VERVOLG SPORT. Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Watervogels behaalt een 3-2 overwinning op Schagen. Een interessante en spannende wedstrijd - De ruststand was 2-Ö De wedstrijdindeeling in de vierde klasse A is toch wel een eigenaardige. Vooral Water vogels komt er daarbij bekaaid af; we moeten namelijk tot 29 November van het vorige jaar teruggaan om een thuiswedstrijd te kunnen ontdekken. Hopelijk brengt de competitieleider daar het volgend seizoen verandering en ver betering in. Zoo hebben de Watervogels het nieuwe jaar dus goed ingezet, al heeft het niet veel ge scheeld of de overwinning was hun nog ont gaan. Het is een aardigen wedstrijd geworden met dikwijls fraai open spel en dat van beide kanten, want de wedstrijd is in tweeën te split sen, wat spelverhouding betreft. Voor rust was het Watervogels, dat den toon aangaf met snel open spel en het zag er naar uit, dat Schagen niet veel irf te brengen zou hebben en in de eerste helft was dat ook zoo. Maar na de thee leek het, als stond er een heel ander Schagen-elftal in het veld en in een kwartier tijd was de stand van 20 op 22 gebracht. De Schagenaren hadden W. volkomen uit hun spel gebracht, maar uit een doorbraak, die een corner tengevolge had, heroverde W. de leiding, wat hun redding was. Hoewel het flink gevroren had en dit Zon dag nog deed, was het veld goed bespeelbaar, terwijl het ideaal voetbalweer was. We wedstrijd. Schagen wint den toss en verkiest eerst tegen de zon in te spelen en om precies 2 uur blaast scheidsrechter Van der Kooy de volgende 'elf tallen het veld in: Schagen. Arnoldus Slikker Middelbeek P. Schoorl Peetoom De Haas 3. Broer O. Schoorl D. Ruig L. Schoorl C. de Möor S. Hoogvorst A. Been Nic. Been T. Gerritsen R. Hoogvorst S. Been L. Bosch B. Ewalt F. Been A. Been G. Hollander Watervogels. Beide ploegen hadden twee invallers. Watervogels neemt de leiding. Direct volgen eenige gevaarlijke aanvallen op het Schagen-doel, waarvan er een na vijf minu ten al succes heeft als S. Hoogvorst goed voor zet, en de naar binnen geloopen rechtsbuiten onhoudbaar langs keeper Arnoldus plaatst, X0. Watervogels blijft overheerschen en met eenig geluk zou de voorsprong al vergroot zijn. Dan begint, na een kwartier spelens, Schagen eenigszins los te komen, maar de zwart-witten blijven het beste van het spel behouden, voor namelijk doordat het spel goed open gehouden wordt. Toch zou byna de gelijkmaker geboren zijn, als Freek Been niet op het laatste oogen- blik gered had. Maar talrijk zijn de gevaar lijke aanvallen van Schagen niet, terwijl aan den anderen kant ook Watervogels er niet in kan slagen de score te verhoogen. Als er bijna een half uur gespeeld is, ver slapt het spel van W. even en kan Schagen in den aanval komen, maar de voorhoede bestaat bijna steeds uit drie man, zoodat de achter hoede der gastheeren geregeld kan opruimen. Dan redt keeper Hollander eenige keeren op fraaie wijze, maar ook W. laat zich niet onbe tuigd en sticht nog al eens verwarring in de vijandelijke defensie. De voorsprong vergroot. Na ongeveer 35 minuten spelen scoort Ger ritsen uit een goeden pass van den linksbinnen met een prachtig onhoudbaar schot het tweede doelpunt. Inplaats van nu alles op den aanval te zet ten, blijft Schagen volharden in het systeem van teruggetrokken middenlinie en binnen- spelers, waardoor de kans voor de gasten om nog voor het verstrijken van de eerste helft iets van hun achterstand in te loopen, vrijwel nihil is. W., gesteund door hun voorsprong, laten nu goed spel zien. Dan heeft Schagen in de laatste minuten pech als de linksbuiten een keihard schot in den hoek plaatst, maar via den paal slaat Hollan der den bal uit het doel en zoo hebben de Watervogels met de rust een verdienden 20- voorsprong. De tweede helft, begint met een hevig W.-offensief, maar het zijn de gasten, die na twee minuten spelen het eerste doelpunt scoren, uit een snellen aanval zet de goed spelende De Moor scherp voor. Hollander laat den bal uit z'n handen vallen en de Sch.-rechtsbinnen is er als de kippen bij om in het doel te knallen, 21. Het wordt nu een strijd met snel wisselende kansen, maar bij de Vogels is het verband tus- schen voorhoede en middenlinie zoek. De gelijkmaker. De rollen zijn nu omgekeerd, Watervogels wordt geheel overspeeld. Als er een kwartier gespeeld is, slaat uit een gevaarlijke situatie voor het W.-doel de keeper de nbal weg en is het L. Schoorl, die met een goed schot de par tijen op gelijken voet brengt. Schagen begint er nu steeds beter in te komen en talrijke gevaarlijke situaties ont staan voor het W.-doel, terwijl de zwart-witte voorhoede volkomen in bedwang wordt gehou den door de nu uitstekend spelende verdediging en middenlinie (speciaal Peetoom) dèr tegen partij. De winnende goal. Watervogels is er nu geheel uit en toch zou den ze de leiding heroveren. Uit een van de wei nige W.-aanvallen wordt een corner geboren. S. Hoogvorst neemt deze zoo scherp, dat de bal op onbegrijpelijke wijze over handen en hoofden heen in het S.-doel verdwijnt, 32. Nu trekken de gastheeren de middenlinie terug, waardoor Schagen als het ware tot den aanval wordt uitgenoodigd, maar de W.-achter- hoede heeft zich al weer hersteld en met den stand 32 in het voordeel van Watervogels, komt het einde van deze aantrekkelijke partij voetbal, H.R.C. II-W.F.C. II 1-2 Een onverdiende nederlaag. Niettegenstaande het fraaie weder, was de belangstelling voor dit treffen niet groot. Het is voor de Racers wederom een neder laag geworden, waardoor hun kampioenskans nu wel voorgoed verkeken is. Een nederlaag, die voorkomen had kunnen worden, als de voorhoede voor doel wat beheerschter was ge weest. Er was strijdlust genoeg, maar niet altijd de onontbeerlijke berekening. Dit ge voegd bij het zeer onvoldoende spel van de vleugelspelers en de nederlaag is verklaard. Toen de heer Prins beginnen blies, bracht Kuilman den bal aan het rollen,terwijl zijn club de zon tegen had. De geheele le helft is het een strijd geweest van wisselende aan vallen, waarin geen der partijen een bepaald overwicht heeft gehad en welke niet zonder interesse was. Bij HRC waren De Jong en Kuilman verreweg de besten, die het vijan delijke doel nogal eens in gevaar brachten. Maar het ging te individueel, omdat de andere voorhoedespelers allerminst evenwaardig waren. Reeds na 6 min. spelen kreeg HRC een goede kans, maar de back weet den bal nog net corner te trappen. De Jong „zwerft" nog al, maar toch doet hij goede dingen en een maal belandt een bal van hem net in het zij net. Het spel gaat mooi over en weer. Beneker wacht een moment te lang en de middenvoor van WFC schiet in moeilijke positie juist naast; daarna schiet H.'s linksbinnen van vrij grooten afstand zuiver in, maar de keeper is paraat. Er moest nog iets meer dan 10 min. gespeeld worden, toen de rechtsbinnen van WFC met een ferm schot, onhoudbaar voor den keeper, zijn club de leiding gaf. Post centert den bal goed voor doel, een strubbe ling, maar met succes grijpt de keeper in. Ook De Jong ziet een goed bedoelde poging door dezen WFC-er mislukken. Toch zou HRC loon naar werken krijgen, toen Post den bal weer pp magnifieke wyze voor het W.-doel bracht. De rechtsback houdt den bal nog iri, maar kan hem niet onder controle krijgen, wat voor den linksbinnen van de roodjes vol doende was om den bal keihard en onhoud baar in de touwen te jagen (11). Nog zien we den linksbuiten van H. 2 vrije kansen be derven door den bal achter te plaatsen en dan is het rusten. De stond gaf o.i. zeer juist de krachtsverhouding weer. In het spel na rust zat wel meer actie en het was in den beginne ook nog wel aantrek kelijk, maar het verviel allengs in te hard en te geforceerd spel, waardoor het mooie er af ging en de roode reserves voor het groot ste gedeelte door eigen schuld de zege ont ging. Het tempo was aanstonds veel hooger dan vóór rust en gaf eerst nog een wisselend spel te zien. Er was 10 min. gespeeld toen de links binnen der bezoekers met een mooi doelpunt rijn club de leiding hergaf. Bij HRC is het nu in de voorhoede De Jong, die het meeste op valt, hij is overal en doet steeds iets goeds met den bal. Daar de vleugelspelers tot geen groote dingen in staat zijn, krijgt het spel een persoonlijk karakter. Het ging veelal te wild en onbesuisd, waardoor ettelijke kansen teloor gingen, zij het dat het pechvogeltje ook nogal eens in het geding kwam. Een en ander was oorzaak, dat het groote overwicht, dat de Racing-reserves in het laatste half uur hadden bijna heel WFC stond in het defensief niet zijn bekroning heeft kunnen vinden in één of meer goals. De enkele uitvallen van de ge broken blauwwitte voorhoede bleken soms nog zeer gevaarlijk te zijn, maar backs en keeper lang niet het slechtste deel der ploeg vor mende, wisten dan toch nog door een forschen trap voor opluchting te zorgen. De laatste 10 min. begon het rommelig te worden op het veld. waardoor referee Prins nogal eens vermanend moest optreden. Het einde kwam met een 21 overwinning voor WFC 2. Schagen li-Oudendijk 15-0 Een gehavende Schagen-ploeg slaat Oudendijk met 50. Goed spel van Breebaart. Schagen 2 ontving gistermiddag aan de Loet Oudendijk 1. Het veld was door de vorst op sommige plekken hard, waardoor de ballen de malste capriolen maakte. Voor de rust konden beide ploegen zich aan deze omstan- heden maar matig aanpassen. Schagen 2 was sterker dan Oudendijk, die in haar voorhoede geen enkelen speler had, die een goed schot kon lossen. Doordat de geheele achterhoede wegens ziekte absent was, had het elftal een danige verandering ondergaan, en zag er als volgt uit: doel: Everts, achter: Kistemaker 1 en J. Boontjes; midden: Molenaar, E. Rus en I S. Breebaart; voor: Koch, de Vries, Bremer, Siemons en Grootes. Absent waren Bijpost, Ab de Wit en P. Boon. Het spel van Everts, Kistemaker en J. Boontjes was niet af, maar ze hebben er van gemaakt wat er van te maken was. Bree baart, die op de linkshalfplaats speelde, heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld. Voor de rust was het spel te kruimelig en te door zichtig om door dé zeer goed spelende Ouden dijk-achterhoede te komen. De eenigste die ons toen kon bekoren was Bremer, die met zijn schoten echter geen geluk had. Grootes faalde volkomen op de linkerwenk. De Ouden dijk-ploeg heeft goed gespeeld. Somwijlen werd er heel aardig gecombineerd en drong ze tot enkele meters voor Everts doel. Waren ze echter eenmaal zoover gekomen, dan was er niemand die een goed schot kon lossen. Een of meer tegengoals hadden ze zeer zeker verdiend en de kans hebben ze er ook voor gehad. De wedstrijd ving eenige minuten over tweeën aan onder leiding van den heer Chr. Friedt uit Bergen. Oudendijk pakt direct flink aan en Kistemaker en Boontjes moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Hun trapvastheid laat veel te wenschen over. Ze herstellen echter direct en weten het gevaar te keeren. De raar springende bal krijgt E. Rus onder bedwang. Een goede pass gaat naar Grootes, die Bremer den bal toespeelt. Hard vliegt de bal in de richting van het Oudendijk-doel en gaat rake lings naast. De Oudendijk-rechtsbinnen kogelt in de volgende periode keihard in. Keeper Everts weet den bal nog net weg te tippen. Kistemaker zorgt voor de rest. Beide partijen zijn om beurten in den aanval. Wanneer Bre mer den Oudendijk-doelwachter in het nauw drgft, weet de O.-rechtsback net op tijd den bal voor den toeloopenden De Vries weg te trappen. Schagen 2 wordt na een kwartier spelens sterker. Oudendijk verplaatst het spel slecht, waardoor de beide Schagen-backs steeds vroegtijdig kunnen ingrijpen. Bremer levert in de zestiende minuut een fraai staaltje voetbal. Op het juiste moment stelt hij Sie mons in staat een schot te lossen, dat de Oudendijk-keeper niet vermocht te stoppen. (10). Na deze periode hebben de geelzwar ten de beste papieren gehad. Ook Oudendijk kwam wel eens een enkele maal gevaarlijk opzetten, maar door de onproductiviteit van haar voorhoedespelers kwamen geen doelpun ten. De Oudendijk-achterhoede, in het nauw gedreven, weet nog redding te brengen door den bal corner te trappen. Na de rust wordt door Schagen 2 uit een ander vaatje getapt. Waarschijnlijk hebben de heeren van hun trainer eenige wenken gekregen, want het spel in de voorhoede is beter. Na vier minuten spelens speelt Bremer den bal netjes vrij. Zijn hard ingeschoten schot stuit van een O.-been terug voor de voeten van P. de Vries, die op nette wijze den stand op 20 brengt. De befaamde tien minuten van Schagen 2 zijn blijkbaar aangebroken, want enkele minuten na het doelpunt van De Vries scoort Koch via keepers handen het derde doelpunt (30) Ontegenzeggelijk hebben de geel-zwarten thans het beste van het spel. Breebaart zet den bal keurig hoog voor het O-doel, waar Bremer goed staat opgesteld en en bal naar Koch doorkopt, die op keurige wyze scoort (40). De Schagen-halflinie steunt de voorhoede goed. Weliswaar is het plaatsen niet af, maar op een dergelijk veld valt het ook niet mee. O. probeert het spel te verplaatsen, maar door het niet meekomen van de halflinie hebben deze aanvallen weinig om het lijf. Eenmaal denken we ze toch te zien doelpunten, maar de middenvoor speelt het klaar enkele meters voor de goal staande nog naast te schieten. Koch vervalt in een fout door de zeer mooi aangegeven ballen maar steeds weer op het doel te schieten, waardoor de mooiste kansen voor het binnentrio verloren gaan. Tien minu ten voor het einde zet rechtshalf Molenaar den bal hoog voor het O-doel, waar Grootes, ver in buitenspelpositie staande, den bal kalm inkopt (50). Hierna heeft Bremer eenige malen pech met zyn schoten. Twee Schagen- doelpunten worden nog geannuleerd wegens buitenspel. Steeds weer opnieuw zijn de Spar tanen in den aanval, maar het zeer goede verdedigen van de Oudendijk-backs staat hun verdere succes in den weg. Zonder verande ring in den stand breekt het einde van dezen op zeer vriendschappelijk en goedgespeelden wedstrijd aan. De heer Friedt leidde naar ge noegen. Schagen 3 uitgesteld. Adspirantenwedstrijden afgelascht. SRC-terrein afgekeurd. V.CX. I-Sport II 2-4 De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar is voor VCL een zeer nadeelige geworden, waar door zij haar kans voor den kampioenstitel kan opgeven. Het was een futlooze partij. De oorzaak hiervan is grootendeels toe te schrijven aan de te lange rustperiode, want was VCL in oude conditie geweest, dan had ze bepaald niet van Sport behoeven te ver liezen. Dit had tot gevolg, dat VCL wederom in de oude gewoonte verviel en het spel veel te kort hield. Het spel van de Sporters was daarentegen veel beter. Hun techniek was heel goed. Daar had je bijv. het spel verdeelen, dat was uit stekend. Sport kon evenwel door het onsamenhan gende spel van VCL haar vermogen niet ten volle benutten, wat de cijfers ook wel uit wijzen. Als de match begonnen is, ontwikkelt VCL dadelijk een aardige aanval op het Sport-doel, welke evenwel goed wordt afgeslagen. Het leer gaat van doel tot doel en Luchies, de doelman van VCL moet handelend optreden. We zien in dit oogenblik een sterken stryd ontwikkelen, en de midvoor De Boer, weet het Sport-doel te verrassen en aan VCL de leiding te bezorgen. Eenige minuten was er nog maar gespeeld; dat was dus een goed begin. Direct daarop ziet VCL een mooie kans verloren gaan, door nog op het laatste moment wegwerken van Sport. Evenwel blijft de bal nog even voor het Sport-doel zweven. Nu is het gedaan met VCL en in een ver waarloosd oogenblikje heeft Sport den gelijk maker gescoord. VCL weet den bal echter weer op te bren gen tot in de nabijheid van het Sport-doel. Glas heeft den bal, geeft uitstekend over naar Arie Benit. Arie mist en het gevaar voor Sport is weer bezworen. Oogenblikkelijk erop heeft VCL weer een prachtkans gekregen, maar weer wordt gemist, en het ziet er in dit oogenblik naar uit of VCL tot iets in staat is. De kansen wisselen voortdurend, en de beide keepers staan in deze momenten hun man. Na de rust gaat de bal oogenblikkelijk van doel tot doel. Sport weet echter te redden, maar Luchies wordt verrast en nu heeft Sport de leiding. Het VCL-doel wordt op nieuw aangevallen en Luchies trapt nu den bal weer het veld in. Maar het leder komt weer in het VCL- gebied en Sport laat voor de derde maal den bal in het net belanden. Het berekende spel van Sport begint nu voor VCL noodlottig te worden, want met een fraai ver schot meldt Sport zich ten vierde male in het VCL-doel. Dan wordt het VCL blijkbaar te bar, want nu weten ook zij door te breken en is het Glas, die met een ver schot den achterstand weet te verkleinen tot 42. Nog een enkele maal staat het er naar of VCL dien achterstand nog kleiner zal maken, maar het lukt haar niet. Gezegd kan worden, dat Sport verdiend heeft gewonnen. V.C.L. Adsp.-Sport Adsp, De adsp. van V.C.L.die ook al een poos niet hebben gespeeld, hebben zich beter gehou den dan de groote broers. Sport wist voor de rust de leiding te nemen, maar kon het niet verder brengen dan 10. Na de rust spanden de V.C.L.-ers zich echter goed in en wisten zelfs tot tweemaal toe te scoren. Sport daarentegen maakte nog eenmaal een goaltje en zoo eindigde deze heel aardige wedstrijd met een gelyk spel. Flevo I -Twisk I ging niet door De voor Zondagmiddag aangekondigde voet balwedstrijd FlevoTwisk ging niet door wegens afkeuring van het Twisker-terrein. Ajax en Blauw Wit spelen gelijk Verdedigingen beheerschen het spel. De wedstrijd Blauw-WitAjax, die door een talrijk publiek werd bijgewoond, heeft voor geen der partijen een overwinning opgeleverd. Zelfs viel er geen enkel doelpunt te noteeren en men kan de ontmoeting dan ook kort en krachtig kenmerken met deze woorden: de verdedigingen beheerschten het spel. Blauw Wit speelde wat feller, wat geest driftiger, en daardoor kon het vaak het initia tief nemen. De verdediging van de Stadion club weerde zich. uitstekend, de middenlinie verzette heel wat werk en de voorhoede leidde tal van aanvallen in. Maar zoodra de bal voor het Ajax-doel was gekomen, was het mis met de Blauw-Witte-aanvallers. Dan raakten zij de kluts kwijt en slechts enkele malen ontstonden werkelijk gevaarlijke situaties voor Keizer's doel. Want het binnentrio was weinig schot vaardig en Diepenbeek en Been waren goed op dreef. Aan den anderen kant was de toestand ongeveer hetzelfde. Ook de Ajax-voorhoede heeft vrij veel kansen, misschien iets meer dan Blauw-Wit, gemist. Van Reenen werd zwaar bewaakt, niettemin liet hy verschillende kee ren fraaie staaltjes van voetbal zien. Ook Stam en Blomvliet waren niet slecht, maar de linkervleugel bracht er niet al te veel van terecht. De verdediging van Blauw-Wit deed weinig voor die van Ajax onder, vooral Slot wist vaak redding te brengen. In de eerste helft was het tempo mat. De middenlinie van Blauw-Wit trachtte haar ploeg een veldmeerderheid te verschaffen door vlak achter de voorhoede aan te sluiten, maar dat stelsel kon toch niet zoo lang worden volgehouden, omdat ook de verdediging niet verwaarloosd mocht worden. Aan beide zyden was het plaatsen en het stoppen van den bal slecht, terwijl de Blauw-Wit-voorhoede boven dien haar samenspel te ver doordreef. Fer- werda kon eens nog slechts vallend redden, dat was, toen zijn achterhoede op hem terug speelde De kansen werden in deze eerste helft eer lijk verdeeld en even eendrachtig gemist. Na de hervatting was Blauw-Wit eenigen tijd in de meerdei'held, maar het schieten bleef slecht. Bergman stond op zeker oogenblik vrij voor den Ajax-doelverdediger, doch zijn schot faalde. Stam deed het niet .beter, toen de voorhoede van Ajax was doorgebroken: zijn slecht gericht schot kon Ferwerda over de doellat stompen. Ajax had zich weldra vrij- gespeeld en het spel werd wat verrassender, wat sneller dan in de eerste helft het geval was geweest. Van Reenen werd, toen hij prach tig was doorgeloopen, in den rug geduwd, het geen den scheidsrechter ontging. Voor het doel van Ferwerda ontstonden nu en dan gevaarlijke situaties, tot een doelpunt kwam het echter niet. Gerritse slaagde er nog in, in goede positie, een paar keer te missen, het volgende oogenblik bracht Diepenbeek red ding voor het Ajax-doel. Zoo bleven de ver dedigingen tot het einde toe de baas. Stormvogels - Ado 1-0. Op een door de hard- en gladheid zeer moeilijk bespeelbaar terrein heeft Stormvogels met invallers voor Fijen, Schoorl en Prins op het volledige Ado een verdiende overwinning behaald. Zoowel voor als na de rust was Stormvogels beter dan Ado. Alhoewel de wedstrijd zeer onbenullig was, doordat geen der spelers zich durfde te geven. Weg en Karei Haak wisten zich aan de moeilijke omstandigheden het beste aan te Eenige minuten voor de rust kwam Storm vogels op een eenigszins fortuinlijke wijze aan haar eenigste doelpunt. De doelverdediger van Ado, Koek, trapte een bal tegen Tol en van Tol' sprong de bal in het doel. Voordien had Woudenberg al eenmaal fel tegen de lat geschoten. Na de tweede rust kwam Ado bijna niet meer van eigen terrein af. Stormvogels doel puntte nog tweemaal, doch beide doelpunten werden resp. wegens buitenspel en hands afgekeurd. ZFC-VSV 2—0 Het in dezen wedstrijd vertoonde spel stond op laag peil. Voor de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkander op, doch in de tweede helft werd de strijd vrijwel uitsluitend op de Zaansche speelhelft uitgestreden. Dat VSV in die periode toch geen kans zag haar reeds met de rust verkregen 02 ach terstand in te locpen, kwam doordat de be zoekers het spel te kort hielden, hetgeen een kolfje naar de hand was der goed spelende ZFC-verdediging. Ook ditmaal was keeper Dijkstra weer goed op dreef en wist er vooral in c'e tweede helft tal van vinnige schoten van Sterk c.s. uit te houden. Het terrein was vrij hard en daardoor effectvol toen ZFC zich vol ledig en VSV met twee invallers opstelde. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, waarby de keeper van VSV een paar maal bijna door de zon verrast werd. Daarna ging de strijd geruimen tijd gelijk op en hadden beide verdedigingen vry gemak kelijk werk. Keeper Dijkstra had het vooral rustig, al kreeg hij een paar keer lastige ge vallen op te lossen. Na 33 minuten zette De Maar goed voor het VS V-doel, waar de mid- half der bezoekers, De Vries, het leer met de handen wegsloeg. Uit de aan zich toegestane strafschop gaf Van Marle zijn club de leiding (1—0). Nadat VSV een paar goede kansen onbenut gelaten had, kwam ZFC geducht opzetten. Vlak voor het einde der eerste helft stopte de VSV-keeper een schot onvoldoende, waar van de ZFC-midvoor, De Maar, handig profi teerde en den bal in het verlaten doel der be zoekers plaatste 20. Na de hervatting zat VSV direct voor het Zaansche doel, en was vandaar niet weg te slaan, doch steeds was er een ZFC-er, die redding bracht. De stryd werd bijna steeds op de ZFC-helft gestreden, doch Dijkstra c.s. wisten hun doel schoon te houden. Met de weinige uitvallen der thuis club had de verdediging van VSV geen moeite. Met VSV in den aanval kwam tenslote het einde en had ZFC een geflatteerde overwin ning behaald. H.B.S.-K.F.C. 2-2 .Het harde en gladde terrein speelde beide partijen zoodanig parten, dat er van een eenigs zins aantrekkelijken wedstrijd geen sprake was. Toch deden zich nu en dan wel spannende oogenblikken voor, maar over het geheel ge nomen was het toch geen ontmoeting om er warm bij te worden. De spelers konden zich veelal slechts met moeite staande houden,, en 't herhaaldelijk doorschieten van den bal maak te vlot samenspel vrijwel onmogelijk. De ver dedigers hadden het feitelijk gemakkelijker dan de aanvallers en het mag nog een wonder hee- ten, dat er vier doelpunten werden gemaakt. Op een uitzondering na ontstonden ze dan ook niet uit goed aanvalsspel, doch uit hoekschop pen of een vryen trap in de nabijheid van het doel. K.F.C. nam na ongeveer 25 minuten de lei ding door Bouthoorn uit een hoekschop, en pas kort voor de rust slaagde Bakhuys er in een goede voorzet van Graafland fraai in te kop pen. In de tweede helft na ongeveer een half uur spelens kon Bakhuys uit een hoekschop van denzelfden speler inkoppen, maar vijf minu ten later werd een vrije schop voor het H.B.S.- doel den Hagenaars noodlottig, daar Van Wensveen het leder juist in den hoek kopte (2—2). Daarmede kwam het einde. Feyenoord-Sparta 4-1 Beide ploegen zijn volledig, wanneer scheids- rechter Boekman ten aanschouwe van onge veer 16.000 kijkers laat beginnen. Feyenoord is voor deze gelegenheid in het blauw gesto ken. De eerste aanvallen zijn voor Feyenoord, maar de rood-witte verdediging slaat deze af. Bij verrassing neemt Sparta reeds na verloop van acht minuten de leiding. Bas Paauwe wil een bal terugspelen naar Van Heel, die een eind achter hem staat, hij raakt het leer evenwel niet goed, waardoor het bij den vrijstaanden Seton terecht komt. Deze loopt nog een paar passen naar binnen om vervolgens Van Male met een hard schot te passeeren (01). Oostlander krijgt spoedig een kans om den voorsprong te vergrooten, maar van korten afstand schiet hij hard in Van Male's handen. Feyenoord neemt dan het spel in handen, maar het spel harer voorhoede is te kort, zoo dat de Sparta-defensie steeds meer opluchting weet te brengen. En komt er al eens een schot dan laat doelman Cohen zien, dat hij zijn vak behoorlijk verstaat. Zoo duurt het meer dan een half uur voordat de gelijkmaker tot stand komt.Vrauwdeunt onderneemt een prachtigen ren, uit diens voorzet wordt de bal door Kante been ingeschoten en gestopt, maar dan komt Linssen aangesneld, het eerste schot van hem wordt gekeerd, doch als hij zich andermaal in het bezit van den bal kan stellen, brengt hij de partijen op gelijken voet (11). Drie minu ten voor de rust noteeren we een geraffineer- den aanval van Feyenoord, Vrauwdeunt schiet hard in, Cohen stompt den bal voor de voeten van Linssen en in het volgend moment is het 2—1. Aanvoerder Cohen protesteert tegen de toe kenning van dit doelpunt, omdat de bal de out- lijn zou zijn gepasseerd. De grensrechter van Feyenoord betwist dit evenwel, zoodat het doelpunt geldig blijft. Sparta begint in de tweede helft goed, maar de afwerking der aanvallen is zoo slap, dat doelman Van Male bijna nimmer in actie be hoeft te komen. Af en toe wordt er wat al te forsch gespeeld, hetgeen ten gevolge heeft, dat het spel herhaaldelijk onderbroken moet wor den, daar de arbiter niets over zijn kant laat gaan. Allengs komt Feyenoord in de meerder heid en het is duidelijk, dat hoe energiek Spar ta ook verdedigt, doelpunten verder niet kun nen uitblijven. Het is uit een der vele hoek schoppen, welke Feyenoord zich ziet toege wezen, dat Barendregt met een prachtigen om haal den voorsprong vergroot (31). Kort voor het einde loopt Vrauwdeunt door op een mooien pass van Barendregt, waarna hij met een listig geplaatsten bal den stand up 41 brengt. De overwinning was voor Feyen oord volkomen verdiend. Duitschland-N ederland Geen experiment in het Duitsche elftal. Dezer dagen is te Berlijn een cursus begon nen voor jonge spelers, welke cursus onder leiding staat van Herberger, een der meest bekende voetbaldeskundigen van Duitschland. In de z.g. Gauen zijn reeds verscheidene de zer cursussen gehouden en de uitblinkers zijn nu naar Berlijn gekomen om verder te wor den opgeleid. In de toekomst verwacht men van enkele dezer over het algemeen nog zeer jeugdige voetballers zeer veel. Intusschen mag het uitgesloten heeten, dat voor den wedstrijd DuitschlandNederland, welke op 31 Januari te Dusseldorf wordt gespeeld, reeds experi menten met jongere spelers worden verricht. Integendeel, juist omdat het Nederlandsch elftal zoo gevreesd is, ziet men vanexperi menten af en ligt het in de bedoeling alleen spelers te kiezen, die de laatste twee jaren reeds meermalen voor het Duitsche elftal zijn uitgekomen. Doch voor den wedstrijd Duitschland-— Luxemburg, die op 21 Maart wordt gespeeld, wil men wel enkele jongeren een kans ge ven. Op den dag voor DuitschlandNederland, Zaterdag 30 Januari, wordt te Dusseldorf een wedstrijd gespeeld tusschen Turu en PSV (eindhoven). De ontmoeting wordt geleid door dr. P. Bauwens. 200.000 kaarten aangevraagd. Tot op heden zijn niet minder dan 200.000 kaarten aangevraagd voor den landenwedstrijd DuitschlandNederland. Indien men weet, dat slechts 61.000 toe schouwers kunnen worden geborgen, is het duidelijk, dat talloozen teleurgesteld moeten worden, hoe deze 61.000 toegangsbewijzen verdeeld worden? zal men vragen. Volgens een mededeeling van den secretaris van het Fachamt Niederrhein van den Duit- schen Voetbalbond zijn 16.000 kaarten voor Nederland bestemd, 10.000 kaarten worden voor de organisatie „Kraft durch Freude" ge reserveerd, terwijl 4000 vrijkaarten yoor de Hitler-jeugd en juniores van vereenigingen zijn bestemd. Van de 61.000 plaatsen zyn dus slechts 31.000 toegangsbewijzen overgebleven voor directen verkoop in Duitschland. K.N.V.B. 'O'ii'a'O'H'H EDOAlc. Victrix. AlkmaarAssendelft Alkm. BoysSucces Purmersteijn—Helder. MFC—DTS. TexelWatevogels BKCAndijk. Strandvogels—N. Niedorp. Alc. Vivtrix II—Blauw Wit Hl. Helder II—HRC III. Alc. Victrix IIHollandia II. W. Frisia II—Alkm. Boys IL

Schager Courant | 1937 | | pagina 12