunt voor S.R.C. P. Stam nam een vrijen trap op uitstekende wijze. Hoog vliegt de bal voor het Geel-Zwart- doel. Via het lichaam van Berkvens rolt de bal voor de voeten van Brantenaar, die geen fout maakt en den voorsprong vergroot, 02. Dek ker moest zijn talenten toonen; hij deed dat goed, totdat hij door een ver schot van den linksbuiten v. d. Linden verrast werd. Wel stopte hy het schot gedeeltelijk, maar hy kon niet verhinderen, dat de toeloopende Broersen den bal nog net het vereischte tikje kon geven, 1—2. De tweede helft begon weer sensationeel. Frans Koomen pikt den bal net op de outiyn op. Een scherpe voorzet en via keepers han den rolt de bal kalm tusschen zijn beenen door in het net, 13. Een serie corners en strafschoppen leverden niets op, maar wel een scherpe voorzet van den zwaar gehinderden Stam, die Ploeger net jes naar Brantenaar speelt en den keeper geen schijn van kans gaf, 14. Geen minuut daarna passeert Berkvens handig Louwe en stelt Brantenaar in staat een schot in te zenden, dat keeper Strooper niet vermocht te stoppen, 15. Back Berkvens en Ab Ploeger verlaten dan het veld wegens opgeloopen blessures. S.R.C. heeft geen reserves en speelt met 9 man verder. Ook in den resteerenden tijd heeft Geel-Zwart echter niet meer kunnen doelpun ten. In de laatste minuten heeft de Wit tot tweemaal toe een kans gehad om den achter stand te verkleinen. Eerst schoot hij over en daarna ving hy den bal uit een voorzet van Jansen keurig op, doch... de bal ging naast. De heer Commandeur leidde den niet moei lijken wedstrijd goed. Berger Sportvereeniging In een wedstryd welke het aankyken nauweiyks waard was, verloren de BSV-reserves met 10 van Ursem 1. Op papier had BSV 2 gisteren een prachtig elftal. Immers, zij had den steun van Jan Halff, Bep van Diepen, Cor Hoogvorst en Jan Peetoom. In de praktijk echter brachten de elf blauwhemden er bitter weinig van terecht. Slechts Jan Halff, die zyn doel keurig ver dedigde; Roel Koning, die een fraaie party back speelde en ten Herkei, die vele nuttige en goede CThgen deed, kon de rest-zich niet boven het middelmatige verheffen. En daar ook Ursem er bitter weinig van terecht bracht vooral de voorhoede was absoluut ongevaarlijk werd het een wed stryd, welke het aankijken nauweiyks waard was. Toch kwam de overwinning den gasten volkomen toe, al was het alleen maar, omdat ze veel en veel harder werkten dan de BSV- ers, die het zoo nu en dan wel geloofden en kalm bleven staan als ze werden gepasseerd. Jammer daarom, dat de eenige goal in dezen wedstrijd gemaakt werd uit een opgelegde buitenspel-positie. Want, toen de bal werd voorgezet van links, stond de geheele rechter vleugel offside. Keeper Halff die blijkbaar op het fluitje van den scheidsrechter wachtte, bleef dom genoeg staan, inplaats van uit te loopen, waardoor de rechtsbinnen van Ursem geen moeite had, hem te passeeren. Na de rust, toen BSV domineerde, werden er tal van fraaie kansen om zeep gebracht. Flur Schiitz vooral was het, die tot driemaal toe faalde. Ursem schoot nog een strafschop, toegekend wegens een „fout" van aanvoerder Koning, tegen de lat en op onbegrijpelijke wijze kende scheidsrechter Mulder vlak daar op BSV geen strafschop toe, toen Plet van Exter in het beruchte gebied door twee Ur- semers tegelyk in den rug geloopen en te gen den grond werd gewerkt. In de eerste helft werd er door de Ursemers heel aardig gespeeld; het combineeren en het plaatsen van den bal waren veel beter dan by BSV. Want van eenig systeem was by de Bergena- ren géén sprake; veeleer was het parool: „als de bal maar weg is". Waar hy terecht kwam, dat deerde niet. Jan Peetoom, van wien men zulke hooge verwachtingen had, viel bitter tegen en ook Cor Hoogvorst en Bep van Diepen vielen in dit milieu niet op. Met dat al is BSV 2 weer twee punten kwyt en wordt alweer evenals in het vorige seizoen oppassen de boodschap. Wie had dat in den aanvang der competitie ge dacht, toen men in de Bergenaren een can- didate zag voor de bovenste plaats! Atlas Il-Cocksdorp 0-7 De eilandbewoners namen geen halve maat regelen en klopten hun concurrenten met maar eventjes 70. In de eerste helft speelde Cocks- dorp een overdonderende party en de 30 voorsprong was dan ook wel verdiend; had zy niet zoo goedkoop aan die eerste goal ge komen, dan had de wedstrijd waarschijnlijk een ander verloop gehad. De tweede helft gaf een ander beeld, want de A.-menschen zetten de tanden opeens en wisten de eiland-mannen terug te dringen. Dat er in deze periode geen doelpunt viel, was te danken aan het falen van de geheele A.-voorhoede. Hoewel A. de tweede helft iets aanvallen der was, bleef Cocksdorp gevaarlijk in haar uitvallen, tot 4 maal toe wist zij door te bre ken, waarbij elke aanval een doelpunt oplever de. De utislag, 70, is wel zeer geflatteerd. De Cocksdorpers zyn allen flinke robuste spelers, soms wel wat te ruw, doch het is zeker, dat zy het kampioenschap verdienen. Zij bezitten een goede achterhoede en een 1. en r.binnen die weten wat doelpuintenmaken is. We kunnen er by A. niet één vinden, dien we nu goed konden noemen. De eenigste, die nog iets presteerde, was de r.back en later de invaller spil. Amsterdamsch elftal- Zwaluwen. Het Amsterdamsche elftal heeft op het Ajax-terrein een 42-nederlaag geleden tegen een Zwaluwenploeg, in een wedstrijd, die alles zins het aankijken waard was, al ging dat kyken soms wat moeilyk door den dikken mist, welke over het veld hing. Gedurende de geheele ontmoeting werd aan beide zijden ver- dienstelyk voetbal gespeeld. Er viel in beide ploegen veel te loven, doch belangrijke fouten waren ook waar te nemen. Zoo werd vrywel voortdurend in een snel tempo gespeeld, de aanvallen werden in de meeste gevallen op uit stekende wijze opgezet, de techniek was aan beide zijden ruim voldoende. Doch aan het af werken der aanvallen ontbrak veel, by de Am sterdamsche ploeg zelfs heel veel. Hier mocht men werkelijk van onproductiviteit spreken, zoovele kansen werden onbenut gelaten. Voorts zocht men zijn heil te veel in kort spel en ten slotte was Stam niet op dreef, waardoor er van den rechtervleugel weinig kracht uitging, on danks het feit, dat Slot, als gewoonlijk geest driftig spelend, nuttig werk verrichtte. Van Reenen was niet op schot, Luttinghuis speelde in het veld wel aardig, doch bracht er voor doel weinig van terecht. De middenlinie, be staande uit Trock, Anderiessen en Huisman was in de eerste helft goed op dreef, in de tweede helft werd het veel minder, vooral bij de twee D.W.S.-spelers. Hetzelfde kan worden gezegd van de beide achterspelers Caldenhove en Van Stokken, die na de rust niet tegen het snelle open spel der Zwaluwen bestand bleken. Dat open spel, in een prachtig tempo uitge voerd, had niet tot resultaten geleid, indien men niet over enkele schutters had beschikt. Zoo nam Van Spaendonck drie doelpunten voor zyn rekening. Sluyk, de Velox-rechtsbuiten was handig en snel, hy hield den bal nooit lang bij zich, doch plaatste vrywel onmiddellyk, na dat hij deze ontvangen had, voor. Dumortier stond eerst wat vreemd in deze omgeving, doch in de tweede helft bleek duidelyk, dat hij zich geheel had aangepast. Heetjans, de Zwol lenaar is een tacticus, hij blyft gewoonlyk te veel achter, voedt de andere spelers op listige wijze. Borrani was op den linkervluegel nog de minste van de vyf. In de middenlinie viel Wilders op door een rustige kalme party. Zon der grootsche dingen te verrichten was zyn verdedigende en aanvallende arbeid zeer nuttig. De andere middenspelers Bool op links en Mol op rechts waren harde werkers, die in de meeste gevallen achter bleven en dan met verre trappen de voorhoede aan het werk zetten. In de achterhoede vielen de beide Schiedammers doelman Beun en Breitner, op. Onder leiding van den heer Grootmeyer werd voor een vry talrijk publiek begonnen. Na 26 minuten bracht Slot den stand op 10. Bor rani miste een strafschop, na ruim een half uur spelen, wegens „hands" van Caldenhove toegekend. Vijf minuten voor de rust schoot Van Spaendonck toch den gelijkmaker in het net, 11. In de tweede helft gaf Van Reenen met een prachtig schot onder de lat den Amsterdam mers opnieuw de leiding. Tien minuten later was het alweer van Van Spaendonck, die met een onhoudbaar schot doelpuntte, 22. Juist door het snelle open spel ontstond menig gevaarlyk moment voor het Amster damsche doel en Van Spaendonck, na 25 minu ten en tenslotte Sluyk na 35 minuten, brachten den stand op 42, waarmede het eind$ kwam. Doelpuntenregen bij Helder-K.V.V. Vriendschappely k Een 75 overwinning der Hel- derschen. Helder heeft den vryen Zondag benut met het spelen van een vriendschappelyken wed stryd tegen de a.s. kampioenen der 4e klasse B, KW, dat in dezen kamp getoond heeft dat zij in de 3e klasse een uitstekend figuur zou kunnen slaan. Wat Helder betreft, Burger op de linksback plaats maakt al te veel capriolen om het Van Wyk, die tegen Alkmaar zoo uitstekend speelde, te verbeteren. Ook de middenlinie met Piet Trap op de linkshalfplaats was geen openbaring, daarvoor was trouwens ook Kie- sewetter nog te onzeker. De voorhoede met Beekhoven uit het derde toonde wel eenigen vooruitgang, maar dit zal wel gelegen hebben aan het feit, dat beide ploegen nu niet bepaald op competitie-kracht speelden, m.a.w. er werd vry lauw gespeeld. Vermeulen op de rechtsbuitenplaats voldeed goed, maar hy had aan Bijl onvoldoenden steun, doordat deze te veel achterbleef. De wedstryd was voor het vry talryk opgekomen publiek het aanschouwen wel waard, mede door het feit, dat er zooveel fraaie doelpunten vielen. Al heel gauw opende Helder de score middels een kopbal van v. Beekhoven. De vreugde was echter van korten duur, want een fout van Kenter bezorgde KW den gelykmaker. Toen was het weer de beurt aan Helder, dat met een tweetal doelpunten, één van Godschalk en één van Bijl, de score op voerde tot 31. Een misgreep van Kenter by een hoogen voorzet van links, gaf den KVV- middenvoor de gelegenheid om met een flin ken kopbal den stand op 32 te brengen. v. Beekhoven beantwoordde dit doelpunt even later met een goal. Een fraaie pass van achteraf komende, ving hij meteen op en een zacht, maar zuiver geplaatst schot langs den uitloopenden De Boer, was voldoende om Hel der weer een veiligen voorsprong te geven. Toch zou het nog 4—«3 met de rust worden. Een der vele aanvallen van de KVV- linkervleugel gaf tenslotte den KW-links- buiten de gelegenheid met een hard laag schot Kenter wederom te passeeren. Van 43 met de rust werd het na tien minuten spelen in de tweede helft 63, dank zy een enormen kogel van Bosloopr en een prachtigen kopbal van v. Beekhoven uit een voorzet van Vermeulen. KW gaf het echter nog niet op en mede door het feit, dat Helder het nu kalmer begon aan te pakken, wist ze opnieuw den achterstand te verkleinen. En nog was het niet afgeloopen met den doelpuntenregen. Een prachtige aangegeven bal van Kiesewetter tusschen de backs door bracht Godschalk in vrije positie voor doeL Een kort, strak schot en het was 74. Nu verslapte het spel steeds meer en tegen het einde was het, zooals het bij de meeste vriendschappelyke wedstrijden gaat, vervallen tot een futloos heen en weer getrap. Kort voor afloop scoorde de KW-linksbuiten met een hoog schot voor de laatste maal jn dezen wedstryd, waarin wel het spel van goed ge halte was, doch waaraan de ware competitie sfeer ontbrak. D.F.C.-C.V.V. 6-2 In vlot tempo spelende vallen de D.F.C.-ers direct op het doel aan en doen al spoedig en kele hachelijke momenten voor C.V.V. ont staan, die echter geen resultaat opleveren. Na twintig minuten van gelykopgaand spel, krijgt Westhoven plotseling een goede kans. waaruit hy D.F.C. de leiding geeft. Hoewel de gasten alles doen om het spel over te nemen, slagen zy daarin niet en kort na het eerste doelpunt zorgt Vos voor no. twee, 20. Dit wordt de rood-blauwen toch te erg en heftige aanvallen op het Dordtsche doel volgen, waaruit tenslotte na talrijke hoekschoppen van Bokkum en Verhoef gelijk maken, 22. In de weinige minuten die de eerste helft nog te geven heeft, ziet Westhoven nog de kans den stand op 32 te brengen. In de tweede helft gaat de strijd aanvanke lijk wel gelijk op. Er wordt aan beide zijden snel gespeeld, waarbij de Dordtsche aanvallers zich wel wat doortastender toon dan die der gasten. Na 10 minuten maakt W. Mijnders zich op de rechtsbuitenplaats uitstekend vrij, geeft een goede voorzet aan Ruijsch, die onberispe lijk inkopt, 42. De Dordtsche voorhoede blyft uitstekend op dreef en is een tijdlang de C.V.V.- verdediging geheel de baas. In deze periode weet W. Mynders den stand op 52 te bren gen, waarna C. Mynders den voorsprong tot 62 vergroot. Het laatste kwartier golft de stryd van doel tot doel, waarbij D.F.C. enkele zekere doelpunten door lat en paal ziet ge keerd, terwyl C.V.V. het net in het geheel niet kan vinden. Eindstand wordt dan ook 62. Wielrennen 1000 ronden te Stuttgart Op, de winterbaan te Stuttgart werd op tweeden Kerstdag een 1000 ronden-wedstrijd gehouden, welke door onze landgenooten Piet en Jan van Kempen gewonnen werd. Het resultaat was: 1. Piet en Jan van Kempen, 44 ptn., tyd 4 uur 5 min. 7 sec. 2. FundaPuetzfeld 34 ptn. Met 2 ronden achterstand: 3. KolvenbachKleinegrefe 34 ptn. De zesdaagsche te Gent SlaatsPellenaars en Pijnenburg— Wals aan den kop. Nog zelden is er in een zesdaagsche zooveel gestreden als in de Gentsche. Vooral de Neder- landsche koppels weren zich geducht. Pijnen burgWals rijden schitterend. Doch ook Pel- lenaarsSlaats laten zich gelden. Aanval op aanval hebben zij van de andere renners te verduren, maar de Nederlanders zyn onver murwbaar. Voortdurend wisselt de stand. Pel- lenaarsSlaats liggen aan den kop tezamen met RaesChristensen, maar even later heb ben zich alweer andere koppels by hen ge*- voegd. Het is een ware heksenketel op de baan. Op een gegeven oogenblik doet zich het unieke feit voor, dat van de tien deelnemende koppels er negen aan het hoofd liggen. Maar ook dit duurt niet lang. Nogmaals trekken de twee Nederlandsche koppels PijnenburgWals en SlaatsPellenaars er tusschen uit en na een heroischen strijd, weten zy de fel-begeerde ronde op de overige koppels uit te loopen. Tijdschriften en Weekbladen DE REDDINGBOOT, KERSTNUMMER. „De Reddingboot" (uitg. N.V. Drukkerij Jacob van Campen te Amsterdam), het orgaan, dat mededeelingen verstrekt over de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat- schappy, heeft een alleszins geslaagd Kerst nummer uitgegeven, dat verlucht werd met een aantal niet alleen goed-gelukte, doch ook actueele foto's. In a nutshell krijgt men tevens een over zicht van de recente reddingen aan onze kust, wier aantal niet gering is... Van de Firma H. Blenken te Enschede ont vingen wy het „Durafole Breiboek 2". Da mes, die zich het eerste breiboek met de aller aardigste modellen hebben aangeschaft, zul len er zeker prys op stelen ook dit tweede deel te bezitten, vooral wanneer ze vernemen, dat het een even groote verscheidenheid biedt en dat de werkbeschrijvingen weer uitmunten door bijzondere duidelykheid en overzichtelijke indeeling. De talrijke foto's geven ook in dit tweede Durable Breiboek de verschillende werkstukken uitstekend weer. Door het han dige formaat laat het zich bovendien gemak kelijk meenemen in een handwerktasch. Een aantal nuttige wenken gaat aan de be schrijvingen vooraf, terwyl een duidelijk over zicht van de verschillende wolsoorten het kie zen van de wol, die in bepaalde gevallen de voorkeur verdient, eenvoudiger maakt. De vele vlotte, modieuze modellen voor jumpers, pullovers en deux-pieces. zullen wel heel wat breisters naar de pennen doen grij pen. Ook aan de kinderen is gedacht. Moeder, die voordeelig voor hun babies of kleuters een kruippak of een schattig warm jurkje willen maken, zullen blij zijn met de leuke modellen, die ze in dit tweede Durable Breiboek vinden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7