fir. Ms. Je Ruyter" naar Indië vertrekken PUROL Ruwe handen Marktberichten Overweldigende belangstelling. De belangstelling, welke er getoond is voor het vertrek van Hr. Ms. „De Ruyter", stelt wel al het vorige wat men op dit ge bied heeft gemaakt, in de schaduw. Reeds vroeg* in den morgen viel er in Neerland's eerste marinestad een bedrijvig heid te bespeuren, welke op een belangrijke gebeurtenis wees. De treinen brachten een zeer groot aantal belangstellenden aan, waarvan wij er verscheidenen zagen, wier revers getooid waren met marine-eerotee kenen. De wind is Zuidoost en hoewel het licht vriest, is het in het stralende zonnetje toch niet onaangenaam aan den Buitenkant. In dit opzicht had Hr. Ms. „De Ruyter" geen schooner dag kunnen uitkiezen. Tegen elf uur, als er reeds vele honder den aan de haven bijeengroepen, maken de sleepbooten „Utrecht" en „Nestor" zich klaar om het schip te assisteeren. Te ruim half twaalf komt Schout-bij- Nacht J. J. Dikkers, vergezeld van den adjudant van den Marine-Commandant, Luit. ter Zee eerste klasse J. WfReinierse, aan boord van de „De Ruyter", aan de val reep verwelkomd door Kolonel A. C. van de Sande Lacoste, commandant van het schip. Aanstonds wordt den opvarenden het sein: „verzamelen op het achterdek" gegeven, welk bevel vlot wordt uitgevoerd. Als de equipage op het achterdek vcreenigd is, spreekt Schout-bij-Nacht Dikkers in haar midden en zegt, dat hij afscheid komt nemen namens den Marine-Commandant, den Vice-Admiraal K. L. Kruys, die door ziekte verhinderd is persoonlijk „goede reis" te komen wenschen. De Schout-bij- Nacht spreekt dan allereerst een persoon lijk woord tot de opvarenden. Houdt het weerzien voor oogen, zegt hij, en zorgt er voor voor zoover dat van U afhangt, dat het een gelukkig weerzien zal zijn. Vervolgens wijst spr. op den onverbreke- lijken band, welke er tusschen Nederland en Nederlandsch Oost-Indië bestaat. De marine vormt een van de factoren, welke tot in standhouding van dien band dient. Dit is een taak, haar in het staatsbestel opgedragen, waarvan men zich met volle toewijding dient te kwijten. Onze grootc Admiraal de Ruyter heeft voor zijn laatste reis gezegd: „De hecren hebben mij niet te verzoeken, maar te bevelen. Als het slechts op één schip zou moeten uitvaren, dan zou ik zee kiezen. Waar de Heeren Staten hun vlag betrouwen, daar zal ik mijn plicht niet verzuimen." Spr. wijst den opvarenden op dit groot- sche staal van plichtsbesef van den Admi raal en hoopt, dat, als het eens noodig mocht zijn, men daarnaar zal handelen. De omstandigheden zijn thans gewijzigd. Gij dient op een goed schip, op een volwaar- digen kruiser. Gij allen zijt er trotsch op, daarop geplaatst te zijn. Zorgt er voor, dat gij alleen een geheel vormt en dat het ge heel volkomen sluit. Doet uw plicht tot heil van ons Vorstenhuis en van ons land. Leve de Koningin! Met de pet in de hand brachten allen een driewerf hoezee uit, waarna Schout bij-Nacht Dikkers den officieren en den chef d'equipage voor onderofficieren en minderen een goede reis toewenschte. De belangstelling bleek vooral tegen 12 uur enorm te zijn; duizenden hebben zich opgesteld op de wit beijzelde steigers van het Wicrhoofd en langs den geheelen Zee dijk. Even over twaalven verlaat de Schout bij-Nacht het schip. Nauwelijks is deze van de valreep gestapt, of daar donderen elf schoten. Het is nu bijna tijd. Uit nagenoeg alle patrijspoorten gluren de koppen der matrozen naar buiten. Met oolijke snuiten; de meesten met paarse wangen en roode neuzen van de Nieuwediepsche koude. Het is aan boord een drukte van belang. Alles gaat nu „hurry up". Bootsmansfluitjes sner pen op alle dekken; trossen worden opge schort. Danhet is enkele minuten over half één. Daar wordt gefloten: een paar signalen klinken en met een plons vallen de uitbouwers in het water. Tegelijkertijd worden de laatste verbindingen met den wal verbroken en meteen is er ook bewe ging in het schip. Langzaam, statig drijft het naar het midden van de haven, gehou den door de twee sleepbooten, een voor en een achter. De duizenden trachten mee te loopen, maar het is onmogelijk. Het, is een compacte menschcnmassa, die zich thans uit op een buitengewoon enthousiaste wijze. Overal gaan do petten de hoogte in; overal Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" vertrok gisteren uit Nieuwediep naar Ned. Oost- Indië. Het schip verlaat de haven, uitgeleide gedaan door een groote menigte. roept men den vertrekkende^ een laatste vaarwel toe. De Marinekapel, onder leiding van den kapelmeester L. L. Leistikow, speelt het Wilhelmus. Het is een zeer plechtig moment, de klanken van de nationale hymne nu te hooren, als daar onze kruiser, onze „De Ruyter" wegvaart. Stram staat alles in het gelid aan stuurboord en als de Marinekapel een paar marschen inzet, als eerste waarvanhet „In een blauw geruiten kiel", dan wendt de kruiser zijn neus zee waarts en vangt de reis aan. Uit onze Omgeving LANGENDIJK Kolf wedstrijden. De eerste en tweede klasse van de verschil lende kolfclubs hebben in den thans geëin- digden match laten zien, wat ze presteeren en we gelooven, dat deze prestaties in over eenstemming zijn met 'de werkelijke kracht van de spelers. Vriendenkring staat, wat te verwachten was, bovenaan met 2146 p. Dat C. Langendijk van zijn corps het geringste aantal punten sloeg, stelt iets te leur en dat G. Hop in zijn corps het hoogste aantal 727 sloeg, hebben vele kolvers wel anders verwacht. Op Vriendenkring volgde Volharding met 2146 p. Buitengewoon kranig heeft zich P. Gelder, tot dit corps behoorend, gehouden met zijn 737 p. C. Vlug heeft ook weer zijn beste beentje voorgezet. P. Langendijk viel iets tegen. Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude heeft zijn derde plaats met 2073 p. te dan ken aan Th. Rijper Jr., die niet minder dan 747 punten sloeg. Van den kampioen 1936 van den Ned. Kolfbond had men zoo iets mogen verwachten. Van deze club is het G. Mettes, die teleurstelde. Mettes heeft een tijd gehad, dat hij meer presteerde. De „oude" Rijper deed het met zijn 695 punten beter. (Mettes sloeg slechts 631 p.). Met Op Maat van Zuidscharwoude liep het niet best. Trouwens in het corps zat een 2e klasse speler, die echter nog uitkwam bo ven Goet met 657—634. De bekende Molenaar sloeg er 700, zoodat Op Maat op de 4e plaats kwam met 1991 p. Als we ons niet vergis sen, is het nog zeer zelden, zoo nooit, ge beurd, dat Op Maat geheel door de andere Langendijker clubs werd verdrongen. Van de tweede klas-corpsen is Ons Ge noegen van Noordscharwoude met den lsten prijs gaan strijken. Dat corps heeft een voor sprong met Van Dam, die goed spel leverde en op weg is naar de eerste klasse. In het algemeen hebben de tweede klassers zich goed gehouden en blijven slechts gemiddeld 200 p. bij de eerste klasse achter. ZUIDSCHARWOUDE. 25-JARIG BESTAAN VAN ONDERL. HULP BIJ ZIEKTE. De z.g. werk vereeniging „Onderlinge Hulp bij Ziekte" bestaat 25 jaar. Deze ver- eeniging stelt zich ten doel, om, leden die door ziekte niet in staat, zijn hun werk te verrichten, door de andere leden te laten helpen. Een zeer nuttige organisatie dus. Begrijpelijk is het, dat het, Bestuur het feit van het 25-jarig bestaan niet onopgemerkt wilde laten voorbijgaan en zijn leden bijeen riep om aan de eerste vergadering van dit jaar een eenigszins feestelijk karakter te verleenen. De voorzitter, de heer J. Klingeier, heette allen welkom, in het bijzonder de 2 jonge leden, van wie wordt gehoopt, dat zij niet veel voor anderen en de anderen' niet veel Voor hen zullen moeten werken. Spr. wees er op, dat deze vereeniging er niet een is, die veel in het openbaar werkt, doch stil haar gang gaat in het, belang van hen, die door ziekte in moeilijkheden komen. In alle bescheidenheid tracht zij in kleinen kring moeilijkheden weg te nemen, welke voor den betrokken tuinder, ernstige nadeelige gevolgen met zich zou kunnen brengen, als zij niet werden opgelost op de wijze, zooals deze vereeniging die in practijk brengt. Het is ongetwijfeld een goede ge dachte geweest van hen, die 25 jaar gele den O. H. b, Z. hebben opgericht. Wij tuin ders, zeide de voorzitter, moeten op ons be drijf zoo min mogelijk onkosten maken, als men ziek wordt en men moet dan een ar beider nemen, kan dit meestal moeilijk be taald worden. Want veel ziet men het, dat, als men, ouder wordt, men op de liefdadig heid in den een of anderen vorm is aange wezen. In den tijd, dat de tuinder nog de volle beschikking over zijn arbeidskracht heeft, moet hij zich, wil hij niet in ernstige moeilijkheden kotmen, trachten te bescher men tegen het risico, dat door ziekte kan ontstaan. En hij moet dat zoo goedkoop mo gelijk doen. Daarom heeft de tuinder een instelling noodig, die hem de zekerheid geeft, dat de werkzaamheden in zijn bedrijf geregeld voortgaan. Deze zekerheid hebben de leden zich verschaft door het allen voor één en het één voor allen in toepassing te brengen, zoodat bij een ziektegeval de ge zonde het werk verricht. Dit is hier nu een kwarteeuw in practijk gebracht en met suc ces. Een mooie gedachte is gedurende dien tijd tot uiting gekomen, n.1. de solidariteits- gedaoht. Ware dit ovei-al het geval, dan zouden de sociale toestanden er ben zeerste door zijn gebaat en er zou heel wat minder ellende zijn. Dit mooie beginsel is zonder twijfel de reden geweest, dat er nooit ernstige meeningsverschillen waren, dat er steeds een kameraadschappelijke geest heeft geheerscht, De hoop werd uitgespro ken, dat dat in het vervolg zoo zou mogen blijven en de vereeniging nog lange jaren haar nuttig werk zou mogen verrichten. De secretaris bracht, nadat hij de notulen had gelezen, zijn jaarverslag over 1936 uit, waaruit bleek, dat in totaal 158 dagen voor anderen is gewerkt of 6% dag gemiddeld per lid. Er zijn momenteel 26 leden; 2 hebben er bedankt en 2 zijn toegetreden. De hoop werd uitgesproken, dat het den leden in '37 goed zou mogen gaan. De heer A. Swart wees daarna in een hu moristisch speechje op de beteekenis van 'n goed bestuur en ging de verdiensten van de verschillende functionarissen na. De voorzitter bracht den heer Swart dank voor de wijze waarop hij zijn werk had ver richt. Nog gaf de heer Swart een overzicht van wat er in de 25 jaar in de vereeniging is omgegaan, waaruit duidelijk bleek, dat zij zeer veel nuttig werk heeft gedaan. De heer D. de Graaf legde rekening en ver antwoording af van zijn gevoerd beheer, waaruit bleek, dat de inkomsten met inbegrip van het beginsaldo f 316.93 hebben bédragen; de uitgaven f 20.50, zoodat, het bezit f 296.43 bedraagt, waarvan f 289.83 is geplaatst op de Boerenleenbank. Na uitgebracht verslag door de Kascom- missie werd de penningmeester gedechar geerd. Als bestuursleden werden met alge- meene stemmen herkozen de heeren A. Swart en C. Koorn, die beiden hun benoe ming aannamen. Het volgende punt was een bespreking over de vraag, of het 25-jarig bestaan feestelijk zou worden gevierd. Het bestuur stelde voor, om daarvoor f 100 uit de kas te trekken. Twee denkbeelden waren in het bestuur naar voren gekomen: le een uitstapje naar het Gooi, Schiphol en Amsterdam; 2e Haarlem, Zand voort, Westerveld. Het voorstel met be trekking tot de f 100 werd aangenomen. Ten slotte werd na wijdloopige besprekingen be sloten het uitstapje op 25 Mei t.e bepalen en prijsopgaaf te vragen voor beide uitstap jes. Bij de rondvraag bracht de heer T. van Bergen dank voor den steun, welken hij bij zijn ziekte verleden jaar heeft ontvangen en tevens voor de aangename samenwerking. In verband met een opmerking van den heer C. Kout, die tijdelijk een bijbetrekking heeft, antwoordde de voorzitter dat, als een lid ziek wordt, van wion wordt aangenomen, dat hij een bedrijf heeft, hij recht heeft op hulp van de vereeniging. Nadat nog enkele interne aangelegenheden waren besproken, sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Damwedstrijd. Bij den in het lokaal van den heer Kra mer gehouden damwedstrijd tusschen de damclub „Winkel" en de 2e en 3e klas van Damlust alhier, was de uitslag 1323 in het voordeel van Damlust. NOORDSCHARWOUDE. WERKZAAMHEDEN HERVAT. Wij berichtten in ons blad van gisteren, dat het door de ziekte van den burgemeester wenschelijk zou zijn een loco-burgemeester te benoemen, opdat de loopende zaken op 't, gemeentehuis zouden kunnen worden afge daan. Naar wij vernemen is de burgemeester van zijn ziekte hersteld en heeft hij zijn werkzaamheden hervat. De goot er af gereden. Gistermiddag heeft een vrachtauto van den heer Koolhaas uit Hem bij het passce- ren van een boerenwagen de goot van den winkel van den heer J. Vader aan het Zuid einde dezer gemeente er finaal afgereden. Bovendien werden een aantal dakpannen tegen den grond geworpen en een gedeelte van het waterbord afgerukt. Alles tezamen was het nog een aardig sdhadetpostje, dat echter onderling geregeld werd. OUDKARSPEL. R.K. Staatspartij. De afd. Oudkarspel van de R.K. Staats partij hield Maandagavond een ledenver gadering bij den heer G. Oudlhuds. Na ope ning op de gebruikelijke wijze door den heer Jac. Beentjes, las de heer J. Ooijevaar de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat het nieuwe regle ment thans verkrijgbaar is gesteld. Behan deld werd de agenda voor de vergadering van den Statenikieskring Helder, welke .ver gadering binnenkort te Schagen wordt ge houden. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo aanwezig was. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, dat zich 25 nieuwe leden voor de afdeeling hadden opgegeven. In verband met ingediende bezwaren werd besloten, de contributie maandelijks op te halen. Bij de candidaatstelling voor de Tweede- Kamer-verkiezingen stelde de afd. de volgen de heeren voor: 1. Jac. Groen Az., Zuid scharwoude; 2. J. Loerakker, Haarlem; 3. H. Stuimpel, Hoorn; 4. Chr. van der Bilt te Haarlem en 5. Pater de Beaufort O.F..M. Tot plaatsvervangers worden candidaat ge steld: de heeren D. Koek te Loosduinen en Kuiper Haarlem en V. Keijsper te Alkmaar, de heer Jac. Weel werd candidaat gesteld voor een lid van het Adviseerend College. BROEK OP LANGENDIJK. Benoeming In de plaats van den heer L. C. Baas, die benoemd is tot klerk ter secretarie te Bever wijk, is door B. en W. der gemeente Broek op Langendijk benoemd tót ambtenaar ter secretarie de heer Jn. Slot P.A.Pz., volontair ter secretarie alhier. Een mooi werkverschaffings object. Onder toezicht der Ned. Heide Mij. zal bin nenkort een begin gemaakt worden met het uitdiepen in werkverschaffing van lienten, wikken en slooten langs het geheele dorp. genezen vlug met Doos30-60ct Bij Apoth.en Drogisten WIER1NGEN Zondag 17 Januari a.s. te acht uur zal in de Herv. Kerk te Hippolytushoef, Wie- ringen, een wijdingsavond gehouden wor den. Op verzoek van den Doopsgez. Jon geren Kring en de V.C.J.B. van Wieringen, speelt de Vrijzinnige Jeugdclub „De Rijzen de Kerk" uit de Wieringermeer daar het reeds in Middenmeer onder zoo groote be langstelling opgevoerde leekenspel „Verlos sing". Velen die net in den Wieringermeer niet zagen, zijn nu dus in de gelegenheid dit prachtige spel met zijn 30 medewerkenden bij te wonen. De toegang tot den Wijdings avond is gratis. BARSINGERHORN De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1936 uit 1166 mannen en 970 vrouwen, totaal 2136. Zij vermeerderde gedu rende het jaar door geboorte met 18 man nen en 28 vrouwen, totaal 46 en door vesti ging met 188 mannen en 117 vrouwen, totaal 305. Zij verminderde gedurende het jaar door overlijden met 15 mannen en 8 vrouwen, to taal 23 en door vertrek mot 186 mannen en 122 vrouwen, totaal 308. Totale vermeerde ring 206 mannen, 145 vrouwen, beide geslach ten 351. Totale vermindering 201 mannen, 130 vrouwen, beide geslachten 331. Een ver meerdering alzoo van 5 mannen, 15 vrouwen, belde geslachten 20, zoodat de bevolking de zer gemeente per 31 December 1936 bestond uit. 1171 mannen, 985 vrouwen, beide ge slachten 2156. Het verbeteren van de rijdekken van de Blauwebrug en Oosterbrug met bijkomende werken is door B. en W. opgedragen aan den heer A. K. Pik, aannemer alhier. Voor de vacature van onderwijzeres aan de O. L. School te Kolhorn, heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld, waaruit blijkt, dat er nog personen zijn, die liever wacht geld genieten, dan hun geld met het vervul len een er betrekking te verdienen. HEER-HU GOW AART) Een Oranjestemming welke te vroeg kwam. De heeren B. en S. alhier zouden met hun respectieve eohtgenooten Maandagavond de Juliana-film in een der Alkmaarsche bioscopen gaan zien. De heer B., in wiens auto de tocht zou worden ondernomen, ver keerde alreeds van tevoren in een verhevene Oranjestemming, welke zeer opgewekt mocht heet.en. Het gevolg was, dat hij reeds bij den start zoodanig met de auto over den weg ma noeuvreerde, dat een juist passeerende auto bus werd aangereden en men nog via eenige andere slingeringen tusschen de boomen door in den modder van de wegsloot ge raakte. Gelukkig kon het viertal ongedeerd de auto verlaten. Blijkbaar was de vertoo- ning van dien aard geweest, dat afgezien werd van het zien van de eigenlijke film en zulks tot een andere keer werd uitgesteld. Ouderling N.-H. Kerk. Tot ouderling der N.-H. gemeente werd be noemd de heer H. A. M. Wuis. H00GW0UÜ Tooneel wed strij d Maandag j.1. is in café Modder de uitslag bekend gemaakt van den tooneelwedstrijd tusschen de drie tooneelvereenigingen in deze gemeente. De jury kende aan „Harmo nie" den prijs toe met 30 punten, zoodat deze vereeniging voor een jaar in het bezit komt van den beker. De tooneelvereeniging „L.O. L." van de Langereis behaalde 29% punt en de tooneelver. „Eendracht" van de Gouwe, 27 punten. Deze wisselbeker wordt in eigendom ver kregen, wanneer een vereeniging hem twee maal achtereen of driemaal in totaal wint. Goedkeuring op Begrooting verdaagd. Van Gedeputeerde Staten Is bericht inge komen, dat zij hunne beslissing op de be grooting 1937 hebben verdaagd. AANTAL LEERLINGEN OL. SCHOLEN. Op 1 Januari ƒ.1. bedroeg het. aantal leer lingen der O.L. School aan de Kerkelaan 49 en van de O.L. School te Aartswoud 61. ROTTERDAM, 12 Januari. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3643 stuks, 1» w.: 133 paarden, 5 veulens, 1005 magere runderen, 740 vette runderen, 93 vette kal-, véren, 78 grasikalveren, 1103 nuchtere kalve ren, 4-21 schapen en lammeren, 1 zuiglam, 4 varkens, 60 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 65 ct., 2e kw. 57 ct., 3e kw, 42—50 ct.; vette ossen,, le kw. 61' ct., 2e kw. 55 ct., 3e kw. 45—50 ct.; stieren, le kw. 60 ct., 2e kw. 52 ct. 3e kw. 48 ct.? vette kalveren le kw. 100 ct,., 2e kw. 90 ct., 3e kw. 6777 ct., schapen, le kw. 46 ct., 2e kw. 39 ct., 3e kw. 32 ct.; lammeren, le kw, 49 ct., 2e kw. 40 ct., 3e kw. 30 ct.; graskal veren, le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct,; nuchtere "kalveren, le kw. 48 ct. 2e kw. 43 ct., 3e kw, 38 ct.; slachtpaarden le kw. 46 ct., 2e kw, 40 ct., 3e kw. 34 ct. Prijzen per 'stuk; scha pen, le kw. f 25, 2e kw. f 18, 3e kw. f 14f lammeren, le kw. f21, 2e kw. f18, 3e kw. f 12; nuchtere slachtkalveren, le kw. f 14, 2S kw. f12, 3e kw. f7; nuchtere fokkalveren, le kw. f 18, 2e kw. f 16, 3e kw. f 15; slacht paarden, le kw. f 190, 2e kw. f 140, 3e kw, f 100; werkpaarden, le kw. f 235, 2e kw, f145, 3e kw. f 100; hitten, le kw. 130, 2e kw, f 105, 3e kw. f 70; stieren, le kw. f 280, 2e 2e kw. f225, 3e kw. f 105, kalflkoeien, le kw. f240, 2e kw. f190, 3e kw. f135; vare- koeien, le kw. f165, 2e kw. f130, 3e kw, f 90; vaarzen, le kw. f 150, 2e kw. f 105, 3ö kw. f85, pinken, le kw. f125, 2e kw. f100, 3e kw. f 75; graskalveren, le kw. f 70, 2e kw, f50, 3e kw. f25; bokken en geiten, le kw, f 11, 2e kw. f7, 3e kw. f3. Omschrijving!] Vette koeien en ossen, aanvoer groot er, han del redelijk, prijzen iets hooger prima os 5, koe 69. Stieren, aanvoer matig, handel goed, prijzen stijgende. Vette kalveren, aan voer korter, handel vlot, prijzen als giste ren, prima 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer als j.1. Dinsdag, handel vluig, prij zen als gisteren. Nuchtere slacht- en fok- kalveren, aanvoer ruimer handel vlug, prij zen stijver. Paarden, aanvoer minder, han del vlot, prijzen slachtpaarden duurder, overigens onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen als vorige week, z. beste b, not. Varekoeien, aanvoer groot, handel matig, prijzen sta biel. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen stijgende. Graskal veren, aanvoer gering, handel tamelijk, prij zen v. d. slacht hooger, v. h. leven onver anderd. Bokken en geiten, aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijshoudend. PURMEREND. 12 Januari. Gemeentel. Kaasbeura. Verhandeld 21 partijen, wegende 14.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f 19. 390 Kg. boter f 1.591.60, weiboter fl.50 1.58 per Kilo. Runderen, totaal 351 stuks; 190 vette koeien 4065 ct. per Kg. stug; 95 gelde- lcoeien f 80—160 per stuk, 45 melkkoeien! f 110—225 per stuk, stug; 21 stieren 3545 ct. per kilo, matig; 9 paarden f 60—430 per stuk, stug; 57 vette kalveren, 30—60 ct. per kilo, matig; 279 nuchtere kalveren: voor de slacht f12 per stuk, vlug; voor de fok f10 15 per stuik, vlug; 297 vette varkens voor de slacht 4015 ct. per kilo, 61 magere varkens f 16—24 per stuk, matig; 248 big- gen f 913 per stuk, matig; 1265 schapen f 15—30 per stuk, matig; 27 hokken f 14—16 pers tuk, matig; kipeieren f3.20—3.46, eénd- eieren f2.75 per 100 st.; piepkuikens 60— 67% ct. per kilo, oude kippen en hanen 35 —75 ct. per kilo, konijnen f 0.40—1.80 per stuk, eenden 55 ct. per stuk, duiven 40 ct, per paar. 4112 eendeieren A f2.904, Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. 100.000 Eendeieren f2.80—2.S5, 120.000 kip- eieren: 70—80 Kg. f3.50—5.25, 65—66 Kg. f3.20—3.30 63—64 Kg. f3.10-3.25, 60—62 Kg. f2.90—3.15, 5859 Kg. f2.80—3, 56—57 Kg. f2.70—2.85, 53—55 Kg. f 2.65-2.80, 50-52 Kg. f2.50—2.65. GRONINGEN, 12 Januari. Inlandsche rogge f8.50—8.90. wintergerst f88.35, zomergerst f88.50, haver (wit) f7.257.70, zwart haver f 77.15, groene erwten f 7.509.50, karwijzaad f 1724, ka nariezaad f 1115.75, buiten land'sche gerst f8.608.85, ronde mais f 7.307.50, lijnzaad witblei f S11. Aanvoer klein, stemming prijshoudend.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8