Alcmaria-H*R*C* 2-2* Mj D< schijnt daar heel raar te zijn toegegaan. Een onzer verslaggevers deelde ons mede, dat de verhouding tusschen de spelers uitstekend was, maar dat beide partijen met den scheidsrech ter overhoop lagen. Met een woordenwisseling tusschen den W.W.-grensrechter en den D.- keeper eenerzijds en den scheidsrechter ander zijds begon het. Kort hierna stuurde de scheidsrechter den WW-rechtsbuiten en den WW-grensrechter uit het veld. Toen de arbi ter inzag, dat hij fout had gedaan, liet hij beiden weer aan het spel deelnemen. Een kwartier voor tijd kwam de ontknoo ping. Bij een corner op het D.-doel kregen D.- keeper en scheidsrechter weer woorden, zoo dat de D.-doelman er uit moest. W.W. doel puntte uit dezen corner, hiermede den stand op 41 voor D. brengend. Bij het middenuit nemen trapte de D.-midvoor den bal regel recht naar achteren in plaats van naar voren, zooals voorgeschreven is. De scheidsrechter floot en liet het den D.-midvoor overdoen. Deze trapte nu weer achteruit, waarop de scheidsrechter den wedstrijd staakte, zeggende dat hij op zoo'n manier niet verder wilde spelen. De strafcommissie en de scheidsrechters- commissie hebben het nu maar verder uit te zoeken. Zoover de verstrekte gegevens reiken, lijkt de arbiter zeer zwak geweest te zijn. Anderzijds wijst alles er toch ook op, dat hier sprake is van opzettelijke onwilligheid, die niet makkelijk goed te praten is. We schor ten ons definitief oordeel maar op tot we er meer van gehoord hebben! Junioren. De wedstrijd van Helder's junioren tegen JCFC is uitgesteld. Adspiranten. In afd. R vonden 2 wedstrijden plaats, waarvan de uitslagen nogal voor de hand lagen. Helder a won natuurlijk 'van b en Ra- cing a heeft het b-elftal er uiteraard ook onder weten te houden. De witjakken deden dat met 110, de rood jakken met 81. Helder a heeft nog één puntje noodig om kampioen te zijn. Stand: Helder a 8 8 O O 8o4 16 H.R.C. a 8 6 O t 50—16 12 Schagen a 6 3 O 3 15—17 6 Helder b 6 2 O 4 32—40 4 Succes a 4 O O 4 2—29 0 H.R.C. b 6 O O 6 5—77 0 Afd. S stond stil. Atlas' terrein was afge keurd en Succes b verscheen maar met 7 spe lers bij Helder d. Dat is nu al de tweede ach tereenvolgende keer, dat Succes b niet vol doende jongens op de been kon brengen. Als de griep geen oorzaak is, zal het wel op terugtrekken moeten uitdraaien. Van het uitgeschreven programma in Afd. T kwam ook al niets terecht. Hier was ter reinafkeuring reden. Op Texel hebben de Texel b-adsp. het hem geleverd tegen de Tex. Boys a gelijk te spe len (0—0). De stand van deze dubbele competitie is: Texel a 6 6 o o 391 12 Tex. Boys a 6 4 1 111— 7 9 Texel b 7 1 1 s 4—14 3 Cocksdorp a 7 1 o 6 335 2 Spannende wedstrijd. {Van onzen Alkmaarschen correspondent). In een spannenden wedstrijd hebben Alc- maria en HRC de punten verdeeld. Of dit de verhouding juist weergeeft? Het is moeilijk te zeggen. Er waren perioden, waarin Alc- maria het heft geheel in handen had. Maar er waren ook perioden, waarin de roodjakken doorloopend pressie uitoefenden op de witte veste, zonder dat de gastheeren zich konden loswerken. En het eigenaardige is wel, dat de partij, die tegen de laagstaande zon speelde, over het algemeen in de meerderheid was. De vier gemaakte doelpunten waren feite lijk geen van alle zeer overtuigend. De beide Alkmaarpche werden geproduceerd onder krachtige medewerking van vrouwe Fortuna. Het eerste HRC-doelpunt was voor den uit stekend spelenden Keuris zeker houdbaar ge- 'weest en het zou ons niet verwonderen, wan neer het de zon was, die hem misleidde. Het tweede werd geboren uit een penalty en daar het een kwestie van zuiver aangeschoten hands was, kregen de bezoekers deze goal practisch cadeau. Wat de spelers betreft, zijn we geneigd de voorhoede van de- roodjakken wat zwaarder aan te slaan dan die der Alcmarianen, hoewel de productiviteit van geen van beide juist was. Kansen, die gelegenheid gaven tot waarlijk fraaie doelpunten, werden niet waargenomen. Het spel der HRC-ers* leek ons over het alge meen te kort. Daarnaast werd het herhaal delijk gezocht in individueel werk, wat zelden tot resultaten voert. Te waardeeren is het élan, dat van het begin tot het einde door den rooden aanval evenals door de rest van het elftal aan den dag werd gelegd. Over en thousiasme hadden we ditmaal bij de Alcma rianen ook niet te klagen. Alleen Keppel scheen hoe langer hoe meer te vervallen in zgn oude apathie. Waarom toch? Een compliment verdient de veteraan Jo Bos, die voor de rust stellig de beste uit de voorhoede was. Om op zijn leeftijd van om-en nabij de veertig nog een wedstrijd als deze te kunnen uitspelen en goed te kunnen uitspelen, is een prestatie op zichzelf. Rootring kan ons in de voorhoede minder goed bevallen, De Jong doet hard zijn best, doch beschikt nog niet over voldoende techniek en het dunkt ons een groote vraag of hij die, gezien zgn uitgesproken eenbeenigheid, ooit zal verkrij gen. De Groot als mid-voor, werkte als een paard, zonder het succes, dat noodig was ge weest om Alcmaria de overwinning te bezor gen. Tot zijn verontschuldiging zij gezegd, dat het roode achtertrio een schitterende partij speelde. De backs Siersma en Selderbeek stel den zich uitstekend op, hun plaatsen was goed, ze waren trapvast en ook hun kopwerk verdient genoemd te worden. Daarachter bleek Dijkshoorn een betrouwbare doelwach ter en de beide ballen, die hij uit het net moest halen, waren daarin beland zonder dat hij er iets aan kon doen. Ook de Alkmaarsche achterhoede was goed op streek. Vooral Keuris verdient een woord van lof. Bijlsma bezondigde zich weer te veel aan pingelen en heeft enkele gevaarlijke mo menten veroorzaakt, die echter zonder onge lukken afliepen. De beide middenlinies waren goed. De wedstrjjd. Onder leiding van scheidsrechter C. J. v. d. Spek stellen zich de volgende elftallen op: Alcmaria-Victrix Keuris Koning Bijlsma De Grand Gerritse Venema De Jong Keppel De Groot Rootring Bos O Sanders Roomeijer Zymni Gast Dissel Kuiper Stolk Striet Siersma Selderbeek Dijkshoorn HRC: Alcmaria wint den toss en speelt eerst tegen de zon. Wind is er nauwelijks. Het vrij harde veld schijnt hier en daar nogal glad te zijn, doch het is prachtig voetbalweer. De eerste minuten zgn geheel voor Alc maria. Telkens en telkens weer trekt de witte voorhoede ten aanval, zonder echter het doel te kunnen vinden. We noteeren goed spel van Venema en van Jo Bos, maar hebben tevens gelegenheid vast te stellen, dat de Heldersche verdediging zich niet gemakkelijk laat over rompelen. Een enkele uitval van de roodjakken onder breekt het Alkmaarsche overwicht er zyn echter reeds omstreeks 8 minuten verstreken, alvorens HRC zich weet los te werken en het spel meer verdeeld opgaat. Keuris wordt op de proef gesteld door een schot van zeer verren afstand gelost, dan zet Dissel keurig voor, maar Sanders heeft zich te veel naar binnen opgesteld. De bal gaat over hem heen en de kans is verkeken. Een goede voorzet van De Jong wordt door Keppel nu over geschoten. Dan volgen in de elfde en in de veertiende minuut een tweetal corners tegen HRC, die niets opleveren. We zien een elkaar niet be grijpen van twee HRC-verdedigers, maar Alc maria is er niet bij om van de gelegenheid te profiteeren. Een tijdlang gaat de wedstrijd gelijk op, zonder dat een der beide doelen in bepaald ge vaar komt. Successievelijk echter komen de withemden weer wat meer opzetten. In de twintigste minuut zet Bos keurig voor, maar Dijkshoorn Is op zijn post. Een minuut later is het weer Bos, die prachtig voor het doel plaatst, echter Rootring mist de uitgelezen kans. Het overwicht verlegt zich dan naar de an dere zijde. Gedurende een vgftal minuten is Keuris doorloopend in de weer. Het begon met een tweetal uiterst gevaarlijke schoten van heel naby, die beide prima werden gehouden, waarbij het geluk den Alkmaarschen doelman in zooverre gunstig gezind was, dat ze beide recht op hem aan kwamen. Nog eenige malen moet hij optreden, dan schijnt het gevaar afgewend. Wel blijven de bezoekers iets in de meerder heid, maar het vijandelijke doel kunnen ze nauwelijks benaderen. Dan, plotseling, zien we Bos prachtig doorbreken, doch zijn schot wordt gehouden. De bal blijft voor den Hel- derschen doelman. Twee, driemaal is er een Alcmariaan, die hard inschiet, even vaak echter is er een been, dat den bal terugtrapt. Het is een gecaramboleer over en weer,, tot dat eindelijk een schot van Keppel geen weer stand vind. Alcmaria leidt met 10. De roodjakken laten het er allerminst bij zitten. Fanatiek komen ze opzetten en ze for- ceeren hun eerste corner, die niets oplevert. Een paar uitvallen van de withemden volgen, dan, in de veertigste minuut, een harde schuiver van Gast. Keuris mist en de partijen zijn op gelijken voet, 11. De resteerende vijf minuten brengen Alcma ria nog enkele gevaarlijke oogenblikken. We zien een aantal missers in de achterhoede, die H.R.C. echter niet weet te benutten. In de drie- en-veertigste minuut staat Dissel alleen voor Keuris. Die laatste loopt te laat uit, maar hij heeft geluk. De bal scheert schuin voor het doel langs, er is geen roodjak in de buurt om hem van richting te doen veranderen en het leer rolt uit. In de laatste minuut voor de rust krijgt Alcmaria nog een corner te nemen, een doelpunt komt er niet uit voort en zoo breekt de half-time aan met gelijke score, 11. Na de hervatting, krijgt Alcmaria de zon mee en de algemeene opvatting is, dat het daarvan zal weten te pro fiteeren. Wat er echter ook gebeurde, voorloo- pig bleven doelpunten uit. Na eenige aanvallen van Alcmaria in de eerste minuten komt H.R.C. meer en meer opzetten. De Groot doet enkele goede dingen, maar het Heldersche achtertrio staat pal. Bijlsma schijnt geblesseerd te zijn, maar ge lukkig blijkt, dat zijn pantalon het erger te verduren heeft gehad dan hg. Omringd door een muurtje van spelers en onder de noodige hilariteit verwisselt hij het kleedingstuk met een ander, waarna hij zijn plaats herneemt. Het spel blijft verdeeld opgaan en na onge veer een kwartier verandert Alcmaria van op stelling. Rootsing wordt rechts-half, de Grand spil, Gerritse komt rechtsbinnen te staan. We denken te zullen zien scoren, wanneer Gerritse een kanjer lost, maar Dijkshoorn werkt corner. Dan is het met de meerderheid van de Alk- maarders gedaan. Het heilig vuur schijnt H.R.C. te bevangen en wat de withemden ook doen, ze kunnen zich niet loswerken. Een schot van Dissel gaat naast. H.R.C. krijgt een drietal corners te nemen, waaruit voor Alc maria eenige angstige oogenblikken ontstaan, doch het gevaar wordt bezworen. Eindelijk verdwijnt een bal in het Alkmaar sche net, maar er was reeds gefloten voor bui tenspel. Keppel wordt futloozer dan ooit, de Jong doet wat hij kan, maar kan niet goed mee komen. In de dertigste minuut krijgt Alcmaria een vrijen schop te nemen op den rand van het H.R.C.-strafschopgebied. De Jong staat er voor en via een H.R.C.-er gaat de bal corner. Keppel neemt die uitstekend, Dijkshoorn grijpt mis, de bal zweeft rakelings voor den doel mond, maar de Alcmariaan we meenen dat het Bos was mist en de kans is voorbij. In de 35ste minuut ontstaat er een ophooping voor het H.R.C.-doel, de bal belandt bij Ger ritse, die een kanonschot lost. Het verandert van richting door een tusschen hem en het doel opgestelden speler en met een formidabel effect I draait de bal onhoudbaar langs Dijkshoorn. De stand is 2—1, H.R.C. blijft fel aanpakken. In de 37ste minuut zweeft de bal langs het Alcmaria-doel, zonder echter daarin te belan den. Een minuut later mist Koning, maar het gevaar drijft over. Alles zet H.R.C. er op. Alcmaria speelt in de oorspronkelijke opstelling en verdedigt met man en macht. In de 39ste minuut knalt een H.R.C.-er den bal tegen den arm van Bijlsma. De scheids rechter geeft penalty en onhoudbaar voor Keu ris brengt H.R.C. den stand op 2—2. Nog 5 minuten zijn er te spelen. Beide par tijen zetten alles op alles. En aan weerskanten dreigt het nog even gevaarlijk. Dan is de tijd verstreken. De stand blijft 22. Succes I-Assendelft I 1-0 De S.-aanvalslinie faalt wederom. Een doelpunt in de laatste minuut. Bijna was de voorspelling, dat Succes weer een gelijk spel zou bewerkstelligen, bewaar heid geworden, want eerst in de laatste mi nuut slaagden de Successers er in het eenige doelpunt van deze ontmoeting te scoren. We willen niet den indruk vestigen, dat Succes onverdiend gewonnen heeft, maar ongetwij feld had een gelijk spel beter de verhouding weergegeven. B\j Succes een slap en prutserig spellet]e van den aanval, waarmede de A.-verdediging weinig moeite had, bij Assendelft snelle open aanvallen, met handige goedschietende vleu gelspelers, die voortdurend een bedreiging vormden. De S.-achterhoede had zich hierop echter zeer goed ingesteld en vooral in de 2e helft wist zij iederen aanval reeds in den kiem te smoren. Van de verdedigingen dus niets dan goeds. Was bij A. de spil ongetwij feld de kracht, bij S. vielen in de middenlinie bijzonder op de kanthalfs Jn. Lont en Iedema. Vooral laatstgenoemde was bijzonder op dreef. Over het geheel maakte het spel van Succes een matten indruk. Aan het afgeven van de ballen mankeerde nogal eens iets. Assendelft daarentegen speelde met inzet van alle krachten. Er werd aan deze zijde hard gewerkt. Het afgeven was goed en het kopwerk uitstekend, vooral van de midden linie. Telkens schoot Succes in tempo te kort. Op vallend was b.v. ook dat vrijwel alle uittrap pen door A. werden opgevangen, een bewijs, dat de Successers er niet erg opzaten. Toch komt het ons voor, dat juist dit en thousiaste spel van A. hen tenslotte noodlot tig is geworden, want ongeveer een kwartier voor het einde kwamen er teekenen van ver moeidheid, vallen, struikelen, e.d. In deze periode nam Succes dan ook direct het spel in handen. Wogen de partijen gedurende de heele match vrijwel tegen elkaar op, thans kon Succes de lakens uitdeelen en van Succes- zijde bezien was dit laatste kwartier dan ook wel het meest aantrekkelijke deel van den strijd. Het publiek, dat men vrijwel nog niet ge hoord had, begon zich thans ook te roeren. Luide werden de Successers aangemoedigd en het hielp, want de kansen kwamen. De wedstrijd. Assendelft liep vlot van stapel en kwam na den aftrap reeds direct voor het S.-doel. Een vliegende voorzet van rechts kon slechts, ten koste van een corner worden weggewerkt. Na goed samenspel zet Cor Lont goed voor, alles mist en zoo belandt de bal bij D. Kuiper, die een vliegenden kogel inzendt; tegen den lat! Geruimen tijd moet het A.-doel een ware belegering ondergaan, de S.-middenilnie, die goed stuwt, brengt het leer steeds weer in den doelmond. Aan de andere zijde weet men even later wel het doel te vinden. De A.-voorhoede is zeer schotvaardig en Posthumus krijgt eenige fraaie schoten te verwerken, waarbij hij een maal slechts ten koste van een corner kan redden. Vlak daarop krijgt S. een corner te nemen, die nogal verwarring sticht, maar tenslotte een prooi voor den keeper wordt, die onmiddellijk daarna nog een prachtig schot van Jb. Kuiper fraai keert. Na dit eerste kwartiertje, dat nog vrij aan trekkelijk spel te zix gaf, lijken beide partijen hun kruit wel te hebben verschoten. Eerst vlak voor de rust kan C. Lont tot twee maal toe inschieten, maar de A-keeper, die een zeer goeden indruk maakte, was op zijn post. Kort daarop worden nog 2 corners genomen op het A-doel, waarvan de laatste nogmaals een corner opleverde, evenwel zon der resultaat. Met 00 brak de rust aan. Het begirt van de 2e helft was bijzonder spannend. A. werd totaal overrompeld en bij na leverde deze eerste aanval een doelpunt op. De scheidsrechter constateerde echter een kleine overtreding op den rand van het straf schop gebied, waar Rijkers den vrijen schop nam. Op het nippertje kon de keeper hoog opspringend den bal wegtikken, want twee Successers stonden gereed het leer in te kop pen. Thans vertoonde zich weer hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Goed spel, maar voor doel ongevaarlijk. Tenslotte kreeg Succes in de laatste periode van den wedstrijd nog een overwicht. Bij Assendelft was de fut er een beetje uit. Zij begon slecht te plaatsen. De rechtsback, die door zijn vastheid in het trappen opviel, maakte eens een paar foutjes en door al deze omstandigheden begon het er werkelijk ge vaarlijk uit te zien, en toch, steeds kwam op het critieke moment weer een A-man het scoren beletten. Een 3-tal corners vermochten evenmin iets uit te richten en zoo verstre ken de laatste minuten. Reeds hadden allen zich met een puntloos gelijk spel verzoend, tot C. Lont een bal van Schmidt kreeg toe gespeeld. Hg passeerde een man en stond op eenige meters afstand recht voor het doel. Nog nam hij den tijd zijn schot te berekenen en op hetzelfde oogenblik lag een schuiver, ver buiten het bereik van den keeper in het doel. (1—0). Het enthousiasme bij de Successers en hun aanhang laat zich moeilijk beschrijven. In de weinige momenten, die ons toen nog van het einde scheidden vocht een verslagen Assen delft tegen een Succes-ploeg, die nu speelde zooals zij wilde, en ons nog bijna de sensatie van een 2de doelpunt-op dezen overigens wei nig interessanten voetbalmiddag deed be leven. Helder-Alkm. Boys 3-5 De Alkmaarders nemen, na een plttigen wedstrijd, op verdiende w\jze revanche. De witjakken hebben het wederom niet tot nv. overwinning kunnen brengen. Werd des- ';jds „uit" op keurige wijze met 43 gewon- j nen, nu moesten ze, na een enthousiaste partij voetbal, het onderspit delven. En weer komen we op het afgezaagde thema terug: „Helder toonde een veldmeerderheid, maar wist die niet in doelpunten uit te drukken". Want voor de zooveelste maal toonde de Helder-voor- hoede zich een tempo te langzaam, om de toch niet erg zekere Alkmaarsche achterhoede te passeeren. Godschalk mocht dan ook van ouds manoeuvreeren en „handig doen", onvoldoende steun van de binnenspelers Boslooper en Kie- sewetter, die het spel te veel ophielden, be lette hem zijn goedbedoelde aanvallen met succes te bekronen. Trouwens, ook Helder's middenlinie met Leo Trap op de spilplaats, toonde te weinig initiatief. In de achterhoede blonk B. van Wijk uit, deze speler toonde zich volkomen thuis te gevoelen op de backplaats, terwijl Kenter zeer zwakke oogenblikken had. Toch hebben de witjakken zich, vooral na de rust, uitstekend verweerd tegen het snel lere en meer gevaarlijke aanvalsspel, dat de Boys ten toon spreidden. Alleen enkele zwakke oogenblikken zgn hen noodlottig ge worden, zoo bijv. de laatste 2 3 minuten in de -srste helft, toen Kenter door een paar blunders een 21 achterstand vergrootte tot 41. Deze achterstand was na de pauze niet meer op te halen, hoewel de witjakken daartoe loffelijke pogingen in het werk hebben ge steld. De wedstrijd droeg als altijd tusschen deze 2 ploegen een zeer sportief en vriendschappelijk karakter. De Alkmaarsche Boys zijn graag geziene tegenstanders in Den Helder, zoodoende was er nog een vrij talrijk publiek op dezen kou den wintermiddag aanwezig. Het terrein, dat glad en hard was, belette in den aanvang beide ploegen volkomen in hun spel te komen. Hierdoor was het een „trap maar raak" (en ook „trap maar mis") systeem, waarbij de Alkmaarders reeds in de eerste minuut een doelpunt cadeau kregen, toen Schreuder onder den bal door kopte en de toeloopende middenvoor den bal slechts voor het inschieten had (01). Langzaam aan werd het spelbeeld iets rusti ger, doch de witjakken maakten een nog al nonchalanten indruk. Toch zijn ze reeds spoe dig in de meerderheid, maar het veld toont nog te veel nukken, dat ze van deze meerder heid profijt kunnen trekken. Het zijn juist de roodwitten, die, nadat eerst hun midden voor voor open doel gefaald had, middels dezen zelfden speler hun voorsprong vergroo- ten. Een te ver uitloopen van Kenter werd n.1. keurig door hem afgestraft (02). Dit schijnt de witjakken wakker te schud den. Godschalk is de eerste, die het Alkm. Boys-doel in ernstig gevaar brengt, doch de goed opgestelde back wist zijn hoog schot nog net onder den lat weg te koppen. Dit was echter uitstel van executie, want even later krijgt Godschalk toch zgn zin. In moeilijke positie haalt hij den bal scherp om en langs den paal verdwijnt deze in het net (1—2). Tot vlak voor rust bleef het spel razend snel op en neer gaan, doch de- voorhoedes waren te onbesuisd met schieten. 1—4 met de rust. Een korte inzinking werd Helder echter noodlottig. Een lage center van den vgande- lijken spil, de midvoor loopt goed door en over den weer te vroeg uitgeloopen Kenter heen, is het 31 geworden. En nog geen minuut later profiteert de roodwitte linksbui ten van een algemeen blgven staan voor buitenspel van de Helder-achterhoede, door ongehinderd no. 4 in de touwen te knallen. De tweede helft opent met een enthousiast er op zittend Helder-team, dat aanvankelijk de Boys geheel uit hun spel haalt. Spoedig is het dan ook 42, toen Bijl een voorzet van links keihard inschoot. Helder blijft aanval lend. Kiesewetter faalt dan voor open doel, welk voorbeeld even later door Bijl gevolgd wordt. Dan kan een back op de doellijn nog red ding brengen en wat we al reeds verwacht hadden, al deze mislukte pogingen om den achterstand te verkleinen, werken deprimee- rend op het Helder-team. De Alkmaarders vin den hun rust weer terug en een kwartier na de rust beslist hun midvoor, een gevaarlijke, snelle speler, den wedstrijd met een schot van dichtbij (25). Beide ploegen doen het nu veel kalmer aan. Eerst als Godschalk nogmaals den ach terstand verkleint na een schermutseling (35), wordt het spel weer een beetje vuri ger. Doch aan beide kanten zijn de voorhoedes te nonchalant om zelfs uitstekende kansen te benutten. Met Helder in den aanval komt dan tenslotte het einde van dezen op goed peil staanden wedstrijd. N. Niedorp-B.K.C. 0-1 De Polder won verdiend. Niets is grilliger dan voetbal. Dat werd Zondag te Nieuwe Niedorp ook weer eens be wezen. De thuisclub, die we Zondag nog zoo uitstekend partg hadden zien geven tegen Texel, zoodat deze het heft tenslotte zelfs uit handen moest geven, datzelfde N. Niedorp werd van haar stuk gespeeld door BKC, dat j.1. Zondag lang niet best tegen Strandvogels had gevoetbald. Wanneer we nu zouden schrijven, dat de uitslag alleen bepaald is door het falen van N. Niedorp, dat duidelijk heeft bewezen beter te kunnen, dan waren we onbillijk tegenover BKC. BKC heeft het de eerste 10 minuten hard te verantwoorden gehad. N.N. was beter. Het had wel iets van het spel op Texel in de tweede helft, met dien verstande dan, dat de voorhoede dat toerental het minst nabij kwam. Het is BKC evenwel gelukt om zich aan de dreigende overheersching te ontworstelen. Zg zaten er geweldig op, geen een speler uitgezon derd. Hieraan dankte BKC het, dat de partijen in evenwicht kwamen en dat de schaal even later in haar voordeel oversloeg. Het laatste half uur voor rust was ongetwijfeld reeds voor BKC, wat betreft veldoverwicht en kansen. Toen BKC 6 min. na de hervatting recht matig scoorde (voor rust waren 2 goals afge keurd), heeft N.N. het verder wel geloofd. Het vuur was er uit en enkele spelers, wier vorm al zoo-zoo was, werden door het gemis aan ijver zelfs uitgesproken gaten in de ploeg. Maar waarom toch heeft N.N. zich bij den 01 achterstand neergelegd? Op Texel wer den de Niedorpers er juist door aangespoord en begonnen toen pas hun vorm te vinden! Behalve sporadische uitvallen is BKC in de tweede helft dan ook voortdurend sterker ge weest en het feit, dat de N.N. achterhoede den moed er in hield en o.a. dankbaar gebruik maakte van de buitenspelval, hield de score beperkt tot 1—0 voor BKC, een uitslag in- tusschen, die BKC volkomen toekomt. De wedstrijd. N. Niedorp heeft hetzelfde elftal als vorige week, d.w.z. ook thans spee'den Floor, Leeg water en Bregman mede. Merkwaardig ge noeg behoorden ze tot de weinige NW'ers, die hun goeden vorm van vorige week behouden bleken te hebben. BKC mistte nog Jan van Wees. T. Post speelde nu rechtsbinnen en K. Steenvoorde stond op diens linkshalfplaats. Het begin heeft den BKC-aanhang eenige malen in de benauwdheid gebracht. Kistema- ker zond een zeer hard schot in, maar Prins was op zijn plaats. Na 10 min. krijgt BKC, terwijl het juist loskomt uit de greep van N.N., op ongeveer 30 meter van het doel een vrijen schop te nemen. Van der Goes neemt deze uitstekend, Floor rent uit zijn doel om het schot te stop pen, de bal ontglipt hem en Post drukt den bal met het lichaam over de lijn. Scheidsrech ter Van Dam constateerde echter hands en keurde de goal af, onder hevig protest van Post, die beweerde absoluut geenhands te hebben gemaakt. Van dat oogenblik af is BKC in het veld den toon gaan aangeven. De halflinie begon die van N.N. te overtreffen en met name wat betrof de spilplaats. Van der Goes speelde uitstekend, terwijl De Weerd bepaald een slechten dag had. BKC heeft door dat veld- overwicht ook de meeste kansen gehad, maar het verdedigingstrio van N.N. heeft al het gevaar weten te bezweren. Wel doelpuntte BKC nog eens, maar ditmaal keurde Van Dam het af wegens buitenspel. Het heeft, hoezeer BKC ook het beste van het spel had, weinig gescheeld, of N.N. had toch nog de leiding genomen, v. Teulingen Hz. trapte een keer zoo finaal mis, dat Peereboom den bal als het ware op een presenteerblaadje voor zich kreeg. Hij loste een keihard schot onder de lat, maar Prins redde buitengewoon fraai. Op even meesterlijke wijze heeft de BKC-keeper daarna nog eens zijn ploeg voor een achterstand behoedt door den bal uit den hoek te grabbelen. De tweede helft zette met een kort N.N.# offensief in, dat de belofte van beterschap inhield. Deze ging echter niet in vervulling» Want al gauw ging het weer gelijk op en toonde zich wederom het verschijnsel, dat de BCK-spelers alle elf vol ijver waren en er bij N.N. een paar waren, die de ware bezieling misten. Dit werd er niet beter op toen BKC na B minuten de leiding nam. Van Wees zette voor, De Schipper nam het leder over, raakte inloopend met keeper Floor in duel en wist den bal juist binnen den paal te werken (10). Op dit doelpunt is een periode gevolgd waar in het middenveld beheerscht werd door Van der Goes. Hij wist zijn voorhoede talloozè malen tot aanvallen in staat te stellen. Het effect hiervan was echter niet groot. We heb ben al opgemerkt, dat Van Herwerden en Regne verre van slecht waren en keeper Floor begon hoe langer hoe beter te keepen. De kanthalves van N.N. hielden zich bezig met het dekken van Blok en Van Wees, wat zij er uitstekend hebben afgebracht. Maar stu wend werk, daartoe leek de N.N.-middenlinia niet in staat. De Weerd was eenvoudig ner gens en in de voorhoede wilde het ook niet, Sepers, die er maar zoo'n beetje bijliep, loste na 14 min. opeens een keiharden schuiver, die precies naast ging. Een minuut of zeven later vloog er een onverwachte vuurpijl vlak langs den BKC-goal, maar daar bleef het bij. Systeem zat er niet in. Dan wisselden Deugd en Peereboom weer om, dan Kistmaker en Sepers. Er zat geen fut in, en het stoere in grijpen van een speler als Van Teulingen Jz. legde langzamerhand de heele N.N.-linker- wenk lam. Was BKC dus in de meerderheid en gaf haa* spel door het er gelegde enthousiasme reden tot voldoening, tot meerdere doelpunten dan dat eene inloopballetje van De Schipper kwam het niet. Een heel penibel oogenblik voor N.N. is toch nog wel geweest, toen Pond van vlak bij keihard inschoot. Keeper Floor beukte den kanjer er echter zoo onvervaard uit, dat hij een hartelijk applaus kreeg. Dit moment greep ongeveer 5 minuten voot! tijd plaats, net in den tijd, dat N.N. zich ook weer wat begon te weren. Peereboom stelde verwoede pogingen in het werk om het doel onder zijn bereik te krijgen, maar BKC liet hem niet los. Zoo kwam het einde met een interessant spelletje en wat spanning die lang had ontbroken, omdat BKC wel in de meer derheid was geweest, maar niet zóó, dat dit geregeld scoringskansen opleverde. Hiervoor was de N.N.-verdediging te goed. Scheidsrechter Van Dam had als steeds de teugels goed in handen, maar nam toch heel wat aanvechtbare beslissingen, waarvan een paar achtereen ongelukikgerwijs steeds in het nadeel van BKC. De verstandhouding bin nen en om de lijnen was uitstekend. Het veld was tamelijk glad door de ontdooide dunne bovenlaag. Berger Sportvereeniging Van den Duinkant weinig nieuws. Alleen BSV 2 speelde en verloor, zooals we verwacht hadden van Alkmaar S. Zaterdagavond laat nog ontvingen wg be richt van het Bondsbureau, dat de wedstrijd WFC 4BSV 1 was afgelast, aangezien de Wormerveerders uitstel hadden gevraagd in verband met het groot aantal griepgevallen in hunne gelederen. De wedstrijd van het eerste ging dus niet door en daar al eerder was medegedeeld, dat ook de ontmoeting tus schen Alcm. Victrix d en BSV b niet zou wor den gespeeld, kwamen alleen de reserves in het veld tegen Alkmaar 3. We hadden reeds voorspeld, dat de Bergenaren het tegen de Westerwegbewoners niet konden bolwerken, maar dat BSV 2 met 40 verliezen zou, neen, dat hadden we toch niet gedacht. Er werd op een hard en uiterst glad veld gespeeld en onder leiding van een arbiter, die voor z'n taak geenszins was berekend. Het geen in geen geval wil zeggen, dat BSV onder een andere leiding gewonnen zou hebben. Integendeel! De Alkmaarders verdienden de punten volkomen; al had BSV voor de rust het beste van het spel. Han Petri, die op de linksbinnenplaats debuteerde, speelde daar een aardige partij en legio waren de kansen die hij zijn buurman op den vleugel gaf. Maar helaas wist Piet Franzen er geen weg mee. Het eerste half uur speelde Jan Peetom spil en voldeed op die plaats zeer goed. Hij werkte hard en plaatste keurig naar z'n voorhoede. Waarom Peetom daarna in de voorhoede ging spelen is ons niet recht duidelijk en kunnen we niet verstandig vinden. Joost Oosten bleek als veldspeler heel wat nuttiger werk te kun nen verrichten dan in het doel. Hij werkte hard en met succes. Zijn plaatsvervanger onder de lat, Fred Urbanus, heeft z'n doel op uiterst verdienstelijke wijze verdedigd en had aan de vier doelpunten geen schuld. Koning en Coevert vormden een solied back- stel. De fout bij BSV schuilde in de onvol doende bezetting van de beide buitenplaatsen; noch Klinkhamer, noch Franzen maakten er veel van. Het wordt nu voor de BSV-reserves oppas sen om van de laatste plaats af te blijven!

Schager Courant | 1937 | | pagina 10