ijk Nieuws. OMGEVING NIEUWS Ingezonden Bobby wil niet naar bed Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten BERGEN BERGER SPORT VEREENIGING. Twee onbelangrijke wedstrijden Het eerste elftal en de a-adspi- ranten hebben opnieuw een vrij en Zondag. De talrijke griepgevallen ook' in St. Pancras zijn oorzaak, dat de wedstrijd B.S.V.—Vrone geen doorgang vindt Het be stuur vroeg uitstel en natuurlijk verleende de competitieleider dit. Daar ook de wed strijd DTS aBSV a kwam te vervallen, staan er voor morgen alleen twee onbelang rijke ontmoetingen op het programma. De reserves gaan Dirkshorn I in eigen huis bestrijden en krijgen daar vergissen we ons tenminste niet al te zeer een neder laag te slikken. Of zou het medespelen van Jan Peetoom in de voorhoede en van Ab. v. d. Berg op de spilplaats, van een dusdanigen invloed zijn, dat de Bergenaren een punt mee naar huis konden nemen? Wij zullen maar rustig afwachten. De b-adspiranten brengen een bezoek aan Üiet. zwakste zusje in de afd. M., n.1. Uitgeest b. In Bergen toonden de jongste B.S.V .-ers zoo overduidelijk hun groote meerderheid, dat we nu toch moeilijk aan een nederlaag kunnen gelooven. Het lijkt ons hier de vraag slechts, met hoeveel de Bergenaren winnen zullen. Dat voor B.S.V. a geen wedstrijd is inge- ïasoht, is wel jammer, want aangezien het officieele programma nu ook voor 10 Janu ari geen wedstrijd voor B.S.V. a vermeldt, hebben de a-adspirantcn 6 December hun Jaatsten wedstrijd gespeeld en beteekent dit tot 17 Januari een rust van bijna 6 weken. Dat is o.i. weinig bevorderlijk voor de ani mo onder de jongens, die bovendien kans hebben door een te lange rustperiode er leelijk uit te raken. En dan met zoo'n kans op de eerste plaats. Wellicht vindt de com petitieleider nog wel een gaatje! De elftallen voor morgen zien er als volgt luit.: Tweede elftal: F. Unbanus, doel; R. Ko ning en H. Petri, achter; J. Otten, A. v. d. Berg en A. v. d. Berg Jr., midden; N. Klink hamer, P. van Exter, A. ten Herkei, J. Peet oom en C. Bakker, voor. Adspiranten B: KI. Schoen, doel; J. Jan sen en A. Wolf, achter; W. Rensink, J. Wil lig en D. Groot, midden; K. ten Brugge n- cat, E. Koning, W. Nap, J. Moerbeek en C. Jansen, voor. ETALAGE-WEDSTRIJD. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard orga niseert de Bergensche Winkeliersvereni ging, in combinatie de R.K. Winkeliers ver. „De Hanze" xr ^nsdag 6 tot en met Zaterdag 9 Januari etalagewedstrijd. Voor dezen wedsti. I zijn de deelnemende winkeliers in zes groepen verdeeld. Het pu bliek fungeeft als jury en zal door mid del van het toekennen van punten de prijzen in de diverse groepen toewijzen. Ook het publiek kan fraaie prijzen winnen. Door middel van een bulletin zal de gehee- le inrichting van dezen etalagewedstrijd nader worden uiteengezet. 'ALKMAAR NIEUW LID KAMER VAN KOOPHANDEL. Tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, is, in de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer H. de Raat, benoemd bij enkele candidaatstelling de heer H. C. Lind !te Alkmaar. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar werd in Ï936 aan spaargelden ontvangen f 2.163.514.24 (v. j. f2.0.58.853.88) en terugbet. f2.138.501.75 (v. j. f 2.158.160,08) zoodat meer werd inge legd dan terugbetaald f25012 49 (v. j. meer (terugbetaald dan ingelegd f99306.20). Voorts werd over 1936 aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven totaal f 105.532.47 (v. j. f 105.613.91). Het spaarderskapitaal, bij den aanvang van 1936 groot f3.914.554.20, klom dientenge volge met f 130.544.96 tot f 4.045.099.16, waar onder f 15.101.91 verschuldigd aan op school sparende kinderen. In 1936 bedroeg het aantal posten van in leg 27234 (v. j. 25708) dat van terugbetaling 19605 (v. j. 17683) tezamen 46839 (vorig jaar 43391). In 1936 werden uitgereikt 1544 nieuwe boekjes (v. j. 1407) waaronder 361 aan echoolspaarders (v. j. 309), terwijl 944 boek jes (v. j. 883) werden ingetrokken. Bij de aanvang van 1936 bedroeg het aan tal in omloop zijnde spaarbankboekjes 11904. Dit aantal vermeerderde in 1936 met 600 tot 12504, waaronder 1867 van op school sparende kinderen. Het gemiddelde tegoed per spaarder (de Schoolspaarders buiten beschouwing gela ten) bedraagt thans f 378.86 (v. j. f 381.5S). W1ER1NGEN Burgerlijke Stand. 23 tot en met 30 December 1936. GEBOREN: Froukje, d. v. P. Vogelzang en T. Schipper; Jan Freerk, z. v. J. v. d. Laan en E. Zuiderveen. Willem, z. v. R. de Bie en A. Schuttrups; Betsy, d. v. J. Q. Molenkamp en A. D. Ruitenberg; Lolkje Gerritje Maria, d. v. G. v. Asch en J. Postma; Jurjen Pie- ters, z. v. J. P. Bugel en J. Heres. Alberdina Jentje, d. v. P. Wiegman en J. Dokter. Hcn- drikus, z. v. J. Hooiveld en H. Veldhuis. Hilda, d. v. O. Vroom en K. Hoogstens. Mein- dertje Nicolina Johanna, d.v. H. Uijthof en V. Post. ONDERTROUWD: J. Kater en I. Eekhof. GETROUWD: C. Trompetter en J. Koerts. J. P. Mol en H. Kapitein. OVERLEDEN: Louis Siesling, 15 jr., z. v. J. A. Siesling en J. Bontes. Aaltje Keijzer, 60 jr., wed. W. Huijbers. DEN OEVER. DE ORANJEFEESTEN. Het comité van de Oranjevereniging te Den Oever heeft thans haar programma op gesteld voor de viering van den 7en Januari Deze dag zal voor Den Oever een groote Nationale feestdag worden. Alle burgers worden uitgenoodigd de driekleur uit te Men kan niet anders zeggen of de oudejaarsdag heeft zich van zijn beste kant laten kennen. Wel lag de hoogste markt met f 18.50 slechts een halve gulden boven die van Vrij dag J.I., maar de verkoop was veel en veel beter. Het was geen zeld zaamheid, dat markters f2.— él f2.50 meer kregen dan een week terug. De gang voor goede soorten en minder goede was ditmaal verschillend. De laatste golden f 15.50 ad f 16.de eersten waren onder f 17.niet te krijgen. De aanvoer was zeer gering. De reden daarvan is, dat in den loop van de week door enkele kooplieden de fabrieken zijn bezocht, waarbij een groot deel van den aanwezigen voor raad werd afgenomen. De reden van deze plotselinge ver betering is niet geheel duidelijk. Ver schillenden schreven het toe aan de door den heer Deterding opgezette actie. In de provincie Zuid-Holland zou reeds een hoeveelheid van 300.000 K.G. zijn aangekocht en ook voor Noordholland zou er veel van te ver wachten zijn. Enkelen meenden ook, dat begin 1937 de invoerrechten met niet minder dan frs. 2.per K.G. zouden worden verhoogd. Aangezien de verkoop daar zeer willig is ge weest, zouden in afwachting nog be langrijke partijen over de grens zijn gebracht. Zooals te verwachten was, deelde de beurs in de opleving. De hoog ste prijs was er evenals aan de markt 118.50 en de aanvoer werd geheel verkocht tegen prijzen, welke die van de markt ten naastenbij wis ten te halen. steken, terwijl het comité het zeer op prijs stelt om nog zooveel mogelijk gevelversie ring of verlichting aan te brengen om de zen dag te maken tot een die in de herinne ring blijft voortleven. Aan het feest zullen medewerken de mu- ziekvereeniging „Apollo", de Mandolineclub „Oost Wielingen" het Symphonie-orkest „O. O.V." en de Oeversche tooneelvereeniging. Het programma is als volgt samengesteld: Prins Willem I (1813) komt met zijn Hof maarschalk per vaartuig uit Engeland. Bij gunstig weer zal dit openluchtspel aan den Molgerdijk worden gehouden, bij minder gunstige weersgesteldheid aan de Hofmans haven, 's Middags feest voor de schoolkin deren, Poppenkast, kindertooneel, tableau, verlovingsfilm. muziek, zang, tractatie. Dit feest is alleen voor alle schoolkinderen. Voor leden van de Oranjevereeniging des avonds Avondfeest. Ook de Wieringermeer viert feest Het ligt dn de bedoeling der feestcommis sie Donderdags 7 Januari 1937 om 7 uur 's morgens in do drie dorpen een re veille te laten blazen door leden van beide muziekvereenigingen. Te Slootdorp en Middenmeer zal van de torens der beide Hervormde Kerken koraal- muziek ten gehoore worden gebracht. Te Wieringerwerf zal dit geschieden vanaf het Raadhuis. Te Middenmeer, Slootdorp en Wieringer- werfv zal een herinneringsboom worden ge plant. In de feestelijk ingerichte landbouwschuur van Woldering, zal den kinderen een film voorstelling worden aangeboden. Tegen den avond zullen de beide muziek vereenigingen te Wieringerwerf en Midden meer een muzikale rondgang houden voor zien van fakkels. De bedoeling is verder om een lichtstoet te formeeren, welke met de muziekcorpsen voorop zich naar Slootdorp zal begeven. Gezamenlijk zal dan gemar cheerd worden naar het fecstlocaal, waar het gezelschap Bouwmeester een voorstelling geeft. LANGENDIJK Met bijzondere voldoening is hier op het eind van het jaar de uitkeering van den misoogststeun ontvangen tot een bedrag, ge lijk aan wat de tuinders de vorige 2 keer hadden gekregen. De Minister had met dat doel nog f 534.000 uitgetrokken. Deze steun was bijzonder welkom in een tijd, dat weer de jaarlijks terugkeerende schulden moeten worden betaald als landhuur en rente. Met veel voldaanheid kunnen de organisaties terugzien op de actie, ter verkrijging van dezen steun, gevoerd. OUDKAFtSPEL VERKOOPING De uitslag van de Woensdag in Het Huis de Brederode ten overstaan van Notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude gehouden ver- kooping was als volgt: Huis, waarin twee woningen, met carosseriewerkplaats, boet en erf aan de Westzijde van de Dorpsstraat te Oudkarspel, eigendom van den heer Jb. Boonacker: Kooper de heer J. Eecen Mz. voor f 4850. De feestviering ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard zal hoofdzakelijk bestaan uit een feest voor de schoolkinderen van alle ge zindten. Dit feest zal aanvangen 's middags om 1 uur Met het oog op de jeudige leerlingen en het jaargetijde, waarin het feest wordt ge houden, zal slechts een gedeelte van het dorp worden doorgetrokken; eerst in Zui delijke, daarna in Noordelijke richting, waar na voor het versierde gemeentehuis een sa menzang zal plaats hebben, welke samen zang zal worden besloten met een toespraak Geeft van uw medeleven in het geluk van het aanstaande VORSTELIJK HUWELIJK daadwerkelijk blijk door het jen den van een gelukwensch-tele- gram aan het Koninklijk Huis op het daarvoor ontworpen formulier. Alléén van 2 t/m. 6 Januari. De netto opbrengst komt ten goede aan Jeugdorganisaties, hetNederlandsch Jeugdleiders instituut en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. 50-slagen-wedstrijden te Spanbroek. Spanbroek. In de kolfbaan van De Vier Eenen zijn zeer geanimeerde en druk be zochte 50-slagen-wedstrijden gehouden met den volgenden uitslag: Eerste klasse: le en 2e prijs Th. Rijper Jr. te Zuidscharwoude en M. Roosje te Boven- karspel, ieder 513 punten. 3e prijs P. Mole naar te Zuidscharwoude met 510 p. Serie- prijs C. Bakker te Bovenkarspel en C. de Vries te Alkmaar, ieder 108 punten in 2 opeenvolgende series. Tweede klasse: 1. A. Houtier, Venhuizen, 491 p.; 2. T. Muileboom, Noordscharwoude, 490 p.; 3. N. Dekkker, Venhuizen, 480 p. Se- rieprijs J. Brugman te Venhuizen en J. Vlam te Grootebroek ieder 106 p. Derde klasse: L Jac. Koelemeij, Spanbroek 463 punten; 2. P. Glas, Zuidscharwoude, 453 punten; 3. W. Zwaan, Wognwn, 432 p.; Se- rieprijs W. van der Zei, Spanbroek, 102 p. van den Burgemeester van de stoep van bet gemeentehuis. Na afloop hiervan gaan de kinderen gezamenlijk naar het feest in de kolfbaan van Vis, waar zij getracteerd en gezellig bezig gehouden zullen worden met bioscoop en dergelijke. Na afloop van het feest zal aan ieder kind een aandenken aan dezen heuglijken dag worden uitgereikt. Voorts zal 'savonds in de kolfbaan van C. Vis voor volwassenen een bioscoopvoor stelling worden gehouden. Naast het Journaal zal als hoofdfilm wor den vertoond de beroemde film „De We reldreis van H. M. K. XVIII." Deze voorstelling zal gratis toegankelijk zijn voor tewerkgcstelden in de werkver schaffing, steuntrekkenden met hun vróu wen en ouden van dagen. 'sMorgens van 8 tot 8M uur en op het tijdstip, waarop het huwelijk van Prinses Juliana zal worden voltrokken zal de klok een half uur luiden. Na afloop van de voorstelling gezellig sa menzijn, afgewisseld met bal. Het feestcomité troep de medewerking van alle ingezetenen in om het dorp een feeste lijk aanzien te geven door op 7 Januari, a.s. de vlag uit te steken. Door he<t sympathieke besluit van den ge meenteraad om f 75.- uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, zullen de behoeftigen in de gemeente op dien dag een extra-uit- kcering ontvangen. BROEK OP LANGENDJJK DE MARKTBETAALMEESTER DER L.G.C. Donderdag was het de laatste dag, waar op de betaalmeester van^de Langendijker Groentenveiling, de heer W. J. Dirkmaat zijn functie in de veiling van de L.G.C. uit oefende. Wie gedacht had, dat er nog een afscheidswoordje zou worden gesproken tot den scheidenden functionnaris, die deze functie meer dan twintig jaren heeft ver vuld, vergiste zich deerlijk. Er was heel wat belangstelling in de veiling, verschci- denen wel in de verwachting, dat er nog iets zou worden gezegd. Niets van dat alles. De veiling verliep zooals eiken dag. Ver scheidene tuinders spraken hun verwonde ring uit over dit „met de stille trom" ver trekken van den man, die zulk een belang rijke functie in de L.G.C. heeft bekleed. LANGENDIJK. TWEE ONTGOOCHELINGEN. Sir Henry Deterding stelt 10 millioen be schikbaar voor het uit de markt nemen van overtollige, niet te verkoopen, of te wel doorgedraaide landbouwproducten. En deze zouden voor Duitschland beschikbaar wor den gesteld. Dat was nu eens iets, waarmee de Langendijker tuinbouwers zich gelukkig konden voelen als een kind met een uitge reikt St. Nicolaascadeau. We kregen al spoe dig eenige tuinders bij ons, die zich al heel wat voorstelden van deze geste van den petroleum-koning en meenden, dat het nu ongetwijfeld dezen winter heel wat beter zou loopen aan de Langendijker Groentenveilin- gen. Als het overschot uit de markt wordt genomen, is er geen surplus mee, zoo rede neerde men, en dan zullen als vanzelf spre kend ook de prijzen der overige producten rijzen. Edoch al spoedig werd deze hoop de bodem ingeslagen, toen bekend werd, dat on der de uit de markt te nemen producten kool niet zou behooren en wel om reden, dat men in Duitschland zelf een overschot aan kool heeft. Voor onze tuinders waren dit twee ont goochelingen tegelijk, waarvan de laatste nog wel het pijnlijkst aandeed. Duitschland een overschot 'aan kooit Duitschland, altijd onze voornaamste afnemer, het land, waar op we toch ook voor dezen winter weer re kenden een deel van onzen rijken koolvoor- raad af te nemen, nu zelf een te veel aan kool. Bij deze wetenschap moet den Langen dijker tuinder wel de moed in de schoenen zinken. Wat moet dat deze winter worden. Het zachte weer komt bovendien weer aan. Als dat niet gauw verandert, zal het hier slecht uitpakken. De gele kool en de witte, ze wordt nu reeds voor een groot deel als veevoer verkocht. Slechts ook de roode nog. Heusch, sir Henry Deterding had, voor wat Langendijk betreft, zijn 10 millioen wel op andere wijze kunnen besteden. Mogen ande ren er dan wel bij varen! Naar aanleiding van een bericht in de Schager Courant van Woensdag 29 Dec., gevoel ik mij verplicht hierop een betere uit legging aan te geven. Er wordt gesproken, dat bij het te water geraken van eenige paarden van den heer G. Blaauboer, door mij elke hulp was geweigerd, hetgeen be slist onjuist is. Hieronder volgt de juiste toedracht van de zaak. Toen ik 29 Doe. op mijn land aan het ploegen was, kwam de heer J. K. naar mij toe en deelde mij Tnede, dat er een span paarden, van den heer G. Blaauboer, te wa ter was geraakt Tevens deelde de heer J. K. mede, dat er reeds één van de paarden was verdronken en" dat het andere paard boven het water werd gehouden. Even later kwam de heer M. W. naar mij toe en vroeg of ik even wilde helpen de dieren uit het water te halen, waarop ik antwoordde: Het eene paard is reeds dood en 't andere wordt den kop boven water gehouden, dus is er weinig meer aan te doen. Echter, als het noodig is zal ik helpen. Intusschen was er reeds een span paar den van den heer A. Kamp druk bezig de noodige hulp te verleenen. Hierboven is dus de juiste toedracht; en, hoewel er concurrentie tusschen mij en Blaauboer bestaat, zou ik, indien mijn hulp noodig w a s geweest, toch mijn krach ten hebben gegeven, om een onschuldig dier te redden. Daar het echter reeds dood was, en er een viertal personen aanwezig waren om hulp te bieden, vond ik het niet noodig mij er mee te bemoeien. Hopende een duidelijke weergave te heb ben gedaan, en mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de plaatsing, verblijf ik Hoogachtend, C. HARTOG, Winkel. onze oranjefeesten. Op de tweede avond, dus Vrijdagavond S Jan., vindt een groot Oranje gecostumeerd feesthal plaats in alle zalen van het Noord Hollandsch koffiehuis van den heer J. Schenk. Voor diverse attractief is zorg gedragen, het clansorkest is versterkt en ook „De Har monie" verleent medewerking, terwijl de balleiding in bekwame handen van den heer W. Watertor is gesteld. Voor het balmasqué zijn prachtige prijzen beschikbaar cn de jury is navolgend samen gesteld; de heer en mevr. Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, de heer en mevr. H. de Raat, de hr. en mevr. Niestadt en de heer Dr. H. U. Nan- ninga. Om ook dit deel van het feest zoo aantrek kelijk mogelijk te houden zijn de entree prijzen laag gehouden en worden de deelne mers aan het balmasqué gesplitst in mooie en origineele costumes. Gezien de zoo buitengewoon geslaagden Schagen op 'n kop feestavond twijfelen wij niet of het zal wederom een succesavond worden. Marktoverzicht De aanvoer van vette koeien viel ons lang niet tegen. Hoogste noteering 32 cent, de handel was goed. In kalf koeien een matigen handel, van de geldekoeien kan hetzelfde gezegd worden. Nuchtere kalveren vlug duur Jonge vette schapen 24—27 gld, handel goed. Overhouders 13— lV/2 gld., handel goed. Wat er aangevoerd werd, is goed verkocht. Oude slachtschapen niet aangevoerd. Vette varkens handel trekkend tot 21 ets. Biggen was wel vraag naar, handel iets beter. Schrammen hetzelfde. Op de kippenmarkt was niet veel drukte. Handel gewoon. Volgende week nog een markt, die niet op den gewonen dag is, maar op Woensdag. Later zal de markt wel weer goed bezocht worden. gemeenne schagen. Burg. Stand. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van Cor- nelis Groot en van Petronella Maria Hen- rica Peters. Politie. Gevonden: langwerpig mes, grijs gebrei de handschoen, zwart gebreide mof. Verloren: een bril, bruin-gebreide sjaal. EIERVEILING SCHAGEN, 31 December. Aangevoerd: 37.000 kipeieren: 54—56 Kg. f 3.303.45, 56—58 Kg. f3.45—3.70. 58—60 Kg. f 3.70—3.80, 60-62 Kg. f 3.75-3.80, 62—65 Kg. f3.904.30, klein f3.103.30, per 100 stuks. ALKMAAR, 31 December. Aangevoerd: 24 stapels, zijnde 35.000 Kg.: Fabriekskaas, kleine f 18.50, boerenkaas, kleine f 17 per 50 Kg. Handel vlug. LEEUWARDEN, 31 December. Veemarkt. 18 Enterstieren f120—180, 35 Twenterstieren f 180—280 per stuk-, 281 vette koeien f 110—220. 340 melk- en kalfkoeien f110230, 44 pinken f75—140, 12 vette kal veren f2570, 144 graskalveren f 30105. 342 nuchtere kalveren f 4—9, 507 vette schapen f 1526. 48 weidelammeren f10—20 450 lammeren f9—18, alles per stuk; 215 vette varkens f25—116 per stuk, 37—43 ct. per Kg; 22 magere varkens 15—40 ct. per Kg. 73 kleine biggen f 6—10 per stuk, 16 bok ken en geiten, geen not., 14 paarden, geen not., totaal aanvoer 2561 stuks. Zuivel. Mijnboter fl.39, veilingboter f 1.35—1.33 per Kg., aanvoer 0-3, 6-6, 012 va ten. Commissie f 0.62. VRAAGSTUKKEN UIT DE KIN DERKAMER. HOEVEEL SLAAP HEEFT EEN KIND NOODIG? Welke ouders kennen ze niet, deze tra gedie in de kinderkamer, wanneer het 's avonds is: „Nu naar bed! Dat kind was toch lief en aardig, en nu krijgt het plotse ling buien. Neen, neen, Bobby wil niet naar bed. Bob by is toch net zoo fijn aan 't spelen. En dan moet moeder of vader op energieke wijze ingrijpen en deze energieke tusschen-< komst kost dikwijls veel tranen, en onver standige moeders zeggen dan wel eenst „Vooruit dan maar, speel nog maar wat- Wat er ook van zij, zulke moeders moe ten dan niet verwonderd zijn, wanneer Bob by na het toegestane halfuurtje nog niet naar bed wil, ofschoon hem de oogen van slaap dichtvallen. Het slapengaan der kinderen wordt een probleem wanneer men het slecht" aan pakt. Hier bereikt men het doel, maar met een ijzeren consequentie. Moeders die zichi door vleierijen en smeeken laten overhalen, den avond met een eindje te mogen rekken, zullen eiken avond weer een strijd uit te vechten hebben. Daarbij, de slaap is voor het kind van het grootste belang. Van grooter belang dan het eten. Het kind moet minstens tien uur slapen c»m lichaam en geest volledig frisch te maken voor den nieuwen dag! Een volwassene is maar zeer zelden in staat te begrijpen, hoeveel indrukken op een dag een kind te verwerken heeft. En dit proces echter stelt groote eischen aan d© hersenen, derhalve moeten deze gelegen heid in ruime mate krijgen, zich te ont spannen. De regelmatigheid speelt In de opvoeding der kinderen een doorslaggevende rol. Kin deren, die op bepaalde tijden naar bed ge bracht worden, rusten goed uit, en zijn dani weer tot nieuwe inspanning bereid. Zij worden vanzelf moe, en vragen uit zichzelf naar bed. Dikwijls ook ziet men de oververmoeide kinderen vooral op Zondagavond zich moei zaam naar huis sleepen, kniezerig en ver velend. Den welgemeenden klap die de moeder het kind geeft, zou zijzelf beter verdiend hebben. Want niemand kan ver langen dat een kind lief zou zijn wanneer hem de oogen van vermoeienis toevallen. Ten zeerste te veroordeelen is ook het gebruik, om 's avonds aan het kind zijn avondmaal in bed te geven. Men onder vindt toch als volwassene zelf genoeg, hoe weinig het bekomt, wanneer men zich met gevulde maag ter ruste begeeft. Hoeveel zwaarder moet dan een kindermaag gevuld zijn. Het avondeten moet minstens een half uur voor het naar bed gaan reeds ge nomen zijn. Moeke, laat alsjeblieft nog het licht wat aan. Ach, hoe dikwijls geven moeders aan deze bede niet toe. Maar van te voren be hoort het kind reeds te weten, dat het don ker moet zijn wanneer het slapen gaat, en dat de duisternis iets natuurlijks is, waar voor men niet bang behoeft te zijn. Bobby wil niet naar bed! Dat heeft reeds dikwijls een klein drama in de kinderka mer opgeroepen. Maar ook deze klip om zeilt men wanneer men maar energiek is en zich noch door smeeken en vleierijen laat afbrengen van den regel, de kinderen naar bed te brengen wanneer het tijd is. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 10.500 Kg., prijs 2.754.50 ct. per stuk, handelsprijs 62Vk70 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 80 Kg., prijs 2.253.50 ct per stuk, handels- prijs 40—45 ct per Kg. Pluimvee. 25 slachthanen 50—90 ct, 50 slachtkippen f 0.50—1.20, 40 jonge hanen f 0.60—1.25 per stuk, konijnen 35—40 ct p. pond. Vereeniging van Zuivel maatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 10—11, 40 plus 16— 17, Goudsche 20 plus 10—11, 40 plus 16—17, volvet 19.5020.50, Leidsche 20 plus 1011,- Broodkaas 40 plus 1617. Stemming goed. ALKMAAR, 31 December. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 7700 stuks, verkocht 4300 stuks, prijs f17.1018.50 per 50 Kg., Ed. Kruid, aanbod 100 stuks. Totaal: aanbod 7800 stuks, ver- koht 4300 stuks. Aanwezig 7 fabrieken, han del goed. WARMENHUIZEN, 31 December. Roode kool f 1—2.30, gele kool f 1—1.20, D. witte kool f 0.80—1, drielingen f 2.30—2.60, uien f 1.16—1.50, grove uien f 1.30—1.50, bloemkool f 4.20. HOORN, 31 December. Kaasmarkt. Aangevoerd: 1 stapel kleine Fabriekskaas f 18.50, wegende 812 Kg. Han del goed. Heffing op boter. De heffing op boter is voor de week van 3 tot en met 9 Januari 1937, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op 85 cent per Kg. Taxegedeelte consumptiemelk. Nederlandsche Zuivelcentrale, 3 Januari t. m. 9 Januari 1937 consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 6,25 cent, eventu eel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk regee- ringsminimumprijs 4,90 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxe melk 2,50 cent Deensche boternoteering. Kopenhagen, 30 Dec. De noteering voor Deensche boter bedroeg heden ISO kronen, is f 0.?2 per Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6