feestavoii Berooving Soiree óp Wieringen Radio-rede van Leon Blum Krijgt Thalmann levenslang? Tegen het anti-semitisme Staking in Amerikaansche auto-industrie Maandag I Janui 1937, Woonhuis van T.(.P. IJ. en V. Nieuwjaarswenschen Gevaar voor kaas-export Men moet in ordening gelooven De socialistische regeering bracht geen verspilling. Ter gelegenheid van de jaarwisseling heeft minister-president Leon Blum een radiorede gehouden. Hij wenschte alle Franschen, Europa en de gchcele wereld vre de. Hij hoopt, dat het komende jaar een reeks van vreedzame jaren zal inleiden. l)e Fransche regeering doet alles om den vre de te bestendigen en zij zal zich niet laten ontmoedigen. Verder verklaarde de minister-president te hopen, dat het komende jaar Frankrijk voorspoed zal brengen. Hij gelooft niet, dat het werk, dat de regeering in de afgeloopen zes maanden heeft gedaan vruchteloos zal zijn. Alles wijst op verbetering. De belasting inkomsten en de inkomsten der spoorwegen zijn toegenomen, de buitenlandschc handel is verbeterd en de werkloosheid is afgeno men. Ieder kan het herstel bij zichzelf of in zijn onmiddellijke omgeving opmerken. Frankrijk is weer verlevendigd, liet bloed stroomt vlugger door het verjongde lichaam. Zes maanden geleden zeidc ieder: „er moet verandering komen en thans is reeds iets veranderd. Het land staat nog aan het begin van de verandering, doch er is nieuw leven ingeblazen en bet normale leven kan weer beginnen. Er zullen zeker nog moeilijk heden komen en ieder spreekt over proef nemingen. Aan één is de regeering thans doende, n'.l. monetaire aanpassing, tegelijk met een geheel van sociale hervormingen. De koopkracht moet gehandhaafd blijven en de eoonomische stabiliteit van Frankrijk zal eerst hersteld zijn op den dag dat de pro ductie geregeld zal zijn en evenwicht bestaat tusschen vraag en aanbod. DU is onmogelijk als men begint met de mogelijkheid te ont kennen. Het land moet eerst in zichzelf ge looven. Frankrijk heeft thans dit geloof in zichzelf herkregen en het gemeenschappelijk werk kan nog slechts geschaad worden door onverwachte onvoorzichtigheden of blind egoisme. Men moet evenwel niet ongeduldig zijn. Rijkdommen moeten nog geschapen worden. De minister-president zeidc verder dat de sociale ongeregeldheden, welke van tijd tot tijd voorkomen, het herstel niet belemmeren. Spr. verklaarde de spaarders te waardce- ren en vraagt waarom zij en de bezitters van de groote kapitalen de regeering hun vertrouwen onthielden, terwijl de arbeiders dit in zoo ruime mate schonken. Toen de regeering van het volksfront onder socialis tische leiding zes maanden geleden aan het bewind kwam, vreesde men in zekere bur gerlijke kringen verspilling, doch thans is toch wel het bewijs van het tegendeel ge leverd. De huidige regeering heeft geen ander doel dan het algemeen welzijn. Evenals zij op internationaal gebied geen andere vijan den kan hebben dan zij die den vrede wil len verstoren, kan zij op binnenlandsch terrein geen andere viianden hebben dan zii die tegenstanders zijn van 't algemeen belang van Frankrijk. Daarom vraagt de re geering de medewerking van allen die hun burgerplicht willen vervullen. Zonder vonnis voorgoed opge. sloten. Volgens den Berlijnsrhen correspondent van de „Daily Telegraph" zal de Duitsche com munistische leider Thalmann niet terecht staan, maar zonder dat een vonnis over hem is geveld, voor goed worden opgesloten. Th&lmann. die onlangs van de Moabit-ge- vangenis naar een concentratiekamp in Saksen werd overgebracht, bevindt zich thans weer in Moahit. De communist Torgler, die zich reeds eenigen tijd op vrije voeten bevindt en over wien meer dan eens geruchten in omloop zin geweest, dat hij zich tot het na (.-socia lisme zou hebben bekeerd, heeft zich thans, aldus meldt de „Daily Telegraphaange sloten bij de anti-Komintern-beweging. Hij zou van plan zijn een bock ten gunste van het nat.-socialisme te schrijven, wanneer het afzweren van zijn vroegere denkbeelden een voldongen feit zou zijn geworden. Dynamiet-aanslag in Roemenië Op woning van Aartsbis schop. Gisterennacht zijn in de woning van den orthodoxen aartsbisschop Ramnical Valcca twee dvnamictpatronen ontploft. De patro nen, die in do groote ontvangzaal waren neergelegd, richtten groote schade aan en veroorzaakten een paniek onder het perso neel. De aartsbisschop was op het oogen- blik van de ontploffing thuis Er is onmid dellijk een onderzoek ingesteld, doch ar restaties zijn nog niet verricht. Men denkt, dat hier sprake is van een politieke wraak neming, daar de aartsbisschop openlijk par tij kiest voor sommige uiterst rechtsche partijen, en herhaaldelijk in conflict is gekomen met plaatselijke parlementariërs der democratische partij en zelfs met de le den van de plaatselijke geestelijkheid. Raymond Braine in moeilijkheden De bekende Belgische voetballer zal waarschijnlijk niet voor zijn land uitkomen. Brussel, 1 Januari. (ANP). Raymond Braine, do bekende Belgische midvoor van internationale klasse, jaren lang in het elftal van Sparta (Praag) spelend, is in groote moeilijkheden gekomen. Men kent het géval: Braine kon geen vergunning krijgen voor een langer verblijf in Tsjccho Slowakije. Dientengevolge zou hij niet meer voor Sparta kunnen spelen en in België vertoevend ging hij een overeenkomst met Beerschot aan om met ingang van half Januari voor deze Bel gische vereeniging uit te komen. Toen liet Bestuur van Sparta van deze overeenkomst hoorde, herinnerde het Braine aan zijn contract, hetwelk tot Juni 1938 duurde. Braine was van meening, dat hij daarvan ontslagen was omdat hij geen ver gunning voor een langer verblijf had kunnen verkrijgen. Doch hot bestuur van de Praag- sclie club wendde zich dezer dagen tot een der Tsjechische departementen en men kreeg gedaan, dat Braine wel vergunning ontving. Braine is daardoor in ernstige moeilijkheden gekomen. Hij heeft nu twee overeenkomsten. Vanzelfsprekend zal Sparta het er niet bij laten, indien Braine mocht blijven weigeren naar Praag te komen. Dan komt de aange legenheid zeker in het bestuur van de FIFA. Men mag met spanning de oplossing van deze puzzle tegemoet zien. Nieuwjaarsboodschap van den Aartsbisschop van Canterbury: Ter gelegenheid van de jaarwisseling heeft de Aartsbisschop van Canterbury een boodschap tot de geloovigen gericht, waarin hij o.m. zeide: Wij moeten bidden, dat de buitenlandschc interventie in Spanje de hoop op vrede niet doet verminderen. Het zou verkeerd zijn, alle hoop te verliezen en van oorlog te spreken, alsof deze onvermij delijk is.' De aartsbisschop gaf verder nog uiting aan zijn bezorgdheid omtrent de toenemen de teekenen van anti-semietisme in Enge land. „Deze geest bij een kleine minderheid kan zielf uitbreiden, indien men er geen middelen tegen toepast. Ik hoop, dat ons de schande gespaard zal blijven eenigcrlei aan moediging te geutti aan een verkeerd voor oordeel, dat sommige landen, o.a. Duitsch- land, er toe gebracht heeft, de Joden te ver volgen". 'S PAUSEN TOESTAND BLIJFT ERNSTIG. In den toestand van Pius XI is gisteren geen kennelijke wijziging ingetreden. De eer gisteren geconstateerde verbetering bestond in een verlichting van de door de zenuwont steking veroorzaakte pijnen. De algemeene toestand van den Paus blijft echter ernstig. Fabrieken bezet. De oppositionecle arbeidersleider John Le- wis heeft in den staat Michigan een campagne om touw gezet, om de arbeiders in de automobiel-industrie te organiseeren volgens zijn principe van „organisatie vol gens industrieën", hetgeen in tegenstelling is met de organisatie in corporaties, welke de Amerikaansche labour nastreeft. Tengevolge van deze campagne van Lewis i9 een groote staking uitgebroken bij de Ge neral Motors: een staking met gekruiste ar men werd georganiseerd in de carrosserie- fabriek Fischer Bodv te Flint in Michigan in de Chevroletfabriekon. In deze laatste, staken 8200 man. Aange zien verscheidene andere fabrieken, zooals Guick, Cadillac en Pontiac van deze fabrie ken hun onderdeelen betrekken, is hier ge last bet productieproces te vertragen. Buick waar 16000 man werken, zou zelfs bij ge brek nan materiaal geheel hebben moeten sluiten. De in de Amerikaansche auto-industrie ontstane staking heeft zich Donderdag uit gebreid. Het aantal stakers bedraagt thans bijna 15.000 in zeven tot de General Motors behoorende fabrieken. Bovendien worden 5 andere fabrieken wegens gebrek aan on derdeelen door deze beweging indirect ge troffen, zoodat in totnal 34.000 arbeiders het werk hebben neergelegd. De directie der General Motors weigert be sprekingen met do vertegenwoordigers der stakers te voeren, zoolang de fabrieken bezet blijven. In Washington vreest men, dat de beweging ernstiger wordt en zich tot ruim een milliocn arbeiders zal uitbreiden. Uit onze Omgeving Heden overleed, na een korte, doch ernsti ge ongesteldheid, onze lieve Man, Vader en Grootvader, de heer Jan Bakker Czn. in den ouderdom van ruim 82 jaar. Wed. J. BAKKER— Smit. Wed. C. Bakker— Kooij en Kinderen. Wieringen, 1 Jan. 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag a.s., n.m, 2 u. Te koop: EEN ZEUG met 12 ongemerkte BIGGEN, bij G. MOOIJ, Grootewal, Scha- gcn. Gevraagd: EEN VASTE ARBEIDER, kunnende ploegen en melken en waarvan de vrouw in huis behulpzaam wil zijn. - G. H. GEERLIGS, Kneeswcg 8, Anna Paulowna. Gevraagd, met 1 Maart: Een VAST ARBEIDER, met zoon, beiden goed kunnen de melken, bij JOH. HOOG- SCHAGEN, Callantsoogervaart 1, Koegras. lieden overleed, een zeer korte ongj steldhcid, onze geliefd Man, Vader, Behuwt en Grootvader, de hcc Jb. Boontjes in den ouderdom val ruim 72 jaar. Uit aller naam Zijn diepbedroefde! Echtgenoote, Wed. D. BOONTJES-I Vrics. Schagerbrug, 1 Jan. '37. De teraardebestelling| zal plaats hebben op Dinsdag 5 Jan. a.s., na middags 2 uur, op de' Alg. Begraafplaats te Sint Maartensbrug. Vertrek vanaf het sterf huis, namiddags 1 u. Te koop: HAVER- en TARWESTROt uit huis, niet te ver thuisl zorgd, en Roode Bessenbc men, grootvruchtige, bij KOOMEN Jz., Winkel, Tel. 1 Nieuwt Nidorp. Notaris Gd. VAN I£RSUM te Winkel, 4l op des avonds iuur, in it café van den beo W. FJHEER, te Lutjewinlel, pullk ver- koopen: liet goed oiderhoda voorzien van gas- ewaterlei ding, in. aang'bouw schuur, erf, tuin en louwtcein, aan den Wateringikant Nieuwe Xiedorp, groot 10 Ar, 80 Cen tiaren, in 2 perceel' en :in massa. Laatst bewoond tor den heer Sj. van der Wi Terstond te aanvden. VOORZIEN VAN POOT- AARDAPPELEN, met dank voor de vele aanbl dingen. C. VAN GENDEREI Breezand. ZONDAG'.s. Te koop: EEN VERSCHE KOE, 3e kalf met best uier. Geef ruim 30 kilo. Jn. JIMMINK Ruigcweg F 44, Schagerbrug.| in „Concota' Wieringen Nieuwe Niedorp plaatsbespreking 10 cent aan de zaal, Zondag 3 Januari, 10—12 v.m. en 34 uur n.m. Aan Familie, Vrienden en Begunstigers een Gelukkig Nieuwjaar. Vntaxgarage. J. Vader—Doorn. I.aan 40, Heldor, 1 Jan. 1937. J. ROSSEN en Echtgenoote Manufacturier. Julianadorp, 1 .lui). 1937. mg. J. Otsen. G. OtsenTimmerman. Alkmaar, 1 Jan. 1937. m.g. G. Buik en Echtgenoote. Hoeve „Boschzicnt", Ruigeweg, Schagerbrug, 1 Jan. 1937. m.g. D. de Graaf Hzn., G. de Graaf—Brouwer, wenschen Familie en Yricn- den een Gelukkig Nieuwjaar. Schagerbrug, 1 Jan. 1937. De Belgische Boerenbond heeft een scherpe actie ingesteld tegen den invoer van Hol- landsche kaas. Onze Zuiderburen zijn belangrijke afne mers van ons beroemd zuivelproduct, zoodat er alle aanleiding is om de actie der Bel gische boeren nauwlettend te volgen en haar schadelijke gevolgen zooveel mogelijk op te vangen. Wij behoeven in een beperking van onze zuiveluitvoer niet zonder meer toe te stem men, daar Nederland in 1935 ruim 30 mil liocn meer uit België betrok, dan de Bel gen van ons kochten. Er is zeker reden om een vastberaden houding tegen het streven der Belgische agraiërs in te nemen. Landbouwer door drie mannen overvallen. Reeds een arrestatie verricht. Hippolytushocf, 1 Jan. Oudejaarsavond heeft zich in deze gemeente een overval met berooving voorgedaan, waarvan de ongeveer 50-jarige landbouwer J. Snooij het slachtoffer is geworden. S. begaf zich omstreeks zeven uur met een lantaarn in de hand op weg naar de koestal, die aan zijn woning grenst. Plotseling zag hij zich geplaatst tegenover drie mannen, die hem de lantaarn uit zijn hand sloegen. Ver volgens werd S. gekneveld, terwijl de over vallers hem gelastten ziin geld over te geven S., geheel onthutst, gaf zijn beurs, waarin zich een bedrag van f 160 bevond, aan de mannen over, waarop deze in allerijl ver dwenen. S. wist zich uit zijn boeien te werken en stelde onmiddellijk de politie van het ge beurde op de hoogte. Deze vatte haar werk dadelijk aan, en speurde met behulp van een hond de omgeving af, hetgeen niet dadelijk resultaat opleverde. Gisterenmorgen evenwel meende de politie de daders op het spoor te zijn gekomen. Onze correspondent schrijft hierover nog nader: In den vooravond van oude jaar is de al leenwonende ongehuwde 50-jarige veehouder- Jacob Snooij, in de z.g. Zandkuil bij zijn boerderij, welke een flink stukje van den hoofdweg af in het land staat, het slachtoffer geworden van een overval, waarbij onverla ten een bedrag van honderd zestig gulden buit maakten, De heer S., welke des avonds ongeveer half zeven zijn woning verliet, in zijn hand een lantaarn dragende (het was n.1. zeer donker), om nog eenige bezigheden buitens huis te verrichten, werd door een mansper soon besprongen, en na een korte worsteling tegen den grond geworpen. De lantaarn ging uit en zoo in de dichte duisternis schoten nog een tweetal manspersonen toe. Zij bon den S. aan handen en voeten, terwijl hem een doeje voor den mond werd gebonden. Twee der mannen hielden bij S. de wacht, terwijl de derde naar binnen ging. Onder zware be dreiging werd van S. geld geëischt. Zijn heele bezit had S. bij zich en gaf dit zooals reeds boven gezegd, over. De drie mannen lieten S. gebonden liggen en kozen met de buit het hazenpad. S. wist zich zelf uit de benarde positie te redden en begaf zich naar zijn familie, die een stukje verder in een boerderij woont. Zeer in de war, vertelde hij daar zijn avontuur. Dadelijk werd de rijks veldwachter Bergsma gewaarschuwd, die on middellijk een onderzoek ter plaalse instel de. Hij liet een politiehond van elders ko men, die terstond het spoor vond dat naar den hoofdweg leidde. Daar raakte het heest de kluts kwijt. Uit het verdere onderzoek kwamen verschillende feiten vast te staan, welke in een bepaalde richting leidden en sterke vermoedens tegen bepaalde personen deden postvatten. Voor de goede gang van het onderzoek is het gewenscht, daarvan hier geen melding te maken. Een arrestatie. In verhand met boven omschreven beroo ving is in den loop van Nieuwjaarsdag ge arresteerd de 27-jarige ongehuwde arbeider A. M., woonachtig te Stroc op Wieringen. Bij huiszoeking is een revolver in beslag geno men. Verdachte had geen vergunning voor het dragen van een vuurwapen. Na verhoord te zijn, is M. in het arrestan tenlokaal te Hippolytushoef opgesloten. M. heeft geen bekentenis afgelegd. De ver dachte had een vcrsche wonde aan het ge laat. Het onderzoek wordt voortgezet. DE FEESTDAG NADERT Zoover ons bekend, zijn van de aan te brengen versieringen of verlichtingen tot op lieden geen buurtcommissie's aan het werk of samengesteld. Verschillende personen gaan nu individucel aan den slag en dan kan het toch nog goed worden. De burge meesterswoning geve daarvan een voor beeld. Deze is eenvoudig en smaakvol ver sierd en gcillumineerd. Zeer velen begeven zich daarom des avond naar de Elft om de verlichting te zien. Zaterdag zal naar men ons zegt het Kerkplein een beurt krijgen. Wc zullen daarom hopen dat in de nog res- tcerendc dagen voor 7 Januari met ijver aan de versiering wordt gewerkt. Wieringen mag in deze zeker niet achter blijven. ANNA PAULOWNA Donderdagavond omstreeks half zes vond een hotsing plaats aan de Molenvaart tus schen een licht motorrijtuig en een vracht auto, die zich aanvankelijk ernstig liet aan zien. maar tenslotte nog best bleek te zijn afgeloopen. De vrachtrijder W. T. kwam van de Klei- nesluis en wilde ter hoogte van slager Re 7oIman omkeeren. Te dien einde had hij zijn richting-aanwijzer uitgestoken en vaart verminderd. Vermoedelijk heeft de heer T. bij het nnnr links afslaan meer op het achter hem ko mende verkeer gelet dan op zijn tegenlig gers. Van de Spoorbuurteijde naderde n.1. een licht motorrijwiel, bestuurd door den wisscllooper C. M., die met gedempt licht reed. Deze nu, vermoedelijk van meening( dat T. nog zou stoppen, om hem voorrang te verleenen, reed door, mhet gevolg dat M. met een vrij hevige slapgen de voorziji.e van de vrachtauto op\g. De heer M. scheen er ernstig aan Hij bloedde he vig aan het hoofd en JSgde over pijn in de beenen. Nadat hij bidrage Visser was binnengedragen, verleenDr. Veenis eerste hulp, die toestemming gM. naar zijn wo ning te vervoeren. Het motorrijwiel was rerhoudinj? tot de botsing slechts licht besffligd. De bumper van de vrachtauto was inwel ingedrukt. De heer M. maakte het er op den avond vrij goed. Aan het hoofd de heer M. nog al ernstig gewond en hijieeft. een kuit- wonde. Omtrent de schuraag vernamen wij van politiezijde dat vermoedelijk sprake is van wederzijdsconoplettendhcid Vergeten... In ons jaaroverzicht hein we geen mel ding gemaakt van de oprling van een af- deeling van den Ned. Bo van Boerinnen er. andere plattclandsvroen in Februari 1936. Bij deze herstellen'c dat verzuim en van harte, want de aleling telt onge veer 100 leden en is zeertief. De verlichtj aan de Sluis! Tegenwoordig is het d«avonds een op gewekt beweeg aan de Khesluis vanwege de verlichting. Zooals mei-eet is het raad huis met dennegrocn veferd en verlicht met gekleurde lampjes, d burgemeesters- woning, ook met groen vcerd, wordt door schijnwerpers verlicht. Ml thans is de Kleinesluis nog enkele atcties rijker. Het Polderbestuur heeft n.1. 1 Polderhuis la ten verlichten. Rondom at een aantal sterke schijnwerpers en hoog gelegen gebouw met zijn voor diterk zoo dank bare witte muren doet beoo prachtig, dat wc de ingezetenen van ben de Sluis wer kelijk kunnen aanraden cs te komen kij ken Op de glooiing voor frebouw ligt een groote J en een B van olie lampjes met een witte kroon er bovein de boomen, die het Polderhuis om zoon zijn groote rood, wit en blauwe lamf aangebracht. Tenslotte is bet tuinluie geheel met witte lampjes afgezet. De heer C. D. Rezelmaheeft zijn villa met schijnwerpers laten lichten, die een oranjelicht uitstralen. In t voortuin staat een boom met. kleine licht. Ook de heer Benenma Ut zich niet on betuigd gelaten. Van deniroen heeft hij een cerepoort gemaakt eifezc mot ontel bare bloemen en een aail lampen opge schikt. De gevel van zijnjrfmalerij is ge heel met lampen afgezet. De Kleine Sluis doet haest. Straks ook weer alle vlaggen uit op 'n 8 Januari en dan kan niemand beweredat de Kleine- sluis zich slecht heeft gel,den. Dcoorbereidingen. Diverse nijvere handentbben de zalen van Slikker en Voorburg [in feesttooi ge stoken. De programma's van d feestelijkheden zijn vastgesteld. In den ft der volgende week komt de officieele jstgids gereed waarin de programma's \r Kleine Sluis! Spoorbuurt en Breezand ledig zijn opge nomen. Er zullen vcrschillde liederen in staan, o.a. het mooie Poldiod van wijlen meester Visser. BurgemeesjLovink schreef een voorwoord. De plaatsele middenstand heeft door advertenties de éjavc vergemak kelijkt. De achtste Januari nadciLaat ons feest vieren, vroolijk en gepast, op zijn eigen wijs, maar allen met clkaads burgers van Anna Paulowna. steg van dezen dienst hetwelk nog maar kc geleden is, tot aan heden op zeer uftrige en duidelijke wijze uiteengezet, Oóvat betreft dc aanstelling, opleiding en werkzaamheden van de verschillende asanten Deze laatsfen vormen de schakel tusen het consulentschap en de nieuwtjes ophrs. Tlotte kwam spreker tot de conclusie, datst instituut zeer nuttig en baanbre- kenjverk verrichten kan, mits iedereen! daatoor 100 pet. ,aan medewerkt Dat wor>nog te veel op verkeerde wijze be- zicn/ij schreven rcedg dat het een uit voer,betoog geworden is, en aangezien dit xiezc courant reeds van een vorige leziniitvoerig is vermeld geworden, ach ten «ons ontslagen om daar nog verder: op in gaan. Men zoeke dus de betreffen* de ciant op. Vergens werd gepauzeerd, vragen ge steld beantwoord. Uitet tweede onderwerp „De nieuwe Pachft" werden door spreker eenige der voorrinste artikelen besproken, die het meesteen belag waren Ook werden nog eenigeragen beantwoord. Tcnste werd nog gesproken om de gras kuilen! laten onderzoeken waarvan werk zal wo»n gemaakt. Met «k aan de hoeren Brakman en Zee man eian de aanwezigen, sluit de secre taris di langdurige zitting. W1 ERIN OERWAARD KOEGRAS JULIANADORP ALGM. VER. VAN DE AFpEN HELDER VAN DE H.M. L. Woensdagavond vergadci bovengenoem de afdeeling met slechts 2bden, ten loka le van het café „Prins Hdrik" van den heer A. Doorn. De secrefis de heer C. .T. Modder fungeerde als vfeitter, en heet te de aanwezigen in het Vonder de hee- ren Brakman en Zeeman vkom. Het speet hem dat zoo weinigen aarp/ig waren. De notulen werden uitgelid tot een vol gende maal Op 10 Februajkomt ir. Gras huis hier spreken. Over kMtie demonstra tie van werktuigen is noglets naders be kend. Dc beer Schroevers 's dezen avond verhinderd. De rondvraajleverdc niets op. Het woord !s daamn naden heer drs. C. Brakman, bodrijfsconsent voor den landbouw, die eerstens ee uiteenzetting hield over het onderwerp economische landbouw voorlichtingsdier" De geachte spreker heeft dit onderwej vanaf de in- In deiacht van Donderdag op Vrijdag is er een hd of honden achter schapen ge weest v; de heeren N. Kaan Kz., P. vei, Alb. Reman en Gebr. Sleutel. Van dies schapen, die in de sloot waren «vee verdronken, terwijl dc atnaerq vier eraaren toegetakeld. Meerde schapen hadden wolvcrlies. Dit was nu uls de derde maal dat er een hond ter plaat, in 't land is geweest. Het is tl te wenschen, dat de dader wordt gevondettn dat de houders van hond deze beesn vasthouden. Voor de betrokke nen is eciets een leelijke schadepost en voor de sapen zijn dergelijke honden zeen WIERINGERMEER Mschelijke en dierlijke skelettert, Bij de dr&ccringwcrken op een der kavels in Sectie Ajijn gedeelten gevonden van ver* moedelijk fnsehclijke, cn dierlijke skelet-* ten. Onmiddellij is opdracht gegeven om hie? het graven staken, terwijl de. betreffende dienst te Lden met de vondst in kennis is gesteld. Vmoedelijk zal in het begin der volgende w<£ ter plaatse een nader onder* zoek wordenngesteld. Eveneens werden op. dezelfde plat; eenige oude sierkannen ge* vonden, die -liter zijn gebroken. Z1JPE Wij vernerin, dat de huren van een S dubbele womgwets woningen alhier, op voorstel van et Bestuur der Woningbouw* vereeniging lijpe" en met medewerking van hel;GemeStcbestuur met f 0.50 per week per woning zh verlaagd. v In 1937 zijjde volgende leden van hel Bestuur van ft, Waterschap Zijpc en Ha ze- polder aan de eurt van aftreding: als Heem* raad: de hoert. Rezelman te Schagerbrug} als Hoofdinjland: de heeren H. Dignum te Stolpen en Komen te Oudesluis. Naar ons wolt medegedeeld, is tot opzich ter bij den boir van den ambtswoning voor den Burgemeeser alhier aangesteld de heea A. P. Borst te ftdkarspel. Prdikbeurten ZONAG 3 JANUARI. Ned.Herv. Gemeente. Bergen, nam. 7mir, Ds. Van den Kieboon* Bevestiging Frkorandsleden. E. „Waranatha". rt Bergen (Dr vaiPeltlaan 1). voorm. lU.oU uur, Ds. j. Gbcneweg. v. Amsterdam. terel. Kerk. rt Anna Paulowna vm. 10 uur en nam. uur, Cand. J.ptrbsve. NOORDSCHAHVOUDE, 2 Januari. BI. eigenheimer-af 2. uien f 130—1-ó0, drie lingen f 2.G0—2.3 grove f 1.40—150, peen f 130. f Kleine peen f »SO, roode kool fl-l^"~£ gele kool f 1—1.1', D. witte kool f 0.80—1.10*

Schager Courant | 1937 | | pagina 2